.jax stuntelend Laar halve finale KV Mechelen heeft nog drie ijzers in het vuur QaJUUcQowimd Den Bosch laatste in finalepoule lartoucha IF eerst ml finnaar bij opening )uindigt-seizoen I PORT DONDERDAG 17 MAART 1988 PAGINA 11 sportuitslagen ERMANS WELLICHT IJ COLOMBIANEN NGELO De kans is aannemelijk dat [renner Mathieu Hermans volgend seizoen Bienst rijdt van een Colombiaanse wieler- ÏDe Brabantse sprinter, in dit prille seizoen oor acht overwinningen, heeft een irekkelijke aanbieding gekregen van Café Tolombia, de ploeg van Luis Herrera. De Jombianen willen dat Hermans, momenteel iienst van de Spaanse wielerstal Caja Rural, l'ploegmakker Erwin Nijboer meeneemt, [leider Rafael Nino ziet in Hermans en :wee ideale renners om de aboslute Luis Herrera te ondersteunen in de opese wedstrijden. Daarbij komt vanzelf- ikend het accent te liggen op de Ronde van rikrijk, waar Herrera in de aanloop naar de j j (en zoveel mogelijk ontlast dient te lïden In het verleden bleken Colombiaanse •ggenoten daar niet bijster bedreven in. ERICH MACHLER MOET ALLES ALLEEN DOEN SAN BENEDETTO DEL TRONTO Erich MSchler heeft gisteren als eerste individuele renner de Tirreno-Adriatico ge wonnen De ploeg van Carrera van ploegleider Boifava, be vond zich alleen in naam in het peloton. „Niemand heeft ook maar iets voor mij gedaan", stelde de Zwitser na zijn zege glas hard. „Ik heb alles alleen moeten doen". De Zwitser, die in de derde etappe de leiderstrui overnam van de Australiër in Ne derlandse dienst Phil Anderson, won ook de afsluitende tijdrit over 18,3 kilometer. Beste Nederlander in het eindklassement werd Adri van der Poel op de twaalfde plaats. De Nederlandse kampioen kan derhalve met Vanderaerden tot groot kansheb ber in Milaan - Sanremo worden gerekend. Eerder werd de ■Belg Vanderaerden, die gisterochtend bij het eerste deel van de zesde en laatste etappe van de Tirreno - Adriatico als eerste over de finish kwam, gedeklasserd wegens onregelmatig sprinten. Gisteren werd bekend dat Cees Priem zich vandaag in Milaan bij Vicenzo Torriani dient te melden. De ploegleider van TVM krijgt dan waarschijnlijk te horen, dat zijn ploeg als nog mag meedoen aan Milaan-Sanremo. John Emmen om EK zwaargewicht tegen Damiani TILBURG De Tilburgse profbokser John Emmen bokst zaterdag 9 april om het Europees kampioen schap in het zwaargewicht tegen de Italiaanse titel houder Francesco Damia ni. Woensdag kwamen Henk Ruhling, de mana ger van Emmen, en de Ita liaanse promotor Umberto Branchini tot overeen stemming. De plaats van handeling is nog niet be- Timman verliest ook van Karpov AMSTERDAM De Rus Anatoli Karpov heeft gisteren in Amsterdam de eerder afgebroken partij tegen Jan Timman uit de vierde ronde van de Euwe-vierkamp gewonnen. Karpov slaagde er niet in ook de tweede afgebroken partij te winnen. In het vervolg van de ontmoeting met Ljubojevic uit de vijfde ronde gaf hij weliswaar een loper tegen drie pionnen, maar ook met deze manoeuvre slaagdse hij er niet in remise door eeuwig schaak te ontwijken. Na bijna zeven uur spelen werd op de tachtigste zet tot remise besloten. Hiermee komt de stand na de voor laatste ronde op: 1. Short 3 1/2 pnt, 2. Karpov 3 pnt, 3. Ljubojevic 2 1/2 pnt, 4. Timman 1 pnt. Het verloop van de partij Karpov-Timman: Stelling afgebroken partij: Wit (Karpov): Kg4, Tb6, pionnen e3, f5 en g5. Zwart (Timman): Ke7, Tc5 en Ld6. 