HUI Middenstand klaagt over vervuiling centrum Voorschoten Alkmaarse architect gaat raadhuis Voorhout ontwerpen JOUR NAAL "Brekers betrapt «raak aan bakkerdreef strengere regels voor rooilijnen in runsburg 15.000 gulden voor Club 58 Noordwijk pakt discotheken aan ~?pEN OMGEVING foidóeSotnant VRIJDAG 18 MAART 1988 PAGINA 15 (PWIJK Een 20- en een 22-jarige Hagenaar zijn van- rond twee uur op heterdaad betrapt bij het inbreken in oordwijks bedrijfspand aan de Vinkenlaan. Ze werden op let door oomwonenden toen ze met zakken automateriaal te sjouwen. SCHOTEN Dieven hebben gisteren toegeslagen in ieNioten. Bij een woning aan de Bakkerdreef werd een kla- boven de keukendeur opengebroken, waarna de inbre- "laar binnen konden kruipen. Er werden cheques en een ^televisietoestel weggenomen. De bewoners waren op va keel nëa d Osa[< »e ten 10 g( el mi qj noete tevee Japar je pre namt n( uin" en di i( ilandC hee j erciei l(j RIJNSBURG De raadscommissie voor ruimtelijke ordening van Rijnsburg heeft gisteravond ingestemd met de rooilijnen nota van het college van B en W. In de nota wordt aangegeven welke afstand tus sen bebouwing en de diverse wegen in het agrarisch gebied in acht moet worden genomen. Een aantal commissieleden vreesde dat het strak hanteren van de in de nota genoemde rooilijnen problemen zal opleveren voor kwekers. „Er zijn veel lange en smalle kavels en ka vels met gerende hoeken. Als kwekers daar een kas willen neerzet ten, en ze mogen niet wat dichter naar de weg toe bouwen dan de rooilijn aangeeft, dan kon zo'n investering wel eens onrendabel worden", aldus D. Oudshoorn (RPF). W. van Egmond (GPV) en P. van der Burg (CDA) lieten soortgelijke geluiden horen. Wethouder C. Vianen (CDA) liet weten dat in het rapport alleen een aantal uit gangspunten wordt aangegeven. „Juist omdat men het in het verle den wel eens niet zo nauw nam met rooilijnen hebben we de zaak grondig geïnventariseerd", aldus Vianen. Hij kon de commissieleden redelijk gerust stellen. „Het maken van een uitzondering blijft in een probleemgeval mogelijk. Maar er moeten dan wel zware argumenten zijn om van de uitgangspunten af te wijken". ^»ne koopt Bte lerpostzegels nHAAG Waarnemend ssaris van de koningin id-Holland J.H. Boone dinsdag 22 maart om iir de jaarlijkse zomer- gelactie door duizend eien" te kopen van 65 iet 35 cent toeslag. Het verp van de actie is dit nens en dierentuin". Dat band met het 150-jarig van Artis. Er komen jegels met afbeeldingen n Quagga (uitgestorven jzebra), een zeekoe en a rang-oetan. Het Haags voor de Zomerpostze- >rgt 22 maart voor een il verkooppunt in de hal iet provinciehuis. Dit po '9 rtje is dan de hele dag Nak^ATlS ELKE WOENSDAG DE iet iW in dNPÜ tege [JLAGE BH UW KRANT MET JRMAT1E OVER FILMS.MUZ1EK «TER. RECREATIE. EXPOSITIES I EEN COMPLETE AGENDA VOORSCHOTEN Het centrum van Voorschoten is iedere zondag vies en vuil. Dat was gisteravond de una nieme mening van de mid denstandscommissie. Wet houder L. Marselis (CDA) kon alleen meedelen dat het vegen van het centrum op de zaterdagavond geschrapt is in het kader van de bezuinigin gen. Directeur W. Bedet van openbare werken ziet zonder extra financiële maatregelen geen andere oplossing dan het vegen op de maandag morgen, maar dat is natuur lijk te laat voor de bezoekers aan het oude centrum op zondag. De raadsleden me vrouw Van der Kloes (VVD) en Valkenburg (CDA) tonen zich bereid de commissie te steunen om het vegen op za terdagavond weer in te voe ren. De gehele week bestaat er in het centrum van het dorp geen parkeerprobleem met uitzondering van de vrijdag en de zaterdag. Met name op vrijdag blijken veel parkeer