Feyenoord treft PSY op juiste moment Fraaie reiswekker Jan Alma stapt op bij Hellas RAAS DREIGT MET ACTIES Elfde titel voor Kania Paniek na hagelbui kost tientallen levens Peter Post wil functie bij Feyenoord CeidAcGouicunt )EN HAAG Technisch-coördina- or Jan Alma heeft gisteravond on- rerwacht met onmiddellijke ingang ijn functie bij de handbalvereniging Stotechniek Hellas neergelegd. ilma kwam tot zijn besluit toen hij an voorzitter Ruud Uytdebroek ver- am dat in de bestuursvergadering an vanavond zijn functioneren ter iscussie zou komen. De spelersgroep ou niet veel vertrouwen meer in (lma hebben en aan het bestuur ge raagd hebben voor het volgende sei- oen naar een opvolger voor hem te ^an Alma: opgestapt, rillen uitkijken. AGLIETA Jan Raas heeft acties angekondigd voor het geval zijn loeg zaterdag niet mee mag doen aan lilaan-San Remo. De Zeeuwse ploeg- :ider heeft, in tegenstelling tot zijn jllega's Peter Post en Jan Gisbers, ;en bevestiging van de inschrijving kregen. De naam Superconfex wam ook niet voor op de lijst van MAANDAG 14 MAART 1988 PAGINA 11 foto: dijkstra AJACIED HESP BREEKT BEEN DEN BOSCH Ajacied Danny Hesp heeft gistermiddag in de laatste minuut van de competitiewedstrijd in en tegen Den Bosch zijn linker kuit- en scheenbeen gebroken. Hesp liep de zware blessure op in een duel met de Bossche verdediger Fred van der Hoorn. Volgens Ajax-clubarts Stibbe is de jeugdige verdediger voor de rest van dit sei zoen uitgeschakeld. Interim-trainer Barry Hulshof zal maandag een vervanger aanwij zen voor Hesp in de selectie van het eerste elftal voor het Europa Cuptreffen met Young Boys. Ajax belegt met zeventien man het trai ningskamp in Wassenaar. Young Boys heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van het bekertoernooi in Zwitserland. De Zwitsers versloegen gisteren in het Wankdorf-stadion tweede divisieclub Olten met 4-0. Alle doel punten werden na de rust gemaakt. deelnemende formaties, afgedrukt in de organiserende krant Gazetta dello Sport. Raas: „Maandagavond moet ik uit sluitsel hebben. Als we dan nog geen startbewijs hebben, gaat er wat gebeu ren. Reken maar". De organisatie stuurde eerder een be richt aan Cees Priem dat de ploeg TVM niet kan meedoen, omdat hij dit jaar op last van de internationale wie lerfederatie het aantal deelnemers dient te limiteren tot 200. Raas heeft niets gehoord. Raas: „Het was altijd een zootje met Milaan-San Remo. Vroeger werd alles altijd een week van tevoren geregeld". Voorzitter Jan in 't Veld toont het pistool, waar mee oud-schaatser Wim van der Voort eerder het startschot voor de Ronde van Zuid-Holland had moeten lossen. foto: milan konvalinka Proces verbaal na startschot DEN HAAG De Haagse politie heeft za terdag na het startschot van de Ronde van Zuid-Holland proces verbaal opgemaakt te gen het jurylid Dick van de Voet wegens overtreding van de vuurwapenwet. Van der Voet had zijn startpistool uitgeleend aan de oud-schaatser Wim van der Voort, die met dit vuurwapen het startschot gaf voor de 35e klassieker. Van der Voet, die niet over een wapenvergunning bleek te beschikken, had het wapen ter beschikking gesteld omdat het startpistool dat oorspronkelijk gebruikt zou worden dienst weigerde. Degradatie RDG DEN HAAG Door het verlies van 13-7 van INFO en de goede resultaten van de an dere degradatiekandi daten is RDG is giste ren gedegradeerd uit de hoofdklasse. De Hagenaars balanceer den al jaren op het randje van de afgrond, zodat de degradatie nauwelijks als een verrassing kwam. Na een flitsende competi tiestart (zes punten uit vier ontmoetingen), werden de vijf neder lagen op rij RDG noodlottig. Huissen heroverde zaterdag de nationale titel door een overwinning van 12-8 op TDV Tilburg. DEZ uit Westerhaar werd tweede met een punt minder. Huissen