3nrust onder jacieden KANS OP flO&OOOk- TOTO. Kloof tussen afdelingsteams en Nederlands dameselftal IMPORT QeidMQowumt DINSDAG 8 MAART 1988 PAGINA 13 jwe ?rbin|J n No aan ;rder oor jwe tsen ollen elder van ieel ce beP lympisch team moet winnen HST De bondscoaches Nol de Ruiter en nus Michels hebben de definitieve Oranje- ectie bekend gemaakt voor de olympische iralificatiewedstrijd tegen Italië in Gronin- n.(woensdag 20.00 uur), t olympisch elftal moet van Italië, dat bo- naan staat in de poule, winnen om nog ns te maken op Seoul. Een gelijkspel of ne- rlaag betekent uitschakeling. Oranje speelt 29 maart (Zwolle) tegen Portugal, op 13 il in en tegen Italië en tenslotte op 27 april een thuiswedstrijd tegen IJsland, selectie wordt gevormd door: Van Ede, rrips, Plomp, Van der Meer en Van Loen len FC Utrecht), Boekweg, Verkuyl, Van [k en Roossien (allen FC Groningen), Blëtt- en Suvrijn (beiden Roda JC), Bosz en Van Wiel (beiden RKC), Van der Waart (PEC -ólle), Peeper (Haarlem) en Swager (Heer veen). Povere vertoning Van der Plas LEIDEN Koploper in de hoofdklasse Van der Plas en FC Lisse maakten er in hun treffen een uiterst povere ver toning van. Voor rust zette Lisse nauwelijks een voet op de helft van Van der Plas en zette de thuisploeg de zonder wissels spelende gasten op een 2-0 achterstand (Jaap van Duyn en Peter Kling). Na de pauze zakte Van der Plas ook weg en kwam Lisse via twee door Gerard Nijveld verzilver de uitvallen langszij. Rick Curfs zorgde ervoor dat de punten naar de koploper gin gen: 3-2. WALTER MEEUWS EERDER COACH BIJ DE BELGEN BRUSSEL Walter Meeuws treedt met ingang van donderdag in dienst van de Belgische voetbal bond. Meeuws wordt assistent van bondscoach Guy Thijs. De KBVB is gisteren met Meeuws hui dige werkgever, de tweedeklasser Lierse SK, tot overeenstemming gekomen over een vervroegde indienstreding. Het contract van Meeuws met Lierse liep tot het einde van dit seizoen. Het is de bedoeling dat de 37-jarige Meeuws Thijs als bondscoach opvolgt. Thijs heeft nog een con tract tot de zomer van 1990, als de eindronde van het toernooi om het wereldkampioenschap in Ita lië wordt gehouden. Tot die tijd blijft Meeuws de assistent van Thijs. In het seizoen 1986/87 besloot Meeuws zijn loopbaan als speler bij Mechelen. Daarvoor had hij nog enige tijd bij Ajax gevoet bald. Zijn grootste triomfen behaalde Meeuws bij Standard Luik. Koerstips DEN HAAG Morgen heeft Nootdorp weer koersen. De eerste is om 14.30 uur. Onze tips lulden: 1e koers: Bea Rose. Bulette Aldorp, Bef- 2e koers: Brianne S. Bitonto Mende). Benvenlda (2-7-4). 3e koers: Camaro J. Cerise, Boy B (3-5- 4e koers: Adonis Sypesteyn. Argonaut. Boemerang V (6-9-3). 5e koers: Zei detia (7-5-4). 6e koers: Zmuda Buitenzorg. Arnold Best. Yarn Spinner (2-4-7). 7e koers: Answer Mendel. Albert Catharl- na. Ann David (6-9-10). 8o koers: Arizona Guapa, Yonker Ulandla en Yrla P (9-8-1). 9e koers: Zonla Prince, Arjen Enkhulzen. Youngaster Nora (6-7-8). 10e koers: Zmanza Princess. Yfred Star. Volant Princess (4-2-7). 11e koers: Armanda Lalne, Zandor van Theo. Atlanta (6-1-8). Wolvega donderdag 18.30 uur. 1e koers: Chantal Ge. Carlos Woldberg. B Jacky. Ayres Boy. Zo- Shadow (6-3-1). 