Beeldende geschiedenis van vulkanische eilandengroep mlADIO/TELEVISIE QeidócQowiant MAANDAG 14 MAART 1988 PAGINA 9 o»sun eningstune et Gebouw'' ndelijk in jn geheel iVERSUM De openings- fe' van het VPRO-radiopro- nima „Het Gebouw" wordt ag op Radio 1 om negen 's morgens in zijn geheel ^1 [monden. Reden is. dat zowel "™-edactie van „Het Gebouw" de VPRO wekelijks een ot aantal telefoontjes krijgen irdeze muziek, die afkomstig uit een Italiaanse under- ünd-film. De VPRO wil ech- niet zeggen om welke rol- - nt het gaat om zo de exclusi- >it te waarborgen. Sinds de ziek in oktober 1984 voor het as te beluisteren, hebben :elijks gemiddeld zo'n tien isen naar de omroep gebeld de vraag de muziek een n ve ziïn ge^eel te laten ho- Qm die stroom te temperen ft „Het Gebouw" besloten, te geven aan het verzoek, rdoor vrijdag de hele com- tie is te horen. abeltjeskrant" orlopig enige nenwerking ATV jvERSUM De enige Menwerking die voorlopig sen AVRO, TROS en Ve- ica zal bestaan, is dat de omroepen „De Fabel krant" uitzenden, wan- zij vanaf vier april de tijd delen op Nederland !i ilk van de drie omroepen mt daarvoor wekelijks afleveringen voor zijn ning. Van een verdere enwerking zal slechts in- mteel sprake zijn. „Moge dat wij voor een mini-se- of een sportevenement uitzondering maken, r het gaat zeker niet om lig programma's per sei- Vooralsnog zendt ieder zich uit", aldus een Ve- ica-woordvoerder. Reden t de drie omroepen voor aantal toebedeelde zend- afhankelijk blijven van ledental. ?esf p dé op di oor di Ue er >bbei r jd, h d' mogt er het h e ar da kt m Di bij ppeh heme wasdP S at ze ieder menen een ére doelgroep te hebben, er ook geen sprake zijn een horizontale pro- nmering op Nederland 2. programmering wordt in werking gesteld, wan- r het drietal als commer- omroep verder mag. J^menteel praten AVRO, en Veronica wekelijks oer zjr de opzet en invulling dit commerciële televi- ■dstation", aldus de VOO. HILVERSUM Het ont staan en de geschiedenis van de Antillen hebben hun weerslag gevonden in de doorwrochte documen taire „Antilliaans verhaal" (Ned. 2 om 21.30 uur), die vanaf morgen op zes ach tereenvolgende dinsdagen zal worden uitgezonden. Er is enige jaren aan gewerkt, er werd veel historisch materi aal opgediept en veel eigen tijdse beelden geschoten. De uitsch'ifting en de montage er van, in handen van NOS-man Kees van Langeraad, ge schiedde in overleg met we tenschappelijk onderlegde be trokkenen, ook van Antil liaanse herkomst. Dezen zijn daartoe uitgenodigd door TeleCura?ao en TeleAru- ba, met wie op voorstel van de Antilliaanse tv werd besloten tot een co-produktie. In een toelichting zei een van deze Antilliaanse medewerkers: „De titel „Antilliaans verhaal" mag u ook zo interpreteren, dat de Antillen door gebruik te maken van de faciliteiten van de NOS verhaal hebben willen halen voor het onrecht, dat Nederland ons volk vroe ger heeft aangedaan". Zo gezien heeft de NOS als Nederlandse deelnemer in de samenwerking zich uiterst voorkomend opgesteld en ze ker van Antilliaanse zijde be schouwd een objectieve bena dering voorgestaan. Hierdoor werd in hoge mate de keuze uit het voorhanden materiaal bepaald. Veel tijd vroeg ook het verkeer tussen Nederland en de Antillen van mensen en materiaal, nodig voor deze do cumentaire. Gezichtshoek Van het uit wetenschappelijke kring aangevoerde materiaal werd door de Antilliaanse schrijver Luis H. Daal een verhaal geschreven. Hij ging hierbij uit van de Anilliaanse gezichtshoek. Door de regie werd dit