Snelverkeer weren uit wijken NAAL Wellicht toch vrachtwagens op parkeerterrein Loethe dagpuzzel WERKGROEP VERKEER OEGSTGEEST: Auto te water Politie Katwijk voorkomt nieuwe vechtpartijen Impromptu gedoopt Karei Kok wordt erelid Genootschap Oud-Noord wijk Sponsoractie voor ijshal LEIDEN OMGEVING £ckUc(3outfMit MAANDAG 7 MAART 1988 PAGINA 8 fj(t aan tafel Tartaartjes, koolraap met zure room en aardappelen - vla met rumbiscuits Als u met tweeën bent dan heeft u het volgende nodig: 2 tartaartjes, peper, 25 g margarine, zout, 1 lepel melk; 500 g koolraap, zout, 2 lepels zure room. peterselie, bies look, suiker; 0.5 tot 1 kg aardappelen; 0.5 liter melk, 25 g custard, 30 g suiker (0,5 liter gele vla), 4 lange vingers, 2 le pels rum of water met ruma- roma. Bestrooi de tartaartjes met (grof) gemalen peper en bak ze vervolgens al schuivend en iets pptillend in vier minuten bruin. Temper het vuur, leg het vlees op een warm bord en bestrooi het met zout. Bak de melk lichtbruin in het overge bleven vet en maak de jus ver der af met weinig water en zout. Snijd de koolraap in stevige plakken en schil deze. Spoel de groente schoon en verdeel haar in korte reepjes. Zet de koolraap op met weinig ko kend water en zout en kook haar in vijfentwintig minuten gaar. Meng zure room, fijngeknipte peterselie en bieslook met wei nig suiker en zout en verdun dit mengsel met een schepje kooknat. Doe de afgegoten koolraap in en schaal en ver deel er het zure roomsausje over. Zet de helft van de melk op. Weeg of meet custard (een af gestreken eetlepel weegt acht gram) en suiker (een dito lepel weegt twaalf gram) af. Maak een papje van custard, suiker en weinig koude melk. Schenk al roerende wat hete melk bij het papje, doe het mengsel in de pan en laat de vla al roe rende een minuut koken. Voeg van het vuur de overige koude melk toe en laat de vla koud worden. Breek de lange vingers in stukjes en besprenkel deze met rum of verdunde rumaroma. Leg de vla op de biscuits. JEANNE dienstverlening APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken In de re gio Leiden worden tot vrijdag 11 maart waargenomen door apotheek Kooi in Leiden, apotheek Hofland in Voorschoten en apotheek Carlina in Oegstgeest. KLACHTENMELDPUNT Ambulante Psychotherapie Zuid-Holland Noord. Spreekuur donderdag 18.00-19.00 uut. Tel. 071-141808. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543. afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Rodenburgstraat in Leiden naar de Kronensteinkade 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING ON GEBOREN KIND Hulpverlening bij ongewenste zwangerschap voor moe der en kind Bel tel. 071-897762, 071- 142201 of 033-620244 Het laatste nummer is dag en nacht bereikbaar. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dage lijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag van 15.00-16.00 u. en van 18.30- 19.30 u. en van 19.30-21.00 u. alleen voor vaders. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u CCU (hartbewaking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00- 19.30 u. Intensieve verpleging: dag. van 14.00-14.30 u. en van 18.30- 19.00 u. Sport-Medisch Adviescen trum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis. En degeest: Di. en vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u en 14.00-15.00 u.; eer ste klasse: de gehele dag. Jelgers- makliniek: Jongerenteam: za. en zo. 14 00-17.00 u. Opname: werkdagen 16.45-17.45 u.; za. zo en feestdag. 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. Team A. C en D: dag. tot 21.00 u. met uit zondering van behandeltijden en etenstijden. Academisch Zieken huis: Voor alle patiënten (behalve kin deren) zijn de bezoekuren als volgt: Dagelijks 14.15-15.00 u. en 18.30- 19.30 u. Avondbezoekuur afdeling verloskunde: 18.00-19.00 u. De Prae- maturenafdeling: voor ouders en fa milie is na overleg met patiënten doorlopend bezoek mogelijk. