„Hilversum staat ook zonder commercie als een huis" it g MINISTER BRINKMAN: ^DIO/TELEVISIE CeidoeSomotit DONDERDAG 17 MAART 1988 PAGINA 19 TM Hi :?n 'S ERSUM - Als een om- weigert sluikreclame uit ,l programma's te weren, en gedeelte van de zend- ntnomen worden. Dat is ran de sancties die het 1 lissariaat voor de Media 1) heeft voorgesteld aan iroepen om paal en perk e sluikreclame op radio ivisie te stellen. De voor zijn al enige tijd gele- riaar de omroepen ge- die er tot eind maart entaar op kunnen leve- ood' 21. e ikreclame leiden inname zendtijd Commissariaat kijkt en sinds 1 januari naar de om te zien of er ook rgen reclame-uitingen •n. Deze kijk- en luister- ile viel vroeger onder linisterie van WVC. Het zo geregeld, dat een ge- iteerde overtreding gesignaleerd en vervol- ioor een onafhankelijke issie nog eens wordt be- Pas daarna wordt een opgelegd. De hoogte in hangt af van het soort eding en wordt bepaald het medium en het be- Het standaardbedrag is gulden (landelijk) wat verdubbeld voor tv. regionale uitzendigen is )00 gulden en lokale uit jen 1.000 gulden. Na het en van de aard van de ding kan de boete oplo- t 200.000 gulden, de zwaarste sanctie. Als mroep zich er niets aan ;p laat liggen en de spon- boete betaalt,' is er nog één oplossing en dat is ie van zendtijd, f eerste twee maanden it jaar zijn al tientallen edingen geconstateerd, roepvoorzitters zijn intussen onderhou- sancties in het vooruit- i0 'er sea ten toon TV Vitrine' ERSUM De TROS /rijdag 8 april een nieuw eel programma, dat de 'TV-Vitrine" heeft mee- gen. De nieuwe rubriek één keer in de veertien uitgezonden. Het pro- na belicht voornamelijk a: het programma wordt akt in samenwerking met ichting Museumjaarkaart, ndelijke doel is dan ook: 'V-kijker eens bewegen het museum te gaan. DEN HAAG WVC-mi- nister Brinkman kan er niet koud of warm van worden. De berichten over de vermeende op mars van de commerciële satellieten en de bedrei ging die daarvan zou uit gaan voor het omroepbe stel: ze zijn volgens de be windsman hogelijk over dreven. Allen die het grote heil ver wachten van de „vrije, com merciële omroep" houdt Brinkman voor dat het tradi tionele publieke bestel „wel eens meer levensvatbaarheid zou kunnen hebben dan het collectieve aanbod dat van el ders op ons afkomt". Deze en andere gedachten heeft de mi nister neergelegd in een nota aan de Tweede Kajner, over de gevolgen van de technolo gische ontwikkelingen voor het mediabeleid. De strekking van de nota is als volgt: het zal de komende ja ren wel meevallen met die be dreiging door nieuwe satellie ten en commerciële zenders. Dat geldt ook voor Benelux-tv van Willem van Kooten en Ad Ossendrijver, zo die al van de grond komt. „Één zwaluw ma^kt nog lang geen zomer", zegt Brinkman hierover. Hij weerlegt in zijn nota ook de argumentatie van AVRO, TROS en Veronica, die nog steeds vinden dat ze per se „commercieel" moeten gaan om in medialand het hoofd bo ven water te kunnen houden. De CDA-fractie in de Tweede Kamer, die al jaren vreest dat het „commerciële beest" Hil versum met rasse schreden na dert, kan weer moed putten uit de sussende nota van par tijgenoot Eelco Brinkman. GEEN CONCURREN TIE Échte concurrentie heeft ons propere, niet-commerciële en geprofileerde omroepbestel he den ten dage nog nauwelijks te duchten. Ook de nabije toe komst ziet er voor het Gooise bolwerk alleszins redelijk uit. Geen enkele reden