-^adio/televïsïë" OPVOEDING IN GELOOF OP NCRV-RADIO René Mioch: ,Ik zou graag wekelijks een filmprogramma maken CeidócSotncmt DONDERDAG 10 MAART 1988 PAGINA 21 idisons Populair p Nederland 3 _,VERSUM - Op de ope- igsdag van Nederland 3 op >ede paasdag op 4 april zal uitreiking van de Edisons iulair rechtstreeks den uitgezonden op deze iwe tv-zender. Dit ge- rt in samenwerking met Edison Stichting. Frits jts zorgt voor de presenta- De onderscheidingen zul- I worden overhandigd ir minister Brinkman. In i tweede uitzending, laat de avond, zullen de Pop isons bekend worden ge- akt. HILVERSUM Dinsdag start NCRV-radio met een aantal uitzendingen onder de titel „Raamwerk voor christelijke geloofsopvoeding". Prof. dr. W. ter Horst, oud-hoogleraar orthopedagogiek, houdt daarin acht korte lezin gen over dit onderwerp. „De laatste twee, drie jaren is er weer behoefte om zich te verdiepen in vragen rondom de godsdienstige opvoeding. Dit was tot voor kort heel anders. Bijna alle oude taboes werden in de laatste 25 jaar bespreekbaar, maar er kon maar beter gezwegen worden over de verhou ding tot God in opvoedkundige zin", aldus Ter Horst. In de radioreeks pro beert professor Ter Horst daarom een schema te bieden dat de mensen be hulpzaam kan zijn bij de christelijke opvoeding. In de laatste aflevering hoopt hij in te gaan op reakties van luisteraars, de overige zeven hebben als thema: De bronnen waaruit opvoeders putten (15 maart); Mogelijkheid van geloofsopvoeding (22 maart); Waar vindt geloofsopvoeding plaats? (29 maart); Waar vindt anti-geloofsopvoeding plaats? (5 april); Fasen in de ge loofsopvoeding (12 april); Richtingsbesef in de geloofsopvoeding (19 april) en Middelen voor geloofsopvoeding (26 april). De uitzendingen zijn steeds dinsdags te beluisteren van 12.45 tot 13.00 uur via Radio 5. Vlaamse schrijvers in NCR Y's „Literama" HILVERSUM Vijf Vlaamse schrijvers zijn op dinsdag te gast in het literaire radioprogramma van de NCRV „Literama" (Radio 4 om 21.30 uur). De uitzending vindt plaats van uit het Raamtheater 't Zuid in Ant werpen en staat in het teken van de jaarlijkse boekenweek. Herman Brusselmans, Kristien Hemmerechts, Geert van Istendael, Tom Lanoye en Elisabeth Marain, vijf totaal ver schillende schrijvers, maakten bijna allemaal hun debuut in de jaren '80. In deze „Literama"-aflevering ver tellen zij over hun werk en praten zij over de relatie tussen de Neder landse en Vlaamse literatuur. „100 jaar dokteren" trekt opmerkelijk veel kijkers HILVERSUM Het KRO-programma „100 jaar dokteren" heeft opmerkelijk veel kij kers getrokken, die de uitzendingen hoog hebben gewaardeerd. Naar de eerste zeven afleveringen keken gemiddeld 2,4 miljkoen kijkers. De gemiddelde waardering was 7,4. Vanaf maandag 11 april gaat de omroep de serie herhalen. Dat gebeurt in een wekelijk se frequentie 's middags op Ned. 1 om 15.30 uur. In het seizoen 88/89 komt er een nieu we programmareeks van „100 Jaar dokte ren". Ook dan staat de relatie arts-patiënt centraal. Aanleiding is het 100-jarig bestaan van de allopatische geneeskunde, de weten schappelijke onderbouwde geneeskunde die met ziekte-onderdrukkende medicijnen werkt. De exacte invulling van de program ma's staat nog niet vast IILVERSUM „Het gaat reer beter met het bioscoopbe- rijf. Er gaan weer meer men- ;n naar de film... ook veel ou- ere mensen. Ik hoor bij Vero- ica dat mijn programma daar en bijdrage aan levert", zegt ené Mioch, samen met produ- ;r Jos Berge Henegouwen en roduktie-assistente Ingeborg isser sinds november 1985 erantwoordelijk voor „Vero- ica Film". Morgenavond «led. 2 om 20.00 uur) praat hij i een speciale aflevering met arbra Streisand wiens nieuw- e film „Nuts" geen enkele scarnominatie kreeg, et heeft even geduurd voor at René oog in oog kwam te aan met de zangeres/actrice- regisseuzek maar na vier jaar ond ze hem toch een televi- e-interview toe. René Mioch as de eerste. „Ze was heel ze- juwachtig, heel onzeker over loe ze eruit zag. Barbra zei ook (eeds tegen mij: ik hou er niet n om te worden gefotogra- •rd. In eerste instantie schoot n de lach. Ik dacht: dat lens laat al twintig jaar foto's an zich nemen, maar dat hijnt dus niet zo te zijn. Na et interview vertrouwde ze lij toe dat als ze uit eten gaat. (aar altijd wel een fotograaf laat op te wachten. Daar kan voedend om worden omdat het gevoel heeft, dat die iensen een stuk van haar ziel lootleggen. En dat wil ze niet. zegt: „dat is mijn privé-le- i en daar moeten ze niet inkomen", dus reageert ze ressief Als ze aan het werk ligt dat anders, dan heeft al- ■s onder controle Dat merkte ook tijdens het filmen. Te- i de cameraman zei ze eds: .„hoe zie ik eruit?" En n haar assistent vroeg ze tel- ns: „zeg ik dat wel goed?" ik van mij wilde ze achteraf iten of ze het wel goed had daan, zo van: „vond je mij t te agressief!" Dat verbaas- mij van zo'n grote ster. Ik BARBRA STREISAND IS GEEN SPIN DIE MANNEN VERORBERT was nerveus voor het inter view, maar haar onzekerheid was groter... echt heel verras send". Onderkin Het interview was geregeld door de filmmaatschappij en met opzet. „Ze wil alles onder controle hebben. Haar gezicht moest op een bepaalde manier worden belicht. Op die manier zou haar neus er niet te veel uitspringen en zou de kijker haar onderkin niet zien. Wat al snel duidelijk werd, was dat Barbra er vooral op uit was om haar verkeerde imago de we- Renè Mioch: „Ik zou best eens in de maand een half uur met een acteur of actrice willen praten". foto: veronica reld uit te helpen. In het inter view zegt ze ook ergens: „ik ben geen spin die na een goede vrijpartij de mannen verobert". Ik had mij voorgenomen ge heel aan haar kant te gaan staan, zodat we samen zouden kunnen uitleggen hoe zielig ze is. Ik dacht: als ik die houding aanneem, kom je wel met je verhaal. Die werkwijze komt voort uit een ervaring die ik had met Bette Davies. In okto ber vorig jaar sprak ik met haar over de memoires die ze had geschreven. Na een kwar tier riep Bette: „die man moet weg, want die is tegen mij. Hij probeert mij onderuit te ha len", terwijl ik slechts om een verduidelijking vroeg van haar schrijverij. Dus bij Streisand dacht ik: ik kies iouw kant, maar ze was zo defensief. Dat imago van „het kreng" zit haar echt vreselijk dwars. Ze wil zo graag normaal zijn. Streisand heeft ook geen limousine met chauffeur, maar een klein au tootje dat ze zelf bestuurt. Dat vind ik overigens net zo'n neu rose als dat je verzuipt in het sterrendom, a la Joan Collins". René Mioch houdt zich al heel lang met film bezig. Als twaalf-, dertienjarige ging hij al op zondagmiddag in zijn eentje naar de bioscoop om bij te kunnen houden wat er ge beurde. Later maakte hij voor de ziekenomroep een cultu- reel-programma waarin film een belangrijke plaats innam. „Ik had een buurman, die een theater heeft in Amsterdam. Hij zei op een gegeven mo ment: waarom ga je niet een keer mee naar Cannes. Daar heb ik voor het eerst met ster ren gesproken. Ze wisten toch niet wat die ziekenomroep voorstelde. Ik zei dat het voor een lokaal station in Nederland was. Wisten zij veel. In Ameri ka is lokale radio heel gewoon en als je het maar met genoeg enthousiasme vertelde, kwa- „Film is een heerlijk medium. Ik verveel mij echt nooit, maar het is ook zo'n breed terrein waarmee je bezig bent. Je leert zoveel van het kijken naar films. Het is natuurlijk voor