Zuiderkwartier redt het niet oeizaam slot TOP anti komt te kort tegen Megacles i&emini net aan langs Novo: 3-2 jSPORTTRIBUNE CeidócSotwuit AZC wint beker na spannen de finale VELOCITAS „KRUGT" KAMPIOENSCHAP Optimale score Formule bowlers MAANDAG 7 MAART 1988 PAGINA i9 Geen krant ontvangen Bet tuaaen 18.00 en 19.00 uur. zaterdag» tua- sen 14.00 en 15.00 uur. telefoon 071-122248 en uw krant wordt na- bezorgd. LEIDEN/EDE De finale om de nationale waterpolobeker was de laatste jaren een eenzijdige aangelegen heid. Zelden of nooit hoefden de winnaars tot het uiterste te gaan, omdat de andere partij domweg te zwak was. AZC/Tarvo en HZC De Robben doorbra ken de serie van saaie finales met een span nend gevecht, dat uit eindelijk in Alphens voordeel werd beslist: 9-7. In de eerste twee periodes leek het weer dezelfde kant op te gaan als voor- faande keren. HZC/De .obben had grote moeite met de zone-verdediging van de Alphenaren, bij wie keeper Ruud Misdorp weer in grootse vorm stak. AZC, dat met de gebles seerde aanvoerder Eric Noordergraaf was gestart, stelde aanvallend ook niet veel voor, maar het vergat niet af en toe te scoren. Robben-goalie Wouter van der Horst had al vier keer gevist, toen de eerste Hil- versumse treffer achter Misdorp plofte. De Robben kreeg op slag meer durf in de aanval en dat resulteer de in een aantrekkelijk spelbeeld. In de doelpunt rijke derde periode leek AZC de zaak echter toch weer snel onder controle te hebben. Coach Piet Reedijk dacht dat ook en wisselde voor het eerst (Tammarijn voor Van Winsen), maar toen twee fouten van de jongeling ook betekenden dat De Robben tweemaal scoorde, legde Reedijk weer pijlsnel zijn basis in het water. De Robben rook echter zijn kans en bestookte in de slotperiode het doel van Misdorp. De talrijke toe schouwers in zwembad „De Peppel" in Ede gin gen er eens goed voor zit ten, maar Misdorp bleek een te grote sta-in-de-weg te zijn voor de Hilversum- se ploeg. AZC deed dus een forse stap richting „dubbel", want ook in de competitie lijken de Al phenaren nog nauwelijks concurrentie (ook van De Robben) te duchten te hebben. Periodestanden: 1-0; 3-0; 7-4; 9-7. Doelpun ten AZC: Remco Piel- stroom 3; Arco Verboom 3; John Jansen, Gijsbert van der Leden en Ewout van Winsen elk 1. Ook voor Leiden was er succes weg gelegd in Ede, want de da mes van LZ'86 legden be slag op de B-beker (voor ploegen uit de tweedeklas se en lager). Tegen Stads kanaal waren de Leidse dames constant sterker, maar de vele uitsluitingen zorgden ervoor dat Stads kanaal toch kon bijblijven. Via de periodestanden 3-1, 5-2, 6-4 werd het uiteinde lijk 6-5. Yvon Filippo was topscoorster met vier tref fers. In de competitie moest tweedeklasser Vi- vax genoegen nemen met een 6-6 gelijkspel tegen De Ham. Het was aan keeper Joep Duinhoven te dan ken dat Vivax nog een punt haalde; hij stopte vier seconden voor tijd een strafworp. Jack Frauenfel- der (3) en uitblinker Serge Dietz (2) waren de topsco rers aan Oegstgeeste kant. Periodestanden: 0-0, 3-3, 5- 5, 6-6. Katwijk startte in dezelfde klasse iets te laat met een inhaalrace tegen De Meeuwen. In het laat ste part haalden de Kat- wijkers op van 6-10 naar 9-10, maar de resterende tijd was te kort om nog te scoren. Topscorers: Martin Jonker en Ronald Heem- rood elk 2. De dames van De Zijl/LGB behaalden een knappe zege op het Veendamse Bubble: 9-5. woude. Peter de Groot en Ellen Bakker wonnen beiden maar één keer, wat toch te weinig is. Timo van der Voort presteerde goed door eveneens een duel te winnen. Pa