ïetdóeSotwo/nt Fusiebesprekingen hebben tot verwijdering geleid STAD OMGEVING Krantepaginawedstrijd van Leidse Courant MAANDAG 7 MAART 1988 PAGINA 7 'olitie schrijft 45 arkeerbonnen EIDEN De politie ieft in de nacht van za- rdag op zondag bij 45 ito's een parkeerbon ider de ruitewisser ge- lan. De voertuigen jnden fout geparkeerd n de Beestenmarkt, het aordeinde, de Stations- :g en de Steenstraat, Dlgens een woordvoer- r wordt er bij de politie tevig geklaagd" over overlast van fout ge- rkeerde auto's in dit el van de binnenstad. Politie neemt hond in beslag LEIDEN De Leidse politie heeft zaterdagavond om kwart voor twaalf een hond weggehaald uit een woning aan de Magdalena Moonsstraat. Dit gebeurde naar aanleiding van klachten van om wonenden over het geblaf van de hond. Omdat er in korte tijd meerdere keren over geluidsover last was geklaagd, is de hond in beslag genomen. De eigenaar was niet thuis, zodat de agenten de deur van de woning moesten openbreken. De hond verblijft nu in een kennel van het politiebu reau. De officier van justitie be slist wat er met het dier moet ge beuren. Omstanders houden zakkenroller aan LEIDEN Na een lange achtervolging hebben omstanders zaterdagmiddag een 19-jarige Leidenaar in de kraag kunnen grijpen, die even daarvoor een vrouw had beroofd van haar portemonnee. Dat ge beurde rond half vijf in de Haarlemmer straat. Omstanders zagen dat de jongeman een greep deed in de tas van de vrouw en renden hem achterna. De zakkenroller probeerde via de Jan Vossensteeg, de Van der Werfstraat, de Vollersgracht, de Oude Vest en de Grevenstraat weg te komen, maar in de Grevenstraat werd hij gepakt. De achtervolgers, onder wie een ex-poli- tieman brachten de dader naar het politie bureau. De portemonnee met daarin 80 Duitse Marken en papieren kon worden teruggegeven aan de vrouw. Actieve dieven LEIDEN Onbekende dieven zijn vrijdagavond en -nacht actief ge weest in de Leidse binnenstad. Er werd 's nachts ingebroken in een café-restaurant aan de Steenstraat. Uit de kassa werd duizend gulden weggenomen en uit de telefoonauto maat honderd gulden. Voorts ver dwenen een cassettedeck en een tu ner-versterker. De daders dronken twee flesjes bier leeg. Op het toilet werden later papieren (rijbewijzen, cheques en dergelijke) aangetroffen die vrijdagavond waren gestolen van bezoekers van de Leidse Schouw burg, de Marekerk en een café aan de Oude Singel. De daders waren het etablissement aan de Steenstraat binnengekomen via een klapraam. Vrachtwagen rijdt boom plat LEIDEN Als gevolg van de hevige sneeuw en hagelval gleed een vrachtwagen zaterdagoch tend rond half elf over de Lammenschansweg. Hij reed over een boom op de middenberm. De boom moest door de brandweer in stukken worden gezaagd, omdat anders de auto niet weg kon. De vrachtauto werd bestuurd door een 23- jarige man uit Leidschendam. Brandje in bedrijfspand LEIDEN De brandweer heeft gisteravond rond tien uur een brandje geblust in een leeg be drijfspand aan de Witte Singel. De oorzaak van de brand is niet bekend. Er ontstond veel rook schade. Het pand is een tijdlang gekraakt, maar gisteravond was er niemand aanwezig. De politie vermoedt dat de krakers het pand hebben verla ten. Diefstal in ijshal LEIDEN Een 30-jari- ge Hagenaar is vrijdag avond zijn ijshockey- uitrusting kwijtgeraakt in de ijshal aan de Von dellaan. De man zat tus sen kwart over twaalf en half een in het res taurant van de hal. Zijn schaatsen, beschermers en kleding zaten in een tas die op een bank stond naast de ijsbaan. De uitrusting heeft een waarde van ongeveer 1.500 gulden. Ongewenst bezoek in slaapkamer LEIDEN De bewoonster van een woning aan de Lammen schansweg kreeg zondagochtend rond kwart voor acht de schrik van haar leven toen ze haar ogen opende