DE SLIMSTE IS DE MICRA: 16.520,- ER ZIJN TALLOZE MANIEREN OM NIET KRAP TE HOEVEN ZITTEN NISSAN Mitsubishi houdt meest ontwikkelde Galants nog thuis AUTO-HOME B.V. Hyundai: niet al olympische face Showroom-verkoop-werkplaats: Touwbaan 5 (hoek Rietschans) Leiderdorp, tel. 071-410141 Werkplaats-filiaal: Levendaal 136-138. Leiden, teL 071-149341 Verwen uzelf eens met 'n proefrit in de Nissan Micra. Een auto die u alle ruim te biedt Voor 'n prjjs die z'n naam meer dan waar maakt Z'n vinnige 4-cilin- der 1.0 liter motor brengt u in rap tempo waar u 'm vingerlicht heen stuurt, zonder dorstig te z\jn. Eén liter benzine is goed voor 20,8 comfortabele kilome ters (ECE: 90 km/u GL 5-bak)De Micra is niet alleen prys- maar ook milieubewust Elke handgeschakelde Micra voldoet zonder katalysator aan de nieuwste uit laatgasnormen voor 'schone' auto's. De Micra is er in verschillende smaken. Wilt u 3 of 5 deuren, schakelen of een handige automaat? Aan u de keus. Kortom: wie pr\js stelt op luxe, comfort en ruimte en tegelijk op de kleintjes let doet er goed aan vandaag nog bjj ons langs te rijden. Wedden dat het aan genaam kennismaken wordt? I E3 NISSAN Uw grootste J^MITSUBISHI dealer voor Leiden-Leiderdorp e.o. Automobielbedrijf JAJ ill AUTOCeidócSomant DONDERDAG 10 MAART 1988 PAGIN][U ADVERTENTIE HYUNDAI-dealer voor Leiden, Leiderdorp etc. Touwbaan 2 2352 CZ Leiderdorp Tel. 071-899275 ook schuin staan maar meer in dwarsrichting lopen. Daarmee bereikt men (door geprogram meerde vervorming van de ophangpunten) stabiliserend meesturen zoals Mazda bij de RX-7 en 929 op vergelijkbare wijze realiseerde. Of dat niet genoeg is komt daar nog echte vierwielbesturing bij volgens een niet eerder vertoond prin cipe. Men verschuift de schui ne langsarmen en gebruikt geen extra stuurhuis, zoals Honda en Mazda. De bedie ning is hydraulisch (in samen werking met normale stuurbe krachtiging) en afhankelijk van de stuurkracht. De achter wielen kunnen alleen meestu ren. We mochten eveneens niet minder verwachten dan een standaard anti-blokkeer rem- systeem op de vierwielaange- dreven modellen, die evenals de voorwielaangedreven zes tienklepper schijfremmen rondom hebben. Maar zelfs daarmee zijn we er nog niet. Mitsubishi brengt verder nog echte actieve vering, vanzelf sprekend met computersturing bediend. Buiten de normale schroefveren zijn er daarbij aan alle wielen verstelbare schokdempers en regelbare luchtveren. Met die luchtver- en kan de auto onder alle rijomstandigheden vlak op de weg gehouden worden, terwijl regelbare vering en demping ook kunnen reageren op de mate van wegoneffenheid. Afhankelijk van de snelheid wordt de wagenhoogte aange past; bij hoge snelheid gaat-ie twee centimeter omlaag, met één knop kan de auto ook om hoog (twee of vier centimeter) voor rijden op erg hobbelig terrein. Verder kent de actie ve vering een keuze tussen comfort, sport en automatisch regelende instelling. Dan is het kinderspel om er nog een electronisch gestuurde vier- versnellings automaat tegen aan te gooien, met keuze tus sen „sport" en „economy" schakelprogramma. PETER FOKKER Wellicht hoopt men dat de meest opwindende Galant versies het image van de auto zodanig opvijzelen, dat de ho gere prijzen geaccepteerd worden. Onduidelijk is voor alsnog welke van de vermelde technische meesterwerken in ons land te koop zullen zijn, laat staan voor welke prijs. Dit neemt niet