I Politie Alkemade dreigt met opleggen van sluitingstijd NAAL Limonademusical in Voorhout 36 uur op de pot voor wereldrecord in Zoeterwoude EIDEN OMGEVING CeidaeSowuvnt MAANDAG 14 MAART 1988 PAGINA 7 aan tafel ra tin eerde iruiten met ham i aardappel- ee - kwark- ielvla idig voor twee personen: ft g spruitjes, 2 plakken *\kookte ham a 75 g, zach- jnargarine, zout, 20 g irgarine, 20 g bloem, 2Vt melk, 50 g geraspte is, peper, worcestersaus, prikapoeder; tot 1 kg aardappelen, t, melk, peper, noot- uskaat, paneermeel, 20 g io jargarine; g kwark, 1 (pers)si- isappel, 1 appel (Golden licious), citroenaroma, sterdsuiker of jam naar ia ak. Ut ial lelijke blaadjes van de ■uitjes en snijd de grootste emplaren aan de stronk- nt een centimeter kruis- <gs in. Was de groente, ijd de ham in blokjes. Vet n ovenschaal in met zachte \rgarine. de spruitjes op met wei kokend water en zout en ok ze in acht minuten jaar. Laat de margarine ieTten, roer er de bloem verdun het mengsel der stevig roeren met de >lk. Laat de saus drie mi- ten zacht koken en zet de vervolgens op een rmhoudplaatje. Roer de as door de saus en voeg ar smaak zout, peper, wor- itersaus en paprikapoeder inmiddels gare ■uitjes af, schep er de ham or en leg het mengsel in ovenschaal. Giet er de over. Zet de schaal on een hete grill (of in een rverwarmde hete oven) laat er in een paar minu- een lichtbruin korstje op men. iok de aardappelen gaar in iinig water met zout, giet af en stamp ze fijn. Roer met melk een luchtig en et te droge puree van en aak deze op smaak af met ut, peper en nootmuskaat. warme puree in een gevette ovenschaal, strijk massa glad, bestrooi haar t een dun laagje paneer- el en leg daarop de in ikjes verdeelde margarine, t. de puree net als de ruitjes onder de grill of in oven voor een korstje, mg kwark, sinaasappelsap -grofgeraspte appel en smaak citroenaro- en basterdsuiker of jam JEANNE lenstuerlening rijdag 18 waargenomen door apotheek aal In Leiden en apotheek Lin- in Oegstgeest. donderdag 18.00-19.00 Tel. 071-141808. IGEVALLENDIENST ZIEKENHUI- LEIDEN Ongevallendienst e van dinsdag 13.00 u. tot woen 13.00 u. (Diaconessenhuis polik erdag 13.00 u. (Elisabeth-z Cronesteinkade RENIGING BESCHERMING ON- EBOREN KIND Hulpverlening bij gewenste zwangerschap v tel 254810.) Informatie aanmelden voor kinderop- ng in Leiden. Geopend: ma t/m vr Snel g 9-12. IDSE RECHTSWINKEL Juri- Advlesbureau, Ketelboeters- 130775; afdeling bela»- op afspraak, klachten- ij hoenderachtige vogel; 3 redetwist; 1* speelautomaat; i helse verschrikkingen; eius.ioBa i :oujeju| s uaddw f Unndsip :|9pbm>i z Uuesniue i iibboijjoa Rijnsburgse toren blijft „groen" Inbraak in woning RIJNSBURG De Rijnsburgse toren aan de Kerkstraat blijft „groen". De algen op het tufsteen van de toren worden niet weggehaald. Dat adviseert de dienst ge meentewerken van Rijnsburg aan het col lege van burgemeester en wethouders. De algaangroei kan volgens deze gemeentelij ke dienst weinig kwaad. Het tast in geen geval het tufsteen van het belangrijke Rijnsburgse monument aan. Het be schermt de markante toren zelfs tegen vocht. Met strenge vorst zou een groot deel van de algen vanzelf afsterven en eraf vallen. De toren kan voor het gezicht wel worden schoongemaakt. De algen moeten dan met chloor worden weggespo ten. een kostbare behandeling. Het advies van gemeentewerken wordt besproken in de