Zakelijk Rotterdam moet nu over de brug komen Lankhaar uit selectie Oranje Itapleton weg bij Ajax CeidócSoutcmt ]lubs trekken ian Willems Blattler vier duels aan de kant Karpov gaat gevecht uit de weg OM VAN FEYENOORD WEER (EUROPESE) TOPCLUB TE MAKEN Schapers uitgeschakeld Financieel akkoord spelers en KNVB PORT VRIJDAG 18 MAART 1988 PAGINA 7 iJSCHEDE Ron Willems van FC ivente is een begeerd object voor ande eredivisieclubs. Onder meer PSV, iyenoord, Roda JC en naar verluidt je Ajax hebben belangstelling voor de nvaller//middenvelder van de En- iedeërs. De Stichting Arbeidszaken .taald Voetbal heeft FC Twente in- jddels gevraagd of het bereid is Wil- s te verkopen. Eventuele kopers zul- een behoorlijke prijs voor Willems óeten betalen. De jeugdinternational jat namelijk officieel nog tot medio Jgend jaar onder contract bij FC I /ente. „Maar over alles is te praten", eende manager Jan Kasper van de edivisionist. ZEIST Pierre Blattler is door de tuchtcommissie van de KNVB voor vier wedstrijden geschorst. De middenvelder van Roda JC kreeg zaterdaga vond in het duel tegen Haar lem de rode kaart, omdat hij Van Roon openlijk schopte. De Haarlemmer had eerst een el- leboogje gegeven. De reactie van Blattler, die scheidsrech ter Keizer met de zwaarste straf waardeerde, kostte hem zijn vrijwel smetteloze staat van dienst. AMSTERDAM Nigel Short heeft de tweede Euwe-vier- kamp op zijn naam gebracht. In de laatste ronde ging Kar pov gisteren tegen de Brit in een Caro Kann met zwart het FOTO: ANP gevecht uit de weg. Na nauwe lijks een kwartier spelen stel de hij remise voor, hetgeen door Short werd geaccepteerd. Door zijn drie achtereenvol gende overwinningen was de Brit een half punt voor geko men op de oud-wereldkam pioen, hetgeen door de deling van het punt werd bevestigd. Karpov had goede redenen niet tot het uiterste te gaan. Short is de laatste tijd zo sterk geworden, dat met zwart remi se maken tegen hem al een hele prestatie is. Vooral in Ne derland, zoals de gebrilde Brit opmerkte. Sinds hij in ons land tot grootmeester promo veerde, heeft hij er steeds goed gespeeld, getuige zijn twee achtereenvolgende overwin ningen in Wijk aan Zee en één in het toernooi van augustus in Amsterdam. Bovendien was de oud-wereldkampioen ver moeid. Twee achtereenvolgen de zittingen van de volle zes uur, gevolgd door twee afge broken partijen, die ook nog eens drie uur vergden, hadden bij hem de scherpte er wel van af gehaald. Jan Timman ein digde als laatste. Hij verloor in 28 zetten van Ljubojevic. Het verloop van de partij tussen Lju bojevic (wit) en Timman was als volgt: Siciliaans 1. e2-d4, c7-c5, 2. Pgl-f3, e7-e6, 3.Pbl-c3, d7-d6, 4. d2- d4, c5xd4, 5. Ddlxd4, Pb8-c6, 6. Lfl- b5, Lc8-d7, 7. Dd4-d3, Pg8-f6, 8. Lcl- f4, a7-a6. 9 Lb5xc6, Ld7xc6, 10. 0-0-0, Lf8-e7, 11. Thl-el, Dd8-b6. 12. Lf4xd6, 0-0-0, 13. e4-e5, Pf6-e8, 14. Pc3-d5. Lc6xd5, 15. Ld6xe7, Td8-d7. 16. Dd3-a3, Db6xf2, 17. Tdl-d2, Df2- b6, 18. Pf3-d4, f7-f6, 19. Le7-c5, Db6- c7, 20. c2-c4, Ld5xc4, 21. Td2-c2. f6xe5, 22. Pd4xe6, Dc7-c6, 23. Telxe5. Pe8-c7, 24. Tc2xc4, Pc7xe6, 25. Da3- h3, Pe6-c7, 26. b2-b3, Dc6-f6. 