Gracelandeen Afrikaans feest gekleurd gezien ADIO/TELEVISIE Cekbe6oti/m/nt DINSDAG 8 MAART 1988 PAGINA 15-. erie „Eastenders" heeft ooit eerlijke kans gehad een (af)wasmiddel-merk mij via de „Ster" eroept dat het is vernieuwd en verbeterd, heb altijd een beetje het gevoel dat ik dan kenne- k tot nu toe in de maling ben genomen. Het ep toch steeds al dat het niet schoner en beter m? Of witter. Dat je handen niet beter kon- >n worden beschermdDat de kleuren niet trankelender konden worden? Enzovoort... etzelfde gevoel bekruipt mij, nu er een ver- euwingsgolf toeslaat bij de programmakrantjes an onze geliefde zuilen. Ik kan voorstellen dat komst van Nederland 3 vraagt om enig bijstu urt in de ruimteverdeling. Maar de bolle praatjes aarmee de face-liftende omroepen vertellen dat eigenlijk nu pas een echt goed, compleet, han- g, kleurig, veelzijdig, amusant en informatief ■ogrammablad uitbrengen, maken duidelijk dat ons voorheen hebben bejokt. Over hun oude krantjes riepen ze immers al jaren precies het zelfde... We krijgen 'veel meer voor hetzelfde geld', be loofde bijvoorbeeld de VARA vorige week in haar laatste 'oude' gids. Dat betekent dus dat al dat fraais ons tot dusverre ten onrechte werd onthouden. Kunnen de VARA-abonnees onder ons nu geld terug vragen Op diezelfde pagina in diezelfde VARA-gids laat de programmaleiding van deze omroep ons we ten dat in het nieuwe zendschema, dat volgende maand ingaat, geen ruimte meer is gemaakt voor 'Eastenders'. Daarmee zijn de mistroostige voor spellingen, die ik eind 1986 deed over de levens kansen van deze Engelse serie, helaas bewaar heid. Ik wil daar niet triomfantelijk over doen, daar voor gaat het verlies van „Eastenders" (na dat van „Coronation Street", dat destijds dezelfde weg moest gaan) mij te zeer aan het hart. Maar nu is wel heel duidelijk geworden dat men bij de VARA sinds de komst van Marcel van Dam steeds minder is gaan 'denkenen steeds meer is gaan' 'tellen'. Kijkcijfers, daar draait het allemaal om... toch? Wie een serie vanaf de eerste aflevering in de middaguren programmeert kan van te voren in calculeren dat de kijkcijfers niet hoog zullen zijn. Het is dan ook hoogst hypocriet van de VARA- leiding, nu ineens verrast en teleurgesteld te doen over het 'geringe' succes van „Eastenders": dat zat er vanaf het begin in, dat was voorspeld, dat heeft men aan zichzelf te wijten. Daarbij is het nog maar de vraag of je bij het ver tonen van een serie met deze inhoud wel het cri terium van de kijkcijfers moet en mag hanteren. Kan „Eastenders" niet gewoon worden uitgezon den omdat het een uniek beeld geeft van de 'ge wone' samenleving in een Engelse volksbuurt, met sociale ep menselijke problemen, discrimina tie, kleine criminaliteit, humor, liefde en mede dogen? Nee dus: Van Dam en de zijnen zitten daar in de Hilversumse Heuvellaan te controle ren met hun telraampjes, en „Eastenders" 'scoort' niet hoog genoeg, en moet dus verdwijnen. De VARA-gids heeft dan ook nog de brutaliteit om de liefhebbers van de serie te verwijzen naar de BBC. Ten eerste loopt de serie daar al twee of drie jaar, zodat je een enorm stuk ontwikkeling mist als je daar nu gaat kijken. Ten tweede heeft alleen de kabelkijker in onze Randstad wat aan die tip; de rest van Nederland kan zeker barsten. Ten derde is het natuurlijk belachelijk, arrogant en gemakzuchtig ervan uit te gaan dat iedereen genoeg (plat) Engels verstaat