4e koers: Arjan Morgan. Cesaro Speed, Amy How (3-7-6). 5e koers: Boemerang. Aras de la Veata, Bastille (7-6-2). 6e koers: Ysbrand C. Anton Woldberg, Zenon (5-7-3). 7e koers: Yckxs dl Robles. Yvet Zuydhoe- ve. Yorkl Helvetia (7-4-1). 8e koers: Zisja M. Yortoz, Ydelheid For tune (5-2-6). 9e koers: Wlske Toogwrijk. Ylbode Spirit. Zimpulse S (9-2-5). Schaesberg vrijdag 19.00 uur. 1e koers: Camaro J. Cilfaune. Cobus D (6-8-5). 2e koers: Terrera. Sea Wind, Blue Moon (5-4-6). 3e koers: Carlos Netten. Cimon Slgero. Boyo France (1-4-5). 4e koers: Brigltta R. Aljemlnt, Adelman Bos- zorg (6-5-3). 5e koers: Warthill Warrior. Naslb Balk. Fairy Chimes (3-1-5). 6e koers: Arabesk C. Yvo. Yamara ol Horn (7-4-8). 7e koers: Moonlight Shadow. Star Ride. Starling Point (5-1-2). 8e koers: Wally Heynen. Yessle Prinses. Ylanda Faune (7-9-3). 9e koers: Wanda Volo. Wez Warber. Yvonne V (3-2-1). DLGENS GEHEIM RAPPORT ZUN VIJF SPELERS OVERBODIG !RN Aan de voora- id van het Europa Cup- lel tegen Young Boys, morgenavond in Bern <rdt afgewerkt, heerst onrust in de spelers- iep van Ajax. Een ge- |im rapport, dat door de linerstroika Hulshoff, larms, Kohn in op- icht van het bestuur rd gemaakt, kan voor aantal Ajacieden wel Ü^ns grote gevolgen heb- •n. Volgens de trainers |i een vijftal spelers niet (schikt zijn voor de hou- >ii der van Europa Cup rdeefor bekerwinnaars en t den het eind van het sei- ister-bn moeten ■'erdwijnen. jrry Hulshoff die sinds het ENDErtrek van Jchan Cruijff de hdverantwoording heeft Ier het technische gebeuren De Meer, is behoorlijk ge- ..hekrokken van de geruchten- lijeeijoom, maar slaagt er niet in heefl het tegendeel te bewijzen. £eze)at hoef ik ook niet", zei de d Paj Duel definitief in Wankdorf-stadion BERN De Europa Cupwedstrijd Young Boys - Ajax wordt morgenavond definitief in het Wankdorfstadion in Bern gespeeld. Het terrein, dat zowel vorige week dinsdag als het afgelopen weekeinde nog onbespeelbaar was, werd gisterochtend sneeuwvrij gemaakt door een groot aantal vrijwilligers. Nadat alle sneeuwresten waren verwijderd, werden de kwetsbare plekken van het veld met stukken plastic afgedekt. Voor alle zekerheid heeft het bestuur van Young Boys voor vandaag een hete-luchtkanon besteld, waarmee de sneeuwresten, die zijn opgehoopt tegen de re clameborden kan worden verwijderd. „Het moet wel heel gek lopen als de wedstrijd hier nu nog niet kan worden gespeeld", aldus een woordvoerder in het stadion. Veel supporters van Ajax zullen de reis overigens niet meemaken. De ploeg werd gisteren vergezeld door slechts vier getrouwen. Naar schatting honderd supporters zullen morgen op eigen gelegenheid naar Bern reizen. licht geïrriteerde Volendam- mer gisteren bij aankomst in Zwitserland. „De trainers heb ben deze verhalen niet de we reld in geholpen, dus waarom zouden wij moeten reageren". Hulshoff gaf wel toe, dat de technische staf op verzoek van de clubleiding de selectie heeft doorgelicht. „Een maand gele den hebben wij het rapport bij het bestuur ingeleverd. Dat is het enige wat ik er over kwijt wil. Voor commentaar moeten jullie bij het bestuur zijn". Volgens de geruchten zou het technisch trio negatief geoor deeld hebben over onder an deren Allistair Dick, Frank Stapleton, Petri Tiainen, Ar nold