Topgirls op AVRO-televisie GUIDO DE MOOR: „Ons soort mensen" familie in neergang toneelproject VPRO-televisie 'IADIO/TELEVISIE EcidócSomont WOENSDAG 9 MAART 1988 PAGINA 15. Steden en hun verleden" thema nieuwe Teleac-cursus MERDAM „Steden en hun verledende ont- ing van de stedelijke samenleving in de Neder- iden tot de negentiende eeuw, is het thema van een uwe cursus van Teleac die op 8 april begint op de ^B>visie (Nederland 3), en op 11 april op radio 5. cursus, die zowel op televisie als radio uit twaalf en bestaat, brengt aan de hand van acht Neder- dse en vier Vlaamse steden de historische herkomst i de Noord- en Zuidnederlandse stad in beeld. Het »en van de mens in die tijd staat daarbij centraal. De Hl^sfsus is er op gericht om op een andere wijze naar de torische overblijfselen van de steden te gaan kijken. bedoeling is dat daarbij wordt geleerd oog te krij- i voor details en begrip voor de menselijke kanten, [televisie behandelt, net als het begeleidende cursus- ik. aan de hand van één van de twaalf steden steeds ander thema, in de radiolessen ligt de nadruk ir op het verleden van de stad. 00- HILVERSUM De AVRO besluit haar programma van zaterdag a.s met de televi siebewerking van „Topgirls", één van de grote toneelsuccessen van 1986. Het stuk is geschreven door een vrouw (Caryl Chur chill) en wordt uitsluitend vertolkt door vrouwen. In „Topgirls" speelt Pleuni Touw de rol van Marlène, een knappe efficiënte zakenvrouw. Zij is directrice van een head huntersbureau. Als in een droom heeft zij vijf andere vrouwen uitgenodigd. En niet de eerste de beste. Deze vrouwen komen zo uit de geschiedenis of de legende gestapt en vertellen aan Marléne over de offers die zij brachten om zelf over hun lot te kunnen beslissen en te ontsnappen aan de alleen heerschappij van de mannen. Die vrouwen zijn: Paus Johanna, de enige vrouwelijke Paus in de geschiedenis; Isabella Bird (1832- 1904) die bekend werd door haar vele reis verhalen; Lady Nijo (1257-1309) groot ge bracht in het paleis van de Keizer van Ja pan; Griselda, de vrouw van de wrede Mar kies van Saluzzo rond het jaar 1000 en Dul- le Griet, die rond 1564 in Vlaanderen een vrouwelijke opstand uitgeroepen heeft. De rollen worden gespeeld door respectievelijk Henriëtte Tol, Coby Stunnenberg, Marieke van der Pol, Sylvia Millecam en Jes Vriens. De televisieregie is in handen van Walter van der Kamp. Van 23.15 tot 01.00 uur via Nederland 2. Duitsland in de greep van Soundmix-show KEULEN Afgelopen zaterdag heeft Rudi Carrell op Duitsland 1 de eerste van zeven (Duitse) versies van de Soundmix Show gepresenteerd. Er keken 25 miljoen mensen in West-Duitsland, Zwitserland en Oostenrijk. De eerste prijs, de gouden mi crofoon, werd gewonnen door hetzelfde stel dat ooit meedeed aan de Nederlandse Soundmix Show, maar dat toen niet zo hoog kwam. Dit echtpaar zette in de ogen van het Duitse publiek een perfecte Barbra Streisand en een nagenoeg even geweldige Neil Diamond neer. Het echtpaar heet Hei ne. Ondanks de Duitse naam zijn het Ne derlanders. Ze woonden tot voor kort in Limburg, tegenwoordig in Essen. Voor ons land gaat Henny Huisman een „verras singsprogramma" maken, zoals eerder in Duitsland door Rudi Carrell is gedaan. Jns soort mensen", de fn-ers, gevormd door tellectuelen, artiesten anderen in de maat- tappelijke bovenlaag, men zich zo, omdat zij in eigen leefstijl schep- n. Zij onttrekken zich n de gangbare regels n wat burgermansmo- il heet en permitteren h dingen waar de ge- ddelde mens zich het ofd over zou breken. beeld van dit slag mensen le toneelschrijver Gerben (llinga zich voor ogen, toen van VPRO-tv het verzoek eeg een toneelprojekt voor I scherm te ontwerpen. Hij Éj^kmde dit „Ons soort men- ÉfiB" en schreef