Intimidatie-taktiek van FC Den Haag slaagt weer Basketballers Den Bosch verrassen in Europa Cup sportuitslagen JSV verspeelt in Zuiderpark vierde competitie-punt Van de Meent vergelijkt Dé Stoop met Lubbers %ORT ÊeidócSomonl DONDERDAG 10 MAART 1988 PAGINA 11 !onnors en Wilander uitgeschakeld n Orlando )RLANDO Jimmy Connors en ilats Wilander hebben gisteren de rganisatoren van het tennistoernooi an Orlando weinig plezier bezorgd. )e 35-jarige Amerikaan, als derde eplaatst, moest al in de eerst ronde uigen. Zijn landgenoot David Pate leek sterker: 3-6, 6-4, 6-3. De als eer ie geplaatste Zweed werd in de veede ronde met 6-0, 7-5 verslagen oor de Amerikaan Jay Berger, die p de wereldranglijst de vijftigste laats inneemt. De 21-jarige Ameri- aan speelde aanzienlijk sneller en agressiever dan Wilander, die her- aaldelijk op het verkeerde been erd gezet. Tweede nederlaag voor handbalsters TETTEROW De handbalsters van het Ne derlands team hebben bij het Neubranden- burg-toernooi in Oost-Duitsland de tweede nederlaag geleden. Bulgarije bleek in Tette- row met 22-19 te sterk. Bij rust leidde de Bul gaarse ploeg ook al met drie doelpunten voor sprong: 13-10. Bij het Nederlands team was Christa van de Vorstenbosch van PSV, de op volgster van de gestopte recordinternational Hanneke van Eyl op de linkeropbouwpositie, de uitblinkster. Ook de debutantes, de linker hoekspeelster Kitty Vonhof van SEW en de jeugdige doelvrouw van Quinuts, Astrid van der Zanden, maakten een goede indruk tegen de Bulgaarsen, die in de beginfase via flitsend aanvalsspel een voorsprong van drie treffers veroverden en die niet meer uit handen ga ven. DDR schrijft Kania in voor WK-schaatsen SKIËN Naast Nederland vaardigen Oost-Duitsland en de Sovjetunie het maximale aantal van vier rijdsters af naar het schaatstoernooi om het wereldkampioenschap allround, dat ko mend weekeinde in Skiën (Noorwegen) wordt gehouden. Oost- Duitsland heeft titelverdedigster Karin Kania, Andrea Ehrig, Gabi Zange en Gunda Kleemann ingeschreven. Van de eerste drie wordt verondersteld, dat zij met dit toernooi hun internatio nale loopbaan beëindigen. De organisatoren in Skiën, een plaats je op ongeveer 120 kilometer ten zuiden van Oslo, verwachten dit weekeinde een temperatuur rond het vriespunt. Daags voor aankomst van de meeste ploegen was het enige graden boven nul. Het toernooi wordt gehouden op een kunstijsbaan. Eerder dit seizoen werd de Europese titelstrijd ook al in Noorwegen, in het iets noordelijker gesitueerde Kongsberg, gehouden. Aan het toernooi om het wereldkampioenschap schaatsen voor dames doen 32 rijdsters uit vijftien landen mee. Voor Nederland treden aan: Yvonne van Gennip, Marieke Stam, Petra Moolhuizen en Marga Preuter. Grietje Mulder is reserve. Biljart-toppers toch in Vejle MAASTRICHT Het toernooi om de Europese titel drieban den begint vandaag in het Deense stadje Vejle toch met alle toppers. Op het laatste moment is de im passe rond de Westduitser Die ter Muller, waardoor de Belgen- Ceulemans, Dielis, de Nederlan der Van Bracht en de Zweed Blomdahl hadden gedreigd zich terug te