Leiden kansloos tegen BV Leiderdorp: 71-99 J li Duur puntverlies vrouwen Docos Blomdahl Europees kampioen driebanden Ilco Parrel snel I SPOHI lUIBUNE Titelkandidaat Formule net niet gedegradeerd r^irmrtwTb Graf verrassend onderuit tegen rivale Sabatini Opnieuw nationale judotitel voor Laurens van As Philidor moeizaaii tot gelijkspe £aidóc6ou*a/nt MAANDAG 14 MAART 1988 PAGIN 0 VLAARDINGEN Wat een fraai kampioensfeest had moeten worden, werd een enorme kater. De bowlende hoofdklasser For mule startte de laatste speeldag nationale league als nummer drie met twee punten achter stand op koploper De Boer en kwam zwaar gehavend als num mer zeven uit de strijd, met één punt meer dan de eerste degra dant. De nummer twee van vo rig jaar verloor de eerste wed strijd al van de runner up van dat moment en de latere na tionale kampioen Fighting Machine. Die nederlaag kwam zo hard aan, dat de juiste vorm niet meer werd gevonden. Het was een ware loterij in Vlaar- dingen. De ploegen stonden in punten zo dicht bij elkaar dat, vooraf bezien, lijstaanvoerder De Boer niet alleen titelkandidaat was, maar tevens nog kon degra deren. De Leidse équipe Formule stond in dat veld derde en diende eerst runner up Fighting Machine te verslaan. Bas Menken, Jan Snik en Jim Scheffer kregen echter niet de juiste lijn te pakken en verloren met 3-0. Het thuisspelen- de De Boer verloor eveneens, zo dat de Rotterdammers het veld leidden, om die leiding niet meer uit handen te geven. De tweede wedstrijd van Formule tegen Om moord (Dordrecht) gaf aan Leidse zijde al niet veel beters te zien, al werd de tweede game op 2 pins ge wonnen. Het bleek later een zeer belangrijk punt te zijn. Want ook Toen de rook optrok, bleek voor malig kampioenskandidaat For mule de nummer zeven en net niet gedegradeerd... LEIDEN Het damesteam van Dextro/Avanti had geen moeite met de laagstgeplaatste in de eredivisie. St. Aloysius werd met 2-8 terugge wezen. Ying Yang won al haar par tijen, wat 'José Bakker niet lukte. De Leidse verloor van Vivian Blanckaert. Ook Marijke Olsthoorn leverde een partij in, bii gastvrouw Anja van de Vijver. In de eerste di visie had Angelique van de Bosch van Docos een totale offday. Mede door maagklachten kon zij geen wedstrijd in een overwinning om zetten, waardoor de punten in het treffen met Tempo Team van Ma- rijn Olden en Anja Heynen moesten komen. De Amsterdammers konden daarom met de 6-4 zege gaan strij ken. Comtest/Scylla speelde 5-5 remise bij De Salamanders in dezelfde divi sie. Heidi de Haas won twee partij en, evenals Judith Lepelaar trou wens. Beide dames verloren net zo als Ingrid Overdevest van Lübke. Overdevest veroverde slechts een winstpunt. In de tweede divisie won Scylla 2 met 6-4 van Vitesse '35 en is daarmee voorlopig uit degradatie- zorgen, want Vitesse staat nog altijd puntloos onderaan. Corien de Jong en Heieen Bernsen wonnen ieder twee duels. Luzette van Gorp won een keer solo en een keer aan de zij de van De Jong. Avanti 2 legde het af tegen L&T. De vier Hazerswoud- se punten kwamen op naam van Paula de Jong (twee), Ella de Vette en Miranda Karsdorp (ieder een). De tweede herenéquipe van Avanti (eerste divisie) verloor met grote cij fers van JCV. Het werd 16-2, waar bij opviel, dat de voormalige junior Timo van der Voort de gehele pun- tenproduktie voor zijn rekening nam. Peter de Groot, Patrick van Gemerden en invaller Alex van Waay scoorden niet. De motivatie is niet echt aanwezig, omdat de jrs weliswaar onderaan staat, door een herindeling van de kl niet