om „Eastenders" zonder ondertitels te kunnen volgen. Daar had den we toch de VARA voor? Op (nog steeds) diezelfde gidspagina kondigt de VARA dan ook nog eens haar vooijaarsfeesten aan, waarop 'in het land' een nieuwe serie zal worden geïntroduceerd. De bezoekers van die feesten kunnen aangeven of ze de serie mooi ge noeg vinden en op welke tijd ze haar willen zien. Dat is mooi, dat is inspraak. Had dat niet voor „Eastenders" ook gekund?... RENÊ DE COCQ 'A UL SIMON HEEFT EVEN GEEN INTERESSE IN POPMUZIEK N HAAG Wie februari rig jaar getuige was van een de twee concerten die de erikaanse songsmid Paul on in het Rotterdamse oy' gaf, zal morgenavond 1 om 21.05 uur) zijn eorecorder zeker laten rren. Zijn optredens, naar leiding van de elpee „Gra- and", waren een opmerke- gebeuren en dat was voor- te danken aan de inbreng |n de Zuidafrikaanse musici, hem begeleidden, lui Simon heeft gedurende p lange carrière veelvuldig pruik gemaakt van andere üzieksoorten dan popmu- k. De fans weten hoe hij in verleden een beroep deed traditionele, vastomlijnde res. Voor de elpee „Bridge er Troubled Water" zocht een samenwerkingsver- d met Los Incas om zo een ditioneel Peruviaans wijsje treldwijde bekendheid te ge in onder de naam „El Con- r Pasa". Op zijn tweede solo pee is het door reggae beïn- pede nummer „Mother and hild Reunion" terug te vin- n, terwijl hij gospel gebruik- op zijn elpee „There Goes lymin' Simon". Hij riep arvoor de hulp in van de Ixie Hummingbirds. Voor fcraceland" reisde hij af naar lid Afrika omdat hij in de n was geraakt van de towns- p jive. Paul: Ik was even et geïnteresseerd in popmu- tk. Reden daarvoor was de pee „Gumboots: Accordeon te Hits, Volume II", die een ttpletterende indruk op mij p gemaakt". Er kwam een storm van kri tiek los toen de elpee het le venslicht zag. Simon zou de Afrikaanse musici hebben uit gebuit en de culturele boycot tegen Zuid Afrika hebben ge schonden. Hij stond dan ook een tijdje op de zwarte lijst van de Zuidafrikaanse bevrijdings organisatie ANC. goed idee is geweest van Paul Simon om de stoete schoenen aan te trekken. Dat hij met Zuidafrikaanse musici in de weer is gegaan, heeft tenslotte een klassieke elpee en dito concerten opgeleverd. „Grace land" is een langspeler die niet alleen het vakmanschap van Simon blootlegt, maar ook laat horen welke indrukwekkende muziek er door een door apartheid verscheurd land als Zuid Afrika wordt voortge bracht. Dat Paul Simon met die muzi kanten in de weer kon gaan, heeft hij overigens te danken aan de leiders van de zwarte muziekgemeeschap, die over de medewerking aan het pro ject hebben gestemd voordat Paul groen licht kreeg. De re den van deze positieve uitslag zal wel hebben gelegen in het feit dat hierdoor een mogelijk heid werd geschapen een in ternationale markt aan te bo ren voor Zuidafrikaanse muzi kanten. En dat plan heeft ge werkt, zo is in de afgélopen twee jaar gebleken, want veel Afrikaanse groepen kregen een uitnodiging in Amerika en .Europa op tournee te komen. Paul Simon met v.l.n.r. zangeres Miriam Makeba. Hugh Masekela en gitarist Ray Phiri. foto: ap Gevolg voor de musici, die aan de elpee meewerkten, was dat ze met Paul Simon op tournee mochten en tijdens de concer ten min of meer de hoofdrol speelden. De „Graceland"-con- certserie was namelijk vooral een Afrikaans feest. Paul Si mon vervulde tijdens die op tredens slechts een, soms rem