aangevuld met inter views ter plekke. De eilandengroep de Antillen, de Caribische eilandboog, ge vormd door Aruba, Bonaire, Curasao, Saba, St. Eustatius en St. Maarten, is ontstaan uit schuivende platen aardkorst, uitstoting van lava en kalk- vorming door miljarden ko raaldiertjes. Hierop vestigden zich Indianen, die er geen ge schreven geschiedenis op na hielden. Aan de hand van ar cheologisch onderzoek heeft men de (onvolledige) geschie* denis van dit volk moeten ach terhalen, een volk met een ei gen cultuur en levenswijs, waarvan de sporen nu nog zichtbaar zijn. Al was het maar het tragere levenstempo in vergelijking met Europa, het geen ook wordt aangeduid als een oorzaak voor de lange tijd die het maken van deze docu mentaire vergde. Als belangrijkste bron van in komsten geldt het toerisme, bepaald door de natuurlijke gratie van deze eilanden. Vul kanische gebieden plegen zich te laten herkennen doof hun veelkleurigheid in flora, rijk dom aan gedierte en tintelend gesteente. Er moeten paradijselijke toe standen geheerst hebben voor de komst van Columbus naar deze gebieden en de grote stroom van westerse avontu riers. Durf en vuurwapens hanteerden zij als machtsmid delen, waarbij het eigene van de Oorspronkelijke bevolking totaal werd genegeerd, zoal niet onder de voet gelopen. Spanjaarden en Nederlanders volgden elkaar op, betwistten elkaar de macht en verstoor den de rust op deze eilanden. Dit leidde op zeker moment tot de bloedige Tula-opstand op Curacao. In de tweede helft van de vorige eeuw eindigde de slavernij. Dit op ingrijpende, veelal on menselijke wijze. De West-In dische Compagnie vestigde er een knooppunt voor de slaven handel. De oorspronkelijke In dianen werden daarbij volken kundig gezien op een grote hoop gegooid met de uit Afri ka aangevoerde slaven. De menselijke natuur vertoont, evenwel als sterkste neiging de zelfhandhaving. Er ontstaat onder het autochthone volk een geheime cultuur, met lie deren. dans, taal, humor en volksverhalen. Heel veel hier van is niet terecht gekomen in deze documantaire met als enige argument, dat het alle maal teveel geworden zou zijn. Industrie In het begin van deze eeuw veranderden de eilanden Cu racao en Aruba in industriële mastodonten door de vestiging van olieraffinaderijen. Dit bracht geld binnen en wel vaart, al stroomden de winsten toch naar de multinationals. Daarvan ging een nadelige werking uit op de landbouw, de zorg voor het eigen voedsel. Net als bij het belangrijker worden van de toeristenindu strie treedt verwaarlozing van het boerenwerk op Dit stag neert de kennisoverdracht, zo dat voor deze eilanden wordt gevreesd, dat het boerenvak verdwijnt en deze bron van inkomsten en eigen voedsel opdroogt. In de zeventiger jaren ontstaat er op de eilanden andermaal een streven naar onafhanke lijkheid. De vakbonden zoe ken erkenning en macht. Aru ba bepleit een status aparte. Men blijft vooralsnog evenwel aangewezen op buitenlandse investeerders en hulpverle ning. De Antillianen willen creatief meedenken en meebe slissen, zodat hun eilanden als vestigingsplaats gaan fungeren en niet langer als speelbal van de grootmachten. Gelijktijdig met deze tv-reeks Op St. Eusta tius wordt mr. Charles Arnaud geïn- !