dus, vindt Brinkman, om te veronderstel len dat ons omroepbestel in het satellietgeraas ten onder zal gaan. Geen enkele reden ook, om de regels in de media wetgeving te verscherpen. De huidige beperkende voor schriften, zóals het ondertite lingsverbod voor buitenlandse commerciële omroepprogram ma's en het verbod van recla me op abonnee-tv, bieden vol gens de minister nog altijd vol doende bescherming. Boven dien is het niet aanbevelens waardig om met de regels vooruit te willen lopen op de technische ontwikkelingen. Brinkman :„De praktijk leert dat de meeste ontwikkelingen anders verlopen dan aanvan kelijk voorzien was". De bewindsman stelt -niet zonder vreugde- vast dat de commerciële activiteiten in het medialandschap nog altijd van bescheiden omvang zijn. De abonnee-tv, ooit beschouwd als een geduchte concurrent, is slechts moeizaam van de grond gekomen en moet ge noegen nemen met 60.000 abonnees, oftewel slechts 2 procent van de „kabel-kijkers. „Er is dus nog geen sprake van een substantieel markt aandeel voor abonnee-tv". Het kijktijd-aandeel van buiten landse zenders groeit welis waar licht, maar is zeker niet alarmerend hoog. In de wat verdere toekomst ziet Brink man wel een gevaar naderen. Als buitenlandse satellietpro gramma's in het Nederlands kunnen worden ondertiteld of nagesynchroniseerd, dan kun nen er van commerciële zijde sterke concurrenten opduiken. Die situatie is niet ondenk baar, zeker omdat de EG-com- missie al jarenlang een juridi sche strijd voert tegen het on dertitelverbod van Brinkman. De verwachting is dat met de naderende eenwording van Europa, die strijd uiteindelijk ROOSKLEURIG Maar voor nu zien de zaken er nog rooskleurig uit: eigen Ne derlandse producties scoren onveranderlijk hoog op de kijkcijferlijst. Brinkman: „Hoewel de jeugdige kijker al wat meer „switcht" is de Ne derlandse kijker in het alge meen (nog) vrij sterk nationaal gebonden". Mede door de taal barrière blijft het aantal notoi re BBC- en Duitslandkijkers relatief gering. „Al met al", zegt Brinkman in de waar schijnlijk meest optimistische regeringsnota van dit jaar, „is de positie van de nationale omroep niet ongunstig, mede door de komst van het derde televisienet". GEEN WINST Hoewel commerciële satelliet programma's al enkele jaren op de kabel te ontvangen zijn, blijkt dat deze moeilijk winst gevend te maken zijn. Brink man prijst zich wat dat betreft gelukkig met het gegeven dat de Europese markt, waar de commerciële zenders het ei genlijk van moeten hebben, voor slechts een klein deel be- kabeld is. De komst van een nieuw type satelliet, die aanmerkelijk goe- koper in het luchtruim kan worden gebracht, ziet Brink man als „één van de belang rijkste gebeurtenissen in de toekomst". Maar ook die zal de „goede positie van de nationa le omroep naar verwachting voorlopig niet ondergraven". Wat de verre tóekomst brengt, daaraan wenst minister Brink man liever geen bespiegelin gen te wijden. Hilversum staat met al zijn regeltjes en voor schriften nog altijd geheid als een huis, dat in het media landschap hoog uittorent bo ven de (door sommigen zo ver foeide) commerciële schuurtjes van de vrije jongens. „Beter één Nederlandse omroep in de hand, dan tien in de lucht", luidt Brinkmans devies. FRANS WEERTS Minister Brinkman: „Goede positie van nationale omroep wordt voorlopig niet ondergraven". foto:Cees verkerk Radiozenders moeten op de satelliet (van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De radio heeft waarschijnlijk concurrentie te duchten van de compact disc. In verband met een sterke opmars van de CD moet de technische geluidskwaliteit van de radio ontvangst worden verbeterd. De huidige radiozenders zijn niet in staat „CD-kwaliteit" te verzorgen. Daarom moeten de vijf ra diozenders in de toekomst ook digitaal per satelliet en via de ka bel naar de huiskamers worden doorgegeven. Dit stelt WVC-mi- nister Brinkman in een nota aan de Tweede Kamer. Technisch gesproken kunnen satellieten per transponder 16 di gitale stereo-kanalen bevatten, waarvan de kwaliteit vergelijk baar is met die van de CD. De kabelnetten moeten dan wel vol doende toegerust zijn voor de doorgifte hiervan, aldus Brink man. Volgens de nota is sprake van een opmars van de kabelkrant, waarvan er nu in Nederland enkele tientallen operationeel zijn. Hoewel de kabelkranten nu vaak meer promotionele dan com merciële waarde hebben voor de uitgevers, verwacht Brinkman toch een verdere groei. Uit kijkonderzoek blijkt voorts dat ka bbel krantkijkè'rs in het algemeen redelijk tevreden zijn en het medium ook regelmatig gebruiken. 16.00 Last frontier, natuurdocu- mentaireserie. Afl.: Het lied van de walvissen 16.25 Lassie, Amerikaanse kin derserie. Afl.: De rust ver stoord. Corey Stuart heeft opdracht om de bomen in een nationaal park op leef tijd te schatten. Maar de rust wordt verstoord door twee jonge motorrijders 16.50 Kinderkrant, kinderpro gramma NOS 17.30 Journaal EO 18.15 18.30 19.00 19.24 20.00 20.28 IOS Ontmoeting met de drie wereldgodsdiensten (2) TEJ.EAC Gute Reise, cursus Duits. Les 10 EO Jody en het hertenjong, tekenfilmserie. Afl. 2: Sprong in het diepe CD Flap uit, programma voor de jeugd NOS CD Journaal en weerover- zicht EO Exodus (1), Amerikaanse speelfilm in twee delen uit 1960 van Otto Preminger. Met o.a. Paul Newman, Eva Maria Saint, Ralph Ri chardson en Peter Law- ford. In Cyprus gaan 611 Joodse overlevenden van de Holocaust aan boord van een schip, in een uiter ste poging om Palestina te bereiken (slot: volgende week donderdag) Tijdsein, actualiteitenru briek met ditmaal onder meer aandacht voor de strijd van de kleine winke liers tegen verruiming van de openingstijden van win kels. Verder wordt het ge bruik van zenuwgas in An gola aan de orde gesteld en wordt de vraag opge worpen of een voor ver krachting veroordeelde tbr-patiënt op proefverlof 22.40 fflDe wat-heet-geluk- show, praatprogramma gepresenteerd door Hans Le Poole NOS 23.35 Journaal 23.40 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 NOS i Paspoort voor Turken Nieuws voor doven en slechthorenden i Paspoort voor Joegosla- ven i Sesamstraat i dl Jeugdjournaal i Journaal NCRV Dit is Disney, tekenfilm magazine met o.a. een ver slag van de NCRV-Disney- dag, die afgelopen zater dag in Almere-stad werd gehouden Ja, natuurlijk, serie pro gramma's over natuur en natuurbehoud, m.m.v. Ka rin de Groot, Antoon van Hooff e.a. i Rondom tien, themapro gramma gepresenteerd door Hans Sleeuwenhoek. Vanavond: Trouwen met een buitenlander i E Goed nieuws, religieus programma gepresen teerd door Brede Kristen- sen NOS i Journaal i Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek FEDUCO i Medelanders Nederlan ders: Scheiden doet lij den NOS i Open Universiteit: Meer kans voor vrouwen. Astrid Joosten in gesprek met Karin de Groot, presenta trice van