trekken, opgelost. De vijf beroepsspelers maken nu ook deel uit van het in totaal twintig biljarters tellende veld. De Luxemburger Grethen heeft zich om andere redenen afge meld. Van Doorn en Ohr terug in hockeyploeg DEN HAAG Bondscoach Gijs van Heumen, die in Seoul met de Nederlandse hockeysters het in Los Angeles veroverde Olympische goud ver dedigt, heeft zijn ploeg bekend gemaakt voor het sterk bezette zeslandentoernooi in Perth, dat 19 maart begint. In de selectie is zoals verwacht weer een plaats ingeruimd voor Marieke van Doorn (HGC) en Martine Ohr (HDM), die de Eu ropese titelstrijd in Londen misten wegens een blessure. Van de voorlopige groep van negentien zijn doelvrouw Alette Pos en de veldspeelsters Ingrid Jansen en Marjolein de Leeuw afgevallen. De selectie uit: Det de Beus (EMHC), Yvonne Buter (HGC), Marjolein Bolhuis, Helen van der Ben, Carina Benninga. Terry Sibbing en Ingrid Wolff (allen Amsterdam), Lisanne Lejeune, Annemiek Fokke, Noor Holsboer, Aletta van Ma nen, Laurien Willemse en Marieke van Doorn (allen HGC), Martine Ohr (HDM), Sophie von Weiier (Hilversum) en An- neloes Nieuwenhuizen (MOP). Twee Cubanen voor Neptunus ROTTERDAM De Rotterdamse honkbal-hoofd klasser Neptunus heeft twee Cuba nen aangetrokken. Het zijn de 20-jari- ge Armando Fer- reira en de vier jaar oudere Luis Gustavo Pestana. In Cuba kwamen zij uit voor het team van Industri- ales. De jongste is achtervanger, Pes tana zal als korte stop fungeren. EN HAAG In het rnieuwde Zuiderpark- adion begroette FC Den aag voor de tweede keer vier dagen een gelijk- el als ware het een erwinning. Moe maar ildaan vielen Martin Jol de zijnen elkaar gister- 'ond in de armen, nadat i de trotse lijstaanvoer- ?r PSV hadden gedwon- in een punt achter te la- n (1-1). Daarmee ver eeltte de Eindhovenaren in vierde comeptitie- int. gelopen zondag had het (ten rechte) gevreesde Ajax al rtoegen moeten nemen met nzelfde puntendeling. )aardoor staan we nu twee 1 In ten vóór op de begroting", 16 werd gisteravond na het in- ialduel tegen PSV met we erom glunderende gezichten Mconstateerd. Het letterlijk te- in degradatie knokkende FC en Haag bleek ook zonder de jor de rest van het seizoen geschakelde Karei Bouwens staat tot een fikse portie in- idatie. Zonder daarbij ove ns over de schreef te gaan. de wijze les van vijf we geleden nadrukkelijk in voorhoofd (9-1 in Eindho- n) had Pim van de Meent H^grijpelijk gekozen voor een y fensievere taktiek. En tot brik van de toch gewaar- huwde PSV'ers gooide de uisclub evenals tegen Ajax eteen weer „de beuk erin". potentiële landskampioen pp duidelijk de benen te spa- tn voor de Europa Cup-re- :l6rn tegen Bordeaux. Vooral achterin ontzag FC Den Haag niets of niemand, met als re sultaat dat het trio Vanen- burg-Kieft-Viscaal maar zel den in de buurt kwam van doelman René Stam. Hagenaar In het eerste kwartier werd FC Den Haag bestraft met vijf vrije trappen, terwijl PSV ui terst proper bleef voetballen. Het duurde zelfs tot de 27e mi nuut alvorens scheidsrechter John Blankenstein voor het eerst een overtreding van Eindhovense zijde ontwaarde. Ivan