Éi terviewd. FOTO: NOS komt een boek onder dezelfde titel in de handel bij de Wal burgpers, waarin gebruik wordt gemaakt van de tv-tekst en tv-foto's. Al kwamen de Nederlanders na de Spanjaarden destijds in groten getale naar de Antillen, cultureel gezien hebben zij de Antillianen nimmer bereikt. Die bleven het katholieke ge loof toegedaan. Het Papiamen to handhaafde zich naast het Engels als overwegend hun taal. Van de Nederlanders na men zij wel de ideeën van de maatschappelijke vooruitgang over. Wetgeving, onderwijs, politiek, vakbond en techni sche kennis keken zij van de Nederlanders af. Van oudsher beschikken de bewoners van deze eilanden over een grote buigzaamheid. Oriënteren zij zich overwe gend op Nederland op ge noemde terreinen, door radio en tv staan zij sterk op Zuid- Amerika gericht. In het proces van bewustwording en ont wikkeling kan de eigen inden- titeit in de toekomst nog ande re trekken aannemen dan mo menteel in Nederland al te voor de hand liggend gedacht TON OLIEMULLER AVRO 15.20 E Ontdek je plekje, toe ristische serie. Afl.: Alk- Si Kokkerellen, culinair programma gepresen teerd door Ria van Eijn- dhoven en Sonja van Proosdij AVRO's Service Salon, fa milieprogramma gepre senteerd door Cathrerine Keyl en Amanda Spoel. Besproken wordt de mo gelijkheid van „huisruil" als vorm van vakantie voor minder draagkrachtigen. De instantie die dit regelt is non-commercieel en het is voor de deelnemers vrijwel kosteloos. In het Salonpro bleem aandacht voor mas- topathie. Dit zijn knobbel tjes en strengetjes in de borst die. hoewel ze goed aardig fijn, vaak pijnlijk zijn en een schrikreactie teweeg brengen. Muzikale gasten zijn Roberto Jac- ketti en Ted de Braak Dungeons dragons, te kenfilmserie. Afl.: Het kas teel van de schaduw NOS V26-Journaal AVRO Foofur, tekenfilmserie Toppop, top-20, video-pri meurs, rtv-tip, optredens en interviews. Presentatie: Bas Westerweel TELEAC CE Cursus Moderne Che mie. Les 8 AVRO Wordt vervolgd, stripma gazine. Presentatie: Han Peekei AVRO's Sportpanorama. Presentatie: Ruud ter Weijden NOS CS Journaal AVRO Sterrenslag In de sneeuw, spelprogramma vanuit het Oostenrijkse Kramsach. Presentatie: Jos Kuyer. M.m.v. Mieke Telkamp, Piet Bambergen en Pierre van Ostade AVRO's Televizier, actua liteitenrubriek, ditmaal in zijn geheel uit Israël. De re dactie van Televizier slaag de erin twee vooraan staande Palestijnen en twee naar Israël geemi- greerde joodse Nederlan ders in Jeruzalem In één ruimte met elkaar te laten praten. Karei van der Graaf sprak daar met dr. Baramki, vice-president van de Bir Zeit Universiteit, verder mr. Raja Shehadeh, een Palestijns advocaat, dr. A. Boers, reserve-kapi tein in het Israëlisch leger en Justus Marchand, die na het concentratiekamp te hebben overleefd in 1947 naar Israël trok 18.30 19.00 19.25 20.00 20.28 23.05 De late late Lien Show, In dische show met Wieteke van Dort 23.45 E Ontdek je plekje, toe ristische serie. Vandaag: Alkmaar, (herh.) NOS 00.00 Journaal 00.05 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 FEDUCO 17.40 Taal, Tekens en Regels, cursus Nederlands. Les 19 17.55 Je woordje doen. Les 9 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 CD Jeugdjournaal 19,00 Journaal HUMANISTISCH VER BOND 19.12 Kwartslag: Vroeger is nou niet, tv-spel van Ger Beu kenkamp. Met: Hennie Or- rie, Martin van Steyn e.a. Een 17-jarige jongen krijgt in het ziekenhuis de reden te horen waarom zijn oma hem niet op de hoogte heeft gesteld van haar euthanasie-plannen. (herh.) VARA 19.27 De Smurfen, tekenfilmse rie 19.40 De Familie Taxi, tekenfilm 19.48 Spelen met afval, docu mentaire, (herh.) 20.16 Labyrinth, spelprogram ma gepresenteerd door Peter Jan Rens 20.41 De baas in huis?, Ameri kaanse comedyserie met Tony Danza in de hoofdrol. Afl.: Leve