het NCRV-pro- gramma 'Ja Natuurlijk' en studente cultuurweten schappen aan de Open Universiteit Nieuws voor doven en slechthorenden Paul Newman in de speelfilm 'Exodus', waarvan vanavond het eerste deel wordt uitgezonden op Ned. 1 om 20.28 uur. FOTO: EO i teletekst t Tak, animatieserie (herh.) is, kinderserie. Afl.: Plons n de telefoon {Konijntje Ruitoor, fekenfilmse- Afl Verstoppertje me, Amerikaanse tv-serie ,1 met Debbie-Allen, Lee Curreri, -Erica Gimpel e.a. Afl.. Hulp van vrienden Europese volksculturen: Mens en boom, serie over de banden van de mens met zijn natuurlijke omgeving. Afl.: De Uitzending door derden Programma-overzicht Nieuws Kunst-zaken Hoger-lager, spelprogramma kandidatenduo's tegen elkaar uitkomen met speelkaarten en enquêtevra gen. Presentatie: Walter Ca- Panorama, actualiteitenrubriek Dallas, Amerikaanse tv-serie met Larry Hagman, Linda E Gray. Patrick Duffy e.a. Afl.: De mysterieuze verdwijning 23.05 Nieuws en Coda: Trio, van Poulenc, uitgevoerd door Luc Nielandt, hobo en Francis Pollet, fagot ur ■yds met Peter Phelps. Pat Mc Donald. Tom Richards e a. Wayne moet niet meer reke nen op Patricia's hulp. Patricia noch Mike vertellen de volledi ge waarheid aan de politie Intermezzo. Mars uit kleine suite, van P. Kerstens, uitge voerd door het Belgisch Klari- nettenkwartet Oshin, Japanse tv-serie Programma-overzicht Nieuws Kwidam, videospelletje Reis rondom mijn vader (A voyage round my father), En gelse tv-film uit 1982 van Alvin Rakoff. naar het gelijknamige werk van John Mortimer. Met Laurence Olivier, Alan Bates. .Jane Asher e.a. Een zoon denkt jaren later, wanneer hij in het huis van zijn ouders trekt, terug aan het verleden gJJ$-23.20 Politieke collaboratie, documentaireserie. Afl. 7: Op weg naar de Anschluss (herh.) F 1 Vacaturebank Nouba-nouba, tekenfilms Carrefours, gevarieerd pro gramma Journaal Ce soïr, regionaal programma Quick et Flupke, tekenfilmse- Journaal Autant savoir, consumenten rubriek. Afl.: Kinderen in het ziekenhuis Bleu comme l'enfer, Franse speelfilm uit 1985 van Yves Boisset. Met Jean Herman, Yves Boiset, Sandra Majore- wicz e ïeliii 3 Matste journaal ""23.40 Politieke u •40 Politieke uitzending 15.30 Spass beiseite - Herbert kommtl Serie met Karja Brüg- ger. Helga Feddersen, Uwe Friedrichsen e.a. Afl.: Neben- beruf - Lebensretter. (Herh) 16.15 Die schwarzen Brüder (5). tv- serie met Robert Bricker. Mar tin Arnold. Johanna Neuhaus 16.40 Ein unmöglicher Auftrag, kin derprogramma 17.05 Vorsichtl Kinder in der Kiste, kinderprogramma 17.15 Tagesschau 17.25 Kommissar Zufall, tv-serie. Afl.: Fremdkörper 18 26 Tagesschau 18.30 Hier und heute, actualiteiten 18.52 Falcon Crest, Amerikaanse tv- serie. Afl.: Der Verzicht 19.58 Programma-overzicht 20.00 QDTagesschau 20.15 Gen-Report (2). driedelige do cumentaireserie over de moge lijkheden en risico's van het genen-onderzoek 21.00 Der 7. Sinn, verkeerstips 21.03 QiDie Krimistunde: Geschich- ten für Kenner, serié misdaad verhalen met Susanne Uhlen. Matthias Ponnier. Pia Hënggi e.a. Vandaag: J. Der Preis der Erkenntnis. 2. Lauter schlechte Nachrichten. 3. Was Slmon sagt. 22.00 te) Gala, operagala t.g.v. Peace for Universe. Het Radio-orkest van de SWF o.l.v. Klaus Arp en Grit van Juten, sopraan voeren fragmenten uit van opera's van Verdi. Bellini en Tsjaikovsky. Gasten: Peer Augustinki. Eve lyn Gressman. Seigfried Wisc- hnewski e.a. 