mende, bijrol. Zo was zijn stem veelal niet opgewassen tegen het vocale geweld van de won derschoon zingende a cappal- la-groep Ladysmith Black Mambaso, die hun Zoeloe zang met handen en voeten illus treerde. Paul bleek tijdens die uitvoeringen eigenlijk niet meer te zijn dan een bereid willig componist en tekst schrijver in deze broeikas van Afrikaanse klanken. Dat hij de Afrikaanse muzi kanten zou hebben uitgebuit, is ook onzin gebleken. Ze kre gen voor hun medewerking het drievoudige van wat in Amerika een gebruikelijk gage is. Bovendien deelden ze mee in de auteursrechten. Aange zien er inmiddels meer dan zes miljoen exemplaren van „Gra celand" wereldwijd zijn ver kocht, moet dat de muzikanten een behoorlijk zakcentje heb ben opgeleverd. Taal Nu is het niet zo vreemd dat hij ze liet meedelen, want hun inbreng was - min of meer ge dwongen - behoorlijk groot. Paul Simon zei daar zelf over. „Omdat ik hun taal niet sprak, was het niet gemakkelijk om met ze te communiceren. Bo vendien waren alle muzikan ten autodidact. Als ik hetbij- voorbeeld met gitarist Ray Phiri over een D-akkoord had, wist hij niét waarover ik sprak. Omdat ik zelf nog geen nummers had geschreven, zijn de meesten ontstaan uit een soort jam-sessie. In eerste in stantie wilde ik in Zuid Afrika ook eigenlijk alleen maar de basis leggen voor een aantal songs zodat ik, thuisgekomen, daadwerkelijk de nummers zou kunnen schrijven. Dat is iets anders uitgepakt". Het is een goede zet van Paul Sirnon geweest het opmerkelij ke „Graceland"-project ook te verfilmen, vooral omdat het veelvuldig de schijnwerpers richt op de Zuidafrikaanse musici. Ze kregen volop de ge legenheid de rijke muzikale erfenis, die het land kent, aan een miljoenenpubliek te laten horen. Misschien speelde Si mon daarom wel een wat meer bescheide rol, dan hij anders doet tijdens deze concerten. HANS PIËT NEDERLAND 1 TROS 15.45 Alf op Melmac (Animated Alf), tekenfilmserie 16.10 TROS Mini Theater. Ap peltje voor de dorst, twee de van een serie van vier kindermusicals gespeeld door leerlingen van een basisschool. In Villa Re- cordia trainen allerlei vreemde figuren om re cords te breken. Zo hopen ze in het Guiness Book of Records te komen, maar sommige poginge misluk ken 16.35 17.30 17.46 18.30 19.00 20.00 20.28 21.35 22.25 TROS Nieuwsshow, fami lieprogramma gepresen teerd door Astrid Joosten en Wim Bosboom. Met o.a. het Beroep van de week: Beveiligingsbeambte NOS Journaal TROS TROS Popformule, mu ziekprogramma vanuit het Escape Theater te Amster dam. Presentatie: Martijn Krabbé Hallo... met de TROSt Pro gramma waarin kijkers di rect hun mening over pro gramma's kunnen melden TELEAC Pronto? Cursus Italiaans (17) TROS CöDe TROS A tot Z spel show, rechtstreeks spel- programma gepresen teerd door Linda de Mol NOS (EJournaal TROS Animal crackers, pro gramma waarin André van Duin en de dieren het hoogste woord voeren 03 MedischCentrum West, dertiendelige dramaserie van Nico Knapper. Afl. 5: Overspel. De gezondheid van Irene Verdonk gaat er niet bepaald op vooruit. Haar man, Thomas Schel- tema, onderbreekt zijn va kantie, als hij hoort wat er met haar aan de hand is De TROS tv-show, praat programma gepresen teerd door Ivo Niehe TROS Aktua export: Zwe den, economisch magazi ne gepresenteerd door Ti neke Verburg, Jan Terlouw en Marcel Bruyns. Ditmaal aandacht voor de Neder landse export naar Zwe den. In het overzicht ko men