Sassenheims RK- onderwijs vecht voor uitbreiding De Kinderburg BEÏÏHTI1 JOUR NAAL Sassenheim akkoord met -bestemmingsplan Ter Leede Kempenaerstraat wacht tot april Politiek Voorschoten valt unaniem over wethouder IN NOORDWIJK GEEN ONTSLAGEN BIJ REORGANISATIE NUTSBEDRIJVEN ,EIDEN OMGEVING EeidóaQowutnt WOENSDAG 9 MAART 1988 PAGINA 11 m JOIN Jazz NOORDWIJK De Stichting JOIN start 11 maart met JOIN Jazz. Tijdens een aantal vrijdaga- n vonden worden jazzconcerten ge- vi houden met daaraan voorafgaande korte workshops. Daarin krijgt ie dereen de kans om te spelen met het orkest dat later op de avond een Concert geeft. Deelnemers aan eftjde workshops hebben gratis oorjtoegang. Voor anderen kost de eftitoegang tot JOIN Jazz vier gulden. ïenjJOIN Jazz begint vrijdag om 20.30 raaiuur met een workshop. Om 21.30 ag, uur is er een huis-orkest met voca- te [(liste Carla Martens. Op vrijdag 1 I vqapril speelt het kwintet Theo Meurs en vrijdag 6 mei is er een jgastorkest. Vrijdag 3 juni en vrijdag I juli spelen er huisorkesten met Noordwijks Belang wil hulpfonds voor minima NOORDWIJK Noordwijkse Belang heeft altijd gesteld, dat het welzijn van allen moet worden behartigd. Daarom zal deze partij het initiatief voor de instelling van een hulpfonds voor de minima. Noordwijkse Belang meldt dit in een gisteren verschenen communique. Daarin wordt kritiek geleverd op de inhoud van de gemeentelijk Nota Sociale Hulpverlening. Deze nota meldde onder meer, dat de bijstandcliënt er tussen 1980 en 1986 gemiddeld 15 procent in koop kracht op achteruit is gegaan. Noordwijks Be lang bij andere gemeente aan de weet geko men, dat steeds meer gemeenten hulpfondsen hebben ingesteld voor hen die langdurig van een minimum-uitkering rond moeten komen. Wassenaar, Leiderdorp en Oegstgeest zouden daarvan voorbeelden zijn. PvdA-avond over milieubeleid NOORDWIJK Moeten de gemeenten in de Duin- en Bollenstreek hun milieu-activiteiten bundelen? Dat is de centrale vraag tijdens een bijeenkomst die vanavond wordt gehouden in café De Wels, Abraham van Royenstraat in Noordwijk. Aanvang 20.00 uur. Spreker is Hans van der Vlist, gedeputeerde voor de PvdA in Zuid-Holland en belast met de porte feuille milieu. Als afgevaardigde van de Zuid- Hollandse milieufederatie zal de Noordwijkse milieu-deskundige Menko Wiersma spreken. Tijdens de avond wordt het onderzoek, dat verricht is in opdracht van het Samenwer kingsorgaan Duin- en Bollenstreek naar het milieubeleid in de regio, besproken. Daaruit bleek dat de gemeenten in de Duin- en Bollen streek meer moeten samenwerken. Gedepu teerde Van der Vlist geeft hier zijn visie op. Afscheid Katwi jkse directeur Gemeentewerken KATWIJK J.L. Riezebosch, de 61-jarige directeur van gemeentebe drijven, neemt op 24 maart afscheid. Riezebosch maakt gebruik van de VUT-regeling. In Tripodia heeft tussen vijf en zes uur 's avonds een afscheidsreceptie plaats. Riezebosch heeft bijna 38 jaar in overheidsdienst gewerkt waarvan 17 jaar in Katwijk. In 1971 werd Riezebosch directeur gemeentebedrijven in Katwijk waar hij al sinds 1959 woonde. Van 1966 tot 1970 maakte Riezebosch deel uit van de Katwijkse gemeenteraad voor de VVD/Ge meentebelangen en van mei 1970 tot mei 1971 was hij wethouder socia le en culturele zaken, tevens belast met de woonruimteverdeling. Riezebosch is verder bestuurslid van de openbare bibliotheek Katwijk, de Katwijkse afdeling van de KNZHRM en van de stichting Jachtha ven Katwijk waarvan hij tevens een van de oprichters is. Op regionaal niveau is Riezebosch directeur van de Mast in Oegstgeest, lid van de raad van advies van de VEGIN en hij maakt deel uit van de gemeen