trick van Meverden kwam niet tot winst. In de tweede divisie verloor BT Lifters 2 met 4-6 van Bartok. Jaap Polak en Paul de Jong scoor den ieder twee punten. Michel van Oort won niets. In de derde divisie was Doe os met 6-4 beter dan Smash Monster. Kish Prashad won drie partijen, Ron van Veen twee en Walter Englebert een. - Het belangrijke eredivi- van het Dextro/Avanti bij en tegen Megacles in een 6-4 voor de Weertse de kansen voor de op de lenteti- zijn verkleind. Hazerswou- nu 37 punten uit 6 duels, legacies er al 28 uit 4 heeft, zorgde Patricia de Groot, Ying de 100% niet kon door van haar te win den leek het erop of de heren Lifters een waardige oppo- /aren voor Comtest/Scylla. de Oegstgeester tafeltennis- andere eredivisionist tot 5-5 had bijgehouden was het echter ge beurd. En maakte de Leidse équipe er 5-13 van. Dextro/Avanti won in Gaanderen van Pelgrim met 4-14. Eerst speelde de damesploeg van Avanti zaterdag tegen middenmoter Irene en won daar met 7-3 van. Yang Ying won, ondanks een arm- blessure haar drie partijen. Marijke Olsthoorn scoorde twee punten, José Bakker één. Het werd dus 7-3 voor Hazerswoude. Gisteren was de Chinese trainster van Bettine Vrie- sekoop niet opgewassen tegen Patri cia de Groot van Megacles. De de butant in de eredivisie heeft zich versterkt met de Joegoslavische Jasna Bernardic, die voor Ying wel, zij het in drieën, een prooi bleek. Ook invalster Ine Geuns-Willems vormde geen probleem. Ook niet voor José Bakker, die wel verloor van De Groot en Bernardic.-Marijke Olsthoorn had voor 5-5 kunnen zor gen, als zij van de invalster had ge wonnen. Olsthoorn bezweek echter: 6-4 voor Megacles dus. De reserves van Scylla verloren in de tweede divisie met dezelfde cijfers van 't Zand. Corien de Jong was er niet bij. Angelique Rijnders won twee maal, Heieen Bernsen en Luzette van Gorp ieder eenmaal. De mannen van BT Lifters konden Scylla volgen tot 5-5. Waarop de oorspronkelijke Oegstgeester prog nose van 7-11 werd bijgesteld tot 9- 9. Vanaf dat moment was het echter gedaan met de thuisploeg. Leide- naar Sjoerd Meyer ging zijn équipe voor in het winnen van de punten en scoorde maar liefst 100%. Peter Paul de Vrind en Patrick Swier leg den het af tegen de op dreef zijnde Lifter Ronald van Beringen. Terwijl playing coach Frits Kantebeen de thuisspelers Ron Schipaanboord en Herman van de Broek niet aan kon. Zodat de uitslag nog een heel nor male (5-13) werd. Dextro/Avanti had geen kind aan Pelgrim Gaande ren. Alleen het jonge talent Danny Heyster sputterde flink tegen. Hij won niet alleen van international Rob Turk, maar ook van Gerard Bakker jr. Alleen Tibor Kreisz boekte namens Avanti een 100% score. Robert de Groot verloor van Mirjam Kloppenburg. Bakker, De Groot en Turk wonnen de overige wedstrijden wel: 4-14. In de eerste divisie was het „twee de" van Avanti wederom kansloos. Ditmaal was titelkandidaat OTTC de beul. Het werd 3-15 in Hazers- LEIDEN De laatste speeldag van de zaalkorf- balcompetitie heeft de resterende beslissingen omtrent promotie en de gradatie gebracht. Veloci- tas kreeg zonder zelf te spelen het kampioenschap van 3K in haar schoot ge worpen, omdat enige con current SDO (K) verloor. Zuiderkwartier redde het in het rechtstreekse de gradatieduel met Klimop net niet met 17-16 en moet terug naar de twee de klasse. Eerder verdwe nen derdeklassers KNS en Ons Eiland al naar de af deling, zodat de balans voor het Leidse korfbal net als vorig seizoen nega tief uitviel. Met 18-14 behaalde Pernix op de valreep ten koste van