o.a. aan bod de schaatsfabrikant Viking, die de meeste olympische schaatskampioenen op Vi king-schaatsen medailles zag behalen, Api Neon, dat o.a. tijd/temperatuurklok- ken naar Zweden expor teert, Kip-Caravans, dat aan Scandinavische tem peraturen aangepaste ca ravans levert, de firma Vredestein, die speciale spijkerbanden met name in Scandinavië afzet en Stork-Bepak met verpak kingsmaterialen 22.50 Mafia wars (slot), tweedeli ge Amerikaanse speelfilm uit 1987 over een Mafia- baas die zijn zwijgplicht verbrak. Regie: Tim Shaw- cross en Christopher Olgi- ati NOS 00.10 Journaal 00.15 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 FEDUCO 17.40 Open Universiteit NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 EJeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 E De gangmakers, vierde lige serie over vijf scholie ren, gebaseerd op teksten van Ivo de Wijs. Afl. 1: De toespraak IKON/KRO/RKK 19.37 Kenmerk, actualiteitenru briek met een eigen repor tage over de door Israël bezette westelijke Jor- daanoever. Centraal staat hoeveel ruimte de Pale stijnse en westerse pers nog wordt gelaten voor vrije nieuwsgaring. De marges van de Israëlische democratie dreigen zeer smal te worden. VOO 20.00 Veronica fitrace, Recht streeks programma rond fitheid en gezondheid, ge presenteerd door llona Hofstra. Aandacht voor: 'harmonie tussen lichaam en geest' waarin onder meer beelden van de on langs in Veendam gehou den Fitrace. 20.45 Divorce wars: A love sto ry, Amerikaanse speelfilm uit 1982 van Donald Wrye. Met o.a. Tom Selleck, Jane Curtin en Charles Haid. De jonge succesvolle advo caat Jack Kaiser houdt zich voornamelijk bezig met echtscheidingen. Zijn eigen huwelijk lijkt perfect. Maar zijn vrouw Vicky vindt, dat Jack veel te veel op gaat in zijn werk NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden TELEAC 23.05 Doelgericht ondernemen (7) 23.35-23.50 E Slapen kun de le ren (7) 55 Nieuws in teletekst 00 Tik Tak, kinderprogramma (herh.) 05 Plons, kinderserie. All.: Plons i de uitstap (herh.) 10 Sprookjestheater: Trouwe Lali, met Jakob Beks, Wittie Beks, Alex van Haecke e.a. Presentatie: Francis Verdoodt .25 Mik, Mak en Mon, jeugdserie met Dimitri en Gregori van j Goethem, Stef Danhieux e.a. Afl.: De sponken (herh.) .35 De kleine vampier (The little vampire, 3). 13-delige jeugdse rie naar het werk van Anela Sommer-Bodenburg 00 Meester, hij begint weer, sati- 1 risch jeugdprogramma (herh.) 1Ö0 Plant een bos, informatie over j de bosplantactie ,40 Mededelingen en program ma-overzicht 45 Nieuws 10 Kunst-zaken 20 I.Q., quiz met denk- en weet- vragen, gepresenteerd door Herman van Molle 50 Sinja Mosa (25), 85-delige Bra ziliaanse tv-serie van Reynaldo Boury en Jayme Monjardin. Met Lucelia Santos, Ruben de Falco, Chica Xavier e.a. 40 Uitzending door derden: Pro gramma van de Vlaams-Natio nale Omroepstichting 5-22.35 Nieuws en Coda: Ic jeu ne mi daarin, van Frédèric De- vreese. uitgevoerd door het BRT-Omroepkoor o.l.v. Vic RT 2 TBF 1 00 Zonen en Dochters (Sons and Daughters), Australische tv-se rie met Pat McDonald e.a. Bar bara is ervan overtuigd dat Wayne haar wil vermoorden. Luke wil Patricia breken 25 Oshin, Japanse tv-serie met Ayako Kobayashi en Shiro Ito .40 Mededelingen en program ma-overzicht .45 Nieuws .10 Kwidam, videospelletjes met Marleen Gordts .15 Allemaal beestjes: In vogel vlucht, natuurfilm 50-22.05 Mlke, praatshow met Mike Verdrengh, vanuit Genk 45 Vacature-bank 00 Nouba, nouba, tekenfilms 30 Carrefours 00 Journaal 03 Ce soir, regionaal journaal 25 Lotto- en jokeruitslagen .26 Quick et Flupke, tekenfilm 30 Journaal .00 Actalitós A la Une (herh.) 05 Double Sept, spelprogramma. 