El Barco in Oude Wetering sluitingstijd opgelegd Concentratie moet winkels in Nieuwkoop en Noorden redden dagpuzzel Spreekuur huidtherapeuten in ziekenhuis Rijnoord LEIDEN OMGEVING CeUbcSotuianl DONDERDAG 17 MAART 1988 PAGINA aan tafel In de oven gestoofde ris met witlof- Mortelsalade en peterselie - aardappelen - flensjes met gembervla Voor twee personen: 300 g kabeljauwfilet, zout, zachte tnargarine, ui, stukje wortel, tijm, laurierblad, 1 dl water (eventueel gemengd met Witte wijn of sherry), pa neermeel, 25 g margarine; 1 lepel rozijnen. 1 struikje Witlof en 1 winterwortel (sa men 250 g), 2 lepels azijn, 1 lepel yoghurt, zout, peper, suiker, halve lepel olie; 0.S tot 1 kg aardappelen, zout, peterselie, 15 g marga rine; 50 g bloem, iets zout, 1 ei, 2 dl melk. margarine, 2,5 dl gele vla (2,5 dl melk, 12 g custard, 15 g suiker), poeder suiker. Spoel de kabeljauwfilet af met koud water en bestrooi hem met zout. Vet een ovenschaal in met zachte margarine. Snijd de ui in dunne ringen en de wortel in dito plakjes. Meng de groenten en leg ze in de oven schaal. Strooi er zout en tijm over en leg er een paar stukjes laurierblad en de vis op. Voeg water of een mengsel van wa ter en wijn of sherry toe. Strooi een dun laagje paneer meel op de vis en leg daarop de in stukjes verdeelde marga rine. Laat de vis in een half uur gaar worden en een kors tje krijgen in een oven die op 4 'of 175 staat Laat de gewassen rozijnen tien minuten m weinig water ko ken en vervolgens in een zeef Uitlekken. Spoel de witlof stthoon. Borstel of schrap de wortel schoon en rasp hem grof Snijd de witlof in fijne schijfjes. Meng de groenten met een sausje dat gemaakt is van azijn, yoghurt, zout. peper, suiker en olie. Schud fijngeknipte peterselie en margarine door de gaarge- kookte en afgegoten aardappe len. Maak een dun beslag van bloem. zout. ei en melk en bak er flensjes van. Meng de vla met stukjes gember. Schep op bet midden van elk flensje wat yja en vouw daar de zijkanten yan de pannekoekjes over heen. Leg de gevulde flensjes per persoon op een bordje en bestrooi ze met poedersuiker. JEANNE dienstverlening APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 18 maart waargenomen door apotheek Centraal in Leiden en apotheek Lin- KLACHTENMELDPUNT Ambulante Psychotherapie Zuid-Holland Noord. Spreekuur donderdag 18.00-19.00 uut. Tel. 071-141808. ONGEVALLENOIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Roodenburgerstraat in Leiden naar de Cronesteinkade 18a in Leiden. BAAD VAN ARBEID Hoge Rijndijk 306, Leiden, tel 071-899375. Kantoor geopend ma. t/m vr. 9-12 u. 14-16 u. Telefonische informatie over kinder bijslag: 8-12 u. SOCIALE RAADSVROUW VOOR SCHOTEN Spreekuren: ma. 19.00- 20.00 u. wo. en vr 9.00-10.30 u. Leid- seweg 33. Voorschoten. Tel. 3254. SP HULP- EN INFORMATIEDIENST Groenesteeg 33. Leiden. Tel. 071- 134640 of 071-144600. Hulp en infor matie op medisch, juridisch en milieu gebied. werk. sociale verzekering en huurkwesties. Spreekuur: elke don derdag van 20.00-21.00 u. STICHTING VRIJWILLIGERS CEN TRALE Pallasstraat 1. Alphen aan den Rijn. Tel. 01720-33033. Begelei ding en opvang van mensen, die om welke reden dan ook. tijdelijk hulp nodig hebben. Bovendien wordt infor matie verstrekt over andere mogelijk heden van hulpverlening en de be reikbaarheid daarvan. VRIJWILLIGERS CENTRALE Lan- gegracht 246a. Leiden. Tel. 149064. Dagelijks bereikbaar van 9.00-17.00 u. voor informatie over vrijwilligers werk en cursussen of een persoonlijk gesprek WERKENDE JONGEREN Klach ten- en informatieuur Elke dinsdag avond van 17.00 tot 20 00 u KWJ- kantoor Koppenhinksteeg 2. Leiden. Tel. 071-121139. Borstvoeding Begeleidingsgroep Leiden. Telefonische hulpdienst (voor praktische hulp en informatie): tel. 170083. 