Dames Leython terug op tweede plaats Foreholte heeft geen kind aan Olympia: 17-10 John Vermeule sterke winnaar spannende „Twintig van Alphen" Zeges voor Druppers en Vader naast KIOS ne< il i)i SPORTTRIBUIME CcidócSoiuant MAANDAG M MAART 1988 PAGINA 18 LEIDEN De heren van Leython blijven, ondanks verlies, toch op de 2e plaats, terwijl ook Novo nog steeds kans maakt op promotie. De heren van Gemini-K moeten weer gaan uit kijken, want de degradatieplaats is door het verlies van zaterdag weer dichterbij gekomen, terwijl het twee de team degradatie alleen nog door een wonder kan ontlopen. De dames van Gemini-K verloren met 3-1 van Madjoe en wisselden daardoor op de ranglijst van plaats met Madie ploeg; Leython is door misstappen van de concurrent en eigen winst weer terug op de tweede plaats. Ook Novo 2 staat nog steeds tweede. Leython 2 zal er nog even tegenaan moeten, want ook zij staan nog niet veilig. Novo 1 en RVV staan beide onderaan en kunnen degradatie bijna niet meer ontlopen. „De spanning wordt te groot en zelfs simpele ballen gaan mis". Zo typeer de John Groen het optreden van Leython tegen VCW. Toch blijft Ley thon. zei het gedeeld, nog steeds tweede; promotie-degradatiewedstrij den zijn daarom zeker nog niet uitge sloten. Ook voor Novo ziet het er theoretisch niet slecht uit. Met nog vier wedstrijden te spelen en vijf punten achterstand op nummer 2, is er voor hen nog kans. De wedstrijd tegen Vierhout Valbovol werd over tuigend met 3-0 gewonnen, waarbij de tegenstander alleen de le set goed kon volgen. Pieter Keunig was sa men met Tom van Wijk in de combi natie-aanval niet te stoppen, terwijl Wil van Duuren vanachter de 3-me- terlijn menig punt scoorde. Gemini kon ieder begin van de set tot 10 punten aardig bijblijven, maar liet het op spannende momenten afwe ten. In een tamme wedstrijd lieten zij met 3-0 de overwinning aan nummer 12 Ekspalvo. Donar won tegen Acco Dos de eerste en laatste set overtuigend. Van de tussenliggende sets wonnen zij er een. Door veel te wisselen, om alle spelers aan de bak te laten komen (degraderen of promoveren zit er geen van beide meer in), werd het wat rommelig. Daardoor werden in die sets veel punten die normaal wel gemaakt worden, nu niet gemaakt. Het tweede team van Gemini liet zijn kans om wat steviger op de 1 le plaats te komen volledig liggen. Door met 3-1 te verliezen van SOS, staan zij zelfs twaalfde. De eerste set werd dik gewonnen, daarna liep er niets meer. Zelfs een ruime voorsprong in de derde set werd uit handen gegeven. Leython kon volop wisselen zonder de 3-0 overwinning op Oikos in ge vaar te brengen. Iedereeen speelde twee sets en het werd een waardig afscheid van Bert Jan Jansen die het eerste gaat versterken. LUSV trad met negen man aan tegen Novo 2, maar kon daarmee toch niet voorko men dat de Noordwijkers op een voor hen ongewone speeldag (vrijdag) met 3-1 wonnen. VÓS speelde de pech- wedstrijd van het jaar. Door vakantie en blessures waren er slechts zes spe lers van het eerste beschikbaar. Toch is er niet dik verloren, getuige de set standen 15-12, 5-15, 15-17 en 14-16. Alleen de tweede set valt wat uit de toon. De dames van Gemini speelden een wat mindere wedstrijd dan de laatste tijd. Met ups en veel downs, zonder veel initiatief of lef, werd met 3-1 verloren van het een punt lager staande Madjoe. In de tweede en vierde set hebben de Voorschotense dames nog wel een behoorlijke voor sprong gehad, maar deze ook door misverstanden en te weinig over wicht uit handen gegeven. Drie maal 15-9: een zeer regelmatige overwin ning voor Leython op PVC Blokkeer. Alleen de le set kon PVC bijblijven tot 8-9, maar daarna kregen