15 Chroniques congolaises (2). vierdelige documentaire serie over Belgisch Congo voor 1940 .05 Laatste nieuws ■35-00.05 Cinè-Club de minuih Jacques Doillon - La tentation d'lsabelle, Frans/Zwitserse speelfilm uit 1985 van Jacques Doillon. Met Fanny Bastien, Ann Glsel Glass, Jacques Bon- naffe e.a. De 20-jarige Isabella krijgt van haar vriend Bruno een bijzonder verjaardagsge schenk: haar vroegere vriend Alain komt op bezoek. En hij niet alleen, ook zijn huidige le vensgezellin Lio is van de partij Tagesschau i Programma-overzicht l (STagesschau i m Die Montagsmaler, spelpro- gramma met Sigi Harreis i Report, actualiteiten en achter gronden Flamingo Road, Amerikaanse misdaadserie met John Beek, Woody Brown. Peter Donat e.a. Afl.: Falie ohne Ausweg. Fielding Carlyle ziet zich ge noodzaakt tegen zijn wil in voor een wetsvoorstel te stem men. Constance is slechts be zorgd voor zijn carrière i Tage8themen, actualiteiten i Ziele: Die Bewaltigung - Ore- dour, documentaire over de moordpartij van de Duitse SS in dit Franse dorp i Tagesschau Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.50 Programma-overzicht 15.55 Heute 15.58 Enid Blyton: Fönf Freunde und der Zauberer Wu, jeugd serie met Gary Russell, Michel le Gallagher, Marcus Harris 16.20 Logo, jeugdjournaal 16.30 Enid Blyton: Fünf Freunde und der Zauberer Wu, jeugd serie, vervolg 16.55 Heute 17.10 IS Tele-llluatrierte, actualitei ten sport en amusement 17.45 All, Amerikaanse comedyserie met Max Wright, Anne Sche- deen, Andrea Elson e.a. Afl.: Ein Mëdchen namens Rhonda 18.20 Eichbergera beaondere Falle. FOTO: AP tv-serle met Walter Sedlmayr, Billie Zöckeler, Bernd Herber- ger e.a. Afl.: Betrlebgeheimnis 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Die Reportage: Der 2-Stun- den-Job, reportage over schoonmaaksters die voor schoonmaakbedrijven werken 20.15 EMdchen hinter Gliltem, Duitse speelfilm uit 1949 van Alfred Braun. Met Petra Pe ters, Richard Haussier, Ruth Hausmeister e.a. De 18-jarige Ursula wordt van roofmoord beschuldigd. Ze komt terecht in een opvoedingsgesticht, waar ze in een wereld van on derdrukking. Aansluitend: Ratschlag für Kinogënger, bioscooptips 21.45 Heute-Journal 22.10 Der Sport-Spiegel: Einsatz In Manhattan, reportage over het werk van de politie onder de voetbalsupporters 22.40 Die Sport-Reportage, kwartfi- nale van het DFB-bekervoetbal 23.10 IS Aus New York: Die 30. Grammy Awards-rVerleihung 1988, verslag van de uitreiking van de Grammy Awards 1988 23.55 Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolteg II: cursus wiskunde 16.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 19.40 Raamprogramma van de re gionale studio'* 20.00 Weltweit 20.45 MAZ ab, spelprogramma met Harald Schmidt 21.30 West 3 aktuell 21.45 Plus 3, sociaal-economisch magazine 22.15 Landes8piegel: Krieg urn Sterntaler, documentaire over de ruimtevaartindustrie in Noordrijn-westfaten 22.45 Vorgestellt 23.00 Deutschlandbilder Kleine Tiere - grosse Tiers, docu mentaire over politici en hun huisdieren 23.45 Laatsto nieuwe BBC 1 Knots landing, serie The Clothes show, mode-ma gazine. Presentatie: Selina Scott, Jeff Banks en Caryn Franklin Children's BBC. Met Andy Crane: Doodle Laurel and Hardy Jackanory Yogi Bear, tekenfilm Know how. Populalr-weten- schappelijk programma met Johnny Ball en Ann de Carles Newsround, jeugdjournaal Grange Hill, 20-delige jeugd serie. Afl. 18. Neighbours, Australische serie Journaal en weerbericht London plus, regionaal nieuwsmagazine S3 Holiday '88, toeristisch ma gazine. Kijkje aan de Costa Brava en in Italië. 