en een onbekende man zag in haar slaapkamer. Ze begon te gillen waarna de man weg vluchtte. Later bleek dat er een horloge, een zilveren ballpoint, een zilveren sigarettenkoker, en een geldbedrag van 150 gulden waren verdwenen. De onbekende man was volgens de vrouw onge veer 23 jaar. Hij droeg een grijs blauw trainingspak. Hij is binnen komen door een klein raampje te forceren. KLEINE WONINGBOUWVERENIGINGEN NA FUSIE DE SLEUTELS: LEIDEN „Die fusie besprekingen maken de verhoudingen er niet beter op. Voor je het weet speel je niet de bal maar de man". J. Duive- steijn, voorzitter van De Goede Woning, geeft toe dat er wat kinnesinne heerst tussen de bestu ren van de Leidse wo ningbouwverenigingen, na het mislukken van diverse fusieplannen die de afgelopen jaren de revue hebben gepas seerd. Niet dat hij er erg mee zit als voorzitter van een van de kleinere woningbouwcorporaties in Leiden: „De euforie over grote woningbouw verenigingen valt vooral te beluisteren uit de hoek van diezelfde grote verenigingen. Maar wij hebben als kleine wo ningbouwvereniging wel degelijk bestaans recht". Duivesteijn beaamt dat de grote corporaties wat voor hebben. „Grote verenigin gen denken dat schaalver groting en professionalise ring tot betere resultaten leidt. Dat klopt, denk ik, waar het om bewonersparti cipatie gaat. Er is voortdu rend een apparaat dat aan spreekbaar is. Dat zal bij ons altijd een zwakke schakel blijven, gewoon omdat we als bestuur alles in onze vrije tijd moeten doen. We stellen binnenkort dan ook een me dewerker bewonerszaken aan, ookjyanwege de conti nuïteit. Maar.de andere twee poten van ons beleid, het woningonderhoud en de ad ministratie, zijn even goed verzorgd als bij de grote cor poraties". De woningbouwvereniging Ons Doel laat momenteel een onderzoek verrichten om te bepalen welke kant de corporatie de komende jaren op moet. Voorzitter W. Meu- wese: „Als je klein blijft zijn er twee mogelijkheden: je gaat actief meedraaien in het volkshuisvestingsgebeu- ren of je kiest voor passieve beheersfunctie. Voordat we die keuze maken willen we eerst weten wat we als cor poratie kunnen. We laten een onderzoek verrichten door een extern bureau om Steeds minder corporaties Luttele jaren geleden telde Leiden nog negen woning bouwcorporaties. Door twee fusies is dat aantal inmiddels teruggelopen tot vijf. Eind 1985 fuseerden Eensgezindheid, Werkmanswoningen en de Leidse Woningstichting tot de Woningbouwvereniging Leiden (WVL). Vlak voor de jaar wisseling kreeg na vele, deels mislukte besprekingen, de woningbouwvereniging De Sleutels met in totaal 3.800 wo ningen haar beslag, toen de Protestants Christelijke Wo ningbouwvereniging, De Tuinstadwijk en Ons Belang mede op aandrang van de gemeente tot samengaan be sloten. Naast financiële problemen van enkele corporaties speelde ook de toenemende complexiteit van de regelge ving op het gebied van volkshuisvesting een rol. Woning bouwverenigingen zijn van ideëele instellingen veranderd in meer professionele bedrijven. Hoe makkelijk is het nog om je als kleinere woningbouwvereniging in Leiden te handhaven? Is een eigen professioneel apparaat noodzake lijk? Is er kans op meer fusies? Wat is de toekomst van de gezamelijke administratieve en technische diensten? Daar over de voorzitters J. Duivesteijn van De Goede Woning dat zo'n 1.600 woningen beheert, en W. Meuwese van Ons Doel, een corporatie met 2.200 woningen. Het bestuur van de derde Leidse „kleine" woningbouwcorporatie, De Een dracht, voelde niet voor een gesprek, in afwachting van de ontwikkeling van een toekomstbepaling. naar onze mogelijkheden te kijken. De kosten van een eigen apparaat zijn snel uit gerekend, maar de vraag of je zelfstandig kan "opereren in volkshuisvestingsland is een ander