kan degraderen. De re& 'n"a van BT Lifters kwamen in de de divisie niet verder dan f Hotak '68. Paul de Jong en Jai lak wonnen. In de derde je. sloeg Docos een belangrijke sla koploper Irene overwon Docc8 thuisploeg met 3-7 en staat de 1 club op 10 punten. Irene hee punten. Kish Prashad won drié wf tijen, Ron van Veen een. Inv c Ronald Rijsdorp bleek het tafe al nissen nog niet te zijn verleerd tuige zijn twee overwinningen, ill 1 MÉT LEIDEN Luba Lêiden heeft zaterdag tegen BV Leiderdorp de vierde en laatste onderlinge con frontatie van dit seizoen kansloos verloren. Leider dorp deklasseerde de Lei- denaren in de eerste helft (32-52), maar maakte ver volgens het karwei niet goed af (71-99). Voor de dames van Grasshoppers was de wedstrijd tegen Racing Amsterdam slechts een formaliteit (49-92). MSV stond lang op winst tegen Tonego, maar ver loor vlak voor tijd het hoofd en de wedstrijd (67- 76). Voor zowel Leiden als Leider dorp zijn de belangen dit laat ste kwart van de competitie erg groot geworden. Leider dorp hunkert naar het kampi oenschap, terwijl Leiden angstvallig de degradatie vóór tracht te blijven. Gezien deze verschillende uitgangspunten is het ook duidelijk dat er een behoorlijk krachtsverschil is gegroeid tussen beide teams. Waar Leiden in de eerste drie ontmoetingen nog als een ge duchte tegenstander gold, was de ploeg van coach Martin Bakhuyzen zaterdag nauwe lijks nog een serieuze spar ringpartner te noemen. Voor afgaand aan de wedstrijd gaf Bakhuyzen ook toe bang te zijn 'geveegd' te worden, en die vrees bleek verre van on gegrond. Na de eerste wat onwennige minuten, liet Leiderdorp wei nig heel van het ooit zo trotse Leiden. Huybens liet van dichtbij geen kans onbenut, terwijl Piket en de Ruiter elke Leidse verslapping afstraften. De alom bekende Leidse aan val was ook geen probleem voor Leiderdorp dat de fuik al klaar had. De tweede helft verliep vervolgens zonder hoogtepunten. Coach Peter Paulides veroorloofde zich zijn complete team te wisselen voor de bankspelers en dat bleek nauwelijks een verslap ping. Leiden kreeg zo wel de kans iets af te doen aan de in middels tot 34 punten verschil opgelopen achterstand. Het kleine Leidse slotoffensief verhulde echter niet het klas- severschil tussen beide ploe gen, dat in een eindstand van 71-99 werd uitgedrukt. Een panklare oplossing voor de Leidse problemen heeft Mar tin Bakhuyzen vooralsnog niet. „We moeten weer met de kin omhoog gaan basketballen. Als we ons kopje laten hangen, zijn we gezien. We moeten onze schouders er onder zetten en knokken voor behoud". Dat behoud moet vooral worden bewerkstelligd in de wedstrijden tegen Racing Be verwijk en Lisse, die beide momenteel nog 2 punten ach ter staan op Leiden. Lisse ove rigens, won vrijdag al van DSS (68-81), terwijl Racing Be verwijk zaterdag via 61-63 door ASVU van de winst werd afgehouden. In de heren promotiedivisie is BVO ook nog steeds niet vei lig. Zaterdag verloren de Al- phenaren van de koploper, Gunco Rotterdam. Via een ruststand van 30-35 leek het door blessures en ziekte geteis terde BVO de tweede helft kansloos. Een wanhoopspress bracht de overwinning toch in zicht. De in het slotsignaal ge nomen driepuntspoging van Robertson kaatste evenwel voor BVO aan de verkeerde kant van de ring. Eindstand 70-72. De dames van MSV speelden gisteren in Noord wijk de in haalwedstrijd tegen het Haaksbergse Tonego. De Noord wijkse dames konden door winst het kampioenschap van Grasshoppers (Tonego staat 2e) een week dichterbij brengen, en