Ouderwets genieten met Joe Cocker Het Arion Ensemble is erg voortvarend bezig Jphense wint Zilveren Fluitkop >p Vijfde Nationale Fluitconcours Enthousiast onthaal T'Pau Maria Tipo's eigen Goldberg- variaties Beurs van Amsterdam CcidócSowumt MAANDAG 7 MAART 1988 PAGINA 9 FOTO: JARKO AIKENS Eerste concert ven het Arion En semble, dirigent Alexandru Laacae, in de serie Casino Promenade Con certen. Solist de pianist Daniel Way- enberg. Circustheater, Schevenin- gen. Het Arion Ensemble, een Resi dentie Orkest in zakformaat, is aangetrokken voor het geven van een driedelige serie onder de titel „Casino Promenade Concerten". Geen concerten in het Casino maar in het Circus theater dat gistermiddag bij het eerste concert redelijk goed bezet was. Dirigent van het Arion En semble is Alexandru Lascae die in zijn kwaliteit van 2e concertmeester van het Resi dentie Orkest in 1980 een aan tal musicerende collega's om zich heen heeft verzameld om deze actieve vorm van vrije tijdsbesteding gestalte te ge ven. Niet vrijblijvend, alle concerten van het ensemble worden terdege voorbereid en in het bijzonder aan de kunst om veel noten in korte tijd te spelen is veel aandacht ge schonken. Met resultaat: het Presto-gedeelte uit Mozarts symfonie KV 136 werd meer dan voortvarend vertolkt. Het ensemble lijkt nu toegekomen aan een bijbehorende glanzen de toonvorming; met name de strijkers en om nog exacter te zijn de eerste violen produce ren een enigszins mat en dof geluid. Het is niet een ieder gegeven om een grap als grap te pre senteren. Mozart verlangt zulk een instelling bij de weergave van zijn „Musikalischer Spass" (van huisuit een sextet voor strijkkwartet en twee hoorns) maar om als een compleet en semble inclusief de dirigent „leuk te doen" valt niet mee. Sommige musici keken dan ook met een gezicht van „daar worden we niet voor betaald". Maar in dié momenten dat componist Mozart de effecten er echt dicht bovenop legt ver maakte het publiek zich koste lijk. Daniel Wayenberg (58) heeft een concertpraktijk van 43 jaar, hij moet inmiddels dui zenden concerten gegeven hebben. Ondanks dat speelt hij zelden of nooit routineus, ook niet gistermiddag in het 23e pianoconcert van Mozart. Het leek de vraag of solist en diri gent dezelfde visie op Mozart hebben, maar Wayenberg bleef zichzelf en wist daardoor voor honderd procent te over tuigen. Zondag 13 maart brengt het Arion Ensemble in het Circus theater „Don Quichotte Suite" van Telemann en De Vier Jaargetijden van Vivaldi mnet Emmy Verhey als soliste. ADRIAAN HAGER totcart van Jo* Cocker, Ahoy', Rot- •rdem. Gisteravond. Voorprogram- Th* Boxx. Iet was gisteravond ouder- vets genieten bij Joe Cocker, /anaf de eerste minuut stond le groep en daarmee de mu- iek als een huis. Het materi- tal klonk even solide als in :ijn glorie-dagen en zo was de hythm blues-zanger weer ïelemaal terug van wegge- veest. )e carrière van de uit het En- ;else Sheffield afkomstig Coc- ^Jcer heeft zich door de jaren als p een jojo voortbewogen. Daar om is het altijd weer spannend im te zien hoe het concert zich leze keer zal ontwikkelen. In ?en uitverkocht Rotterdams Ahoy' trok hij, vanuit zijn buik gorgelend, alle registers open en mocht hij na twee uur tevreden naar de kleedkamer terugkeren. Gesteund door een zeven man sterke groep met ster-musici "en twee ach tergrondzangeressen stond zijn laatste, sterke elpee „Unchain My Heart" centraal, maar trakteerde hij zijn