27. Lc5- d4, Th8-d8, 28. Tc4xc7+, zwart geeft Halve marathon in Nieuwkoop LEIDEN De stichting Triathlon Nieuwkoop houdt op zondag 27 maart voor de twee de keer de halve marathon van Nieuwkoop. Naast de hal ve marathon wordt er gelopen over 2,5, 5 en 10 kilometer en is er een groepsloop (2,5 km) waarin verenigingen met vijf leden strijden om een wissel- beker. Inschrijven kan vanaf 11.00 uur in de kantine van sportzaal De Steupel, Maarten Freeke Wije 2, Nieuwkoop. Deelname aan de marathon kost 7,50, aan de prestatielopen 3,50. Start en finish zijn bij sportzaal De Steupel. Start groepsloop: 12.00 uur, halve marathon: 12.30 uur, 2,5, 5 eh 10 km: 12.35 uur. ROTTERDAM Het is /oor Feyenoord te hopen ii lat de start van de giste- en geïnstalleerde, nieu- e beheerstichting niet ymbolisch zal zijn voor lé manier waarop deze „nstantie in de (nabije) i! oekomst zal functione ren. Kort voordat dit col- j ege zich met voorzitter i lorien van den Herik en }er van Welsenes als de i jelangrijkste leden aan le buitenwacht presen- eerde kregen de man- len die de kar in de Cuip uit de modder noeten trekken de me iedeling dat hun collega oop van Rijswijk niet Janwezig kon zijn. )e tot gisteren in functie ijnde voorzitter van de portclub Feyenoord (de fynateurtak) moest in een zie- enhuis een hart-onderzoek ndergaan, nadat hij eerder n de week onwel was ge- vorden. Dat onderzoek verg- le gisteren meer tijd dan «rerwacht, waardoor Van ijswijk verstek moest laten ian bij de bijeenkomst, die redding moet inluiden van profclub Feyenoord. Een illant feit, want het was itgerekend Van Rijswijk, ie de afgelopen maanden ergen werk heeft verzet om "it de bestuurlijke en finan- iële impasse te komen. Op- 1i allend is ook dat Van Rijs- 'ijk de enige is in het giste- ;n voorgstelde college van 4 ijf man, die geen geldelijke 81 ibreng heeft. De overige, aast Van den Herik en ïirtsponsor Van Welsenes ankman J.P. Jansen en ver- ekeringsman C.J. de Swart, men allen financieel deel wat moet uitmonden in de vival van Feyenoord als ipclub. Mie schijn Het had er gistermiddag alle phijn van dat de bekendma- ing van de reddingsoperatie tan Feyenoord nogal in een Iroom versnelling was ge- Jorien van den Herik (rechts midden) links naast Ger van Welsenes. Het duo wordt geflankeerd door J. Janssen en C. de Swart. FOTO: ANP raakt. Want veel verder dan de presentatie van de nieuwe beheerstichting, waardoor het stichtingsbestuur van Kerkum,.. Blankenmeijer, Van der Laan, Steenbergen en'Van Rijswijk demissionair werd, kwam men in de Kuip niet. Ondanks een al jaren durende aanloop konden Van den Herik c.s. niet veel meer doen dan de hoop uitspreken dat het Rotterdamse bedrijfs leven nu wel over de Maas brug zal komen. Maar of de doelstelling - „Feyenoord moet weer een topclub worden, spelen om de Neder landse titel en aansluiting krijgen met de Europese top" - de sponsors nu direct in de richting van de werkkamer van zakelijk directeur Jim Vermeulen zal doen stromen dient nog even te worden aangezien. Vooralsnog lijkt de operatie met het oog op het volgende seizoen al wat aan de late kant gestalte te hebben ge kregen Zeker de woorden van Van den Herik, rijk ge worden dank zij een bedrijf in isolatie en dakbedekkings