62Tc5-d5, 63. Tb6-b7+, Ke7-f8, 64. f5-f6, Td5-a5, 65. Tb7-d7, Ld6-e5, 66. Kg4-f5, Le5-b2+, 67. Kf5-g6, Kf8-e8, 68. Td7-b7, Lb2-e5, 69. Tb7- e7+, Ke8-d8, 70. Kg6-f7, Le5-b2, 71. g5-g6, Ta5-a6, 72. Te7-e6, Ta6-a7+, 73. Kf7-g8. zwart geeft het op. De stand 1. Short (Eng) 3 1/2 pnt, 2. Karpov (Sov) 2 1/2 pnt en 1 af- g.partij, 3. Ljubojevic (Joe) 2 pnt en 1 afg.partij, 4. Timman (Ned) 1 pnt. Budd trekt zich terug LONDEN Zola Budd heeft de eer aan zichzelf gehouden en bedankt voor het Britse team, dat deelneemt aan het wereldkampioenschap cross country op 26 maart in de Nieuwzeelandse hoofd stad Auckland. Volgens eigen zeggen nam zij dat besluit „in het belang van mijn land en mijn ploeg genoten". Er werd door de Nieuwzeelandse organi satoren al wekenlang druk uitgeoefend op de in Zuid-Afrika geboren atlete. De Afrikaanse landen dreigden met een boycot als zij aan de start zou verschijnen. Budd kwam in opspraak, omdat zij vorig jaar de sportboycot ten opzichte van haar va derland schond door in Zuid-Afrika aan wedstrij den mee te doen. De Engelse atletiek-federatie be sloot weliswaar gistermorgen het hele team terug te trekken als Budd zou worden geweigerd, maar liet tussen de regels door weten, dat zij het in feite was, die het meedoen van de Britse ploeg in de waagschaal stelde. „Ik heb dit besluit met verdriet en spijt moeten nemen", aldus Budd. zorg. Toto: winnend 2,90, plaats 1,60 1,40, koppel 2,20, trio 29,80. ZESDE KOERS. 2100 meter: 1. Ash ley Siro (C. de Leeuw) 2.53,7 - 1.22,8; 2 Adelheid Boszorg; 3. Bailly Marco. Toto: winnend 3,30, plaats 1,00 1,00 1,10, koppel 19,10, trio 118,70. ZEVENDE KOERS, 1300 meter: 1. Braddies Purdey (Mej. L. Davis) 1.25,5; 2. Halcyon Cove; 3. Countach. Toto: winnend 6,90, plaats 2,80 2,50, koppel 28,90, trio 101,40. ACHTSTE KOERS. 2000 meter: 1. Zesta Rijnstroom (B. Schwarz) 2.42,7 - 1.21,4; 2. Anno Buitenzorg; 3. Anne Shoeing. Toto: winnend 2,50, plaats 1,10 2,00 1,10, koppel 5,90, trio 34,20. NEGENDE KOERS. 2100 meter: 1. Woodleets Jesaja (J. Harvey) 2.28,7; 2. Ototo; 3. Amber Espana. Niet ge start: Tosno, Jinks. Toto: winnend 3,80, plaats 2,10 1,70, koppel 4,60, trio 57,20 TIENDE KOERS, 2000 meter: 1. Zvet- lana Hanover (A Mollema) 2.38,4 - 1.19,2; 2 Walko B; 3. Zorro Holly- rood. Toto: winnend 3,00, plaats 1,30 1,50 1,80, koppel 11,20, trio 80,20. ELFDE KOERS. 2000 meter: 1. Super Explosive (H. Langeweg) 2.39,7 - 1.19,9; 2. Ygor Peterhot; 3. Whopper Oostwyck. Toto: winnend 1,20, plaats 1,00 1,00 1,00, koppel 2,10, 21,60. TOTALISATOROMZET: 386.004,00. SCHAKEN Euwe-vierkamp. Stand 1. Short 3 1/2 pnt. 2. Karpov 3 pnt, 3. Ljubojevic 2 1/2 pnt, 4. Tlro- TENNIS Toernooi van Key Biscayne Dames eerste ronde: Brenda Schultz verloor in drie sets van de Australi sche Nicole Provis: 7-5.3-6,5-7. De Engelse Sarah Gomer was in twee sets te sterk voor Hester Witvoet: 7-6 (7-5),6-2. Manon Boltegraf moest buigen voor de Zwitserse Eva Krapl: 2-6, 6-4, 6-7 (5-7). VOETBAL Engelse league Derby County - Liverpool 1-1, wich - Oxford 4-2, Queen's Park gers - Nottingham Forest 2-1. VOLLEYBAL; WIELRENNEN Tirreno-Adriatico Eerste deel van de zesde etappe: 1 MINSK Aad de Mos heeft met KV Mechelen nog drie ijzers in het vuur. De koploper in Belgische com petitie, tevens nog aanwezig in de nationale bekerstrijd, be reikte woensdag