commissie openbare werken op woens dag 16 maart. ALPHEN AAN DEN RIJN Bij een inbraak in een woning n de Juweelstraat zijn tien gi robetaalkaarten, twee kasche ques ter waarde van vijfhon derd gulden, 920 gulden con tant geld en sieraden met een totale waarde van 5000 gulden gestolen. De inbrekers zijn de woning binnengegaan door een deur te forceren. Illegale zender ALPHEN AAN DEN RIJN Opnieuw is in de liftkamer van een flat in het Topaas plantsoen de illegale zender „Rythm" aangetroffen. De zender was onbemand en zond op dat moment niet uit. Gasfles ontploft ALPHEN AAN DEN RIJN Een be woner van een woning in de Prins Hendrikstraat in Alphen is zaterdaga vond flink geschrokken van een ont ploffing onder zijn huis. De man wilde de kraan van een oude, en naar hij dacht, lege gasfles verwijderen en voor een ander doel gebruiken. Hij liet de gasfles voor de zekerheid nog even leeglopen en ging zijn schuur in. Een kleine hoeveelheid gas bleef echter in de lucht hangen en is op de een of an der manier onder de woning terecht gekomen. In de woning brandde een gashaard. Het gas heeft de leidingen van de haard bereikt en veroorzaakte een ontploffing. Enkele ruiten van de woning en van de woning ernaast sneuvelden en enkele keukenkastjes werden ontzet. Sieraden gestolen DE ZILK Sieraden met een waarde van ongeveer vierduizend gulden, geld en cheques zijn in de nacht van vrijdag op za terdag gestolen uit een wo ning aan het Breeland. Diezelfde nacht werd ook geld en werden cheques ontvreemd uit een woning aan de Kerkvliet. De da ders kwamen beide pan den binnen door via de brievenbus de deur te ope nen. Dat is volgens de po litie „schering en inslag" in De Zilk. „Mensen moeten de, deur 's nachts op het nachtslot doen", raadt een woordvoerder Dennis wint playbackshow LISSE De 11-jarige Dennis van der Kraan heeft dit week einde de playbackshow gewon nen die de speeltuinvereniging Kindervreugd hield. Dennis bracht een lied van Ray Stevens met Bridget to midget. Hij dit met veel lef en overtuiging en playbackte uitstekend. Hij ont ving de beker uit handen van de voorzitter van jury Nel van Goo- zen. Tweede was de 6-jarige Cin dy Gort met een lied uit Kinde ren voor Kinderen. Derde werd de 15-jarige Mariëlle Zuiderduin met Taylor Dayne. In totaal tra den 13 kinderen op in het speel tuingebouw. Leimuidenaar rijdt op automobilist in HILLEGOM Een 38-jarige man uit Leimui: den is zaterdagochtend in volle vaart afgere den op een automobilist die de weg blokkeer de. De man werd geschept en moest zich met heupletsel laten behandelen door een arts. Het incident deed zich voor op de Hoofdstraat ih Hillegom. Een 35-jarige automobilist uit Hille- gom had zijn auto zo geparkeerd dat er nie mand meer door kon. Nadat hij door verschil lende omstanders was gemaand zijn auto weg te halen, probeerde de politie hem eveneens te overreden de doorgang vrij te maken. Toen de man uitstapte om met een agent te praten, gaf de Leimuidenaar die achter de man stond plot seling gas en reed op hem in. De man werd daarop door de politie aangehouden. ALKEMADE De Rijks politie Alkemade over weegt horecagelegenhe den een sluitingstijd op te leggen als overlast van vertrekkende bezoekers niet afneemt. Vooral Oude Wetering, Nieuwe Wetering en de Kaag zijn het afgelopen jaar veel klachten gekomen. Er zijn afspraken gemaakt met de eigenaren en beheerders