Scholten en Henny Meij er. Dick, Stapleton en Tiainen maken nauwelijks deel uit van de A-selectie, maar Scholten en Meijer reisden gisteren met de ploeg mee naar Bern. Zij waren op de hoogte van de verhalen, maar hebben noch van Ajax, noch van Hulshoff tekst en uitleg gekregen. „Waarom moet ik mij dan druk maken", mopperde Meij er, die al sinds november ver beneden zijn niveau speelt. „Bovendien heb ik aan het be gin van het seizoen voor drie jaar getekend. Ik hoef dus niets te vrezen". Topper Nadat het bestuur een nieuwe hoofdtrainer heeft aangesteld, zal de spelersgroep aandringen op het aantrekken van een „topper". Volgens routinier Ronald Spel,bos mist Ajax een en John Bosman helpen terreinknechten met het afdekken van het FOTO: ANP echte leider in het veld. „Er is niemand, die op dit moment de kar kan trekken. In spelers als Rijkaard en Van Basten had Ajax die wel, maar zij zijn inmiddels vertrokken". Spelbos ergert zich al enkele weken aan de gebrekkige mentiliteit van een deel van de spelersgroep. Na de zoveel ste zwakke beurt van dit sei zoen in het Zuiderpark tegen FC Den Haag weigert de voor stopper om de kritiek nog lan ger in te slikken. „Tegen FC Den Haag, maar ook tegen FC Twente neeft Ajax de wed strijd gedomineerd. Achterin zit het redelijk in elkaar en ook het middenveld scoort een ruime voldoende. Maar als ik dan zie, dat de aanvallers niet alleen scherpte missen, maar ook nog eens weigeren kei hard te werken"... Misschien kan de op één na oudste speler van Ajax zijn plegmakkers wakker schud den. Anders kunnen de Am sterdammers morgen wel eens van de koude kermis thuisko men. Young Boys leeft immers al sinds de winterstop toe naar de Europese confrontatie met Ajax en is volgens trainer Mandziari wel scherp. Hoeveel dat waard is, zal morgenavond rond een uur of tien bekend zijn. RICHARD THANNHAUSER heportpnjsvragen ïlarij ditN HAAG De prijsverdeling van de sportprijsvragen van n tij-i afgelopen weekeinde is als volgt: izoenp 9: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 2 x ƒ150.000,00; 3e prijs: 116 x outse1187-60"' 4e PriJs: 5.358 x ƒ47,30; 5e prijs: 72.333 x ƒ5,00. £lzenPersPeI 9: le Pr'Is: 6een w'nnaar; 2e prijs: 4 winnaars: 3e prijs: 16 winnaars; ho»rr'is winnaars; 5e prijs: 2.336 winnaars, (vaste prijzen). .y> 9: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 10 x 1.872,60; 3e prijs: 186 ƒ251,70. reni4o gelijk 9: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 1 x ƒ328,00; 3e prijs; 12 x ;U dtp,60; 4e prijs: 316 x ƒ8,30. HEBT U OK LAST VAN VEEL LAWAAI P UW WERK? BEL GRATIS: 06-0228338* VOOR 'T TE LAAT IS. van 9 tof 21 uur Dodental bij auto-ongeluk naar zestien NECOCHEA Het dodental bij het ongeluk tijdens de auto race voor tourwagens in de Argentijnse badplaats Neco- chea is opgelopen tot zestien. Onder de slachtoffers zijn twee kinderen. Er liggen nog dertig mensen in het zieken huis, van wie een aantal met ernstige verwondingen. Het drama ontstond, doordat de wagen van de Argentijn Ed- gardo Caparros, een Dodge GTX Coupe, een klapband kreeg. Met een vaart van,240 kilometer per uur reed eenon- bestuurbare voertuig in op een groep toeschouwers op een aangrenzende camping. De be stuurder overleefde het onge luk, zijn 