Nielsen bracht de op rechts nog steeds onwennige Remco Boere ten val, waarna FC Den Haag voor het eerst een vrije trap „mee" kreeg. Dat was overigens niet alleen de verdienste van PSV. Blan kenstein, voormalig Hagenaar en nu woonachtig in Noord- wijkerhout, deed opvallend veel moeite om zelfs ook maar de schijn van betrokkenheid te vermijden. „Waardoor de ba lans naar de andere kant door sloeg", constateerde ook FC Den Haag-trainer Pim van de Meent. Die samen met maar liefst 13.000 toeschouwers eveneens kon zien dat z'n spelers wel degelijk in staat zijn zich aan hun opdrachten te houden. Te gen „mindere" tegenstanders wil Van de Meent op de reser vebank nog weieens de haren uit zijn hoofd trekken, maar tegen topploegen als Ajax en PSV blijkt zijn ploeg, toch ui terst gehoorzaam. Met name Raymond Rijntjes viel wat dat betreft in positieve zin op. De 22-jarige middenvelder legde topscorer Ronald Koeman bij na volledig aan banden en aan zijn gevreesde afstandschoten kwam de international dan ook nauwelijks toe. Ook Joop Lankhaar en Heini Otto vol brachten hun verdedigende ta ken bijna foutloos. De gebles seerde Lankhaar tegenover Eric Viscaal, die jongstleden zaterdag nog goed was voor vier treffers; Otto wederom als perfecte voorstopper, waar door Wim Kieft nagenoeg on zichtbaar bleef. Lob Maar ook aan de andere zijde kwamen de aanvallers slechts zelden „in beeld". De wijze waarop de Ier Mick Byrne de enige bruikbare pass kreeg, was dan Ook kenmerkend: uit handen van doelman Stam. Dat gebeurde zes minuten voor de pauze, toen PSV-ver- dediger Adick Koot kennelijk al met zijn gedachten bij de thee was. Met een perfecte lob mikte Koot de bal over zijn ei gen doelman Van Breukelen heen, nadat Byrne de uittrap van Stam had doorgekopt: 1-0. Haagse optimisten geloofden vanaf dat moment zelfs in de eerste competitie-nederlaag van PSV, maar dat getuigde van weinig realiteitszin. Ook na het uitvallen van Sören Lerby, trekkebenend slachtof fer van de Haagse vechtlust, had PSV het beste van het spel. Tien minuten na de her vatting leidde Vanenburg dan ook via een vrije trap de ver diende gelijkmaker in. Hij vond het hoofd van de vrij op gekomen Nielsen, die zich (evenals John Bosman afgelo pen zondag!) in sterk naar bui tenspel riekende positie be vond. Uitgerekend op dat mo ment maakte ook doelman Volgende week besluit over trainersvakature DEN HAAG Voorzitter Stoop hoopt volgende week een besluit te kun nen nemen omtrent de op volging van trainer Pim van de Meent. Stoop sprak gisteren met Rob Jacobs, die met Tonnie Bruins Slot de voornaamste gegadigde is voor de vakature, die aan het eind van dit sei zoen in het Zuiderpark ontstaat. Aanstaande dins dag praat de scheidende voorzitter met Bruins Slot, voormalig assistent van Johan Cruijff. „Beiden zijn geschikt voor FC Den Haag", vindt Stoop, die de spelersgroep niet wil be trekken in de keuze van de nieuwe oefenmeester. Rob Jacobs, nu nog in dienst bij Roda JC, is ook in onderhandeling met een Belgische club en ook ook voor Bruins Slot zijn meerdere kapers op de kust. De ex-assistent van Johan Cruijff bij