van de betrokken horeca gelegenheden. Als dat geen effect heeft wordt kritisch gekeken naar het sluitingsuur en eventueel kan dan worden overge gaan tot oplegging van een sluitingstijd, aldus groepscommandant M. Portengen in een toelich ting op zijn jaarverslag 1987. Het aantal meldingen over vernieling en vandalisme steeg vorig jaar van 196 tot 210. De meeste vernielingen vinden volgens de politie plaats in de nachtelijke uren bij het uit gaan van disco's en andere ho recagelegenheden. Portengen zegt in het jaarver slag meer samenwerking na te streven met andere korpsen in de streek. Naar aanleiding van de ongeregeldheden met de jaarwisseling 1986-1987 is al een werkgroep gevormd die -zich met problemen rond openbare orde bezighoudt. Die werkwijze heeft de afgelopen rustig verlopen jaarwis seling al vrucht afgeworpen. Niettemin deed zich wel het probleem voor van steeds zwaarder, vaak zelfge maakt, vuurwerk voor. Het gaat daarbij vooral om strij kers en bommen. Dit jaar raakte een jongen gewond door een rondvliegende staals- plinter van een zelfgemaakte bom. Zes keer werd proces verbaal opgemaakt wegens on geoorloofd gebruik van vuur werk. De jaarlijkse stijging van de criminaliteit zette zich vorig jaar niet door. Het verminder de zelfs met 5,6% ten opzichte van 1986. Het oplossingsper centage van misdrijven be droeg in Alkemade slechts 11,6 procent. Landelijk is dat onge veer 23 procent. De landelijke cijfers zijn echter niet in alle opzichten vergelijkbaar. Er werd minder ingebroken in woningen, kantoren en ban ken. Diefstal van fietsen ver minderde van 112 (1986) nar 95 (1987). Dit jaar konden zes tien fietsen door de postcode- registatie bij de rechtmatige ei genaar worden terugbezorgd. Het aantal verkeersongevallen daalde iets. In 1987 werden in totaal vierhonderd verkeers ongevallen geregistreerd, 2,7 procent minder dan in 1986. Er werden 55 mensen gewond bij ongevallen, terwijl er drie personen om het leven kwa men. Het doorrijden na een aanrijding steeg fors, van 41 in 1986 tot 75 in 1987. Vorig jaar lieten bijna 32.000 mensen zich inschrijven voor deelname an de Molen- en Me- rentochten. De politie hield toezicht bij de parkeergelegen- heden nabij de opstapplaatsen in de Kaag, Roelofarendsveen, Rijpwetering en Oud Ade. Ook moest men diverse malen grijpen als men r bromfietsen of zelfs auto's het ijs op ging. Het aan- en afmeren heeft slechts in één geval geleid tot echte problemen. Dit betrof het afmeren in de Ripse Vaart van een rondvaartboot met be jaarden. De ontscheping van de bejaarden werd daarbij be-, lemmerd door zeilers. De toename van criminaliteit op het water steeg aanzienlijk ten opzichte van 1986. Vooral het aantal klachten over snelle motorboten groeide. In dertig gevallen werd overgegaan tot het uitschrijven van een be keuring. De Raadscommissie Bestuurszaken stelde in ver band daarmee vragen naar de schade die speedboten aan brengen aan de oever van het Paddegat en de Zuidkade in Roelofarendsveen. Overvallers bekennen LEIDERDORP De twee Amsterdammers die afgelopen vrijdag probeerden een geld auto van de PTT in Winkelhof te overvallen hebben een vol ledige bekentenis afgelegd. Het tweetal wordt morgen voorgeleid aan de officier van justitie. De overvallers zijn be kenden van de politie in Am sterdam. Afgelopen vrijdag probeerden zij op de laad- en loshaven van de PTT aan