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend be zoek wordt toegestaan kan de hoofd verpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. FIGUURPUZZEL (klein formaat met diagram) Serie U Model 630 Opgave nr. 630.021 MAGISCH FIGUUR In elk vakje dient een letter te worden ingevuld, waardoor zowel horizontaal als verticaal woorden van navolgende betekenis verkre gen kunnen worden: 1 avontuur; 2 overpeinzing; 3 verzameling van wilde dieren; 4 Ouditaliaanse dans. OPLOSSING Inbraak in Lisse INBRAKEN IN ALPHEN LISSE Uit een woning aan de Heereweg in Lisse is de af gelopen week een aantal jas sen en een onbekend bedrag aan buitenlandse valuta gesto len. Een bontjas en enkele le ren jacks werden van de kap stok gestolen. De bewoners waren een week op vakantie. De daders zijn vermoedelijk door de achterdeur binnenge komen. Alle sporen zijn uitge wist doordat een werkster in de periode dat de bewoners op vakantie waren het hele huis opgeruimd had. Zij had wel gemerkt dat er ingebroken was, maar kwam niet op het idee om de politie te waar schuwen. ALPHEN AAN DEN RIJN Visspullen en gereedschap ter waarde van 3.670 gulden zijn zondag gestolen uit een schuur achter een woning in de Serenadestraat in Alphen. De inbrekers zijn de schuur binnengekomen door het hout rond het slot weg te steken. In die zelfde straat werd zondag ingebroken in een woning. Via het keukenraam zijn de daders de woning binnengegaan. Een videorecorder en een zilveren tientje werden daar weggeno- Autobusje brandt uit ROELOFARENDSVEEN Een auto busje heeft zaterdagochtend vroeg op de rijksweg 4 ter hoogte van Roelofarends- veen vlam gevat. De 46-jarige bestuurder uit Den Haag bleef ongedeerd. De brand is vermoedelijk ontstaan in een met ben zine gevulde kachel aan de achterkant van de auto. De brandweer kon niet voorkomen dat het busje geheel uit brandde. GELD EN CHEQUES GESTOLEN LEIDERDORP Geld en cheques zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag ge stolen uit een woning aan de Snipstraat in Leiderdorp. De inbrekers kwamen binnen door het slot van de achterdeur open te breken met een schroevendraai er. De bewoners ontdekten de inbraak de volgende ochtend. Die nacht werd op dezelfde wijze ingebroken in een woning aan de Roerdompstraat. De inbraak werd 's middags ontdekt door degene die op het huis paste. Wat er gestolen is, is nog niet bekend. Zondagavond ontdekte een bewoonster van een flatwoning aan de Koekoekstraat dat tijdens haar va kantie was ingebroken in haar woning. De inbrekers hadden een raam openge broken en het hele huis overhoop ge haald. Er wordt niets vermist. Paling en forel gestolen uit koelcel KATWIJK Een hoeveelheid paling en forel met een totale waarde van 5.000 gulden is in de nacht van zaterdag op zon dag gestolen uit de koelcel van een visverwerkingsbedrijf aan de Berghaven in Katwijk. De vis was bewerkt voor de ver koop. De daders hebben het toe gangshek en de deur van het pand vernield om binnen te kunnen komen. Van de daders ontbreekt elk spoor. De politie heeft weinig hoop dat de vis wordt teruggevonden: „De vis verdwijnt waarschijnlijk in de grote massa die wordt ver kocht". Auto over de kop WASSENAAR Een 80-jarige vrouw is gistermiddag in Wassenaar gewond ge raakt toen zij met haar auto over de kop vloog. Zij hield de voor haar rijdende auto zo scherp in de gaten dat zij een scherpe bocht te laat opmerkte, uit de bocht vloog en een boom raakte. Omdat de berm schuin afliep sloeg de auto ook nog eens over de kop. Met gekneusde ribben is de vrouw in het ziekenhuis Antoniushove opgenomen. Schuurtje afgebrand NIEUWKOOP Een schuurtje bij een woning aan de Nieuwveenseweg in Nieuwkoop is zaterdag geheel afgebrand. Oorzaak van de brand is een defect ka cheltje dat aan stond. Er stonden geen waardevolle goederen in het gebouwtje. Fietsendieven na achtervolging gepakt ALPHEN AAN DEN RIJN Drie inwoners van Ter Aai van 18, 19 en 51 jaar oud zijl in de nacht van zaterdag o] zondag aangehouden wegen het stelen van een fiets. Zij hadden het rijwiel, dat nog o| slot stond, meegenomen bij he station. Omstanders zagen heii^ de fiets wegdragen en waar-1e! schuwden de politie. Toen de daders hier lucht van kregen, gooiden zij de fiets van zich af en wilden er met een auto van doorgaan. De politie wist de drie daders echter aan te hou' den. OEGSTGEEST Het langzaam en