in het onder gesneeuwde Minsk de halve finales van de Europa Cup voor bekerwinnaars. Nadat de ploeg twee weken de thuis wedstrijd tégen Dinamo Minsk in de slotminuut had beslist, hield het de Sovjetrussische club in de return op 1-1. Twee dagen verkeerden de Belgen in onzekerheid of het duel in Minsk kon plaatsvin den. Hevige sneeuwval had het veld van de legerploeg om getoverd in een ijspiste, waar op nauwelijks te voetballen viel. Mat grote bulldozers pro beerde de Russen het veld in de afgelopen dagen sneeuwvrij te maken. De opzet mislukte, de machines maakten van het veld een spekgladde glijbaan. Als alternatief werd het ter rein in Tbilisi achter de hand gehouden. Woensdagmorgen keurde de Deense scheidsrech ter Sörensen de witte mat ech ter goed, zodat een verplaat sing van het duel de clubs be spaard bleef. De spelers van Mechelen maakten dinsdag voor het eerst kennis met het veld. De selectie probeerde zes paar schoenen uit. De langdurige test leverde voldoende infor matie op voor de keuze van het juiste schoeisel. Vooral in de eerste helft bleef de Belgi sche formatie aanzienlijk beter op de been dan de tegenstan der, die volhardde in diep doorgevoerde combinaties over de ijsbodem. Defensief De 58.000 toeschouwers zagen een defensief, ingesteld KV Mechelen, dat met een ver sterkt middenveld aantrad. Slechts een enkele keer wer den de spitsen Den Boer en Ohana aan het werk gezet Bij één van de spaarzame offen sieve pogingen profiteerde Ohana van een onoplettend heid in de Sovjetrussische ver dediging. De Israëliër ontliep na een pass van Clijsters de buitenspelval en verscheen al leen voor de doelman. Met een vloeiende beweging bracht hij Mechelen in veiligheid: 0-1. Het was de derde treffer van de beweeglijke spits in Euro pees competitieverband. In de tweede helft pakte Dina mo, dat drie keer moest sco ren, de zaken energieker aan. De Belgische verdediging werd onder druk gezet en bij de eerste aanval kon doelman Preud'homme de bal al bijna uit het doel halen. Verdediger Sanders schoot zijn ploegge noot echter op de lijn te hulp. Minsk liet het technische voet bal uit de eerste helft achter wege en stuurde de rode bal met grote regelmaat hoog voor het Belgische doel, waar Rutjes en Clijsters steeds meer moeite kregen met hun tegenstanders. Het offensief van Minsk lever de na een uur de gelijkmaker op. Kisten ving binnen het strafschopgebied de bal op en passeerde Preud'homme. Het was de eerste tegentreffer voor Mechelen in zes Europa- cupwedstrijden. Een kwartier voor het einde ontsnapte de ploeg van Aad de Mos aan de achterstand. Sokol verscheen vrij voor het doel, maar miste de koelbloedigheid het buiten kansje af te ronden. Het was de laatste mogelijkheid voor Minsk De Italiaanse tweede-divisie club Atalanta Bergamo plaat ste zich ten koste van Sporting Lissabon bij de laatste vier. Sporting kwam in eigen sta dion niet verder dan 1-1. Het eerste duel was door Atalanta gewonnen met 2-0. Peter Houtman speelde eindelijk weer eens voor Sporting. De lange spits, die in de competi tie nauwelijks aan bod komt, bleek nog steeds schotvaardig. De oud-Feyenoorder bracht zijn ploeg na een uur aan de leiding. Sporting had nog een half uur om een verlenging af te dwingen. De Portugezen riskeerden alles, maar de tweede treffer bleef uit. Tien minuten voor het einde beslis