Omwegen Jac.van Winden 40 jaar priester en rust nu als hooggeleerde hond zoekt huis aan tafel OP VERZOEK ROOIT DE PATER OOK UW BOMEN... Casper heef t zijn angst overwonnen dienstverlening LEIDEN OMGEVING Cetdóc<Souamtt Op mijn omwegen door stad on land I kom ik graag mensen togen. U kunt mij telefonisch of schriftelijk Vertollen JHBhk wio u graag in dozo rubriek zou willen ^9H tegenkomen. Ik ben bereikbaar via 071 HM&K^ - 12 22 44 op toestel 10. door Ton Pintors Als de jubilaris zondag in de Leidse Hartebrugkerk, sa men met de gelovige ge meenschap, de Heer dank heeft gezegd en nadien vele handen geschud op een bij eenkomst, die doorgaans re ceptie wordt genoemd, gaat zijn leven weer gewoon ver der. Veertig jaar priester zijn is een mooi, rijp punt om even stil bij te staan, maar er komt een vervolg. Zeker als je nog pas 65 bent, zoals de pater hier, en gezond van geest, lijf en leden. Er staat nog wel een fikse handicap te wachten. Het is de bedoe ling, dat na de bouwvakva kantie de gehele tegenwoor dige pastorie aan de Haar lemmerstraat door elkaar ge husseld wordt om intern van gedaante te veranderen. De bewoners zullen voor min stens een jaar moeten verhui zen. Voor de pater een enor me klus, want waar moet hij zo gauw met z'n gigantische en kostbare boekerij, z'n lust en z'n leven, naar toe? Hij zal straks extra genade van bij stand hard nodig hebben en vertrouwt erop die ook te zullen krijgen. De pater bezit een geloof dat bergen kan verzetten. Ziehier de lotge vallen van een reguliere kloosterling bij een feestelij ke gelegenheid op een rijtje gezet. Een beminnelijke, hooggeleerde franciscaan met een leerstoel, die hij zojuist monter verlaten heeft. Jacobus Cornelis Maria van Winden werd in oktober 1922 in Schipluiden bij Delft gebo ren. Als boerenzoon op een boerderij in de polder Abts- woude. Abtswoude: een schil derachtige dot van een naam die een vader abt in het stille woud doet vermoeden. Jaco bus, echter, werd geen abt, maar een nederig minder broeder die in zijn priesterle ven op twee fronten werk zaam is geweest. Een paladijn van geloof en wetenschap; in het pastoraal en universitair. „Ik ben blij, dat ik dat altijd zo heb kunnen doen", getuigt vandaag prof.dr.J.C.M.van Winden ofm. De vorming begon op ihet gymnasium van de francis caanse school van Megen bij Oss, waar hij met mede-stu denten was ingekwartierd in een kosthuis. In '41 trad de jonge Van Winden in bij de Orde der franciscanen. .Na het noviciaat deed hij in '45 zijn eeuwige geloften en, vol gens traditie, op Zondag Lae- tare („net zoals komende zondag; met dat tikje blije roze in de liturgie") werd hij in '48 priester gewijd. Er volgde een jaar pastoraal werk: preken en zielzorg in Maastricht. „Nou, onze pro vinciaal had wat in petto voor me: ga jij maar stude ren, jongeman; denk er maar 'ns over, zei hij. De volgende dag vroeg hij, in de tuin: en heb je erover gedacht? Dat had ik nog nauwelijks, maar enfin, in '49 werd ik Leide- naar en ging aan de universi teit klassieke letteren doen. Daarbij was ik ook al „hulp je" in de Hartebrug als plaatsvervangend „kape laan". In '54 studeerde ik af en werd assistent bij de hoog gewaardeerde prof.Waszink, later mijn promotor". Oud-christelijk Grieks Het proefschrift van de jonge doctor in de letteren had een titel die hier niet ter zake doet, of ik zou menig lezer