volgde VAD uit Amsterdam op, dat de laatste twee jaar damkampioen van Ne derland was. luropese titel eugdtennissers onder nationaal titelhou- er Jan Siemerink (de voor n eindexamen „zittende" jnsburger laat zijn school deze periode prevaleren), iar met mede-Unicum- ier Jaco Eltingh, is het Ne- rlands jeugdtennisteam t en met achttien jaar er it weekeinde toch in ge- het Europees Kampi- inschap voor landenteams veroveren. In Milaan erden achtereenvolgens alië en Hongarije aan de ant gezet. De inbreng van Itingh was in die weastrij- :n niet onbelangrijk. In te- instelling tot ploeggenoot ernon Wibier, bleef El- ngh tijdens deze eindronde geslagen. De Unicummer huurdienst werd dan ook beste speler van het lernooi uitgeroepen. uud de Groot tevreden EIDEN Ruud de Groot rkeerde gisteren in de ïtmoeting tussen UVS en Wilhelmus in een moeilijk irket. Als huidige trainer Wilhelmus en toekom- üg oefenmeester van UVS, ee ploegen die momen- tl de punten bijzonder ard nodig hebben, werd de eidenaar door tegenstrijdi- belangen verscheurd, et doelpuntloze gelijkspel at uiteindelijk uit de bus ilde, werd door hem dan )k als een waar geschenk igroet: „Een perfecte uit- ag". [oordwijk nog 1 de race MSTELVEEN Noord- ijk is ook na de uitbeurt gen RKAVIC nog altijd in e race om het kampioen- :hap van de eerste klasse De roodwitten bleven in mstelveen nipt winnend de been (0-1) en behiel- zo het contact met de isterende toppers die za- rdag overigens, op het feneens winnende ACV niet in actie kwamen, en nuttige overwinning us voor de ploeg van John elman. Maar met die con- atering is ook direct de ieest positieve zijde van :t duel met degradatiekan- daat RKAVIC wel ge- oemd. Echt groots was het nmers niet wat Noordwijk aar in. Amstelveen pres- erde, al dient gezegd dat roodbroeken met name het eerste deel nog wel, vlagen, tot acceptabel iel in staat bleken. landbalsters n achterhoede EUBRANDENBURG >e Nederlandse damesploeg in het tienlanden hand- altoernooi in het Oostduit- Neubrandenburg als ne- ende geëindigd. De ploeg aaide afgelopen weekeinde it de twee wedstrijden te rn Oostenrijk drie punten, aterdag werd met 19-15 ewonnen, gisteren gelijk ld (22-22). Het toer- tooi werd gewonnen door e Oostduitse gastvrouwen, 'aria Kleintjes en Christa 'an de Vorstenbosch speel- len opvallende rollen in de luels tegen Oostenrijk. Heintjes, die voor het loorse Sverresborg uitkomt n in het toernooi de grens 'an honderd wedstrijden 'oor oranje passeerde, werd n beide wedstrijden topsco- er. Zaterdag scoorde ze vijf «er, gisteren zeven maal. ?an de Vorstenbosch maak- in beide wedstrijden vier oelpunten. Het tweetal 'erd voorbij gestreefd door ie Oostenrijkse Jez, die za- erdag tien keer succesvol 'ithaalde en zondag zeven teer, waarvan vijf uit straf- ^orpen. ROTTERDAM Twee elementen gaven vooral achteraf kleur aan de „historische" ontmoeting Feyenoord-PSV, waarin de aanstaande landskam pioen de eerste nederlaag van dit seizoen (2-1) leed. Dat waren het officiële programmaboekje van de thuisclub en een folder van de Kuipclub, waarin open dagen werden aan gekondigd. In het eerste boekwerkje, waarvoor de kopij wordt gele verd door het bureau Inter Football, was een' column af gedrukt van Rinus Israel. Daarin nam de trainer van Feyenoord bij wijze van uit zondering het tweede team eens onder de loep. Een op merkelijke passage in „Rinus' Rubriek" was gewijd aan Regi Blinker. „Hij hoort momenteel niet meer tot de selectie", schreef Israel. „De reden hier van is dat Regi Blinker op dit moment te weinig presteert". Een opvallende, en kennelijk wat gedateerde uitspraak. Want om te beginnen stond Blinker gisteren zejfs in de ba sis. En bovendien was de klei ne, van rasta-kapsel voorziene Delftenaar zel'fs de beste man van zijn ploeg. Blinker had het tegen