lange tijd zag het er naar uit dat dat ook zou lukken. MSV dicteerde door een sterke verdediging lange tijd het spel. Tonego bleek zonder de inbreng van de Amerikaanse Coleman eens te meer slechts een uiterst mid delmatige ploeg te zijn. MSV ging echter te slordig met het balbezit om en zag de voor sprong met de rust beperkt tot 34-29. Een bliksemstart van Tonego draaide de rollen al vlak na de pauze om (37-41). MSV ving vervolgens de tempoversnel ling knap op en dwong op nieuw een voorsprong af (56- 52). Dat de winst uiteindelijk toch naar Haaksbergen ging, heeft de formatie van Titüs Flapper aan zichzelf te wijten. MSV miste zoveel open kan sen dat Tonego eigenlijk alleen nog maar aan aanvallen hoef de te denken. De inmiddels wakker geworden Coleman en Ingrid ter Vaarwerk maakten het karwei voor Tonego af op 67-76. De dames van Grasshoppers moeten er dan misschien een week langer op wachten, het kampioenschap lopen ze zeker niet meer mis. De wedstrijd van zaterdag tegen Racing Amsterdam was louter een formaliteit voor de Katwijkse ploeg. Via 23-45 met de rust werd het 49-92. Uitblinkster voor Grasshoppers was Petra van der Oever. Zij scoorde 14 punten, pakte 10 rebounds en zorgde voor 10 Katwijkse in tercepties. De dames van Lisse speelden tegen het Castricumse Sea De vils een wedstrijd met 2 ge zichten. De eerste helft verliep dramatisch slecht en resulteer de in een 22-28 ruststand. Coach Martin Feitsma had er toen meer dan genoeg van en trakteerde zijn ploeg in de pauze op behoorlijk vuurwerk. Zijn woorden werden door zijn pupillen ter harte genomen en de tweede helft maakten de dames er iets moois van. Sea Devils werd weggespeeld en Lisse sloot af op 72-60. In het rayon hebben de heren van Grasshoppers voor een opmerkelijk feit gezorgd. In Rijswijk kregen de Katwijkers van Locomotief namelijk niet minder dan 136 punten om de oren. Het zal duidelijk zijn dat dat genoeg was voor opnieuw een nederlaag voor Grasshop pers. De Katwijkse ploeg ver keert in ernstige degradatie problemen, alhoewel het team zelf dat de problemen niet als zodanig schijnt te ervaren. De spelers zelf immers zeggen in degradatie nog de enige moge lijkheid te zien om nog een wedstrijd te winnen. Eind stand Locomotief-Grasshop pers 136-70. Leon Zaal van BV Leiderdorp (rechts) en Steef Bouman rekken zich in de streekderby tussen Lei den en Leiderdorp. De „BV" uit het dorp trok ruim aan het langste eind. FOTO: BRAM VEEFKIND BOCA RATON In de Verenigde Staten heeft Steffi Graf in haar twaalf de ontmoeting met de Ar gentijnse Gabriela Sabati ni voor de eerste keer een nederlaag geleden. Dat overkwam de Westduitse gisteren tijdens de finale van het toernooi in Boca Raton. Sabatini was nu eens sterker en drukte dat met de cijfers 2-6, 6-3, 6-1 uit. De Rus Andrei Tsjesnokov heeft verrassend het met 415.000 dollar gedoteerde Grand Prix toernooi van Or lando op zijn naam gebracht. De 22-jarige Oosteuropeaan versloeg zaterdag in de finale de als tweede geplaatste Tsje- choslowaak Miloslav Mecir in twee sets: 7-6, 6-1. In Milaan heeft de Neder landse junioren tennisploeg gisteren de Europese titel veroverd. In de eindstrijd van het toernooi werd Hon garije met 3-2 verslagen. Jac- co Eltingh, die al zijn enkel spelen won, werd uitgeroe pen tot succesvolste speler van het evenement. Boksen De Mexicaan José- Luis Ramirez heeft zaterdaga vond in Levallois-Perret in de omgeving van Parijs zijn we reldtitel boksen in het lichtge wicht volgens de versie van de World Boxing Council (WBC) met succes