Parkeersysteem in oude kern Noordwijk wordt voortgezet Voorschoten wil aktieplan tegen aanleg Rijksweg 11 MAAL Noordwijk vol obstakels voor gehandicapten Bouw sporthal VVSB begonnen Rampenplan De Vrouwenraad Noord wijk houdt morgen in het Trefpunt aan de Schoolstraat een infor matie-avond over het Ram penplan. Iedereen is welkom. De bijeenkomst begint om 1915 uur. Bloedafname De Bloedtransfusiedienst van het Nederlandse Rode Kruis en de Lions Club Noordwijk houden morgen de twintigste bloedafnameavond in de Wil li brord Mavo aan de Van Pan- huysstraat. Tussen kwart voor zeven en kwart over negen kunnen bloedgevers er te recht. Men verwacht ruim 300 donors. PvdA De afdeling Voorschoten van de Partij van de Arbeid houdt morgenavond een discussiebij eenkomst over het rapport ..Schuivende panelen" in het Cultureel Centrum aan de Ma- rijkelaan 4 in Voorschoten. Gastspreker is Jan Pronk, voorzitter van de. commissie die het discussiestuk geschre ven heeft. Aanvang acht uur. Stille omgang Belangstellende Leidschen- dammers voor de Stille Om gang die in de nacht van 19 op 20 maart weer in Amsterdam wordt gehouden kunnen zich tut 17 maart melden bij J. Ho gen dorp, Goopad 3. Leid- schcnaam, tel. 278558. De kos ten bedragen vijftien gulden. Voordat de bus naar Amster dam vertrekt wordt een eu charistieviering gehouden in de Petrus en Pauluskerk aan de Sluiskant. Open dag De prot.chr. basisscholen Dil lenburg aan De Haar 200, Dob- behage aan de Dobbel aan 10 en De Zonnewijzer aan de Landscheidingstraat 2 in Leid- schendam houden morgen een open dag. Ouders kunnen met de schoolleiding en het team praten terwijl de kinde ren in actie zijn. Vrouwenbond De Nederlandse Christen Vrouwenbond Leidschendam houdt morgen een jaarverga dering waarna mevrouw M. Brouwer-Kapteijn zal decla meren. De verloting is voor het Burkina-Faso-project. De avond wordt gehouden in De Voorhof van de Kruisheuvel- kerk aan het Pres. Kennedy- plein. Belangstellenden zijn welkom. Aanvang 20.00 uur. Concert De fluitiste Abbie de Quant en de harpist Edward Witsenburg geven donderdag een concert in de Oudshoornsekerk in Al phen. Aanvang 20.15 uur. Op het programma staan werken van Bach, Takemicsu, Spohr, Du port en Bochsa. Kaarten kosten twaalf gulden vijftig. Houders van een CJP of Pas 65 betalen een tientje. LEIDEN OMGEVING£ekbö<2ou/ui/nt DINSDAG 8 MAART 1988 Onzekerheid over verzameling van verleden De Zilk DE ZILK Het is onzeker wat er gaat gebeuren met de verzameling over het oude De Zilk van de onlangs overleden Zilker verzamelaar Frans van de Berg. Hij had een unieke ver zameling van onder andere foto's over De Zilk en de duinen en daarover had hij kort voor zijn onverwachte dood nog een diavoorstelling gegeven voor een volle zaal in de Duinpan. Er zijn pogingen in het werk gesteld om de verzameling voor De Zilk in zijn ge heel te behouden. Maar zijn broer woont in Middelburg en daar is de verzameling nu heengegaan. Wat er verder moet gaan gebeuren is momen teel nog onduidelijk. Flinke botsing KATWIJK Een 22- jarige bromfietser en een 19-jarige fietser, beiden uit Katwijk, zijn gisteravond rond half acht op de krui sing Varkevisser- straat Ouwehand- straat/Schelpendam met elkaar in botsing gekomen. Beide Kat- wijkers wisten zich na het ongeval niets van de oorzaak te herinne ren. Zij zijn allebei met hoofdletsel naar het AZL gebracht. Bromfietser aangereden ZOETERWOUDE Een 16-jarige bromfietser uit Hazerswoude-dorp is gistermorgen om kwart over tien aangereden op de Hoge Rijn dijk in Zoeterwoude. De jongen reed over het fietspad richting Alphen. Een auto, bestuurd door een 23-jarige man uit Ede, reed eveneens op de Hoge Rijndijk. De auto sloeg de Vijf Mei laan in. Doordat er op de splitsing van de Rijn dijk en Vijf Meilaan een auto stond geparkeerd, zag de automobilist de bromfietser over het hoofd. De