DEVD haar hoogste score in deze competitie. Carla van Evert, Janneke Mulder en Geerten Breedveld, die met elk vier treffers sterk op dreef waren, vergroot en de voor sprong van 8-6 (rust) tot 12-7 en dit bleek beslissend. De overige goals waren van Peter (3), Carla (2) en Rudger Kui pers, die zijn eerste volledige wedstrijd in de basis speelde. Fides Pacta wist zelfs met twee invallers uit het derde Blauw Wit 51 in eigen omge ving met 11-13 te degraderen. De ploeg van John Tims kwam eerst 2-0 en 3-2 achter en nam vervolgens na 6-6 het heft volledig in handen door toedoen van Mieke Selier (4), Wilma Neuteboom, Robin Sommeling en René van der Vooren (allen tweemaal). Ook invallers Anneke Vrijeman en John Beekman scoorden, net als Ronald van der Velden. „Wij hebben gevochten als een beer en spelen we een minuut langer, dan maken we nog ge lijk ook", oordeelde trainer Wim van Huis van Zuider kwartier somber over het 17- 16 verlies bij Klimop. Zijn vol gelingen werkten onder im pulsen van topscorer Dirk Jan de Kreek (4) en invallers Mi chael Martens en Aldo Spadon in het slotkwartier een 15-11 achterstand bijna geheel weg en kregen degradatie als „be loning" voor hun mislukte in- haalpoging toebedeeld. Voor Fiks waren de eerste acht minuten van de tweede helft fataal, want toen liep Kinderdijk van 7-7 uit naar 11-7. Jacqueline Anholts, Theo Vreeken (2), Jaap Rietdijk, Diederick van Veen en Nico van Weizen hadden voordien de thuisclub een benauwd half uur bezorgd, maar konden haar kampioensfeest met 13-10 tenslotte niet bederven. Alleen vanaf de stip kwam De Danaïden in de laatste twintig minuten tegen PSV nog tot scoren en de benutte strafworp van Erik Kromhout leverde prompt 9-8 winst op. De matchwinnaar had eerder met Erik Peters, die eveneens drie maal doel trof, en Heiko Lo cher na rust (5-4) voor 8-4 ge zorgd, waarna de Leidse aan val zou verzanden in steriel en zwak combineren. Opnieuw overtuigde Crescen do niet door tegen NIO maar moeizaam met 13-11 te win nen. Wijnand Alberts, Peter Baak (2) en Marlies Brouwer zorgden met 5-1 voor een goe de start, die allang vergeten was toen laatstgenoemde sa men met Henk Alberts en Al- phons Cornelissen na 10-10 een tweede demarrage moes ten plaatsen om de degradant te kloppen. De aanval van Fluks werd door Vriendenschaar (B) alle ruimte gelaten om van afstand aan te leggen en die profiteer de via 6-10 (rust) dankbaar met 11-17. Aad van Drongelen (5) en Kees Imthorn (4) lever den het leeuwendeel van de produktie, waartoe het gehele achttal bijdroeg. Het lukte Ons Eiland niet om ten koste van Weidevogels met een overwinning de derde klasse te verlaten: 8-12. Colin de de Wekker en John Dick- hoff, die elk tweemaal scoor den, lieten op 4-9 met 7-9 deze hoop herleven, maar Chris van Schie trof als enige in de laatste tien minuten nog de roos. „De eerste helft was voor hun en de tweede voor ons, dus een gelijkspel was wel ver diend gweest", meende coach Janco Breedveld, die zijn Tempo echter bij Avanti met 12-11 zag verliezen. Erik Pons, Arjan Kolkman (beiden twee maal) en Rob Wilschut bewe zen deels zijn gelijk door 10-7 in 10-11 om te zetten, waarna de thuisclub als enige in de resterende tijd de kort voor de twaalfde keer wist te vinden. De Algemene gaf niet voor de eerste keer in de slotminuut punten cadeau, waarbij DKC als ontvanger optrad met 11- 12. Topscorer Alfred Lambooy (4), Diane Hoppenbrouwer, Edith Weymans, Jeroen de Boer en Wim van Vliet werk ten 5-8 (rust) en 10-11 hele maal weg, voordat slecht rond spelen hen