moeten afschrikken. Het ging over een auteur uit de 5e eeuw, Calcidius, die een commentaar schreef op een werk van Plato, en Van Win den schreef dus weer een commentaar op dat werk: „een wijsgerig getint werk over de geschiedenis van de wijsbegeerte". En heel wat „honden op het filosofisch vlak" lustten daar wel brood van. Minderbroeder Van Winden ging leraren in de oude talen; in Rotterdam en in Leiden. „Eerst in filoso fisch Latijn (Cicero, Seneca), toen het Grieks van het vroege christendom. Dat is het meest interessant geweest in de ontmoeting tussen christelijk geloof en het Grieks wijsgerig denken, hoe zich dat heeft ontwikkeld". In '66 werd pater Van Win den tot lector benoemd en in '80 was hij hoogleraar, met als leeropdracht het vroeg christelijke Grieks. Zijn ka mer in de oude pastorie nog een paar maanden zet de bewoner in het volle licht van zijn wetenschappelijke gedrevenheid. Een huisbi bliotheek van formaat en top-kwaliteit. Alle wanden gaan schuil achter een vracht van boeken; duizenden. Ge ordend; soms ook is de syste matiek verstoord, „voorna melijk door het uitlenen", al dus deze „Vir librorum", man van boeken, die drie keer de trap op en af moet om mij vanuit de keuken koffie aan te reiken, en daar bij eerst de ingedikte room en daarna weer de lepeltjes vergeten is. „Verrukkelijke man", zou Godfried Bomans gezegd hebben. Het meest imposant is het boekenwoud ter rechterzijde, als je met enige schroom Van Windens kamer betreedt. Een display van een biblio fiele overdosis aan wijsbe geerte, gevat in 385 delen en bepalend voor Van Windens leeropdracht. „In de jaren '50 der vorige eeuw was er een zekere Franse priester, Jean- Paul Migne, die in zekere mate nederig het initiatief nam om alle teksten van vroeg-christelijke auteurs van na het Nieuwe Testa ment tot in de vroege mid deleeuwen (ca. 1000) bijeen te brengen in één grote verza meling. Griekse zowel als Latijnse teksten. In ongeveer 20 jaar tijd liepen die ruim 380 delen van de persen. Ge weldig, om zoiets bij de hand te hebben. Je vindt er Au- gustinus compleet in terug, maar ook Tertullianus, die extreme man, maar belang wekkend als manifestatie van een streng christendom in een nog heidense maat schappij. Daar zijn ook die andere „groten" der christe lijke oudheid: Ambrosius, Hieronymus, Basilius, Grego- rius van Nazianze en die van Nyssa, de grondlegger van de christelijke theologie. Die staan hier allemaal bij de hand. Erg praktisch", vindt de wijdeling van '48 die heel wat te gedenken heeft en 's avonds in bed ook nog wel iets te lezen neemt om de geest lenig te houden. Acht jaar hoogleraarschap, voor een klein doch select gezelschap van 6 tot 10 gemo tiveerde studenten, mensen die zich op dit terrein willen specialiseren. Daarbij is de, sinds ruim een week emeri tus, hoogleraar mede-redac teur van Vigiliae Christianae, een vak-tijdschrift betreffen de het vroege christendom in opkomst, over de talen en het denken, „het" internationale tijdschrift, befaamd op dit ge bied. De zielzorger Maar soms lijkt het of de we tenschap bij Jacobus van Winden verstomt. Dan is hij zielzorger en verbindings man met een andere dan we tenschappelijke functie. Her- 1 kenbaar zijn iri het volk Gods. Waartoe hij zich van kindsbeen af geroepen voel de. Of liever: het priester zijn en de wetenschap gaan bij hem dan hand in