materiaal, beluisterend. De van een door de zuidfranse zon gebruinde, kale schedel voorziene zakenman kon gis teren nog niets concreets melden omtrent bedragen, plannen en andere toekomst perspectieven. Er moet, be toogde Van den Herik, nog worden geïnventariseerd, ge praat met het nu afgetreden stichtingsbestuur en - naar mag worden aangenomen - met de technische staf. Forse schulden Want zoveel werd wel duide lijk gisteren, er schort nogal het een ander aan het reilen en zeilen van de club aan de zuidelijke Maasoever in Rot terdam. Zo is het scoutings- apparaat bepaald niet om over naar huis te schrijven. Er zijn inmiddels al zeer for se schulden in de Kuip, waar het exploitatie-tekort voor dit seizoen al ongeveer een mil joen bedraagt en de totale schuld van de stichting is al het vijfvoudige daarvan. Je moet als sponsorzoeker (Ver meulen) dan van zeer goeden huize komen om adspirant- medefinanciers warm te krij gen voor het Feyenoord-van- de-toekomst. Slagvaardiger zal Feyenoord in elk geval wel vanaf nu kunnen opereren. De inge wikkelde structuur in de Kuip is een stuk eenvoudiger geworden nu de nieuwe be heerraad alle verantwoorde lijkheden van de algemene ledenvergadering van de sportclub heeft overgenomen. Juist dié instantie heeft de laatste jaren voortdurend op de rem getrapt waar het ging om veranderingen in de or ganisatie, bang om te veel ge zag uit handen te geven. De nu afgetreden stichtings voorzitter Kerkum ergerde zich al jaren aan die op emo tionele en sentimentele gron den gebaseerde vertragings- taktiek en stelde zelf voor demissionair te zijn zodra de nieuwe beheerstichting zou aantreden. Of hij terugkeert in één van beide colleges is onduidelijk. „Er is nog op geen enkele manier over ge sproken", aldus Kerkum veelbetekenend. „Er heeft zelfs nog geen gesprek plaats gevonden tussen het nu aan getreden college van Van den Herik en het tot dusver in functie zijnde stichtingsbe stuur". Waarvan een aantal leden, en dat tekende de overhaastheid waarmee men tracht Feyenoord weer snel in het goede vaarwater te krijgen, elkaar pas gisteren nota bene voor het eerst ont moette. Komende maandag spreken aange- en afgetreden colleges elkaar voor het eerst. Geen onbekende Van den Herik is geen onbe kende bij Feyenoord. Even als automan Van Welsenes beweegt hij zich achter de schermen al jarenlang in de Kuip. Hij was de belangrijk ste van het clubje geldschie ters, de Vrienden van Feye noord, en maakte onder meer het aantrekken van de spe lers Elstrup en Roth moge lijk. Ook Heus werd aange kocht dank zij de steun van een geldschieter, De Leeuw. Op deze basis werd bijvoor beeld ook ooit Ruud Gullit naar Rotterdam gehaald. Van den Herik is inmiddels de belangrijkste schuldeiser van de stichting met 1,2 mil joen gulden, maar is bereid nog meer geld te investeren in „materiaal". De industrieel heeft inmiddels al gesprek ken gevoerd met spelers als Lokhoff, Van der Gijp en Valke. Trainer Rinus Israel verklaarde in een eerder sta dium dat Feyenoord slechts is gebaat bij het aantrekken van twee toppers, „omdat dit soort spelers niet degenen zijn die voor tien punten méér zorgen waardoor het gat met PSV kan worden ge