verhaal. Maar als het rapport uitwijst dat we een actieve rol kunnen spe len. dan ligt het voor de hand dat we die kant op gaan". Nieuwe fusie Van nieuwe fusies, bijvoor beeld tussen De Goede Wo ning, Ons Doel en De Een dracht, kan volgens de cor poraties voorlopig geen spra ke zijn. Volgens Duivesteijn en Meuwese hoeft het van wege de gezonde financiële situatie ook helemaal niet. „Het verhaal dat Ons Doel er slecht voor staat en drin gend moet fuseren klopt niet. We voldoen aan de zo genaamde 75-procentsgrens, een formule die door het mi nisterie van volkshuisves ting gehanteerd wordt om te bepalen hoe een corporatie er voor staat. Omdat we bo ven die grens zitten hebben we volledige vrijheid van handelen. We putten bij groot onderhoud meer uit onze eigen middelen dan strikt noodzakelijk is", aldus Meuwese. Volgens Duivesteijn speelt de mislukte fusie tot Quintet Ons Belang, Tuinstad- wijk, PCW, De Goede Wo ning en Ons Doel konden het in 1986 ondanks inten sieve besprekingen niet eens worden nog steeds een rol. „De vorming van Quin tet is destijds afgeketst op een verschil van mening over de statuten tussen Ons Doel en de Goede Woning. De andere drie hebben toen niet gekozen en vonden dat het maar afgelopen moest zijn. Dan ga je eeh half jaar later niet met zijn allen weer opnieuw rond de tafel zitten. Die fusiebesprekingen ma ken de verhoudingen er niet beter op. Voor je het weet speel je niet de bal maar de man. Ik hoop uiteindelijk wel op twee of drie woning bouwverenigingen in Lei den, maar dan wel gekop peld aan een grote uniformi teit. Hoe het er in Leiden over 10 jaar uitziet? Ik weet het niet, ik denk dat je nau welijks een yisie over 2 of 3 jaar kan geven". Meuwese van Ons Doel: „Het is nu niet het moment om verder te praten over fu sie. Door de besprekingen zijn we verder uit elkaar ge raakt. Het vraagt allemaal zo veel tijd, die je beter kan be steden aan waar je als wo- ningbouwverening werke lijk bezig mee moet zijn. Het is triest om te merken dat voor sommige besturen het individuele belang groter is dan de zaak waar je voor staat". Boekhouding Het bestuur van de Sleutels heeft inmiddels te kennen gegeven in de toekomst uit de Centrale Boekhouding van Woningbouwcorporaties (CBW) en de Centrale Dienst voor Woningbouw corporaties (CTW) te willen stappen. Ook de Woning bouwvereniging Leiden (WVL) overweegt om zich terug te trekken uit de CBW. De basis voor de beide organisaties, waar elk zo'n 35 mensen werken, dreigt daarmee te krap te worden. Duivesteijn: „We volgen de ontwikkelingen met argus ogen. Als Sleutels en ver moedelijk ook de WVL een eigen apparaat gaan opzet ten, dan zullen we wat an ders moeten zoeken, onze administratie elders onder brengen. Ook de CTW staat onder druk. Misschien moeten we overgaan op een Wethouder Tesselaar „boort" de eerste paal voor een van de weinige nieuw bouwprojecten van Ons Doel, 37 woningen op het Ir. Driessenplein op de hoek van de Oude Rijn en de Mid delstegracht. FOTO: WIM VAN NOORT managementmodel met uit besteding op afroep. Maar we streven er naar om beide organisaties, de CBW en de CTW, in stand te houden, omwille van efficiency en ook uit sociaal oogpunt. Er werken daar per slot van re kening mensen". De beide voorzitters betich ten het bestuur van De Sleu tels er van dat het weinig zorgvuldig te werk gaat. Zo is directeur Lepelaar van de CBW door De Sleutels „weg gekocht". De voorzitters vrezen ook voor de positie van de werknemers van CBW en CTW, al heeft De Sleutels zich bereid ver klaart personeel over te ne men. „Sleutels praat wel óver 100 procent garantie voor het personeel, maar die garantie koppelen ze wel aan de voorwaarde dat de zusterverenigingen ook per soneel overnemen. Dat kan van ons natuurlijk niet ver wacht worden. We