hand. „De laatste 25 jaar heb ik steeds in verschillende kerken dienst gedaan. Ik preek nog nagenoeg elk weekend. Om de week in Leiden, Rotter dam en Rijswijk. Dat is ook een behoefte. Het hele leven Pater J.C.M.van Winden ofm, paladijn van geloof en weten schap, man van boeken: op twee fronten bezig geweest. (FOTO WIM VAN NOORT). hangt aan geloof en hoop. In de oudheid, maar ook van daag; in een tijd van uitzicht loosheid, van minder ver trouwen. Ik heb altijd nage streefd die twee poten met elkaar te verbinden: weten schap en pastoraal. Je hoefde mij niet met een stok de preekstoel op te jagen, wat weieens bij „docerende", spi rituele priesters het geval is". Jacobus van Winden, min derbroeder, was eens een knaap die zonder dat 't in de familie zat per se pries ter wilde worden. „De we tenschap stond niet voorop, maar ik was ook geen missio naris in spe. Priester zijn; dat was de eerste instantie. Toe vallig franciscaan. Die keuze is niet zo bewust geweest. Maar als u me nu die beken de vraag stelt, moet ik ant woorden: „Als ik dat alle maal tevoren geweten had, had ik 't óók zo gedaan. Ik ben blij en dankbaar, dat ik het allemaal zo heb kunnen doen. Ik ben nu gestopt met de universiteit, een fijn werkterrein, maar het we tenschappelijke werk gaat gewoon door en het pastoraal wordt wat uitgebreid, naar het beproefde voorbeeld van pater De Ponti: zieken bezoe ken, meer contacten leggen. Nog wat schrijven ook. Ik ben 65, een leeftijd die niet hoeft af te schrikken als je gezond bent. Het heilig moeten is er wat vanaf. Als ik me wil ontspannen, doe ik dat. Ik vis niet, loop geen rondjes, fiets wel graag, maar de boerderij thuis blijft trek ken. Daar zwaait mijn broer nu de giek-op-niveau. Ik werk daar graag, onder de steeds naderbij komende rook van Delft, en spit en graaf ook bij kennissen die een behulpzaam handje kun nen gebruiken. En thuis? Och, ik kan vaak wel even in m'n eentje grote partijen zit ten „naschaken". Dat vind ik nou leuk hè; 't geeft een ze kere rust" Op verzoek rooit deze pater ook bomen. Daar is hij niet te beroerd voor: „Je handen laten wapperen; een heerlijke natuurlijke be zigheid, in de sfeer van het vrije doen!" Met orge) Aanstaande zondag is het dus hoogtij in de Hartebrug, rond Jacobus van Winden, zoon van St.Frans, 40 jaar priester. Dan worden in een diepe overtuiging alle geestelijke en muzikale registers open getrokken. Met de nog echt katholieke „toeters en bel len"; in een sfeer van her kenning en warme vreugde. Om half 11 plechtige eucha ristieviering, opgeluisterd door het parochieel gemengd koor, dat de Missa Solemnis 2 van Don Lorenzo Perosi zal uitvoeren. Met Jan Schmitz joyeus aan het orgel. Perosi, natuurlijk jongens! Program makeus verder in overeen stemming met de wensen van de feesteling. „U zegt het maar", had Schmitz voorge steld. Pater Van Winden koos voor Perosi, vanwege „het direct aansprekelijke re ligieuze karakter"; „liever geen Puccini, Haydn of Mo zart, en ook geen Rossini. Die trekken meer naar de opera. Ik wilde aan de verlangens van mijn ziel tegemoetko men. Orgelmuziek is er ook. Dat vind ik de mooiste bege leiding van een kerkelijke viering. Persoonlijke smaak hoor. Jan Schmitz heeft er in elk geval César Franck bijge daan". Tenslotte receptie in het Antonius Clubhuis aan de Lange Mare. Op zulke momenten denk je toch niet meer