schappelijke regeling Antenne-energievoorziening Leiden e.o. JUBILARISSEN BIJDEBKD LISSE De Bloembollenkeuringsdienst (BKD) Lisse heeft dit jaar zeven keurmeesters die hun 25- jarig ambtsjubileum vieren. De zeven jubilarissen komen uit verschillende delen van het land. Twee jubilarissen zijn afkomstig uit de Bloembollen streek. Jaap van Dorsten uit Lisse is werkzaam in het rayon Sassenheim en Voorhout De eerste ja ren dat Van Dorsten werkzaam was bij de BKD werkte hij in de zomermaanden her en der in de Bloembollenstreek. De Lissenaar Wim van Leeu wen heeft zijn werkzaamheden voornamelijk in Lissê en Noordwijkerhout. Van Leeuwen toont en kele zaterdagen in het voorjaar cursisten van alles over ziekten en afwijkingen in bolgewassen. Deze maand zal tijdens een besloten bijeenkomst worden teruggeblikt op 25 jaar BKD. Van de direc teur H. van Os van de BKD krijgen de jubilarissen het gouden BKD-embleem opgespeld. SASSENHEIM De Stichting R.K. Onderwijs heeft formeel beroep aangetekend bij Gedepu teerde Staten van Zuid- Holland tegen de afwij zing door B en W van een bouwvergunning voor twee tijdelijke noodlokalen bij de R.K. basisschool De Kinder burg aan de Knorren- burgerlaan. Ook is een bezwaarschrift ingediend bij het ministerie van on derwijs en wetenschap pen omdat de stichting meent dat door B en W ten onrechte de indruk is gewekt, dat het hier gaat om een permanente uit breiding van de betref fende school. De gemeentelijke welstands commissie ging in augustus 1987 niet akkoord met de ge kozen lokatie van de lokalen op het Kinderburgterrein. Na overleg heeft het schoolbe stuur besloten de plaats waar de twee noodlokalen opge trokken zouden worden te wijzigen, in overeenstem ming met het advies van de welstandscommissie en de bepalingen van het bestem mingsplan Wasbeek. In een later stadium werden de be oogde lokalen echter afge keurd omdat het bouwplan niet voldeed aan de wet op het basisonderwijs en het daarbij behorende bouwbe sluit. Tijdens een vorige week ge houden commissievergade ring stelden B en W zich op het standpunt in de toekomst af te willen zien van voort gaande medewerking bij de oplossing van de ruimtepro- blematiek. Ook in financieel opzicht zou niet langer op ge meentelijke steun gerekend hoeven worden. Woordvoer ders van de VVD en de PvdA schaarden zich achter deze mening en drongen aan op een betere verdeling van de leerlingen over de vier aanwezige scholen, zodat plaatsing van extra lokalen overbodig zou worden. Ton Schinck, voorzitter van de Stichting R.K. Onderwijs, blijkt allerminst gelukkig met de ontwikkelingen van het afgelopen half jaar. Hij resumeert: „Toen we in de cember 1986 vergunning kre gen voor de bouw van een vierde school De Start baan in Postwijk hebben we alle ouders en aspirant leerlingen aangeschreven en geïnformeerd over de nieuwe school. Tegelijkertijd zijn we om de schoolgrenzen beter te kunnen handhaven een strengere inschrijvingsproce dure gaan volgen". Een maatregel die bovendien van toepassing was voor de overige basisscholen. „We probeerden de ouders „om" te krijgen voor De Start baan", vervolgt hij. De eerste paal voor het nieuwe gebouw ging de grond in op 18 juni 1987. De leerlingen van De Startbaan werden aan het be gin van dit schooljaar in af wachting van de voltooiing van het gebouw in Postwijk ondergebracht in de voorma lige Huppelhof aan de Park laan. Om het destijds grote aantal leerlingen van de Kin derburg bij elkaar te houden en in de veronderstelling dat een gedeelte van hen zich binnen afzienbare tijd zou aanmelden bij De Startbaan, besloot het schoolbestuur in juli 1987 een bouwaanvraag in