dicht". Israel denkt aan types als Lerby, maar realiseert zich meteen dat „die door Feyenoord niet zijn te beta len". Ook straks waarschijn lijk niet. Tenzij heel zakelijk Rotterdam vanaf heden over de brug komt. FRANK WERKMAN Joop Lankhaar is „verbannen" naar Jong Oranje. FOTO: TJERK HERINGA AJAX EN PSV LEVEREN VIJF INTERNATIONALS ZEIST De Ajacieden Ronald Spelbos, Arnold Mühren en Jan Wouters zijn teruggekeerd in de se lectie van het Nederlands elftal. Het trio maakt deel uit van de groep van vijf tien spelers, die bonds coach Rinus Michels don derdag bekend maakte voor de vriendschappelij ke interlandwedstrijd te gen Engeland op 23 maart in het Wembley-stadion. De groep telt vijf Ajacie den en vijf PSV-spelers. Uit de selectie verdween Joop Lankhaar. De blon de voorstopper van FC Den Haag is teruggezet naar Jong Oranje. Uit die selectie verdween Hage naar Frans Danen. Mtlhren bedankte vorig jaar december voor de laatste wed strijd in de kwalificatieronde IRBY/AMSTERDAM- Frank Stapleton zal orgen zijn Tentree ma- Ijjj '|n in de Engelse eerste i visie. De 31-jarige Ierse |(4 ternational werd giste- i/4 n door Ajax voor de rest |'J n het seizoen uitgeleend In n het in degradatiezor- i/2 n verkerende Derby 1/4 lunty. Zaterdag maakt j zijn debuut voor de ib in de uitwedstrijd te il Coventry. ken rstel b° pleton, vroeger spelend bij De senal en Manchester Uni- 2r vrtekende kort voor het be- I van dit seizoen een drieja- Wo contract bii Aiax. De trans fervrije spits werd aangetrok ken op voorspraak van tech nisch directeur Cruijff en Ar nold- Mühren, een ploegmak- ker van Stapleton bij United. Stapleton was tweede keus. Ajax begeerde Cyrille Regis, die evenwel zijn contract bij Coventry verlengde. De 60- voudig international van Ier land kende weinig geluk in Amsterdam. Hij speelde slechts zes wedstrijden in het eerste elftal, vier in de compe titie, twee in het Europese be kertoernooi en maakte één doelpunt, tegen het Ierse Dun- dalk. Stapleton probeerde al langer weg te komen bij Ajax. Hij wilde op niveau spelen om zijn deelneming aan de eindronde van de Europese titelstrijd vei lig te stellen. Bij Ajax kreeg hij die kans niet. Daarom zocht hij naarstig naar een Engelse club. Derby County, eigendom van uitgeversmagnaat Max well. had er wel oren naar. Het leende de aanvaller voor de rest van dit seizoen. Boven dien kan Stapleton een con tract voor langere termijn te kenen. „Het was een vergis sing naar Ajax te gaan", con cludeerde Stapleton donderdag in Derby. „Na vijftien jaar En gels voetbal was het moeilijk mij aan te passen aan het sy steem, dat Ajax wilde spelen". Met het vertrek van Stapleton Frank Stapleton (midden) kwam woensdag nog in actie voor werd Ajax verlost van zijn Young Boys. duurste speler in de selectie. Ajax in het Europa-Cupduel tegen FOTO: ANP sportuitslagen n. AARDESPORT *ra«n van Wolvaga vofltate koers, 2240 m: 1. Bandolero rvoel Langeweg) 3.12,0 - 1.25,7, 2. Bea ,D /lenesse, 3. Boy Burgerheide. Toto: ,F,Atnend 5,70, plaats 4,30, 5,00, kop- 1 J J [18.30, trio 95,60 pede koers. 