zij geen punt meer. De pass lag goed aan Lei- derdopse kant, waardoor Ineke Ha- vinga de spelverdeling goed kon spreiden. De pass lag deze week ook goed bij de dames van Gemini 2, waardoor de aanval door het midden een doeltreffend wapen was. In de verdediging was Dosko dan ook bijna kansloos en Gemini kon vrij eenvou dig met 3-0 winnen. Dezelfde cijfers behaalden beide Novo teams. Voor het tweede in eigen voordeel tegen Skania, voor het eerste in het voor deel van Tonegido. Er had meer in gezeten, maar veel slechte opslagen nekten Leython 2. De derde set werd na een 14-11 voorsprong door een se rie slechte passes toch verloren en zo kon VOY met een 3-0 overwinning huiswaarts. RVV speelde deze week maandag haar reguliere wedstrijd te gen Velo en donderdag de eerder met 3-1 gewonnen wedstrijd, die door een toegewezen protest vanaf de vierde set overgespeeld moest worden tegen Tonegido. Beide wedstrijden werden (respectievelijk met 3-0 en 3-2) verlo ren doordat de overtuiging te kunnen volleyballen weg is. De service werd wel steeds teruggehaald, maar door een slechte eigen service konden er geen punten gemaakt worden. ANGÉNIS VAN DEN CLOOSTER OVIJSDO Rob Druppers heeft zaterdag bij internationa le wedstrijden in de Spaanse stad Oviedo de 800 meter ge wonnen. De Utrechtenaar ze gevierde in 1.46,84 en had daarmee een voorsprong van anderhalve seconde op de Spanjaard Trabado. De Keni- aan Koskei werd derde. Het Nederlands record staat sinds februari van het vorig jaar op 1.46,29. Els Vader kwam ook tot een overwinning. Zij won de B- loop van de 200 meter in 24,02 seconden. Aanvankelijk zou de Nederlandse in de A-loop in actie komen met onder meer de Amerikaanse Evelyn Ash- ford. Doordat de 400 meter echter wegviel, werd een Spaanse aan het eerste veld van de 200 toegevoegd. Vader maakte wel de tweede tijd in totaal. Elly van Hulst kwam in Ovie do niet verder dan de derde plaats. De Capelse was voor de 1500 meter met de Westduitse Brigitte Kraus overeengeko men dat het tweetal afwisse lend het tempo zou aangeven. Dat ging lange tijd goed totdat de vermoeide Nederlandse de snelheid van de lange West duitse niet meer kon aanhou den. Op het laatste rechte stuk snoepte de Spaanse Zuniga tot grote vreugde van de ruim 4000 toeschouwers de tweede plaats nog voor de neus van yan Hulst weg. LEIDEN Met bokke- sprongen van geluk ging John Vermeule winnend over de streep van de „Twintig van Alphen". Na een spannende strijd in de zware „20" (regen en wind maakten het realise ren van een parkoursre- cord bij voorbaat onmoge lijk) versloeg hij de Brit Carl Harrison op de laat ste tien meter. Piet Vonck won het nationaal kampi oenschap op de 15 kilome ter. Het was al direct na de start een grote groep die aan kop het tempo bepaalde. Toch von den Vermeule, Hagelsteens en Harrison dat het niet hard ge noeg ging en nog voor het Windepad (circa drie kilome ter) scheurden ze zich los van het peloton. Tegen de wind in moest de grote Hagelsteens (Vermeule weegt bijvoorbeeld maar 55 kilogram) zoveel energie gebruiken om bij zijn veel lichtere concurrenten te blijven dat hij rond het twaalf kilometerpunt de twee moest laten gaan. Harrison maakte ook daarna de dienst uit. Langs de Westkanaaldijk, zo rond de zeventiende kilome ter, kwam hij even los van Vermeule. Het zien van de fi nish gaf de 26-jarige Zeeuw vleugels, want hij versloeg de „hardloper tegen de honger" Harrison op de laatste 10 me ter alsnog en ging met bokke- sprongen van geluk over de streep. Alex Hagelsteens moest uiteindelijk ruim anderhalve minuut toegeven op dit twee tal en werd derde. Achter hen werd de groep volgers in de laatste kilometer