plaatsen ingenomen te worden door personeelsleden van de bedrijven in het cen trum. De commissieleden wilden graag een parkeer wachter omdat vriendelijk vragen niets oplevert. Vol gens een onderzoek worden ruim 40 procent van de par keerplaatsen inm het cen trum ingenomen door perso neelsleden van de winkels. Deze zaak zal volgende maand nogmaals doorgespro ken worden zo mogelijk in aanwezigheid van de groeps commandant van de rijkspo litie. Voorschoten heeft thans 2 apotheken, binnenkort komt er een derde apotheek bij als filiaal van de apotheek op de Leidseweg, die apotheek komt op de hoek van de Voorstraat/Kon. Marinelaan. Inmiddels wil ook een „wil de" apotheek zich vestigen in de wijk Noord-Hofland en er is nog een apotheker, die zich in een leegkomend pand in de Schoolstraat wil vestigen. Volgens wethouder Marselis kan het gemeentebestuur „wilde" vestigingen niet te gen houden. Iedere apotheek heeft ongeveer 8000 inwo ners nodig, zodat er in Voor schoten maximaal 3 apothe ken een redelijk bestaan kunnen hébben. Op de Voorstraat en in de Schoolstraat komt op 8 en 9 juni een grote braderie, die verzorgd wordt door de cen trumwinkeliers. In de maand september krijgt Voorschoten een Belgische week in sa menwerking met de Belgi sche jumelage-gemeente Schoten. Bijna 15.000 gulden werd gisteravond bijeengelopen voor de Club 58, een Leidse stichting die allerlei evenementen voor ge handicapten organiseert. Het geld werd ingezameld door middel van een sponsorloop. De estafetteloop begon op de Koningin Wilhelminaboulevard in Noordwijk en eindigde tegen tien uur 's avonds bij het clubgebouw aan de Langegracht. Aan de spon sorloop deden gerenommeerde sporters mee als Han Kulker, Ed ward Hagen, Richard van Kempen en Jos Niesten. Zij werden ge sponsord door bedrijven uit Leiden en de Duin- en Bollenstreek. De laatste etappe vanaf de Herenstraat in Leiden konden streek genoten een eindje meelopen tegen betaling. Voorzitter J. Kwe- stro is tevreden want „het streefbedrag was tussen de tien en vijftienduizend gulden". Het bijeengebracht geld wordt gebruikt om het clubgebouw van de Club 58 op te knappen. Er moet ver warming worden aangelegd, nieuw meubilair worden gekocht, een vouwwand worden aangelegd en muziekinstrumenten worden aangeschaft. FOTO: HENK VAN DEN ENDE Nog geen verkoop van grond Evertsenstraat RIJNSBURG De bewoners van de Evertsenstraat 25, 27 en 29 kunnen voorlopig de grond achter hun woningen, die als par keerplaatsen waren bestemd, niet kopen. Wethouder C. Vianen (CDA) nam gisteravond een voorstel om de aankoop mogelijk te maken op aandrang van de raadscommissie voor ruimtelijke or dening terug. De bewoners willen door de aankoop van deze grond hun achtertuin vergroten. Volgens deze bewoners zou er nog voldoende parkeerruimte over blijven. Het Rijnsburgse col lege van Ben W was het daarmee eens. De raadscommissie oor deelde gisteravond echter anders. Aangezien het een plek be treft waar nog steeds gebouwd wordt, vond de commissie het beter om de parkeermogelijkheden voor heel het nieuwbouw- plan eerst in kaart te brengen. Daarbij moet volgens de commis sie ook rekening worden gehouden met eventuele precedent werking. Als het gemeentebestuur aankoop van grond bij de één toestaat, kan zij dit bij een ander in een soortgelijke situatie niet weigeren. 