een deel droomwereld, maar de meeste onderwerpen zijn heel serieus, gewoon dingen die gebeuren in de maatschap pij. Niet alles is „E.T" of „Star wars". „Nuts" bijvoorbeeld be handelt een probleem uit het dagelijkse leven. Je krijgt door film echt een brede maatschap pelijke kijk". René vindt het als filmliefheb ber jammer dat er niet meer filmprogramma's zijn op de Nederlandse televisie. „De VARA is er mee opgehouden en het is jammer dat de KRO niet meer geld heeft anders zou Hans van Willigenburg meer kunnen doen dan alleen maar wat filmfragmenten to nen. Mijn grootste concurrent is eigenlijk Simon van Collem van de TROS omdat wij de zelfde keuzes maken. Wij ma ken beiden een snel program ma waarin we een groot pu bliek wil voorlichten en daar zijn ook de onderwerpen op af gestemd. De eerste keuzes zijn toch de grote publieksfilms". Elke week René Mioch zou best elke week op hetzelfde tijdstip een film programma willen maken, in- plaats van de gemiddeld dertig minuten die hij nu eens in de drie weken mag vullen. „Maar waar ik mij eerst sterk voor wil maken, is om naast „Vero nica Film", eens in de maand of misschien zes keer per sei zoen op de late avond een uit zending te maken waarin je een half uur met een acteur of actrice praat, zoals nu met Bar bra Streisand. Dat zou ik echt heel leuk vinden". HANS PIËT NEDERLAND 1 EO 16.25 Laesie. Amerikaanse kin derserie. Afl: De explosie. Corey Stuart en Lassie vliegen in een helicopter over een dal, nadat er een explosie heeft plaatsge vonden. Al snel heeft Las sie iets ontdekt 16.50 D'r kan nog meer bij, kin derprogramma 17.15 Pablo, tekenfilmserie NOS 17.30 V*6-Journaal EO 17.46 Tijdsein-Buitenland, ac tualiteitenrubriek IOS 18.15 Ontmoeting met de 3 we reldgodsdiensten TELEAC 18.30 Rockschool 2, voorlich tingsprogramma 18.45 Ni hao, voorlichtingspro gramma cursus Chinees EO 19.00 Jody en het hertenjong, tekenfilmserie. Afl. 1Ge ven en nemen 19.24 Op kleine rails, documen taire over modelspoorwe gen NOS 20.00 S Journaal EP 20.28 Waarom ik niet, program ma over jongeren en diver se verslavingen zoals gok ken. alcohol en drugs. Pre sentatie: Jan van den Bosch 21.20 St. Paul's op toernee, con cert vanuit de Eusebius kerk te Arnhem. Dirigent John Scott. Orgel: Chris topher Dearnley 22.00 Het hart op de tong, Henk Binnendijk interviewt voor bijgangers op straat 22.30 Tijdsein, actualiteitenma gazine. Onderwerpen: 1) een reportage uit Zweden waar „onwillige" aids-se- ropositieven worden geïn terneerd op een eiland. De anesthesist prof. Smalhout vindt dat Nederland in de strijd tegen aids teveel de kop in het zand steekt. Volgens een Amerikaans onderzoek zijn er veel meer mensen met aids be smet dan tot nu toe werd gedacht. 2) Het drinkwater van vijf miljoen Nederlan ders en Belgen staat op het spel. Een accoord over het uitdiepen door Neder land van de Westerschelde in ruil voor Belgische maatregelen voor een schone Maas stuit op ge krakeel tussen de Vlamin gen en Walen. 3) Neder landse scholen krijgen een leskrant over 40 jaar Israël. 4) een revolutionair middel waardoor mensen die een hartinfarct krijgen een gro tere kans hebben om te overleven en weer geheel te herstellen. 