37-jarige bijrijder Ho- racio Belloli overleed in het ziekenhuis aan zijn verwon dingen. Terug Gisteren kwam de succesvolle Nederlandse atletiekploeg vanuit Boedapest terug in Nederland. Op de eerste rij v.l.n.r. Els Vader, Nelli Cooman, Elly van Hulst, Marjan Olijslager en Rob Druppers. FOTO: ANP unt Raas was nerveus en opvlie- ilysetencL Zoetemelk lag altijd op -andted en praatte over niets an- rs dan wielrennen. Van der rkinfelde is een rauwdauwer, die ■wegit nergens mee en doet alles ijd ijrat God verboden heeft, ïn ofreddy Maertens dronk 'lampagne als limonade naar ien zegt en Anquetil dronk kaartte de hele nacht door. rouwen Ja, ook dat nog. n gewone coureur is de vol inde dag niet vooruit te iranden, een man als Anque- il had nergens last van" w"'ielerploegleider Cees nveh-iem in Sport Internatio- is nal) >rt i Zelf zou ik natuurlijk dol- met de ploeg in Rot terdam verschijnen, maar ik )en niet op m n achterhoofd gevallen. Dat kan ik de club leiding niet aandoen. Het aan was naar Nederlandse fnaatstaven fantastisch, 10.000 gulden heb ik begre- )en, maar ik kan het niet hei- Jen, daar lachen ze hier om. Elders kunnen we drie keer veel krijgen. Dan kan me neer Beenhakker niet zeggen dat hij met zijn ploegje in Rot terdam wil spelen omdat hij daar toevallig geboren is". (Voetbaltrainer Leo Been hakker in Voetbal Magazi ne) „Ik vermoed, of weet haast wel zeker dat de Russinnen en de Roemeensen spuiten. Daarvoor heb ik te veel ge zien. Bovendien ligt het nogal voor de hand. Waarom pres teren alleen de vrouwen in die landen beter Omdat mannelijke hormonen veel minder effect hebben bij mannen, want die hebben ze al van zichzelf. Maar ik kan het niet bewijzen, dus ik kan hooguit blij zijn als ik ze een keer versla". (Atlete Elly van Hulst in de Volkskrant) „Bespotttelijk was dat. Moest ik er dan niet voor trainen Het moet hen te denken ge ven, dat ik in tien dagen con ditioneel even ver stond als zij in drie maanden hebben op gebouwd. Waarom kon Libo- ton dan niet tegen me op? Omdat hij en met hem vele andere crossers het verkeerd doet. Hun methoden kloppen van geen kanten". (Wielrenner Adri van der Poel in het Algemeen Dag blad) „Crowe heeft zijn rijders niet in de hand. Door zijn zwakke optreden is er de laatste we ken gevochten om de vierde Freddy Maertens .cham pagne. FOTO: AFP en vijfde plaats in de nationa le ploeg. Dat heeft de hele sfeer verziekt. Ik zie dat niet zo snel meer verbeteren. Kun je je voorstellen dat Flaim zich heeft gewend tot een pri- vé-trainer' (Schaatscoach Peter Schot- ting in NRC Handelsblad) „De onsmakelijke rel rond Yvonne van Gennip was voor mij het zoveelste bewijs, dat het topsportmilieu in Neder land nog altijd gehinderd wordt door mensen zonder 'kwaliteit, die het helaas wel voor het zeggen hebben". (Johan Cruijff in de Tele graaf) „Hier zag ik een Tsjechische kogelstoter constant weg werpgebaren maken, zelfs als hij meer dan 20 meter stootte. Toen pas realiseerde ik me hoe onplezierig het is om naar zo iémand te kijken. Ik wil niet zeggen dat je je als sport er moet verkopen, maar een beetje uitbundigheid tonen maakt het voor de toeschou wer wel zo aardig". (Atleet Emiel Mellaard in Trouw) „Er zijn trainers geweest, met een grote