aan inhoude lijkheden van een afscheids college, dat prof. Van Win den in september j.l. hield, toen hij in de geest van Pla to's Phaedo een eindweegs Socrates' afscheid van het le ven volgde, en parallel daar aan, eveneens op de drempel van de dood, de uiteinden van een vrome vroeg-christe lijke vrouw, ja kloosterlinge, Macrina geheten, bij Pontus in Klein-Azië (je hóórt 't Paulus schrijven) voor het forum van een gefixeerd ge hoor bracht. Maar hij deed het heel illustratief en on-or- thodox, de oude hoogeleerde rot Van Winden. Deo gratias en Ad muitos annos! En het allerbeste met uw boeken. Wekelijks verschijnt in de Leidse Courant de rubriek „Hond zoekt huis". In deze rubriek wordt een hond (of soms ook wel een kat) beschreven, die in het asiel ver blijft. De in deze rubriek beschreven dieren zijn óf gevon den, óf door hondenbezitters naar het asiel gebracht. Ze worden om uiteenlopende redenen afgestaan, vaak be grijpelijke, maar soms ook volslagen onzinnige. De in „Hond zoekt huis" beschreven dieren zijn alle gezond, hebben een wormenkuur ondergaan en zijn volledig in geënt. Tegen betaling van 115 gulden (inclusief dieren- paspoort) en 35 gulden voor katten tot 12 weken (voor oudere katten gelden bedragen van 45 en 55 gulden) zijn ze af te halen. Dit geld komt ten goede aan zwerfdieren. Adres: Nieuw Leids Dierenasiel, Besjeslaan 6b, Leiden, tel. 411670. Geopend: di, vr 10-12,14-17 u; wo, do 14-17 u; za 10-12, 14-16 u, zo en ma gesloten. Casper kan het leven weer aan. FOTO: WIM VAN De rijkspolitie en het dieren asiel hebben het er maar druk mee. Al zes keer heeft de politie een hond bij het dierenasiel gebracht die zo maar uit de auto was gezet. En in bijna alle gevallen ge beurde dit aan de Persant Snoepweg in Leiderdorp. „Natuurlijk is het niet zo maar", zegt asielhouder Leen Gottschal. „Het zijn afschu welijke mensen die zoiets doen. Ze willen van dat dier af en kiezen de makkelijkste weg". Eén van de hondjes die op deze wijze door zijn baas in de steek werd gelaten is Cas per. Casper is een reu van ongeveer een jaar oud. Hij is bruin van kleur en wit aan NOORT de poten. „Hij was vreselijk de kluts kwijt toen hij hier werd gebracht", vertelt de asielhouder. „Hij liep maar heen en weer. Casper wist niet waar hij was, hoe hij zich moest gedragen en wat hij moest doen". Het heeft een tijdje geduurd voordat Casper zijn ritme weer had gevonden. Zijn ogen stonden erg droevig en hij wilde het liefst alleen zijn. De medewerkers van het dierenasiel haddden echt me delijden met Casper. Ze heb ben hem heel vaak aange haald en veel aandacht gege ven. „Alles draaide even om Casper. Maar hij was en is het waard", aldus Gottschal. Casper is nu weer helemaal de oude. Het is een lief dier dat het uitstekend met ieder een kan vinden, vertelt de beheerder van het asiel. Hond Casper is niet bang meer en kan het leven weer aan. „Als je bij hem in de buurt komt, vraagt hij direct om aandacht. Hij kwispelt met zijn staart en kijkt je vriendelijk aan. Als je naar zijn ogen kijkt, weet je dat hij nu weer blij is. Ze staan niet zo droevig meer als in het be gin en ze zijn ook niet zo dof meer", aldus Gottschal. Casper kan goed met katten en andere honden opschie ten. Ook heeft hij geen hekel aan kinderen. „Het is een heel lief dier. Ik begrijp abso luut niet waarom zijn vorige baas hem niet meer wilae