alsnog fataal werd. Ook KNS kon niet met een eerste zege de derde klasse verlaten, want ODO (D) bleef haar met 8-6 voor. De Oegst- geestenaren hadden moeite met het fysieke tegenspel en konden op 6-4 enkel eenmaal via Peter Zitman (2) op gelijke hoogte terugkomen. Van der Veer sterk in 'Langs de Gouwe' LEIDEN Theo van der Veer, een atletiek vriend van Holland, heeft in en rond Waddinxveen zijn teleurstel ling over het zware NK veld loop van 'zich afgelopen. In 'Langs de Gouwe', dit jaar in een lustrumjaar (20), kwam de Holland atleet slechts enkele centimeters tekort op Erik Edelman om de winst op te ei sen. Wel zat Van der Veer met zijn 31.07 minuten voor Rien van de Wildt (31.16) en de toch ook weer verrassend sterke Bataaf Harry Versteegen (31.22 minuten). Versteegen had het in de eindstrijd nog moeilijk genoeg met Rijnsoe ver atleet Frank van Wijn gaarden. De vierde regionale atleet bij de eerste tien werd NSL-er Willem Boon met een zesde plaats in 3141 minuten. Ad Coolbergen bleek op een vijftiende plaats eindigend Si mon Krol en Sam Springer net te snel af te zijn. Met een tijd van 33.30 minuten bleef hij zijn twee clubgenoten 2 en 8 seconden voor. LEIDEN Het bowlingteam Formulé Leiden heeft zich gis teren in Rotterdam nogmaals duidelijk geprofileerd als favo riet voor de titel van de twee de klasse in de nationale lea gue. Door een maximale dag score van maar liefst 9 punten kon bijna de gehele concur rentie worden afgeschud. Al leen Van der Poort uit Rotter dam bleef bij. En staat na de 8 behaalde punten op één punt verwijderd van de leider. Ook Holland Oasis Travelers doet in de andere tweede klasse nog mee. De ploeg had een dagscore van 6 punten. Met nog twee speeldagen in het vooruitzicht staat Sassenheim één punt verwijderd van kop loper Lucky Spare uit 's-Gra- venzande. Formule had er in Rotterdam duidelijk zin in. Eerst werd BT Heemskerk met 888-845 en 932 tegen 778 teruggewezen. Waarna ook Westerpark Zoe- termeer kansloos was (902-832 en 954-921). De nummer drie De Liede was de derde tegen stander, die in een spannend gevecht eveneens kansloos werd gelaten. De games waren 947 tegen 934 en iets duidelij ker 927 tegen 879. De prima teamscore van 5550 werd al even fraai opgebouwd. Bas Menken had een serie van 1129 (6 games), Jim Scheffer 1124, Ivon van der Leek 1106, Jan Snik 1101 en Frank Schef fer 1090. Het thuisspelende Van der Poort scoorde ook goed en gooide zelfs een games van 1032 en 1082. En is de enig overgebleven rivaal voor de Leidse équipe. Tijdens de al lerlaatste speeldag ontmoetten de twee elkaar nog. Ook de andere tweedeklasser Holland Oasis Travelers draai de lekker. In Hellevoetsluis waren de banen niet optimaal geprepareerd, wat voor de „reizenden" geen obstakel vormde. Na 1-2 verlies tegen koploper Lucky Spare ('s-Gra- venzande) werd Gruppo Sportivo (Rotterdam) en De Butler (Gouda) met 2-1 en 3-0 terugggezet. Zodat Travelers een punt inliep op Lucky Spa- re en nog maar eén punt ach ter staat. Plezier Maassluis heeft een 0,5 punt dan Trave lers, Hellevoetsluis 2,5. Span ning volop dus. In de derde klasse kunnen eventuele kam pioenschappen uit het hoofd worden gezet. Azië haalde Krimpen aan de Lek welis waar 8 punten binnen door Ocean Hellevoetsluis en EVA 4 en 5 uit Scheveningen te verslaan, nummer één Van Delft heeft toch al 6 punten meer. Met nog één wedstrijd dag in het verschiet lijkt dit te veel. Zomerzorg kan er ook niet meer aankomen. De Lei derdorpers staan na de 7 pun- tenbuit van gisteren in Leider dorp vierde met 9 punten