het vrijgezellen- leven! Mona's vertrek geeft Tony de kans zelf standig te gaan wonen. Hij geeft zelfs een inwijdings feestje 21.06 Bergerac, Engelse politie serie met John Nettles in de hoofdrol. Afl.: Een paard van zes miljoen. Een kostbaar renpaard is ge stolen. De eigenaar is door de dief k.o. geslagen, waardoor niemand iets heeft'gezien of gehoord. Jim Bergerac probeert nu achter het raadsel te ko men 21.58 Golden girls, Amerikaan se serie. Afl.: Moeders en kinderen. Dorothy's zoon Michael en Bridget, de dichter van Rose, komen gelijktijdig logeren. Dit f maakt Dorothy jaloers, omdat Bridget studeert, en haar zoonmaar" jazzmu sicus is NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden TELEAC 23.05-23.35 Introductiepro gramma cursus Hello Eng land T 1 5 Nieuws Tik Tak, kinderprogramma. Plons, Afl: Flons en het verlief de egeltje. Kameleon, Vandaag: Volks spelen. Avonturenbaai Canadese leugdserie. Afl.44: Solovlucht Uitzending door derden: Lichtpunt, programma van de Vrijzinnige Verenigingen Mededelingen Nieuws 'achtfi Kurtoisie, Vandaag: Hoe spre- ordt 1-23.10 Nieuws en Coda: Epu- jkers daa t in heet ?n he ord, otje eigen Mog mkei ke en ~)ver ital eialis e vra - lappé j Wan\ nero ar m nake i. wAp van t t ooi heb oren i ar ken dienstboden hun meester Een volmaakte spion (A per fect spy), 7-delige spionage serie naar het gelijknamige boek van John Le Carré. Met; Peter Egan, Benedict Taylor, Allen Howard e.a. Afl.4: Pym gaat bij de geheime dienst en trouwt met een geschikt meis je. Hij wordt nu als 'handelaar' in elektronica naar Tsjechoslo- wakije gestuurd, alwaar hij goed werk verricht Wikken en wegen. Onderwer pen: Veiligheid in huis en Kwa liteit van zee- en strandwater. Ommekaar. Gemeenschaps huizen in Zurich, Presentatie: Metterne en Mie Billet Willy Roggemai IT 2 Intermezzo. Mouvement de menuet, van Ravel, uitgevoerd door Mare Mathijs, piano Zonen en Dochters (Sons and Daughters). Australische serie. Afl 499 Op de dag van haar huwelijk krijgt Patricia minder prettig nieuws van Luke Medelingen Nieuws Kwidam. met Marleen Gordts Extra-Time Blikvanger, modemagazine. Thema: Te groot, te klein, te dik en te dun. Met: Modespel; Aktueel: - Prèt a porter in Pa rijs. -De Gaudi Mujer in Barce lona, -Best geklede man en vrouw in 1987; Straatmode in Brussel. Presentatie: Ghislaine Nuytten >22.25 De avonturier (The ad- vengerer), 6-delige Britse serie van Chris Bailey. Afl.3: Een er fenis. In de kapiteinshut ont dekt Jack een geheime berg plaats met een schatkaart. BF 1 Vacature-bank Nouba-nouba Carrefours Journaal Ce soir, regionaal journaal Quick et Flupke, tekenfilm Journaal Contacts, verkeerstips Ls thé au Harem d'Archimè- de, Franse speelfilm uit 1984 van Mehid Charef. Met: Kader Boukhanef. Remi Martin, Nico le Hiss, e.a. De oudste zoon van een Algerijnse familie in Parijs leidt een uitzichtloos le ven, dat hij deelt met vele lot genoten. Aansl.: de 3e genera tie immigranten '5 Laatste journaal 23.55 Tribune economique et sociale; La C.S.C. 16.45 DB Die Kinder vom Mühlental, 13-delige serie voor de jeugd. Afl. 11Wenn es Mittemacht schlagt en Der erste Schnee. (herh.) 17.15-17.25 Tagesschau 18.26 Tageschau 18.30 Hier und Heute 18.52 Der Fahnder, serie. Afl.: Der Zeuge. 