'bejaardenwoningen in Ijk krijgen een opknap- FOTO: DE JONG irt groot derhoud jaarden- ningen iSCHOTEN Wethou- Visser van openbare n gaf gistermiddag het le startsein voor het onderhoudswerk aan 36 denwoningen in Vliet- 'oorschoten. Hij deed dat ymbolisch een deurkruk roeven op de deur van "ste flatwoning aan het d Douplantsoen waaraan dels onderhoud is ver- De woningen krijgen i kunstof kozijnen, n geïsoleerd, het dak en lolering worden ver- er worden repara- an beton en dergelijke ht. Het normale onder- levert geen huurverho- >p, extra wensen, zoals Jas, wel. De werk- leden zijn vergelijkbaar et werk dat onlangs aan ndere flatwoningen in 'ijk is verricht. Toen nden er problemen met 'eden bewoners, nu de gemeente dat te ver door goed contact te n met de bewoners en :geleiding. Zo zijn er da- spreekuren in de bouw jaar de bewoners met uele klachten terecht ïn. Het groot onderhoud \3 miljoen gulden, een deel van de kosten betaald door het Rijk. 'erk zal voor de bouwva- gereed zijn. Daarna begonnen met groot on- ud aan nog eens 36 flat ten aan de Rembrandt- Vlietwijk, kosten 1,8 !n gulden. NOORDWIJK Het college in Noordwijk bereidt een pak ket maatregelen voor ter be strijding van de overlast als gevolg van het nachtleven. Al les wat tol nog toe behoorde tot het beleid met betrekking tot het sluitingstijdstip wordt vastgelegd in een algemeen verbindend voorschrift in de politieverordening. Het gaat in principe onl de volgende zaken: Men gaat on derscheid maken tussen de be drijven die als gewone drank en horeca-inrichtingen worden aangemerkt, en de dis cotheken en bar-dancings. Verder wordt er onderscheid gemaakt tussen de discotheken en bar-dancings naar gebieds deel. Voor een bedrijf aan de Grent zullen andere bepalin gen kunnen gelden, dan voor bedrijven elders in het dorp. In de algemene politieverorde ning (APV) worden de slui tingstijdstippen per gebieds deel opgenomen. Bij de vast stelling van de sluitingsuren wordt rekening gehouden met de eerder door de gemeente raad aanvaarde moties. Ten slotte behoudt de burgemees ter zijn bevoegdheid onthef fing te verlenen van het slui tingsuur, maar dan alleen in incidentele, bijzondere geval len. Als de gemeenteraad dinsdag met het college-voornemen akkoord gaat, zal het college in de periode april tot en met juni overleg plegen met de be trokken ondernemers en, met verwerking van de reacties, een wijziging van de APV- voorbereiden. Regelmatig zal terugkoppeling plaatsvinden naar de commissie voor duiste re zaken. In de gedachtengang van het college zal het jaar 1988 gebruikt moeten worden om in goed overleg te komen tot een verdere terugdringing van de overlast. Bij onvol doende resultaat, zo melden burgemeester en wethouders, hetgeen na de zomer kan worden vastgesteld zal het nieuwe beleid per 1 januari 1989 worden ingevoerd. De komende zomermaanden gel den dus als proef. De nieuwe maatregelen tot terugdringing van de overlast moeten gezien te worden in samenhang met andere voorzieningen, zoals de herinrichting van de Nicolaas Barnhoornweg en het systeem van vergunningen-parkeren in de kern van Noordwijk aan Zee. De nieuwe voorstellen houden in, dat de bevoegdheid van de burgemeester tot het verlenen van ontheffing wordt beperkt. Het hoofd van politie zal deze bevoegdheid slechts mogen uitoefenen binnen door de ge meenteraad te stellen grenzen. Elk verzoek tot ontheffing van het sluitingstijdstip zal de bur gemeester individueel moeten beoordelen. VOORHOUT Het ar chitectenbureau Tauber uit Alkmaar krijgt de op dracht om het nieuwe ge meentehuis van Voorhout te ontwerpen. Dat besluit nam de gemeenteraad gis teravond nadat een ad viesgroep Gemeentehuis het college van B en W geadviseerd hadden tot de keuze van dit architecten bureau over te gaan. De raad stelde 72.000 gulden beschikbaar voor het ma ken van een voorlopig ontwerp. Binnenkort ver schijnt ook een nota be treffende de realisering van een permanente bi