Klemt es Goed advertenengaat zo... 071-122244 li HUISL ■RAADk Ontspannen zitten en liggen Helft glas wordt opnieuw gebruikt Hollandse tomaten weer present ad sanctos i I 1 1 Wrtte Prijzenslager r. CONSUMENTENINFORMATIE SaidMOowuimt MAANDAG 7 MAART 1988 PAGINA 6 1 Beklim nooit samen een ladder Er zijn veel dingen die je sa men kunt doen, maar ga nooit met z'n tweeën een ladder op. Dat is levensgevaarlijk, want het klimapparaat kan te zwaar belast worden (buigt dan vervaarlijk door) en je kan elkaar op de vingers trap pen. In het laatste geval „laat je los" en dat is fout: èen ladder opgaan doe je met twee han den. Altrex in Nunspeet, pro ducent van professioneel klimmateriaal, heeft „Tips voor veilig klimmen" in een stripachtig mini-boekje sa mengevat en dat is best de moeite waard om eens te le zen. Met ladders en trappen worden vreemde capriolen uitgehaald, zoals het verlen gen van een twee-delige, ter wijl men op het onderste stuk staat en het zó steil opstellen, dat je met het hele handeltje ook steil achterover slaat. Twee houten ladders werden „vroeger" soms aan elkaar „geknoopt" (om hogerop te komen), maar dat komt te genwoordig niet meer voor. Wèl zet men een ladder nog weieens onder een hoek van minder dan 75 graden en dan kan hij gemakkelijk wegglij den. Personen met een latente hoogtevrees, hebben die nei ging weieens; je valt echter niet „lager". Een ladder moet ook nooit hoger dan de 4e sport van bo ven worden beklommen. Die laatste vier sporten komen qua lengte overeen met de lengte van het lichaam. Klim je hoger dan valt het houvast weg (en je kan nauwelijks wat uitrichten). Een tekorte lad der biedt geen perspectieven om ver van de begane grond iets te ondernemen. Het „werkt" niet en het is gevaar lijk. De ladder moet tenmin ste 1 meter uitsteken boven het punt waar het karwei moet plaatsgrijpen. Hinderlijk bij de „afdaling" zijn gereed schappen die gemakshalve op de begane grond tegen de lad der geplaatst zijn. Meer informatie tel. 03412- 53841. De Bay Jacobsen slaapmat zit mudvol polytureen bolletjes die zich aan de lichaamsvorm aanpassen. Ze krimpen bij een temperatuur onder de 37°, waardoor de ventilatieopenin gen tussen de bolletjes kleiner worden en de lichaamswarm te reflecteren. Het gevolg is dat je in de winter lekker warm slaapt op zo'n mat, zelfs als de verwarming is uitgezet. Een mens produceert zelf een behagelijke temperatuur in bed. In de zomer zetten de bolletjes voor grote ventilatie openingen uit, zodat er geen overmatige transpiratie ont staat. De stoelmatras voor in de auto is de nieuwste loot aan de Jacobsen-boom, spe ciaal bedoeld voor mensen met rugklachten. Maar elke autorijder kan van het sy steem genieten, zodat het zit comfort achter het stuur opti maal kan zijn. De rug en het zitvlak ondergaan tijdens de autorit een „micro massage" door de oscilerende beweging van de stoelmatras. Hierdoor ontstaat een betere doorbloe ding van het spierweefsel en heeft de automobilist(e) een goede kans om uitgeruster van het reisdoel terug te ko men. Geen tintelende voeten, geen stijfheid in de benen. De matras wordt geleverd in de kleur donkerblauw en wordt bevestigd met twee elastieken De rug en het zitvlak ondergaan tijdens de autorit een „micro banden over de bovenhoeken massage" door de oscilerende beweging van de stoelmatras. van de stoel. Rug- en zitkus sen zitten met klitteband aan elkaar vast, het zitdeel is I cm kan gewassen worden op 40° komt op 398.