de Heinsiuslaan de chauffeur van de geldauto ertoe te dwingen de auto te openen. Dat lukte niet, omdat de auto automa tisch vergrendeld was. De overvallers vluchtten, de wijk Voorhof in, waar zij niet veel later konden worden aange houden. Bij de overval werd een vuurwapen gebruikt, dat door de daders was wegge gooid. Het werd later in de bosjes teruggevonden. Het bleek een alarmpistool te zijn dat door zijn realistische uiter lijk onder de vuurwapenwet valt. Alcoholcontrole in Noordwijk NOORDWIJK De Noord- wijkse politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag tussen 23.00 en 02.30 uur 500 automo bilisten op alcoholgebruik ge controleerd. Het ging de poli tie daarbij vooral om de bezoe kers van het uitgaanscentrum in de badplaats. In totaal wer den 14 rijverboden opgelegd en kregen 7 bestuurders een proces verbaal. Inbraken Hillegom HILLEGOM Twee wonin gen aan de Schaapmanlaan en de Visserlaan in Hillegom zijn in de nacht van zaterdag op zondag het doelwit van inbre kers geweest. In beide geval len is er een deur aan de ach terkant opengebroken. Het ene huis werd alleen door zocht. De bewoners van het huis aan de Schaapmanlaan missen sieraden en enkele waardepapieren. Vechtpartij in Hazerswoude HAZERSWOUDE Bij het so ciaal-cultureel centrum Pleyn 68 in Hazerswoude heeft zich in de nacht van zaterdag op zon dag een vechtpartij tussen enke le tientallen jongeren afge speeld. De aanleiding voor de ruzie is onbekend. Er vielen en kele klappen, maar niemand raakte gewond. De politie, die door omwonenden was gewaar schuwd, maakte een eind aan het tumult door de jongeren uit elkaar te halen. Fietsster gewond HILLEGOM Een 10-jarig meisje uit Hillegom is zaterdag middag gewond geraakt bij een aanrijding met een automobilist. Het ongeluk gebeurde op de kruising van de Olympiaweg met de Sportlaan in Hillegom. Het meisje reed zonder uit te kijken met haar fiets de krui sing op. Een 26-jarige automobi list uit Nieuw-Vennep kon haar niet meer ontwijken. Het slacht offer is met beenletsel overge bracht naar de Mariastichting in Haarlem. Een scène uit de musical Jarig Jetje. FOTO: HENK VAN DEN ENDE VOORHOUT Het Voor- houtse kinderkoor, de kinder toneelgroep en schrijfster/re- gisseusse Marleen van Leeu wen hebben gistermiddag veel succes geoogst met de opvoe ring van de limonademusical „Jarig Jetje" in de aula van de KTS. Marleen van Leeuwen schreef de musical voor het 1000-jarig bestaan van het dorp dat dit jaar wordt ge vierd. De musical had dan ook een historisch tintje. De honderd kinderen van zeven tot twaalf jaar oud, blokfluitgroep en pia nist, Cor Verlaan verschenen om 14.00 uur in historische kostuums op de planken. Oorspronkelijk was het de op zet een concert te geven met ouderwetse kinderliedjes. De uiteindelijke uitvoering was veel meer dan dat. Er was een verhaal rond de liedjes gewe ven, zodat er zich een musical in vijf bedrijven afspeelde. Daarin kwamen tafereeltjes voor die zich afspeelden rond een ouderwets Voorhouts ge zin, waar een van de kinderen, Jetje, jarig was. Het eerste bedrijf speelde zich thuis af, het tweede op het schoolplein, het derde in de klas. In het vierde bedrijf maakte moeder Marleen van Leeuwen ter ere van de ver jaardag van Jetje een wandel tocht door de omgeving van Voorhout; niet alleen langs bollenvelden, er voer ook een complete trekschuit het toneel op. Het