te dienen voor 2 noodloka len bij de Kinderburg. „We zouden het zelf bekosti gen", benadrukt Schinck en het zou gaan om een voorzie ning voor twee a drie jaar. „Naar het zich laat aanzien zal het aantal schoolkinderen in Sassenheim niet toene men. „Dus", verklaart Schinck „mogen we aanne men dat binnenkort elke school in zijn jasje past. „Het is inmiddels een slepende zaak geworden, een gepas seerd station ook, omdat de leerlingen van de Kinder burg al gedurende zeven maanden heen en weer pen delen tussen de dependances, het hoofdgebouw aan de Knorrenburglaan en het gymnastieklokaal aan de Parklaan. „De situatie heeft dan ook bij een aantal ouders geleid tot klachten". Hoe het met de huisvesting in het komend schooljaar ge steld zal zijn, is nog niet dui delijk. Half januari heeft er een telling plaatsgevonden onder de leerlingen van het R.K. basisonderwijs. Wan neer de resultaten bekend zijn, zal inzicht verkregen worden over de huisvestings mogelijkheden van de 840 leerlingen tellende R.K. ba sisscholen binnen het be staande scholenbestand. Dat de gewenste verschuiving van leerlingen er zal komen, staat voor voorzitter Schinck onomstotelijk vast: „We ver wachten dat veel kinderen naar De Startbaan zullen verhuizen als het nieuwe ge bouw in gebruik genomen is", merkt hij hoopvol op. „De ouders moeten er maar eens met hun kinderen gaan kijken in april". MARGRIT TIBBOEL Eerste paal Het Gezinsbelang ja^LISSE De eerste paal voor "er}het nieuwe kantoor van de ^Woningbouwvereniging Het '©^Gezinsbelang wordt vrijdag 18 om half vier geslagen. \dministrateur Th. P. B. van Ier Lans zal deze handeling ■errichten. De bouw wordt tgevoerd door Heijmans iBouw uit Lisse. Op het terrein an de Catharijnelaan zal de •ereniging na ruim vijftig jaar iet eerste echte eigen kantoor ^"kunnen betrekken, sers >udCD-speler rdagestolen dijl imejVOORSCHOTEN Dieven ngehebben gisteravond toegesla- mf|gen in een woning aan de Ka- itssiirel Doormanlaan in Voorscho- gin|ten. De woning werd door- ig Ozocht en er werd een CD- 3 alspeler meegenomen. Hoe de "liedinbrekers zijn binnengekomen riscjis niet duidelijk. 00,Jazz-Express in Northgohal NOORDWIJK De jazz- dansafdeling van gymnastiek vereniging DOS brengt zater dag het programma Jazz-Ex- ipres in de Northgohal aan de jDuinwetering in Noordwijk. ^Aanvang 19.30 uur. Al vanaf november zijn 120 kinderen n %n volwassenen onder leiding eejvan Leonoor Sleyser druk be- 17 ijzig met de repetities voor Jazz- De ene helft van het programma bestaat uit dansen, jde andere helft uit play-back- ©Plnummers. De dansgroepen be- rkl^staan voornamelijk uit begin- Hners die zich in september 1987 hebben aangemeld. Het programma wordt gepresen teerd door Gerda Heethuis. Toegangskaarten kosten vijf gulden per stuk, kinderen tot 12 jaar oud moeten een rijks daalder betalen. Operette in Voorhout VOORHOUT In het kader van het 1000-jarig bestaan van Voorhout brengt het Noord wijks Operettegezelschap Mo zaïek een operette. De operette heeft plaats op 22 april in de Katholieke Technische School aan de Leidsevaart, aanvang 20.00 uur. Het operettegezel schap telt 51 koorleden. Uitge voerd worden onder meer stukken van Emmerich Kal man zoals „die Zirkusprinzes- sin" en Ralph Benatzky's „lm weissen Rossl". Ook zingt het koor het „lm Prater bluhn wieder die Baume van Robert Stolz. Burgemeester Scheenstra overhandigt mevrouw M.E. Gouveneur-van Deene de eremedaille van de gemeente Oegstgeest. foto: henk van den ende Eremedaille Oegstgeest voor mevrouw Gouverneur OEGSTGEEST Mevrouw M.E. Gouverneur-van Deene was gisterochtend totaal ver rast toen zij op het raadhuis van Oegstgeest