bliotheekvoorziening aan het nieuwe raadhuis. Het Alkmaarse architectenbu reau krijgt de opdracht omdat het volgens het college van B en W waarborgen biedt inzake de kwaliteit en de kostenbe waking tijdens de uitvoering van de bouw. Daarbijzou het bureau mooie materialen ge bruiken die onderhoudsarm en gebruiksvriendelijk zijn. Una niem was de raad het met het voorstel van het college eens. CDA-fractievoorzitter P. Ver- degaal zei dat het heel prettig was om zo nauw bij de voorbe reiding te zijn betrokken ge weest. De gemeenteraad heeft in de afgelopen maanden een achttal nieuwe gemeentehui zen in den lande bezocht. Ook was hij van mening dat de werkgroep snel en efficient gewerkt had. Gemeentebelangen kon zich bij monde van fractievoorzit ter J. Warmenhoven daar vol ledig bij aansluiten maar pleit te nog wel voor een plein bij het nieuwe gemeentehuis en vond ook de inrichting van de omgeving van het gebouw erg belangrijk. Een dergelijk geluid liet ook VVD'er W. Meyer horen. Ook Meyer achtte de samenwer king tussen de stedebouwkun- dige en de architect van groot belang al vond de liberale fractievoorzitter dat in dit ge val wel de architect diende te luisteren naar onze stede- bouwkundige. Ook de PPR en PvdA waren verheugd over de keuze van de architect. Wel zei PvdA'er W. de Wit een voorstander te zijn van het be trekken van de bevolking bij de plannen. „Wij gaan een huis bouwen van de gemeente maar ook voor de gemeentena ren", vond De Wit. Over de informatiepresentatie voor de bevolking zei burge meester M. van de Wouw dat daar uitgebreid met de archi tect over van gedachten zou worden gewisseld. Ook wet houder IJdo toonde zich erg in z'n nopjes met de keuze van de architect en kondigde aan dat de projectarchitect prof. ir. P. H. Tauber zelf het ontwerp zou zal maken. Daarbij somde de wethouder een aantal pro jecten op die door Tauber ont worpen zijn. Onder andere is dat de Hogere Technische School te Alkmaar, het ge meentehuis te Dronten, de Provinciale Bibliotheek te Leeuwarden, het Legeringsge bouw in Den Helder en de Kanselarij van de Nederlandse Ambassade in Washington (USA). Boek voor graaf Graaf van Lynden, eigenaar van kas teel Keukenhof, kreeg gistermiddag op het Lissese landgoed het eer ste officiële exem plaar uitgereikt van het boek 'Gezich ten in de Bloembol lenstreek'. Dit boek is geschreven door de bekende Lisse se historieschrijver A.M. Hulkenberg en bevat tekenin gen van Chris Schut. Schut te kende bekende beelden uit de dor pen tussen Katwijk en Hillegom. Hul kenberg vertelt de historie en schetst zo een beeld van de Duin- en Bollen streek. Het boek is inmiddels al ruim twee maanden in de boekhandel te krijgen. Het is uit gegeven door uit geverij Canaletto uit Alphen aan den Rijn. Kleurwedstrijd De uitslag van de carnavals- kleurwedstrijd van de Zoe- terwoudse handbalclub Fair- play is bekend. Winnaars van een rugzak zijn: Tim Heemskerk (6), Joost van Swieten (4) en Michel Brück- ner (11). De vijf troostprijzen gaan naar Martijn van Swie ten (10), Esther van Swieten (12), Saskia van het Koster spad (7), Emmy Wouter (7) en Jeroen Ruitenberg (8). De prijzen kunnen worden afge haald bij de familie Van der Hoeven, Watertje 33. Reuma-collecte De opbrengst van de collecte voor het Reumafonds was in Zoeterwoude aanzienlijk méér dan vorig jaar. Het to taal bedroeg5.333,05. Onge veer een kwart daarvan is opgehaald aan de Hoge Rijn dijk. In de dorpskern werd ruim 4 mille ingezameld: zo'n 1.700,- meer dan in 1987. Oud papier Tafeltennisvereniging Zoe terwoude haalt zaterdag weer oud papier op in het dorp. Verzocht wordt het pa pier tijdig op de stoep te zet ten. Om 