-. Voor meer in- dikker dan het'rugdeel om in de wasmachine en kost formatie: Bay Jacobsen, Traay grotere oppervlaktebelasting ƒ179.-. Evt. porto ƒ12.-. Ze 153a I, 3971 GE Driebergen, van het lichaamsgewicht goed ^an gratis 14 dagen worden Tel. 03438-21004. op te vangen. De stoelmatras geprobeerd. De slaapmatras TINY FRANCIS De Bay Jacobsen slaapmat zit mudvol polytureen bolletjes die zich aan de lichaamsvorm aan- foto'S: pr Nieuwe manier van lijmen Het inplakken van foto's wordt steeds aantrekkelijker. Vie ze plakkerige vingers behoren als het aan Pekikan ligt voortaan tot het verleden. Dit bedrijf bracht onlangs een apparaatje op de markt dat de nadelen van plakband, plak- stiften, fotohoekjes en spuitbussen moet ondervangen. De zogenoemde Roll-fix lekt niet, druppelt niet, trekt geen draden en droogt niet uit. Het apparaatje bestaat uit een houder met daarin een cassette met speciale tape. Deze tape is aan één zijde voorzien van een lijmlaag. Door de houder over het papier te bewegen, blijft die lijmlaag op het papier achter, terwijl de van lijm ontdane tape weer in de houder wordt opgerold. Via een simpele handeling kan de houder met een nieuwe cassette worden gevuld. De prijs van de Roll-fix bedraagt 8,95. De losse cassettes komen op 3,35. Zo'n zeventig tot tachtig pro cent van de huishoudens weet de weg naar de glasbak te vinden. In het afgelopen jaar kwam bijna de helft van het eenmalige verpakkingsglas in de bakken terecht. Dat bete kent dat in 1987 ruim 210.000 ton glas voor hergebruik werd ingezameld. Dit bleek onlangs uit een onderzoek van de Stuurgroep Promotie Glasbak. Ofschoon Nederland met deze hoeveelheid ingezameld glas in Europa aan de top staat, wil de stuurgroep ook dit jaar doorgaan met de promotie van de glasbak. Op grond van de resultaten van het onder zoek is zij tot de conclusie ge komen dat niet alleen de be schikbaarheid van een glas bak in de buurt de mensen er toe brengt het gebruikte glas in de bak te gooien. Voorlich ting en stimulering blijken Het net van glasbakken zal verder worden verdicht, foto: anp eveneens een rol te spelen, al dus de stuurgroep. Desondanks zal het net van glasbakken verder verdicht moeten worden met loopafs tanden van maximaal 50 tol 150 meter. Daarnaast is de plek waar de bak staat erg be langrijk. Hij moet gemakke lijk bereikbaar zijn. Voor au tomobilisten moet er een mo- is essentieel, terwijl een com binatie met een papierafval bak aan te bevelen is. Tussen de gemeenten is, zo blijkt uit het onderzoek, geen verschil in de hoeveelheü gezameld glas. De middelgro te steden doen het in dit op zicht beter dan de grote ste den. Regionaal geconstateerde verschillen zijn volgens de stuurgroep waarschijnlijk toe te schrijven aan een afwij kend consumptiepatroon. Op het ogenblik is de Holland se tomatenfamilie weer bij de groenteman present. Het gaat om de ronde-, de vlees- en de cherrytomaat. De cherryto maatjes worden in bakjes van een half pond aangeboden en ze kosten 4,50 per bakje. Voor de vleestomaten komt de prijs op gemiddeld ƒ3,25 per half pond uit. De grote maat ronde