te Cantarutti het duel door ge lijk te maken. DEN BOSCH De basketbal lers van Den Bosch hebben gisteravond hun laatste Euro pa Cup-thuiswedstrijd van dit seizoen van de Griekse kam pioen Aris Saloniki met 87-88 verloren. Den Bosch moet daardoor definitief genoegen nemen met de achtste en laat ste plaats in de finalepoule. Sa loniki was al zeker van plaat sing voor de halve finales, die op 5 april in Gent worden af gewerkt. Den Bosch was voor die ronde al enkele weken ge leden uitgeschakeld Toch be wees de achtvoudige Neder landse kampioen woensdaga vond rijp te zijn voor de over stap naar de Europese top. Zonder de geblesseerde ster spelers Thompson en Pieterse maakte Den Bosch het de Eu ropese topper Saloniki het le ven meer dan zuur. Limoges wint basketbalbeker GRENOBLE Limoges heeft de Europese basketbalbeker voor bekerwinnaars veroverd. In de finale versloeg de ploeg gister in Grenoble het Spaanse Juventud de Badalona na ver lenging met 96-89. Bij de rust was de stand gelijk (43-43), na veertig minuten eveneens (86- 86). Het was de eerste keer dat een Franse club bij de beker winnaars zegevierde. Spencer zonder contract STUTTGART Twee weken voor de start van het interna tionale motorraceseizoen zit de vroegere wereldkampioen Freddie Spencer plotseling zon der contract Honda, al enkele jaren de sponsor van de Spen cer, verbrak de overeenkomst nadat de Amerikaan niet was komen opdagen bij trainingen in Suzuka (Japan). Drie weken geleden leek niets een opzien barende terugkeer van de Ame rikaan, in 1985 wereldkam pioen in de 250 en 500cc-klasse, in de weg te staan. Vorig sei zoen bleef hij door blessures en privé-problemen voornamelijk aan de kant. Ook in Assen bleef hij weg. Zijn monteurs waren wel aanwezig, maar de kleine coureur liet taal noch teken van hem horen. Ondanks het mis lukte seizoen bood de sponsor de Amerikaan toch een lukra- tief contract voor 1988 aan. Hij kreeg de beschikking over twee fabrieksmachines, maar de in Shreveport wonende Spencer vertoonde zich nauwelijks op de motor. Voor de geldschieter was de maat vol, toen de cou reur verstek liet gaan bij de trainingen in Japan. Sportprijsvragen Toto 10: Een juist ingevulde kolom ziet er als volgt uit: 3-1- 1-1-1-3-3-2-3-1-2-3. 1ULSHOFF KONDIGT MAATREGELEN AAN BADMINTON All England badmintonkampioen schappen Heren, eerste ronde: Butler (Can) - Coene (Ned) 6-15, 15-3, 15-8, Pelu- pessy (Ned) w:o. Dames, ping (Chi) - Van Dijck (Ned): 11-3, 11-7; Zheng Yull (Chi) - Hoogland (Ned): 11- 1. 11-6. BASKETBAL Finalepoule Europese beker voor landskampioenen Den Bosch-Aris Saloniki 87-88 (45- EERSTE KOERS, 2000 meter 1. Car- toucha (H. Schoonhoven) 2.44,7 - 1.22,4; 2. Bajazet W; 3. Aflco Fortu- na. Niet gestart: Braemar A. Toto: winnend 5,00, plaats 1,40 2,10 1,20, koppel 54,70, trio 233,40. TWEEDE KOERS. 1800 meter: 1. Moonshine (M. Riley) 2.04,7; 2. Wa- termill Trust; 3. Bint Kafu. Toto: win nend 12,80, plaats 2,50 1,70 1,80, koppel 18,60, trio 347,90. DERDE KOERS, 2000 meter: 1. Zus van Ysvink (F. Handelaar) 2.46,3 - 1.23,2; 2. Betty Albo; 3. Zapata. Toto: winnend 2,90, plaats 1,60 5,60 4,70, koppel 10,70, trio 261,10. VIERDE KOERS, 1800 meter: 1. Give Jewels (T. Cain) 2.03,2; 2. Star Bronsheim; 3. Roslta Ridge. Niet ge start: Staten Jesterboy. Toto: win nend 2,60, plaats 2,00 1,70 2,90, kop pel 8,50, trio 