zijn veel te klein om een eigen admi nistratief en technisch appa raat op te bouwen", aldus Duivesteijn. Meuwese: „De wijze waarop Sleutels probeert de boel te laten ploffen en de actieve personeelswerving geven geen goede basis voor sa menwerking. Sleutels stag neert en frustreert zaken die door CBW en CTW net in gang waren gezet. Ook ten aan zien van het personeel is onmenselijk. Jammer dat het op deze manier moet gaan. De CBW moet blijven bestaan. Ik ga ervan uit dat de WVL en Sleutels in de toekomst uit de CBW stap pen. Misschien moeten dan CBW en CTW samen worden gevoegd, onder een bestuur". Duivesteijn begrijpt die wens van De Sleutels om ei gen eigen apparaat op te zet ten ook niet goed, zolang CBW en CTW naar behoren draaien: „Het is jammer dat dit gebeurt omwille van de zogenaamde eigen identiteit. Ik denk dat er geen sprake van een eigen identiteit kan zijn zo lang er bijvoorbeeld geen eigen woningtoewijzing is. Je zit toch in een keurslijf van regels op het gebied van volkshuisvesting". Speelruimte Dat keurslijf van regels leidt er toe dat de speelruimte van woningbouwverenigin gen steeds kleiner wordt. Door de teruglopende mid delen voor sociale woning bouw wordt het besturen van een corporatie steeds meer beheren. Woning bouwverenigingen zijn van ideëele instellingen veran derd in meer professionele bedrijven. Maar wel met een bestuur op basis van „liefde werk, oud papier". Duive steijn daarover: „Ik vind wel dat je bij grote professionele organisaties een einde moet maken aan de schijndemo- cratie die dan kan ontstaan. Je moet de mensen verant woordelijk stellen voor de gang van zaken die er ook daadwerkelijk verantwoor delijk voor zijn. En dat zijn de bestuursleden op een be paald moment niet meer. Een gekozen bestuur is dan een fopspeen. In besturen van woningbouwverenigin gen zitten mensen óf door vriendjespolitiek óf op basis van deskundigheid. Je komt er als huurder niet zo maar in. Je kan je afvragen of je daarmee de kern van de vereniging niet al hebt aan getast". De verenigingsvorm kan wat hem betreft ook over boord. „Je zou er gewoon een beroepsapparaat van moeten maken. Bijvoorbeeld een stichting, waarbij het stichtingsbestuur functio neert op de achtergrond, als een raad van commissaris sen". Ook Meuwese zet zijn vraag tekens bij de verenigings structuur: „Er rusten z\vare verantwoordelijkheden op de schouders van het be stuur, en dan vaak nog maar bij een of twee mensen. En het is in je vrije tijd moeilijk om te opereren in het volks- huisvestingsgebeuren. We hebben nog het voordeel dat we momenteel een bestuur hebben dat goed thuis is up het terrein van volkshuis vesting". Bij Ons Doel zijn vier men sen in dienst, waarbij Meu wese veel waarde hecht aan de functie van algemeen coördinator. „We hebben als bestuur de lijn uitgezet dat we alleen nog besturen, en geen uitvoerend werk meer op ons nemen. Waar die ei gen identiteit dan nog uit bestaat? Tsja, we proberen goede contacten met onze le den te houden. Maar veel mensen weten niet eens van welke vereniging de woning is waarin ze wonen. Een de mocratische constructie werkt eigenlijk alleen als mensen zelf voor een vere niging kunnen kiezen". PAUL VAN DER BIJL eerlingen van de opleiding \gogisch Werk aan de Noor- ierwiek hebben de afgelopen veek het examen van de 'ursus spelleider afgesloten. 