(Sowuvnt „Wijziging maartpakket is breuk in de coalitie waard" 400 nieuwe arbeidsplaatsen in Albert Heijn supermarkten Vastgoed Weer onderzoek nieuw paspoort T&T SEARCH VANDAAG nnn „Amerikaanse militairen tien dagen in Honduras" eemde jstgevers Stedenoorlog Iran-Iraq naar nieuw hoogtepunt lemmenie 26 MAART: HET WEER Functie: assistent afdelingchef. Wie stelt zich kandidaat voor een nieuwe start? Lees verder op pagina 8 ADVERTENTIES iUREAU VOOR WERViNS EN SELECTS The Hague Businesscentre Parkweg 2,2585 JJ Den Haag Telefoon 070-520954. Zie onie advertentie op pagina 8 28 PAGINA'S 25 jaar geleden hield bisschop Bekkers toespraak over geboorteregeling Belgische automobilisten blij met teruggave „tax" Angst dat milieu straks vergeten wordt Britten speuren naar verband tussen hoogspanning en kanker PSV wil wraak op Real Madrid Toch bodemonderzoek op vuilstort in Roomburg Nog twee avonden heuse Riddertijd in Le Coq d'Or Stichting Promotie Noordwijk presenteert plannen Van der Meer en Moerer moeten Luba op juiste spoor krijgen De tuin van Nederland laat zich dit weekeinde weer van de beste kant zien: Westland 19NU. De moord op het hoorspel. Verouderde computer Schiphol kan drukte niet meer aan. Interviews met Gerard Joling en George Harrison. Veel bewolking en enige re gen. Middagtemperatuur onge veer 10 graden. Wind toene mend tot matig, aan de kust en op het IJsselmeer tot krachtig, eerst zuid, later draaiend naar zuidwest. Zon op: 06.42; onder 18.53. Hoog water Scheveningen: 04.26 en 16.40; laag water; 12.32 uur. Zaterdag 26 maart verschijnt deze krant met de bijlage Vastgoed 1988 Recordpoging Van Gennip HEERENVEEN Yvonne van Gennip zal vandaag tij dens het schaatsprogramma om de wereldbeker op de overdekte baan in Heerenveen een recordpoging wagen op de 10.000 meter. De beste tijd op dit voor dames incourante nummer staat sinds woensdag met 15.56,81 minuten op naam van Grietje Mulder. De tien- kilometerrace van Van Gen nip was de enige mogelijkheid om de ster van Calgary op het ovaal in Heerenveen te krij gen. De Haarlemse miste de wereldbekerpunten om te mo gen starten. Dolle pret gisteren op paleis Huis ten Bosch, waar koningin Beatrix drie olympische me daille-winnaars van Calgary ontving. V.l.n.r. prins Constan- tijn. Jan Ykema, koningin Bea trix, Yvonne van Gennip, Leo Visser en prins Willem-Alexan- der. foto: anp Zaterdag 19 maart 1988 79e jaargang no. 24067 fSHSOC £111 Uitgave Westerpers, behorende tot Sijthoff Pers, Apothekersdijk 34,2312 DD Leiden, Postbus 112300 AA, tel. 071-122244. Voor abonnementen: 071-313677. Giro 103003. Bank: Amro-bank N.V. Leiden. Directeur-hoofdredacteur IJ. Hallewas, Chef-redacteur W.A. Buijteweg Abonnementen (incl. 6% BTW) per maand f. 23,74 (aut. betaling), kwartaal f. 70,93, jaar f. 270,20. Klachten bezorging: maandag t/m vrijdag van 18.00-19.00 uur, zaterdag 14.00-15.00 uur tel. 071-122248. Advertenties: (excl. 6% BTW) f. 0,65 per mm, familieberichten f. 0,59 per mm. Losse nummers f. 1,10 aan Bert de Vries is ons een breuk in de coalitie waard". De CDA-fractieleider uitte eerder deze week ernstige kritiek op het akkoord dat het kabinet maandag na zeer moeizame onderhande lingen wist te bereiken. De Vries verzet zich onder meer tegen verlaging van de sociale uitkeringen aan jongeren en langdurig werklozen en de mogelijke aantasting van de koop kracht van de minima. Lan- sink is het daar van harte mee eens. Hij wees erop dat zijn partij bij de verkiezin gen rust heeft beloofd aan het front van de sociale ze kerheid. Volgens hem heeft het CDA nu de plicht dit waar te maken. „Wat dat Zweden geen bestraling 'or oude kankerpatiënten tl^CKHOLM - Het Zweedse ziekenhuis de liumhemmet"-kliniek in Stockholm zal :erpatienten ouder dan zeventig jaar