20.30 Hl Eastenders, familiefeuilleton met Bill Treacher. Wendy Ri chard. Susan Tully e.a. Guizin steekt een helpende hand toe in het café, terwijl Angie de plannen, die ze met Den heeft besproken aan Sharon ont vouwt. 21.00 /Lquestion of sport 21.30 Wildlife on One, natuurserie. Vandaag: Meerkats united, na- tuurdocumentaire over de Ka lahari woestijn 22.00 Journaal 22.24 Regionaal nieuws en weerbe richt 22.30 Play on One: The party, to neelstuk van Trevor Friffith uit 1968 over een bijeenkomst om de ideale socialistische maat schappij te stichten. Met: Ken neth Graham. Jac Shepherd. Andrew Keir. e.a. 00.30 Film '88, filmmagazine. Aan dacht voor: „Orphans" en „Someone To Watch Over Me". 01.00-01.05 Weerbericht BBC 2 16.00 Nieuws en weerbericht. Aansl.: Embassy World Indoor Bowls, in Alexandra Palace 16.50 Nieuws en weerbericht 17.00 Catchword, quiz 17.30 World Indoor Bowls 18.30 Gardener* world. Tuinierru briek 19.00 One man and hls dog. Presen tatie: Phil Drabble. 19.45 Architecture at the cross roads, culturele serie. Afl.2: Columns and cabels 20.25 Tele-journal. Duits nieuws overzicht gepresenteerd door Klaus Romer en Claudia Kirst. Met onder meer aandacht voor een 75-jarige dame. die be kend staat als „Engel der ge vangenen" omdat ze al sinds de tweede wereldoorlog ge vangenen bezoekt. 21.00 Treasure houses of Great Bri tain 22.00 Odd man out. Engelse speel film uit 1947 van Carol Reed. Met: James Mason. Kathleen Ryan, Robert Newton e.a. Een gewonde schutter van de IRA is op de vlucht voor de politie van Belfast. Hij wordt daarbij geholpen door een aantal mensen. 23.50 Newsnight, actualiteiten 00.35 Weerbericht 00.40 Samenvatting World Indoor 01.00-01.40 Open University SKY CHANNEL 16.00 Monsters of Rock 17.00 The DJ Kat Show 18.00 The Monkees. Serie. Afl.: The monstrous monkee mash. 18.30 I .dream of Jeannie. Serie. Afl.: Tony's wife. Jeannie's zus overtuigd haar dat ze Tony on geluk brengt. 18.57 The Uniroyal Weather Report 19.00 Three's company - and mo ther makes four. Chrissle vraagt Janet haar vriendje Jack bezig te houden tot moe der weer is vertrokken. 19.30 Born Free. Avonturen-serie. Afl.: The flying doctor of Ke- 20.25 A Country Practice. Drama serie. Afl.: Once upon a time (1). 21.27 The Uniroyal Weather Report 21.30 Tom Jones. Muziekprogram ma. Gast: Stephanie Mills. 22.00 Dutch Football 23.00 French Football 00.00 IS Monsters of Rock 00.57 The Uniroyal Weather Report 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 London Festival Orchestra at Salisbury Cathedral, concert 02.25-03.00 Chillinairian Quartet play Bartok. Strijkkwartet no.6 van Béla Bartok SUPER CHANNEL 16.00 Nino Firetto totally Live 17.00 Formula One 18.00 Super Sonic 19.00 Going for Gold with Philips 19.25 The Goodyear Weather Fore cast 19.30 The New Pacific. Documentai- re-serie 20.30 The Kenny Everett Show 21.00 NBA basketball 22.00 Super Channel News Interna tional- and business news 22.15 Super Channel News 22.30 The Goodyear Weather Fore cast 22.35 Gilette Soccer scene 22.40 Super sport 23.40 Supe sonic 00.40-01.40 Formula One MTV EUROPE 16.00 YOI (herh.) 16.