exporttomaten, aangeduid met de sortering A, kosten 2,70 per half pond. De komkommerprijzen zijn niet veranderd, de prijs ligt nog steeds tussen 1,50 en 2,50 per stuk. Het fijne komkommer- stek is voor 1,20 per pond te koop. De slaprijzen zijn behoor lijk gedaald, want nu is er een zware krop van 240 gram voor 70 cent te koop. Naarmate het gewicht minder is daalt de prijs. De ijsbergsla is goedkoop, voor deze slasoort komt de prijs op 1,20 per stuk. Dan is er verder nog de krulsla. Deze kost 65 cent per stuk. In de rauwkosthoek kan men ook terecht voor radijs, deze kost 1,25 per bosje. Raapsteel- tjes zijn in prijs gedaald, nu zijn er 3 bosjes voor ƒ1,- te koop. Voor de kasandijvie varieert de prijs van ƒ1,60 tot 2,45 per pond. Malse kasspinazie is in verschillende prijsklassen te koop, namelijk van 1,95 tot ƒ2,75 per pond. Paksoi is een hele tijd behoorlijk aan de prijs per pond. Aubergines van ex portkwaliteit met een gewicht van 225 gram kosten ƒ2,30 per stuk. Voor een groene courget te moet men rekenen op ge middeld 2,10 per stuk. Nu de maand met de zoge naamde maartse buien is aan gebroken is het belangrijk om het fruit niet te vergeten. Er is een ruime keuze aan Hollandse appelen in de prijsklassen van ƒ1,50 tot ƒ4.- per kilo. Er zijn ook nog steeds volop sinaasap pelen, per 10 stuks varieert de prijs van 1,98 tot 5,50. Bij de grapefruits kan men kiezen uit de witte en rode exemplaren voor een prijs van 70 cent res pectievelijk 98 cent per stuk. geweest. Dit is inmiddels verle den tijd, een kilo kost gemid deld ƒ2,50. Bij de Hollandse bloemkool kan men kiezen uit winter bloemkool van buiten of het kasprodukt. Voor de winter bloemkool varieert de prijs 3,60 tot 4,80 per stuk. De kasbloemkool is duurder, na melijk van 4,50 tot 7,50 per stuk. De spruiten van kwali teitsklasse I zijn flink in prijs gestegen. Deze ligt nu tussen ƒ3,- en ƒ5,- per kilo. Witlof is nog steeds aantrekkelijk ge prijsd. De klasse I kost gemid deld 2,20 per pond. Het snijlof ook wel aangeduid met de kwaliteitsklasse III kost 95 cent ÉW' I Na de H. Zalving is, in de vrede en glorie van God opgegaan, onze dierbare zuster, schoonzuster en tante MARIA GEERTRUIDA BROUWER in de leeftijd van 73 jaar. Oegstgeest: C. J. Brouwer Leiden: M. C. Brouwer-Compier Oegstgeest: A. H. Th. Paardekooper-Fles A. H. J. Paardekooper 5 maart 1988 Van Wijckersloothplein 5 2341 BB Oegstgeest Thuis geen bezoek Onze dierbare overledene is opgebaard in het mor tuarium van Huize „Rustenborch", Van Wijcker sloothplein 1-3 te Oegstgeest. Wij zullen haar gedenken tijdens een Avondwake op dinsdag 8 maart om 18.30 uur in de kapel van Huize „Rustenborch" met aansluitend gelegenheid tot condoleren en afscheid nemen. Wij vieren de H. Eucharistie voor haar zielerust op woensdag 9 maart om 10.30 uur in de parochiekerk van de H. Willibrordus, Rhijngeesterstraatweg 37 te Oegstgeest, waarna wij haar begeleiden naar haar laatste rustplaats op het parochiekerkhof aldaar. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in het parochiehuis; NICO LOOMANS Ruim 25 jaar was hij een enthousiast lid van ons koor. Hoewel hij de laatste jaren niet meer aktief kon zijn bleef zijn interesse bij ons. R.K. Zangkoor „St. Cecilia" Zuidbuurt, Zoeterwoude, Het Bestuur Gemakkelijk, discreet en snel geld lenen. Desgewenst bij u thuisbezorgd. Elk bedrag tus sen 1.000.