publiek ook op klassiekers zoals „Feeling Alright", „With A Little Help From My Friends" en „The Letter". Wanneer Cocker, zoals gister avond, in topvorm is, verwijst hij alle studio-elpees die hij door de jaren heen opnam naar de prullebak en geeft hij weer eens aan dat er niets gaat boven een concertregistratie. Daarbij werkt hij al jaren met hetzelfde concept. Het gevolg daarvan is dat hij zijn oude fans behoudt, maar er ook nieuwe bij wint. Zij hadden zich gisteravond verzameld en konden na spetterende uitvoe ringen van zijn beste songs zo als „Civilized Man" en „You Are So Beautiful", tevreden huiswaarts keren. Joe Cocker staat of valt met het materiaal dat hij zingt en voor Ahoy' had hij alleen het beste bij elkaar geraapt. On dersteund door een nieuwe groep, die voor een strakke en toomloos wervelende begelei ding zorgde, kon Cocker schit teren, daarbij nog altijd wat spastisch met de armen zwaai end. Na vijftien minuten kookte de zaal al en het zou tot de eerste toegift duren, waarin hij met veel gevoel en slechts ondersteund door piano wat ballades zong, dat' ze wat tot rust konden komen. In de tussenliggende periode, speelde hij de sterren van de hemel en kregen de twee gita risten en de saxofonist genoeg ruimte om hun vakmanschap als muzikant in soli bloot te leggen. De twee zangeressen verzorgden daarbij de bijpas sende, wat schreeuwerige koortjes. Dat Cocker met het tweetal een goede keuze had gedaan, bewees Carry „ze heeft nooit zangles gehad" Le wis in het duet „Loók What You have Done" waarin ze flink kon uithalen en de schoonheid van haar stem kon etaleren. Het grootste deel van het materiaal kreeg een me morabele uitvoering, waarbij je alleen maar kon treuren over het feit dat het niet werd vastgelegd, zodat je er in twee de instantie nog een keer van zou kunnen genieten. Het eni ge minpuntje was dat er geen vaart in de show zat, maar dat zal wel nieuwigheid zijn ge weest. Cocker dronk veel tussen de nummers, maar liet weten dat FOTO: SP het niet om whiskey maar wa ter ging. Wat het ook is ge weest, zijn rauwe stem had er alle baat bij. Puttend uit zijn hele oeuvre bewees Cocker een tijdloze zanger te zijn en daar zijn er maar heel weinig van op deze wereld. HANS PIËT Btreekmuziekschool Leiden: Vijfde Nationale Fluitcon- t met 53 solisten en 8 en- nbles. Gehoord op 5 maart. ®r^)e 17-jarige Ellen Ver- ist uit Alphen aan den ,ijn zaterdag de Zilveren gewonnen tij- er-pens het Vijfde Nationale DeFluitconcours, dat in de Lei- len werd gehouden. Ze on de in 1983 voor het rst beschikbaar gestelde isselprijs door het hoog- :e aantal punten van ee concoursdagen te ha- en. iet het doel vooral de Neder- mdse jeugd te stimuleren om Iwarsfluit te gaan spelen werd ijf jaar geleden het plan op- ivat om jaarlijks een Natio- laal Fluitconcours te houden. gelijknamige stichting die lier speciaal voor in het leven erd geroepen nam de organi- itie voortvarend ter hand. let is met het bereiken van let eerste lustrum van dit con- .^ajours voor amateurs, dit jaar ^js oor de vierde maal in Leiden, uidelijk geworden dat zij er elet op de groeiende bekend heid in het land dit laatste ^arezien het aantal deelnemers rcj an het afgelopen concours, lta et feit dat zij uit verschillen- 40( e delen van het land afkom- he tig waren en de grote publie- en e belangstelling, in haar op- is geslaagd. 