niet behandelen met bestralingsapparatuur. ziekenhuis beroept zich op overmacht gebrek aan geld en ruimte. De Zweedse •ing heeft geschokt gereageerd op het be- „Niemand in Zweden mag te oud zijn e worden behandeld," zei premier Ingvar json voor de televisie. De gezondheids- in Zweden is goeddeels gratis en wordt lancierd met belastinggeld. Het geld It toegewezen door plaatselijke overhe- De Zweedse gezondheidszorg kampt met groot tekort aan verplegend personeel, loon, overwerk en stress hebben ge- voor een leegloop van de ziekenhuizen. WASHINGTON - De 3.126 Amerikaanse militairen, die in aller ijl zijn oyergebracht naar Honduras in verband met een ver meende inval van Nicaragua op Hondurees grondgebied, zullen een dag of tierf blijven. Dat heeft de Amerikaanse minister van defensie Carlucci, gisteren verklaard. Het gaat om een symbo lisch gebaar van hulp aan de Hondurese president; de militairen zullen zich niet mengen in de strijd tussen sandinisten en con- tras, aldus Carlucci. Hondurese gevechtsvliegtuigen hebben gis teren aanvallen uitgevoerd op stellingen van het Nicaragaanse leger. Honduras heeft de VS gevraagd om verdere militaire steun, onder meer helikopters om meer Hondurese troepen naar de grens met Nicaragua te kunnen sturen. De Verenigde Naties hebben besloten de komende dagen een onderzoekscommissie te sturen naar het grensgebied van Honduras en Nicaragua. Pagina 7: Vele redenen voor troepen in Honduras. CDA-KAMERLID LANSINK: ARNHEM Het wijzi gen van het zogeheten maartpakket van het kabinet is de CDA-frac- tie een „breuk in de coalitie" waard. Dit heeft het christen-de mocratische Tweede- Kamerlid dr. Ad Lan- sink gisteren gezegd tij dens een discussie in Arnhem met uitke ringsgerechtigden. Vol gens Lansink, die een vooraanstaande positie heeft in het CDA, staat het overgrote deel van de fractie achter de kri tiek die haar voorzitter op het kabinetsbeleid heeft geleverd. Letter lijk zei hij: „Onze steun betreft staat de hele fractie achter Bert de Vries". Lan sink voegde eraan toe dat een tweederde meerderheid in de Tweede Kamer voor stander is van wijzigingen in het maartpakket. Daar mee doelde hij erop dat het CDA niet zal schuwen steun te zoeken bij de PvdA, ook al zit die in de oppositie. Pagina 3: CDA'ers wijzen woonlandbeginsel af Panama's sterke man wil opstappen WASHINGTON - De Ameri kaanse onderminister van bui tenlandse zaken William Wal ker is op verzoek van Pana ma's sterke man Noriega naar Panama-stad afgereisd om met hem te overleggen over de voorwaarden voor zijn ver trek. Volgens een zegsman van de Amerikaanse regering heeft Walker de opdracht om Norie ga te verzekeren dat de VS niet om zijn uitlevering zullen vragen als hij naar elders uit wijkt. Gisteren heeft de regering van Panama de noodtoestand afge kondigd. De situatie in Pana ma is uiterst gespannen nadat generaal Noriega, door Ameri kaanse rechtbanken is be schuldig van betrokkenheid bij de internationale drugshan del. De politiek onzekere situ atie gaat gepaard met een fi nanciële crisis als gevolg van het Amerikaanse besluit de Panamese tegoeden in de VS te bevriezen. Pagina 7: Oplossing voor Pa nama lastiger dan VS dach ten. 'HEDE De politie van lede heeft een 21-jarige onster van deze gemeente aar 29-jarige vriend aan- jden, omdat ze een week hun 32-jarige kostganger i diens wil hebben vastge- en en mishandeld. Geble- is dat de man en vrouw de 'anger regelmatig vast en op een stoel en dan jroek in brand staken. Hij 5 ook klappen. Vastge- is dat de man brandwon- ian z'n benen heeft opge- i. 