het samen ^^t Edwin de Vries, die er k de regie over voert. In- jsen staat men ermee in de ■■■^B-studio, soms hele dagen flnn 's morgens acht tot 's UUpnds laat. Het moet begin ril op de buis in vier afleve- Igen. Dit is kort dag en kagt inzet van alle krach- 'P ndo de Moor kan daarover in lepra ten. Voor dag en dauw hij al op weg naar Hilver- (n. „Later in de maand", zo rtelt hij, „zal het allemaal II vlotter gaan, maar nu ^■gt het uitlichten van de nes veel tijd. Een geluk is, ze een voortreffelijke ep spelers hebben aange kken, collega's met wie het is de hele dag te verkeren I samen toneel te bedrij- Iddelpunt van dit spel jrmt een familie, een vader i een moeder met twee kin- ren. De vader wordt ge- fceld door Guido de Moor en i moeder door Viviane de jiynrk De twee kinderen, JBfi jongen en een meisje, door Jasper de Moor, Guido de Moor: „Ons soort mensen" zal de kijkers ontroeren en plezieren tegelijk". foto: milan konvalinka een zoon van Guido, en Jip Wijngaarden. In hetzelfde huis woont ook de moeder van de pater familias, een cre atie van Mary Dresselhuys. guido de Moor: „Daar staan we allemaal van te kijken hoe de doorgewinterde toneelrot Mary daar vitaal de toon van dit gezin staat te zetten. Zij trekt ons allemaal naar dit ni veau op en bovendien be schikt zij over een rijke herin nering aan toneelverhalen, leerzaam en anekdotisch tege lijk. Zo kom je de dag wel door". Dit gezinnetje, geplaatst in een weelderig binnenhuisde cor, in het speelse effect van een zuilenrij, raakt in de loop van dit spel compleet in de vernieling. Zij permitteren zich alle mogelijke vrijheden. Bovendien voegt schrijver Hellinga er nog enige doses voorverwarmde hangijzers aan toe, van druggebruik tot milieuproblematiek. De vader, een kerngeleerde, heeft zo zijn zorgen over het sdi-project, het strategische defensie initiatief, nodig om in de stratossfeer vijandelijke raketten te kunnen onder scheppen. Dit voert hem re gelmatig het Pentagon binnen en brengt hem in contact met de grootste kerngeleerden ter wereld. Bovendien houdt hij contact met een grootheid op zijn gebied, ene Tesla, die als een Shakespeareaanse geest door de scene waart en als een soort adviseur van de mensheid fungeert. Intussen rooit hij het thuis moeilijk met zijn vrouw (Viviane), een Frangaise met een joyeuse, aardgebonden levenswandel. In de ogen van de moeder van de kerngeleerde past dat Franse mens niet binnen haar levenssfeer Zij wordt daaruit verwijderd op een wijze waar de dood op volgt. Voor oma heet zij niet de juiste vrouw in het leven van haar zoon te zijn. Zij zorgt beter voor haar „kind", zijn dagelijkse eitje en zijn kopje thee op bed. Daar heeft een man met een hoog IQ recht op. Intussen hangt in het zwerk de hele familie als een doem de mislukking van de electronische wal boven het hoofd Op de duur gaat dat fataal worden. Met de kinderen gaat het trouwens ook niet best. Zij verdwijnen min of meer uit het leven van de ouders, zodat zelfs nasporingen moeten worden gedaan. De vader legt het aan met de vriendin van zijn zoon. Dit leidt tot totale emotionele verwarring, ook al omdat de dochter een verhou ding aangaat met een cocaïne- dealer, die een verstolen le ven leidt en de politie op zijn hielen weet. Er zit zelfs een aangenomen kind uit de Phi- lippijnen bij, een stuk liefda digheid, want „ons soort men sen" doet zulks. Dit zou een tragische onder toon doen veronderstellen. Maar zo heeft Gerben Hellin ga dit spel niet geschreven en daar legt regisseur Edwin de Vries niet het accent. In de lichtelijk opvertrokken speel wijze zal het karakter van ko medie bewaard blijven. Op die basis hebben bij de aan maak van dit tv-spel in vier afleveringen schrijver Hellin ga en schrijver/regisseur