Frans verval blijkt tijdens Parijs-Nice RU T0 v -üÉ-'r - Negen winnaars van eerste etappe Tirreno-Adriatico voetballerlei iPORT CeidócScHucwt ZATERDAG 12 MAART 1988 PAGINA 9 jniiiBETAALD VOETBAL Eredivisie Venevond waarlem-Roda JC Willem ll-DS'79 |vvv-FC Twente jronlngen-AZ Seqpeyenoord-PSV ratis^C Volendam-FC Utrecht lortuna S.-FC Den Haag iC Den Bosch-Ajax ïport op tv »rland 2, 15.15 uur: Schaat- marathon Heerenveen rland 2. 16.45 uur: WK da land 2. 22.05 uur: AVRO'S tpanorama Extra. .rland 2, 22.40 uur Studio I. Nederlands, 22.35 uur op zaterdag. Frans. 22.05 uur Match itsland 2, 22.00 uur Das ak- Sport-Studio. iland 3, 19.30 uur: Sport im -. Bowls. 1 Channel, 15.40 uur Skiën. t Channel, 16.25 uur Motor- 1 Channel, 22.25 uur Trans- •ld Sport r Channel, 15.30 uur Su- ir Sport luper Channel, 16.30 uur Bas- ir: Wor- Schaat- ^^etbal »T bluper Channel, 20.30 ir hojelen. lich.fORGEN elf b| .oor lederland 2. 17.10 uu rt open: wereldbeker Inzeil, poelëederland 2, 19.00 uur. Studio '^Igië Nederlands 1, 20.05 uur lortweekend. tlgië Nederlands 2, 15.00 uur lelgië Frans, 18.30 uur Sport. V 5, 16.30 uur Sport. luitsland 1, 18.10 uur Sport- OST^hau. ederj>uitsland 1> 19 50 uur: sPor1- chau-Telegramm.. luitsland 2, 17.10 uur Die >795lport-Reportage. luitsland 3, 13.00 uur Dansen in paardesport. -luitsland 3. 19.30 uur: Sport im Vesten IBC 2. 15.00 uur. Rugby. 2. 16.00 en 00.15 uur: I 2, 18.55 uur Skiën. 2, 20.15 uur Golf luper Channel, 14.30 uur: Su- luper Channel, 16.00 uur: Ame- 1 football. Badmintonploeg zonder succes in enkelspel MALMO De Nederlandse deelneemsters aan de striid om de open Zweedse badminton-titel zijn uitgeschakeld in het enkelspel. De drie speelsters die nog in de strijd waren na de eerste ronde, werden gisteren allen geklopt. Meer succes hadden zij in de dubbels. Eline Coene en Erica van Dijck haalden de halve finales en Van Diick versloeg met Alex Meijer in het gemengd-dubbel het Zweedse koppel Karlsson/Wihlborg in de kwartfinale. Eline Coene kwam in het enkelspel nog het verst. Zij versloeg in de tweede schifting de Zweedse Charlotte Wihlborg in twee games. In de strijd om een plaats bij de laatste vier was de Velpse niet opgewassen tegen de nummer een van de plaatsingslijst, Han Aiping. Erica van Dijck en nationaal kampioene Astrid van de Knaap verloren hun eerste partij. Van Dijck van de als derde geplaatste Chinese Qian Ping en Van de Knaap van de vierde Chinese, Gu Jiaming. Parijs-Dakar flink ingekort PARIJS De woestijnrally Parijs-Dakar zal in de toe komst nog maar vijftien dagen mogen duren. Dat heeft het bestuur van de internationale autosport federatie gisteren besloten. De eis van de FIS A werd door de organisatoren René Metge en Gilbert Sabine ingewilligd, omdat anders de federatie de officiële toestem ming aan de rally zou onthou den. Dit jaar duurde de race nog 29 dagen en vielen er zes doden. Parijs-Dakar zal in 1988 op 27 december van start gaan in Parijs. De finish is op 10 januari. Handbalteam verliest door foute wissel NEUBRANDENBURG Het Neder- lands dames handbalteam heeft giste ren ook de laatste poulewedstrijd van het internationale toernooi in Neu- brandenburg verloren. Nu bleek Chi na te sterk: 23-22. Oranje had de vier de nederlaag in belangrijke mate