23.00 Vrije gevangenen, serie portretten over mensen die vanwege hun overtui ging vervolgd worden 23.05 Actie en reactie (Plant communications), Cana dese natuurdocumentaire over de wijze waarop pla ten en dieren zich door middel van allerlei afweer mechanismen kunnen be schermen NOS 23.40 Journaal 23.45 Nieuws voor doven NEDERLAND2 17.45 Paspoort voor Turken NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort voor Joegosle- ven 18.30 Sesamstraat 18.45 9 Jeugdjournaal 19.00 Journaal KRO 19.12 Klasewerk, spelprogram- ma voor scholieren gepre senteerd door Hans van Willigenburg 20.00 Wat een tijd, spelshow met Ted de Braak 21.00 100 Jaar dokteren, 8-deli- ge serie over gynaecologie en verloskunde (slot). Blijft 't dokteren? Presentatie: Milou van Sprang en Wil van Neerven. Gekeken wordt naar wat nog mis is in de relatie arts-patiënt. Waarin moeten gynaecolo gen zich anders opstellen en welke houding zouden patiënten moeten aanne men? Gesproken wordt met gynaecologen, voor malige patiënten die over hun behandeling niet te vreden waren, studenten medicijnen en een verte genwoordigster van het Amsterdamse vrouwenge zondheidscentrum. 21.50 Hoofdpersoon, Aad van den Heuvel volgt een hoofdpersoon uit de actu aliteit. Deze keer: Donald Woods, de voormalige hoofdredacteur van de Daily Dispatch in East Lon den, Zuidafrika. Woods schreef een boek over zijn ontmoetingen met Steve Biko. Woods gaat in zijn boek ook in op de omstan digheden waaronder de zwarte leider om het leven kwam en vertelt tevens over zijn gedwongen ver trek uit Zuidafrika. Zijn boek vormde de bouwste nen voor de film „Cry Free dom" van regisseur Ri chard Attenborough NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag FEDUCO 23.00 Medelanders Nederlan ders: Eigen haard is goud waard, programma voor Chinezen NOS 23.30 Nieuws voor doven 1T 1 IT 2 Nieuws Tik Tak, animatieserie Fame, Amerikaanse serie. Afl.35: Doris in het land van Oz Plant en boa, informatie over de bosplantaktie. (Herh). Europese volksculturen: Mens en boom. serie. Afl. 10: Een vallei, een herinnering Uitzending door derden Mededelingen Kunst-zaken Hoger-lager twee kandidaten- duo's bekampen elkaar met speelkaarten en enquêtevra gen. Presentatie: Walter Ca- piau. Vandaag spelen Greta Eylenbosch en Greta Verhas selt tegen Eddy Peeten en Lie- Panorama Dallas, Amerikaanse serie. Afl 235 Gejaagd door de wind -23 05 Nieuws en Coda: La Fa vorite. van Couperin. uitge voerd door Jos van Immerseel, klavecimbel 15 Mijn stem in de gemeente. Afl.5: Inspraak: Drie keer ra den. (herh). 5 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. Afl.497: Karen roept Wayne tot de orde. Amanda roept Fiona ter hulp om Mitch toch stiekem te kunnen ontmoeten Mededelingen Nieuws 0 Kwidam, videospelletjes BS Dood van een handelsreizi ger (Death of a salesman), Amerikaanse speelfilm uit 1985 van Volker Schlöndorff naar het gelijknamige toneelwerk van Arthur Miller. Met: Dustin Hoffman. Kate Reid, John Mal- kovich e.a. Willy Loman. een ouder wordende handelsreizi ger. ziet zijn leven als een mis lukking en beseft dat hij beter kan sterven zodat zijn gezin de verzekeringspremie kan op strijken... 00.00 Politiek* collaboratie. Afl.6: De stroomversnelling. Herh BF 1 Nouba-nouba, kindershow Carrefours Journaal l Ce soir, regionaal programma 6 Quick et Flupke, tekenfilm 1 Journaal Autant savoir, consumenten rubriek. Vandaag: Intoxication au monoxyde de carbone Inspecteur Lavardin, Franse speelfilm uit 1985 van Claude Chabrol. Met: Jean Poiret, Jean-Claude Brialy, Bernadette Lafont e.a. De maaltijd van Hé- lène. haar dochter Véronique, haar broer Claude en haar tweede echtgenoot Raoul wordt onderbroken. Een af vaardiging van de gemeente vraagt Raoul om te stoppen met zijn godslasterlijke toneel stuk. Later wordt hij dood op het strand gevonden.. 