snelverkeer in Oegstgeest moeten be ter gescheiden worden. Het doorgaande verkeer in woonwijken moet daarom geweerd worden. Om met de auto naar een bepaalde wijk te gaan moet men ge bruik maken van een „rondweg", die niet be stemd is voor fietsers en voetgangers. Paaltjes moeten de wegen voor auto's ontoegankelijk maken. Brandweer en politie zouden met sleu tels in noodgevallen die barrières moeten slech ten. Dat staat in een nota van de Werkgroep Verkeer Oegst geest. De werkgroep consta teert dat de verkeersdruk op Oegstgeest sindsdien vele malen groter is geworden en daarmee de noodzaak tot het voeren van een eenduidig be leid. De veiligheid van fiet sers en voetgangers komt in de knel, aldus de werkgroep. Men koestert in Oegstgeest de verwachting dat het stroomverkeer zal afnemen door de ingebruikneming van de nieuwe kustweg 54 en de nieuwe Trekvaartweg (S54), met name op de ruit Warmonderweg, ABtspoel- weg, Pr. Kennedylaan, Dorpsstraat. Rhijngeester- straastweg, Leidse Buurt, Ge versstraat, Leidse Straatweg. Het is altijd het streven in Oegstgeest geweest het ver keer zoveel mogelijk optdeze ruit te brengen om het' tus senliggende woongebied ver keersluw te maken. De Werkgroep Verkeer is van mening dat de afname van het stroomverkeer, door de ingebruikname van de nieu we wegen, en door de toena me van de verkeersintensi teit met circa 7 procent per jaar bedreigd blijft. „Het ruitconcept is op zich zelf niet sterk genoeg om woonbuurten te ontlasten en daarom moeten er noodge dwongen allerlei maatrege len getroffen worden, die uit eindelijk slechts noodoplos singen blijken te zijn en con tinu reacties oproepen", aldus de werkgroep. De suggestie die de werk groep verkeer aan de ge meente aanbiedt is overigens al eens eerder in Oegstgeest besproken tijdens de tot standkoming van het ver- keersleefbaarheidsplain in de tweede helft van de zeventi ger jaren. Een 18-jarige Kou- dekerker is vrijdag nacht om half drie in het water langs de Achthovenerweg in Leiderdorp be land. De jongen reed in zijn auto richting Koudekerk. Bij de overgang van het asfalt naar de klinkers raakte de auto als gevolg van het gladde wegdek in een slip en kwam in het water terecht. De bestuurder en de passagiere, een 18-jarig meisje uit Koudekerk, konden zich in veiligheid stellen. De auto is later door de brand weer en een duik- ploeg op het droge foto: wim van noort Qebracht. NCRV De provinciale NCRV-le- den vergadering voor Zuid-Holland Noord heeft morgenavond plaats in Treslong in Hillegom. De vergadering begint om half acht met een toe spraak van voorzitter Th.D. Jansen. Na het offi ciële gedeelte brengt Piet Steltman een presentatie van „Ja, natuurlijk" en is er een optreden van The Revival Singers uit Kat wijk. Streekcommissie De streekcommissie Bol lenstreek vergadert mor genavond in De Voorhof aan de Bondstraat 1 in Lisse. Streekbewoners kunnen het woord voeren bij het agendapunt Signa len uit de streek. Tevens wordt aandacht besteed aan de eindrapportage van de werkgroep Klooster- schuur/Trappenberg. De vergadering begint om acht uur. Expositie Ingrid de Boer-Bonefaas exposeert tot en met 3 april aquarellen op sculp turen en eieren in Hotel Noordzee aan de Koningin Wilhelmina Boulevard in Noord wijk. De Woerden se kunstenares heeft een duidelijke voorkeur voor wilde bosvruchten en ro mantische taferelen. Keuls Schrijfster Yvonne Keuls houdt dinsdag een lezing in de Hervormde kerk aan de Comriekade in Wou- brugge. De lezing wordt georganiseerd door de Kulturele Raad en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. KATWIJK De politie heeft zaterdagavond nieuwe vecht partijen tussen jongeren uit Katwijk en Scheveningen voorkomen door een controle te houden bij de toegangswe gen van Katwijk. Zeventien inwoners van Scheveningen in de leeftijd van 14 tot en met 18 jaar zijn aangehouden. Er wer den diverse steekwapens en een vuurwerkbom in beslag genomen. Vorig weekeinde ontstond een massale vecht partij tussen jongeren uit beide vissersdorpen. Volgens een woordvoerder was bij de poli tie een tip binnengekomen dat er dit weekeinde weer zou worden