'ijdens de afgelopen twee con- tfj oursdagen, op de zaterdagen rjj 7 februari en 5 maart, was eelname mogelijk in twee erschillende categorieën: flui- sten, 'solo' met of zonder be- eleiding, en fluitensembles. 0,)e 'solo'-categorie was nog tererder onderverdeeld: deelne- lers tot en met 15 jaar (cate- ororie I a), deelnemers van 16 en lar en ouder (categorie Ib), en gk it jaar werd voor het eerst op jjnpeciaal verzoek, ook conser vatoriumstudenten (categorie I aa). Vreemd genoeg werd door e laatstgenoemde grt>ep van e mogelijkheid tot inschrij- Iing geen gebruik gemaakt. )e solisten, dit jaar maar liefst 3 in getal, 24 in de A- en 29 i de B-categorie, moesten uit ig(ivee duidelijk te onderschei den stijlperioden elk een stuk ei pelen; voor een stuk moest ac üen een keuze maken uit de ur ijst van keuzewerken. Ten- -• i ins te een werk diende bege leid te worden. Voor de flui ditmaal acht, uo's, trio's (in elk geval be- in taand uit minimaal een fluit) iiii' Waren Been keuzewerken jA erplicht gesteld. t )e jury, die deze keer bestond ;it Dirk Alma (fluitist te ier'trecht), Dirk Belzer (dwars- ia luitdocent aan de Streekmu-, tJjiekschool te Woerden), Cori- nne Hoekstra (dwarsfluitdo- ente aan de Streekmuziek- ^chool te Leiden) en Cor van ileef (oud-directeur aan de en treekmuziekschool te Woer- Jen), had de moeilijke maar %ngename taak de vele, met De Alphense Ellen Vergunst neemt de Zilveren Fluitkop in ontvangst. FOTO: WIM VAN NOORT enthousiasme, ten gehore ge brachte werken te beoordelen. Met de opbouwende kritiek die zij op de verschillende mu zikale bijdragen, variërend van een redelijk tot zeer goed niveau, leverden, gelet werd op zuiverheid, toonkwa- liteit, techniek, ritmiek, voor dracht en samenspel heb ben de vier juryleden zich voortreffelijk van hun taak gekweten. Er vielen verschillende prijzen te verdienen. Ten eerste de Zilveren Fluitkop, de in 1983 voor het eerst beschikbaar ge stelde wisselprijs voor de solist uit de A- of B-categorie met het hoogste aantal punten van beide concoursdagen. Deze wisselprijs viel deze keer toe aan een deelneemster uit de B- categorie: de 17-jarige Ellen Vergunst uit Alphen aan de Rijn. Zij verdiende deze on derscheiding zaterdag met haar werkelijk prachtige ver tolking van het eerste en tweede deel van de 'Sonatine' van J. Geraerdts en de 'Balla de' van de Franse componist Périlhou, twee composities met een zeer hoge moeilijk heidsgraad. Binnenkort zal zij, de exacte datum is nog niet be kend, optreden in een pro gramma van de regionale zen der Radio West. Daarnaast vielen er ook een aantal dagprijzen in de vorm van een herinneringsbord voor de beste prestaties in de twee solistengroepen en de ca tegorie 'ensembles', te verde len en niet te vergeten de Zil veren Lessenaar, uitgeloofd door de stichting BFÖ, het promotiebureau voor de Ne derlandse muziek, voor de bes te uitvoering van een werk van een Nederlandse compo nist. De dagprijzen van 27 februari, waarop diegenen speelden die voor het eerst meededen, gin gen naar Ilska Wiegers uit Breda (categorie I a), Jeroen Dezaire uit Waalre (categorie B) en het ensemble Karin Westerveld-Kwant uit Doorn; die van afgelopen zaterdag naar de veelbelovende Björn Herpers uit Kerkrade (catego rie I a), een 'James Galway in de notedop' die een geweldige indruk maakte met zijn uit voering van Bozza's 'Image', een werk voor conservatori umniveau en het 'Carnaval of Venice' van Briccialoi/James Galway, èn uiteraard naar de winnares van dit concours, El len Vergunst, die aan alle vijf de