Ajax, aast zelf op een functie bij de nieuwe club van Cruijff. In voortdurende woordenstrijd tussen FC Den Haag-voorzitter Dé Stoop en zijn trainer Pim van de Meent, heeft de laatste gis teren weer een nieuwe variant bedacht. „Er is geen man buiten premier Lubbers die zo aantrekkelijk is voor de pers als Stoop", sprak Van de Meent gisteren FC Den Haag - PSV. „Alles wat hij (Stoop) zegt, schrijven jullie op", verweet Van de Meent zijn uit journalisten bestaande gehoor. Onlangs sprak het tweetal af hun conflicten binnenskamers te houden. „Zoals het hoort", aldus Van de Meent. Stam zijn enige foutje, waar door de 94e Eindhovense com petitie-treffer van dit seizoen een feit was: 1-1. In het bepaald niet goede, maar wel boeiende restant van het duel overleefde FC Den Haag puur op wilskracht. Bij monde van Frans Danen smeekte de thuisclub om het eindsignaal van Blankenstein, om vervolgens als vanouds het publiek te bedanken voor de vocale steun. „Als de Noord- tribune het hele seizoen open was geweest, zouden we vier of vijf punten meer hebben gehad", betoogde Van de Meent na afloop nog maar eens. De vertrekkende trainer meldde tevens zich nog abso luut geen zorgen te maken over een nieuwe job. „Eerst komt aanstaande zondag", weet Van de Meent, Die zich terdege realiseert dat FC Den Haag in de uitwedstrijd tegen Fortuna wel weer eens in de oude fout zou kunnen verval len. Volgens de begroting moet in Limburg echter één punt worden weggesleept. Ham vraag is daarbij of de moege streden Hagenaars zich weer net zo kunnen opladen als de afgelopen vier dagen. FC Den Haag - PSV 1-1 (1-0): 39. Koot 1-0 (eigen doel), 55. Nielsen 1-1. Scheidsrechter: Blankenstein. Toeschouwers: 13.000. Gele kaart: Nielsen (PSV). FC Den Haag: Stam; Lank haar, Jol, Otto, Van Oosten; Van Alphen, Danen, Rijntjes; Boere (De Roode), Byrne (Rontberg), Schellevis. PSV: Van Breukelen; Gerets, Nielsen, Koot, Heintze; Van Aerle, Koeman, Lerby (Lins- kens); Vanenburg, Kieft, Vis caal (Janssen). ROB LANGEVELD Knie Gillhaus in orde DEN HAAG PSV- aanvaller Hans Gillhaus heeft gisteren in een Eindhovens ziekenhuis zijn knie laten onderzoe ken. De arthroscopic wees uit, dat er met het gewricht niets ernstigs aan de hand is. Gillhaus kan maandag de training hervatten. De blessure van Frank Arnesen, die in Bordeaux al na tien minuten uitviel met een spierscheurtje in het dij been, is zover hersteld, dat de Deen weer voluit kan trainen. Gisteren bleef hij voor alle zeker heid aan de kant. u"\veede etappe 'arijs - Nice oroor jonge Deen I J\LREAS De Deen Sören Iholt heeft gisteren de twee- i etappe van Parijs - Nice ge- H-tinnen. Het was de rit van jint-Etienne naar Valreas er 200 km. De Brit Sean Ya- 61) behoudt de witte leiders- lii. Lilholt ontsnapte al na ••Yemen kilometer en bleef A/6 km lang alleen voor het jloton uitrijden. Met de -oorden)wind in de, rug 5 Vam hij tot het hoge uurge- 1 iddelde van 41,787 kilome- iJv. Op de eindstreep had hij In voorsprong van 1 minuut seconden op het peloton, aarvan de Ier Sean Kelly de I (rint won vóór de Belg Etien- l|-ide Wilde. Kelly kreeg daar- ior vijf