weg dat Mitsubishi een (in elk geval op papier) sterk staaltje van technisch kunnen laat zien. Om te be ginnen is er van de nieuwe zestienkleps tweelitermotor ook een turbo-variant. Deze heeft, zoals Toyota en enkele anderen al toepassen, een vari abele inlaat. Bij lage belasting zuigen de cilinders door slechts één inlaatkanaal aan, bij hoge belasting gaat het tweede kanaal open, waarbij de twee sets kanalen elk een vormgeving hebben om onder de omstandigheden waarin ze geopend zijn optimale presta ties te bereiken. Dat leidt dan tot het behoorlijk indrukwek kende vermogen van 150 kW/ 205 pk. Overigens zit bij die motorbeschrijving een heel ander totaalgamma van krachtbronnen dan we in het Nederlandse gamma zien. Er is daar wel een 1.6, in plaats van de gewone tweeliters bij ons een 1.8 injectiemotor, en dan de zestienklepper met of zon der turbo. Zowel voor de ge wone zestienklepper als de turbo-variant is er sprake van - met zoveel vermogen welko me - vierwielaandrijving. Die is in principe permanent, maar met variabele vermogensver deling over voor- en achter wielen met de zo snel ingebur gerde visco-koppeling. De ach teras, bij de nu voorgestelde Nederlandse modellen een tor- sie-as aan langsarmen en schroefveren, moet dan uiter aard aangepast worden. Er komt dan een onafhankelijke achterwielophanging met drie- hoeksarmen in een zeer unie ke samenstelling. Elke arm is namelijk weer opgebouwd uit een schuin staande arm in lengterichting en twee daar achter geplaatste armen, die Zo ziet de Hyundai XP Olympique er uit. De Stellar krijgt zomer een opvolger waarvan de fabriek nu alleen nog codenaam Y-2 prijsgeeft. Na Calgary richten veler ogen zich al op Seoel. Daar vinden de Zomer spelen plaats, maar Zuid- Korea grijpt met beide handen de kans aan om reclame voor zichzelf te maken. Alles hangt in dat land immers nauw samen, want ook via de Hyundai Motor Corporation worden we op de hoogte gehouden van de econo mische ontwikkeling van heel Korea. Daarin speelt Hyundai wel een belang rijke rol, en uiteindelijk maken de Olympische Spelen weer in zekere zin reclame voor Hyundai. Met de huidige Ponyserie - vooral dank zij de standaard 1,5 liter katalysatormotor, denkt men zelf - wist Hyundai de al zo veel voorspelde door braak in ons land op gang te brengen. De verkopen zijn van 1986 op 1987 meer dan ver drievoudigd, voor het huidige Olympsiche jaar denkt men het aantal van 1987 nog met de helft te Dat zal niet alleen moeten worden met Olympique-versies of nimale face-lift voor en Stellar. Na de zomer de Stellar een opvolger van men nu alleen nog denaam Y-2 noemt. Wat betreft de facelift 1988: die richt zich bij Stellar slechts op zoals mooiere grille en doppen. Interessanter is dat de drie- en vijfdeurs L en GL er een gratis Oly^YiV que-pakket bij krijgen. zaken hierin zijn buitenspiegel, Ier en grille met verstralers. De deze sen 16.695,- ook wel, want het nieuwe mo del is wat zwaarder. Gevolg is dat de prestaties iets stijgen, maar ook het gemiddeld ver bruik. Naar keus is er voor de diverse 1.8-varianten een vijf- bak of vierversnellingsauto- maat. Dan is er de 1.8 Turbo diesel, die juist zwakker werd en van 60 kW/82 pk terugvalt naar 55 kW/75 pk, maar dan wel bijna tien procent zuiniger gaat lopen volgens ECE-stan- daardcijfers. De tweeliterver- sies worden weer sterker (80 kW/109 pk in plaats van 75 kW), hetgeen in dit geval