De Vries elkaar bij voorbaat ge vonden. Zij zegden elkaar toe het subtiel te houden, en bo vendien geestig. Met een cast als waarover de VPRO voor dit spel de beschikking heeft moet dit lukken, volgens Gui do de Moor. In het huis van de kernge leerde vader lopen allerlei op vallende figuren in en uit, die allemaal in die neergang een rol spelen, maar die volgens Guido de Moor er bovendien toe bijdragen, dat het zijn prettige kanten heeft om zul ke lange dagen te maken in de studio. Elsje de Wijn, Hans Croiset, Porgy Franssen, Ton Lutz etc., stuk voor stuk men sen die onderling de sfeer be palen, van dit spel niet alleen, maar van het collegiaal ver keer in de studio bovendien. Het speelt zich allemaal in de studio af. Er hoeft niet naar buiten te worden gegaan om op lokatie te filmen. Dit mag ook een verdienste van Hel linga heten, dat hij dit spel al dus heeft opgezet, dat alle verwikkelingen spelen ten huize van dezelfde familie. Guido de Moor noemt dit spel een uitdaging voor talent en bovendien leuk om te doen, zeker geen slapstick, wel on derhuidse humor, opgeroepen door de onderlinge frustraties van egocentrische mensen. Onlangs werd in een discussie opgemerkt, dat een acteur ei genlijk iemand is zonder hart, hoogstens voorzien van een borstholte, waarin voor elke rol opnieuw een ruilhart kan worden geplaatst. Hoe kijkt De Moor hiertegen aan? Guido: „Geen hart, hoe kom je er bij? De acteur is een en al hart, ten eerste voor zijn werk, anders begin je er niet aan. Ten tweede voor de man of vrouw, die hij in zijn rol neer moet zetten. De acteur moet zijn voorzien van wel tien harten. Anders zou hij nooit zoveel gevoel in zijn werk kunnen leggen. Het spel „Ons soort mensen" zal daar om de kijkers ontroeren en plezieren tegelijk. Het behoort tot het talent van de acteur om zijn hart in zijn werk te leggen". TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 VOO s Crossbow, jeugdserie. Afl: Lotus. Teil en zijn zoon zijn weer herenigd, maar het botert niet zo. Matthew is boos, wanneer hij hoort dat zijn vader niet de revo lutionaire leider blijkt te zijn waar hij hem voor hield Dynasty, Amerikaanse se rie Afl: De garage. De Car- ringtons komen bij elkaar om Krystina te verwelko men. NOS 1A6-Journaal VOO Veronica sport, sportma- gazine Family ties, Amerikaanse serie. Afl.: Verander niet. Alex en zijn vriendin Ellen hebben nogal uiteenlopen de interesses en Alex is bang dat hij haar kwijt raakt. Dus probeert hij in druk te maken TELEAC Rockschool II, les 8. Het arrangeren van instrumen ten en zang VOO Pompy de Robodoll, ani matiefilm. Afl: De droom van Danny SI Countdown, poppro gramma met Simone Wal raven. Gast: Robert Pal mer NOS t Journaal SOCUTERA De stilte die echt pijn doet. Film van het Natio naal Reumafonds VOO S Miami Vice, Amerikaan se serie. Afl: De dooi zet in. Crockett en Tubbs ont dekken een 2 meter lange capsule met daarin het in gevroren lichaam van de beroemde rastazanger Ne- vin. Het geheel is eigen dom van de bioloog Dr. Poe, die van plan is Nevin te reanimeren Bart Peeters, show gepre senteerd door Bart Pee ters. Onderwerp: Bart Pee ters en de zee. Het wel en wee van de zee wordt door Bart Peeters muzikaal ver vat in een show met liede ren over dit grote water en haar neven-aspecten. Gasten: Julya loko. Tony Perroni, Margriet Eshuys en de Havenzangers Nieuwslijn, actualiteiten rubriek gepresenteerd door Jaap van Meekren en Ruud Hendriks. Uitgebreid aandacht voor „super- tuesday", de belangrijkste voorronde in de Ameri kaanse presidentsverkie zingen. Voorts aandacht voor de Nederlandse pre mière van de film „Cry freedom", waarin de apartheidspolitiek in Zuid- Afrika wordt gekritiseerd. Aan bod komen onder an dere de regisseur Richard