1900 m: 1. Ace Hano- bestf (R. Pools) 2.40,5 - 1.24,5, 2. Car- jor iWoldberg, 3. Brette Hanover. Niet Hip rart: Bontrio, Belando Ulterdyk. i «;l°: winnend 2,40, plaats 1,40, 1,10, f- "Wel 2,50. trio 18,20 en pde koers, 1900 m: 1. Zasklazora R f 1,3^ kromkamp) 2.36,5 - 1.22,4, 2. Cha als (P Marco. 3. Ambrosius. Toto: win- f1 28.80. plaats 1,70, 1.20, koppel an PO. trio 553,30 inicslrde koers, 1900 m: 1. Angellque it vaif (G. Hulleman) 2.37,5 - 1.22.9. 2. Boogie Rumelaar. 3. Bastille. Niet ge start: Yletta. Toto: winnend 3,10, plaats 1,10, 1,00, 1,00, koppel 4,00, trio 21,60 Vijfde koers. 1900 m: 1. Annemlek d'Aster (R. Koning) 2.38,2 - 1.23,2, 2. Zoomer, 3. Bengel Lucswolle. Toto: winnend 4,70, plaats 1,30, 1,70, 3,00, koppel 15,60, trio 157.80 Zesde koers, 2600 m: 1. Vareljo B (M. Poöls) 3.37,2 - 1.23,5, 2. Zeus van Echten, 3. Bosvink T. Niet gestart: Ype S. Toto: winnend 29,10, plaats 5,00, 3,70, 1,70, koppel 231,20, trio 2659,60 Zevende koers. 1900 m: 1. Zimpulse S (A. de Wrede) 2.23,2 - 1.20,1, 2. Vlc Lerona, 3. Young Victory. Niet ge start: Willow Bonusan, Winn Toge ther, Yessie Prinses. Ylva Teb, Yar mouth. Toto: winnend 3,60, plaats 1,80, 1,40, koppel 8,80, trio 98,70 Achtste koers. 1900 m: 1. Ylona D (R. Pools) 2.35,2 - 1.21,7, 2. Zodiaque Marke, 3. Zodiac Boekelte. Toto: win nend 4.70. plaats 2,10, 2,40, 3,50, koppel 9,40, trio 82,90. Omzet totalisator: 179.538.00 Indoor Brabant Nationaal springconcours, tabel A. 1.50 meter, met barrage: 1. Van der Schans met Rasputin KG 0 strafpunten, 32,22 seconden, 2. Van Nieuwenhuizen met Santiago 0 - 34,59, 3. Lansink met Felix 3 - 36,83, 4. Van der Ham met Loretto 19 - 49,41, zonder barrage: 5. Van Groe- sen met Expo Graphic 4 - 58,07, 6. Voorn met Wembley 4 - 58,60. Internationaal springconcours, tabel A. 1.40 meter, met barrage (lengte 250 meter. 6 hindernissen, 7 spron gen. toegestane tiid 43 sec.): 1. Voorn (Ned) Concern 0' strafpunten. 26,54 seconden, 2. Markus Fuchs (Zwi) Shandor 0 - 27,31, 3. McVean (Aus) Whisper Grey 0 - 27,48, 4. Tops (Ned) Monterrey 0 - 29,36, 5. Macken (ler) Welfenkrone 0 -29,42, 6. Nutl (Ita) Larry 0 - 29,67, 7. Wauters (Bel) Prins Drum 0 - 29.87, 8. Van der Schans (Ned) Olympic Treffer 0 - 30,90, 9. Melliger (Zwi) Corso 0 - 31,02. 10. Münzner (Oos) Chanel 0 - 31,17. Wereldbeker (lengte barrageparkoers 260 m. 6 hindernissen, 7 sprongen, toegestane tijd 45 sec., max. hoogte 1.50 m): 1. John Whitaker (GBr) Milton 0 straf punten, 30,63 seconden, 2. Skelton (GBr) J. Nick 0 - 31,27, 3. Markus Fuchs (Zwi) Puschkin 0 - 31,57, 4. Macken (ler) Flight 0 - 31,60, 5. Hun- ter (GBr) Llsnarmarrow 0 - 34,92, 6. Beerbaum (WDI) Landlord 0 - 36,56, 7. Van der Ham (Ned) Jewel Z 0 - 36,72, 8. Cüpper (Lux) Calando 0 - 38,12, 9. Laarakkers (Ned) Olympic Up to Date 3 - 42,42, 10. Hafemeister (WDI) The Freak 4 - 31.33. SCHAKEN Euwe-vierkamp in Amsterdam Laatste ronde: Short (Eng)-Karpov (Sov) 1/2-1/2, Ljubojevic (Joe)-Tlm- man (Ned) 1-0. Eindstand: 1. Short 4 pnt, 2. Karpov en Ljubojevic beiden 3 1/2 pnt, 4. Timman 1 pnt. VOLLEYBAL Eredivisie heren: SSS-VC Geldrop 3-1 (7-15, 15-5, 15- 11, 15-4) gen Griekenland, omdat Öran je zich al geplaatst had. Dat viel bij Michels in verkeerde aarde. De vertrekkende bondscoach heeft echter geen consequenties willen verbin den aan de