carrière, die zich la ter in de bestuurskamer pre senteerden om maar handjes te kunnen schudden. Ik heb het nooit gedaan. Wat een an der doet moet-ie zelf weten, daar heb ik nooit een bood schap aan gehad. Als ik nu naar een wedstrijd ga koop ik een kaartje en dan ga ik staan of zitten waar ik denk dat ik Mellaard.uitbun- FOTO: ANP de wedstrijd goed kan vol gen". (Voetbaltrainer George Knobel in Voetbal Interna tional) „Geef een voetballer maar een stick in zijn handen en na een aanpassingsperiode kan hij redelijk meekomen. De techniek blijft heel moeilijk, maar voetballers zijn beter ge schoold in simpele tactische zaken. In het hockey komt dat nu eigenlijk pas een beet je. Maar als je de vergelijking wilt trekken, dan hebben voetballers het heel erg goed. Ze moeten heel blij zijn met hun vak, ze hebben het be paald niet zwaar met de hoe veelheid trainingen die ze af werken". (Looptrainer Cees Koppe laar in Hockey Magazine) „Als die besturen zo zouden functioneren in het bedrijfs leven, dan waren ze al lang ontslagen door de raad van commissarissen. Iedere club heeft aan het begin van het seizoen een sluitende begro ting. Maar men speculeert daarbij op bepaalde resultaten en als die tegenvallen, ont staan er problemen. Voor een club als Ajax hangen de be drijfsresultaten in een seizoen sterk af van de vraag of het team de tweede ronde van de Europa Cup haalt. Als de re sultaten op het veld slecht zijn, moet de club gaan ko pen". (PvdA-kamerlid Joop Wor rell in Management Team) Gouden Yvonne nog niet op postzegel DEN HAAG De kans dat Yvonne van Gennip evenals de Fin Matty Nykanen bin nenkort op een postzegel ver schijnt, is niet al te groot. Als de schaatsfans binnen twee maanden massaal bij de direc teur-generaal van de PTT aan kloppen, valt er voor 1989 mis schien nog iets te regelen. De PTT werkt niet zo snel als het Finse postbedrijf, dat al in april zegels met de beeltenis van de drievoudige olympi sche kampioen schansspringen op de markt brengt. De PTT ontvangt jaarlijks „enige tientallen verzoeken" voor zegelont werpen. De sup porters van de drievoudige winnares van olympisch goud hebben de centrale directie in Den Haag nog niet bereikt. SCHAKEN Toernooi Linares Elfde en laatste ronde: Beljavskl (Sov) - Georgijev (Bul) 1/2 - 1/2, Joesoepov (Sov) - lllescas (Spa) 1/2 - 1/2, Por- tlsch (Hon) - Hjartarson (IJsl) 1-0, Maya Tsjiboerdanldze (Sov) - Nikolic 1/2 - 1/2, Chandler (GBr) - Nunn (GBr) 1/2 - 1/2, Timman (Ned) - Lju- bojevic (Joe) 1-0. Afgebroken partijen: Joesopov - Nunn 1-0, Chandler - Portisch 1/2 - 1/2. Eindstand: 1. Timman 8 1/2 punt, 2. Beljavskl 7, 3. Joesoepov 6 1/2, 4. Ljubojevic en Chandler 6, 6. Nunn, Portisch lllescas en Georgijev 5 1/2, 11. Nikolic 3 1/2, 12. Tsjiboerdanldze 2 1/2. SKIËN Reuzealalom Aspen: Dames: 1. Meier (WDI) 2.23,16 (1.12,35-1.10,81), 2. Fernandez- Ochoa (Spa) 2.23.44 (1.13.27- 1.10,17), 3. Maler (Oos) 2.23,73 (1.13,41-1.10,32), 4. Svet 2.24,00 (1.12,34-1.11.66), 5. McKinney 2.24.32 (1.13,77-1.10.55), 6. Quitte! (Fra) 2.24.86 (1.13,23-1.11,63) 7. Wachter (Oos) 2.25,06 (1.13,56- 1.11,50), 8. Hurler (WDI) 2.25,14 (1.13,82-1.11,32), 9. Merle (Fra) 2.25,15 (1.13,51-1.11,64) en Klnshofer (WDI) 2.25,15 (1.13,50-1.11.65). Stand wereldbeker reuzeslalom Is: 1. Quittet (Fra) 78 punten, 2. Schneider (Zwi) 76, 3. Svet (Joe) 62, 4. Merle (Fra) 59, 5. Fernandex-Ochoa (Spa) 58. SKILOPEN Kampioenschappen Lage Landen Is- any: 4 x 10 km heren: 1. Denemarken 1.58.32. 