's Nachts werd de kost er nogal eens vastge- rd. terwijl hij moest staan slaapkamer van de man rouw. Het kwam ook voor de man werd gedwongen isting te eten van de man ke dader. Donderdag de de kostganger erin via balkon uit het huis van jaar te ontsnappen. De Leidse Courant wil ik best twee weken proberen. Gratis en geheel vrijblijvend. Postcode/plaats: Telefoon (voor controle bezorging): NICOSIA - Iran en Iraq hebben gisteren gemeld dat zij in totaal 41 raketten op eikaars steden hebben afgevuurd. Ook werden in de Golf vier schepen aangevallen. In Teheran zouden acht bur gers gedood zijn door Iraakse raketten. Het was één van de zwaarste dagen in de oorlog van het afgelopen iaar. Iran vuurde raketten af op de Iraakse steden Zubair, Haretha en Shubair. Volgens het Iraanse persbureau IRNA waren de aan vallen onder meer gericht op een krachtcentrale, een olieraffi naderij en een vliegveld. In de havenstad Basra beschoot de Iraanse artillerie onder meer het gebouw van een tv-station, al dus IRNA. Tot gisteravond maakten beide partijen regelmatig melding van lanceringen en inslagen. Secretaris-generaal Javier Perez de Cuellar van de VN heeft Iran en Iraq gevraagd specia le gezanten naar het hoofdkwartier van de VN te sturen. Met hen wil hij over een staakt-het-vuren in de Golfoorlog overleg gen, zo hebben de VN gisteren bekendgemaakt. De uitgebrande navigatiehut van de Panamese gastanker „Maria 2" werd gisteren voor de kust van Dubai koel gehouden. Uit de tanker lekte gas na een treffer door een Iraanse raket. foto: ap (ADVERTENTIES) Open Dag voor schoolverlaters (MTS/HTS) bij Multihouse multihouse Technische Services Zie pag. 8 In een open envelop zonder postzegel opsturen naar: de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag. N B Indien daartoe aanleiding bestaat, kan een verzoek om een proefabonnement wor den geweigerd. Sommige mensen vragen zich af of er tegenwoordig nog wel seizoenen zijn. Nou die zijn er! Morgen loopt de winter af en „valt" de lente „in". Nog wel samen met een warmtefront en dat komt ons na tuurlijk goed uit. Het gebeurt allemaal een dag eerder dan eigenlijk het plan was, want volgens het boekje begint de lente op 21 maart. Deze keer schrikkelen we morgenochtend om negen minuten over half tien al de lente in. Velen hebben dat mis schien niet eens in de gaten. Ze zitten dan bijvoor beeld in de kerk, haasten zich naar het sportveld of draaien zich nog een keertje om. Anderen lezen dan net de krant. Misschien voor het eerst wel onze krant. Laten we ze op een goed idee brengen! Een nieuwe lente, een nieuw (proef-)abonnement. Op de Leidse Courant. INVOERING OP 1 APRIL ONZEKER DEN HAAG Het ontwerp van de firma KEP voor een nieuw paspoort wordt wederom aan een onderzoek onderworpen. Dat zal worden verricht door de Centra le Recherche Informatiedienst (CRI) en de Koninklijke Marechaussee. Zij gaan bekijken of het KEP-model het gemakkelijker maakt vervalsingen eruit te pikken. Het is van dit onderzoek afhankelijk of het nieuwe paspoort op de afgesproken datum van 1 april ingevoerd kan worden, aldus premier Lubbers gisteren op zijn wekelijkse persconferentie. De opdracht tot het nieuwe onderzoek is gegeven door mi nister Van den Broek en staatssecretaris Van der Linden (beiden buitenlandse zaken). Ook de minister zal deelnemen aan het debat dat de Tweede Kamer woensdag aan de pas- poortkwestie wijdt. Volgens Lubbers is het logisch dat onder deze omstandigheden ook Van den Broek zich met de zaak bemoeit. Hij doelde erop dat in tegenstelling tot wat staatsse cretaris Van der Linden de Kamer keer op keer beloofd heeft, het nieuwe paspoort nog altijd niet in orde lijkt te zijn. dat zit! Ter introduktie: tijdelijk 3+2 zits geen ƒ,4295;- maar 3695,- ouché Triton, Aktie tot 30 april 1988. Bel nu 04180 -15377 voor dealerlijsl ndokumentatie, of schrijf naar Antwoordnr.:10512,5300WBZaltbommel 24 maart in deze krant

Leidse Courant | 1988 | | pagina 1