19.58 Programma-overzicht 20.00 0D Tagesschau 20.15 H) Liebling Kreuzberg, serie met Manfred Krug. Michael Kausch, Corinna Genest, e.a. Afl.4: Der Besuch Lieblings moeder logeert tijdelijk bij hem thuis. Hoewel hij het prettig vindt zijn moeder een tijdje bij hem in de buurt te hebben, voelt hij zich wel beperkt In zijn doen en laten 20.59 Ein Platz an der Sonne, be kendmaking van de winnaars van de ARD-tv-loterij 21.00 Metros dieser Welt, filmfeuille- ton. Afl.: Underground van Londen 21.15 Gen-Report. Afl. 1Aus Men- schenstoff, documentaire over genetische manipulatie 22.00 Quak-Show, Sachen zum La chen, amusementsprogramma met o.a. Guy Montagnè, Philip pe Ogouz en Terry Shane 22.30 Tagesthemen 23.00 Ei Panorama Europa: Fontara- ma, Italiaanse speelfilm uit 1980 van Carlo Lizzani. Met: Michele Placido, Antonella Murgla e.a. In een bergdorp ploeteren een aantal boeren moeizaam voor hun dagelijks brood. Wanneer een groot grondbezitter hun watertoe voer afsnijdt, komen zij in op- 01.15 Tageschau 01.20 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 I Enid Blyton: Fünf Freunde im alten Turm, serie met Gary Russell, Michelle Gallagher, Marcus Harris e.a l Logo, jeugdjournaal I Verkehrsarena, magazine Heute en Aus den Landern I El Tele-lllustrierte, actualitei ten, sport en amusement I Trio mit vier Fausten, serie met Perry King, Joe Penny, Thorn Bray e.a. Afl.: Quinsland letzter Fall Programma-overzicht Heute Der Knick: Die Geschichte ei- ner Wunderheilung, Tv-film van Joachim Roering. Met: Pe ter Bongartz, Claudia Demamr- mels, Almut Eggert e.a. De 52- jarlge Söberlin ontmoet op de begrafenis van zijn voormalige professor de journaliste Olga, die moet onderzoeken in hoe verre de dood van de profes sor het gevolg is van geheim zinnige aardstralen. Aansl.: Ratschlag für Kinoganger, film tip 21.12 Mach mit -der Umwelt zulie- 21.15 be WISO, sociaal-economisch ma gazine Heute-Journal I Sexualitat heute, 3-delige se rie over het spanningsveld tus sen sexualitelt en maatschap pij. Afl. 1: Intimiteit en open heid Frank Sinatra is te gast bij Bill Ramsey in „Das Waren Hits". Duitsland 2 om 22.55 uur. FOTO: UPI 22.55 Das waren Hit», internationale evergreens gepresenteerd door Bill Ramsey. Met: Les Paul, Mary Fora, Nat King Cole, Sammy Davis Jr. e,a 23.25 Zeugen des Jahrhundert». Pierre Pflimlin in gesprek met Friedrich Müller 00.35 Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II: cursus Duits. Les 52: Tendenzen der Gegen- wartsliteratur 18 30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 19.40 Raamprogramma van de re gionale studio's 20.00 Sag die Wahrheit, spelpro gramma gepresenteerd door Bernd Stephan 20.30 Mit anderen Augen 21.00 Landesspiegel: Krank und nicht mehr ausgeliefert, repor tage over een experiment in de gezondsheidszorg in Bielefeld, waar patiënten mondig worden gemaakt 21.30 West 3 aktuell 21.45 Frauen-Fragen: Oh Musica. 1. Het eerste symfonie-orkest van vrouwen. 2. Portret van de componiste Susanne Erding 22.30 RUckblende, informatieve se rie. Vandaag: 55 jaar geleden, de oprichting van het eerste Duitse concentratiekamp in Dachau 22.45 Kultur und Wissenschaft ak tuell. Vandaag; Streit um den Sonntag 23.30 Tasmanlen - das unbekannte Australien, documentaire 00.15 Laatste nieuws E Ondertiteling via Teletekst S Tweetalige of stereo-uitzending U Zwart/wit-uitzending ■T Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst SI Bij niet-Nederlandstallge zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels ■Q Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending In orginele versie met ondertitels BBC 1 16.00 Best of Britisch. Vandaag: The War game 16.25 Watchdog 16.50 Children's BBC 17.00 Antics Road show 17.15 Laurel and Hardy, tekenfilm 17.20 Jackanory. Afl.: Andi's war 17.35 E Droids, The Adventures of R2, D2 en C-3 PO. science-fic tion serie. Afl. 10 17.55 Newsround, jeugdjournaal 18.05 Blue Peter kinderprogramma 18.35 Neighbours, Australische se rie. Platen-producer Molly Mel- drum heeft medelijden met Scott en Mike 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 Londen plus 20,00 Wogan, praatprogramma 20.40 Watchdog, Voor consumenten 21.05 The golden oldie picture show. Presentatie: Dave Lee Travis. Met: The Golden Ear ring, Dave Berry, Sparks en Moddy Blues 21.30 You must be the husband, 6- delige comedy-serle. Afl.3. Ali ce flirt met Clifford Unsworth. Hoe zal haar man Tom reage- 22.00 Journaal 22.24 Regionaal nieuws 22,30 Panorama, informatieve serie 23.10 dl Talking Pictures, 10-delige serie over de geschiedenis van de Hollywood-film. Presentatie: Barrie Norman. Afl.8: Torn from today's headlines, politie ke films - vanaf Franck Capra tot John Ford 00.00 Business matters, informatie ve serie. Afl.: Tale of two mills town. Economische vergelij king tussen Bradford in Yorks hire en Lowell in Massachu- 00.25 Minstrel of the dawn, 6-delige serie waarin de zangeres Mary O'Hara op verschillende loca ties Ierse liederen ten gehore brengt. Afl.5 00.55-01.00 Weerbericht BBC 2 16.00 See Haarl, informatief 16.30 Spirita of an amber past 16.50 Regionasi nieuws 17.00 Advice Shop 17.30 Noticeboard 17.35 Moment of truth: Spinal Injury 18.05 Look stranger: Rheindeer man 18.30 Tomorrow's world 19.00 Tha Spanish Main, Ameri kaanse speelfilm uit 1945 van Frank Borzage. De eigenzinni ge verloofde van een Spaanse onderkoning wordt geschaakt door een piraat. 20.40 Open apaca: The media and the loony left, documentaire over het verband tussen media en de aktiviteit van links geo riënteerde organisaties 21.10 Horizon. Vandaag: Purple war rior - limited war 22.00 Red dwarf, komische science- fiction-serie. Afl.5: Confidence and paranoia 22.30 Moonlighting, Amerikaanse detective-serie met Bruce Wil lis, Cybill Shephard e.a. Afl.: Seek a spouse. Maddie en Da vid krijgen met een klassieke moord te maken 23.15 Indelible evidence: Windfall Een half gegeten appel is het enige bewijsmateriaal dat bij een terroristische moordaan slag wordt gevonden. 23.45 Newsnight, actualiteiten 00.30 Weerbericht 00.35-01.05 Open University SKY CHANNEL 16.00 GD TV 16.30 UK Despatch 17.00 The DJ Kat Show met Ivan- hoe. Afl.: The raven 18.00 The Monkees. Afl.: The picture frame. The Monkees helpen een bank beroven, hoewel ze denken de sterren in een nieu we film te zijn. 18.30 I dream of Jeannie. Afl.: The Battle of Waikiki. 18.57 The Uniroyal Weather Report 19.00 Three's Company. Afl.: Ro per's niece. Mr Roper probeert zijn nichtje aan een man te hel- 19.30 Black Sheep Squadron.. Afl.: Last one for Hutch 20.30 The Insiders. Afl.: Carly. Nick en Mackey ontdekken een moordzaak en fraude wanneer de ze platenindustrie onder de 21.27 The Uniroyal Weather Report 21.30 Mobil Motorsport News 22.00 Spanish Football 23.00 Soul in the City 00 00 The Nescafe UK Top 40 00 57 The Uniroyal Weather Report 01.00 ARTS CHANNEL: 01.00 An evening with the Royal Ballet. 