ach terstand op lijstaanvoeder Bas van der Heyden Gouda. Van der Zwan vergaarde in Am sterdam ook 7 punten, staat tweede, maar zag ADB Volen- dam al kampioen worden. Het verschil met de winnaar is al 16 punten. :!...HU*£. - Ondanks vier treffers van Alfred Lambooy liet De Algemene de punten aan DKC. Foto: Tejo Ringers IHEVENINGEN TOP ft in haar laatste zaal- Istrijd tegen KVS niet getoond over de malai- heen te zijn. De forma- van Jasper Engel leek Kjet onverwachtse vertrek basisspeler Frank Nij- tuis goed verwerkt te ;bben en leidde bij rust 4-11 om tenslotte izaam met 15-16 te ze ieren. „Dit had niet ogen, maar we waren woon niet vooruit te nden," klaagde Engel over de terugval, die wel iswaar de eerste winst na zes nederlagen op rij niet in de weg stond, maar die wel alle glans ontnam. De opstelling van TOP was met het opstappen van Frank Nijenhuis danig gewijzigd, want zijn vervanger Aad Wie- gerink stond nu bij Gerco Langelaan en Ron van der Willik bij Anne van der Zaag. Dit leverde in de eerste helft behoorlijk combinatiespel op en na de openingsgoal van KVS een voortdurende voor sprong. Anne van der Zaag (3), Aad Wiegerink (2), Ria Nijen huis, Karin Westerbeek, Jac queline Winter, Stella van der Zaag, Gerco Langelaan en Ron van der Willik zorgden via 2-8 voor een 4-11 ruststand, waar mee de tweede helft een for maliteit leek. Kennelijk had deze gedachte zich ook bij de Sassenheimers vastgezet, want zij vielen na rust ver terug. De hekkesluiter rook haar eerste overwinning en was op acht minuten voor het einde tot 13- 14 genaderd, het inzetten van Monique Wiegerink en Sjoerd van der Klaauw ten spijt. „Het lag niet aan degenen die ge wisseld werden, maar je moet toch wat. Je kunt moeilijk wachten tot ze gelijk komen," verwoordde Jasper Engel ziin onmacht langs de lijnen. De uitslag van de matige wed strijd bleef nog vijf minuten in het ongewisse, maar toen maakten Aad Wiegerink en Ron van der Willik met 13-16 een einde aan de onzekerheid. Doordat de thuisclub ook tweemaal scoorde, werd de voldoening van TOP over haar vijfde zege wel een stuk kleiner, maar met hun record- scores tegen Groen Geel (21- 21) en Fortuna (25-22) mogen de roodwittere toch wel terug kijken op een goed eerste jaar in de hoofdklasse. igeroes in i fe wedstrijd *"in Novo 1IDEN Veel korte, ir ook een aantal lange [strijden werden deze k gespeeld door de illeyballers uit de Leidse ïgio. Korte wedstrijden n (Jaren er voor de win- haars Donar (h), VCS (h), vejeython (d) en Novo 2 (d) verliezer RVV (d), met 3-0. De langste werd gespeeld Gemini en Novo, streekderby gefloten Gert-Jan de Zwart iet aan door Gemini 3-2 gewonnen. staat aan het begin een moeilijke periode, lin^ainer/speler/coach John er, geveld door een tot Pasen niet bij zijn. en liggend bracht hij tegen Ovra nog wel een 3-1 overwinning. De set kende veel foute ser- maar dit werd in de set, zowel door Hans met zijn sprongservice 5 Mudde weer goedge- Na 2 gewonen sets zak- e concentratie en kon de winst binnen halen. laatste set had Leython wissels nodig om set en de wedstrijd te pak- - Novo, de wedstrijd de eerste helft zo een door Novo gewonnen ;af deze keer een duide- ier beeld. De Voorecho- startten zeer gemoti- en wonnen met aan- spel en leuke lange wonnen zij de eerste set De tweede set, vol fou- rvices, ging gelijkop. Na spannende slotfase was met 16-14 een set rijker ?ze set werden ook nog rode kaarten uitgedeeld, eide zijden een, omdat de niet naar de bal sloe- maar naar elkaar. De 2 parten wer- let ieder 15-11 gelijk