gevochten. Daarom controleerden surveillerende agenten zaterdag tussen zeven uur 's avonds en twee uur 's nachts bussen en personen auto's. Omliggende korpsen zouden assistentie verlenen bij camaliteiten, maar hun hulp bleek niet nodig. ZOETERWOUDE De com missie algemene zaken in Zoe- terwoude zal zich vanavond buigen over een voorstel het aantal vrachtwagens op het terrein aan de Miening te maximaliseren. Voorts bestaat de mogelijkheid dat op de Loe the opnieuw drie parkeer plaatsen worden ingericht voor vrachtwagens. Het indus trieterrein Grote Polder zal wellicht moeten gaan dienen als een soort reserveparkeer plaats voor het geval het aan tal vrachtwagens wordt uitge breid. Daarmee wordt het zo veelste hoofdstuk toegevoegd aan het „verhaal" over de Zoeterwoudse parkeerplaats voor vrachtwagens aan de Miening. Bezwaren van de omwonenden zijn er debet aan dat het einde van deze slepen de kwestie nog niet in zicht is. Momenteel staan op het par keerterrein aan de Miening elf vrachtwagens die niet behoren tot het wagenpark van de fir ma Onderwater. Deze firma heeft het terrein al vele jaren in gebruik en tegen die vrachtwagens hebben de om wonenden geen bezwaar. On derzoek naar de aanwijzing van de Grote Polder als par keerterrein voor vrachtwa gens uit het dorp heeft gere sulteerd in grote bezwaren van de zijde van de chauffeurs. Enerzijds vanwege de afstand die zij dan in weer en wind met de fiets moeten afleggen en anderzijds vanwege de on veiligheid op het industrieter rein. Het plaatsen van het hekwerk, extra verlichting en een afsluitbare fietsenstalling moet, volgens een eerste bere kening zo n 37.000 gulden gaan kosten. Hoewel de politie er grote voorstander van is alle wagens aan de Miening te laten parke ren wil het college toch probe ren op de Loethe drie wagens kwijt te kunnen. Overigens is het nu al bekend dat daarte gen door bewoners van de Loethe bezwaar gemaakt zal worden, hoewel het zal gaan om maximaal drie, kleinere vrachtwagens die door de ei genaar zijn aangekocht met een zogenaamde milieupremie (minder geluid en stank) en die normaal gesproken later op de ochtend (zo rond 8.00 uur) zullen vertrekken. Daar door is de overlast gering. De situatie aan de Miening zal verbeterd worden door het egaliseren van het wegdek op het parkeerterrein, gedeelte lijk zal het worden geasfal teerd en door het aanbrengen van bossage zal de overlast eveneens moeten verminde- Wijttenbachweg geasfalteerd OEGSTGEEST Oegstgeest wil nog voor de zomervakan tie de Wijttenbachweg asfalte ren. Daarmee komt men tege moet aan klachten van de be woners. Toen enige jaren gele den eenrichtingverkeer in de Oegstgeester Schoutenburger straat werd ingevoerd nam het busverkeer van de NZH door de Wijttenbachweg namelijk drastisch toe. Daarmee ook de ongemakken voor de bewo ners. Al geruime tijd klaagt men over de overlast die op treedt door de door de bussen veroorzaakte trillingen. Trimmer overleden in Wassenaare duinen WASSENAAR Een 53-jari- ge inwoner van Leiderdorp is gisteren na een hartaanval tij dens het trimmen in de dui nen van de Wassenaarseslag in het Academisch Ziekenhuis in Leiden overleden. Omstanders dachten dat de man gewond was en belden een ambulance. Reanimatie mocht echter niet meer baten. Druk bezochte fancy fair foto: henk van den ende Volop drukte was er zaterdag bij de fancy-fair en rommelmarkt, die In en voor de Beekbrugschool in Sassenheim werd gehouden. Van meet af aan was er veel belangstelling en maakte het Rad van Avontuur overuren. Ook voor het paraplu-hangen, kegelen en enveloppe-trekken was veel interes se. Nieuw hierbij was de eendenbak, waarin gehengeld kon worden naar visjes en eendjes, ge maakt door Gerard Mens. De( opbrengst bestemd voor video-apparatuur was beduidend hoger dan vorig jaar. De opbrengst bedroeg ruim 3.770 gulden. Het was zaterdag groot feest in De Kaag toen het spiksplinter nieuwe kapitale jacht „Impromptu" onder grote belangstelling d< werf van Van Lent verliet. Het schip werd gedoopt door ziji Amerikaanse eigenares, die er aarzelend een peperdure fles' „Dom Pérignon rosé"-champagne ter waarde van enige