00 Cinescope. Arlette Vincent in gesprek met Sophie Marceau 00 Laatste journaal 130-23.40 Politieke uitzending: La pensée socialist* I Spass beiseite - Herbert kommtl Serie met Karja Brug- ger. Helga Feddersen. Uwe Friedrichsen e.a. Afl.: ...So wunderschon wie Heute. (herhEen stel voetbalfans ontmoet in de trein een echt paar dat op weg ins naar een balletvoorstelling i Die schwarzen Brüder, serie met: Robert Bricker. Martin Arnold. Johanna Neuhaus e.a. Afl.4 I Ein unmöglicher Auftrag, kin derprogramma. Afl.4 Vorsichtl Kinder in der Kiste, kinderprogramma i Tagesschau Kommissar Zifall, serie. Afl.: Ein gezielter Schuss i Tagesschau Hier und heute, actualiteiten Falcon Crest, Amerikaanse se rie. Afl. Gesucht und gefunden I Programma-overzicht I 05 Tagesschau i Der Anschluss - ein österrei- chisches Trauma. Documen- 21.00 Der 7. Sinn 21.03 Extratour, amusementspro gramma gepresenteerd door Margarethe Schreinemakers en Stefan Viering 22.00 Die 5. Jahreszeit in Bayern, politiek en amusement gepre senteerd door Gerhard Schmitt-Thiel 22.30 Tagesthemen 23.00 Der Anschluss 50 Jahre da- nach. Discussieprogramma over een Oostenrijks trauma 23.45 Diebe unter aich. Misdaadfilm van Nicolas Gessner en Pierre Pelegri naar een roman van Frederic Dard. Met: Edwige Feuillière, Guy Marchand, Mi chel Creton e.a. (herh.). Tijdens het carnaval van Nizza wordt een juwelierswinkel overvallen. De daders ontkomen in het drukke feestgewoel 01.10 Tagesschau 01.15-01.20 Nachtgedanken, be schouwingen van Hans Joa chim Kulenkampfl DUITSLAND 2 I Muppet-Babies, Amerikaanse tekenfilmserie. Vandaag: Ge- nau nach den Regeln I Logo, jeugdjournaal l Die Dreibeinigen Herrscher sf-avonturenserie naar de boe ken van John Cristopher. Met: John Shackley. Jim Baker, Ceri Seel e.a. Afl.: Glück oder Frei- heit Heute en Aus den Landern I Tele-lllustrierte, sport, actu aliteiten en amusement i Matlock misdaadserie. Met: Andy Griffith, Kene Holiday, Linda Purl e.a. Afl: Mord im Kasino Programma-overzicht x Ondertiteling via Teletekst Tweetalige ot stereo-uitzending C Zwart/wit-uitzending ■X Zwart/wlt-uitzending met onder titeling via Teletekst SI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels KJ Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Hèlène Lapiower speelt de rol van een joodse vrouw, die in de speelfilm „Bruxelles-Transit" met haar man een nieuw be staan probeert op te bouwen in België. Duitsland 1 om 23.10 uur. de aktie Sorgenkind. Met o.a. Sophie Marceau, Tony Mars hall en Loriot. Presentatie: Wim Thoelke 20.50 Die grosse Hilfe. Balans van de actie Sorgenkind 21.00 Gesundheitsmagazin Praxis. Die letzten Tabus: Ziekten waarover men niet spreekt. Met bijdragen van Thomas Greulich, Petra Luther- Rad- keen Christine Schmidt. Pre sentatie: Hans Mohl 21.45 Heute-journal 22.10 Willy Brandt gibt Antwort. Gesprek n.a.v. 125 jaar SPD 23.10 ft: Schwierige Heimat: Brüssel Transit (Bruxelles-Transit). Belgische speelfilm uit 1980 van Samy Szlingerbaum. Met: Boris Lehman, Hélène Lapio wer, Jeremy und Micha Wald e.a. (Joods met Duitse onderti tels). Het lot van Joodse ban nelingen in België, vlak na de tweede wereldoorlog 00.30 Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II: cursus scheikun de. Les 12: Aminozuren en proteïnen 18.30 Programma met de muis 19.00 Aktuetle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 19.40 Raamprogramma van de re gionale studio's 20.00 C Stadt im Würgegriff (The captive city). Amerikaanse speelfilm uit 1952 van Robert Wise. Met: John Forsythe. Joan Camden. Harold J. Ken nedy. e.a. Austin is reporter bij de Kennington Journal. Alles lijkt in orde in het kleine stad je. tot er op een dag een tele foontje van Clyde Nelson komt. Nelson gelooft dat hij il legale gokpraktijken op het spoor is. Austin gelooft hem niet. tot Nelson dood wordt aangetroffen 21.30 West 3 aktuell 21.45 Geschichte: Spurénsicherung - Russland an der Spree, do- 22.30 Hallo Beatrice, Franse serie Met: Nicole Coucel, Daniel Ceccaldi, Anne Consigny e.a. Afl.5: Agnes und ihre VSter 23.25 Nachge8pielt: Ich bin eine Schwieriger, documentaire over de toneelspeler en regis seur Fritz Kortner 00.25 Laatste nieuwe BBC 1 Best of British, fragmenten uit Britse speelfilms The Flinstones Children's BBC Superted, tekenfilm Jackanory Around the world with Willy Fog, tekenfilmserie. Afl.20: With Willy Fog Newsround, jeugdjournaal Blue Peter, informatief kinder programma Neighbour*, serie. Scott ont vangt een veelbelovend tele foontje. 