- en 60.000.- In 4 uur. Elders goed lopende lenin gen geen bezwaar. Meestal kwijtschelding bij overlijden. Bel snel 02265-3344. Nationale Krediet Bemiddeling. Tot negen uur 's avonds. Te huur luxe auto's, vanaf 30, per dag. Autoverhuur PRAN GERS. Hoofdstraat 104 Leider dorp. Tel. 071-894040. Hij had nog zoveel Idealen Hij wou nog zoveel doen Maar het was hem niet gegeven Om verder te mogen leven Na een arbeidzaam leven is tot onze diepe droef heid, na een langdurig ziekbed en moedig strijden, voorzien van het H. Sacrament der zieken, van ons heengegaan onze lieve en zorgzame vader en opa NICOLAAS GERARDUS LOOMANS Drager Pauselijke onderscheiding Gregorius weduwnaar van Geertruida A. Molenkamp in de leeftijd van 76 jaar. Stompwijk: Wim Loomans Ria Loomans-van der Salm Leiderdorp: Wil Loomans Bep Loomans-van Elswijk Zoeterwoude: Nico Loomans Annet Loomans-Belt Zoetermeer: Marijke Bennis-Loomans Gerard Bennis Zoeterwoude: Henk Loomans Bep Loomans-van der Krogt en kleinkinderen Correspondentieadres: Weipoortseweg 78a, 2381 NH Zoeterwoude. Vader ligt opgebaard in het mortuarium van „Huize Emmaus", Bennebroekweg 1, Zoeterwoude. Maandagavond om 7.30 uur gebedsdienst In de kapel van „Huize Emrnaus". Dinsdagavond om 7.30 uur avondmis in de St. Janskerk aan de Zuidbuurtseweg te Zoeterwoude. De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden op woensdag 9 maart a.s. om *10.30 uur in de boven genoemde parochiekerk, waarna de begrafenis zal volgen op het R.-K. kerkhof aldaar. Gelegenheid tot condoleren: maandagavond na de gebedsdienst en dinsdagavond na de avondmis. AUTOMARKT Eéngezinshuis met 4 slaapk. tot 195.000.- in Voorschoten of omg. evt. koopruil ééngezins woning villa wijk Tilburg, 013- 630033. mededelingen van artsen Garage Van Goozen, reparatie en onderhoud aan personen- en bedrijfsauto's. APK gratis bij grote beurt. Karei Doormanweg 3a. Tel. 071-211125. Industrie terrein De Waardt in Leiden. I'S P. P. NIEB0ER tandarts 8 maart GEEN SPREEKUUR. Te koop: Hyundai Stellar 1.6 GSL, bj. '84, 50.000 km, elec- tronische ramen. pr. 10.500.-. Tel. 071-410398. Ommen, vrijst. in bos. stenen VAKANTIEHUISJES, 4 tot 6 pers., met douche en verwar ming. Paas- en Pinksterweek end 175.-. Verder v.a. 175.- tot 450.- p.w. in hoogseizoen. Te1. 070-251454. Te koop: gereviseerde Yamaha MOTOR 750 cc i.z.g.st. Vr.pr. 2.500.-. 01713-6367. LESSEN EN CLUBS Verkeersschool Tempo 31.90 per les, div. auto's, ook automaat. Tel. 01717-4823, b.g.g. 070-457626. Ie les f3.95 Camping reizen voor jongeren incl. staanplaats centrum Salou, luxe bus. Voorj. 199,-, juli slechts 249,-. Bel Solmar Tours, 040-551166. In de school Rljshage, Lange Kleiweg 2. gaat in maart een CURSUS koud buffet en ban ketbakken van start. Leer zelf uw koude schotel of bijzondere taart te maken. 8 lessen incl. cursusboek en alle ingr. 198.