aan zichzelf te wijten. Bij rust stonden de Nederlandse handbalsters nog met 13- 10 voor. In de tweede helft werd die marge door China helemaal ingelo pen. Met nog negen seconden op de klok en een stand van 22-22 op het bord, pleegde het Nederlandse team een foutieve wissel en moest het met vijf dames verder. China buitte het personeelsvoordeel dankbaar uit. Zeeschuimers zwemmen record ZANDVOORT De zwemvereniging Zee schuimers uit Zandvoort heeft gisteren in het ei gen bad het nationaal re cord van de 5 x 50 meter vrije slag (25 meterba- nen) scherper gesteld. Het vijftal kwam uit op een totaaltijd van 1.58,20. Het oude record stond sinds 10 november 1985 (Apeldoorn) op naam van het Amersfoortse AZPC met 1.58,6. De vijf zwem mers waren Wander Hal- derman, Bram Pronk, Onno Joustra, Marco Boerema en Ruud Coone. Vijf Nederlanders in Key Biscane KEY BISCANE Bij het Grand Prix-tennistoernooi in de Amerikaanse stad Key Biscane, dat maandag begint, hebben vijf Neder landers rechtstreeks toege laten tot het hoofdtoer nooi. Brenda Schultz, Ma- non Bollegraf en Hester Witvoet hoeven geen kwa lificatiewedstrijden te spe len, evenals Michiel Scha pers en Tom Nijssen. Mari anne van der Torre, Inge- lise Driehuis en Jan-Wil lem Lodder moeten zich via voorwedstrijden zien te kwalificeren voor de eerste ronde. Bordeaux uitgeschakeld in Franse bekerstrijd NANTES Girondins Bor deaux, tegenstander van PSV in de kwartfinales van de strijd om de Europa Cup voor landskampioenen, is uitgeschakeld in de Franse bekerstrijd. De finalist van vorig jaar verloor gisteren van Nantes. Na de reguliere speeltijd was de stand 0-0. In de verlenging scoorden beide clubs één keer. Bij het ne men van de strafschoppen toonden de spelers van de thuisclub zich trefzekerder dan die van Bordeaux: 4-3. IER SEAN KELLY NEEMT DE LEIDING '4 rr> ST. TROPEZ Parijs - Nice blijft van de „bui tenlanders". Etienne de Wilde, de duivelse Belgi sche sprinter, won giste ren de vierde rit, Sean Kelly kreeg voor de tweede keer in 24 uur de witte leiderstrui en dit keer had de Ier er het volste recht op. De veertig Fransen, meer dan een kwart van de deel nemers in het veld, hebben het nog steeds niet verder ge bracht dan troostprijsjes en enkele redelijke posities (Pensee, Pascal Simon, Fig- non) in het algemeen klasse ment. Het Franse verval werd gisteren het duidelijkst aangetoond door Jean-Fran- cois Bernard, vorig jaar nog tweede in Parijs - Nice. Niet voor het eerst in zijn loop baan miste hij de goede aan val, zelden is de straf op de fout zo zwaar geweest als gis teren. Temidden van een groep verslagenen, bij wie ook Delgado, kwam de kop man van Yves Hezard bin nen met meer dan twintig minuten achterstand. De rit naar het inderdaad zonnige zuiden van Frank rijk, is al sinds zes jaar het exclusieve bezit van Kelly. Het kan een veroordeling van de wedstrijd inhouden, zoals oud-renner en -ploeg leider Rafael Geminiani stel de. Het is echter evenzeer een bewijs van de kracht van de Ier, die zonder reserves het voorseizoen in gaat. Bij kleine vlammetjes zijn in de 38e Parijs - Nice zijn ploegmakkers aanwezig, als het vuur echt oplaait staat de leider zelf op het eerste plan. Tussen Toulon en St. Tropez bijvoorbeeld. Het begin van de rit in de