'geslaagd zijn: Miranda Bre- :elmans (Sassenheim); Bea 'an Duuren (Leiden): Ingrid 'an Egmond (Wassenaar); 12 Marion van Es Roelofa- endsveenManuela Esser SassenheimHanneke Hool- sema (Oegstgeest); Wendy Iiuizer (Leiden): Inge Jans en LeidschendamJudith ie Jong (Roelofarendsveen); Karin Kompier (Hazerswou- ie); Monique Landwer Johan Sassenheim); Judith van Leeuwen (Wassenaar); Cindy van Lierop (Lisse); Henriëtte van der Linden (Noordwij kerhout): Irma- van den Oever (Leiden); Annemarie Polak (Leiden); Thirza van Rongen (Leiden) Brigit Vas tenhout (Nieuw Vennep); Paulien Verdegaal (Hazers- woude); Marian Vink (Lei den); Ton de Vogel (Leiden); Ewout Wieringa (Oegstgeest). Schaken Drie jeugdige schakers die lessen volgen in buurthuis Vogelvlucht aan de Boshui- ze r laan hebben een diploma behaald. Het zijn Jan van Tongeren, Mark Paul Hen driks en Remco Servaas. De schaaklessen worden op woensdag van 14.30 tot 16.30 uur gegeven door J. Thijssen. De kosten bedragen 75 cent per les. Informatie bij Vogel vlucht: tel. 071-313648. Lunstverkoop door studenten EIDEN Studenten van de Small Business School Haarlem erzorgen op donderdag 10, vrijdag 11 en zaterdag 12 maart een [positie met verkoop bij de kunstuitleen aan de Lammermarkt, e expositie is onderdeel van een landelijke manifestatie, waar in totaal in twaalf grotere steden kunst wordt tentoongesteld. Leiden zullen werken te zien zijn van Marijke van Dorth, llie Esselink, Frans de Haas, John Hakhaart, Jaqueline Molle- ian, Bertien Scherft en Ries Klijnen. De expositie is op geopend an 14.00-17.00 uur. Op donderdag 10 maart ook tussen 19.00 en b00 uur. LEIDEN De komende maanden stort een groot aan tal scholieren ondèr de lezers van de Leidse Courant zich op de taak eigenhandig een krantepagina samen te stel len. Vandaag gaat de natio nale krant-in-de-klas-week van start. De bedoeling van die actie isr dat scholieren zich intensief bezig houden met het verschijnsel dagblad. De educatieve dienst van de Leidse Courant doet daar op geheel eigen wijze aan mee. De dienst wil de scholieren in beweging brengen en heeft zodoende een wedstrijd in het leven geroepen: „zelf een krantepagina samenstel len". En omdat de krant-in de-klas-week wel erg kort duurt, werd besloten die ter mijn met een korrreltje zout te nelnen. De wedstrijd van de Leidse Courant duurt tot 29 april. Op die datum moeten de inzendingen bin nen zijn. Op 20 mei worden de winnaars bekend ge maakt. De waarde van de artikelen wordt door een jury op een goudschaaltje gewogen. Het gaat om zeggingskracht en helderheid. Die factoren be palen uiteindelijk de waarde van een artikel. Nu moeten de deelnemende scholieren Kinderen bezig met het maken van een krant. daar natuurlijk ook weer niet al te zwaar aan tillen. Alleen al het meedoen schept ple zier. Met een beetje naden ken en de nodige toewijding kom je een heel eind. Als dan niet de fout wordt gemaakt te spreken van bijvoorbeeld een „kranttenpaaginawet- strijt" zal niemand er een kwaad woord van zeggen. De beste van al de ingezonden pagina's worden beloond. De prijzenpot bevat in elk geval twintig walkmans. De scholieren uit de eerste drie klassen van het voortge zet onderwijs kunnen op FOTO: SP allerlei manieren aan de wedstrijd deelnemen. Indivi dueel, in groepen of klassi kaal kan aan de pagina 's ge werkt worden. Op school, maar ook thuis (voor hoofd redacteuren in spé). De keuze van het onderwerp kunnen de deelnemers zelf bepalen. Ze kunnen verhalen maken voor een pure nieuwspagina, maar natuurlijk ook achter grondverhalen, interviews, humoristisch of serieus. Ver halen over keizer Nero of lie ver in de toekomst geblikt met een voorbeschouwing over het jaar 3000? - alles mag. Op verzoek krijgen de deel nemers in de week van 11 tof en met 16 april dagelijks gra tis de Leidse Courant in de bus. Door op die manier speels met het dagblad bezig te zijn, leren de kinderen goed naar de krant te kijken. En wie dat lezen niet gewend is, zal merken dat 'ie plotse ling in een heel andere we reld verzeild raakt. Een won dere wereld, volgens sommi gen een wereld in ontbin ding, maar in elk geval een interessante wereld. Behalve de krant kan een dia-presen tatie