PSV „ouderwets" op zijn heupen. Reden voor coach Guus Hiddink van PSV om al les bijeen niet minder dan drie verschillende tegenstanders aan de balvaardige vleugel spits te koppelen. Maar daar over later. Tweede aardige feit was de ge noemde folder, waarin Feye noord talent uitnodigt om zich in de Kuip te melden. Op zich niets bijzonders, zeker niet met vele duizenden scholieren gratis in het stadion tegen PSV. Maar wel opmerkelijk, omdat uitgerekend het facie van André Hoekstra de folder sierde. En Hoekstra kan met de beste wil van de wereld niet een talent worden ge noemd. Maar dat ie met hard werken, gebaseerd op een ij- zersterke conditie ook ver kunt komen bewees Hoekstra gisteren. Hij nam als invaller de winnende treffer voor Fey enoord voor zijn rekening. Maar ook daarover verderop meer. Eerst de primeur in de Kuip, de nederlaag van PSV. Vlak vóór de beslissende confronta tie met Bordeaux is er toch enige ongerustheid in de Eind- hovense gelederen geslopen. Reden is de inmiddels giganti sche blessuregolf, die zich als een lawine over de formatie van Hiddink heeft heenge- stort. Lerby, Arnesen, Gill- haus, Gerets en Thoresen wa ren gisteren niet beschikbaar en zijn ook voor de return te gen Bordeaux twijfelachtig. Wat dat betekent heeft PSV gisteren tegen Feyenoord er varen. „We hadden PSV op geen beter moment kunnen treffen dan vandaag", sprak Hiddinks collega Israel na af loop, doelend op de blessures bij en het aanstaande Europese optreden van de Eindhovena- ren. De coach van Feyenoord had voor de zege van 2-1 overigens niet veel meer aan te dragen dan de twee goals, die zijn ploeg tegen de Eindhovenaars had gemaakt. Want de Rotter dammers mochten dan wel de triomf aan de borst drukken, zelfs met vijf invallers had PSV het duel gedicteerd. Waarbij het scoreverloop dit maal de titelverdediger in een nadelige positie manoeuvreer de. Tweede minuut Feyenoord kreeg namelijk in de tweede minuut al een straf schop van scheidsrechter Van der Laer, die met deze beslis sing correct optrad maar gaan deweg de vooral in de tweede helft ongekend chaotische en Spms uiterst venijnige ontmoe ting bijna uit de hand liet lo pen. Heintze had Hofman aan het shirt beetgepakt en Been scoorde vanaf elf meter. Deze niet geringe ruggesteun inspireerde Feyenoord tot gro te hardnekkigheid en PSV tot bikkelharde ingrepen. Waarbij ook Hiddink zich niet onbe tuigd liet. De Eindhovense coach had Gerets' vervanger Linskens tegenover Blinker geposteerd, maar de invaller had geen enkele greep op de kwikzilverige vleugelman. Re den voor PSV's technische baas om Van Aerle voor het eerst dit seizoen op diens vroe gere stek, die van rechtsback, te posteren. Waardoor PSV iets meer controle over Feye- noords linkervleugel had, maar wel nog steeds tot grote waakzaamheid was genood zaakt. Nederlands belangrijkste Eu ropa Cupvertegenwoordiger had door de vroege treffer van Been de koers ietwat moeten bijstellen. Had PSV het treffen met Feyenoord in een tweede versnelling tot een goed einde willen brengen, de achterstand noopte de ploeg tot gas geven. En dat nu lukte niet al te best. Slechts Vanenburg en in min dere mate Koeman en Kieft haalden hun gebruikelijke ni veau, maar de overigen - on der aanvoering van de aan de zwakste Feyenoorder (Wijn stekers) gekoppelde Anton Janssen - bleven onder het noodzakelijke peil. Waardoor het energieke Feyenoord voor de pauze nog een redelijk te genwicht kon bieden. Been schoot eenmaal in kansrijke positie naast en Koeman kon de aanvankelijk uit wel heel weinig tegenstanders bestaan de muur wel tweemaal passe ren maar Hiele niet. Na de rust met de licht gebles seerde Van Aerle al snel ver vangen door Lanckhor, waar door Blinker zijn derde en bes te opponent in de persoon van Koot tegenover zich kreeg, nam