jongen liep kneuzingen aan pols en been op. INBRAAK WONING VOORSCHOTEN Dieven hebben gister avond toegeslagen in een woning aan de Karei Doormanlaan in Voorschoten. Aan de achterzij de van de woning werd een raam opengewrikt om binnen te komen. Vervolgens werden een Friese staartklok, een kistje sieraden en een videorecorder buitgemaakt. KATWIJKSE KLEDERDRACHTEN IN ALKEMADE ALKEMADE De historische vereniging Oud Al kemade ontvangt aanstaande donderdag 10 maart een klederdrachtgroep van het genootschap „Oud Katwijk". Deze uit 30 personen bestaande groep ver zorgt een klederdrachtenshow in de zaal van café Heemskerk, Langeweg 2 in Roelofsarendsveen. De aanvang is 20.00 uur. De toegang is voor donateurs van Oud-Alkemade gratis; aan andere belangstellen den wordt een kleine vergoeding gevraagd. De Kat- wijkse klederdrachtengroep is opgericht in 1969 en komt veelvuldig voor het voetlicht, bijvoorbeeld tij dens de Vierdaagse in Nijmegen, in de Flevohof, op de Scheveningse Vlaggetjesdag en op tal van vereni gingsavonden in geheel Nederland. De groep toont dan bijvoorbeeld de doordeweekse en de zondagse vissersdracht uit Katwijk aan Zee, de burgerdracht die werd gedragen door redersvrouwen en de Rijn landse dracht uit ondermeer Katwijk aan de Rijn en ver daarbuiten. NOG DEZE ZOMER VERTREK VAN CASTELLUMRUITERS VALKENBURG De Castellumruiters moeten tegen het einde van deze zomer verkassen. Dat maakte voorzit ter L. van Tilburg bekend tijdens de ledenvergadering in het clubhuis aan de Broekweg. De vereniging moet de grond en accommodatie verlaten van de provincie die een grondruil voor de S4 moest aan gaan. In overleg met de provincie en gemeente Valken burg krijgen de ruiters een stuk grond aan de Watering nabij de Achterweg. „Het gaat ons wel zo'n slordige 20.000 gulden kosten", zei Van Tilburg, die hoopt dat er van het huidige clubhuis na afbraak nog iets overblijft. De Castel lumruiters waren net een half jaar vrij van schuldenlas ten, die veroorzaakt waren door de accommodatie aan de Broekweg. Tiidens de vergadering drongen de leden erop aan, dat het bestuur zal trachten een eenmalige subsiie van de gemeente los te krijgen. De leden gaan zelf enige acties op touw zetten om het hoofd boven water te hou den. Voorzitter Van Tilburg werd weer voor 4 jaar in zijn functie herkozen. NOORDWIJK Het sy steem van parkeren door belanghebbenden in de oude kern van Noord wijk aan Zee blijft ge handhaafd. Hiertoe werd gisteravond besloten. Wel wordt het aanvang stijdstop verschoven naar 21.00 uur. Ook de bewo ners van de Hoofdstraat zullen in het systeem worden betrokken. werd nagekaart over het vo rig jaar ingevoerde systeem van belangenhebbenden-par- keren. De bewoners kregen in dit systeem een vergun ning om in de eigen woon straat/woonwijk te parkeren. Aan anderen was dit op vrij dag, zaterdag en zondag van 18.00 tot 06.00 uur verboden. Bij overtreding liep men kans op een bekeuring. Van juli tot en met november vo rig jaar werden in het betref fende gebied bijna 3000 par keerbonnen uitgeschreven. Het systeem staat en valt met de contróle door de politie. zei J. Willms (CDA). Het be vreemdde hem, dat pas nu de politie komt met het bezwaar niet over voldoende man kracht te beschikken voor contróle. „Wij hadden dit wel eerder willen horen", aldus Willms. De verkeersspecialist van het CDA verklaarde be reid te zijn eens te bekijken of het vaststellen van andere tijden in het systeem zou kunnen leiden tot meer poli tietoezicht. Zijn fractie was bereid ook de bewoners van de Hoofdstraat bij het belang hebbenden-parkeren te be trekken. J. Willms deed de suggestie om de proefperiode met een jaar te verlengen. A. Prins (PvdA) legde er de na druk op, dat de faciliteiten van het belanghebbenden- parkeren alleen voor de be woners van de Hoofdstraat zou moeten gelden, en niet voor de winkeliers. Het