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladi um in New York 17.00 3 From 1 at 5 17.15 Jerry Foulkes 19.00 Remote control, spelprogram- 19.30 Marcel Vanthilt, met van 20.00-20.30 Reverb, nieuwe boeken, platen, films en vide o's (herh.) 22.00 The Show, met een gastpre- sentator 23.00 Marcel Vanthilt 00.00 Club MTV (herh.) 00.30 Marcel Vanthilt 01.00-06.00 Gast-vj TV 5 Ce fOt un bel été La maison de TF1 Recrèation Des Chiffres et des Lettres Flash Info Panlque sur Ie 16 Marie Pervenche TV5 Sports Journal Télévisé Entrien Avec Pierre Braun- bergsr Copie conforme Fin de programme rge" l NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven en slechthorenden. RVU 15.00 De baby is al een mens, zes-delige serie. VOO 15.30 Seabert, tekenfilm serie. 15.45 De Grote Meneer Kaktus Show 16.15 H Crossbow, jeugdserie. 16.40 Dynasty, Amerikaanse serie. NOS 17.30 'Ad-Journaal. VOO 17.46 Veronica sport, sportmagazine BRT 1 15.00 Er was eens„.het leven. 15.25 De avonturen van Teddy Ruxpin. Te kenfilmserie. 15.45 Oliver Mass, jeugdserie 16.40 Speel op sport DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber. Vandaag: Kool hydraten 10.00 Heute 10.03 Voetbat: kwartfinale om de DFB-cup 10.35 Die Montagsmaler 11.20 Loriota Ödipus- ai. 11.50 Umschau 12.10 Report 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 15.20 Tagesschau 15.30 Der offene Kanal 16.15 Die Oma, Opa, Mama, Papa Gluck mal show. DUITSLAND 2 13,40 Theatertreff lm ZDF 15.55 Heute 15.58 Heidi 16.20-16.25 Logo 16.55 Heute. 17.10 Tele-lllustrierte 17.45 Die Wiecherts von nebenan. BBC 1 07.35 Leon Errol in Rough necking 07.55 Weerbericht en regionaal weerbericht 08.00 Breakfast time 10.00 Open air (1) 10.20 Kilroy 11.00 Going for gold 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Open air (II) 13.00 Daytime live 13.55 Jour naal, weerbericht voor de landbouw SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 08.35 Canada Calling 09.00 GD TV 09.35 New Music 10.35 Love In the Morning 12.35 UK Despatch 13.05 Another world 14.00 Ask. Dr. Ruth 14.30 Bondstec movie Time 15.00 Transformers 15.30 Ski-Boy 16.00 Pop Formule SUPER CHANNEL 07.00 Supertime 08.00 Nino Firetto Totally Live 09.00 Sons and Daugh ters 09.25 Floyd on Food 09.55 Hold down a chord 10.10 Swim 10.35 Tom Keating on painters 11.00 His tory of Africa 12.00 Emmerdale Farm 12.30 Amanda on the Orient Express 13.00 Going for Gold with Philips 13.25 The Goodyear Weather Forecast 13.30 Sons and Daughters 14.00 Say Ah (Zeg'ns AAA) 14.30 Li festyles of the Rich and Famous 14.55 The Goodyear Weather Fore cast 15.00 Supertime 16.00 Nino Fi retto Totally Live RADIO 1 teder heet uur nieuws (NOS). 19.02 VPRO: De Plantage 20.02 NOS: BORAT? 21.02 EO: Samen zingen met Arie Pronk. 21.35 Metterdaad. 21.39 Hemelsbreed. 22.02 Begrijpt u wat u leest? 22.20 België totaal. 22.30 Als mensen veranderen. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02-07.00 VARA's Ochtenshumeur RADIO 2 18.05 VPRO: Boeken. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02-24.00 Tracks RADIO 4 18.00 NOS: Nieuws. 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Hellskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.10 Kamermuziek uit de Barok. 20.00 Nieuws. 20.02 Concert: Radio Kamerorkest met cello. 