215332 of 312556. MAGISCH FIGUUR In elk vakje dient een letter te worden ingevuld, waardoor zowel horizontaal als verticaal woorden van navolgende betekenis verkre gen kunnen worden: 1 rode klemstof. die o.a. voor het verven van wol wordt gebruikt; 2 wandeldreef. 3 likeurstoker; 4 eerste vrouw op aarde; 5 in het onderste gedeelte van iets. OPLOSSING Jubileumviering brandweer Ter Aar TER AAR De brandweer van Ter Aar begint morgen met een speciaal jubileumprogramma om zijn honderdjarig bestaan te vieren. In het cultuur-historisch museum wordt rond 20.00 uur muzikaal begeleid door Dice Musica een tentoonstel ling geopend. In de brandweerkazerne aan de Middelweg is het zaterdag tussen 9.30 en 17.00 uur open dag. sUiteraard staat daarin de brandweer centraal. Zaterdag is tussen 9.30 en 17.00 uur open dag in de brandweerkazerne aan de Middelweg. Daar zijn werkstukken te zien van Ter Aarse scholieren, terwijl ook aandacht wordt besteed aan de Brandwondenstichting, de politie en de EHBO die om 11.30 en 14.30 demonstratie's geeft, 's Avonds gaat om 20.00 uur in de route Aardamseweg, Weeren- straat en langs het kanaal de straatverlichting uit. De jongeren van de scouting groepen 'Welverro' en 'Wapata' staan dan met fakkels langs het traject als twee ouderwetse stoomspuiten op paardekracht naar het kanaal rijden om daar een demonstratie te geven. Duikers geven daar ook demonstraties, ze zullen trach ten een auto uit het kanaal te halen. Op het programma, dat 's avonds weer wordt afgesloten door Dice Musica, staan boven dien nog enige verrassingsonderdelen. Extra controles bromfietsers ZOETERWOUDE Bromfietsers worden in Zoeterwoude vandaag, mor gen en vrijdag extra in de gaten gehou den door de politie. Dat gebeurt in het kader van de landelijke actie -25%, opge zet om het aantal verkeersslachtoffers terug te dringen. Zoeterwoude voert de actie overigens gezamenlijk met Hazers- woude en Benthuizen. De politie zal op deze dagen extra aan dacht schenken aan het dragen van de valhelm, vastmaken van de kinband, op gevoerd rijden, geluidsnivo en eisen aan remmen en stuurinrichting. De politie wijst erop dat de kontrole zich niet be perkt tot deze dagen. Ook de komende tijd zal extra aandacht worden besteed aan deze weggebruikers. WD-brief tegen afscheiding van Stompwijk LEIDSCHENDAM De VVD Leidschendam heeft in een brief aan voorzitter Voorhoeve van de Tweede Kamerfractie van die partij ge vraagd het provincievoorstel ter afsplitsing van Stompwijk af te wijzert. Met de rest van de ge meenteraad wijst de VVD de samenvoeging van dat dorp met Zoeterwoude af omdat de be volking van Stompwijk daar niets voor zou voelen. Herindeling is volgens de VVD niet nodig om dat geen duidelijke knelpunten aanwezig zijn, noch in Zoeterwoude, noch in Leidschendam. Ook wordt de gemeentegrens niet gladgestre ken, terwijl de financiële gevolgen voor Leid schendam negatief zijn. Stompwijkse bedrijven zullen volgens de VVD nadeel ondervinden van een grenswijziging omdat men in belangrij ke mate op Leidschendam is geörienteerd. DAG AGRARISCHE ONDERNEMERSh. IN ALKEMADE ALKEMADE De Stichting Stibela, die vorig jaar een drukbezoc-. Ondernemersdag organiseerde, laat weer van zich horen. Dit houdt de stichting in samenwerking met de LTB en enige andere EG stanties een dag speciaal voor bloemen-, planten- en stekkwekers ii >ud gemeente Alkemade. aar De dag voor agrarische ondernemers vindt plaats op dinsdag 19 c 1988 in restaurant De Fransche Brug aan het Westeinde 83 in Roel K I rendsveen. Het programma begint om 14.00 uur met een ontvangs ii