belangenhebbende-par- keren diende 's avonds om 22.00 uur te beginnen, meen de A. Th. van Rijnberk van Noordwijks Belang. Hij be treurde het tekortschieten van de politie bij de contróle. Door het vaststellen van een later tijdstip, waarop het ver gunningenstelsel ingaat, ver wachtte Van Rijnberk een beter resultaat van de contró le en minder hinder voor de bewoners. Overigens was ook Noordwijk Belang van me ning dat met de proef moest worden doorgegaan. Ook Smit (VVD) meende, dat men met het systeem belang hebbenden-parkeren moest doorgaan. Alleen vond hij - en wethouder Salman was dat met hem eens - dat er voor de vergunning door de bewoners niet betaald be hoefde te worden. Dit was door de bewoners unaniem van de hand gewezen. Asfaltering Nieuwe Zeeweg NOORDWIJK De weg, de voornaamste tussen de beide dorpskernen wijk-Binnen en Noordwijk wordt geasfalteerd. De van de raadscommissie keerszaken heeft daarvoor avond zijn fiat gegeven. Met constructie is een uitgave i bijna 462.000. Op drie plaatsen in de Nieuwe weg worden oversteek gebracht (tegenover de uitgang van de hnAifowoUoit t de bij de groenvoorziening Middengebied). Een voordeel asfaltering is de aanzienlijke ring op de onderhoudskosten. EXTERN BUREAU MOET BROCHURE SAMENSTELLEN VOORSCHOTEN De gemeente Voorschoten wil een goed verweer gaan voeren tegen de eventuele aanleg van Rijksweg 11- west. Daarom willen bur gemeester en wethouders voor 45.000 gulden een p.r.-bureau inschakelen en voor 15 mille verkeers technische zaken op een rij zetten. Het p.r.-bureau zal dan een brochure sa menstellen waarin de af wijzingen en alternatie ven vermeld worden. Drs. F. ten Have (CDA): „Er mag niet in die brochure niet geschreven worden over een eventueel verdiepte aanleg. Alleen alternatieven mogen worden aangeven". Mevr. M. van der Kloes (VVD): „De ge hele fractie van de VVD is te gen deze geldverspilling. Het verweer dat gevoerd dient te worden kan samengesteld worden door de eigen ambte naren met als ondersteuning de documentatie van de parti culieren die bedreigd worden zodra de rijksweg aangelegd wordt". J. Aikens (D'66): „We moeten met elkaar een aktie plan opstellen". Aikens vond het minder juist indien dit al lemaal besproken gaat worden in de openbaarheid: „De pro blematiek rondom rijksweg 11-west in het openbaar be handelen, maar de taktiek van het verweer dient binnenka mers te blijven". Vanavond zullen de commis sies openbare werken en be stuurszaken de aanleg van rijksweg 11-west behandelen. De commissie bestuurszaken is niet openbaar. De commissie financiën en ruimtelijke ordening wijst de bezwaren van de omwonen den af tegen het plan tot bouw van 34 premiewoningen in het plan Bijdorp naast De Linde hoeve. De heer L. Krol van het Buizerderf betoogde dat het plan voor die bouw zeer ontsierend is voor de riante woningen op het Buizerderf en omgeving. Volgens hem is de ruimte te beperkt. Wethou der J. van Dalen (VVD) zette uitvoerig uiteen dat die bouw gewoon doorgang kan vinden en niet in strijd is met het be- stemmingsplap. Henk den Elzen (links) bij dé officiële poerplaat, onderdeel01 van het fundament van den nieuwe sporthal, die gister-er middag werd neergelegd. FOTO: HENK VAN DEN END^ id NOORDWIJKERHOUT - De 61-jarige Henk den Elzen heeft gistermiddag een van de eerste poer- platen neergelegd voor de nieuwe sporthal van VVSB. Den Elzen gaf hiermee het officiële startsein voor de bouw van de hal. Begin juni moet de sporthal klaar zijn voor gebruik. modatie wordt straks voorna melijk gebruikt door de jeug dige voetballertjes van VVSB, maar er kunnen ook officiële zaalvoetbalwedstrij den in plaatsvinden. De hal kost vier ton. De gemeente Noordwijkerhout heeft 15.000 gulden beschikbaar gesteld. Het resterende bedrag is door de Noordwijkerhoutse voet balvereniging zelf bijeenge bracht op de jaarlijkse