Attenborough en de Zuid- afrikaanse journalist Do nald Woods, op wiens boe ken de film is gebaseerd is. 22.50 RUR, Praatprogramma met Jan Lenferink 23.35 Gemene verhalen, serie. Elfde afl.: Kreeft, met Ri- cardo Sibelo (Jonathan), Manouk van der Meulen (Sonja), Esgo Heil (Hart man) en Renè van Asten (Peters). Regie: Leo van der Goor. Het water wordt steeds smeriger, doordat een fabriek in de buurt maar doorgaat met het lo zen van plutoniumhou- dend water. De leden van de milieu-organisatie Blue Sea besluiten tegen de lo zingen in actie te komen. Het verhaal werd geschre ven door Jean Ummels. NOS 00.05 Journaal 00.10-00.15 Nieuws voor doven NEDERLAND2 FEDUCO 17.40 Milieu educatie, les 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.30 Sesamstraat 19.00 Journaal PP 19.12 Uitzending van D'66 VARA 19.22 De Smurfen, tekenfilmse rie. Vandaag: De Chinese reiziger 19.35 Zangeres zonder naam: Bedankt lieve mensen, hoogtepunten uit het af scheidsconcert 20.05 Bergerac, Engelse politie serie. Afl.: Met gekruiste degens. Om een oude fa milievete bij te leggen wordt het graf van Jean- Michel Roussillon geo pend. Bergerac is er bij om er voor te zorgen dat alles goed verloopt. Maar de gebeurtenis loopt uit op een nieuwe ruzie 20.57 Golden girls, Ameri kaanse comedyserie. Afl.: Mooier dan ooit. Rose loopt met een levensgrote videocamera door het huis: ze wil het leven vast leggen voor haar videocur sus. Dorothy voelt er niks voor om in beeld te komen 21.22 Goedele, praatshow ge presenteerd door Goedele Liekens. Onderwerpen: Onder meer de WK onder water hockey, de Neder landse vrouwenexpeditie naar de Himalaya en de zanger Rob Jansen 22.02 VARAfashion, modepro gramma met voorjaars- en zomermode 1988 NOS 22.30 Journaal 22.45 Den haag Vandaag. Parle mentaire rubriek 23.00 Studio sport 23.30-23.35 Nieuws voor doven l!iin |p5 Nieuws Tik Tak Animatieserie. 2478t5 Plons. Kinderserie. Afl: Plons en de sierduiven. (herh) i0 Seabert. Jeugdserie. 35 Kilimanjaro, nieuwspro gramma voor tieners. DO Uitzending door derden. Pro gramma van de Katholieke Te levisie- en Radio-Omroep Insch'O Paardenkoersen, mededelin- erooM. 9en en programma-overzicht H15 Nieuws --40 Kurtoisie, Hilaire Sfeermaec- JW R kers. kaarsenfabrikant, geeft spoef lessen in hoffelijkheid, van- gratü daag: Misbruik van vreemde 32.29. woorden en technische termen 15 Een zaak voor twee. Westduit- se serie. Afl.3: Ergens. Dr. 3P Renz krijgt bezoek van Herbert jlaapl Wiesner, die hem de sleutels h jl van zijn safe toevertrouwt. In 7^ het geval dat er iets met Wies- ®®n9« ner zou gebeuren moet hij de burg, sleutels overhandigen aan een uit Hamburg komend journalist 15 Graceland: The African Con- i cert, concert van Paul Simon, opgenomen in Harare, Zim babwe. M.m.v. Hugh Maskela, Miriam Makeba, Ray Phiri en Ladysmith Black Mambazo #15 Eiland, kunstmagazine. Met J o.m. de auteur Jan Wolkers en esacl be choreografie Michelle-Anne ■en ir Demey. ,cn "15-23 35 Nieuws en Coda IT 2 45 Bijleren, een kans. fcjJLi Afl.5: Bart. Krista en Bernice ^■bo Zonen en dochters (Sons and M Daughters). Australische serie. Afl.496. Wayne en Katie zijn vastbesloten met hun verhou- ding door te gaan. Fiona en Andy ontdekken de ware re- den voor Amanda's verhou- I ding met Mitch °}25 Oshin, Japanse serie. Afl.221 _40 Mededelingen 7lf5 Nieuws ,10 Kwidam, videospelletje f.lhS D JohnnyBelinda,Amerikaan- i se speelfilm uit 1948 van Jean Negulesco. Met: Jane Wyman. f.l Lew Ayres. Charles Bickford e.a. De jonge geneesheer Dr. f2 Robert Richardson behandelt het doofstomme meisje Belin- f.2j da met genegenheid en wint daldus haar liefde. Maar ze wordt verleid door een dronk- fli aard '"T55 -22.50EK Latijns-Amerikaan- fjj se dansen, vanuit de