werd ontvan gen door het voltallige colle ge van burgemeester en wet houders, alsmede bestuursle den van het Dorpsberaad Ou deren Oegstgeest en de Stichting Welzijnszorg Oude ren Oegstgeest. Zij was naar het raadhuis gekomen om er met'een aantal andere dames de Internationale Wereldvrou wendag te vieren. Burgemeester mr. Sj. H. Scheenstra sprak mevrouw Gouveneur- van Deene toe. Hij herinnerde aan de viering van wereldvrouwendag en deelde mee dat men besloten had haar in de schijnwerpers te zetten vanwège het feit dat zij al ruim 30 jaar „een spoor door het dorp" had getrok ken. Hij herinnerde de aan wezigen aan het particulier initiatief op het terrein van de Charitas binnen de R.K. Pa rochie, haar belangstelling voor politiek en het „op vele fronten beschikbaar zijn" voor anderen. ,,U heeft zich op bijzondere wijze voor de gemeenschap verdienstelijk gemaakt en dat willen wij graag waarderen met de ere medaille van de gemeente Oegstgeest" aldus burge meester Scheenstra. Mevrouw Goeverneur-van Deene was destijds een van de eerste vrouwelijke raads leden van de gemeente Oegstgeest. Zij werd in Lei den geboren in 1909 en ves tigde zich in de vijftiger jaren in Oegstgeest waar ze van 1964 tot 1972 deel uitmaakte van de KVP-fractie. Vorige week trad zij af als bestuurs lid voor het CDA. Zij is actief binnen het Dorpsberaad Ou deren Oegstgeest. OEGSTGEEST De her inrichting van de oudste winkelstraat van Oegst geest, De Kempenaer straat, heeft nog niet de impuls gegeven die was gehoopt. Ook zijn er be zwaren van ondernemers over de wijze van herin richting. Met name valt men over het geplaatste straatmeubilair en de nieuwe wijze van parke ren. In april zullen alle betrokkenen met de ge meente de gevolgen van de herinrichting evalue ren. Gisteravond werd tij dens de vergadering van de commissie Openbare Werken alvast een voor schot genomen op die dis cussie. De winkeliers hebben vorige week een gesprek gehad met de gemeente om over de knel punten in de straat te praten. Voorgesteld werd de zoge naamde beugels die geplaatst zijn ter bescherming van bo men te verwijderen, een bete re bewegwijzering naar de parkeerplaats Terweeplein te regelen, de passage Markthof open te stellen om de weg van parkeerterrein Terweeplein naar de De Kempenaerstraat te bekorten en het instellen van laad- en loszones voor het zware, aanvoerend verkeer. Het parkeerregiem hoeft niet tot de hoofdstruc tuur gerekend te worden, dus het schuinparkeren kan nu reeds worden ingevoerd, zo luidde zijn stelling die overi gens niet door de andere com missieleden werd onderschre ven. De socialist Haasnoot was nog niet zover om nu reeds over de herinvoering van het schuinparkeren te praten. Wethouder Kohlbeck bestreed de visie dat de herinrichting van De Kempenaerstraat een miljoen had gekost en dat dit geld nu in het water was ge gooid. NA UITLATINGEN OVER AANLEG RIJKSWEG 11 VOORSCHOTEN De op- merking van wethouder J. Visser (PvdA) tijdens een openbaar debat over een eventuele verdiepte aanleg van de door Voorschoten omstreden Rijksweg 11-west is bij alle fracties niet goed ontvangen. Drs. W. Valken burg (CDA): „In een motie heeft de gemeenteraad vast gelegd dat de gehele gemeen teraad unaniem tegen de aanleg van Rijksweg 11 is en dan schrikt iedereen als de wethouder eventueel bereid is verdiepte aanleg te over- wgen." Mr. G. Both (PvdA): „U hebt wel duidelijk gezegd tegen de aanleg te zijn, maar u liet zich door de Wassenaarse burge meester uit de tent lokken en dat was niet juist". Ir. J. Ayelts Averinck (VVD) sloot zich aan bij de opmerkingen van CDA en PvdA, terwijl J. Aikens (D'66) stelde: „Het is