fors uit el kaar gescheurd. Op het rechte stuk naar de finish gaf thuislo- per Aart Stigter het wind en regen trotserende publiek waar voor haar geld door fel spurtend de vierde plaats op te eisen. Gerard Nijboer en Cor Lambregts kwamen gebroe derlijk over de streep op bijna drie minuten van winnaar Vermeule. Huub Pragt (de Leidse student) werd de beste niet selectie atleet met een fraaie tijd van 1.03.41 uur en een 26e plaats. Theo van der Veer hield toch ook nog een fiks aantal (inter)nationale toppers achter zich met zijn 1.03.54 uur. Harry Versteegen werd de beste Bataaf, maar daar was Kees van Klink niet chagerijnig over. Het verlies, dat hij leed ten opzichte van Sjaak van Schie kwatn harder aan. Van Klink meldde ooit zelf dat„het atletiekleven be gint bij 30" en werd nu door zijn zwager aan die uitspraak herinnerd. Van Schie was in de dagen voor de „20" dertig geworden en versloeg Van Klink duidelijk. Tijden: 1.05.50 voor Van Schie en 1.06.36 voor Van Klink. Frank van Wijn gaarden van Rijnsoever begint zich steeds nadrukkelijker te profileren als een regionale topper door net achter Van Schie de Katwijkse eer hoog te houden. Paul Barnhoorn (NSL) en Gé van Veen liepen zich met, gezien de omstandig heden, goede tijden naar een plaats dik bij de eerste 100 fi nishers. Kampioenschap Het nationaal kampioenschap over 10 en 15 kilometer voor veteranen werd een overwin ning voor de net 40 jaar ge worden Zeeuw Piet(je) Vonck. Vonck, die het eerste deel van de race „in damestempo" afge legd zei te hebben, had meer verwacht van de Engelse te genstand. Met 48.39 minuten was hij Ad van den Heining uit Reusel ruim een halve mi nuut te snel af, terwijl Lou Po lak (PAC) de derde plaats opeiste vlak voor zijn clubge noot Wil Sparreboom. Beste regionaal veteraan werd Fer Koelemari van AAV'36 die maar net Bataaf Willem Ra- vensbergen voor bleef. Koele- man noteerde 53.18 minuten, Ravensbergen vier seconden meer. Ravensbergen werd daarmee wel kampioen van Nederland in zijn leeftijdsklas se (vet. 2B). Zijn trainings maatje Arnold Schipper, nes telde zich ruim bij de beste 100 door in 54.36 minuten over de streep te gaan. De beste dame werd de engelse vedergewicht Allison Gooderham in 51.20 minuten voor Barabara Maas kant. De regio werd het best vertegenwoordigd door Annet van Veldhuizen van De Spar taan die dik onder het uur uit kwam. Carolien Rijkelijkhui- zen haalde die grens op het nippertje. Beste veteraan 2 werd de Brit Ami Maxwell die kort achter Gooderham de hele nederlandse top ver ach ter zich liet. Bij de dames vete ranen, die een 10 kilometer kampioenschap verliepen, werd Gerrie Timmermans met meer dan anderhalve minuut voorsprong winnares. Boke de Zeeuw van weer PAC werd tweede vlak voor Marianne Knapen uit Eersel. Greet War- naar werd knap eerst in de ca tegorie 2. De Leidse regio werd zeer slecht vertegen woordigd in deze wedstrijd. Slechts een drietal NSL dames durfden het aan. Leny van der Plas was met een tijd boven de 43 minuten de snelste. De rol stoelers waren zo snel dat zelfs de uitslagenlijst erdoor in de war raakte. Kees van Breuke- len won in een goede 43.59 mi- GERT VELTHUIZEN John Vermeule (2) en Carl Harrison (7) hier bij Ter Aar nog samen. De Engelsman zou even later iets weglopen, maar op de streep toch achterhgaald worden. FOTO: WIM VAN NOORT Ellen Warmerdam haalde tegen het Hengelose Olympia een dikke voldoende: 17-10. FOTO: ANDRE VAN HAASTEREN LEIDEN De handbal- sters van Datateam Fore holte hebben tegen Olym pia met 17-10 gewonnen. De ploeg uit Hengelo mis te teveel schotkracht om het Foreholte in deze ma tige wedstrijd echt lastig te kunnen maken. In de