vijfde en laatste bedrijf brengt de groep bij de ru'ine van het Slot Teylingen. Daar vertelde de moeder van het gezin aan het groepje kinderen de geschiedenis van Jacoba van Beieren. Een verhaal dat weer werd uitgebeeld door de de kinderen. Haar vier echtge noten, ridders, hofdames, boe ren en zelfs de Spaanse koning Philips de Goede werden daarbij ten tonele gevoerd. ZOETERWOUDE Je moet er iets voor over hebben om opgeno men te worden in het Guiness-Recordboek. Zoeterwoudenaar Ro bert Blom ging het afgelopen weekeinde zover dat hij zaterdag en zondag grotendeels op een wc-pot doorbracht om het record wc- zitten scherper te stellen op 36 uur en 45 minuten. Hij was een van de deelnemers aan het recordweekend dat jongerenvereniging Utopia in het clubgebouw De Westender hield. Robert Blom was niet de enige die daar records brak. Peter Turk, die dat eerder al eens 4.25 uur deed, bracht het record „op een been staan" het afge lopen weekeinde op precies zes uur. De recordwedstrijden van Utopia zijn inmiddels een begrip geworden en trekken steeds meer publiek. Duidelijker wordt daarbij dat het verbeteren van records steeds moeilijker wordt. Zo slaagde niemand erin ondanks tien tallen pogingen het record „tonic stampers stapelen" te verbete ren. Het bleef op naam van Ton van der Salm met 13 verdiepin gen. Toch is het Utopia-recordboek weer dikker geworden. Ad Blijleven verbeterde het record disco draaien van 33 tot 36 uur. Het discodansen staat nu op naam van Mariëlle van Rijn en Ma- non Straathof die het 11 uur volhielden. SJZ-speler Sjaak de Boer wist 55 seconden met de voetbal te jongleren alvorens deze de grond raakte. Edwin Mylang bracht het tot 3.40 uur plank-liggen. De grootste schreeuwerd is Marco Jansen, de decibel-meter gaf een score aan van 116. Het drietal Pieter van der Kolk, Anita van Schagen en Angelique Erades speelde 4.20 uur onafgebroken een gezelschapsspel. Peter Hoogervorst scoorde bij het sjoelen 123 pun ten. Remco Haagman slaagde er in 28 maal in zich op te drukken en in zijn handen te klappen. Henry van Egten scoorde met het spel „pac man" 109.260 punten. Ronduit spektaculair was het on-j derdeel „mensen stapelen". Het oude record (9 personen) werd ge bracht op 10. De „gelukkigen" waren G. J. de Jong, M. Spieren burg, Peter en Johan Hoogervorst, E. Myland, S. Eykenbroek, P. van der Geest, E. Groen, K. Turk en B. van Dijk. Vrouw gewond bij botsing WASSENAAR Bij een bot sing op de kruising Van Cra- nenburchlaan/Van Polanen- park/Starrenburglaan in Was senaar raakte afgelopen zon dagavond een 46-jarige vrouw gewond. Een 46-jarige automo bilist die over het Van Pola- nenpark reed, verleende geen voorrang aan de vrouw, die op de Van Cranenburchlaan reed in de richting van de Van Dui venvoordelaan. De vrouw ramde met haar auto de -lin kerzijde van de andere auto. Die draaide om zijn as, kwam met de achterzijde tegen een lichtmast aan die afbrak en vernielde vervolgens een voet gangerslicht. De vrouw is, ver moedelijk met een gebroken enkel, per ambulance naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden gebracht. VERNIELINGEN IN DISCOBUS HILLEGOM Een aantal jongeren heeft in de nacht van zaterdag op zondag de deuren vernield van een NZH-bus. De bus vervoerde discogangers van Lisse naar Hillegom. De daders zijn nog niet achter haald. Auto in brand TER AAR Een personenau to is zaterdagmiddag