niet on duidelijk hoe de gemeente Voorschoten over die rijksweg denkt, maar wel onduidelijk hoe u er over denkt." Wethouder J. Visser (PvdA) deelde mee dat het college zich thans beraadt over de proble matiek naar aanleiding van vragen van D'66. Pas na het antwoord van het college wil hij zich eventueel verdedigen. De commissie nam daarmee genoegen mits mits het college bereid is de vragen over de uitlatingen van de wethouder als apart agendapunt op de raadsvergadering te behande len, waardoor een debat moge lijk wordt. Voorschoten heeft geen ruimte voor de aanleg van een aparte parkeerplaats voor alle vracht auto's. Thans zijn hier en daar parkeerplaatsen gemaakt voor vrachtauto's, zoals op de Thor- beckeweg, Adm. de Ruytersin- gel en Schimmelpennick van der Oyelaan. Alleen de bewo ners van de Schimmelpennick van der Oyelaan klagen over de herrie in de vroege morgen. Voorlopig ziet de commissie geen oplossing voor het geluid- probleem. De bewoners van de Schoolstraat die thans hun auto parkeren op de dienweg, verliezen hun parkeermoge- lijkheid aldaar, omdat de ge meente de bevoorrading van de winkels in de Schoolstraat door middel van die dienweg wil laten gebeuren. De com missie kon met deze maatregel akkoord gaan. NOORDWIJK Het perso neel van de Noordwijkse nuts bedrijven zullen niet ontslagen worden, zodra het komt tot een fusie tot het Energiebe drijf Zuid-Holland Noord. Dat zeiden gisteravond wethouder A. E. Admiraal en directeur J. de Kluiver tijdens een verga dering van de commissie voor de nutsbedrijven. De commissieleden werden ge ïnformeerd over de stand van zaken aangaande de reorgani satie in het gewest. Daarover bleek een superdikke nota te zijn verschenen, die veel be loofde, maar toch niet op alle vragen antwoord gaf. De meerderheid van de algemene raad heeft groen licht gegeven aan de voorgestelde structuur van het toekomstige bedrijf. Andere leden hadden zich echter van stemming onthou den. Het is de bedoeling dat de overgang van de oude bedrij ven naar het Energiebedrijf Zuid-Holland-Noord geleide lijk zal verlopen. Men denkt dat de integratie zich over vier a vijf jaar zal uitstrekken. Met klem verklaarde de top van de Noordwijkse bedrijven, dat er in geen geval gedwongen ont slagen zullen plaats hebben. Wethouder Admiraal weer sprak de berichten, dat na de integratie van de plaatselijke nutsbedrijven veel personeel overbodig zou zijn. „Er is geen sprake van, dat Noordwijk er negatief uit te voorschijn komt", verklaarde Admiraal. W. Wijnands (CDA) sprak zijn bezorgdheid uit, omdat bij het overleg in dergelijke grote .projecten de werknemers mee- tal aan het korste eind trek ken. Directeur De Kluiver maakte in dit verband mel ding van een sociaal statuut, dat in het leven zou worden geroepen. „De dienst is bezig de zaken op een rij te zetten", aldus wethouder Admiraal. ee^ SASSENHEIM Het bestem- mingsplan Ter Leede, dat ja renlang de politieke gemoede- te ren van Sassenheim in bewe- iwjging hield, is tijdens de gister- avond gehouden raadsverga dering officieel vastgesteld. Hoewel van progressieve zijde bezwaar werd aangetekend te- garage voor van de eige- l*nj naar van Huis ter Leede, werd gjj met meerderheid van stem- men besloten de plannen goed v( te keuren. w De heer T. de Boer stelt al (j sinds 1982 pogingen in het /fl| werk om vergunning te krij gen voor de bouw van een ga- rage in zijn park. Hij stuitte I hierbij herhaaldelijk op verzet van omwonenden, die een ge bouw van een dergelijke om vang allerminst aanvaardbaar achtten. De reklamanten wis ten zich verzekerd van de steun van D'66 en PvdA, die pleitten voor de instandhou ding