Provence werd afgelegd met de ambitie van wielertouristen, gezellig in een groepje peddelend. Nie mand stapte met serieuze be doelingen uit de groep tot er, na een kleine honderd kilo meter buiten het nietige plaatsje Taradeau, een zeer Fignon Laurent Fignon, die na twee slechte jaren ernstige plan nen heeft zijn reputatie te restaureren, sloeg toe. Uit ge woonte haakte één van Kel ly's ploegmakkers (Early) aan, maar omdat het Fignon betrof, stapte Kelly zelf ook onmiddellijk in het spoor met Pensee en nog twee hulpen van Fignon: Pascal Simon en Decrion. De top van het klas sement was in de aanval ge gaan en als een waterval stortten anderen zich in de achtervolging. De Belg Etienne de Wilde gaat over de streep als winnaar van de vierde etappe van Parijs - Nice. foto.- anp Luc Leblanc probeerde de vlag van zijn kopman over te nemen, won een half mi nuutje, maar werd onder im pulsen van Fignon weer te ruggepakt. De ster uit het be gin van de jaren tachtig was daarmee nog niet tevreden en zocht voor de derde keer de aanval. Slechts de elite had een antwoord. Kelly, Pensee, Pascal Simon, Goros- pe, Kuum, De Wilde, Pino, Hilse en Haghedooren. Kelly werd met een winst van meer dan een minuut in de kaart gespeeld, want Yates, die zich met de kracht van de leider uit het klassement had verweerd, kon de laatste sprong niet maken. De win naar van de dag werd Etien ne de Wilde, die zijn sprin tersbenen in een moeilijke rit gemakkelijk ongeschonden had kunnen houden. BACOLI De eerste etappe van de Tirreno Adriati- co heeft gisteren negen winnaars opgeleverd. Onder hen twee Nederlanders, John Talen en Adrie van der Poel. De Australiër Phil Anderson behoorde ook tot het winnende groepje en mocht de trui van de nummer één in het algemeen klassement aantrek ken. Hij heeft drie seconden voorsprong op de Italiaan Gavazzi. Cees Priem onthaalde de overwinning van zijn kopman Phil Anderson-met cynisme „Dit zal ook wel niet helpen zeker?" mopperde de nieuwbakken ploegleider. Hij bleef door klagen over de beslissing van Vicenzo Torriani zijn ploeg de start in de eerste klassieker Milaan-San Remo op 19 maart te ontzeg gen. TVM werd met zes andere ploegen van de deelnemers lijst geschrapt, omdat vanaf dit jaar reglementair niet meer dan 200 renners in wedstrijden mogen starten. Toriani selec teerde 28 ploegen van zeven renners en kwam zo totaal op 196. In het verleden gingen altijd rond 300 coureurs van start in de „prima vera". Cees Priem deed zijn uitspraken in Bacoli, zonnige badplaats aan de Baai van Napels, waar de 23ste Tirreno-Adriatico op hoogst ongebruikelijke wijze van start ging. Zonder daartoe door de nieuwe reglementen verplicht te zijn, schafte ook Eu ropese organisator Franco Mealli de proloog-tijdrit af. De eer ste etappe werd een estafette-criterium. Negen groepen van twintig renners reden twee rondjes van vijf kilometer. De af lossingen op een smal stukje asfalt oogden zó gevaarlijk, dat de renners buitengewoon voorzichtig werden en er zich dan ook geen enkel ongeluk voordeed. Het aftikken van de ploeg genoten bij de wissels werd door de meesten achterwege gela ten. Franco Mealli keek het lachend aan en de jury greep ook niet in. Er werden negen verschillende uitslagen opgemaakt zon der dat