lagere divisies werden de laatste competitierondes gespeeld. Voor de teams uit de Leidse regio stond er niets meer op het spel. De heren van Saturnus en de dames van HVS conso lideerden hun tweede plaats in de derde divisie, hoewel Saturnus met 15- 12 verloor bij De Treffers. Olympia beëindigde het zaalseizoen met een ver diende 12-5 zege op OASE. Alleen in de afde ling valt er voor een plaatselijke favoriet nog een hoofdprijs te halen. De dames van HVV mo gen na de nipte 5-4 over winning tegen Schiplui den in een beslissingswed strijd tegen ODIS gaan strijden om het afdelings kampioenschap. Alleen in de beginfase heeft Olympia Foreholte bij kun nen benen. De gasten begon nen verrassend met een 0-2 voorsprong. Via onder ande re een fraai doelpunt van Connie van der Werff vanaf de cirkel haalden de Voor- houtsen de achterstand op. Van der Werff speelde sterk: zij zou nog drie doelpunten voor haar rekening nemen. Ook Ellie Spreeuw, nu meer in de rol van dirigente, Ellie van Leeuwen met een aantal harde afstandschoten en El len Warmerdam haalden een ruime voldoende. Nadat Fo reholte op 4-4 was gekomen stond het halverwege al met 9-5 voor. In de tweede helft bouwde het die voorsprong uit naar 17-10, mede door en kele fraaie break-outs van Ellen Warmerdam, die zelfs geen moeite had met drie di recte tegenstandsters. Olym pia Hengelo probeerde de Voorhoutse verdediging voornamelijk met naar de cirkel gerichte combinaties uit te spelen. Soms lukte dat, maar zowel Diana van Dam als Karina Bruins staken in goede vorm. Alleen de lin kerhoekspeelster slaagde er in de Voorhoutse keepsters vier maal te passeren. De Hengelose tweede lijn was echter te zwak om Foreholte serieus te bedreigen. De heren van Saturnus wa ren al zeker van de tweede plaats in de derde divisie. De wedstrijd tegen De Treffers was daar ook naar. Er werd ongeïnspireerde gespeeld. Tekenend was dat De Leide- naren zonder de noodzakelij ke reserveshirts naar Krim pen aan de IJssel afgereisd was. Pas na een hoop soebat ten kon de partij gespeeld worden. Saturnus verprutste een vijftal uitstekende moge lijkheden. Het keek in de rust tegen een 8-5 achter stand aan, die het vrij snel weer ophaalde tot 9-9. Het landerige treffen ging met 15-12 naar de evenmin goed spelende thuisploeg. De heren van Rijnstreek deel den de punten met EHC. Coach Menno Bom experi menteerde met verdedigings systemen, die hij door jonge spelers uit liet voeren. Dat ging aanvankelijk niet slecht. De ploeg kwam op een 8-5 voorsprong, maar via enkele afstandschoten trok EHC de partijen weer in evenwicht. Vlak voor tijd leek EHC beide punten te pakken maar na een splijten de pass van Wim Rijn zorgde „coming man" Koen Olders voor de gelijkmaker: 14-14. Tussen HVS en WIK gaapte het gat van de kandidaten. De kandidaat-kampioen speelde een klasse beter dan de kandidaat-degradant. Bij rust al had de Stompwijkse ploeg ruimschoots geprofi teerd van de gaten in de ver uitstappende Vlaardingse de fensie. Na de 2-10 nam HVS gas terug, waardoor WIK een kwartier lang gelijk op kon gaan met HVS (8-16). Een kleine Stompwijkse eindspurt bepaalde de uitslag op 10-21. Olympia besloot haar debuut in de derde sie met en derde plaats, streekderby tegen OAS! derstreepte het nog eer titelkansen voor het vol seizoen. Met een verre ip-a stap naar Helma van Geest ontregelde het de Adese opbouw. OASE, Gerrie Hoogeboom n bleef tot 6-4 in de eerste redelijk bij. Ondanks d; Olympia Anita van Belle door haar enkel ging, e ploeg met maar één w speelster verder moest, sliste het de wedstrijd slotfase. Olympia won 12-5. In de afdeling (dames) beslissing over het h oenschap in een besliss