hebben. Ik begrijp helemaal niet waarom er op zo'n nare r manier afstand van hem is gedaan", aldus de Leidse asielhouder. Nicky De eigenzinnige kat Nicky die vorige week in de krant heeft gestaan, heeft een nieuw thuis gevonden. Men sen uit Alphen aan den Rijn wilden graag deze oosterse kat hebben. „Hij heeft echt een eigen willetje, maar dat deerde de nieuwe eigenaar niet. En ik moet toegeven dat zoiets niet altijd negatief hoeft te zijn. Eigenlijk is ie dere kat zo. Echte kattenlief hebbers weten hier alles van. Katten zijn lieve en gezellige dieren maar ze hebben alle maal wel eens van die buien dat ze gewoon hun eigen gang gaan", aldus Gottschal. i )e Gebonden kippesoep - entrecöte met champginons, venkel-witlof-salade en aardappelen - perzikschoteltje Voor twee personen: 12 g boter, 12 g bloem, 0,5 liter ter, 1 kippebouillontablet, 12 g rijst, 100 g kipfilet, J pel room 200 g entrecöte (1 of 2 stuks), 30 g boter, zout, peper, g champignons: ar< 2 lepels azijn, 1 lepel olie, zout, peper, suiker, 1 kitj; venkelknol, 1 struikje witlof, 1 banaan, 1 sinaasapp d. circa 0,5 kg aardappelen: j98 50 g bloem, snufje zout, 50 g koude boter, 50 g suiker, 0r 4 halve perziken uit blik met sap, aardappelmeel, lik ors of citroenaroma naar smaak, zachte margarine. nei taa Laat de boter smelten, roer er de bloem door en voeg ah on rende het water toe. Doe er vervolgens bouillontablet, en kipfilet bij. Haal na een kwartier zacht koken de kip de soep en laat de massa nog een kwartier koken. Voeg het laatst stukjes kip en roóm toe. Bak dunne entrecótes in zes minuten en dikkere in ne, I minuten bruin. Strooi er tijdens het bakken zout en pt over. Houd het vlees op een bord warm en bak de gel veerde champignons in het overgebleven vet lichtbn Garneer er de entrecótes mee. Maak de jus af met wei water. Meng azijn, olie, zout, peper en suiker met reepjes venkel A witlof, plakjes banaan en stukjes sinaasappel. Bestrooi de lade met fijngeknipt venkelgroen. Kneed bloem, zout, boter en suiker tot een kruimelig d| I en zet dit koel weg. Vet twee ovenschaaltjes (pastei-po I in. Bind het perziksap met aardappelmeel tot sausdi meng er blokjes perzik en likeur of aroma door en leg mengsel in de schaaltjes. Verdeel er het deeg over. Bak dessert in een half uur bruin in een oven die op 4 ot staat. Geef er desgewenst slagroom of koffie bij. 'e( Menutip voor maandag: karbonade met prei en aardappt et - hopjesvla. >g< JE Al ev VERENIGING BESCHERMING GEBOREN KIND Hulp\ bij ongewenste zwangerschap moeder en kind. Bel tel. 897762, 071-142201 of 033-62( Het laatste nummer is dag bereikbaar. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEI Diaconessenhuis: Bezoekuur lijks van 16.00 tot 17.00 18.30 tot 19.30 uur. Kinderaft dagelijks van 14.00 tot 20.00. meer dan twee bezoekers per| tiënt. Sint Elizabeth-zieki Volwassenen dagelijks 14.45 u. en van 18.30-19.30 u. se-afdelingen ook 11.15-12, Kraamafdeling: dag. van 1! 16.00 u. en van 18.30-19.30 van 19.30-21.00 u. alleen ders. Kinderafdeling dag. 18.30 u. CCU (hartbewaking) van 14.00-14.30 u. en van 19| 19.30 u. Intensieve verpleging: van 14.00-14.30 u. en van 19.00 u. Sport-Medisch Advii trum: Spreekuur ma. 19.30-20. in het St. Elisabeth-ziekenhui! Endegeest: Di. en vr. 13.00-1' u.; zo. 11.00-12.00 15.00 u.; eerste klasse: de dag. Jelgersmaklïniek: Jont team: za. en zo. 14.00-17.00 i name: werkdagen 16.45-17.45 za. zo en feestdag. 