Vejleby- Risskov-Hallen (Aarhus. Dene- f.4) marken). Commentaar: Paul Libert TBF 1 Carrefours Journaal 3 Ce soir, regionaal journaal 3 Quick et Fiupke, tekenfilm Journaal C'est voir, serie reportages Intimate contact, vierdelige Engelse serie. Afl.2. Bij de Gre gory's is de situatie dramatisch geworden. Martin, die in de politiek wil, gaat uit huis en Nelle besluit om niet aan de examens mee te doen 55 Coup de film, filmrubriek. .20 Cargo de nuit, cultuur 00 Loterijtrekking ■05 Laatste journaal 35-23.45 Meditatief programma Marcello Mastroianni speelt de rol van Mattia Pascal in de twee delige tv-film „Die Zwei Leben Des Mattia Pascal". Duitsland 1 om 20.15 uur. FOTO: SP 19.00 Heuta 19.30 (S Ronny's Popshow, met in ternationale hits. o.a. met The Bangles. Terence Trent d'Arby en The Manhattan Transfer 20.15 Kennzeichen D, actueel maag- DUITSLAND 1 15.30 Der offene Kanal, leken ma ken tv-programma's 16.15 Die Oma, Opa, Mama, Papa Gluck mal show, kinderpro gramma 16.45 Links und rechts vom aqua- tor, reportages voor kinderen 17.15 Tagesschau 17.25-17.50 Kümo Henrietta, serie. Afl: Ende gut - alles im Eimer 16.26 Tagesschau 18.30 Hier und haute, actualiteiten 18.52 Reich und arm) 19.58 Programma-overzicht 20.00 m Tagesschau 20.15 m Die Zwei Leben des Mattia Pascal, 2-delige tv-film van Mario Monicelli naar een ro man van Luigi Pirandello. Met: Marcello Mastroianni. Carlo Bagno. Laura del Sol e.a. Wan neer Mattia Pascal niet kan trouwen met de vrouw van zijn dromen omdat zij hem afwijst, is hij vervuld van wraakzucht 21.50 ARD-Sport extra, voetbal. kwartfinales om de DFB-cup 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Chicago Story, misdaadserie van Jerry Thorpe. Met: Maus Adams, Vincent Baggetta, Mol ly Creek, e.a. Afl.: Feindseliges Land (2). My Lin, een immi grante wordt beschuldigd van moord op haar man. Zij blijft bij haar standpunt uit nood weer te hebben gehandeld 00.10 Tagesschau 00.15 Nachtgedanken beschouwin gen van Hans Joachim Kuken- kampff DUITSLAND 2 15.55 Heute 15.58 Heidi, tekenfilmserie naar de roman van Johanna Spyri. Afl: Die Überrasschung 16.20-16.25 Logo, jeugdjournaal 16.55 Heute. Aansl: Aus den Lèn- dern, regionaal overzicht 17.10 CD Tele-lllustrierte, sport, actu aliteiten en amusement 17.45 Die Wiecherts von nebenan, serie met Maria Sebaldt, Step- han Orlac. Jochen Schroeder e.a. Afl: Der Unfall 18.15-18.20 Lotto-trekking 18.54 Lottotrekking 18.58 Programma-overzicht 21.00 Der Denver-Clan (Dynasty) amerikaanse serie met John Forsythe, Linda Evans. Gordon Thomson e.a. Afl: Herzspender gesucht. Men is nog steeds op zoek naar een nieuw hart voor Krystina. Dex en Dominique zijn naar Wyoming gevlogen waar de vader van Dex een party voor hem geeft 21.45 Heute-journal 22.10 Kontext, met een actueel the ma. Presentatie: Werner Kal- tefleiter 22.40 Briafe eines Toten (Pisma Mjotwogo Tscheleweka), Rus sische speelfilm uit 1986 van Konstantin Lopuschanskij. Met: Rolan Bykow. Alexander Sabibin, Nora Grjakalowa e.a. Na een kernramp leven enkele mensen in een kelder van een museum. Er is geen verschil tussen dag en nacht meer, de DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II: cursus Engels. Les 51: Advertising in America 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met sport en nieuws 19.40 Raamprogramma van de re gionale studio's 20.00 Mittwochs in Andernach 21.30 Wast 3 aktuell 21.45 Eff-Eff, vrijetijds- en fitness magazine 22.30 Roberto Rosselini: Schwarze Seele (Anima nera), Frans-Itali aanse speelfilm uit 1962 van Roberto Rosselini. Met: Vltto- rio Gassmann, Annette Stroy- berg, Nadja Tillerm e.a. Adria- no en Marcella keren terug van hun huwelijksreis. Adriano is handelaar en probeert van zijn vroegere geliefde Olga geld te lenen voor dubieuze praktij ken. Marcella vertrouwt het niet en vraagt hem om een verklaring - 23.45 Laatste nieuws BBC 1 16.50 Children's BBC. Met Andy Crane. 