-. Bel of schrijf voor info tel. 071- 218773 Club de la Cuisine Culi nair, lepenrode 29,2317 BJ Lei- Belastingconsulente geeft ad vies: verzorgt uw aangifte. Tel. 071-410565. Achterstand geen bezwaar. Mevr. Salomé HELDERZIENDE onthult uw toekomst, liefde, geld. gezondheid, geluk. Occul te bewerking/bescherming. Tel. 070-452633, Den Haag. Zonder omwegen uw RIJBE WIJS. Bel voor een spoedcur sus, rechtstreeks (en gratis) het centrale nr.: 06-022.92.29. BRUILOFT?? Geef Uw gasten na afloop een leuk bedank-ka- dootje mee. Bedrukt met Uw namen, trouwdatum en een be- danktekstje. Vraag vrljbl. onze LEIDSE COURANT Morgen gaan we in de „Gaanderij" eten Nleuwstraat 32, Lelden Tel. 071-142158 Voor al uw varende bruiloften en party's. Rederij Diane, tel. 010-< Part-time dames/heren kap ster, voor min. 2 dgn. p.w. met salon. Ervaring: Is dit iets voor jou? Richt dan je schriftelijke sollicitatie aan Kapsalon Koek. Noordeinde 21, 2371 CM Roelofarpndsveen. Rij-instructeur worden? Maar dan een hele goede. De VRM leidt u daarvoor op. Iedere ma.av. voorlichting. Aanvang 19.30 u. op de L. v. Meerdervoort 156a, Den Haag. Voor inl. bellen van 9-19 uur: 070-804849. Zaterdagcursus. bij deelname in BELEGGINGS- EN EXPLOITATIEMIJ. in eerste klas onroerend goed. inleg 10.000.- 50.000.- 100.000.- Voorbeeld: rendem./jr. 1.200.- 6.000.- 12.000.- rendem./m. 100.- 500.- 1.000.- Tel. 071-215934. Gevraagd: een vaste medewer ker op een bloemenkwekerlj, ervaring vereist. SJaak Volwa- ter, Floraweg 3, Roelofarends- veen. Tel. 01713-4jif05. Voor een rustige en verantwoorde belegging Schrijf voor nadere informatie aan: BONTMANTELINRUIL (kleine) bijbetaling tegen excl. nappa, lammy's, bontgev. regenman tels. Info 020-233488. Open haardhout t.k. Gratis thuisbezorgd. Ook in zakjes. Van Wijngaarden, Rijneveld 130, Boskoop. 01727-4382. Sloopgoud 11.-, cash of 15.- bij inruil. Van Ruiten, antiquair, Kort Rapenburg 12, Lelden. Zilveren thee of suikerschepjes, antiek of oud gevraagd. Van Ruiten, antiquair, Kort Rapen burg 12. Leiden (open wo.-za.) Kajuitbed met laden, nachtkas tje, boekenplank, hang/hobby- kast en 2 boekenkastjes. Te vens diverse Marklin treinen toebehoren i.pr.st. Tel. (071)- 896127, na 18.00 uur. T.k. burootje, 3 laden, 1 kastje, st. frame, pr. 65.-. Tel. 220375. AUTO'S TE KOOP GEVR. Met spoed alle merken sportwagens, personenwagens en busjes vrijwaring. Wij zijn de gehele week geopend, ook in weekend en 'i Tel. VAN DINSDAG T/M LANGE MARE 90, ZATERDAG OPEN; LEIDEN. OOK OP KOOPAVOND: TEL. 071 12 69 55 Zoekt u wat bijzonders of wilt u wat kwijt? Plaats dan een 2x plaatsen betaald te worden. Bij plaatsing op zes achter advertentie in de Leidse Courant. Het kost weinig en de eenvolgende dagen worden slecht drie plaatsingen in kans op succes is groot. Want u bereikt niet minder dan rekening gebracht. 24.600 lezers*), waaronder wellicht iemand die heeft wat M n T T i_,_t _r, u zoekt, of wilt hebben wat u kwijt wilt. Het wordt u in.ü. u Kuni ons ook gemakkelijk gemaakt. Plaats uw tekst in onderstaande vakjes (één letter of let terteken per vakje) en in én oogopslag kunt u in de laatste kolom zien wat de advertentie gaat kosten. De prijzen zijn inclusief 6% BTW. Een extra meevallertje: Als u de advertentie op drie achtereenvolgende dagen laat plaatsen, hoeft maar voor bellen: 071-122244. Q Brieven onder nummer Q Brieven moeten Q Bewijsnummer (Aankruisen wat (f. 4,14) worden afgehaald. worden doorgezonden. toezenden (f. 3,30) van toepassing is.) Stuur deze bon in open envelop - een postzegel is niet nodig - naar. Leidse Courant, Antwoordnummer 10070, 2300 VB Leiden

Leidse Courant | 1988 | | pagina 6