eindigt rond 18.00 uur met een „Veense tafel". De sprekers zijn Th. E. Akerboom als voorzitter van Stibela. Hit irei verzorgt burgemeester A. H. Meerburg een inleiding onder de titel aar plaats van de tuinbouw in de totale economie van de gemeente A af made". De secretaris van de Reconstructiecommissie, ir. B. A. W. derbeek spreekt over „Reconstructie, regels en mogelijkheden". volgende spreker is ir. L. F. Gijsbers van het Consulentschap vai iril tuinbouw over „ondernemerschap en het probleem van afvalven i-v king in de tuinbouw". De laatste inleiding wordt gehouden dooi bil' heer Fr. Hoogervorst uit Ter Aar over „Ervaring met reconstructs Aanmeldingen bij H. C. J. Bakker, Noordeinde 61 in Roelofarendsv $6t NA JARENLANGE KLACHTENREGEN BUURTBEWONERS OUDE WETERING Bar-Petit Restaurant „El Barco" aan de Kerk straat in Oude Wetering krijgt van burgemeester A. H. Meerburg een slui tingsuur opgelegd. In eerste instantie moet zijn zaak de zes weken van vrijdag tot en met maan dag uiterlijk om 2.00 uur dicht gaan. De maatregel is rechtstreeks gevolg van een al jarenlang aan houdende klachten- stroom, afkomstig van bewoners van de Kerk en Veerstraat. Zelfs aan de overkant van het wa ter uit Leimuiden wordt geklaagd over overlast van komende en gaande bezoekers. ,,E1 Barco", gerund door K. Chrispijn, is bijna vieren twintig uur per dag, zeven dagen in de week, geopend. Volgens gemeentewoord voerder J. van Elk hebben de klachten betrekking op geluidsoverlast en „banalitei ten". riëren van urineren en over geven tegen de gevels van de huizen in de Kerkstraat tot het deponeren van afval in brievenbussen. Bloempotten en tuintjes moeten het ont gelden. Bovendien is er over last van nachtelijk belletje trekken, op auto's slaan en het leeggooien van een glas bak. De omwonenden moeten dat noodgedwongen tolereren, protesteren durven ze allang niet meer. Een van hen merkt op: „Ze staan midden in de nacht keihard voor je raam te pra ten, claxoneren - naar elkaar en rijden vol gas weg". In het verleden was bovendien sprake van vechtpartijen. De buurt ziet met angst en be ven het begin van het water sportseizoen tegemoet. Omdat El Barco de gehele nacht open is,, veronderstelt de buurt dat de bezoekers van de omstreden horeca-ge- legenheid afkomstig zijn van bars elders waar wel een sluitingstijd geldt. „Wie zich eerst in Noordwijk heeft la ten volgieten komt vervol gens naar „El Barco". Hier arriveren de meeste bezoe kers pas om een uur twee 's nachts om tot een uur of zeven te blijven", aldus een buurtbewoner De omwonenden klagen ero ver dat met de eigenaar van El Barco moeilijk afsprake zijn te maken. Ze wijzen op een buurtoverleg van vorig jaar, waar hij beloofd zou hebben na drie uur 's nachts geen bezoekers meer binnen te laten. Wie zich misdroeg, zou op een zwarte lijst ko men. Volgens de buurt is daar weinig van terechtgeko men. De omwonenden zien de maatregel van de burge meester dan ook met instem ming tegemoet. „Van ons mogen ze in de hele gemeen te Alkemade weer een slui tingstijd Gemeentewoordvoerder Van Elk echter houdt hierover een slag om de arm. „De nu ingevoerde sluitingstijd geldt voor één bar en is echt een heel ingrijpende maatregel, die na heel lang wikken en wegen voor een proeftijd van zes weken is genomen. Het was een moeilijke belange nafweging", aldus Van Elk. Eigenaar Chrispijn zegt ..moe" te zijn van alle klach ten. „Ik heb in de weekein den 's nachts constant twee mensen buiten staan om de gaande en komende bezoe kers in de gaten te houden en eventueel te begeleiden. Wat moet ik nog meer doen?" vraagt hij vertwijfeld. „Te gen mij zeggen de omwonen den dat ze geen last hebben, maar achter