de tijden werden doorberekend in de algemene rang schikking. Wel kregen de eerste drie van elke groep respec tievelijk 3, 2 en 1 seconde tijd vergoeding. De drie snelsten van allemaal mochten nog eens 5, 3 en 1 seconde tegemoet zien. Het was overigens een oud idee. Irj 1956 ging de Giro d'Italia met een estafette van start. De Limburger Jan Nolten veroverde destijds de roze trui. Terugkeer Cooke doet PEC goed ZWOLLE De terugkeer van Jerry Cooke in de basis heeft PEC Zwolle goed ge daan, het aantrekken van Haar en Snoei Sparta nog niet echt. De Zwollenaren beëin digden gisteren een lange reeks van slechte prestaties door in eigen huis Sparta met 2-1 te verslaan. Linkerspits Cooke, die enige weken gele den aan een knie werd gehol pen, stond aan de basis van beide Zwolse doelpunten. PEC Zwolle - Sparta 2-1 (2-1): 3. Van Buuren 1-0, 19 Van Ankeren 2-0. 43. Van der Berg 2-1. Scheidsrechter Ui lenberg. Toeschouwers: 1200. Gele kaart: Veldwijk (PEC). PEC: Abma; Leusink, Veldwijk. Van Buuren, Duim; Booy. YUcedag. Pa trick; Van Ankeren (Pelleboer), Van der Waart (Meijer), Cooke. Sparta; De Goey; Schuurhuizen. Wijnberg, Haar. Snoei; Lengkeek (Van Vuuren). Van Stee (Schmidt). Ridderhof. Van der Berg; Campbell. Ellerman. Karpov op weg naar eindzege AMSTERDAM Drievoudig wereldkampioen Karpov heeft gisteren een voorschot geno men op de eindzege in de Euwe-schaakvierkamp. De Rus nam alleen de leiding door in de tweede, spectaculai re ronde in zijn fameuze wurg- stijl de Brit Short op te kno pen. Timman had tegen Ljubo- jevic langdurig een overwicht. Door een misrekening moest de Amsterdammer berusten in remise. Het zettenverloop van de partij tus sen Karpov (wit) en Short was; 1. d2- d4 Pg8-f6, 2. Pgl-f3 e7-e6, 3. c2-c4 b7- b6, 4. g2-g3 Lc8-a6, 5. b2-b3 Lf8-b4+. 6. Lcl-d2 Lb4xd2, 7. Ddlxd2 0-0, 8 Lfl-g2 c7-c6, 9. 0-0 d7-d5, 10. Dd2-b4 Pf6-e4, II. Tfl-cl Pb8-d7, 12. Db4-a3 Lc8-b7, 13. c4xd5 e6xd5, 14 Pbl-c3 f7-f5, 15. e2-e3 Dd8-f6. 16. Tcl-c2 a7 a5, 17 Tal-dl Ta8-c8, 18. Pc3-e2 g7- g5, 19. Pe2-cl g5-g4, 20. Pf3-h4 c7-c5. 21. Pcl-e2 c5xd4. 22. Tc2xc8 Lb7xc8. 23. Tdlxd4 Lc8-b7, 24. Da3-cl Tf8-c8. 25. Dcl-dl Pd7-e5, 26. Pe2-f4 Kg8-h8, 27. h2-h3 Pe4-c3, 28. Ddl-d2 g4xh3. 29. Pf4xh3 Pc3-e4, 30 Dd2-dl Pe5-c6, 31. Td4xd5 Pe4-c3, 32. Td5-d6 Df6-e5, 33. Ddl-d3 Pc3-e2+, 34 Kgl-h2 Tc8- g8. 35. Ph3-f4 Pe2xf4. 36. e3xf4 De5- c5, 37 Lg2xc6 Lb7xc6. 38 Td6xc6 zwart geeft op (1-0). (ADVERTENTIE) P^ljiderdag 24 maart verschijnt ^°tde bijlage Tennis'88. ürtjrmatie over de adverteermogelijkheden in deze bijlage wordt u =iag verstrekt door Aernoud Lippmann, die bereikbaar is onder iimer 071-122 244. 'VidócSourarii DEN HAAG Acht draverij en staan er vanavond op het programma van Wolvega. Morgenmiddag is de laatste wintermeeting op de zondag op de Hilversumse baan. Daar na neemt Duindigt weer de koersen op de zondag over. Onze tips luiden. Wolvega vanavond 18.00 uur. Ie koers: Beauty Shadow. Barwoud N. Boy Burgerheide (3-4-6). 2e kce-s: Capital Pride, Bontrio. Cen tipede (4-2-6). 3e koers: Beta Belwin. Berna, Cha- monie T (5-1-4). 4e koers. Alberdina, Annigje S en KOERSTIPS Zeb David (2-7-8). 5e koers: Zadkine D, Zora uit Haule, Akassan Ashton (7-6-4). 6e koers. Abba Neyenrode. Aaron Buitenzorg. Yellow Crown (2-5-6). 