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Mascha, tv-film van Hans- Eberhard Quelle. Met Eva Or donez. Rosel Zech. Matthias Fuchs e.a. De spanningen en moeilijkheden van een 10-jarlg meisje, wiens moeder alcoho- liste is (herh.) 00.45 Tagesschau 00.50-00.55 Nachtgedanken, be schouwingen van Hans Joa chim Kulenkampff DUITSLAND 2 i Heute Muppet-Babies, Amerikaanse tekenfilmserie. Afl.: ...dann darfst du dir was wünschen Logo, jeugdjournaal Die Dreibeinigen Herrscher, sf-avonturenserie naar de boe ken van John Cristopher. Met John Shackley, Jim Baker. Ceri Seel e.a. Afl.: Vor' ein Tribunal gestellt i Heute l E) Tele-lllustrierte, sport, actu aliteiten en amusement i Matlock, Amerikaanse mis daadserie met Andy Griffith, Kene Holiday, Linda Purl e.a. Afl.: Der letzte Stein im Mosaik Programma-overzicht Heute I E) Lass das mal den Tony me- chen, de Tony Marshall-Show M.m.v. Erich Edlinger, Sepp Viellechner, Maria en Margot HeHwig, Vico Torriani e.a. Kaum zu glauben, de crazy- show met Pit Weyrich Aus Forschung und Technik, wetenschappelijk magazine ge presenteerd door Joachim Bu- blath Heute-journal Gail Russell speelt de hoofdrol in de film 'The unseen'. Duits land 3 om 20.00 uur. FOTO: WARNER BROS. 22.10 Sexualitat heute, driedelige serie over het spanningsveld tussen seksualiteit en maat schappij. Afl. 3: Lust en last 22.55 Cella oder Die Überwinder, tv-film van Gerd Angermann, naar de roman van Franz Wer- fel Met Bruno Dallansky, Lotte Ledl, Christine Csar e.a. Om de pianolessen van hun doch ter Cella te kunnen bekostigen gaan advocaat Markus Boden- heim en zijn vrouw steeds min der vaak uit. Een carrière als concertpianiste lijkt voor Cella weggelegd Maar ook "in dit kleine wereldje blijven de ge volgen van politieke gebeurte nissen niet uit 00.30 Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II: cursus scheikun de. Les 13: Synthetische ma- cromolekulen 18.30 Programma met de muis 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 19.40 Raamprogramma van de re gionale studio's 20.00 E Oer Tote wohnt nebenan (The unseen), Amerikaanse speelfilm uit 1945 van Lewis Allen. Met Gall Russell. Joel McCréa, Herbert Marshall e.a. Nieuwsgierigheid kost een oude vrouw het leven. Kort daarop doet de gouvernante Elizabeth Howard haar intrede bij de buren. Al snel raakt zij bevriend met de vermoedelijke moordenaar 21.20 Filmtip, tilmrubriek. Vandaag Das Mikroskop van Rudolf Thome 21.30 West 3 aktuell 21.45 Kultur: Auge urn Auge, portret van de fotograaf Don McCullin 22.30 Projekt Atlantis (1). vierdelige Italiaanse tv-serie van Lucio Mandara. Met Daniel Gelin, Marpessa Dijan, Francesca de 23.30 Abstractions, filmportret van Frank Stella, kunstenaar uit New York 00.15 Laatste nieuws via Teletekst Tweetalige öf stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending ■D Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst Ea Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orginele ver- 15.15 Cheltenham Festival - Gold Cup Day, paarderaces 16.50 Children's BBC, kindermaga zine met Andy Crane 18.00 Newsround, jeugdjour- 18.10 Blue Peter, informatief kinder programma 18.35 Neighbours, Australische tv- serie met Francis Bell, Dasha Blahova. David Glencie e.a. 