Studiefinanciering in Groningen zou graag 2000 brieven per dag inruilen voor 2000 formulieren per dag. Binnen 1 maand heb je antwoord. MAANDAG 14 MAART 1988 Laten we 'ns zien wat er gebeurt met een brief, gericht aan de Centrale directie Studiefinanciering in Groningen. Die brief komt er, dat is zeker. Alleen: niet in z'n eentje. Op het mo ment dat u dit leest, levert de PTT opnieuw zo'n 2.000 brieven bij ons af. Een knappe postzak vol, zoals we er al sinds enige tijd elke dag een van binnen krijgen. Tweeduizend brieven per dag stelt je als organisatie niet alleen voor een groeiende stapel postzakken. Het betekent dat u te lang moet wachten op antwoord. Achterstand in verwerking, achterstand in antwoord. Tweeduizend brieven per dag be tekent ook tweeduizend verschillende handschriften per dag. En tweedui zend verschillende vragen, gegevens en problemen per dag. Er zijn scholieren die verhuizen en hun nieuwe adres willen doorgeven. Er zijn studenten die er een baantje bij nemen en willen weten of dat consequenties heeft voor hun stu dietoelage. Er zijn ouders van studerende kinderen, die hulp vragen bij het in vullen van een aanvraagformulier voor studiefinanciering. ^n er zijn - laten we 't niet ont kennen - klachten over de toepassing van de Wet Studiefinanciering. Enzovoort, enzovoort. We lezen elke Het nieuwe formulier Studie financiering 18+. Om iedereen die studeert op tijd de studietoelage te kunnen geven waar hij of zij recht op heeft, moeten we alle persoonlijke gegevens snel en nauwkeurig kunnen verwerken. Dat is onmogelijk als we de daar voor benodigde informatie uit brieven moeten halen. Vandaar dat iedereen die ook maar iets te melden heeft aan de Centrale directie Studiefinanciering in Groningen, het best gebruik kan maken van het nieuwe formulier Studiefinanciering 18+. Wijziging van adres, veranderin gen in de burgerlijke staat, het nieuwe formulier voorziet in alles. Er zijn vier uitvoeringen van het formuliervoor de studerende zelf, voor zijn of haar eventuele partner, voor de vader en voor de moeder van de scholier of student. De formulieren zijn verkrijg baar bij postkantoor, bibliotheek, alle scholen voor voortgezet onderwijs, de hogescholen, de universiteiten, bij 2300 vestigingen van de Rabobank en 21 steunpunten Studiefinanciering. Die zijn over het hele land ver spreid, er is er dus altijd een bij u in de buurt te vinden. antwoord. Misschien had u al een brief aan ons verzonden. Misschien was u het juist van plan. Hoe dan ook, gebruik alleen nog dit nieuwe formulier. Brieven zijn voor ons onmogelijk te verwerken en te beantwoorden. Ontvangen wij van u dit formu lier, dan garanderen wij bij dezen dat u binnen één maand antwoord in huis heeft. U krijgt dan een bevestiging van de gegevens, zoals u die graag ge wijzigd zou zien. Waarna u de studietoelage krijgt waar u recht op hebt. Overigens, er zullen mensen zijn die juist de afgelopen maanden andere zogenaamde 'mutatieformulieren' hebben ontvangen. Als zij willen, kunnen ze ook daar gebruik van maken om veranderde gegevens door te geven. Mocht u het onverhoopt niet eens zijn met de berekening van de studietoelage: alleen dan is een brief de juiste manier om te reageren. Vermeld dan wel 'bezwaarschrift' op zowel brief als envelop. Voor bezwaarschriften is er een speciaal adres: Centrale directie Studiefinanciering, Postbus 6196, 9702 HD Groningen. (Overigens, als u voor het eerst studiefinanciering wilt aanvragen is daarvoor een speciaal aanvraagfor mulier. Dat ligt bij de scholen.) 21 Steunpunten voor advies. Mocht u vragen hebben over het invullen van het formulier of toch menen dat uw specifieke situatie niet goed naar voren gegeefvlnrswerkenalle Het nieuwe formulier- Studiefinanciering 18+. komtophetformuiier, Maar het is ons duidelijk geworden dat 't zo niet langer kan. Nu al zitten er te veel mensen te lang op antwoord uit Groningen te wachten. Een onverteerbare zaak. Voor u, als u één van die mensen bent. Maar ook voor ons. Daarom hebben we een oplossing gevonden. dan kunt u dagelijks terecht bij een van de 21 speciale steunpunten Studiefinanciering. (U kunt daarvoor gratis bellen: 06-4991122. De steunpunten zijn geopend van 9 tot 12 uur 's ochtends en van 2 tot 4 uur 's middags. Als u een steunpunt wilt be zoeken: bij voorkeur na telefonische afspraak.) Alkmaar, Hogeschool Alkmaar, Kennemerstraatweg 23. Amsterdam, Vrije Universiteit Amsterdam, De Boelclaan 1105. Amsterdam, Algemene Hogeschool Amsterdam/Universiteit van Amsterdam, Oude Turfmarkt 125. Breda, Hogeschool West-Brabant Breda, Gebouw "Markendaal", Beukenlaan 1. Delft, Technische Universiteit Delft, Mijnbouwplein 11. 's-Gravenhage, Haagse Hogeschool voor Beroepsonderwijs, Kerkplein 3. Deventer, Rijkshogeschool IJselland Deventer, Louis Pasteurstraat 10. Eindhoven, Technische Universiteit, Den Dolech 2. Enschede, Universiteit Twente, De Vrijhof (kamer 107-109). Enschede, Hogeschool voor Techniek en Gezondheidszorg, Tromplaan 30. Groningen, Rijkshogeschool Groningen/Rijksuniversiteit Groningen, Oude Boteringestraat 69. Heerlen, Hogeschool Heerlen, Dr. Jaegerstraat 40. Leeuwarden, Noordelijke Hogeschool Leeuwarden, Onderwijscentrum Bouhof, Rengerslaan 10. Leiden, Steunpunt regio Leiden, Stationsplein 20. Maastricht, Rijksuniversiteit, Bouillonstraat 3. Nijmegen, Steunpunt Studiefinan ciering Katholieke Universiteit, Prof. Van Weliestraat 8. Rotterdam, Steunpunt Studiefinanciering Rotterdam, Hoogstraat 110. Tilburg, Hogeschool Katholieke Leergangen Tilburg/Katholieke Universiteit Brabant, Hoge Schoollaan 225. Utrecht, Hogeschool Midden- Nederland/Rijksuniversiteit Utrecht, Heidclbcrglaan 8. Vlissingen, Hogeschool Zeeland Vlissingcn, Edisonweg 4. Wageningen, Landbouwuniversiteit Wageningen, Gen. Foulkesweg 1 (v.m. hotel De Wereld). Zwolle, Christelijke Hogeschool Windesheim, Campus 2-6. Publikatie van het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 10