7e koers: Uno Skoatter, Worthy Boy Laren. Star of Goldstar (2-5-6). 8e koers: Woerden, Wardy en Wiske Toogwijk (5-2-4). Hilversum morgen 13.00 uur. Ie koers: Chenk Hanover, Camiel Kes, Ciska Crown (8-1-6). 2e koers: Crebas Bas. Brenda Uithui zen. Boris Boshoeve (5-6-7). 3e koers: Zmanza Princess, Zonne straaltje. Walram S (4-3-1). 4e koers: Zelma del Sol, Young Maxi. Wodjek (5-6-3). 5e koers: Bob Bush, Be Quick, Ace Regina (6-2-1). 6e koers: Carol Buitenorg, Classy Girl, Bo Westerhorn (3-11-2). 7e koers: Action Skoatter. Reunited, Wanda Pluto (3-1-6). 8e koers: Bits Hope. Bonheres Zim- bri. Bugs Bunny (6-5-1). 9e koers: Bosvink T. Assay B, Blitz Uithuizen (9-12-2). 10e koers: Action Skoatter. Reunited. Wanda Pluto (4-5-1). lie koers: Anna Aldorp, Waltz Melo die, Ydo Morgan (1-3-7). 12e koers: Channa Hanover. Albert Catharina, Bouquet Guapa (2-8-3). Verona-speler betrapt op doping De Italiaan Silvano Fontolan e van Hellas Verona is de eer ste voetballer die door de achifJEFA betrapt is op het ge- jn bruik van doping. Na afloop van de kwartfinalewedstrijd l^ln het UEFA-bekertoernooi T^Mtegen Werder Bremen op .2 maart werd door de Parijse 3 wrofessor Lafarge in de uri- ^^Aestalen van Fontolan sporen ^^'an cropropamide en cro- r thethamide aangetroffen. ^^)eze stimulantia van het JKentraal zenuwstelsel komen JMroor op de zwarte lijst van de ^^JEFA. Ook bij de contra-ex pertise bleek Fontolan posi- 3* pief. De tuchtcommissie van rejde Europese voetbalbond zal '-l44ich morgen over deze zaak CM,buigen. Het is de eerste keer in de acht jaar, dat de UEFA •öopingtests houdt, dat een f.|7^peler betrapt is. Tot voor f2 jkort werden de voetballers 'alleen gecontroleerd bij de fi- f.26Jnale van de verschillende be kertoernooien en bij de Euro pese titelstrijd. f.35.f f 39.David O'Leary terug f43in Ierse selectie f.48i David O'Leary, die twee jaar Mom onduidelijke redenen uit f.57^tie Ierse selectie verbannen is «geweest. is daarin terugge- '"'weerd Bondscoach Jack fóSjCharlton nam de verdediger 'Van Arsenal op in de voorlo- ypige ploeg voor de vriend- ^schappelijke interlandwed strijd van 23 maart tegen ^Roemenie O'Leary pakte de Jeans om mee te gaan naar het Europees kampioenschap ,in Westduitsland, waar Ier land ondermeer tegenstander is van Nederland, met beide handen aan. Waarom hij twee jaar lang is genegeerd, is hem echter nog steeds niet duidelijk. „De reden waarom ik niet werd geselecteerd, is me nooit verteld. Het doet wel pijn, want het waren toe vallig de beste jaren van mijn voetballoopbaan", zei de 29- jarige O'Leary, die veertig keer in het nationale elftal van Ierland speelde. Charl ton heeft in zijn selectie ook Ajacied Frank Stapleton op- genomen. Anderlecht wil Mulder terug Anderlecht heeft Jan Mulder een aanbod gedaan komend seizoen in dienst te treden als manager. De Belgische eer steklasser, die bijna geen uit zicht meer heeft op het pro longeren van de titel, wil Mulder aanstellen naast de huidige manager van de club, Michel Verschueren, die de commerciële zaken van An derlecht zal moeten gaan re gelen. Mulder wordt belast met de technische gang van zaken. Hij was in de jaren zestig als spits de grote vedet te bij Anderlecht. Daarna voetbalde hij noig enige tijd bij Ajax, waar hij