10.00-11.30 14.00-16.30 u. Team A, C enf dag. tot 21.00 u. met ultzom van behandeltijden en etenstlji Academisch Ziekenhuis: Voor patiënten (behalve kinderen) bezoekuren als volgt: Di 14.15-15.00 u. en 18.30-19. Avondbezoekuur afdelini kunde: 18.00-19.00 u. De i renafdeling: voor ouders en fi is na overleg met patiënten d( pend bezoek mogelijk. Bez< ernstige patiënten: ernstige patiënten doorlopei zoek wordt toegestaan kan] hoofdverpleegkundige hiervoor i! ciale kaarten verstrekken. Kin(" niek: zalen voor peuters, kleuti grote kinderen 15.15-17.00, zaal en boxenafdeling: volgens) spraak met het verpleegki hoofd. Bezoektijden kinderafdtB gen: voor ouders van opgenor kinderen na overleg met verple R kundig hoofd. Voor andere ba kers van kinderen: Keel-, neus- oorheelkunde en neurologie: 14 15.00 en 18.30-19.30. Oogheelk de en heelkunde: 14.15-15.00] 18.30-19.00. Rijnoordzieki Dagelijks 14.30-15.15 u. en 11 19.30 u. Extra bezoek hartt king: 11.00-11.30 u. Extra vaders kraamafdeling: 19.30-1 u. Kinderafdeling 15.00-15.30 leen voor ouders 18.00-18.30 u CENTRALE REGISTRATIE DEROPVANG (Koornbrugsteegl 2311 EK Leiden, tel 254810.) In matie over en aanmelden voor I deropvang in Leiden. Geopend: t/m vr dag 9-12. ARTSEN Leiden: Groep 1: Tan, Janssen. Zwijnenburg. Meyer. R. van Leeuwen. Verhage. Groeneveld en De Ruiter: za. dr. Groeneveld. tel. 218661 en zo. dr. Van Leeuwen, tel. 218661. Groep 2: Bergmeyer, Pieterse. Van Gent, Taytelbaum. Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en E. de Lange: za. dr. Kruis, tel. 126371 en zo. dr. Bergmeyer, tel. 121701. Groep 3: Pleiter. J. van Leeuwen, Smit, W. de Bruijne, J. de Bruijne, Stolk, Jürgens, Fogelberg en Muysenbergh: za. dr. De Bruyne, tel. 141225 en zo. dr. Fogelberg, tel. 132877. Groep 4: Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bênit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, Van de Waardt, Arnou, J. Zaaijer en R. Zaaljer: za. dr. Bè- nit, tel. 720404 en zo. dr. Lahr. tel. 120347. Groep 5: Schaefer, Jas- perse. Crul, Kooyman, De Jong. Prince, Remders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za. dr. Ham merstein, tel. 720936 en zo. dr. Bloemen, tel. 311319. Oegst- gee8t: vanaf za. 8.00 uur: dr. Hu- genholtz, tel. 155666, Spreekuur za. en zo. 11.30-12.30. «-Kaag - Abbo- nes -Nieuw Vennep: tel. 02526- 72850. Leiderdorp: za. en zo. dr. Van der Beek en dr. Van der Leden, tel. 894539. Spreekuur van 12.30 tot 13.00. Voorschoten: za. dr. Meijer, tel. 2493 en zo. dr. Prescott, tel. 2356. Warmond - Voorhout: za. en zo. Huisartsenpraktijk Oost hout. 02522-30697. Noordwijk: Groepspraktijk tel. 19300. Katwijk aan Zee: dr. Lodder, tel. 13466. Katwijk Rijnsburg - Valkenburg: dr. Bergman, tel. 12921. Sassen- heim: dr. Moerman, tel. 11119. Alkemade Rijnsaterwoude: dr. Beekhuis, tel. 01712-8202. Roelo- farendsveen Praktijk Saeys/van Mierlo/Roelen/Brock: dr. Saeys, tel. 01713-2217. Alphen: groep 1, za. dr. Wijnmaalen, tel. 72079 en zo. dr. Eradus. tel. 72072. Groep 2. za. dr. Zikel, tel. 31905 en zo. dr. Van Ge- meren, tel. 20157. groep 3. za. dr. Eysink Smeets, tel. 32059 en zo. dr. Smit. tel. 01720-45371. Hazers- woude-Koudekerk: dr. Van Buuren, tel. 01714-2020. Benthuizen - Boskoop: dr. Van Wiechen, tel. 01727-4450. Langeraar Nieuw- veen - Ter Aar - Woubrugge: dr. Vreyling en dr. Ooms. tel. 01729- 8104. Nieuwkoop Noorden: dr. Sluis. tel. 01725-9301 op za. en zo. voor dringende zaken spreekuur tussen 11.00 en 11.30 en tussen 17.00 en 17.30 uur. Hillegom: za. en zo. dr. Van der Kaaden, tel. 15114. TANDARTSEN Leiden - Leider dorp - Oegstgeest - Warmond: dr. Middelweerd. tel. 01710-11738. za en zo spreekuur om 13.00 uur. Zoeterwoude: dr. Freeke, tel. 071- 414547/410950. Alkemade - Lei- muiden: eigen tandarts bellen voor 15.00 uur. Leidschendam: Voor spoedgevallen tel. 974491. Bol- lenstreok: dr. Van der Weerdt, tel. 02520-21100. APOTHEKEN Leiden - Leider dorp - Oegstgeest - Voorschoten: Apotheek Centraal, Breestraat 74. Leiden, tel. 071-120552 en apo theek Linnaeus, Kempenaerstraat 31. Oegstgeest, tel. 071-173330. Alkemade: Apotheek Alkemade, open: zat 12-13, 17.30-18 u, zon feestdagen 12.30-13 en 17.30-18 u. Noordwijk - Katwijk - Rijnsburg: Apotheek De Jong, Kon. Julianalaan 22, Katwijk, tel. 01718-14370. Leidschendam: Apotheek Maria- hoeve. Het Kleine Loo 356, Den Haag, tel. 476031. Noordwijker- hout: za geopend van 9-13. u. en van 17-18 u. en zo van 12-13 u. en 17-18 u. Spoedrecepten tel. 3511 of dienstbel. Sassenheim: 02522- 10169. WIJKVERPLEGING Leiden - Noordwijkerhout - De Zilk - Voor hout: tel. 071-122222. Bollen streek: Wijkverpleging Gezond heidscentrum, tel. 02522-14147. Hillegom: Opgave via het antwoor dapparaat, tel. 02520-16217. Leidschendam: Kruisvereniging, tel. 070-455300. Oegstgeest: Kruisver eniging, tel. 071-177444. DIERENARTSEN Leiden: dr. Vestjens, tel. 071-144323 en dr. Roest, tel. 071-890405. Voorscho ten - Leidschendam: dr. West geest. tel. 071-768616. Bollen streek: dr. Scheele, tel. 02521- 10847. Katwijk: Opgave via het antwoordapparaat, op zaterdag tus sen 11.00 - 12.00 uur spreekuur bij dr. Snel. Sassenheim: dr. Scheele. tel. 02521-10847. Leider dorp: Dr. Roest. tel. 071-890405. KLACHTENMELDPUNT Ambulante Psychotherapie Zuid-Holland Noord. Spreekuur donderdag 18.00-19.00 uut. Tel. 071-141808. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessen- huis poliklinieken tel 155543, afde ling S.C.U. tel 175639) en van vrij dag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). De Geneeskundige Dienst Lelden is verhuisd van de Roodenburger- straat in Lelden naar de Cronestein- kade 18a In Leiden. KRUISWOORDRAADSEL Horizontaal: 1 rondhout tot vert „G ging; 8 eetgerei; 9 verbrandln 0p rest; 11 snel drogend me"""1 voorzetsel; 13 karakter; rende korte tijd; 17 voertuig zot ,n|s wielen; 18 onvriendelijk; 19 ten sen drage van; 20 titel (afk.); 21 br Me in een vestingmuur; 23 samen steldbloemige plant; 25 Italiaa munt; 26 lang smal stuk; 27 m 28 rivier in Engeland; 30 regW infanterie (afk.); 31 mannetjejr 33 variëteit van adulaar. Verticaal: 1 met gas gevulde h( __apc maatT'7 scheidingslijn; 10 loom 7di •soort hond; 14 exploitant van sc (j0( pen; 16 korte, wijdmazlge sluier, fijn gezift meel; 22 stad in Fri rijk; 23 gil; 24 verspieder; 29 kif produkt; 31 walkant; 32 muJf ür -1 OPLOSSING •ej ge ie :sje 62 fr3 Ueej* zz luepes ZZ 12 leijOA 9i Uepej n Uapjaj 21 -B|ES 01 ISU9J6 L ;|0 9 IU95JÖI S k lepiew e :|b Z :seBiq i qewf U991SU» 1 ee :-K»»e>i ie "i h oe 83 :d90J 92 :9J|| 52 :s||M ZZ ;S9Jq U 03 :pe 61 :sjou si :eeis Li 'J si ipjBB ei 3i :>ibi u :|9d9| 8 :6u9isuiBjq i :|ea|uo:!>

Leidse Courant | 1988 | | pagina 14