concoursen heeft meege daan, als beste in haar catego rie (I b) en het ensemble Jac queline Teppema uit Amers foort dat tegelijkertijd werd uitgeroepen tot het beste en semble van het hele concours met hun interpretatie van 'La Somnabula Paraphrase' van Fr. Doppler. Op grond hiervan verwierven de onder de naam van hun lerares optredende Elske Sitsen (fluit), Robert Vroegindeweij (fluit) en Nicole Janssen (piano) het recht 13 maart in het NOS-radiopro- gramma 'Für Elise', elke zon dag van 11 tot 1 op Radio 4, te komen spelen. De Zilveren Lessenaar werd gewonnen door Liselotte Ku ling uit Woerden, voor haar prachtige spel in het eerste deel van het 'Fluitconcert in d-moll' (opus 43) van de Ne- c&rlandse componist Theo Verheij. Zo viel zij toch nog in de prijzen. In de totaaluitslag was zij, met haar optreden van zaterdag namelijk slechts 0,25 punten verwijderd gebleven van het puntentotaal dat win nares Ellen Vergunst behaal de. Gezien de spelvreugde van de deelnemers en de over het al gemeen genomen hoge peil zal hopelijk ook volgend jaar, ho pelijk met een ietwat minder chaotische prijsuitreiking, het concours weer plaatsvinden. Als mogelijke speeldagen wer den al 27 februari en 4 maart genoemd. PETER VAN VEEN VEEMARKT LEIDEN (7-3) SLACHTRUNDEREN: (gulden per kg gesl.gew.) Aanvoer 910. waarvan 150 stieren. Dikbillen, extra kw. 8,00-13.50 per kg, stieren 1e kw. 6,90-7.60. 2e kw. 6,20- 6,90, vaarzen 1e kw. 7,00-7,95. 2e kw. 6,20-7,00, koelen 1e kw. 6,85- 7,95, 2e kw. 6,10-6,85, 3e kw. 5,70- 6,10, worstkoelen 5,30-5,80. Handel en prijzen: stieren redelijk - gelijk: koeien redelijk - gelijk. SLACHTSCHAPEN- EN LAMMEREN: (gulden per kg gesl.gew.) Aanvoer 139, schapen 5,00-7,50, lammeren (rammen) 10,00-11,00. lammeren (ooien) 9,50-11,00. (gulden per stuk) schapen 185-250, lammeren (rammen) 235-310 en lam meren (ooien) 195-235. Handel en prijzen: schapen goed - gelijk: lammeren goed - gelijk. Totale aanvoer 1049 stuks. Hockney wil geen exposities in Londen LONDEN De in Amerika wonende Britse schilder David Hockney heeft gedreigd zijn schilderijen terug te trekken van een overzichts-expositie van zijn werk in de Tate Gallery in Londen, uit protest tegen een wetsontwerp van de Britse rege ring dat het bevorderen van de homoseksualiteit verbiedt. Hockney, zelf homofiel, schreef in een ingezonden brief aan de Sunday Times dat de regering in Londen het censuurklimaat van de jaren dertig probeert te herstellen. Zijn afkeer van „Kin derjuf Engeland", schreef hij, had hem het land 24 jaar geleden al doen ontvluchten. De voorgenomen wet tegen homoseksuali teit bewijst dat er niets is veranderd. Het omstreden wetsont werp beoogt plaatselijke overheden ertoe te bewegen onder meer te verbieden positief te zijn over homoseksualiteit en hun uitgaven voor pro-homoseksuele doeleinden te verminderen. Velen in de Britse kunstwereld hebben het voornemen veroor deeld als een aanslag op de artistieke vrijheid. De expositie van Hockney zou in oktober in de Tate te zien ziin. Deze week is zij gehouden op het Arts Festival van Los Angeles en bezocht door de hertog en hertogin van York. FPau met Carol Decker (zang), Ronnie Rogers (zang, gitaar), Mi chael Chetwood (toetsen), Dave Ho ward (solo-gitaar), Paul Jackson (bas) en Tim Burgess (drums), Vre- denburg, Utrecht. Voorprogramma: Bourgeois Tagg. Zaterdagavond. Over hitsucces heeft het uit Engeland afkomstige T'Pau in de twee jaar van zijn bestaan niet