seconden bonificatie, p 22-jarige renner uit Kopen- ïiw heeft er lang voor beten werken. Bijna 180 ki- meter reed hij alleen vooruit l een aanval in de afdaling |n de Col de la Republique. jne berg, beginnend in de bui- nwijken van vertrekplaats* J. Etienne, inspireerde geen lllkeling. De omstandigheden aren er ook naar. Een pak >rse sneeuw uit de nacht Lllrgde voor een barre koude. at was nog niet de plaats om Tgn te vallen. Lilholt echter ng, onmiddellijk na het ^ogste punt, wel op pad. „Ze- JCir niet met het plan om een jeine 200 kilometer alleen te jden. Integendeel. Ik ver achtte dat er na de afdaling msen mee zouden komen. it het niet gebeurde. Wat mij eer verraste, was dat lijn voorsprong zo snel groei- naar Sören Lilholt ontwikkelde een gemiddelde snel- t,787 kilometer per uur. FOTO: ANP winst, die een genadig peloton hem had aangeboden. Sören Lilholt rijdt pas zijn De laatste beklimming, de Cote d'Aleyrac, een heuveltje in de Provence, dat nauwelijks naam mag hebben, vroeg het laatste deel van de reserves van de jonge Deen. Met grote brokken moest hij inleveren wat hij met kleine beetjes had opgebouwd, maar aan de streep restte hem toch nog iets meer dan tien procent van de meer dan negen minuten deze krant onderdag 24 maart verschijnt 5e'de bijlage Tennis'88. a (formatie over de adverteermogelijkheden in deze bijlage wordt u Waag verstrekt door Aernoud Lippmann, die bereikbaar is onder timmer 071-122 244. 2cidóeSoiwa/nt nals. Lilholt geeft daar een ge slaagde voortzetting van een opmerkelijk begin. In 1983 veroverde hij bij de wereld kampioenschappen voor junio ren twee titels. Hij werd kam pioen in de individuele weg wedstrijd en was tevens met Denemarken het sterkst in de ploegentijd over 75 kilometer. Sportwereld Judo - Staatssecretaris Dick Dees opent dinsdag 15 maart om 15.00 uur de nieuwe sport school van oud-topjudoka en IOC-lid Anton Geesink in Utrecht. De Olympisch kam pioen van Tokio heeft in het pand aan de Anton Geesink- straat ook het kantoor inge richt voor zijn werkzaamhe den voor het Internationaal Olympisch comité. DEN BOSCH In de fi naleronde om de Europa Cup basketbal heeft Den Bosch gisteren in eigen huis een verrassende overwinning behaald op Barcelona. Na een achter stand van 43-53 bij rust werd het dank Zij een enorme inzinking van de Spanjaarden in de tweede helft 91-90 voor de Bra banders. Voor Den Bosch, dat als gevolg van een groot aantal blessures ver zwakt aantrad, was het de eerste overwinning na ze ven nederlagen. Landskampioen Den Bosch heeft met de zege het verloop in de kwartfinale-poule van de strijd om de Europa Cup be hoorlijk op zijn kop gezet. De Spanjaarden moeten nu de laatste twee duels winnen om zich alsnog te plaatsen voor de halve eindstrijd. De uitslag was gunstig voor Maccabi uit Israël. Barcelona kon zich de neder laag in de kolkende Maaspoort volledig zelf aanrekenen; ook al gooide Den Bosch zich met enorme overgave in de strijd. Het was de Brabanders niet aan te zien dat ze al enige maanden alle uitzicht op kwa lificatie op de halve finale ver loren toen hun sterspeler Paul Thompson