mijn rug om zijn ze wel naar de burgemeester gegaan. Als ik had geweten dat er nog steeds van alles gebeurt, dan had ik er uiter aard nog meer op gelet. Maar ik blijf erbij dat de buren geen last van de bezoekers van mijn bar kunnen heb ben". Op deze foto's is te zien hoe lidtekens zijn weg te werken met camouflagetechnieken. FOTO. WIM VAN NOORT ALPHEN AAN DEN RIJN Sinds een paar maanden kunnen mensen die lijden onder de zicht bare gevolgen van hui daandoeningen of litte kens in het Alphense zie kenhuis Rijnoord gehol pen worden door de huid- therapeuten Conny Dete- ring en Cary Houtman. Zij zijn op verzoek van der- matologe dr. C. van der Harst in het ziekenhuis met een speciaal spreek uur begonnen. Dat is niet dagelijks maar eens in de vijf a zes weken. Conny en Cary hebben zelf een grote praktijk in Den Haag waar zij zich bezig houden met de ver zorging en de functieverbete ring van de huid. „De huid is ons grootste goed want hier door kan het lichaam onder meer ademen. Ook beschermt de huid ons tegen invloeden van buitenaf. Dat kan in som mige gevallen gestoord zijn door bijvoorbeeld een ziekte of door littekenvorming. De pa tiënten hebben hier vaak heel veel last van. Niet alleen om dat het wat minder, of zelfs heel veel minder aantrekke lijk is, maar ook omdat door littekens de spieren niet goed kunnen functioneren", vertel len Conny en Cary. „Vroeger werd er dan gezegd: Jammer, maar daar moet je mee leren leven. Nu is dat gelukkig an ders. Wij proberen de mensen die lijden zoveel mogelijk te helpen „Iedereen weet vast wel uit ei gen ervaring hoe naar het is om bijvoorbeeld een grote pukkel of vlek in het gezicht te hebben. Dan kan je je goed voorstellen wat het is om in ernstige mate geschonden te zijn door brandwonden of ziekte zoals psoriasis". Maar ook wijnvlekken en het ver dwijnen van pigment kunnen volgens Conny en Cary tot grote psychische ellende lij den. „Mensen durven dan vaak niet meer de straat op omdat ze het gevoel hebben dat iedereen naar hen kijkt en het allemaal maar eng vindt. In dat geval kan huidtherapie uitkomst bieden omdat het mogelijk is om op een speciale manier aandoeningen op de huid te camoufleren". Conny en Cary zeggen wel „Wegnemen kunnen we de aandoening niet, maar we kunnen wel zorgen dat ie mand zich weer prettig voelt op straat. Daarom is ons werk vaak heel dankbaar. Mensen die eerst niet meer weg durf den en nu zonder zichtbare te kens weer de straat op kunnen bloeien helemaal op. Er gaat een wereld voor hen open". Dat camoufleren gebeurt met speciale huidcremes die pre cies gekleurd zijn in de huids kleur van de patient. Het is zo waterbestendig dat de vrou wen en mannen die de creme gebruiken er zelfs mee kun nen zwemmen. Wel moet hen geleerd worden hoe de creme opgebracht en verwijderd moet worden om klachten te voorkomen. Door van de Harst in Alphen weet als huidarts als geen an der van de problemen die mensen met hun huid kunnen hebben. Zij weet van haar pa tiënten hoe erg het kan zijn om iets aan je gezicht of bij voorbeeld benen te hebben. Dat was ook een van de rede nen waarom ze contact opnam met Conny Detering en vroeg om ook in Alpfyen een regel matig spreekuur te gaan hou den. Binnen het ziekenhuis werd ruimte gevonden en de assistente van dokter Van de Harst regelt ook de afspraken voor de huidtherapie. Het is namelijk zo dat mensen die naar een huidtherapeut willen dat alleen kunnen via een ver wijzing van huisarts of specia list. Het ziekenfonds of de ver zekering vergoedt de behande ling dan ook in een aantal ge vallen. In Alphen kunnen nog geen patiënten behandeld worden die gebaat zijn bij lymfdraina- ge of oedeemvorming. Daar