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus, nieuwsmagazine 20.00 Top of the pops, muziekpro gramma. Presentatie: Peter Powell en Simon Bates 20.30 IB Eastenders, familiefeuille ton. Kathy, Lou en Michelle bereiden een familiefeest voor. Wicksy's probleem is dat hij moeten kiezen tussen dat feest en een uitje met een vriendin 21.00 Tomorrow's world, weten schappelijk magazine. Presen tatie: Peter McCann, Maggie Philbin, Howard Stablefora en Judith Hann. Wetenschap heeft prioriteit In China. De supersnelle liften in gebouwen en hun ruimtevaart-program- ma bewijst dat. Verder een kijkje bij de Imperial College In Londen waar wordt geexperi- menteerd met vuur in de ruim te 21.30 Mastermind, spelprogramma 22.00 Journaal 22.24 Regionaal nieuws 22.30 All the best of Dave Allen. Show met deze Ierse komiek 23.00 Question Time. 00.00 The Untouchable*, Ameri kaanse polltle-serie met Ro bert Stack 00.50-00.55 Weerbericht BBC 2 16.00 Embassy World Indoor Bowlt te Alexandra Palace 16.50 Nieuwsoverzicht 17.00 Catchword, quiz 17.30 Embassy World Indoor Bowls 16.30 Holiday '88 19 00 Embassy Wordl Indoor Bowls 20.00 Cover to cover. Te gast zijn drie schrijvers: Graham Swift, Robin Mackness en Chris Killip 20.30 The education programme. Het woord Is aan de leerlingen om te zeggen wat ze van het Engelse onderwijssysteem vin- 21.00 Out of court informatief pro gramma over justitionele zaken 21.30 Nature. 20-delige natuurserie met extra aandacht voor mi lieuproblematiek. Deel 4 22.00 Dog food Dan and the Car marthen 6-delige serie (slot). In Huil vertelt Helen tegen Aubrey dat hun affaire over is en dat ze haar huwelijk wil red den. In Carmarthen zegt Qwy- neth hetzelfde tegen Dan. 22.30 40 Minutes Vandaag: I Alison, portret van Alison French, een spastisch meisje 23.10 Cabaret at the jongleurs. Gasten o.a.: Morris Minor and The Majors, The Brighton Bott le Orchestra 23.40 Newsnlght, actualiteiten 00.25 Weerbericht 00.30 Samenvatting World Indoor Bowls 01.00 Weekend outlook 01.05-01.35 Open University SKY CHANNEL 16.00 The Great Video Race 17.00 The DJ Kat Show 18.00 The Monkees. Amerikaanse comedy. Afl.: Mi Jacgeo. 18.30 I dream of Jeannie. Afl.: My son. the genie. Tony krijgt bezoek van de Amerikaanse president. 18.57 The Uniroyal Weather Report 19.00 Three's Company. Komische show. Afl.: Jack the giant killer. Jackie wil Chrissie bescher men. maar dat is niet gemak kelijk 19.30 The Incredible Hulk. Ameri kaanse serie. Afl.: Earthquakes happen. 20.30 Emerald Point. Drama-serie. Afl.: The Climax. Deanna wordt gegijzeld. De FBI komt direct in actie. 21.27 The Uniroyal Weather Report 21.30 The Road to Wreatlemania IV. The Main Event. 22.30 Ford Ski Report 23.15 Italian Football Highlights 23.30 Spanish football 00.30 GD TV. Met Gary Davies 01.17 Uniroyal Weather Report 01.20 THE ARTS CHANNEL: 01.20 Story of fashion (2), documen- taire-serie over de geschiede nis van de mode 02.20 KogowaUki plays Chopin 03.05-03.20 Aujourd'hui en France SUPER CHANNEL 16.00 Nino Firetto Totally Live 17.00 Formula One 18.00 Super Sonic 19.00 Captain Power and the Sol diers of the Future. Science- fiction-serie. Afl.: The Intruder. 