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Top of the pops, popprogram ma met een overzicht van de Engelse hitparade 20.30 COEastEnders, familiefeuilleton 21.00 Tomorrow's world, weten schappelijk magazine. N.a.v. de opening van de tweede ter minal op de luchthaven Gat- wick deze week, wordt de vraag gesteld in hoeverre de luchtverkeersleiders zijn opge wassen tegen het sterk toene mende luchtverkeer 21.30 Mastermind, spelprogramma 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 Alliance budget broadcast 22.40 Crimewatch UK, programma waarin de hulp van de kijkers wordt gevraagd bij onopgelos te misdaden 23.20 Question Time, discussiepro gramma o.l.v. Sir Robin Day 00 20 Crimewatch update 00.30 The Chieftains in concert, re gistratie van een optreden van de Ierse folkgroep The Chief tains en Van Morrison vorig jaar in Belfast 01.10 Weerbericht BBC 2 16.00 World Team Snooker, repor tage vanuit Bournemouth 16.50 Nieuwsoverzicht 17.00 Cheltenham National Hunt Festival, paarderaces 17.20 World Team Snooker 18.30 Holiday '88, toeristisch maga zine (herh.) 19.00 Battlestar Galactica Galacti- ca 80, Amerikaanse science- fictionserie met Kent McCord, Barry van Dyke, Lome Greene e.a. Afl.: Galactica discovers Earth (1) 19 45 Cheltenham ^National Hunt Festival, samenvatting 20.00 Cover to cover, boekenmaga- zine met Jill Neville 20.30 The education programme, programma over onderwijsza- 21.00 Out of court, informatief pro- gramma over justitiële zaken 21.30 Nature, natuurfilmserie met extra aandacht voor milieupro blematiek. Afl. 5: From atomic 22.00 Blackadder II, comedyserie met o.a. Rowan Atkinson. Tony Robinson en Tim Mclnnery. Afl. 1: Head (herh.) 22.30 Q]40 Minutes: Children of the open road, documentaire over het vijttig jaar geleden gebeur de schandaal in Zwitserland van zigeunerkinderen, die aan het gezin werden onttrokken om. in tehuizen en zelfs gevan genissen te worden geplaatst 23.10 Cabaret at the jongleurs, pro gramma met aandacht voor nieuw cabarettalent 23.40 Alliance budget broadcast 23.50 Newsnight, actualiteiten 00.35 Weerbericht 00.40 Snooker 16.00 El The Great Video Race, pop programma met Pat Sharp en Ronnie the Runner 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 The Monkees, comedyserie 18.30 I dream of Jeannie, comedy- 19.30 The Incredible Hulk, tv-serie 20.30 Emerald Point, dramaserie 21.22 Europees weerbericht 21.30 The Road to Wrestlemania IV - The main event 22.30 Ford Ski Report 23.15 Italiaans voetbal Highlights 23.30 Spaans voetbal 00.30 te GD TV, popprogramma 01.17 Europees weerbericht 01 20 THE ARTS CHANNEL: 01.20 Story of fashion (3), documen taireserie over de modege schiedenis 2.30 Scarlatti - Old English Harpsi chord Music 03.10-3.20 Aujourd'hui en France - Sculpture. Culturele zaken in Frankrijk SUPER CHANNEL Nino Firetto Totally Live, pop- programma Formula One, popprogramma Super Sonic, popprogramma Captain Power and the Sol diers of the Future, science- fictionserie. Afl.: Flame street Europees weerbericht Oxford Scientific Films, we tenschappelijke documentaire serie. Afl.: Face of the deep HiSay Ah (Zeg 'ns AAA). Ne derlandse comedyserie Twilight zone I, 'suspense'-se- 22.00 Super Channel News 22.30 Europees weerbericht 22.35 American Indoor Soccer Lea gue. Los Angeles - St. Louis 23.35 American College Football 00.35 Super Sonic, popprogramma 01.35-02.35 Formula One, poppro gramma MTV EUROPE 16.00 Marcel Vanthilt 16.30 Club MTV, programma met dansmuziek 17.00 3 From 1 at 5: Bananarama 17.15 Marcel Vanthilt, met van 19.00-19.30 Remote control, spelprogramma 20.00 Ray Cokes 22.00 MTV's Metal