16.50 Pinny's house 17.00 Animal Fair, tekenfilm 17.05 Laurel and Hardy, tekenfilm 17.15 Jackanory 17.25 Yogi Bear, tekenfilm 17.30 Gruey jeugdserie. Afl. 2 18.00 Newsround, jeugdjournaal 16.05 Moondial, Sciencefiction-serie voor de jeugd. Afl.5. 18.35 Neighbours, Australische se rie. Paul's partner Peter Smith is niet tevreden over de gang van zaken rond het nieuwe hui zencomplex. 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Wogan, talkshow 20.35 The clothes show, mode-ma- 21.00 m Dallas, Amerikaanse serie met Barbara Bel Geddes, Vic toria Principal en Linda Gray. Afl.: It's me again. Jenna toont haar ware liefde voor Bobby terwijl ook Clayton Farlow's hart sneller gaat kloppen bij de komst van Laurel Ellis 21.50 Points of view, programma met kijkersreacties 22.00 SDP, uitzending voor de poli tieke partijen 22.05 Journaal 22.29 Regionaal nieuws 22.30 Hl Q.E.D. documentaire-serie. Vandaag: Whirlpools in the air. Weerman Francis Wilson ver telt over de stormen die in ok tober vorig jaar Engeland teis terden 23.05 Sportsnight, met boksen te Wembley met Duke McKenzie tegen Agaplto Gomez. Verder WK Bowls en cricket. Presen tatie: Steve Rider 00.45 Weerbericht BBC 2 16.00 Nieuws en weerbericht. Em bassy World Indoor, in Alexan dra Palace 16.50 Nieuws en weerbericht 16.53 Regionaal nieuws 17.00 Catchword, quiz 17.30 Embassy World Indoor Bowls 18.30 Film '88 19.00 Embassy World Indoor Bowls 20.10 Review Special: Afl.: Three ar- 20.40 Tha Rock 'n Roll year*. Van daag: 1963 21.10 Wide world. The Travels of 'Pong' Barley. De reis van Ni gel Barley naar het Indonesi sche eiland Torajaland krijgt een komische wending wan neer hij een hoge priester en een houtsnijder ontmoet. 22.00 M.A.S.H. Amerikaanse serie. Afl.: The Interview 22.25 A very peculiar practice. Serie met Peter Davison, Graham Crowden. Barabra Flynn en David Troughton. Jack Daniels wil de universiteit omvormen tot een winst-makend bedrijf. Stephen Daker en George Bunn voelen daar weinig voor. 23.20 Up north: 6-delige documen taire-serie over het leven in Noord-Engeland. Vandaag: Di- anne's children, portret van Di ane Core, die zich inzet voor de slachtoffers van kindermis handeling 23.50 Party Political Broadcast: S.D.P 23.55 Nswsnight, actualiteiten 00.40 Weerbericht 00 45-01.40 Open University SKY CHANNEL 16.00 Pop Formule. Popshow 17.00 The DJ Kat Show Met Linda de Mol 18.00 The Monkees. Amerikaanse serie. Afl.: Monkees blow their minds. The Monkee6 nemen een hypnotiseur in de maling 18.30 I Dream of Jeannie. Komische serie. Afl.: Jeannie and the great bank robbery. 18.57 The Uniroyal Weather report 19.00 Three's Company. Afl.: lt s only money 19.30 Time Tunnel 20.25 A Country Practice. Afl.: Once upon a time (2). 21.17 The Uniroyal Weather Report 21.20 The Bicentennial Wool Col lection. Mode-show met als gasten de prins en prinses van Wales. Er wordt aan meege werkt door de belangrijkste ontwerpers zoals Kenzo, Sonia Rykiel, Gianni Versace. Bruce Oldfield, Jean Muir, Wendy Heather en Barry Taffs. 23.20 Ford Snow report 23.25 International Motor Sports 1988. De Monte Carlo Rally. 00.30 Roving report 00.57 Uniroyal Weather Report 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 Africa: Different but equal, documentaire-serie over de Afrikaanse geschiedenis 02.00 Aspects of great artists: The Bathers Assnieres 02.05 Great poets A writers: Gray, portret 02.15-03.00 Illustrated book review SUPER CHANNEL 16.00 Nino Firetto Totally Live 17.00 Formula One. Met John Leslie 18.00 Super Sonic. 