weigering van de Volendammer. Wouters en Spelbos speelden wegens bles sures voor het laatst een offi ciële interland op respectieve lijk 29 april 1987 (tegen Hon garije) en op 28 oktober 1987 (de ongeldig verklaarde wed strijd tegen Cyprus). Michels heeft geen beroep ge daan op Adri van Tiggelen. De verdediger speelt op 23 maart voor Anderlecht in de kwart finales van het Belgische be kertoernooi. De bondscoach acht het meespelen van Van Tiggelen op Wembley niet van het grootste belang. Hetzelfde geldt voor Erwin Koeman (KV Mechelen). „Ik wil voor komen dat ik valse verwach tingen wek als ik de Belgische Nederlanders selecteer, zowel voor het oefenduel als voor de Europese kampioenschappen", verklaarde Michels. De Ajacied Winter, die de laat ste kwalificatiewedstrijd tegen Griekenland in actie kwam, is teruggekeerd in de selectie van Jong Oranje. De nationale ploeg voor spelers tot 21 jaar speelt op 23 maart de return- wedstrijd tegen Spanje in de kwartfinales van de Europese titelstrijd. Dit duel heeft plaats in Utrecht. De selectie van het Nederlands elftal ziet er als volgt uit: Doel: Van Breukelen (PSV) en Hiele (Feyenoord); verdediging: Spelbos (Ajax), Troost (Feyenoord), Koeman (PSV) en Silooy (RC de Paris); mid denveld: Mühren en Wouters (beiden Ajax), Van Aerle en Vanenburg (bei den PSV) en Krüzen (FC Den Bosch); aanval: Gullit (AC Milan), Kieft (PSV) en Bosman en Van 't Schip (Ajax). De selectie van Jong Oranje is als volgt: Doel: De Goey (Sparta) en Swager (Heerenveen); verdediging: Linskens (PSV), Lankhaar (FC Den Haag), Van Eek (FC Den Bosch), Boekweg (FC Groningen), Van der Meer en Plomp (beiden FC Utrecht); middenveld: Blattler (Roda JC), Wil lems (FC Twente) en Winter (Ajax); aanval: Van der Ark (Cambuur), Van Loen (FC Utrecht), Viscaal (PSV), Rob Witschge (Ajax) en Ellerman (Sparta). KEY BISCAYNE Michiel Schapers heeft in het 2,1 mil joen dollar tennistoernooi van Key Biscayne in Florida een bijrol gespeeld. De Rotterdam mer maakte zijn beschermde positie (22e plaats) niet waar. Hij verloor in de tweede ronde in drie sets van de Amerikaan Jim Gurfein. De setstanden waren: 6-7 (6-8), 3-6, 4-6. Scha pers was niet de enige geplaat ste speler die Key Biscayne vervroegd verliet. Ook Gomez (5), Nyström (10) en Mattar (32) werden uitgeschakeld. De titelverdedigers Miloslav Mecir en Steffi Graf hebben zonder een set te verspelen de derde ronde bereikt. De als derde geplaatste Tsjechoslo- waak Mecir zegevierde in drie sets over de Amerikaan Glenn Layendecker. Graf, nummer één op de tiplijst, was in twee sets te sterk voor de Britse Sara Gomer. ZEIST De KNVB en de spelersraad van het nationale elftal hebben gisteravond in Zeist overeenstemming bereikt over het premiestelsel en de verdeling van de sponsorin komsten bij de strijd om het Europees kampioenschap in West-Duitsland. De spelers ontvangen voor de drie groepswedstrijden 30.000 gul den per persoon. Een plaats in de kruisfinales levert 15.000 gulden extra op. In geval dat Oranje de eindstrijd van het evenement bereikt, kunnen de spelers nog een extra bonus van 15.000 gulden tegemoet zien. Het veroveren van de Europese titel wordt niet spe ciaal beloond. De