Hammer, har- drockprogramma 23.00 Ray Cokes, met van 00.00- 00.30 Club MTV (herh.) 01.00-06.00 Gast-vj 16.05 Entretien avec Pierre Braun- berger (3) 16.15 E Un Revenant, Franse speel film uit 1946 van Christian Ja- 18.00 Rècrèation 18.40 Des Chiffre8 et des Lettres 18.55 Nieuwsoverzicht 19.00 Champs-Elysees 20.30 Aujourd'hui en France 20.45 Apostrophes, literair magazine met Bernard Pivot 22.00 Journal Tèlévisé 22.30-23.30 Cinéma Cinémas NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven RVU 14.00 Ons kent ons (1) KRO 14.30 De meisjes van het wegres taurant (The Harvey Girls), Ameri kaanse musical uit 1946 van George Sidney 16.15 Sport op vrijdag, sport programma NOS 17.30 '/26-Journaal KRO 17.46 Alvin en z'n boefjes DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10 23 Das Winterhaus (herh.) 12.00 Umschau 12.10 Aus Forschung und Technik 12.55 Persoverzicht 13.00- 13.15 Tagesschau 14.20 Wochenen- degeschichten, serie tv-spelen. Van daag: Jan und Joy 15.20 Tagesschau 15.30 Da schau her, kinderprogram ma 16.00 Clowns, kinderprogramma 16.05 Der dritte Drache, Tsjechische sf-film voor de jeugd 17.15 Tages schau 17.25 Hart aber herzlich, tv- serie. Afl.: Mörder im Sattel DUITSLAND 2 10 00 Zie Duitsland 1 13.15-13.45 Bild(n)er der Chemie, reportage reeks over de geschiedenis van de chemie 14.40 Programma-overzicht 14.45 Bilder, die die Welt bewegten. Afl.: Oliepest in het Kanaal (herh.) 15.10 Hotel, Amerikaanse serie naar de roman van Arthur Hailey. Afl: Das Angebot 15.55 Heute 16.00 Timm Thaler, kinderserie 16.25 Freizeit... und was man daraus machen kann 16.55 Heute 17.10 :s Tele-lllustrierte 17.50 Ein Engel auf Erden, tv-serie BBC 1 07.35 EEdgar Kennedy 07.55 Weer bericht 08.00 Breakfast time, ontbijt- televisie 10.00 Nieuws 10.05 Open air (1) 10.20 Kilroy 11.00 Nieuws 11.05 Going for gold, spelprogramma 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 Open air (2) 13.00 Nieuws 13.05 Daytime live, lunchmagaZine 14.00 Journaal 14.30 Neighbours, tv-serie 14.50 Star mo vie: Dangerous exile, Engelse speel film uit 1958 16.40 Ask Margo 16.50 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 DJ Kat Wake-Up Club 07.35 DJ Kat Show 08.35 s Sky Trax 13.05 Another World 14.00 City Lights 14.30 Fashion TV 15.00 Transfor mers 15.30 Ski-Boy 16.00 is) Count down 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Supertime 08.00 Nino Firetto 09.00 Sons Daughters 09.25 What a picture 09.50 You are what you eat 10 00 Chinese Cookery 10.30 Cralt of the Potter 1100 Living Planet 12.00 Emmerdale Farm 13.00 Game for a laugh 13.25 Weerbericht 13.30 Sons Daughters 14.00 Cassie Co 14.55 Weerbericht 15.00 Superti me 15.30 Captain Power 16.00 Nino Firetto 17.00 Formula One MTV EUROPE RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 KRO: Echo-Magazine 18.35 Man en paard. 19.02 KRO's Country time. 19.55 Column. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02-07.00 EO: True light RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 VOO: Hollandse hits 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heet uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 TROS: Soul disco show. 21.02 De CD-Show. 23.02 Sesjun. RADIO 4 16.00 VPRO: De Beweging. Met om 17.15 Het portret: Amerikaanse musical componisten, 18.02 Muziekactualiteiten in binnen- en buitenland. 18.45 De leesta fel. 19.00 Nieuwe CD's en pla ten en om 19.20 Het Feuilletori: Speurtocht door Burgenland. 