verdedigd. De 29- jarige rechtsvoorstaande Mexi caan versloeg zijn drie jaar jongere uitdager, de Ameri kaan Pernell Whitaker, in een duel óver twaalf ronden op punten. LEIDEN Leiderdorper Laurens van As heeft dit weekeinde in Nieuwegein de nationale judotitel in zijn gewichtsklasse (tot 65 kg) veroverd. In de finale stond het voormalige sportschool Van Hout ta lent tegenover een oude bekende. Jaap de Lange was een aan tal jaren terug ook al de te genstander van Van As in de finale van een nationale ti telstrijd, toen bij de junioren. Van As, die in november een meniscusoperatie onderging en even dacht zonder judo te kunnen leven, kwam op dat besluit terug. Vanaf begin fe bruari werkte hij zich naar een geweldige vorm die dit weekeinde in een titel gestal te kreeg. Met een O-soto-gari (een buitenwaartse been- worp), goed voor een vol punt, veroverde Van As vier selectiepunten die hem volop in de race houden voor uit zending naar de Europese Kampioenschappen (eind mei) en mogelijk zelfs Seoul. Naast Van As was ook Jan Willem Messer aktief, maar hij trof het slecht door in de eerste ronde al direkt de la tere finalist (tot 71 kg), Mad- dy Mug, tegen te komen. Laurens van As. FOTO: ANDRE VAN HAASTEREN VEJLE Torbjörn Blomdahl is gisteren in Vejle Europees kampioen driebanden geworden. De Zweed versloeg in de finale titelverdediger Ceulemans met 3-1: 15- 11, 15-10, 9-15, 15-5. Christ van der Smissen eindigde als derde. In het duel om het brons versloeg hij de Belg Steylaerts met 3-1. Blomdahl is al wereldkam pioen. De wereldbeker, die Ceulemans in december met geringe voorsprong op de Zweedse nieuwkomer won, zal komend seizoen vrijwel zeker ook verhui zen van Mechelen naar Helsingborg. In de schaduw van het gevecht tussen de oude en nieuwe kampioen werd het sterke spel van Christ van der Smissen be loond met de derde plaats. De 25-jarige Blomdahl speelde de afgelopen dagen in Denemarken op hoog ni veau. Pas in de finale stond hij zijn eerste set af. Ceule mans vergaarde met veel moeite zijn caramboles voor de overwinning in de derde set (15-9). Daarvoor en daarna controleerde de eer stejaars BW A-profspeler, tweede bij de Europese ti telstrijd van vorig jaar, de partij tegen de meest fa meuze biljarter van deze eeuw: 15-11, 15-10 en 15-5. Het toernooigemiddelde van Blomdahl (1,506) sprak duidelijke taal, al bleef Ceulemans daar met 1,476 daar niet ver bij achter. De Mechelaar legde echter in de poulewedstrijden het fundamènt voor zijn hoge moyenne en had veel meer beurten nodig toen de te genstand groter werd. Blomdahl hield aan zijn overwinning 8.000 Mark over, Ceulemans de helft. W ereldtoernooi Het toernooi om het offi cieuze wereldkampioen schap driebanden, in sep tember in Amersfoort, gaat zo goed als zeker niet door. De organiserende stichting TEP heeft te weinig garan ties dat de sterkste spelers van de BWA-groep zullen komen. Na de aanvankelijk boycot door de betaalde drieban- ders van het toernooi om het Europees kampioen schap zijn opnieuw twijfels ontstaan over de medewer king van de professionele driebanden-organisatie (BWA) en de wereld-biljar tunie (UMB). De stichting TEP verwacht de komende week de definitieve beslis sing te nemen. Het door gaan van het toernooi werd al eerder twijfelachtig, doordat de UMB te hoge fi nanciële eisen stelde. Grootschaliger De betaalde biljartsport wordt volgend seizoen grootschaliger. De Franse zakenman Commaille heeft zijn plannen gepresenteerd aan bestuurders van de Eu ropese biljartfederatie CEB. Commaille