PSV Feyenoord in een omklemming die veel weg had van een houdgreep. Maar de Eindhovenaren konden on danks een gigantisch over wicht de verwurging niet aan leggen. Ruim twintig minuten legden ze Feyenoord op de pijnbank, maar de aangezette duimschroeven bleven net te licht aangedraaid. De Rotterdammers beten zich nadrukkelijk vast in het soms op de rand van het toelaatbare verkerende gevecht, waarbij de wissel Mitchell-Hoekstra er één van veel betekenis zou worden. De aanvankelijk ge passeerde stormram nam plaats in de punt van de aan val, maar zijn eerste vijf bal contacten wekten slechts de lachlust op. „Dan moet ik hem toch een compliment geven als hij daarna toch een beslissende actie heeft", becommentarieer de Israel later zijn matchwin- Nadat Feyenoord een paar zeer kansrijk ogende counters via Troost, Been, Hofman en Blinker op niets had zien uit lopen stond Hoekstra toch op de goede plaats. Na een door PSV zeer fel aangevochten (zelfs Vanenburg moest worden gekalmeerd door ver zorger Meyer van Feyenoord) naar buitenspel riekende situ atie stond de joker van de Rot terdammers op de juiste plek om de bal uit een voorzet van Hofman achter Van Breukelen te werken: 2-0. Frustratie Heintze en enige minuten na dat Been zijn frustratie over zijn gemiste, riante kans had afgereageerd met een overi gens mislukte charge contra Koeman en daarvoor geel had gekregen. Been werd vervol gens enige keren hard terug gepakt en moest zich uiteinde lijk geblesseerd laten vervan gen door nóg een verdediger, de Hongaar Roth. Waardoor Feyenoord zes authentieke de- fensievelingen binnen de lij nen had. Hetgeen PSV er overigens twee minuten voor het einde niet van weerhield om alsnog dichterbij te komen. Topscorer Koeman zag een inzet via via inslaan achter Hiele, die even eerder nog een knappe save had verricht op een schot van Viscaal. Dat in de laatste mi nuut een handsbal van Troost door Van der Laer werd gene geerd paste geheel in het chao tische beeld van de tweede helft, die de mensen op de banken hield. En waaruit PSV de conclusie kan trekken dat Bordeaux met een verzwakte opponent woensdag nog niet geheel kansloos behoeft te zijn. Waardoor Feyenoord zich re vancheerde en PSV in elk ge val een nuttig lesje overhield aan zijn eerste nederlaag dit seizoen. FRANK WERKMAN Feyenoord - PSV 2-1 (1-0): 2. Been 1- 0 (strafschop), 80. Hoekstra 2-0, 89. Koeman 2-1. Scheidsrechter: Van der Laar. Toeschouwers: 20.178. Gele kaart: Van Herpen en Been (beiden Feyenoord). Feyenoord: Hiele; Wijnstekers, Van Herpen, Monkou, Troost en Heus; Been (Roth) en Elstrup; Hofman. Mitchell (Hoekstra) en Blinker. PSV: Van Breukelen; Linskens, Koe man, Nielsen en Heintze; Van Aerle (Lanckhor), Koot en Jansen; Vanen burg, Kieft en Viscaal. Doelman Joop Hiele van Feyenoord stuit Eric Viscaal bij één van de ondanks het overwicht schaar se kansen van PSV. foto: anp SKIËN Karin Kania heeft afgelopen weekeinde in Skiën haar elfde wereld titel schaatsen veroverd. De 26-jarige Oostduitse bracht voor de vijf keer een we reldkampioenschap voor allrounders op haar naam. Daarmee passeert Kania de Friezin Atje Keulen-Deelstra, die in het begin van de jaren zeventig vier keer de voor naamste wereldtitel bij de da mes opeiste. Yvonne van Gennip, tweede, boekte het beste WK-resultaat uit haar loopbaan. Van Gennip won de laatste afstand, de vijf ki lometer. Dat was de eerste Nederlandse afstandszege se dert 1974. Petra Moolhuizen werd vijfde in het algemeen klassement, Marga Preuter veertiende. Wie beweerde ooit dat het niet boterde tussen Egbert van 't Oever en Yvonne van Gennip? Dit plaatje lijkt op het tegendeel te duiden. Inzet: Karin Kania, die haar elfde wereldtitel veroverde. foto: anp en ap DODENAANTAL IN NEPAL KAN NOG FORS STUGEN DOOR GEBREK AAN HULP KATHMANDU