is speciale apparatuur voor nodig die niet gemakkelijk vervoerd kan worden. Is er in Alphen grote behoefte aan deze vorm van hulp dan zullen Conny en Cary in de toekomst bekijken wat haalbaar is en of er een uitbreiding van de Alphense spreekuren kan komen. HANNEKE GUNTHER PROJECTGROEPEN PRESENTEREN PLAN NIEUWKOOP/NOOR DEN Een concentratie van winkels moet in Nieuwkoop plaatsvinden rond het Reghthuysplein, de Dorpsstraat, de Kolf baan en de Achterweg. „Vreemde" bebouwing daar moet worden verwij derd en nieuwe winkel vestigingen moeten zo veel mogelijk gestimu leerd worden. Vestiging van winkels buiten het oude centrum - zoals aan het Kennedyplein en in de nieuwbouwwijken - moet tegengehouden worden. Dat is één van de belangrijkste aanbevelingen die de project groepen Nieuwkoop en Noor den in het vandaag versche nen rapport „Nieuwkoop nu naar 2000" doen. Het rapport is bedoeld als een advies aan het gemeentebestuur om de winkelfunctie in beide kernen te versterken. De projectgroe pen bestaan uit vertegenwoor digers van de Ondernemers vereniging Nieuwkoop en Noorden, het plaatselijke bankwezen, de Kamer van Koophandel, de rijksconsulent voor het midden- en kleinbe drijf, ambtelijke medewerkers en de Nieuwkoopse wethouder van economische zaken, D. Boonstra als voorzitter. Aanleiding voor de opstelling van het rapport is de uitkomst van een onderzoek naar de be- winkeling van Nieuwkoop en Noorden. Daaruit bleek dat wanneer op de oude voet wordt doorgegaan de oude kern van Nieuwkoop het de komende tien jaar zeer moei lijk krijgt, tenzij ondernemers en gemeentebestuur de han den ineenslaan en samen een aantal ingrijpende maatrege len nemen. Voor Noorden geldt bovendien dat het rijtje winkels dat nu in het dorp ge vestigd is, gedoemd is te ver dwijnen, tenzij de winkels sa men met enkele openbare voorzieningen worden gecon centreerd in een klein en goedkoop winkelcentrumpje. Sfeer Problemen in de kern van Nieuwkoop zijn de verspreide ligging van de winkels, de lintstructuur van het dorp, de moeilijke verkeers- en par keersituatie en de vrijwel ont brekende sfeer en aantrekke lijkheid voor de consumenten. Verder hebben de winkels concurrentie te duchten van omliggende plaatsen zoals Al phen. Er is sprake van ernsti ge onderbewinkeling. „Wil een winkelcentrum een goede kans van slagen hebben dan moet het uitnodigen en goed bereikbaar zijn, over voldoen de parkeergelegenheid be schikken, verschillende bran ches moeten vertegenwoor digd zijn en het moet gerund worden door adequate onder nemers. Alleen orginaliteit zal De winkelconcentratie in Nieuwkoop zou in het verlengde var|óp| Reghthuysplein moeten komen. Het plein zelf dient een open|fc0l rakter te behouden. de achterstand kunnen inha len en voorkomen dat Nieuw- kopers elders hun inkopen doen", aldus de opstellers van het rapport. De werkgroepen hebben voor de locatie rond het Regthuys- plein, de Dorpsstraat, de Kolf baan en de Achterweg geko zen, omdat deze de beste mo gelijkheden biedt om te komen tot een concentratie van de verspreid liggende winkels. Het karakter van het open plein kan worden behouden, er ontstaan geen problemen met de weekmarkt en ook voor de verkeerssituatie zijn goede oplossingen voorhan den. Er is voldoende ruimte voor de verplaatsing van de verspreid liggende winkels, eventuele nieuwe vestigingen en andere verzorgende instel lingen. Een restaurant, post kantoor, wijkgebouw en der gelijke voorzieningen horen er gewoon bij, vinden de opstel lers van het rapport. Zij vra gen het gemeentebestuur dan ook om nieuwe sociale en cul turele voorzieningen zo veel mogelijk bij het winkelcen trum onder te brengen. Dringend gewenst