aangevraagd worden of voorlichtingsmateriaal, dat een beeld geeft van alles wat bij het maken van een krant komt kijken. Simpele richtlij nen kunnen de scholieren een eindje op weg helpen. Voor nadere informatie kan men zich wenden tot de Edu catieve Dienst Sythoff Pers, tel. 070-190596 (alleen ma t/m do van 930-12.30). ECONOMISCH WELEN WEE Gevestigd: Slijterij-Wijnh. Klerks B.V., Stevensbloem 169. Gevestigd: Van der Luit Be heer B.V. Van der Luit Vastgoed B.V., Willem de Zwijgerlaan 179, deeln. in- en fin. andere ondern. expl. onr. goed. Wijz. soort bedrijf van: v.d. Burgh v. Kantoorinr. B.V., Breestraat 11 in: het voeren van beheer over eigen vermo gen. Gevestigd: Mendjenang Be heer B.V., Griegstraat 20. Opheffing van: Slachthuis Leiden B.V., Pasteurstraat 1. Gevestigd: Estex Participatie Mij. B.V., A. Jacobslaan 59. Gevestigd: Lestella-de Lan ge Beheer B.V., D. Rijkersweg 15, beheren verm. deeln. in andere ond. Gevestigd: D. Treur Beheer B.V., Apollolaan 170, opr., verkr. en vervreemd, v. venn. en ondern. enz. Gevestigd: D. Treur Beheer B.V., Telderskade 34, opr., verkr. en vervreemd, v. venn. en ondern. enz. Gevestigd: Extended Tech nology Support, De Mey v. Streefkerkstraat 18, dienstverl. op gebied v. automat, etc. Zaakadr. gewijz. van: Rekla- me Ziegelaar B.V., Narmstraat 29, thans: Alphen a/d Rijn. Gevestigd: G. Visser Beh. en Belegg. Mij. B.V., Mosroos 18, holding act. Soort v. bedr. uitgebreid van: Deelder B.V., Jan Vos sensteeg 50, thans expl. af doen expl. v. eigentijdse cult, uitingen tevens muziekuitg. Gevestigd: Memphis, Lange Mare 108, voeren v. beh. over eigen verm. Gevestigd: Edelsyndicaat Ned. B.V., Plantage 20-22, be vorderen en/of org. v. inkoop- beurzen etc. Handelsn. gewijz. van: Alape Studio Benelux B.V., Gerbran- dylaan 11, thans: A en D Stu dio B.V. Zaakadr. gewijz. van: ALtre Systems B.V., verl. v. diensten automat., Flevodwarsweg 15, thans; Leiderdorp. Gevestigd: Piper B.V., Kla proos 46, het aangaan v. verpl. m.b.t. periodieke uitk. in de vorm v. lijfrenten. Zaakadr. gewijz. van: Con cours Car Brooks B.V., Apo- thekersdijk 1, aann.bedr. straatw. etc., thans: Rotterdam. 2e Handelsn. Formido, Hoge Morsweg 152, klh. in doe-het- zelf-art., is overgedragen aan: Hubo te 's-Gravenhage (als ne- venvest. te Leiden). Gevestigd: B.V. Research voor Beleid, Rapenburg 8, het verr. v. sociaal-wetensch. on- derz. enz. Zaakadr. gewijz. van: Han- delsmaatsch. Bracol Ned. B.V., Rijnkade 7a, thans: Leider dorp. Gevestigd: Infomotive B.V., Einsteinweg, grootg. in- en verl. v. serv. op het gebied v. automat. Zaakadr. gewijz. van: Chris- ta Leiden B.V., Utrechtse Veer 10a, tandtechn. lab., thans: Leiderdorp. Handelsn. gewijz. van: Gebr. de Jong - Leiden B.V., Pest huislaan 8, vervoersbedr., thans: Autoverhuur de Jong Leiden B.V. Gevestigd: Clavas B.V., Vin- kweg 3, participatiemij. Zaakadr. gewijz. van: Koor eman Meubelen B.V., Nieuwe Rijn 9, det.hdl. in meub., thans: Leiderdorp. Zaakadr. gewijz. van: Ver- hage Horeca Service B.V., Bachstraat 394, aann. werkz. in horecabedr., thans: Voor schoten. Gevestigd: Ingen bur. D. Kuiper B.V., Middelstegracht 89r, raadgevend ing.bur. Zaakadr. gewijz. van: Copro B.V., Stevensbloem 269, thans: Noordwijk. Toev. handelsn. Gulliver Flytours, Schuttersveld 9 (naam ondern.: Sunair Inter nat. Holland B.V.). Zaakadr. gewijz. van: Spa don Agenturen en Bouwmat B.V., Flevodwarsweg 15, thans: Warmond. Opheffing van venn.: Hek- bouw Meijers Leiden B.V., Haagweg 206. Zaakadr. gewijz. van: Keus Mach. Support B.V., Epoxy- prod. etc, Levendaal 126, thans: Zoeterwoude. Gevestigd: Kooreman en Stolk B.V., Nieuwe Rijn 9, in- en verk. v. en klh. in boeken etc. Gevestigd: Marcon Beh. B.V., Schuttersveld 9, holdin gen.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 7