wil in samen werking met de Westduit ser Bayer, organisator van het huidige profcircuit BWA, gedurende een groot deel van het jaar toernooien gaan organiseren. Werkt Bayer niet mee, dan zal hij een tweede, concurrerende prof-organisatie oprichten. LEIDEN Voor LZ '86 en De Zijl/LGB stond gis teren de jeugdcompetitie weer op het programma. Een opvallend resultaat werd gezwommen dooor Zijl LGB'er Ilco Parrel. Op de 100 vrij tikte hij aan in een nieuw persoonlijke record van 55.8. Niels Ou- wekerek eindigde in 56.3 als derde. Diezelfde Ou- wekerk vestigde op de 200 vlinder een nieuw per soonlijk record, hij deed de klokken stilstaan op 2.17.4. Zijn clubgenoten Robert Janssen en Marco Blokpoel bezetten de tweede en derde plaats in respectievelijk 2.22.9 en 2.27.4. Deze vier jongens vormden ook de estafette ploeg die als eerste aan tikte op de 4 maal 100 vrij jongens 71 in een matige tijd van 3.53.6. De jongens op de 400 vrij wa ren ook goed op gang, zowel Laurens van Kampen, Niels Joor en Robert Sprinkhuizen verbeterde zijn tijd in achter eenvolgens 4.37.2, 4.37.9 en 4.40.1. Het resultaat van Van Kampen werd nog beloond met een bronzen plak. Maaike Parrel veroverde goud op de 200 wissel in 2.39.0, Pauline Stastra, die LZ op deze afstand vertegenwoordigde, behaalde brons in 2.34.0. Stastra behaal de op de 200 vrij nog een gou den plak in 2.13.8. Op de 100 school meisjes 71 tikte Ingrid van Veen in 1.21.3 als eerste aan. Danny van Klink en Winny van Deelen, beiden LZ, behaalden elders in het land een zilveren en bronzen plak op deze afstand. Op de 100 vlinder waren het Niels Joor en Laurens van Kampen die bij de jongens 73 de punten binnenhaalden. Joor pakte zil ver (1.08.2) en Van Kampen brons (1.09.5). De 200 vrij voor meisjes 75 leverde Brenda Ligtvoet een tweede plaats op in een knappe 2.27.6. Op de zelfde afstand, maar dan op de rug, behaalde Gwendolijn Roeberding brons in 2.52.6. Voor Ouwekerk leverde deze afstand de derde medaille op, zijn 2.30.0 was goed voor zil ver. Tenslotte behaalden de estafetteploegen 4 maal 50 wis sel meisjes 75 en de 4 maal 100 wissel meisjes 73 een tweedde en derde plaats. Op eerstge noemde afstand behaalde LZ goud in 2.17.9 Mare Schouten en Michael Kooien bezetten op de 100 rug de eerste en derde plaats. De tijd van Schouten (1.10.9) was tevens snel genoeg voor een startplaats op de Nederlandse zomerkampioenschappen. Dit zelfde duo tikte op de 100 school ook bij de bovenste drie aan, Schouten weer als eerste (1.22.5) en Kooien dit maal als tweede in 1.26.9. Dennis Schouten behaalde ook twee medailles; de 100 vlinder sloot hij winnend af in 1.08.7 en op de 100 school jongens 73 was hij snel genoeg voor brons. LZ veroverde nog drie medailles; op de 200 vrij tikte Karin Sta stra als eerste aan in 2.22.4, achtervolgd door Bianca Hocks die met 2.24.9 de zil veren plak veroverde. Nancy Kijk in de Vegte zwom in 2.39.2 op de 200 rug naar brons toe. Wielrennen Frank Pirard is zaterdag als derde geëindigd in de Elfstedenronde voor profwielrenners. Hij moest de Belgische winnaar Roger Ile- gems en diens landgenoot Jef Lieckens voor laten gaan. Wielrennen De Franchise Jeannie Longo heeft voor de tweede maal de wielerronde van Colombia voor dames ge wonnen. In het eindklasse ment bleef ze haar landgenote Cécile Odin acht minuten en 24 seconden voor. Erik Wolsink weer beste korfballer AMSTELVEEN -Erik Wolsink is zaterdagavond tijdens het jaarlijkse korfbalgala in Amstelveen uitgeroepen tot de beste speler van het jaar 1987. Het is de