Bij paniek in een voetbalstadion in Kath- mandu (Nepal) zijn zaterdag meer dan 95toeschouwers om het leven gekomen. Artsen in het ziekenhuis lieten zelfs we ten dat het dodental zou kun nen oplopen tot 175 door het gebrek aan medicijnen, zuur stof, doktoren en verpleeg sters. Ook de vele familieleden die zich direct na het bekend maken van de ramp naar het ziekenhuis haastten, bemoei lijkten de werkzaamheden van de artsen. De ramp in Kath- mandu is de grootste in de voetbalhistorie. Oorzaak van de ramp, aan het einde van het duel tussen een elftal uit Nepal en een uit Bangladesh, was een plotselin ge hagelbui die gepaard ging met rukwinden van meer dan 80 kilometer per uur. In een poging een schuilplaats te vin den wilden de 20.000 toeschou wers het stadion verlaten. Zij stuitten daarbij echter op ge sloten hekken. Aanwezige po- litie-agenten weigerden de af sluitingen te openen zonder een commando van hun com mandant. Rouw Mensen probeerden in paniek over de omheiningen te klim men, vielen terug en werden onder de voet gelopen en ver trapt. In het duister speelden zich verschrikkelijke tonelen af. Hulpverlening was er nau welijks. Het noodweer zette een deel van de stad onder water, bomen werden ontwor teld en telefoonlijnen braken. Overal was het licht uitgeval len. Het drama heeft Kathmandu in diepe rouw gedompeld. De rook van de brandstapels trok gisteren over de stad. Rouwen de familieleden verbrandden de slachtoffers aan de oevers van de Bagmati-rivier. De ho gere kasten op de gewijde grond van Pashtupatinath, de overigen in Kalamochan, en kele kilometers verderop. Ge scheiden in leven en dood. Sa mengebracht op dat ene helse moment, toen een bliksemin slag het volgepakte stadion in het donker zette en een recht uit de Himalaya komende ha gelbui de menigte naar de uit gangen dreef. Er is nog steeds grote twijfel omtrent het juiste aantal do den bij het voetbaldrama, dat zich donderdag in de Libische hoofdstad Tripoli voordeed. Volgens de autoriteiten zijn er twee doden te betreuren. Spe lers van van Malta, die de ge.- beurtenissen van nabij mee maakten, spreken van min stens vijftig slachtoffers. John Buttigieg, de libero, verklaar de: „De tribune voor me kwam als een hoop zand naar beneden. De mensen vielen bij tientallen, honderden tegelijk naar beneden, als regen bij een onweer. In het hotel zeiden ze later, dat er twintig doden wa ren. Maar ik geloof dat het er veel meer moeten zijn". Ge vreesd wordt dat de autoritei ten de zaak zo onschuldig als maar mogelijk willen doen voorkomen. ROTTERDAM Ploegleider Peter Post heeft gisteren tijdens de wielerwedstrijd Tirreno-Adriatico laten weten in de markt te zijn voor een functie als manager bij Feyenoord. Als voorwaarde stelt Post de komst van Johan Cruijff als technisch-directeur naar de Kuip. „We moeten dan in staat zijn tussen de 25 en 40 miljoen gulden uit het bedrijfsleven te halen", aldus Post, die als voorwaarde stelt dat het complete bestuur van Feyenoord moet opstappen. „Het is mogelijk gemiddeld 15.000 toeschouwers naar de Kuip te halen", stelt Post. deze handige opvouwbare Quartz reiswekker, uitgevoerd in donkerbruin kunstleer, is voor u wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. In opgevouwen toestand meet de wekker slechts 8 x 8 x 1,5 centimeter. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Noteer als nieuwe abonnee ingaande Naam: Telefoon(voor controle bezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per: j maand automatisch betalen f 23,74 j kwartaal per acceptgiro f 70,93 Stuur als dank de reiswekker naar. Naam: I I Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig naar Leidse Courant, Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag UN'Z I1 I Adres: Postcode/plaats:

Leidse Courant | 1988 | | pagina 11