van het park. Ook zou de vormgeving van de garage af breuk doen aan de cultureel historische waarde van Huis ter Leede. VVD-fractieleidef J. van Dorssen wilde een soepeler be leid, waarbij de bestemming van het hoofdgebouw niet te veel aan banden zou worden gelegd. De hiervoor benodigde wijziging van het bestem mingsplan werd echter door het merendeel van de Sassen- heimse raadsleden van de hand gewezen. De liberaal J. van Biezen sprak tijdens deze raadsvergadering zijn onge noegen uit over de naar zijn mening ontsierende bouw van een loods in het villapark Clingenburch dat ten oosten van Rijksweg A44 in aanbouw is. De bouw van de loods zou allerminst in overeenstem ming zijn met de doelstellin gen van het bestemmingsplan Landelijk gebied. Wethouder H. Drenth deelde mee dat de bouwaanvraag volgens een normale procedure is afgehan deld. Hij deed echter de toe zegging het uitzicht op de loods te zullen verfraaien door het aanbrengen van groen voorzieningen. Passion De COV Excelsior geeft vrij dagavond een concert in de Dorpskerk in Katwijk aan den Rijn. Uitgevoerd wordt de Johannes Passion van Jo- hann Sebastian Bach. Diri gent is Wim van Herk, de be geleiding wordt verzorgd door het Randstedelijk Bege leid ings Orkest. Aanvang acht uur. Belasting Drie belastingambtenaren uit Leiden houden op vrijdag 11 en 25 maart van 09.00 tot 12.00 uur zitting in het Dien stencentrum De Beukenhof in Lisse. Ouderen vanaf zes tig jaar zijn zij dan behulp zaam bij het invullen van het aangiftebiljet over 1987. Om dat alles zo vlot mogelijk te laten verlopen, kan er een afspraak gemaakt worden bij de leiding van het Diensten centrum. Tevens zal men van tevoren dan op de hoogte worden gebracht van de ge gevens die men mee moet brengen om tot een goede in vuloefening te komen. Jurian Anka genoemd, treedt vrij dagavond op in bar-dancing Blues Brothers aan het Henri Dunantplein in Hillegom. De zaal gaat om negen uur open. Orgelconcert Jan van Westenbrugge speelt op vrijdag in de Nieuwe Kerk aan de Voorstraat in Katwijk aan Zee. Het pro gramma is samengesteld met het oog op het komende paasfeest. Zo speelt hij enkele koraalbewerkingen van ei gen hand als Canonisch Voorspel en Koraal over Psalm 22. Verder speelt hij werk van De Wolf, Widor, Boëly, Franck en Guiltmant's eerste symfonie. Toegangs kaarten voor dit concert zijn te krijgen bij de Katwijkse VVV en op de avond van het concert. Toegang kost zeven gulden per persoon. (CJP/65+ 5,50kinderen tot 12 jaar 4,-). Aanvang 20.15 uur. De kerk gaat open om 19.30 uur. Djell Di Bello De wave-groep Djell Di Bello treedt vrijdagavond op in het jongerencentrum Magnifiosi aan de Ruinhornlaan 21 in Lisse. Het optreden begint om 22.00 uur. Vanaf half twaalf betreedt de groep „Last train from drughilf" het oodium. De zaal gaat om 21.0b uur open. Le eniree oe- draagt zes gulden. Leden be talen vier gulden. Tuindersbond De Chr. Boeren- en Tuin dersbond afdeling Katwijk, Leiden, Valkenburg houdt donderdag de jaarvergade ring in de kerkzaal van de Hervormde Kerk te Valken burg. Aanvang 19.30 uur. Na het huishoudelijke gedeelte wordt een actueel onderwerp behandeld: „Een beter pro- dukt in de winterperiode in de glastuinbouw door belich ting". Het onderwerp wordt behandeld door N. F. Verbart verbonden aan het consu- lentschap Hoorn. Disco-avond De jeugd van Lisse is op vrij- oag weïkom in het gemeen schapscentrum De Poel. Ruishornlaan in Lisse. In het Poelhuys woroen door D. J. Leo weer de nieuwste hits, maar ook de 'gouwe ouwe' gepresenteerd. De disco be gint om 19.00 uur en eindigt om 21.00 uur.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 11