wedstrijd moeten ODIS en HVV wonnen partijen. ODIS deed da gen Saturnus vrij gerna I?"1 lijk. Alleen aan het 1 van de tweede helft sla. de Leidsen er in schrik aan te jagen. Na 6-2 russtand voerde ODi ste de laatste minuten de op naar 12-4. HVV had moeite met Schipluiden i v« een 5-2 achterstand Schipluiden teruggekcf» lee tot 5-4. Een strafworp ®'scl Schipluiden belandde il laatste minuut tot oplucl van de Voorschotensen J*s,( ven het doel van Aimee J1 c ser. De heren van HVV )'n sloten het zaalseizoen v n€ een 23-11 zege op HercU FQ NIEUW VENNEP Velocitas heeft in haar laatste wedst de derde klasse niet kunnen overtuigen. De kampioensplo 3K kwam tegen het gedegradeerde KIOS niet verder dan 8 gelijkspel, nadat zij in de rust zelfs tegen een 6-2 achte had aangekeken. Beide korfbalclubs hadden geen enkel belang bij deze o ting, maar dit weerhield de thuisclub niet van fysiek spel. ter na tien minuten ontving een speler van KIOS een gele voor een slaande beweging. De bezoekers uit Leiderdorp hi duidelijk moeite met deze tegenstand en kwamen alleen Jeroen van Driel en Jan Scheffers aan scoren toe (rust 6-1 verbeterde na de korfwisseling aanmerkelijk, al zou het a van Atte van Haastrecht nooit op voorsprong komen. Bei Osnabrugge moest zelfs uit een strafworp twee minuten tijd een smadelijke nederlaag voorkomen: 8-8. Verder Paul Robert Nugteren, Jan Scheffers (beiden tweemaal) roen van Driel trefzeker voor Velocitas. De eerstgen< moest Rien van Poelgeest vervangen, wiens rentree in de abrupt afgebroken werd door een hernieuwde knieblessui De junioren van Pernix zijn in de voorronde van de strij het zaalkampioenschap van Nederland uitgeschakeld. De L ploeg leed in Dordrecht nederlagen tegen Deetos (9-3) en (6-7) en won alleen van Wordt Kwiek (14-5). Het verlies latere poulewinnaar Deetos stond via 5-0 al gauw vast, ma gen Dalto zat er meer in. Robin Arnoldus (2) en Casper de werkten een 5-3 achterstand geheel weg (6-6) en de beslis; treffer viel pas in de laatste minuut. Daardoor leverde de sterzege over Wordt Kwiek de hoogste score van de voorr niets meer op dan de derde plaats in de groep. Deetos spee mende zaterdag in Leeuwarden tegen Snel om het landsk; oenschap als voorwedstrijd van de seniorenfinale tusser. Arnhem en PKC. Erik Bakker grote man bij d)v Bollenstreekkampioenschjs LEIDEN De Spartaan organiseerde dit weekeinde het loop kampioenschap voor middelbare scholieren uit de Bi streek. Van 8 middelbare scholen uit de Lisser regio mei v zich vele tientallen talenten die ieder in hun klasse strede de Bollenstreektitel. Erik Bakker (lid van De Spartaan en rend tot de beste 10 veldlopers van Nederland) was uiteraa !L grote man van het geslaagde evenement. Met overmacht wi de oudste categorie en was zelfs een halve minuut sneller d °m' ouders/docenten die over dezelfde 3000 meter aantoonderq meer te kunnen dan lesgeven. Hoewel „Het Rijnlands" i senheim individueel goed op dreef was sleepte toch het wenhorst College de meeste schoolprijzen weg. Het entho Jc me bij de scholen en scholieren over dit initiatief van De p taan bleek na afloop. Nadat bekend werd dat op 9 oktobelu tweede baankampioenschap zal worden gehouden meldde reeds velen aan. Winnaars: Meisjes 13/14 jaar over 1000 meter Marion Verd (3.23 minuten), meisjes 15/16 over 1500 meter Tamara van wen (6.41 minuten), meisjes 17 en ouder over 2000 meter J da van Bladel (8.22 minuten). Jongens 13/14 over 1500 $r Mark Stoel, jongens 15/16 over 2000 meter Erwin Hiep (6.4 nuten), jongens 17 en ouder over 3000 meter Erik Bakkei minuten, docenten over 3000 meter Henk Frencken 10.04 rf CJ ten. li

Leidse Courant | 1988 | | pagina 18