spelersafvaardiging (Koe man, Van Breukelen, Van ,t Schip, Spelbos en Hiele), bijge staan door Rob en Karei Jan sen van de spelersvakbond, duelleerde donderdagavond drie uur met de EK-commissie van de KNVB. Tijdens het ge sprek werd Ruud Gullit in Mi laan telefonisch op de hoogte gehouden van het verloop van de onderhandelingen. De aan voerder van Oranje gaf uitein delijk zijn fiat aan de bereikte overeenkomst. Tien dagen ge leden mislukte het eerste ge sprek, dat ruim vier uur duur de. Het hangijzer was toen de verdeling van de reclamepot. De spelers eisten een deel van de sponsorinkomsten op. Zeqr tegen de zin van de voetbal bond. In deze kwestie werd donder dag op het sportcentrum in Zeist een compromis gevon den. De twintig internationals krijgen de helft van het be drag, dat speciaal voor het Eu ropees kampioenschap aange trokken sponsors inbrengen. Renze de Vries, bestuurslid van de sectie betaald voetbal, begrootte de extra reclame-in komsten op minimaal 400.000 gulden, wat de spelers nog een zakcent van 10.000 gulden zou opleveren. „Maar met vier ton zit ik nog aan de lage kant. Ik verwacht natuurlijk meer", zei de voorzitter van FC Gronin gen, die werd vergezeld van de bestuursleden Hut, Nuninga en Hogewoning. De sponsor bijdragen van de vaste geld schieters (Philips en Opel) zijn voor de KNVB. Voor de drie oefenwedstrijden werd een aparte regeling ge troffen. De spelers incasseren voor de wedstrijden tegen En geland, Bulgarije en Roemenië een bedrag van 5000 gulden de man, ongeacht de uitslag. De Oranje-raad toonde zich tevre den met de uitkomst van dé onderhandelingen. PSV'er Ro nald Koeman: „Het was geen kwestie van water bij de wijn dpen. Beide partijen zijn el kaar tegemoet gekomen. De spelers zijn tevreden over het resultaat". Pluspunt voor de KNVB bij dé besprekingen vormde dat dè inkomsten in West-Duitsland hoger worden ingeschat dan aanvankelijk werd begroot. Jö van Marie had penningmees ter Hut kort voor de vergade ring gemeld, dat de drié groepswedstrijden niet 2,6 mil joen, maar volgens de bijge stelde prognose 3 miljoen gul* den voor de Zeister kas ople veren. Een plaats bij de laatste vier levert vooralsnog 3,3 mil joen gulden op, een plaats in de eindstrijd 3,6. Die gegevens werden in het gesprek verdis conteerd. Verrassing bij Engelsen LONDEN De Engelse voet balselectie voor het vriend schappelijke duel tegen Neder land kent één opvallende naam: Gary Pallister. De 22-ja- rige verdediger van de twee de-divisievereniging Middles brough is door bondscoach Bobby Robson opgeroepen ter vervanging van de van een beenblessure herstellende Ter ry Butcher. De aanvoerder van Glasgow Rangers wordt door Robson nog niet fit ge noeg geacht voor het duel te gen Oranje. De bondscoach wacht liever met de selectie van Butcher tot de eindronde van het Europees kampioen schap. De voorlopige selectie van Engeland is: Doel: Shilton, Woods, Seaman. Verdediging: Anderson, Garv Ste vens. Pearce, Sansom, Watson, Wright, Adams en Pallister. midden veld: RobGon, Reid, Trevor Steven, Hoddle, McMahon, Webb. AanvaJ? Beardsley, Barnes, Hateley, Cottee en Lineker.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 7