02.30 Gross Fuge: Grosse Fuge Opus 133 en Cavatina Opus 130 van Beethoven, uitgevoerd door he't ballet van Van Ma- 02.55-03 05 Art at Sotheby's - Ame- SUPER CHANNEL 17.00 Formula One 18.00 Super Sonic 19.00 Going for gold with Philips 19.25 Goodyear Weather Forecast 19.30 Wild South. Kijkje in Noord Nieuw Zeeland 20.00 The Goodies. Comedy. All.: Change of life 20.30 It's Garry Shandling's Show Comedy. All.: The Graduate 21.00 Barnaby Jones. Detective-se rie. Afl.: A short happy life. Betty's nicht raakt betrokken bij een drugssmokkel 21.55 The Ski report 22.00 Super Channel News 22.15 Super Channel News 22.30 Goodyear Weather Forecast 22.35 Monday Night Football 23.35 Wrestling 00.25 Super sonic 01.25-02.25 Formula One MTV EUROPE 16.00 Ray Cokes 16.30 Club MTV, vanuit het Palladi um in New York 17.00 3 From 1 at 5: Wet .Wet Wet. 17.15 Ray Cokes, met van 19.00- 19.30 Remote control, spel 20.00 Marcel Vanthilt 22.00 XPO, nieuwe videoclips 23.00 Marcel Vanthilt 00.00 Club MTV (herh.) 00.30 Marcel Vanthilt 01.00-06.00 Gast-vj 18.00 Rècrèation 18.40 Des Chiftres et des Lettres 18.55 Flash Info 19.00 Nouveau Monde 20.00 Des souris et des hommes 22.00 Journal Tèlévisé 22.30 Nord/Sud 23.00-23.30 Au Nord du 60eéme NEDERLAND 1 TROS 15.30 Rosco's rad van avon tuur 15.45 Alf op Melmac 16.10 Egyptisch avon tuur. 16.35 TROS Nieuwsshow met Astrid Joosten en Wim Bosboom. NOS 17.30 Vj6- Journaal TROS 17.46 TROS Popformule DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03 If Die zwei Leben des Mattia Pascal 11.50 Film aktuel 12.10 Die Reportage. 12.55 Persoverzicht 13.00 en 15.20 Tagesschau 1530 Frauengeschichten: Portret van de 80-jange Irmgard Urb- schat-Bruxstmann 16.15 Spass am Dienstag DUITSLAND 2 13.15-13.45 Natur und Medizln Afl.: Allergie is geneeslijk. 15.55 Heute 15.58 Pfiff 16.20-16.33 Logo. 16.55 Heute en Aus den Landern. 17.10 Tele-lllu strierte. 17.45 Alf. BBC 1 B.00 Breakfast Time. 09.55 Nieuws en Open air (1) 10.20 Kilroy 11.00 Going for gold, spel 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven. 12.00 Open air (2) 13.00 Daytime live 13.55 Journaal 14.30 Neighbours 14.50 Going for gold 15.10 The Cheltenham Festival 16.00 Newsnight special. BBC 2 15.15 See hear) 15.40 Under sail. 16.00 Nieuws 16.50 Children's BBC. 17.05 Laurel and Hardy 17.10 Jackanory. 17.20 Yogi SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Show 08.35 Sky Trax 13.05 Another World 14.00 City lights 14.30 Mobil Motorsports News 15.00 Transformers 15.30 Ski Boy 16.00 Monsters of Rock SUPER CHANNEL 07.00 Supertime 08.00 Nino Firetto totally live 09.00 Sons and Daughters 09.25 Madhur Ja- trey's Indian cookery 09.50 Play it Safe 10.00 Tennis that counts 10.30 Sporting chance 11.00 Super soul 11.30 Three ot a Kind 12.00 Ancient lives 13.00 Going for Gold 13.25 Goodyear Weather Forecast 13.30 Sons and Daughters 14.00 Barnaby Jones 14.55 Goodyear Weather Forecast 15.00 Supertime 16.00 Nino Firetto totally Live MTV EUROPE 6.00 Marcel Vanthilt 11.00 Malken Wexo 12.00 Remote control (herh.) 12.30 Maiken Wexo 15.00 Jerry Foulkes RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 19.02 VOO: Veronica Sport, 20.02 Club Veronica Trend 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Op de eerste rang. 22.50 Bewogen grensgangers. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02-07.00 AVRO's nachtdienst RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 16.03 EO: Open huis. 17.03 Ronduit radiokrant 18.03 Tijdsein 18.25 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 16.03 AVRO: Toppop Twintig 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 AVRO: Get back. 20.02 Muziek met Meta. 22.02 Candlelight 23.02-24.00 Droomgeheimen RADIO 4 16.00 In antwoord op uw schrijven. 16.50 KRO-Llterair: over poëzie. 17.00 VARA: Klassieke pianomziek 18.02 VARA: Blazers magazine. 