te klagen gehad. Het grootste succes lag tot nu toe omsloten in de ba'.lade „China In Your Hands". De met een prettige stem uitgevoerde roodharige zangeres Carol Decker en haar kornuiten boe ren echter niet alleen in balla des. Ze spelen vooral up-tempo rock. Zaterdagavond in een uitver kocht Utrechts Vredenburg gaven ze daar een staaltje van weg en bleek dat de muzikale bagage die ze met zich mee dragen, nog niet toereikend genoeg is om anderhalf uur te boeien. De muziek nodigt ze ker uit tot dansen, maar blijft op den duur toch steken in te- veel-van-hetzelfde. De soli van Dave Howard worden al snel voorspelbaar en de mu ziek hobbelt te veel in eenzelf de stramien voort. Zoals de groep zaterdag liet horen in een aantal nieuwe nummers, die ze voor het Nederlandse publiek uitprobeerden en die mogelijk op de nieuwe elpee zijn terug te vinden, zal daar in de toekomst weinig veran dering in komen. En dat is jammer, want T'Pau is een potentieel interessante groep. Zangeres Carol en de muzikanten met wie ze zich omringt, hebben genoeg kwa liteit in huis. Het is nu nog ge woon een kwestie van durven. Als ze hun nek wat verder uit steken en het experiment niet uit de weg gaan, kan T'Pau nog borg staan voor veel mooie muziek. Nu blijft het bijzondere van de groep ste ken bij de ballades, die niet al leen sentimenteel, maar vaak ook prachtig van opbouw zijn. Dit is overigens geen pleidooi om dan alleen maar ballades te produceren, want daarmee zou de groep zichzelf en zijn fans te kort doen. Het publiek in Vredenburg had zaterdag de avond van zijn leven en reageerde en thousiast op de podium-ge beurtenissen, die in een prach tige lichtshow waren gestoken. Carol genoot intens, kreeg bloemen aangeboden, en vond tijdens de uitvoering van de grootste hits een zingende me nigte tegenover zich. Dat overkwam ook Bourgeois Tagg, het Amerikaanse vijftal, dat het voorprogramma ver zorgde. De huidige single „I don't mind at all' werd mas saal meegezongen. Bourgeois Tagg speelde een overtuigende set, waarin veel meer variatie zat, dan bij T'Pau was terug te vinden. Opvallend daarbij was de tweestemmige zang van Larry Tagg en Brent Bourge ois. Bourgeois Tagg is een groep die zich het komend jaar zeker op het hitfront zal mani festeren. HANS PIËT Gedenkteken Ida Gerhardt in Gorinchem GORINCHEM De dichteres Ida G. M. Gerhardt wordt in haar geboorteplaats Gorinchem geëerd met een gedenk steen, waarop een gedicht, een zelfportret, komt te staan. De steen wordt 22 april onthuld in aanwezigheid van de dichteres. Ida Gerhardt werd op 11 mei 1905 in de Haar- straat in Gorinchem geboren op de plaats waar thans het postkantoor staat. De gedenksteen komt Buiten de Water poort bij het baken langs de rivier. Het gedicht dat in de steen wordt gehouwen, is „Tekst op een rivierbaken" uit de bundel „Sterreschip", de neerslag van een bezoek van de dichteres aan haar geboorteplaats. Bijna anderhalf uur, niet on derbroken door een pauze boeide de Italiaanse pianiste Maria Tipo een muisstil Dili- gentia met de Goldberg-va- riaties van J. S. Bach. Bach schreef deze 'Aria met ver schillende veranderingen' BWV 988 in 1741 in opdracht van graaf Keyserling, am bassadeur in Dresden. Zijn inwonende pianist Goldberg moest, als de graaf 's nachts niet kon slapen, vanuit een belendend vertrek enige van de 40 variaties die Bach op deze aria schreef, spelen. Een vroege vorm van muziekthe rapie dus, waarbij de compo nist