19.00 Goinq for Gold with Philips 19.25 Goodyear Weather Forecast 19.30 Wildlife. Afl.: Aliens from Inner Space. David Attenborough neemt een kijkje onder water 20 00 Tina Turner Muziekspecial 21.00 Cassie Co. Afl.: Lover Come Back. Met Angie Dickinson 22.00 Super Channel News 22.30 Goodyear Weather Forecast 22.30 Super Sport 23.35 Gillette Soccer Scene 23.40 Tomorrow's world 00.10 World ot Photography 00.40 Super Sonic 01.40-02.40 Formula One MTV EUROPE 16.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladi um in New York 17.00 3 From 1 at 5 met P.I.L 17.15 Maiken Wexe 19.00 Remote control, spel 19.30 Ray Cokes 22.00 US Top 20 Countdown 23.45 Ray Cokea, met van 00.00- 00.30 Club MTV (herh.) 01.00-06 00 Gaat-vj TV 5 17.00 La course autour du monde 18.00 Recreation 18.40 Des Chiffres et des Lettres 18.55 Flesh Info 19.00 Test 19.55 La Course Autour du Monde 20.50 Interlude 21 05 Tell Quel 21.30 Jazz a Montreux 22.00 Journal Télöviaé 22.30-23 30 Continent Francophone NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven EO 10 15 Vrouw zijn, magazine voor de huisvrouw 10.55 Televisie fruitmand, muziekprogramma FEDUCO 11.10- 1130 Fryske literatuer NOS 13.00 Nieuws voor doven EO 16.00 Fauna. Afl. Scheepswrakken 16.25 Lassie. Afl: De explosie. Corey Stuart en Las sie vliegen in een helicopter over een dal. nadat er een explosie heeft plaatsgevonden. Al snel heeft Lassie iets ontdekt 16.50 D'r kan nog meer bij. 17.15 Pablo NOS 17.30 W6- Journaal. EO 17.46 Tijdsein-Buiten land DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03 Die zwei Leben des Maria Pascal (1) 11.35 Kontext 12.10 Kennzeichen D 12.55 Perso verzicht 13.00-13.15 Heute 15.20 Ta gesschau 15.30 Spass beiseite Herbert kommtl Serie. 16.15 Die schwarzen Brüder 16.40 Ein unmö- glicher Auftrag. 17.05 Vorsichtl Kin- dar in der Kiste, 17.15 Tagesschau DUITSLAND 2 15.55 Heute 15.58 Muppet-Babiea Vandaag: Genau nach den Regeln 16.20 Logo. 16.30 Die Dreibeinigen Herrscher sf-avonturenserie. 16.55 Heute en Aus den Lëndern 17.10 lsj Tele-lllustrierte BBC 1 07.35 Leon Errol In Hunger Pains 08.00 Breakfast time 10.00 Open air (1) 10.20 Kilroy 11.00 Going for Gold 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Open air (2) 13.00 Day time live, lunchmagazine. 13.55 Jour naal en weerbericht 14.30 Neigh bours, serie 14.50 Going for Gold spel 15.15 John Mills at Eighty, por tret van deze acteur t.g.v. zijn 80e verjaardag 16.05 Best of British, fragmenten 16.30 The Flinstones 16.50 Children's BBC 17.10 Super- ted, tekenfilm 17.15 Jackanory SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 08.35 Countdown 09.05 GD TV 10.05 Heartline 11.05 The Nescafe UK Top 40 12.05 Pop Formule 13.05 Another World 14.00 City Lights 14.30 Ro ving Report 15.00 Transformers 15 30 Ski Boy 16.00 The Great Video SUPER CHANNEL 07.00 Supertime 08.00 Nino Firetto Totally Live 09.00 Sons and Daugh ters 09.25 Play Golf 09.50 Everyday Yoga 10.00 Make it Pay 10.30 Th# Spice of Life 11.00 Jim'll Fix it 11.30 The Orchestra 12.00 Great Railway Journeys of the World 13.00 Going for Gold with Philips 13.25 The Goodyear Weather Forecast 13.30 Sons and Daughters 14.00 Van der Valk 14.25 The Goodyear Waathar Forecast 15.00 Supertime 16.00 Nino Firetto Totally Live RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 18.45 De vlucht van Hamid. 18.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 19.02 NOS: Hobbyscoop. 19.30 Akkoord. 20.02 Lanas de lijn. 22.02 NOS Podium van de Neder landse Lichte Muziek. 23.05 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Volgspot. 01.02 Romance 02.02 Nachtexpress. 04.02 Clair-Obscur. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07-07.00 Vandaagdonderdag RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 De wereld zingt Gods lof. 18.54-19.00 In 't voorbijgaan. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits 19.02 VPRO: Frontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 23.02-24.00 Heartlands RADIO 4 18.00 NOS Nieuws. 18.02 AVRO: Je hoort nog 's wat. 19.00 Het woord aan de muziek. 20.00 Nieuws. 20.02 Het Residentie Orkest. 22.00-24.00 Voor het stil wordt RADIO 5 18.00 NOS: Nieuws 18.10 TROS: TROS Kinderforum. 18.20 PP.: CDA. 18.30 TROS: Tempo Ooeloe. 19.00 NOS: Buitenlanders. 20.30 FEDUCO: Medelanders 22.05 Gereformeerde Kerkdienst op Biddag voor Gewas en Arbeid REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op woensdag 18.30 Moker. 19.00-20.0Ö Rijnsburg Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18 30 Voetbal. 18.45 Protestantse uitz. 19 10 Actueel. 19.33 Accordeon en Vlaamse liedjes. 20.03 Jazzprogramma. 21.03 Filmmuziek. 22.10 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30 Twee tot twee BRT 2 17.00 Focus. 17.10 Rijswijckfoon. 19.10 Dansvergunning. discotoppers. 22.05 Jazz Kaffee 23.30 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 De Rommelpot. 19.00 Symposium. 19.45 Jazz criss-cross. 20.30 Musics Antiqua. MORGEN MTV EUROPE 06.00 Jarr, Foulkoa 1100 Maiken Wexe 12.00 Rsmote control (herh.) 12.30 Maiken Wexe 15.00 Marcel Vanthilt RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 AVRO: Auto in? AVRO aan! 09.05 Arbeidsvitaminen 11.50 Uit het plakboek 12.05 De burgemeester is jarig. 12.56 NOS: Land en tuinbouw 13.06 AVRO's Radiojournaal 14.05 Koperen Ko en Nikkelen Nelis. 16.05 KRO: Echo-Magazine KRO: Het levende woord. NCRV: Vandaag... donderdag. Hier en Nu. Ontmoeting. Willem Wever Reuma: leven met pijn. De familieshow. Middagpauzedienst. De lopende band NCRV coupe soleil. VOO: Hollandse hits RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: De havermoutshow. 09.03 TROS gouden uren. 12JX3 50 Pop of een envelop. 14.03 De nationale hitparade top 100 RADIO 4 07.02 VOO: Ochtendstemming. 09.00 Veronica's meesterwerken. 10.50 Muziek voor miljoenen. 12.00 Veronica's meesterwerken. 13.02 Nederland Muziekland Klas siek. 14.00 EO: Metronomium in Konsert. 15.30 Zeggen en schrijven 16.00 VPRO: De Beweging: 16.00 Muziekactualiteit. RADIO 5 06.00-06.49 NOS: Scheepvaart- en marktberichten 09.02 NOS Sportief 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Leesvoer 10.00 KRO: Kiekeboe. 10.15 De zonnebloem. 10.55 Boekenwijsheid. 11.00 De 50+ seniorenshow. 12.05 Kruispunt. 12^5 Vertel me wat. 12^0 Da Capo. 12.53 In gesprek met de bisschop. 13.10 KRO: Echo buitenland. 13.30 De Derde Wereld 14.00 O kwadraat. 14.20 Zin in muziek op 5. 14.40 Maria, één beeld van óón vrouw. 15.00 Het dossier. 16.00 NOS: Zo kan het ook. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine 12.00-13.00 Lunchuur. Omroep Rijn land: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 10.30-12.00 Voor senioren. Verder als Radio 1 Radio Rijnmond: 07.00 Och tendmagazine 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchprogramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16JXM7.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met I wakker. 06.20 Klaarwakker. 09.05 Uit de band 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel 13.30 Tussendoor. 14.03 Klapstoel. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 De eerste ronde. 09.00 Muziek boetiek. 10.03 Parkeerschijf 12.00 Muziek en info. 13.10 Roddelradio. 14.00 Hitbox BRT 3 07.00 Goede Morgen 06.15 Ochtendvariaties 09.15 Genremuziek uit St. Petersburg. 10.00 Schoolradio. 11.00 Werk van De Frummerie. 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13^5 Promenades, op.7, Magnard. 14.00 Middag der Minnezangers. 16.30 Wel thuis met Llszt.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 15