werd afge keurd wegens een kniebles sure. Sindsdien is Mulder ac tief als columnist. Blochin speelbal voor autoriteiten Oleg Blochin heeft het nog steeds niet voor elkaar dat hij in het westen mag voetbal len. Ook al zou het Sovjet Sport Comité aan de over gang van de inmiddels 36-ja- rige Sovjetrussische oud-in ternational naar de Oosten rijkse tweede klasser Steyr Vorwaerts als trainer-speler 150.000 dollar overhouden, men wil hem niet laten gaan. Als speler van de legerclub Dinamo Kiev behoort Blo chin automatisch tot de bin nenlandse strijdkrachten. Hij heeft zelfs de rang van com mandant. Vandaar dat hij van het ministerie van bin nenlandse zaken te horen kreeg, dat er van een vertrek naar Oostenrijk geen sprake kan zijn. „Een officier doet zoiets niet. Een slecht voor beeld voor de jeugd". Condoom- reclame Homburg mag toch Uitgerekend in de voortuin van de Reeperbahn zullen de spelers van Bundesligaclub FC Homburg vandaag, in het duel met HSV, shirtreclame gaan maken voor de con dooms van de London Rub ber Company. Het veto dat de Westduitse voetbalbond (DFB) op 4 maart uitsprak, werd gisteren dóór de onder zoeksrechter in Frankfurt met onmiddellijke ingang op geheven. De arbitragecom missie van de voetbalbond buigt zich op 16 maart ook nog eens over de zaak. De DFB, die met reclame voor drank geen moeite heeft, vindt werving voor con dooms in strijd met de ethi sche principes en de goede zeden. Met de omstreden overeenkomst is een bedrag gemoeid van ongeveer 225.000 gulden. Netzer terug in de Bundesliga Günther Netzner, ex-vedette van Borussia Mönchenglad- bach en ex-manager van HSV, dat vanavond voor de beker het zoveelste gevecht van dit seizoen levert met Bayern München (supercup, beker en competitie) is weer, hoewel in eerste instantie nog op bescheiden wijze, te ruggekeerd in het Bundesli ga wereldje. Niet bij Gladbach of HSV overigens maar bij FC Köln. De formatie uit de Domstad, dat zaken doet met Netzers huidige Zwitserse werkgever, LUthi, heeft met de reclamemaatschappij een contract afgesloten waardoor de vroegere middenvelder zich een aantal uren per week voor Köln gedienstig dient te maken. Alle recla me-activiteiten van Köln die nen nu via Netzer te lopen. Er wordt gefluisterd dat Net zer binnenkort volledig in dienst komt bij de FC om op volger te worden van Udo Lattek. Williams coach voor één dag David Williams, speler-trai ner van de Engelse eerste di visieclub Norwich, is door de voetbalbond van Wales aan getrokken als coach voor één dag. Williams zal het Welsh nationaal elftal begeleiden op 23 maart bij de vriendschap pelijke wedstrijd tegen Joe goslavië in Swansea. De voet balbond van Wales kwam bij Williams terecht, nadat ver geefs was geprobeerd Brian Clough bij Nottingham Fo rest los te weken en nadat ook Terry Venables te ken nen had gegeven bij Totten- ham Hotspur te willen blij ven. Wales zit al een maand zonder bondscoach na het ontslag van Mike England. BADMINTON Open Zweedse kampioenschappen Dames, tweede ronde enkelspel: Coene (Ned)-Wihlborg (Zwe) 11-5, 11- 3; Ping (Chi)-Van Dijck (Ned) 12-9, 11-4; Jiaming (Chi>-Van de Knaap (ned) 11-6, 11-3. Kwartfinales enkel spel: Han Aiping (Chi)-Coene 11-5, 11-6. Kwartfinales dubbelspel: Coene/Van Dijck (Ned)-Wihlborg/Eriksson (Zwe) 17-15. 