9.30 uur gaan de ta feltennissers op pad. Utopia Bij de Zoeterwoudse jonge renvereniging Utopia draait vrijdagavond de disco van Studio 17. Zaterdag staat een „Duits Bier Avond" op het programma terwijl er zon dagmiddag vanaf 14.00 uur soos is. The Intruders De muzikale groep The In truders spelen op zaterdag in het Lidotheater aan de Prins Bernhardstraat in Noord wijk aan Zee. Deze groep heeft een omvangrijk reper toire van traditionele coun try muziek, swing, rock 'n roll en country rock. In de huidi ge samenstelling opereert deze vijfmans-formatie uit Amersfoort al twaalf jaar. Het optreden i om 21.00 uur. Rommelmarkt De drumfanfare De Rijntam boers houdt zondag in het multifunctionele gebouw de Eendenkooi, Kooikerspad 1 te Zoeterwoude haar jaar lijkse rommelmarkt annex- fancy-fair van 13.00 tot 16.00 uur. Toegang is gratis. Er is een rad van avontuur en tal loze andere attracties waar mee prijzen zijn te winnen. De leden van de drumfanfa re halen vrijdag tussen zes en negen uur „spulletjes" op in Zoeterwoude H.R.. Wie nog boeken, kleding, speelgoed, huishoudelijke apparaten, serviesgoed heeft wat niet meer wordt gebruikt, kan dit Halve marathon De atletiekvereniging NSL houdt zondag voor de vijf tiende keer de halvemara thon. De start is bij De Schelft in Noordwijkerhout en er is weer een parcours door de duin getrokken. Vanaf half negen kan er in geschreven worden. De kos ten bedragen voor de 21.1 ki lometer 8,50 en voor de kortere afstanden vier gul den. De start is om 11.00 uur. Kindertheater Het Poppentheater Rarekiek speelt zondagmiddag vanaf 14.00 uur het stuk Berend Botje in De Kuip in Noord wijk. Het theaterstuk gaat over een opa en zijn klein dochter die met een schip naar Papegaaienland reizen om een groot ei uit te laten broeden. De toegang be draagt drie gulden vijftig voor kinderen en vijf gulden voor volwassenen. Kaarten worden verkocht bij de VVV's van Noordwijk, Lisse en Katwijk. Klucht Toneelvereniging Pankras treedt op zondag 20 maart op met de klucht „Vrijen met Amerika" van Wim Bischot. De uitvoering in Kasanova in Sassenheim wordt herhaald op maandag 21, zondag 27 en maandag 28 maart. Aanvang steeds 20.00 uur. De toegang sprijs bedraagt vijf gulden. Koffieconcert In de Kapelzaal tegenover de St. Agathakerk in Lisse wordt zondag een koffiecon cert gegeven. Aanvang 12.00 uur. Medewerking verlenen het klarinetseptet Wood Pro motion uit Warmond met werken van Mozart en Duke Ellington, Yvonne Stevens en Corrie Kroon op fluit en Wim Boot op het Van Zoen- kabinetorgel. Zij voeren wer ken uit van Handel, Doppler, Telemann en Hon neger De toegang bedraagt vijf gulden. Jongeren tot 14 jaar hebben gratis toegang. Strandwandeling Het Instituut voor Natuurbe schermingseducatie, afdeling Noordwijk, houdt op zondag 20 maart de jaarlijkse strand wandeling onder leiding van natuurgidsen. De excursie begint om twee uur 's mid dags vènaf het parkeerter rein aan het Wantveld in Noordwijk. De tocht duurt anderhalf tot twee uur en is gratis Eskimoteren De Leiderdorpse Kanovere niging houdt zondag een es- kimoteerwedstrijd in zwem bad De Does aan de Hoogma- deseweg in Leiderdorp. Es kimoteren is een oude over levingstechniek van de eski mo's waarbij met de kano een rol onder water wordt gemaakt. De leden van de vereniging zullen proberen zo veel mogelijk rollen te maken binnen 60 seconden. Belangstellenden kunnen vanaf 15.30 uur de wedstrijd bijwonen. Vanaf 11 april is het verenigingsbouw van de kanovereniging aan de Does weer geopend op maandag avond. Bezoekers kunnen dan een kennismakingstocht maken.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 15