147,40. VIJFDE KOERS, 1609 meter: 1. Bale- qulna K (H. Langeweg) 2.08,3 - 1.19,8; 2. Antrapid Aldorp; 3. Ank Buitenzorg. Niet gestart: Wlnar Bos- MSTERDAM Hoe •oot is de invloed van et trainerstrio Hulshoff- Kohn/Haarms op de restaties van het huidi- Ajax Duidelijk is in ider geval dat het spel nds het vertrek van Jo an Cruijff met de week edroevender wordt, isteravond presteerden J Amsterdammers het lifs tegen het kwaliteit- irme Young Boys om er "êgentig minuten lang te untelen. Het duel werd et als een week geleden Bern met 1-0 gewon en, maar die treffer van Zweed Peter Larsson ras het enige lichtpuntje de nog niet half ge ilde betonklomp van tto Roffel. jaar tijd is er veel ver- iderd bij Ajax, maar voor nog overgebleven spelers et de huidige manier van jipetballen pijn doen Veel zelfs, want waar vorig automatismen en de be- le portie Amsterdamse Ajax weer internationaal ien gaven, daar voetbalt loeg nu meer tegen zich- ilf, dan tegen de tegenstan- Ook al heet die opponent oung Boys, een Zwitserse 'itopper, die ongetwijfeld ^zwakste kwartfinalist was. irry Hulshoff, de eindver- itwoordelijke man achter huidige (wan-) prestaties i Ajax, zit nu in een moei- parket. Op 28 februari zei reeds dat er maatregelen "Verwachten waren, als een jntal spelers zo zwak zou ijven spelen Daar er irder achteruitgang dan igressie in het spel van de ilve-finalist zit, wordt het tijd, dat hij daad bij oord voegt, maar Hulshoff kt bang om in te grijpen, ndat hij niet gedekt wordt Dor het bestuur. En ook nog veet, wat zijn taak bij wordt als de onlangs ingetrokken trainer Kurt inder zijn intrede doet in e Meer. 'el gaf Hulshoff, die op irsconferenties nooit het hterste van zijn tong laat ;n, toe dat zijn ploeg be- hamend gespeeld had. Hij: Vij namen het tempo over in Young Boys en dat was lidelijk te laag. Daardoor kregen wij te weinig kansen. Na 26 minuten heb ik voor het eerste een goede voorzet gezien en tot het doelpunt van Larsson ging het goed Helaas zaktë de ploeg na rust weer ver weg'V Waardoor dus het publiek de dupe werd. „Inderdaad", rea liseerde ook Hulshoff zich, „wij hebben een goede moge lijkheid om goodwill bij onze aanhang te kweken laten lig gen. Ik vind het jammer voor de mensen, dat zij deze verto ning voor hun geld kregen. Maar wat had ik eraan kun nen doen"? Wissel Misschien zou een wissel kort na rust van positieve invloed zijn geweest, maar Hulshoff bracht pas vijf minuten voor tijd zijn eerste verse kracht binnen de lijnen. Hij haalde Winter, die net als Spelbos, Verlaat, Bosman, Van 't Schip en Witschge hopeloos faalde naar de kant ten fa veure van Bergkamp, wiens eerste èn laatste opvallend goede optreden alweer da teert van een jaar geleden in het kwart-finaleduel tegen Malmö FF Even later ver ving Hulshoff Bosman voor Meijer, die zowaar nog twee keer in balbezit kwam, voor dat arbiter Boetenko de Aja- cieden uit hun lijden verlos- „Ik had natuurlijk eerder kunnen wisselen, maar dat zou geen effect gehad heb ben", verdedigde Hulshoff zijn late ingrijpen. „Als een wisselspeler in een niet draaiend elftal komt, dan haalt-ie hetzelfde niveau. Daarom liet ik de ploeg in tact, zodat zij het gefluit en boe-geroep van het publiek zo lang mogelijk konden voe len". En de maatregelen tegen de spelers, die door hun wan prestaties de club en het pu bliek tekort doen. Hulshoff