ver- Beide sets werden niet gewonnen door de teams, maar verloren door de ander door op cruciale momenten te veel fouten te maken. In de beslissende set kwam Novo snel voor met 7-2, maar door hard werken en wat concen tratieverlies bij de Noord wij kers, kwam Gemini weer bij tot 8-8. Een kleine verslapping bracht daarna de stand weer op 9-11, waarna Gemini zich voor 100% op de verdediging stortte en ook bijna alles had. Bij de stand 13-12 maakte Ro nald Besuyen zich zo kwaad over een beslissing van de tweede scheidsrechter, dat hij een rode kaart kreeg. Dit le verde een punt op voor Novo: 13-13. De set- en wedstrijd- winst gingen niettemin naar Gemini: 15-13. Over de wedstrijden Donar- GSC en VCS-Acco Dos valt niet meer te vertellen dan dat het voor beide teams een snel le en regelmatige 3-0 overwin ning werd. De tegenstanders boden te weinig weerstand om er een leuke wedstrijd van te maken. Ditzelfde gold voor de wedtsrijd LUSV-Riva. waarin LUSV wel twee sets verloor doordat zij zich mee lieten sle pen met het slechte spel van de tegenstander. Gemini is weer een puntje rijker. De eer ste, derde en vijfde set werden duidelijk verloren. De andere 2 sets echter lieten zien dat het team (waar junior Marco Fey- en vier sets goed meespeelde) best wel kan volleyballen, maar het helaas nogal eens bij de pakken neerzit. Leython 2 - Novo 2 was een aardige wed strijd waar Novo (met 2 inval lers uit het vierde en zonder Tom van Wijk) goed verdedig de. Leython was echter in de breedte sterker en had won met 3-0. De dames van Gemini speel den tegen het tegen degradatie vechtende Voorburg. Na thuis verloren te hebben, waren de Voorschotense dames erop ge brand nu wel te winnen. De eerste set werd er leuk ge speeld, met aan beide kanten een goede verdediging. Gemi- wist een kloof te slaan door een goede opslag en deze voor sprong vast te houden. Het tweede part werd zo doorge speeld. De opslag werd zo ge richt, dat de middenaanvallere van Voorburg niet meer aan aanvallen toekwamen, terwijl de buitenaanvallere niet de kracht hadden om punten te maken. De derde set werd de opslag minder en bij een 11-12 achterstand zag het er wat be nauwd uit. Door een goede mentaliteit werd toch de set en daarmee de wedstrijd met 3-0 gewonnen. Leython won met 3-0 in een eenzijdige wedstrijd van Kalinko. De pass was re delijk en de middenaanval liep deze week wel goed. Ook de service van Gerdi Verwoert leverde veel punten op. Gemi ni werkte tegen het gemoti veerde DOS hard, maar zon der overtuiging. Door slechte pass kon Gemini moei lijk in haar spel komen en liet het twee sets liggen. Alleen Anneke Bleichrodt viel in po sitieve zin op in deze met 3-2 gewonnen wedstrijd. Novo 1 kwam er tegen het gemiddeld 15 cm grotere Agon aanval lend niet aan te pas. Het ser veren en passen ging beter, maar het werd een duidelijke 3-0 nederlaag. Met een goed spelende Ingrid va der Niet had Novo 2 het alleen de eer ste set moeilijk tegen WW. Daarna werd het een 'mak- kie':3-0. Het met Annemiek Oudshoorn versterkte Ley thon 2 haalde weer 3, met het oog op het ontlopen van de gradatie, belangrijke punten binnen. Verliezer was Dosko, die, door wegzakken van Ley thon, alleen de tweede set kon winnen. Het spannendst was de derde set waar een 12-14 achterstand omgezet werd 16-14 winst. RVV miste de vleugeltjes van vorige week tegen het ook tegen degradatie vechtende Orion. Zowel aan vallend als vededigend waren zij in de ze met 3-0 verloren wedstrijd de mindere. ANGÉNIS VAN DEN CLOOSTER

Leidse Courant | 1988 | | pagina 19