15-7; Ying/Weizhen (Chi)- Yachi/Hirota (Jap) 15-6, 15-0. Gemengd dubbel, kwartfinales: Van Dijck/Meijer (Ned)»Karlsson/Wihlborg (Zwe) 15-5, 15-13; Pengren/Jing (Chi)-Lund/Dupont (Den) 8-15, 15-11. 15-8. BILJARTEN EK driebanden Vejle Groep A: Ceulemans (Be!)-Oddo (Ita) 3-0, Thógersen (Den)-Zöllner (WDI) 3- 1. Ceulemans-Thögersen 3-0, Theria- ga (Por>-Oddo 1-3. Stand: 1. Ceule mans 3-6 (2,250), 2. Theriaga 3-4 (1,028), 3. Oddo 3-4 (1,000). 4. Thó gersen 4-2 (0,822), 5. Zóllner 3-0 (0,855). Groep B: Torbjörn Blomdahl (Zwei- Korte (Den) 3-0. Steylaerts (Bel)-Pa- pageorgiou (Gri) 3-0, Torbjörn Blom- dahl-Steylaerts 3-0, Carrillo (Spa)- Korte 1-3. Stand: 1. Torbjörn Blom dahl 3-6 (1,646), 2. Steylaerls 3-6 (1,162), 3. Carrillo 3-2 (0,865), 4. Kor te 3-2 (0,774), 5. Papageorgiou 3-0 (0.586). Groep C: Dielis (Bel)-Siebert (WDI) 3- 2. Connesson (Fra)-Anreitter (Oos) 3- 0. Van der Smissen-Siebert 3-1. Die- lis-Connesson 1-3. Stand: 1. Connes son 4-8 (1.335), 2. Dielis 3-4 (1.159), 3. Van der Smisen 3-4 (1,079), 4. Sie- bert 3-0 (1,089), 5. Anreitter 3-0 (0,653). Groep D: Van Bracht (Ned)-Lieber- kind (Den) 1-3. Lennart Blomdahl (Zwe)-Niederlander (Zwi) 3-1, Muller- Lieberkind 3-2, Van Bracht-Lennart Blomdahl 2-3. Stand: 1. Muller 3-6 (1,028), 2. Lennart Blomdahl 4-6 (0.915), 3 Lieberkind 3-2 (1,005), 4. Van Bracht 3-2 (0.917), 5. Niederlën- der 3-0 (0.748). HANDBAL Damestoemooi In Neubrandenburg Groep A: Nederland-China 22-23, Noorwegen-Oostduitsland 18-21. Oostduitsland 2-Zweden 18-21 PAARDESPORT Koersen van Schaesberg EERSTE KOERS. 2100 m: 1. Cobus D (W van Buytene) 2.55.9-1.23,8. 2. Ca- maro J. 3. Celerite d'lvens. Niet ge start: Cunerus Hanover. Toto: win nend 7,00. plaats 1,30, 1.10. koppel 3.40. trio 82.50. TWEEDE KOERS. 1200 m: 1. Ninnes Boy (M Watlow) 1.13,3, 2. Terrera. 3. Sea Wind Toto: winnend 12.60, plaats 3,90, 1,50, koppel 23.80, trio 142.00. DERDE KOERS. 1609 m: 1. Carlos Netten (H Grift) 2.12.7-1.22,5. 2. Beauty Draisine. 3. Boemerang. Toto: winnend 1,40, plaats 1,50, 2.10. kop pel 7,10, trio 37,40. VIERDE KOERS. 2100 m: 1. Brigltta R (J. Dragt) 2.56.0-1.23,8, 2. Adelman Boszorg, 3. Aljemint. Niet gestart: Alaska. Toto: winnend 2,50, plaats 1,30. 1,30. koppel 2,40, trio 16,30. VIJFDE KOERS. 1700 m: 1. Warlhlll Warrior (T. Cain) 1.49,5. 2. Naslb Baik, 3. Lady Fanquina. Toto: win nend 2,40, plaats 1.40, 1,40, koppel 4,70, trio 42,90. ZbSDE KOERS. 2100 m: 1. Zegneur sportuitslagen (D. Suykerbuyk) 2.56.7-1.24.1, 2. Ara besk C. 3. Zerto W. Niet gestart: Zwa luw. Toto: winnend 4.20. plaats 1,80, I.10. koppel 2.00. trio 77.50. ZEVENDE KOERS. 2000 m: 1. Imperi al Sky (T. Cain) 2.07.8, 2. Romanus. 3. Dschuna. Niet gestart; Starting Point. Toto: winnend 4.10, plaats 2,00, 3.30. 2,50. koppel 68,40, trio 1191,80 ACHTSTE KOERS. 1609 m: 1. Wally Heynen (H Grilt) 2.09.7-1.20,6. 2. Yakka K. 3. Zingana du Bois Toto: winnend 2.80, plaats 1.20. 1.60. 1,20, koppel 15,10. trio 80.50 NEGENDE KOERS. 2600 m: 1. Wez Warber (M. Vos) 3.38.2-1.23,9. 2. Yvonne V. 3. Vryo Buitenzorg. Toto: winnend 1.20. plaats 1.00. 1.00, kop pel 7.50. trio 77.40 Totalisatoromzet: 221.453,00 SCHAKEN Euwe-vierkamp Amsterdam Tweede rondo: Karpov (Sov)-Short (Eng) 1-0, Timman (Ned>-Ljubojevic (Joe) 1/2-1/2 Stand: 1 Karpov 1 1/2 punt. 2. Timman. Ljubojevic 1. 