vierde achtereenvolgende maal dat deze eer de speler van Oost-Arnhem ten deel valt. Hanneke Cozijn van PKC uit Papendrecht, dat werd gekozen tot de sportiefste ploeg van het jaar, werd aangewezen als de beste korfbalster van het jaar. De beste scheidsrechter in 1987 was de Hagenaar Ton van de Laaken. ;,ft LEIDEN De Leidse scl teams kunnen dit seizoen potten breken. Philidor den kwam in de hoofdk niet verder dan een 5-5 w spel tegen Volmac Rottëi 2 en blijft daarmee op de gende plaats staan. LSG van Ooievaar 1 uit Den maar LSG 2 remiseerde Ooievaar 2. De rest Philidor 2 in de tweede k Voorschoten 1 en 2, LSG Alphen in de derde klasse jjp In de hoofdklasse verplet! ucj Volmac Rotterdam 1 het meegse SMB met 9-1. De se huurlingen, John vanwf Wiel, Rini Kuijf en Jeroej^y ket, brachten een punt bin Marcel Piket was een va twee die een halfje afsl Doordat Desisco een mi dsl punt verloor tegen Bus C gaat Volmac alleen aan di| ding. Philidor moet zich stig zorgen gaan maken de dreigende degradatie Leidenaars bezitten matchpunten, eentje m Utrecht, maar twee dan Groningen en SMB. programma in de laatste ronden ziet er evenmin makkelijk uit: Volmac JPe Utrecht en Eindhoven. f.r Al Zaterdag bleken ook de r<*r' ves van Volmac al te voor Philidor. Het tiental Joop Piket mocht uiteind blij zijn met het match]) rj Henk van Maaren werd öp f, offerd op het eerste bord de Belg Winants. Niet gepl was echter de nederlaag^ Peter Gelpke. Omdat dei van het team niet ver" konden RAG de Graaff Leo van der Spek met du6 ze overwinningen de ba I weer in evenwicht brengei In de eerste klasse KNSB LSG 1 op volle sterkte Den Haag afgereisd. De gelsman Ton Wiley en „oude" Johan Baart verh den het ELOgemiddeld! i' brachten 1,5 punt binner het eerste bord handh; Teun van der Vorm zijn1 stekende vorm door zijn genstander soepel van bord te schuiven. Leon nings speelde de meest spe culaire partij. Hij offerde zwart een paard op f2 en in de aanval. Aad van Moer was de derde Leidse oven naar en drie remises van van Putten, Adrian Clerï en Raoul van Ketel (verd stelijk debuut) bezorgden f de eindzege: 6-4. LSG 2 (tweede klasse C) het laatste Leidse team dat matchpunten binnenbr; Het gelijke spel tegen het deraanstaande Ooievaar werd echter vervloekt" ware het een nederlaag, overwinning had er in gezt en met dit ene punt komt 2 niet van de negende pl af. Ervaren rot Ruud Mii met gaf grootmoedig ren omdat de anderen dan gen kelijk voor de winst zot zorgen. Joop Bakker mat, Annemarie Bensst miste damewinst en voor der Giessen waren t pionnen voorsprong niet doende. Er rolde daarom teleurstellende 4-4 van de den. v. v 4 w ba 1 'e i" liL. en i 'IT .B EN Philidor 2 verloor krap 'lvv Charlois Europoort 2, waaill Leen van Ofwegen het bes da sende punt weggaf. Voor I j00 li dor scoorden Nico K| Henk van Loon en Ab Smi Voorschoten's captain 1 Leeuwen klaagde erover g »ch thuiswedstrijden te kuni rin spelen. Deze ronde bleek u 3 inderdaad, want Krimpen as de IJssel is te zwak omL 2,5-5,5 van te verliezen. F Fritschy en Sander Hilar !r6ï probeerden van alles, m ïte kwamen niet door de loopgeft! ven heen en remiseer? Frank den Herder begreep, ar. Italiaans wel beter dan zijn p ponent en André de Boer zo de met een remise voor a e laatste halfje. eh< 'dei Voorschoten 2 (tegen Utre 3) en Alphen (tegen ZSC Si de) leden beiden een 3,5 daT nederlaag. LSG ontsnapte die frustrerende cijfers, oir tèn Klaas Hagendijk forceerde lev< verloor: LSG 3 Desisco I t 5.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 16