duidelijk werd gevraagd zachte en vrolijke muziek te componeren. Bach gaf per variatie aan of deze op een of beide manualen van het cla- vecimbel moesten worden gespeeld. Op drie variaties na die in g staan is het hele variatiewerk in G gecompo neerd en zodanig opgebouwd dat het als een aaneenslui tend geheel gespeeld kan en moet worden. Zonder de her halingen kan dat in ongeveer 40 minuten. Maria Tipo zet vraagtekens bij het ont- staansverhaal van dit tech nisch zeer veeleisende werk en heeft een volstrekt eigen opvatting ontwikkeld aan gaande de interpretatie van dit clavecimbelstuk op de piano. Zij gaat daarbij uit van de expressiviteit van de mu ziek en stelt alle mechani sche en expressieve moge lijkheden van de piano daar aan ten dienst, met inachtne ming van een aantal karak teristieken van de clavecim- beluitvoering. Zoals Glenn Gould zich een geheel eigen Bach heeft toegeeigend, zo heeft ook Maria Tipo dat ge daan, maar dan met veel meer nuancering en verfij ning. Dat haar interpretatie, hoe ver die ook mag afstaan van de oorspronkelijke cla- vecimbeluitvoering waarbij bijvoorbeeld alleen door van het ene naar het andere ma nuaal over te gaan dynami sche verschillen kunnen worden aangebracht, hoge ogen gooit blijkt uit de hoge onderscheiding die zij voor de uitvoering op de plaat ontving. Als een ouderwetse 'grande dame' zat zij gecon centreerd en tegelijkertijd gediciplineerd achter de vleugel, en haalde met han den en pedaalbedienende voeten een zo rijk scala aan kleuren ritmische en dyna mische schakeringen uit dit werk dat geen mens daar bij zou kunnen inslapen. ERIK BESIER Geen krant ontvangen 7 Bel tussen 18.00 en 19.00 uur. zaterdags tus sen 14.00 en 15.00 uur, telefoon 071-122248 en uw krant wordt na bezorgd. Voor een uitgebreide agenda, ook voor de ko mende dagen, raadplege men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van deze krant. ALPHEN AAN DEN RIJN ELG ROCINEMA I (Van Boetzelaer- straat 6. tel. 01720-20800): Am- sterdamned (12); 18.45, 21.15. wo. ook 13.45. EUROCINEMA II: Amsterdamned (12); 18.45, 21.15. Troetelbeertjes in won derland (al); wo. 14.00. EURO CINEMA III: Dirty dancing (al): 18.30, 21.00. wo. ook 13.30. EUROCINEMA IV: Fatal At traction (12); 18.30, 21.30. wo. ook 13.30. LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19, tel. 071-121239): Dirty dan cing (al); 19.00, 21.15. wo. 14.30. LIDO en STUDIO (Steenstraat 39, tel. 124130): Last Emperor (12); 20.00. Barfly (12); 14.30, 19.00, 21.15. Blue velvet (16); Amsterdamnêd (12); Fatal at traction (12); 14.30, 19.00, 21.15. Reddertjes (al); wo. 14.30. TRIANON (Breestraat 31. tel. 123875): American ninja II (12); 14.30. 19.00, 21.15. REX (Haarlemmerstraat 52, tel. 071- 125414); Beyond desire (16); 14.30, 19.00, 21.15. NOORDWIJK LIDO THEATER (Pr. Bernhardstraat 56, tel. 01719-12800): American ninja II (12); ma. 19.00. Full metal jac ket (16); ma. 21.15. KATWIJK CITY THEATER I (Badstraat 30. tel. 01718-74075): Tough guys don't dance (12); wo. 14.45, 19.00, 21.15. ma. di. 19.00, 21.15. CITY THEATER II: Stakeout (12); ma. di. wo. 19.00. Untouchables (al); 21.15. Speurneuzen (al); wo. 14.45. VOORSCHOTEN GREENWAY (tel. 01717-4354): Big loot and the Hendersons (al); wo. 15.45. Crazy love (16); 20.30. Out of Africa (al); ma. dl. wo. 20.15. KINDERVOORSTELLING Bambi; wo. 14.00. Flodder; wo. 14.30. WASSENAAR ASTRA (tel. 01751-13269): Tango's (16); 20.00. KINDERVOORSTELLING Gullivers reizen (al); wo. 14.00. ZOETERMEER PROMENADE 1,2,3 (Promenade 7, tel. 079- 511313): Amsterdamned (12); ma. di. 20.00. wo. 14.00. 