Quick Boys de gelukkigste in streekderby met ARC „Duur" gelijkspel van Rijnsburgse Boys Noordwijk laat, maar ruim langs Broekster Boys: 5-1 SPORTTRIBUNE OVERWINNING JEUGD LISSE Zevenhoven mist spitsen £eidóc6otucutt FC LISSE VERLIEST AANSLUITING Kagia omzeilt lastig TAVV Matig optreden RCL Quick Boys is hard aan de slag om het eigen complex Nieuw r u,"'e verfraaien. Voor de Katwijkse jeugd komt er een jeugdhonk, waarvoor inmiddels een bouwvergunning is ver kregen. Door middel van door de jeugdcommissie georgani seerde activiteiten, zoals een sponsorloop, werd in twee uur t'jd 35 000,- verzameld. De totale kosten worden begroot op een bedrag van 200.000,-. Tevens is het de bedoeling dat er op korte termijn een lichUnstallatie gaat verrijzen rond het hoofdterrein. Quick Boys verwacht dat de binnen kort te organiseren superloterij de financiële middelen zal vergroten. LEIDEN De jeugd van Lisse deed het zater dag tegen DWV goed tot 25 minuten voor het eind. Halverwege de tweede helft had Lisse, dat sterk speelde en veel vechtlust toonde, een riante 3-0 voorsprong opgebouwd. Voor rust scoorde Ringo Bremmer, waarop Jan van der Salm (kopbal) en de prima debuterende Maar ten Albers de score naar 3-0 tilden. Doordat Lisse verslapte kon DWV in de laatste tien mi nuten terugkomen tot 3-2. Roodenburg toonde bij UW te weinig agressie en dat brak de Lei- denaren in de slotfase op. In het gelijkopgaande duel kwam UW halverwege de tweede acte op 1-0. Het defensief acterende UW liet zich daarop nog verder terugzakken. „We zetten UW in die fase wel onder druk, maar we kon den niet tot doeltreffende afrondingen komen", aldus trainer Han Tisseur. LEIDEN In de derde klasse A werden de duels Xerxes-Katwijk en Leiden-HBSS afgelast. Mid denmoter Zevenhoven kwam wel in actie maar deed geen goede zaken. Immers, het duel tegen HVO ging met 2-0 verloren. Het zit trainer Simon Duin van Zevenhoven dit seizoen niet mee. „Dit duel miste ik René Bon, Corry Bons en Leo Lips. Dat is mijn vaste voor hoede. Omdat er geen jongens zijn die dit op kun nen vangen, wordt er haast niet meer gescoord. En dat is fataal voor ons", aldus oefenmeester Duin. Dat de trainer gelijk heeft, blijkt wel uit het duel tegen HVO. Er werden enkele kansjes gecreëerd, maar de koele afwerkers aan de zijde van Zeven hoven ontbraken. Gert Pellegrom, Jan Wouters en Wino Verleun schoten slechts met losse flodders. Na rust bleek dót HVO wèl over scherpe patronen beschikte. De doelman van Zevenhoven, Alex Stolwijk, werd danig onder vuur genomen. Uitein delijk dolf hij tweemaal het onderspit. LEIDEN Nadat tweedeklasser Lis- rens van der Voort en Leon van der se vorige week op een 1-2 nederlaag Zwet enkele goede kansen. Ondanks werd getracteerd door ZOB, werd dit 6e tegentreffer die de Ter Specke- weekeinde tegen Scherpenzeel met' pl°eg vlak voor rust te verwerken dezelfde cijfers verloren. Daardoor kreeg,'had men ook na rust het heft werd de aansluiting met de kopgroep noê even in handen. Dit leidde tot definitief uit handen gegeven. een g°al van Peter Schalk. Hij benut te een pingel, die door de scheids- Eigenlijk was het duel tegen Scher- rechter werd toegekend nadat Van penzeel