20.00 Nieuws. 20.02 De wandelende tak. 21.00 Het podium. 21.00 Specials en noviteiten. 22.00 Jazz-concert. 23.00 Berliner Festwochen 1987: Fortner Reimann RADIO 5 18.10 KRO: KRO-literair: Lezen voor de lijst. 18.40 IOS: Turks programma. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Sociale zekerheid. 21.00 Rockschool II. 21.30 Pronto? 22.00 Doelgericht ondernemen REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. Omroep Rijnland: (Via FM-fre- quentie 105.7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30-19.00 Vandaag de dag op donderdag. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middag magazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Big Band. 18.45 PVV. 19.10 Actueel. 19.33 BRT Combo. 20.03 Folk. 21.03 Bijleren, een nieuwe kans. 21.30 Taalstrijd. 22.05 't Chanson. 23.10 Croorters en soft music 23.30-02.00 Twee tot twee BRT 2 18.00 Over stuur. 19.10 Funky town. 22.05 Boem Boem. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Soefi, deel 3. 19.45 Litte home made. 20.00 Liedrecital Samual Ramey, bas en Warren Jones, plano. 22.00 Nieuwe muziek. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VPRO: Het Gebouw. 13.08 NCRV: Hier en nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.05 NCRV-V.I.P.-roem. 16.05 VARA: Radio l Vrijdageditie RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo. 07.08 Het levende woord. 07.15 KRO's Ontbijtshow. 08.45 Pater Adri Maat. 09.03 Adres Onbekend. 10.03 In antwoord op. 11.50 Pater Adri Maat. 12.03 Van twaalf tot twee. 14.03 M/V-Magazine. 15.03 KRO's familliehoorspel. 15.30 TROS: Gerard de Vries draait op verzoek. 17.03 Nederlands hitwerk RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook goeiemorgen. 09.03 Goud van Oud. 11.03 Simone Walraven. 12.03 Bart en De Zwart. 15.03 De Top 40 RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 VARA: Vroeg Ochtendconcert. 08.00 Nieuws. 08.02 Vroeg Ochtendconcert. 09.00 Pianosonate. 09.30 Intermezzo. 09.55 Kamermuziek. 10.55 Het intern, concertcircuit. 12.30 Jazz-op-vier-concert. 13.00 Nieuws. 13.02 Bella italla, operette. 14.00 EO: Orgelbespeling. 14.30 Klein bestek. 15.30 Uit de schat der eeuwen. 16.00 Crème du Baroque. 17.15 Cantates van Bach. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: De brandhaard. 10.00 AVRO: Hoe gaat 't er mee. 11.00 Een leven lang. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.00 Nieuws. 13.10 VPRO: Het Gebouw. 14.00 AVRO: Schoolradio. 15.00 VPRO: Het Gebouw. 15.00 Het Spoor. 16.00 Muziek uit Het Gebouw. 16.30 Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchuur. Radio Rijn mond: 07.00 Ochtendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchprogram- ma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00- 17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met I wakker. 08.20 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Tussendoor. 14.03 Welkom in Vlaanderen. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Dag en dauw. 08.12 Brussel X. 10.03 Platenpoets. 12.00 Muziek en info. 13.10 Hadiemicha. 14.00 De stemming. 16.00 Abraham al gezien? BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee. 10.00 Schoolradio. 11.00 Matinee. 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.25 Hermann Prey, bariton. 14.50 Gevar. klassieke mu2. 1 16.07 Sonate nr. 1. Beethoven.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 19