19.25 Goodyear Weather Forecast 19.30 Oxford Scientific Films. Docu mentaire. All.: Within the Coral Wall 20.30 eg Say Ah. Komische reeks 21.00 Twilight zone I. Serie. Afl.: The Shadow Man. Wanneer een jongetje kennis maakt met the Shadow Man worden zijn nachtmerries werkelijkheid. Verder: The uncle devil show over de gevolgen van een vi deo en Opening Day over de vreemde gevolgen van een moord. 22.00 Super Channel News 22.30 Goodyear Weather Forecast 22.35 American Indoor Soccer 23.35 American College Football 00.35 Super Sonic. 01.35-02.35 Formula One MTV EUROPE 16.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit New York 17.00 3 From 1 at 5. Met ZZ Top 17.15 Marcel Vanthilt, met van 19.00-19.30 Remote control 20.00 Ray Cokes 22.00 MTV's Metal Hammer. Har- drockmuziek 23.00 Ray Coke*, met van 00.00- 00.30 Club MTV (herh.) 01.00-06.00 Gast-vj TV 5 18.00 Récrèation 18.40 Dea Chiffres et des Lettres 18.55 Flash Into 19.00 Champs-Elysees 20.30 Aujourd'hui en France 20.45 Apoetrophes 22.00 Journal Télévis* 22.30-23.30 Cinema Cinemas NEDERLAND 1 NOS: 09.30 en 13.00 Nieuws voor doven. RVU: 14.00 Mannen, (slot): Mannen en... macht. KRO: 14.30 Mer ry Melodies 14.35 Storm boven een huwelijksbootje. Amerikaanse film (1948). Een nachtclubzangeres neemt de plaats in van een rijke dame, die op haar beurt onderduikt om haar man te kunnen bespioneren 16.15 Columbus.—, of wat er allemaal nog te ontdekken valt, praatprogramma NOS: 17.30 '-«-Journaal. KRO: 17.46 Alvin en z'n boefjes DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03 Der grosee Preis 11.25 Planqwuadrat Europa 12.10 Gesundheitsmagazin Praxis 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15- 14 00 Diese Woche im Europaïschen Parlement 14.20 Das Erbe des Ve ters, Afl.6. 15.20 Tagesschau 15.30 Papi, wa* machst Du eigentlich den ganzen Tag? 15.45 Besuch bei ei- nem Hauptlingssohn. Amerikaanse film (1974) van Lamont Johnson. 17.10 Julia und der Rentenkavalier, Afl. 11: Frau Lamberts alter Esel 17.15 Tagesschau DUITSLAND 2 13.15-13.45 Bild(n)er der Chemie 14.45 Bilder, die die Welt bewegten. 15.10 Hotel 15.55 Heute 16.00 Silas, 16.25 Freizeit...und was man daraus machen kann. Vandaag: Tips voor korte reizen en vakanties. 16.55 Heu te en Aus den Landern 17.10 Tele- lllustrierte 17.50 Ein Engel auf Er- den BBC 1 07.35 Leon Errol 08.00 Breakfast time, ontbijt-tv 09.55 Open air (1) 10.20 Kilroy 11.00 Going for gold 11.25 Children's BBC. 11.55 Five to eleven 12.00 Open air (2) 13.00 Day time live lunchmagazine. 13.55 Jour naal en weerbericht 14.30 Neigh bours 14.50 L Dinner at eight, Ame rikaanse film (1933). 16.40 Ask Mar- go 16.50 Children's BBC 17.10 Su perted 17.15 Jackanory SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 08.35 Sky Trax 13.05 Another World 14 00 City Lights 14.30 Fashion TV. FTV 15.00 Transformers 15.30 Ski- Boy 16.00 Countdown 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Supertime 08.00 Nino Firetto 0900 Sons and Daughter* 09.25 What a picture 09.50 Play it safe 10.00 Ken Home's Chinese Cookery 10.30 Craft of the Potter 11.00 Li ving Planet 12.00 Emmerdale Farm 13.00 Game for a laugh 13.25 Good year Weather Forecast 13.30 Sons and Daughter* 14.00 Cassi* Co 14.55 Goodyear Weather Forecast 15.00 Supertime 15.30 Captain Po wer and the soldiers of the future 16.00 Nino Firetto Totally Life MTV EUROPE 06.00 Maiken Wax* 11.00 Jerry Foulkes 12.00 Remote control (herh 12.30 Jerry Foulkes 15.00 Ray Cokes RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 18.35 Man en paard. 19.02 KRO's Country time. 19.55 Column. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 2220 Moordbrigade Stockholm. hoorspel. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VPRO: VPRO's nachtleven. RADIO 3 18.03 NOS: De Avondsplts. 