vinden de werkgroepen de vestiging van een „trekker". Daarbij wordt gedacht aan een supermarkt in het verlengde van het Regh thuysplein. Door een super markt aan te sluiten op het be staande winkelrijtje kan ook een verbinding tot stand ge bracht worden tussen het be neden- en het bovendorp. Het niveauverschil kan overbrugd worden door bij het Regh- thuyspad een lift of rollenbaan aan te leggen zodat mensen die slecht ter been zijn de win kels gemakkelijk kunnen be reiken. Met zo'n voorziening zou ook het parkeren bene- dendijks gestimuleerd worden. tt lla Aantrekkelijkheid Het straat- en pleinbeeld een „facelift" krijgen oi aantrekkelijkheid van winkelcentrum te verho 'c De projectgroepen stellen i om een architect opdrach geven zaken als beluife U verlichting, reclames, bei ting en straatmeubilair op kaar af te stemmen. De parkeersituatie moet der ingrijpend verandh worden. Parkeren ben< aan de Achterweg moet zo mogelijk gestimuleerd wor Parkeerplaatsen in het j trum boven aan de zuid-v zijde van het Regthuysj moeten worden uitgebreii De doorstroming van het keer kan het beste worden vorderd door parkeren 1 de hele Dorpsstraat alleei de aangegeven vakken to staan. Verdere verkeersra regelen moeten in overleg de organisatie die het centc gaat realiseren nader onti ,nc keld worden. j_r Tenslotte pleiten de pro groepen voor meer aar plaatsen voor kleine botei „J kano's bij het centrum, z ook toeristen het cenr eerder zullen bezoeken. Voor Noorden moet de oj sing van de problemen met winkeling gevonden woi in het realiseren van een perkt winkelcentrumpje de oostzijde van de pari plaats bij de percelen Si van Capelweg 111 tot genover de katholieke k Deze locatie sluit aan bij c aanwezige winkelconcentr v Verder zijn er voldoende s keerplaatsen en is het cent te bereiken. De vestij een supermarkt w door de projectgroepen oo Noorden aanbevolen. acj. Voorspeela vond De afdeling Voorschoten van de streekmuziekschool houdt vrijdagavond een mu zikale bijeenkomst in het cul tureel centrum aan de Ma rij kestraat 4 in Voorschoten. De leerlingen zullen dan laten horen hoeveel zij hebben be reikt met de muzieklessen. Werken van Vivaldi. Haydn en Mozart staan op de voor grond. Aanvang 19.30 uur, entree gratis. Film Sid Vicious en zijn vriendin Nancy spelen de hoofdrol in een film over de Britse punk- froep Sex Pistols. Deze film egint vanavond om 21.30 uur in het open jongerencen trum Magnifiosi. Ruishorn- laan 21 in Lisse. De zaal gaat een half uur eerder open. Entree kost vijf gulden 3.- voor reductiekaarthouders). Ruilavond Ruilvereniging 'Alkemade' houdt vrijdag weer haar maandelijkse ruilavond van postzegels, munten en derge lijke in dorpshuis „De Alke burcht" in Roelofsarends- veen. Aanvang 19.00 uur. Paasconcert Het meisjeskoor Puella Can tate uit Haarlem verleent medewerking aan een paas concert dat vriidag wordt ge houden in de Hervormde Pauluskerk, Ruishornlaan in Lisse. Aanvang 20.00 uur. De organist Teke Bijlsma speelt werken van J. Bach. R. van Otterloo en B. Galuppi. St. Cecilia De muziekvereniging St. Ce cilia houdt zaterdag de jaar lijkse uitvoering in de aula van de KTS aan de Leidse- vaart in Voorhout. Aanvang 20.00 uur. Op het programma staat een optreden van de drumband, de harmonie en de showmajoretten. Klaverjassen Het Gemeenschapscentrum De Poel houdt vrijdagavond een klaverjasbijeenkomst in 't Poelhuys in Lisse. Er zijn prijzen te winnen. De zaal is om half acht open en een half uur later zijn de eerste kaarten verdeeld. Reünie De Uitermeer-mavo in Lisse viert dit jaar het vierde lu strum en het koperen jubile um van het huidige onderko men aan de Fazantlaan. Be halve festiviteiten