21.30 Llterama. 22.30 Orgelconcert. 23.10-24.00 Kamermuziek. RADIO 5 18.00 Nieuws. 18.10 NCRV: Vers of vijf. 18.20 P.P.: PPR. 18.30 KRO: Taal en teken. 19.00 NOS: Voor buitenlandse werk nemers. 20.30 TELEAC Gute Relse, Duits voor beginners, les 9. 21.00 Handwerken, les 7. 21.30 Moderne Chemie, les 7. 22.00- 2220 Pronto? les 6 BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Big Band. 18.45 Vakbond: ACV. 19.10 Actueel. 19.33 Wijswijzer. 20.03 Voel je thuis. 21.03 Imago. v. jongeren. 23.10 Crooners en soft music. 23.30 Twee tot twee BRT 2 18.00 Orgeltje van yesterday. 19.10 Rockgolf. 22.05 Programma met advertenties. 23.30 Twee tot twee BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Pefia flamenca. 19.00 Essay. 19.45 Historische opnamen. 2020 Orchestre de la Suisse roman- de en solist (piano). 1. Sieg fried idylle, Wagner. 2. Concer to nr.2, Liszt. 3. Symfonie nr. 5 in d, Sjostakovitsj. 22.10 Actualia. 22.30 De linker en de rechter, hoor spel. 23.15 Nocturne van Britten. MORGEN MTV EUROPE 06.00 Jerry Foulkes 11.00 Marcel Vanthilt 12.00 Remote control (herh.) 12.30 Marcel Vanthilt 15.00 Maiken Wexe RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: VARA Radio 1 woens dageditie. 12.56 Land- en tuinbouw. 13.08 TROS: TROS Aktua. 1320 Het Journalistenforum. 14.05 Binnenlandse Zaken. 1420 TROS Klantenservice, 16.05 EO: Tijdsein RADIO 2 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Hier en nu RADIO 3 07.03 EO: Ronduit Music-time. 09.03 Muziek motief. 10.03 Expresso. 11.03 Country trail. 12.03 Praise. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon met Jacques Pla- RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 NCRV: Preludium. 08.00 Nieuws. 08.02 Het levende Woord. 08.10 Platennieuws. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Orkestpalet. 11.40 Klassieke pianomuziek. 12.10 Symfonische muziek. 1220 Promenade. Nederlands Thea ter Orkest met piano's en ver teller. Le carnaval des ani- maux, Saint Saens. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch concert. 14.00 Songs of praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. 17.00 Jacco's keus. operette- en mu- slcalmelod. RADIO 5 06.30-06.49 NOS: Scheepvaart- en Marktberichten en uitgebreid weerbericht. 09.00 Nieuws. 09.02 NOS sportief. 0925 Waterstanden. 0920 RVU: Zo was" het. 10.00 TROS: TROS Postbus 270 - Mleke Telkamp. 11.00 De duvel is oud. 12.00 NOS: Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 NOS: Nieuws. 13.10 NOS Wereldwijzer. 14.00 FEDUCO: Wijzer op 5. 15.00 NOS: Meer over minder. 16.00 TROS: TROS Schlagerfestival. 17.00 TROS Huiswerklijn. 17.40 Basiscode 3. BRT 1 05.31 Met I wakker. 0820 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 16.05 Neem je tijd met voetbal. 18.10 Actueel. BRT 2 05.30 Goedemorgen, morgen. 07.12 Ook goeiemorgen. 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Het eerste bedrijf. 12.00 Muziek en Informatie. 13.10 Duitse Schlagers. 14.00 Dilemma, spelprogr. 17.00 Focus BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee: Katsjatourlan, Saint- Saëns, Smetana. 10.00 Schoolradio. 11.00 Matinee, vervolg. 1220 Tafelmuziek: Leclair, Bononcinl, Telemann, Philips. 13.10 Actueel. 1325 Julian Bream, gitaar 14.00 Die Walküre (eerste bedrijf), muzikaal drama van Wagner. 15.10 Pianomuziek. 1620 Berlioz. Castelnuovo-Tede^co. Cabus. Lalo.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 15