ech ter gemiddeld nauwelijks tot een hoger verbruik moet lei den. De tweeliter turbomotor moet in eerste instantie wijken voor een zestienkleps-tweeli- ter met wat minder kracht, namelijk 103 kW/140 pk. Deze komt kennelijk iets later dan dè andere modellen beschik baar, maar wordt al wel in de prijslijst vermeld. Die loopt dan eerst van ƒ28.795,- voor de 1.8 EL tot ƒ56.595,- voor de 2.0 GTi zestienklepper in luxe uitvoering. Daarmee is de nieuwe Galant niet onaanzien lijk duurder dan het oude mo del, en doet zich de vraag voor of dit het in de loop der jaren wat getaande succes zal verbe teren. deels zo'n indrukwekken de techniek dat men het er in Japan kennelijk toch nog wat moeilijk mee heeft. Zo is er nu voor Nederland wel een nieuwe reeks grote se dans, maar nog zonder de ver sies waarin „state-of-the-art"- techniek is verpakt. Voor wie de term niet kent: het wil zeg gen dat al het beste en meest vooruitstrevende bij elkaar werd gebracht. Die Galants behoeven daarom aparte ver melding. Niet dat de overige geen nieuws-bieden, maar wel borduren ze voort op het be kende stramien van de oude Galant. In principe is er slechts sprake van een nieuw gemodelleerde carrosserie en een aangepast motorengamma. Wielbasis, wielophanging en voorwielaandrijving zijn vrij wel gelijk aan die van het oude model. De carrosserie presenteert zich met nog wat modernere en rondere lijnen, maar weinig veranderde af metingen. De lengte nam zelfs iets (2 cm) af, de breedte bleef gelijk en de hoogte groeide wat (4 cm). De achterklep loopt nu door tot aan de bum per, dus dat is vooruitgang. Het interieur is als voorheen goed afgewerkt, het instru mentarium kreeg meer con ventionele lijnen waar in het oude model de bedienings knoppen nog wat eigenzinnig ondergebracht waren. De ex tra hoogte maakt een wat an dere opstelling van de zitele- menten mogelijk, waardoor er in de praktijk weer wat aan de toch al behoorlijke zitruimte in de Galants is toegevoegd. Op motorisch gebied is sprake van een opwaardering. De 1.6 liter basismotor moet wijKen voor een 1.8 liter groot exem plaar met wat meer vermogen (63 kW/85 pk); maar dat mag Kort geleden kon Mitsu bishi ons al de nieuwe Ga lant-modellen tonen, maar ook niet meer dan dat; rijden was er niet bij en definitieve specificaties stonden nog niet geheel vast. Lang hoefden we daar niet op te wachten, want als een Japanse auto buiten het eigen land gaat opereren is-ie echt wel helemaal klaargemaakt door de fabriek. De nieu we Galant brengt echter Nu 6 jaar carrosserie-garantie. Deze garantie legen doorroesten van binnenuit Is van toepassing op alle nieuwe Nissan personenauto's Va. prijs incl. BTW, excl. afleveringskosten. Ook voor fleetsaJcs en leasing Wijzigingen voorbehouden. Nissan Is ook de maker van de Micra, Sunny, Prairie, Laurel, Silvia, 300ZX, Patrol, King Cab. Tferrano, Vanette, Urvan en Cab JE BLIJFT ERIN RIJDEN. Alphen a/d Rijn, Autobedrijf Van Lejjden BV, FYederik Hendrikstraat 2, tel. 01720-91344. Leiden, Auto Heemskerk B.V., Lammenschansweg 128, tel. 071-310811. Lisse, Autobedrijf Broertjes B.V., Oranjelaan 74, tel. 02521-17550. Noordwijk, Garage Abswoude B.V., Nieuwe Ofiemweg 2, tel. 01719-19246/13150. Roelofarendsveen, Auto Heemskerk, Alkemadelaan 1, tel. 01713-2866. Sassenheim, Autobedrijf Beugelsdjjk (service- bedrjjO, Hoofdstraat 158, tel. 02522-31020. 4

Leidse Courant | 1988 | | pagina 18