4. Short 1/2. VOETBAL Weatduilae competitie: Leverkusen- FC Köln 1-1, Karlsruher-Kaiserslau- tern 1-1. Stand aan kop: 1. Werder Bremen 22-37, 2. Bayern München 22-33, 3. FC Köln 23-32, 4. FC Nürn- berg 21-26, 5. Bor. Mönchengladbach 22-26 WIELRENNEN Parijs-Nice Vierde etappe: 1. De Wilde (Bel), 175 km van Toulon naar St. Tropez in 4 uur 32 minuten en 10 seconden (met vergoeding 4.32.00), gemiddelde snelheid 38.579 km/u, 2. Kelly (Ier) 4 32.10 (4 32.05). 3. Kuum (Noo) 4.32.10 (4.32.08). 4. Pascal Simon (Fra) 4.32.10. 5. Pino (Spa), 6. Hilse (WDI). 7. Pensee (Fra). 8. Julian Go- rospe (Spa). 9. Hagneoooren (Bel), 10. Fignon (Fra) zelfde tijd als Simon, II. Rossignoli (Ita) 4.33.29. 12. Planc- kaerl (Bel). 13. Bordonali (Ita). 14. Du- clos-Lassalle (Fra). 15. Da Silva (Por), 16. Lauritzen (Noo). 17. Kuiper (Ned), 18 Wijnants (Bel). 19 Kvalsvoll (Noo). 20 Van Lancker (Bel). 21. Cornillet (Fra). 22. Wechselberaer (Oos). 23. Decrion (Fra). 24. Philiipot (Fra). 25. Forest (Fra). 27. Yates (GBr), 30. Win nen (Ned) zeilde tijd ais Rossignoli. 45. Harings (Ned) 4.37.15, 50 Van Wijk (Ned) 4.54.48. 52. Kools (Ned). 60. Breukink (Ned), 91. Bernard (Fra). 141. en laatste Delgado (Spa) zelfde lijd als Van Wijk. Algemeen klasse ment: 1. Kelly 19 uur 49 minuten en 51 seconden. 2. Pensee op 16 secon den. 3. Pascal Simon 0.19. 4 Julian Gorospe 0.25. 5. Fignon 1.05. 6. Pino 1 14. 7. Yates 1.19, 8. Hilse 1.21. 9 Haghedooren 1.39. 10. Kuum 143, 11. Leblanc (Fra) 158, 12. Millar (GBr) 2.15. 13. Da Silva 2 27. 14 Cor. mllet 2.30, 15. Madiot (Fra) 2.33. 16. Contini (Ita) 2.51, 17. Caritoux (Fra) 2.52, 18 Lauritzen (Noo) 2.58, 19. Winnen 3.01. 20. Decrion 3.07. 21 Haex (Bel) 3.27, 22. Piiillipot 3 41, 23. Bordonali 3.50, 24. Bagot (Fra) 3.50. 25. Forest 4.15. 26. Kuiper 4.33. 28. De Wilde 5.25, 43. Bernard 23.26. 74. Harings 34.12, 81. Breukink 38 17. 94. Van Wijk 44.14. 114 Kools 55.05. 141. en laatste Mitani (Jap) 1.34.29 Tirreno Adriatico Eerste etappe: 1. Allocchio (Ita). Ta len (Ned), Saronni (Ita). Bauer (Can). Ghirotto (Ita), Anderson (Aus), Manto- vani (Ita). Ghiotto (Ita) en Adrie van der Poel (Ned). Algemeen klasse ment: 1 Anderson (Aus), 2. Gavazzi (Ita) op 3 seconden. 3. Allocchio. Ta len. Saronni. Bauer. Ghirotto, Ghiot to. Van der Poel 0.05. 10 Peiper (Aus). Bartelloni (Ita). Dibazzo (Ita), Frison (Bel). Finazzl (Ita). Cavallaro (Ita). Piasecki (Pol), Salvador (Ita) en Saligharl (Ita) 0.06, 19. Freuler (Zwi). Rominger (Zwi). Arnts (Ned). Vandelli (Ita). Bungo (Ita), Jakobs (Ned), Cerin (Joe) en Elll (Ita) 0.07. rest peloton op 8 seconden. Van Bracht uitgeschakeld VEJLE Rini van Bracht is uitgeschakeld voor een plaats in de kwartfinales bij het toer nooi om het Europees kampi oenschap driebanden in Vejle De Waalwijker verloor zijn voorlaatste groepswedstrijd in vijf sets van de Zweed Len nart Blomdahl. Van der Smis sen behield zijn kansen door winst op de Westduitser Sie- bert (ADVERTENTIE) Vrijdag 18 maart verschijnt deze krant met de bijlage Auto Informatie over de adverteer mogelijkheden in deze special wordt u graag verstrekt door Aernoud Lippmann, bereikbaar onder nummer 071-122 244.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9