op school wordt er een reünie gehou den voor oud-leerlingen. Deze reünie vindt plaats op vrijdag 18 maart. Aanvang 17.00 uur. De reünie duurt tot en met 21.00 uur. Blues Brothers De zanger John Hendrikx treedt vrijdag op in bar-dan cing Blues Brothers. Henry Dunantplein 11 in Hillegom. Hendrikx dankt zijn bekend heid aan de single Love be came a memory". Blues Bro thers gaat om 21.00 uur open. Oud papier De ophaaldienst van zang- en oratoriumvereniging „Looft den Heer" uit Ltsse komt op vrijdag en zaterdag langs om het oude papier weg te halen. Op vrijdag worden de vaste klanten in Oud-Lisse, Lisser- broek en de Bloemenbuurt bezocht. Op zaterdag wordt de Poelpolder, Vogelenbuurt, Berkhout en Meerenburgh gedaan. Antwerpen Vier bussen met Voorhouters gaan zaterdag naar Antwer pen in het kader van het 1000-jarig bestaan van Voor hout. Er zijn nog kaarten verkrijgbaar voor vijftien gulden bij de Voorhoutse ves tiging van het reisbureau B. de Haan aan de Herenstraat in Voorhout. Fancy fair In de basisschool De Lis bloem aan de Orion in Lisse wordt zaterdag een fancy fair gehouden. De opbrengst is bestemd voor een voedsel- project in Ethiopië. De fancy fair is open van 10.00 tot 16.00 uur. Groeten Het Geestgrondtheater brengt op de zaterdagen 19 en 26 maart het blijspel „Groeten uit Nice" op de planken van het Trefpunt aan de Schoolstraat in Lisse. De zaal is beide zaterdagen open vanaf 19.30 uur en de voorstelling begint om 20.15 uur. De toegang bedraagt zes gulden vijftig per persoon. Kinderen tot twaalf jaar en mensen van 65 jaar en ouder betalen drie gulden vijfen twintig. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij de VVV Lisse. Zak en As Het cabarettrio Zak en As treedt zaterdag op in het cul tureel centrum Warenar met hun programma „Het nut van de neushoorn". Aanvang 20.15 uur. Warenar is geves tigd aan de Kerkstraat 75 in Wassenaar. De toegang be draagt zeventien gulden vijf tig. Houders van een Pas 65 of CJP, leden van K&O en groepen van minimaal tien personen betalen vijftien gul den. Spaanse avond In café-restaurant partycen trum De Beurs aan de Haven 4 in Lisse wordt zaterdag een Spaanse avond gehou den. Aanvang 22.00 uur. Spaanse muziek en hapjes zullen bijdragen aan een zui delijke sfeer. De toegang be draagt vijf gulden per per soon. De muziek wordt ver zorgd door het trio Los Em- bajadores. Ruilbeurs Het gemeenschapscentrum De Poel in Lisse houdt op zaterdag haar vierde grote ruilbeurs voor modelbouw. Liefhebbers van onder ande re treinen, auto's en vliegtui gen zijn welkom in het Poel huys aan de Ruishornlaan tussen tien en vier uur 's middags. Toegang kost een gulden. Collecte De collecte voor het Natio naal Reumafonds die in de week van 7 tot 13 maart is gehouden, heeft in Hoogma- oe het bedrag van 1.213,25 opgebracht. Vorig jaar was dit 1.096,10. nl Djell Di Bello Djell Di Bello, een driemans-f—- formatie uit de Bollenstreek speelt zaterdag in het jonge rencentrum Ex Voto in Voorhout. Djell Di Bello speelt vrolijke wave met eeiü vleugje funk. De groep word U gevormd door Frans van Steijn, gitaar en toetsen Sjaak Glasbergen, bassist, eiiOC Marcel Oorthuis, zangt bfc Aanvang 21.30 uur. Toegangn kost vier gulden (leden beta\ooi len twee gulden). ifoi Bakkers Ada en Inge den Butter ko j' men zaterdag tussen 10.00 ei 16.30 uur naar het tuincen ln trum Jaap Kooy, HeerewèI $a in Lisse voor het traditionel 'ar paasfeest. Inge en Ada dei**: Butter laten zien hoe choco lade paaseieren versieri worden. Kinderen kunneiIB" onder leiding van bakker^' Den Butter zelf palmpasen broodjes vormen die tdf^ plaatse gebakken worden.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 14