20.00. Fatal attraction (16); ma. di. wo. 20.00. Dirty dancing (al); ma. di. 20.00. wo. 14.00, 20.00. De red dertjes (al); wo. 14.00. DEN HAAG* ASTA 1 (Spui 27. tel. 463500): Wall Street (al); 14.00, 18.45, 21.30. ASTA 2: Fatal attraction (12); 14.00. 18.45, 21.30. ASTA 3: Sammy Rosie get laid (16); 14.00, 19.00, 21.30. BABYLON 1 (Winkelcentrum Babylon, tel. 471656): Nuts (al); 14.00, 19.00, 21.30. BABYLON 2: Fatal at traction (12); 14.00, 18.45, 21.30. BABYLON 3: Can't buy me lovel (al); 14.00, 19.00, 21.30. wo. 19.00, 21.30. CINE- AC 1 (Buitenhof 20. tel. 630637): Amsterdamned (12); 14.00, 18.45, 21.30. CINEAC 2: Dirty dancing (al); 14.00, 18.45, 21.30. CINEAC 3: Dragnet (al); 14.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 1 (Carnegielaan, tel. 456756): The last emperor (al); 14.00, 20.30. METROPOLE 2: Best seller (16); 14.00, 18.45, 21.30. ME TROPOLE 3: Dirty dancing (al); 14.00, 18.45, 21.30. METRO- POLE 4: The dead (16); 14.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 5: Barfly (12); 14.00. 18.45, 21.30. ODEON 1 (Herengracht 13, tel. 462400): Amsterdamned (12); 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 2: A nightmare on Elm- street (16); 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 3: Dirty dancing (al); 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 4: Schorem van de school (al); 13.45, 18.45, 21.30. STUDIO 1 (Kettingstraat 12b, tel. 656402): Oci ciornie (16); 19.15, 21.45. wo. ook 14.45. STUDIO 2: The witches of Eastwick (12); 19.00, 21.30. STUDIO 3: La famiglia (16); 19.00, 21.30. HAAGS FILMHUIS (Denneweg 56. tel. 459900): Zaal 1: Zegen; 19.30. 21.45. Zaal 2: I love you; 19.30. Prick up your ears; 21.45. Zaal 3: 19.30, 21.45. wo. 20.00. My favourite wife; ma. Micki A Maude; di. Celine et Julie vont en bateau; wo. Noteringen van maandag 7 maart 1988 (tot 10:45 uur) dividend over 86 1.30 86 11.40 86/6.60 86 /27.- 85/86 5% SI 86/2.55 86/4.20 86 5.95 d 86/4.—+2% AS 86/4.50 86 1.55 d. 85/86 1 1.35 86 12.88 86/1.- 86 1.75 86/1.30 86/3.50 86 1 1.50 CL 86 1.40 86 2.80 cL 86/87 1.60 86/5.50 86 I 12.80 86 2.50 of 4% SL* 86/8.50 86/7.- 86/4.- 86 10.- 86/3.60 86/2.- 86/2.92 86 1 4.60 2% SU 85/86 1.16 78 4.40+5% St» 86/0.80 86 15.33 86/925 ,86/1.85 I 86/2.04 86 72.16 ho dd 71.70 4/3 77.20 3/3 106.40 3/3 40.90 5/1 148.60 7/3 47.90 7/3 67203/3 129.50 25/2 128.00 3/3 90.50 1/3 47.60 7/3 54.80 1/3 204.00 23/2 50.70 19/2 25.90 1/3 31.60 3/3 135.50 6/1 32.60 2/3 45.00 3/3 50.60 3/2 35.50 4/3 138.00 3/3 221.10 23/2 59.80 2/3 151.50 7/3 200.00 16/2 76.80 18/1 212.00 3/3 76.90 2/3 28.30 17/2 27.30 17/2 91.40 3/3 147.504/3 83.501/3 55.80 4/3 162029/2 117.701/3 72.50 16/2 24.40 7/3 69.00 3/3 1242018/2 la dd 56.00 15/1 57.304/1 83.304/1 36 40 21/1 144.30 4/1 35.50 4/1 54.90 21/1 93.00 4/1 89205/1 78.002/2 39.5011/2 46.00 21/1 185.50 4/1 38.70 11/1 15.50 28/1 22.00 4/1 113.30 8/2 24.504/1 35.00 4/1 34.50 4/1 27.90 4/1 112.5013/1 197.80 4/1 45.80 15/1 113.0011/1 128.00 4/1 62.50 4/1 166.00 13/1 62.00 4/1 23.3020/1 22.50 20/1 80.50 4/1 143.40 4/1 73.00 4/1 53.60 12/1 12.50 4/1 100.30 13/1 50.20 4/1 202021/1 54.00 4/1 106.50 14/1 148.50 148.60 148.60 197.00 196.00 196.80 126.00 127.00 130.00 193.00 191.50 191.50 147.50 147.50 147.50 115.50 115.70 115.70 119.50 120.50 7/0.50

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9