in Ter Aar door brand flink bescha digd. De wagen, een Mercedes uit 1977, stond geparkeerd op de Korteraarseweg. De eige naar stapte in en startte de auto, waarna, vermoedelijk door kortsluiting, direct brand uitbrak. De man verliet de auto en de brandweer bluste het vuur. De schade is aan zienlijk' Vroeger is dood De EHBO-vereniging Roelo farendsveen vertoont dins dagavond de film Vroeger is dood" bij J. Heemskerk aan de Lange weg in Roelofa rendsveen. De film, met in de hoofdrol Jasperina de Jong, handelt over dementie en de gevolgen. Na de film is gelegenheid tot discussie met dr. Paul Broek uit Roelofa rendsveen. Aanvang acht Ruilavond In de kantine van sporthal ..Wasbeek" aan de Alkema- delaan in Sassenheim is vanavond een ruilavond van de Sassenheimse Postzegel vereniging. Aanvang voor de jeugd 19.00 uur, voor de ou deren 20.00 uur. Er worden 123 kavels geveild, en er is gelegenheid tot ruilen, kopen en verkopen. Voor nadere informatie: 02522-13502! Jaarvergadering De politieke groepering Pro gressief Zoeterwoude houdt morgenavond haar algemene leden vergadering. Aanvang 20.00 uur in „Ons Huis". Be langrijkste punt dat aan de orde komt is de verantwoor ding over het fractiebeleid. Vergadering De PoeI Het gemeenschapscentrum De Poel in Lisse houdt mor genavond de jaarvergadering in 't Poelhuys. Aanvang 20.00 uur. Op de agenda staat de begroting en een bestuurs verkiezing. New Order De Engelse popgroep New Order is dinsdagavond te gast in jongerencentrum Magni- fiosi aan de Ruishornlaan in Lisse. Het optreden begint om 20.00 uur. De toegang is taan gratis. het Evangelie van Matthetls wordt gelezen en er worden onder andere koralen uit de MatthSus Passion gezongen. Lectoren zijn ds. W. Baas, ds. J. M. Aarnoudse en de heer F. v.d. Mey. Wijze kater Theater Pssstt brengt op woensdagmiddag het stuk De Wijze Kater naar het toneel stuk van Herman Heijermans op de planken van gebouw Nabij in Alphen aan den Rijn. Aanvang 14.00 uur. De Wijze Kater gaat over een sprekende kat die commen taar levert op de mensen. Hij staat soms stomverbaasd over hoe ingewikkeld zij kunnen doen. De toegang tot dit thea terstuk voor kinderen be draagt vijf gulden. Het to neelstuk is ook zeer geschikt als familievoorstelling. Mascotte Jeugdoperette de Mascotte in Oegstgeest kan goed ver sterkingen gebruiken: kinde ren in de leeftijd van 6 tot en met 14 jaar. Momenteel wordt een Spaanse operette- musical ingestudeerd. Met genoeg kinderen kan deze musical in 1989 worden uit gevoerd. Plezier in dansen en toneelspelen is een belangrij ke eigenschap. Belangstellen den kunnen een repetitie be zoeken op de vrijdagavonden van 18.30 tot 20.00 uur in de Springplankschool aan de Frans Halslaan 289 in Oegst geest Inlichtingen: mevr. J. Looijenstein, Clematislaan 38, tel. 071-155490. Afscheid ds. Baas Ds. W. Baas, sinds juni 1979 verbonden aan de gerefor meerde kerk in Sassenheim, neemt zondag 20 maart af scheid. Hij gaat met emiri- taat. Zaterdag 19 maart is er 's middags van half 4 tot 5 uur in de tussenzaal voor een ieder de gelegenheid ds. en mevrouw Baas de hand te drukken. Zondagmorgen neemt ds. Baas in de dienst van 10.00 uur afscheid van zijn ambtswerk. Het echtpaar Baas blijft in Sassenheim wo- Jaarvergadering Spar- A thletiekverenig Nico Scheepmaker De dichter/journalist Nico Scheepmaker komt dinsdag avond spreken op de