een achillespees scheurde. Later haakte ook nog Henk Pieterse met ge scheurde kniebanden af. Het daardoor gehavende Den Bosch liet de laatste weken al zien over veel veerkracht te beschikken. Met een veredelde B-ploeg werd bekerhouder Tracer Milaan twee weken ge leden al tot een uiterste krachtsinspanning gedwongen. Vorige week verloren de Bra banders nogal onterecht van de Franse kampioen Orthez en gisteren zette de achtvoudige Nederlandse titelhouder de kroon op het werk. De Bossche winst kwam tot stand in een thriller. Vanaf de tiende miuut in de tweede pe riode gaven beide team elkaar geen centimeter ruimte meer. Daarvoor had Barcelona steeds het spel gedicteerd, maar ver zuimd het karwei af te maken. De geplaagde thuisclub rechtte in de slotfase nog een keer schrap om de tegenstander te rug te wijzen. Jos Kuipers scoort -voor Den Bosch. BASKETBAL Finaleronde Europa Cup Den Bosch (Ned) - Barcelona (Spa) 91-90 (43-53). Toeschouwers 1200. Scheidsrechters De Coster (Bel) en Poiger (Oos). Scores Den Bosch: Schilp 23. Kort hout 19, Bottse 16, Reddick 15. Go- vers 9. Kuipers 9. BOKSEN Kwartfinales Italia-toernooi Venetië Vedergewicht: Tuur (Ned) verliest op punten van Murin (Fra); Welterge- wicht: Vos (Ned) wint op punten (4-1) van Martinez (Spa): Zwaarwelterge-- wicht: Prins (Ned) wint door opgave in tweede ronde van Kertesz (Hon). HANDBAL Damestoernooi Neubrandenburg Groep A: Oost-Duitsland - China 30- 20 (16-11), Bulgarije - Nederland 22- 19 (13-10). Stand: Oost-Duitsland 3- 6, "Noorwegen 2-4; Bulgarije 3-4; Ne derland 2-0; China 2-0. Groep B: Jong Sovjetunie - Oosten rijk 19-12 (10-8), Hongarije - Zweden 23-19 (11-11). Stand: Hongarije 2-4; Jong Sovjetunie 2-4; Oost-Duitsland 2-2; Zweden 3-4; Oostenrijk 3-0. PAARDESPORT Koersen van, Nootdorp Eerste koers, 2000 m: 1. Bea Rose (J. Meertens) 3.02,5 - 1.31,3, 2. Carlo Buitenlust, 3. Bernadina. Toto: win nend 7,50, plaats 1,70, 2,30, 2,20, koppel 21,00, trio 304,20. Tweede koers, 2000 m: 1. Bitonto Mendel (C. de Leeuw) 2.49,3 - 1.24.7, 2. Ace Hanover, 3. Brianne S. Toto: winnend 4,70, plaats 1,60, 2,90, 1,40, koppel 16,80, trio 150,60. Derde koers. 2000 m: 1. Caesareven- to (H. Langeweg) 2.53,2 - 1.26,6, 2. Camaro, 3. Cerise. Toto: winnend 4,00, plaats 2,60, 1,20, 2,50, koppel 6,90, trio 80,30. Vierde koers. 2380 m: 1. Bonny Mar co (J. Wagenaar) 3.25.5 - 1.26,4, 2. Argonaut, 3. Zandra Aldorp. Toto: winnend 18,30, plaats 4,40, 3,10, 3,50, koppel 42,20, trio 1.514,80. Vijfde koers, 2000 m: 1. Zambesi Cede (E. van der Zijden) 2.46,1 - 1.23,1, 2. Ylongka Randalls, 3. Ydra P. Niet gestart: Ylja Dorado. Toto: winnend 4,50, plaats 2,00, 3,80, 15,00, koppel 53,00, trio 1.084,20. Zesde koers, 1640 meter: 1. Zonne bloem S (H. Langeweg) 2.17,6 - 1.23,9; 2. Zllma Vredebest; 3. Zmuda Buitenzorg. Niet gestart: Anna V. Toto: winnend 3,20, plaats 1,30 1,30 1,20, koppel 15,90, trio 70,70. Zevende koers, 2000 meter: 1. Ans wer Mendel (N. Knoll) 2.48,7 - 1.24,4; 2. Anton Riebrand; 3. Albert Dathari- na. Niet gestart: Zenith B. Toto: win nend 2,20, plaats 1,50 2,20 1,30, kop pel 16,80, trio 95,30. Achtste koers, 2000 meter: 1. Ylona D (F. Handelaar) 2.45,2 - 1.22,6; 2. Upwey Fortuna; 3. Yonker Ulandia. Toto: winnend 29,60, plaats 3,00 2.00 1.40, koppel 107,00, trio 583,00. Negende koers. 