19.02 TROS: Ferry Meat's soul- en disco show 21.02 De CD Show 23.02-24.00 Sesjun RADIO 4 18.00 NOS: Nieuws 18.02 VPRO: Muziekactualiteiten in binnen- en buitenland. 18.45 De leestafel. 19.00 Nieuwe CD's en platen. 19.20 Het Feuilleton. 20.00 Nieuws. 20.02 De wandelende tak. 21.00 Het podium. 21.00 Concert in de IJsbreker 2200 Specials en noviteiten. 23.00-00.00 Muziek van nu. RADIO 5 18.00 Nieuws. 18.10 KRO: KRO-literair. 18.40 OIS: Turks programma. 19.00 NOS: Buitenlandse werkne mers. 20.30 TELEAC: Sociale zekerheid. 21.00 Rockschool II. Les 8. 21.30 Pronto? Les 17. 22.00-2230 Doelgericht ondernemen. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30- 19.00 Vandaag de dag op donderdag. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel 18.30 BRT Big Band. 18.45 PP: SP 19.10 Actueel. 19.33 BRT Combo. 20.03 Folk. 21.03 Passage 88. 21.30 De taalstrijd. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30 Twee tot twee BRT 2 18.00 Amusement rond auto's. 19.10 Funky Town. 2205 Boem Boem. 23.30 Twee tot twee BRT 3 18.10 Actueel 18.30 Soefi, deel 2. 19.45 Home Made. 20.30 Scola Gregorlana Brugge. 21.25 Concerto nr.1. Goldmark. 22.00 Actualia. 2215 Nieuwe muziek van Isang Yun. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VPRO Het Gebouw 12.58 NOS: Land- en tuinbouw. 13.08 NCRV: Hier en nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.05 NCRV-V.I.P.- roem. 18.05 VARA: VARA Radio 1 Vrijdag editie RADIO 2 07.03 KRO: Echo 07.08 Het levende woord. KRO's Ontbijtshow. Pater Adri Maat. Adres Onbekend. In antwoord op. Pater Adri Maat. Van twaalf tot twee. M/V-Magazine. KRO's familliehoorspel. TROS: Gerard de Vries draait op verzoek Nederlands hitwerk RADIO 3 07.03 VOO: Ook goeiemorgen. 09.03 Goud van Oud. 11.03 Simone Walraven. 12.03 Bart en De Zwart. 15.03 De Top 40 RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 VARA: Vroeg Ochtendconcert. 08.00 Nieuws. 08.02 Vroeg Ochtendconcert. 09.00 Les Arts Florissants. 09.40 Intermezzo. 10.10 Franse kamermuziek 11.20 Edo de Waart dirigeert. 12.30 Jazz-op-vier-concert. 13.00 Nieuws. 13.02 Promenade Concert 14.00 EO: Orgelbespeling. 14.30 Klein bestek. 15.30 Uit de schat der eeuwen. 16.00 Crème du Baroque. 17.15 Cantates van Bach. RADIO 5 06.30-06.40 Scheepvaart- en markt berichten en uitgebreid weer bericht. 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: De brandhaard. 10.00 AVRO: Hoe gaat 't er mee. 11.00 NOS: Een leven lang. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 1215 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.00 Nieuws. 13.10 VPRO Het Gebouw met Stand plaats Suriname en het Euro- 14.00 AVRO: De stofzuiger. 14.25 Je bent wat je eet. 14.45 Ontdekkingsreizigers. 15.00 VPRO: Het Gebouw 15.00 Rondgang en het spoor. 16.00 Muziek uit Het Gebouw. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchuur. Radio Rijn mond: 07.00 Ochtendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 1200 Lunchprogram- ma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00- 17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met I wakker. 08.20 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Tussendoor. 14.03 Welkom in Vlaanderen. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Dag en dauw. 08.12 Brussel X. 10.03 Platenpoets. 12.00 Muziek en info. 13.10 Vlaamse artiesten. 14.00 Lichte muziek en info. 16.00 Abraham al gezien? BRT 3 07.00 Goede Morgen 08.15 Ochtendvariaties 09.15 Blijvend vuurwerk van Stravin sky en Nielsen. 10.00 Schoolradio. 11.00 Franse kamermuziek. 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13^5 Schubertade Hohenems. 15.05 Symfonisch concert

Leidse Courant | 1988 | | pagina 21