schrij versavond van de SKAN in de openbare bibliotheek aan de Weteringkade in Noord- wijk. Aanvang 20.00 uur. De toegang is gratis. Oratorium In de hervormde kerk van Sassenheim zingt morgen avond een het christelijk ora toriumkoor „Com nu met Sangh" onder leiding van Ger Hovius vanaf 20.15 uur. De avond staat in het teken van de lijdenstijd en wordt geopend met het motet „Sie- he, das ist Gottes Lamm van Homilius, een leerling van Bach. Het lijdensverhaal uit ugmg De Spartaan houdt donderdag haar jaarvergadering. Die bij eenkomst vindt plaats in het clubgebouw op het sportpark Ter Specke in Lisse en be gint om 20.15 uur. Nationaal concours In De Hoeksteen aan het Ka- rel Doormanplein in Hille gom is aanstaande zaterdag het jaarlijks nationaal mu ziek-, zang en solistencon cours dat voor de twintigste keer wordt gehouden. Het concours begint om 10.15 uur. Toegang jeugd en 65plussers J2,50. Deelgeno men wordt door zangkoren, muziekgezelschappen, solis ten en duo's op onder andere accordeon; elektronisch or gel, piano, gitaar en dwars fluit De onderscheiden Cor van der Lugt (staand) aan het woord ONDERSCHEIDING VOOR C. VAN DER LUGT SASSENHEIM Cor van der Lugt, al veertig jaar secretaris van het collectanten-college van de St. Pancratius-parochie in Sassenheim is gisteren onder scheiden met het pauselijke ere teken „Pro Ecclesia et Pontifi- ce". Hij kreeg die onderschei ding bij de viering van het zes tigjarig bestaan van het collec tanten-college. Dat is daarmee, aldus voorzitter mevrouw M. de Vries van het parochiebstuur, de oudste vrijwilligersgroep van de parochie. Cor van der Lugt heeft vanaf 1948 de boeken van het collectanten-college bijge houden. Hij is ook jaren actief geweest bij het Wit-Gele Kruis. Het jubileum van het college werd gevierd met een feestelij ke bijeenkomst dat het karakter had van een reünie in 't Oude Koningshuys. Het college werd in 1928 ingesteld door Pastoor Thusz, ter ontlasting van het kerk- en armbestuur. Het eerste college telde twaalf leden. Het reglement had 19 artikelen met geboden en verboden. De con tributie bedroeg 5 cent per week, wie zijn beurt oversloeg moest twee kwartjes boete beta len. Nu telt het college achttien leden, voorgezeten door L. van Vliet. Het oudste lid in dienstja ren is Leo van der Lugt met 42 jaar, een broer van de onder scheiden Cor. Rustig weekeinde in Katwijk KATWIJK Voor het eerst sinds enkele weken is het za- terdagavond rustig gebleven in Katwijk. De al sinds decem ber bestaande vete tussen Kat- wijkse en Scheveningse jonge- ren leidde niet tot vechtpartij en. De Katwijkse politie was zaterdagavond zeer attent. Op nieuw werden vele bezoekers van het uitgaanscentrum ge controleerd. Een persoon werd aangehouden omdat hij een mes bij zich droeg. Vorige week waren dat er nog acht tien. Tweede plaats voor Don Bosco SASSENHEIM HAARLEM Scholieren uit Heerenveen zijn op de ijsbaan in Haarlem eer ste geworden in de strijd om de nationale titel schoolploe- gen achtervolging op de schaats. De Don Bosco-groep uit Sassenheim werd tweede, Na drie omlopen was het ver schil één seconde. Heidy Zwetsloot; Linda Warmerdam; Wendy Vergeer en Bianca Vergeer kregen de zilveren medaille die werd uitgereikt door de vader van Yvonne van Gennip. De jongensgroep viel in het sterke veld met de vierde plaats juist buiten de prijzen!

Leidse Courant | 1988 | | pagina 7