honder- )e den guldens tegenaan gooide. Directeur Jan van Lent van del^.n, Kaagse werf verwelkomde de eigenares, mrs. Kroc van heï*^ McDonalds concern, haar dochter Linda en vele vrienden ui Amerika en liet hen weten dat de doop van de enorme „lm promptu" samenviel met zijn eigen 65ste verjaardag. De honder den belangstellenden vierden de gehele verdere dag feest in D^lui Kaag: eerst in de kantine van Van Lent en later in „Het Kom-;t_e pas". Vele gebruikten de mogelijkheid om de in aanbouw zijndeS luxe jachten eens van binnen en van buiten te bekijken. NOORDWIJK Karei Kok is tot erelid benoemd van het Genootschap Oud Noordwijk (GON). Dat gebeurde vrijdaga vond tijdens de 25-ste jaar- bijeenkomst van het histori sche genootschap in De Rank. Behalve Kok werd ook Maija de Haas gehuldigd voor haar werk voor het genootschap. Het Genootschap Oud-Noord- wijk vierde vrijdagavond het zilveren jubileum. Een tot in de hoeken bezette zaal woonde dit feest bij. Marja de Haas en Karei Kok bleken ruim 25 jaar deel uit te maken van het be stuur. Voorzitter J. van Kan zette zijn medewerkers van het eerste uur eerst in het zon netje en daarna in de bloemen. Kok, die zich niet herkiesbaar stelde voor het bestuur, werd op voorstel van het bestuur door de zaal benoemd tot ere lid. Kok heeft zich altijd inge zet voor De Blauwdotter, het blad van het genootschap. Als tastbare blijk van waardering overhandigde Van Kan aan Kok, die wel actief blijft bin nen het GON, een geschenk bon. In zijn dankwoord tot mevrouw Marja de Haas me moreerde de voorzitter haar activiteiten voor de kleder- fet and: wat ijf j eva drachtgroep. aa' Aan het begin van de avonc ,e herdacht men in stilte de over ,er leden GON-leden dokter J'er° van Nes, ere-voorzitter, en Krug, die als conciërge heerder van de museumboer derij had gefungeerd. Secreta resse mevrouw J. Eichels heim-Klinkenberg en pen ningmeester J. Heus attenteer den in hun verslaggeving of de geweldige populariteit var het Genootschap bij de Noord wijkse bevolking. Het ledenta Iet et e oun oor uidi elet eid ezie an et f is gestegen tot meer dan 240(e en men hoopt nog dit jaar he 2500e lid te kunnen boekene et is 'ijde ours 7 fe eeïr ersc ster Penningmeester J. Heus méld de dat van de vele honderdei leden er slechts 21 geen contri butie hadden betaald. „Zij krij gen „De Blauwdotter" nog éér keer, maar dan is het afgelo pen" „Ons Huis", de jongste uitgavi van het Genootschap, had deze avond uitgereikt moeter worden aan K. Passchier, di^s laatste secretaris van het voor malige tehuis voor zeelieden !ar. Omdat Passchier wegens ziek 11 Ja te niet aanwezig kon zijn werd het boeiend geschrever boekje pro forma aan de zaa gepresenteerd ;av< °<e de LEIDEN Een sponsoractie moet de Leidse IJshal een stevigi vee financiële ruggesteun geven. Dat is althans de opzet van de or en. J ganisatoren, waaronder het district Sassenheim van de KNSB er e' de Jeugdschaats- en Baancommissie van de ijshal. De sponsorac !en tie heeft plaats op 18 maart en duurt van 17.00 tot 23.00 uur Men streeft er naar een bedrag van 25.000 gulden bijeen te krij "l?s' gen. ",d 1 De Leidse IJshal aan de Vondellaan verkeert nog steeds i financieel zorgelijke situatie. Bestuurslid H. Vergeer van d< Stichting IJsbaan Leiden en voorzitter van het district Sassen [j heim: „Onze stichting is nu vijf jaar oud. In de laatste jaren zijl onze schulden opgelopen, mede omdat we nog steeds geen subsi T* die krijgen van de gemeente Leiden. Deze winter is het bete gegaan, vooral doordat natuurijs ontbrak zijn de bezoekersaan 'l tallen sterk gestegen. Maar we zijn zeker niet uit de problemer* c geraakt. Daar is nog wat meer voor nodig. En we willen graaf een financiële basis hebben om een mogelijke nieuwe wintel met volop natuurijs zonder grote zorgen door te kunnen ko£ men". De sponsoractie moet helpen om de financiële basis w maken. Men hoopt meer dan duizend schaatsers uit de Leidsfc. regio op het ijs te krijgen. Deze moeten dan vooraf bij kennissen familie of bedrijven een bedrag op hun sponsorformulier krijge^"'' toeeezeed. vng4 erd< ,«p' ,>ju it

Leidse Courant | 1988 | | pagina 8