2. Griekenland 2.04.24, 3. Groot-Brittannlö 2.06.38, 4. Neder land 2.09.55. 4 x 5 km dames: 1. Denèmarken 1.13.39, 2. Nederland 1.16.57, 3. Groot-Brlttannlë 1.22.19. 4 x 5 km jongens: 1. België 1.15.16, 2. Nederland 1.16.13, 3. Groot-Brlt tannlë 1.18.49. ZAALHANDBAL Dameatoernooi Neubrandenburg Groep A: Noorwegen - China 30-20 (14-8). Oost-Dultsland - Bulgarije 24- 22 (12-12). Groep B: Hongarije - Oost-Duitsland B 26-12 (12-5). Zweden Oostenrijk 20-19. KNVB ZET „VROUW IN VOETBALLEN" IN SCHIJNWERPERS DELFT „Vrouwen vinden het heerlijk om binnen een taakom schrijving te voetballen. Mannen hebben de nei ging om in het veld vol gens hun eigen ideeën te spelen, vrouwen houden juist van afspraken. Dat geeft zekerheid en dat vinden ze fijn". Piet Bu- ters typering van dames voetbal is minder deni grerend dan ze lijkt. De bondscoach van het Ne derlands damesvoetbal team is vol lof over de instelling en de daaruit voortvloeiende spelwijze van zijn elftal. „Op drachten worden ge woon uitgevoerd. Tac tisch is het team sterk en dat maakt de wed strijden aantrekkelijk om naar te kijken". Aanstaande zaterdag treedt de Nederlandse selectie in Delft aan te gen Ierland in een kwa lificatieduel voor het Europees kampioen schap van 1989. De interland heeft een spe ciaal tintje, omdat de Ko ninklijke Nederlandse Voet bal Bond de periode van 6 tot en met 12 maart heeft uitgeroepen tot „Actieweek Vrouw in het Voetballen". Ze neemt daarmee een initi atief over van het Europees 'Parlement dat in dezelfde week de „Vrouw in de Sport" centraal stelt. In nau we samenwerking met de afdelingsbesturen organi seert de voetbalbond in de pauzes van prof- en ama teurwedstrijden vier-tegen- vier duels van meisjesteams. Twee meisiesselecties van de Haagse afdeling spelen mor gen een voorwedstrijd voor het eredivisietreffen tussen FC Den Haag en PSV. De Utrechtse versie daarvan werd afgelopen zondag in elk geval een succes; de twee damesselecties die elkaar in de Galgewaard bestreden vóór FC Utrecht-Fortuna Sittard kregen van de drie duizend toeschouwers een staande ovatie. Bekendheid Met de acties wil de KNVB een eerste aanzet geven aan de algemene bekendheid met het dames- en meisjes voetbal. 40.000 vrouwen en meisjes voetballen in Neder land en dat moeten er mak kelijk 100.000 kunnen worden, vindt de bond. Tij dens de viering van het hon derdjarig bestaan van de voetbalbond wil men het da mesvoetbal in het zonnetje zetten. Met man en macht wordt geprobeerd het Euro pees kampioenschap van 1989 naar Nederland te ha len. Voorwaarde is natuur lijk wel dat de Nederlandse ploeg zich plaatst voor dat eindtoernooi. Slechts vier van de achttien deelnemen de landen kunnen zich via de poulewedstrijden kwalifi ceren. Bondscoach Piet Buter is on danks de goede resultaten tot nu toe, vijf punten uit drie wedstrijden, niet hele maal gerust op plaatsing. Grootste rivaal is Zweden dat, net als de andere Scan- dinvische landen, een grote re damesvoetbal-traditie heeft dan Nederland. In