kerst veilingen. Henk den Elzen, die vier jaar geleden uit het bestuur van VVSB stapte, heeft 27 jaar in het bestuur van de voetbalvereniging ge zeten. Hij is verder een van de initiatiefnemers voor de kerstveiling waardoor hekr( geld voor de sporthal bijeenoc werd gebracht. Verder heeft Den Elzen zich ook ingezeLt voor het ophalen van oud paj_ pier voor de voetbalvereni' ging, het maken van hep< clubblad en hij was jarenlang wedstrijdsecretaris. Op ditN moment keurt Den Elzen tiji a dens het competitieseizoenbo nog de Noordwijkerhoutse^8 voetbalvelden. „Den Elzenr heeft meegewerkt aan hetfc'i fundament van de vi ging. Daarom mag hij i poerplaat voor de ni sporthal leggen", aldus be-< stuurslid Ton Romijn gister-L middag. Kassa gelicht NOORDWIJKERHOUT Een dief heeft gistermiddag een geslaagde greep gedaan in de kassa van de dierenspeci aalzaak Hano aan de Kerstraat 45 in Noordwijkerhout. Tij dens de lunch, gedurende de afwezigheid van het winkel personeel, werd een schuif deur aan de zijkant van de winkel opengewerkt. De dief stapte naar binnen en haalde 800 gulden uit de kassa. ECONOMISCH WELEN WEE Gevestigd: Decos Software Engineering B.V., Nieuwe Rijn 15a, div. ontw. programmatuur Zaakadr. gewijz. van: Aker boom Holding B.V., Hoge Morsweg 112, thans: Amster dam. Gevestigd: Waterleen B.V., Hyacintenstraat 7, expl. v. jachten. Opheffing besloten venn. i: Horeca expl. Centro B.V., Rapenburg 36. Gevestigd een filiaal van STC Scantrade B.V., Schiphol- weg 78, handelsbemidd. Gevestigd: AWM Coenen Beh. B.V., Herengracht 12, be- heermij. i Gevestigd: Brema-Air Beh. Mij., Flevoweg 9-11, beheer- Zaakadr. gewijz. van: Wolka B.V., Herengracht 16j, thans: Warmond. Gevestigd: Orap Holding B.V., beheermij., Orap B.V., adviesbur. en J. de Vink Be heer, Schipholweg 74. Gevestigd: PPD Software B.V., Troelstraplein 12, softwa- Zaakadr. gewijz. van: Beleg gingsmij. Het Motorhuis B.V., Vondellaan 80, het houden v. aand. in andere venn., thans: Amsterdam. Zaakadr. gewijz. van: Ipso Facto Data B.V. Passiebloem Beheer B.V., Flevoweg 9a, thans: Houten. i Opheffing faill. venn. van: Bouw- Aann.bedr. A. v. Strien Leiden B.V., Marnixstraat 4. Gevestigd: Drukkerij Sin- eur B.V.. Nieuwe Rijn 98. Opheffing van: Borgerding Jr. Beheer B.V., Kort Galgwa- er 6, werkz. beleggingsmij. Faill. besl. venn.: Orthopae- lie van Lierop B.V., Nieuwe Rijn 55-56. Zeekoe aangespoeld Een 35-jarige Noordwijker trof gistermiddag om een uur op het Noordwijkse strand ten noorden van de Vuurtoren een twee meter lange zeekoe aan. De Noordwijker reed, samen met zijn twee kinderen, met paard en wagen voor een ple- zierritje over het strand. Om dat het dier te zwaar was om zonder hulp in de wagen ge legd te worden, transporteerde de ex-politieman de zeekoe met behulp van een zeildoek over het strand. Samen met enkele wandelaars werd het aangespoelde beest uiteinde lijk op het karretje geladen en naar het politiebureau ge bracht. Daar werd in de was plaats ruimte voor de vreemde bezoeker gemaakt. Terwijl het beest werd natgehouden en schoongespoeld werd telefoni sche contact gezocht met Gro ningen. Rond twee uur 's mid dags werd de zeekoe, die vol gens de Noordwijkse politie flink ziek moet zijn geweest, naar het vliegveld Valkenburg gebracht. Daar werd het dier met een speciale vlucht over gebracht naar de zeehonden crèche van Lenie 't Hart in Pie- terburen. FOTO: HENK VAN DEN ENDE De Mast vreest hoge huurprijs' NOORDWIJKERHOUT cursussen voor volwassenen i de Mast in Noordwijkerh zouden niet kostendekkQ moeten zijn. Dat zeiden Pv* en D66 gisteravond in de cf[ missie Welzijn. Het college L, voorgesteld om de huurprijs j\, het gebouw aan de Vlashovei verlagen van 9,95 naar f per uur, ofwel een huurprijs 26.000 gulden per jaar. Dat wi nog steeds als zeer hoog erval Namens de Mast zei bestuurt Leny de Graaf, dat de Basisej