2380 meter: 1 Zorro Ulandia (W. Duivenvoorden) 3.21,3 - 1.24,6; 2. Arjen Enkhulzen; 3 Yzella K. Toto: winnend 8,60, plaats 2,80 2,00 4,60, koppel 41,10, trio 490,00. Tiende koers. 2000 meter: 1. Zmanza Princess (J. Oorthuijsen) 2.43,6 - 1.21,8; 2. Us Rudi; 3. Zamajo Star. Toto: winnend 1,30, plaats 1,20 7,30, koppel 9,70, trio 85,30. Elfde koers, 1640 meter. 1. Zarathoe- stra (R. van Stam) 2.17,2 - 1.23,7; 2. Atlanta; 3. Armanda Laine. Toto: win nend 6,10, plaats 1,40 1,30 1,30, kop pel 9,50, trio 105,30. Omzet totalisator: 358.005. TENNIS Grand-Prixtoernooi Orlando Eerste ronde: Wilander (Zwe) - Tulas- ne (Fra) 6-2, 6-3, Cassidy (VSt) - Ny- ström (Zwe) 6-0, 7-6, Becker (WDI) - E. Sanchez (Spa) 7-6, 6-4, Pate (VSt) - Connors (VSt) 3-6, 6-4, 6-3, Mecir (Tsj) - Perez (Uru) 6-3, 6-2, Agassi WIELRENNEN Tweede etappe van Parijs-Nice: 1. Lilholt (Den), 196 km van St. Etien ne naar Valreas in 4 uur 47 minuten en 10 seconden (met vergoeding 4.47.00), 2. Kelly (Ier) 4.48.22 (4.48.17), 3. De Wilde (Bel) 4.48.22 (4.48.20). 4. Planckaert (Bel) 4.48.22. 5. Kuum (Noo), 6. Early (Ier). 7. Haex (Bel). 8. Kools (Ned), 9. Wegmüller (Zwi), 10. Pensee (Fra), 11. Haghe- dooren (Bel). 12. Yates (GBr), 13. Lauritzen (Noo), 14. Phillipot (Fra), 15. Van Calster (Bel), 16. Phinney (VSt) zelfde tijd als Planckaert. 17. Vanden- brande (Bel) 4.48.31, 18 Wijnants (Bel), 19. Colotti (Fra), 20. Peeters (Bel), 21. Morjean (Bel). 22. lurvik (Noo), 23. Pascal Simon (Fra), 24. Rossignoli (Ita), 25. Bagot (Fra), 40. Kuiper (Ned), 50. Winnen (Ned), 77. Van Wijk (Ned) zelfde tijd als Vanden- brande, 130. Breukink (Ned) 4.51.45, 143. Harings (Ned) 4.56,30. 155. en laatste Fujita (Jap) 5.12.45. Algemeen klassement: 1. Yates (GBr) 10 uur 24 minuten en 15 seconden, 2. Kelly (Ier) op 2 minuten en 17 secon den, 3. WoJtlnek (Fra) 2.17. 4. De Wilde (Bel) 2.18. 5. Kuum (Noo) 2.22, 6 Planckaert (Bel), 7. Haex (Bel). 8 Haghedooren (Bel), 9. Fignon (Fra). 10 Phillipot (Fra), 11. Pensee (Fra), 12. Lauritzen Noo) zelfde tijd als Kuum, 13 Vandenbrande (Bel) 2.31, 14 Pascal Simon (Fra), 15. Bordonali (Ita). 16. Kuiper (Ned), 17. Rue (Fra), 18 Decrion (Fra), 19. Mottet (Fra), 20. Bagot (Fra), 21. Regis Simon (Fra), 22. Bontempi (Ita). 23. Colotti (Fra), 24. Echave (Spa). 25. Van Lancker (Bel), 34. Winnen (Ned) zelfde tijd als Vandenbrande. 79. Harings (Ndd) 10.30, 84. Lilholt (Den) 11.56, 85. Breukink 12.40. 87. Kools (Ned) 13.18, 102. Van Wijk (Ned) 13.27. 155. en laatste Shappi (Zwi) 56.23. ZEILEN Internationale zeilweek in Cannes 470-klasse: 1 Wicky (Zwi). 2 Dront- mann (Ned), 3. Calafat (Spa). Stand: 1 Drontmann 23.7 punten, 2 Calafat 24.0, 3 Wicky 26.0. Tornado: 1. Gd- bler (WDI). 2. Spengler (WDI), 3. Lan ge (WDI), 12. Van Bladel (Ned). Stand: 1. Le Rof (Fra) 5.7, 2. Zuccoli (Ita) 23.7, 3. Langer (WDI) 24.7, 13. Van Bladel (Ned) 43.0. Meer sport op pagina 31.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 11