Zweden zijn liefst 100.000 dames actief als voetballer, er is een heuse landelijke competitie en de wedstrijden worden direct op televisie uitgezonden. „In de tiitwed- stnjd we weliswaar met 0-0 gelijk gespeeld, maar Zwe den is nog beduidend sterker dan Nederland. We hebben met zijn tienen voor de pot gelegen en zelf eigenlijk maar twee kansen gehacf", zegt Buter, die de taakom- schrijvinging waar vrouwen zo van houden simpel houdt. „Als we in balbezit zijn, speel ik met vijf spitsen; als de tegenstander de bal heeft met tien verdedigers. Het spel golft heel sterk op en neer. Erg mooi om naar te kijken. Maar de meisjes ren nen zich gek, dat is waar". De Nederlandse damesselec tie bestaat eigenlijk al jaren uit dezelfde speelsters. Een keer per jaar komen de twintig damestrainers van Nederland naar Zeist om een lijst van potentiële Oranjeklanten in te leveren. Dertig van hen worden uit genodigd voor een selectie middag en gemiddeld krij gen uit die groep vier dames een kans. De ervaring leert dat hooguit twee meisjes goed genoeg zijn voor de ploeg van Buter. Nutteloos De verschillen tussen de af delingselftallen en het Ne derlands team zijn nog veel te groot en Buter vindt het dan ook nutteloos om tegen andere Nederlandse dames elftallen te oefenen. Om Oranje de kans te geven wedstrijdervaring op te doen, heeft men in Zeist een aparte dinsdagavond-compe titie in het leven geroepen, waarin interregionale A-ju nioren als tegenstanders van het Nederlands dameselftal fungeren. „Vroeger speelden we oefenwedstrijden tegen derde- en vierdeklassers, maar die jongens hingen op het veld en in de kleedka mers altijd een beetje de lol broek uit. Daar schoot ik niets mee op", aldus Buter. „De winnaar van de compe titie verdient een nieuwe outfit voor het hele elftal. Dat blijkt genoeg om die jon gens te motiveren. Ze willen echt scoren en dat hebben we nodig, want onze eerste zorg is om geen doelpunten tegen te krijgen". In de voorronde van het Eu ropees kampioenschap is in derdaad nog geen team erin geslaagd tegen Nederland te scoren. Of doelvrouw Lies Kols van RKTVC ook zater dag tegen Ierland haar doel schoon houdt is de vraag. Piet Buter is sinds de (ge wonnen) uitwedstrijd tegen Ierland danig onder de in druk van de vechtlust van de Ierse dames. „Technisch en tactisch zijn ze minder sterk, maar hun inzet is on gelooflijk. Ze blijven gaan. En ze spelen ook echt voor het vaderland. Het volkslied voor de wedstrijd zingen ze mee, strak kijkend naar de vlag, met de vuist op het hart. Of de Nederlandse meisjes het Wilhelmus mee zingen? Dat is me nooit zo opgevallen". CORIEN BOTMAN Het Nederlands elftal ziet er als volgt uit: Els van der Hoek (Haas trecht). Marian Veldhuizen (RKTCV), Vera Pauw (Vreeswijk), Paula Mostert (RVW), Hesterine de Reus (Rijsoord), Bep Timmer (Vreeswijk). Jannie Timisela (RKTCV). Loes Camper (RKTCV), Marjoke de Bakker (KFC). Sarina (RVW), Danielle de Win ter (DSVP) en Lianda de Vos (DIVO). (ADVERTENTIE) Afgelopen zon dag had niemand 12goedinde1bto. Daarom pakt delbto deze week extra uit Met 'n beetje geluk wint u de hoofdprijs, inclusief de jackpot van circa f100.000,-. Dus als u 'ns echt uw slag Ti^TG wilt slaan..

Leidse Courant | 1988 | | pagina 13