catie voor het gebouw vaniw Prinsenhof veel minder j huur betaalt dan de Mast in Vlashoven. Verder had de meente wat fouten gemaaktj__ haar berekeningen. Maar voo- vreesde ze dat de cursusgelf omhoog zouden moeten met gevolgen vandien. „Mocht I huurprijs te hoog uitvallen l zien we ons genoodzaakt ij een ander gebouw in de r< uit te kijken. We zouden dari gemeente Noordwijkern moeten verlaten", aldus vrouw De Graaf. Ze kreeg van PvdA en D66, maar de Van Duin (CDA) vond de hJ prijs een alleszins redelijk gangspunt. Hij stond daarii achter het collegestandpunt Kó over een paar jaar geanalyst kan worden of er iets verai moet worden aan die prijs college zal alle opmerki van de partijen in overw nemen en over enige tijd een nieuw voorstel komen de huurprijs. NOORDWIJK Noordwijk- Binnen en de Hoofdstraat zijn slecht toegankelijk voor ge handicapten. Dat blijkt uit een inventarisatie van obstakels voor gehandicapten op open bare wegen. Het onderzoek is in de afgelopen maanden uit gevoerd door de Belangenver eniging Gehandicapten „Noordwijk voor iedereen". De Voorstraat, Bronckhorst- straat, Douzastraat, Heilige Geestweg, van Limburg Sti- rumstraat, Losplaatsweg, Of- femweg/Westeinde, Molen straat, Herenweg, Zeestraat, Gooweg maar ook Hoofdstraat en Bomstraat bleken tijden§ de inventarisatie bijzonder slecht bruikbaar te zijn voor gehan dicapten. Belangrijkste redenen om deze wegen als onvriendelijk voor gehandicapten te betitelen wa ren de veelal smalle en ver zakte trottoirs, onvoldoende straatverlichting, verkeerd ge parkeerde auto's en fietsen en uitstallingen van winkeliers die de stoep blokkeren. Ook lantaarnpalen, bloembakken en laaghangende takken van bomen en struiken bleken re gelmatig een hindernis te vor men voor gehandicapte weg gebruikers. Verder blijkt dat in bijna heel Noordwijk^ de trottoirbanden te hoog zijn voor gehandicapten. Bij de inventarisatie is niet ge keken naar het Vinkeveld om dat daar nog volop wordt ge bouwd. Ook de Zuid, Dobbel- mannduin en het Alexander- park zijn niet meegenomen, omdat de belangenvereniging ervan uitgaat dat deze wijk en straten sowieso ontoegankelijk zijn voor gehandicapten. Het Duinpark moet nog in een tweede fase worden bekeken. De Belangenvereniging stelt in haar inventarisatienota dat veel obstakels zoals overhan gend groen, winkeluitstallin gen, verkeerd geparkeerde au to's en fietsen en vuilnis niet hoeven voor te komen. De ge meente moet voortdurend aan dacht vestigen op de overlast die hierdoor wordt veroor zaakt voor gehandicapte weg gebruikers. Politie, milieu ambtenaren en winkeliersver enigingen zouden hierop moeten toezien, vindt de Be langenvereniging. In de nota pleit de vereniging ook voor een 'inclusief' verkeersbeleid. De gemeente moet bij aanleg van wegen, reconstructies of herbestratingen direct reke ning houden met de gehandi capte weggebruikers. Op die manier kunnen de extra kos ten laag blijven of zelfs niet nodig zijn, aldus de Belangen vereniging. Enquête De gehandicapte Noord wijkers blijken de bevindingen van de Belangenvereniging te onder strepen. Tijdens een enquête klaagden zij over slechte be strating, verkeerd geparkeerde auto's en obstakels op de weg. Belangrijkste klacht was ech ter de slechte toegankelijkheid van veel openbare gebouwen in Noordwijk als De Kuip, postkantoor, politiebureau, VVV, gemeentehuis Rank. Voor de Belangenvel niging Gehandicapten is j aanleiding om binnenkort 4 onderzoek te beginne toegankelijkheid van openbl tebouwen. Uit de enquj lijkt verder dat de Noi wijkse gehandicapten het meentelijk beleid ten van gehandicapten slecht den. Beide nota's worden avond besproken tijdens dek denvergadering van de Bel* genvereniging Gehandicapj Noordwijk voor iedereen! het dienstencentrum Trefpf in Noordwijk. Aanvang uur.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 12