18.30 De Klassieken 19.30 Das Rheingold, opera 22.00 Jazz-op-vier 23.00-24.00 Het zout in de pap RADIO 5 17.30 NOS Cultuurmagazine. 18.10 VARA: Chips - magazine. 16.20 P.P.: PSP. 18.30 NOS: Voor blinden. 18.40 KZG: 7e Dags Adventisten. 18.55 Bond zonder naam. 19.00 NOS: Buitenlanders 20.30-22.45 TELEAC: Cursussen. REGIONAAL Radio We9t: 17.00-18.00 Avondmaga zine mei Victor Deconlnck Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op maandag 19.00 Leiderdorp Lokaal 20.00-21.30 Turks programma. Verder als radio 1 Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmaga- BRT 1 16.05 Neem je tijd. 18.10 Actueel. 19.33 De BRT combo. 20.30 Tropical. 21.03 Pronto (16). 21.30 Hafabra. 22.05 Parlando. Gesprekken 23.10 Crooners en soft music. 23.30 Twee tot Twee. BRT 2 16.00 Vooruit achteruit. 17.00 Focus. 17.10 Bizaria. 18.00 Bistro Gerard. 19.10 Zig-zag. 22.05 Maneuvers in het donker. 23.30 Twee tot Twee. BRT 3 16.15 Het Delier Consort. 18.10 Aktueel. 18.30 Eliot Fisk speelt Zuid-Ameri kaanse muziek. 19.00 Kroniek 1: Magazine. 19.45 Muziek van onze tijd. 20.30 Rechtstreeks vanuit de Royal Festival Hall In Londen 22.10 Actualia. 22.30 Blues jazz. 23.15 Strijkkwartet op. 83, Elgar MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo-magazine. 07.15 Het levende woord. 09.05 Met de KRO, met Anne. 10.02 KRO's Schone Kunsten. 10.05 Ratel. 11.02 KRO's Schone Kunsten. 12.56 NOS: Land- en tuinbouw. 13.05 KRO: Echo-magazine. 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio RADIO 2 ieder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto in? Avro aan! 09.03 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.03 Vrouw zijn. 11.30 Ik zou wel eens willen weten. 11.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 12.03 Lunchtime-magazine. 13.03 Tijdsein. 13.30 VPRO: De plantage 15.05 Ischa. 15.54 Vrije geluiden. 16.05 Pandemonium. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Holland wordt wakker! 09.03 Wessel van Diepen. 11.03 Angelique. 12.03 VARA's Steèn Beenshow. 14.03 Twee meter de lucht in. 16.03 De verrukkelijke vijftien RADIO 4 07.00 Nieuws 07.02 TROS: Een goede morgen met D66 kamerlid G.J. Wolffen- spenger 09.00 Continu Klassiek 11.00 Het Radio Kamerorkest. 12.30 Nieuwe klassieke platen. 13.00 Nieuws. 13.02 De klassiek© Top tien. 13.30 Belcantorium. Olympie, opera 16.00 NCRV: Het kunstbedrijt RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU. Kijken in de toekomst. 10.00 NCRV: Wereld zingt Gods lof. 10.50 Tekst en uitleg. 11.00 Studio 55. 12.05 De verdieping. 12.45 Raamwerk voor christelijke ge loofsopvoeding. 13.10 Nederland en zijn buren. 13.30 NCRV-Leersplegel 14.15 Meet Mr. Money. 14.30 TELEAC: Aids 15.00 NOS: Schone wereld 16.00 Op de rand van het recht. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchuur Radio Rijn mond: 07.00 Ochtendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchprogram- ma. 14.00 Tineke Speksnijder 16.00- 17.00 Rijnmond getapt BRT 1 05.31 Met 1 wakker 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 14.03 78-Toeren tijd. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 08.12 VZW Hoop doet leven. 09.50 Plankenkoorts. 10.03 Broccoli. 11.55 Medlatips. 12.00 Regioprogr. 13.10 Toemaat. 13.15 Onvergetelijk. 13.45 Orgelrecital Ivan Guilinl. 14.00 De gewapende man. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee (1). 10.00 Schoolradio. 11.00 Matinee (2). 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Actueel 13.25 Koorfestival. Arnhem 1987 14.15 Namiddag bij BRT 3

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9