kondigde die ruim twee we ken geleden aan en nam daarbij de woorden „passé-* ren" en „hoge boetes" in de mond. De tijd voor het han teren van de „bezem" lijkt nu aangebroken, waardoor Hulshoff zich niet op zijn ge mak voelt. Na een lange zucht „Wij zullen morgen deze wedstrijd met elkaar doorspreken. Eindigt dat ge sprek voor mij onbevredi gend, dan zullen er maatre gelen genomen worden. Hoe ik daar op dit moment over denk? Kom zondag maar kij ken, dan zul je wel zien of mijn geduld werkelijk op is". Hulshoff zag ook nog een lichtpuntje. Het resultaat. „Dat telt natuurlijk wel", probeerde hij de mineurstem ming op de persconferentie weg te nemen. „Wij hebben wel weer de halve finale be reikt. Dat is toch iets. Wie ik het liefst tegenkom in de vol gende ronde Nee, KV Me chelen niet. Die ploeg tref ik liever in de finale, maar wil len wij die halen moet er an ders gespeeld worden dan te gen Young Boys. Anders zie ik het somber in". RICHARD THANNHAUSER Ajax (Ned) - Young Boys (Zwi) 1-0 (1-0). 39. Larsson 1-0. Scheidsrech ter: Boetenko (Sov). Toeschouwers: 22.000. Ajax: Menzo; Scholten, Spelbos, Larsson en Verlaat; Wouters, Winter (Bergkamp) en Mühren; Van 't Schip. Bosman (Meijer) en Rob Baumann. Weber en Conz; Jeitziner (Hanzi). Maissen. Holmquist en Ren'e Sutter (Frederiksen). Alain Sutter en Zuffi. Peter Larsson breekt door en scoort even later 1-0 voor Ajax. ASSENAAR Het was ibert Schoonhoven die eer had om de eerste van dit jaar op 1 lindigt gistermiddag te nnen. Hij deed dat met rtoucha IF. Eerst had- Beauty Westland en fco Fortuna de leiding tar met nog een volle ide te gaan nam Car- icha IF het commando er en stond de kop niet per af. In een gezien de Ntandigheden uitste- |nde kilometertijd van zegevierde de drie merrie voor en Affco Fortuna. f programma van Duin- bestond uit zeven drave- ïn en vier rennen. De leste aandacht ging na- 'dijk uit naar de laatste 'ee koersen. In het voor ste nummer was het de Jaag of Zvetlana Hanover j haar heroptreden na eni ge maanden rust gelijk tot winst komen. In de laatste draverij was het de grote vraag of de vijfjarige import Super Explosive, die onlangs op Hilversum won, ook op Duindigt uit de voeten zou kunnen. Zvetlana Hanover is in ieder geval goed terug van wegge weest en zegevierde in de uitstekende kilometertijd van 1.19.2. Super Explosive nam in de slotdraverij de lei ding en stond deze niet meer af. Meestal heeft een nieuwe buitenlandse import even de tijd nodig om op Nederlandse bodem in ritme te komen. Dat is met deze vijfjarige hengst van eigenaar Hiem- stra en trainer en rijder Hugo Langeweg zeker niet het geval. Het paard behaal-' de tot nu toe de volle winst uit twee starts. Nu zegevier de Super Explosive in een kilometertijd van 1.19.9 op een zware baan zonder strijd te leveren. De tevreden Hugo Langeweg: „Het is een De startboxen springen open en de eerste ren van het seizoen is een feit op Duindigt. FOTO: MILAN KONVALINKA goed paard. De eerste vijf honderd meter ging in 1.14. Ik verwacht nog erg veel van hem". De eerste ren van de middag werd gewonnen door Moons hine met Malcolm Riley. De tweede ren leverde een zege op voor Give Me Jewels; een voor veel geld gekochte im port die met Terry Cain geen moeite had om in de eind strijd Star Bronsheim voor te blijven.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 11