een copie van de wedstrijd der Voort in de zestienmeter was ge- van de vorige week. Ook ditmaal pakt. Na deze goal raakte Lisse de hadden de mannen van coach Wim kluts kwijt en gaf het team de pun- Eilander de zaak volledig onder con- tendeling volledig uit handen. Slecht tröle. Ook ditmaal zakten de Lisse- uitverdedigen leidde de tweede tref- naars naar een bedenkelijk niveau, fer van Scherpenzeel in en hierdoor In het eerste part was Lisse „heer en passeerde spits Teske doelman Bart meester" en misten Jan Kaart, Lau- de Bruin voor de tweede maal. LEIDEN Minder makkeli dan de 4-1 uitslag doet ve moeden, heeft de afdelin eersteklasser Kagia (zaterda gewonnen van TAVV. doorbraak kwam pas na -t. eigen doelpunt van de mannr 9 uit Ter Aar. SVOW won m 2-1 bij KRV. De duels tuss«fnen Valken en Woubrugge, Haze woudse Boys en Alphia, SVLV en LSVV werden afg last. In de tweede klasse viel< bij drie wedstrijden 18 dot' punten. Koploper GWS scho tegen HVZ het scherpst: 1-7 jl EID ria TAVV 4-1 (1-1) Ondanks een duidelijk veldoverwicht in de twee<edst helft had Kagia een kwarti voor tijd de hulp van de in gen doel schietende Ke J Reijngoud nodig om afstai ®10' de bezoekers te nemen arei Diezelfde Reijngoud haaars TAVV in de eerste helft veeytfc diend aan de leiding gebracl In de 40e minuut maakte Er i, Wijnhout gelijk (1-1). Wij hout nam na de fatale eig<e goal ook de 1-3 voor zijn r ning. Richard Trompert s< de uit een strafschop 1-4. SVOW KRV 2-1 (0-0) De beide ploegen hielden kaar qua veldspel in eve wicht. Halverwege kwam c ook in de stand tot uitdruk king (0-0), na negentig i niet meer. SVOW-ei van Santen en Kaspèrn Klomp rondden hun kansope beter af dan KRV. Bij d:ythc ploeg had alleen Cornee viiar Duivenbode succes: Tweede klasse teede GWS nam in de tweede klas meer afstand van de naas, rGi achtervolgers Meerburg aa^t. ZLC, die in hun onderlinj duel de punten deelden. Mee burg nam in de eerste hel een 2-0 voorsprong (Andi]e van der Wal en Wim v;la Zwieten), maar al voor de pal ,r_ ze maakte Koos Oevern gelij êmin De apotheose volgde in e laatse seconde. Peter van T)Ui benutte voor ZLC een omstr er den strafschop: 2-2. GWS w tegen HVZ een klasse bet dan de thuisploeg. HVZ na wel een 1-0 voorsprong dó &ke] Rico Zanbergen, maar met ee jjy-s hattrick van Gijs van de Mfs.^Q). en een doelpunt van Alfri van der Plas kwam GWS n voor rust op 1-4. Wim van d 0V( Mey (twee maal) en Pert; Looman zorgden voor 1-7 benes scoorde tegen SJZ marginaal minder. Het met 0-6 na een 0-3 ruststan Hier was Harry Kattenbe an met drie doelpunten de pr duktiefste schutter. MAANDAG 7 MAART 1988 PAGINA KATWIJK Aan de schier eindeloze reeks van competitiewedstrijden, waarin Quick Boys onge slagen is gebleven, lijkt maar geen einde te kun nen komen. De trotse koploper van de eerste klasse A voegde zaterdag tegen ARC nummer 24 toe aan deze lange rij, maar deed dat ditmaal meer op basis van geluk dan door het bieden van kwaliteit. Met de 2-1 overwinning mocht de ploeg van trai ner Hans van der Zee de handen dichtknijpen. Voor ARC gold vooraf, dat het bij winst zicht bleef houden op een toppositie en bij verlies de finitief zou terugvallen naar de sub-top. De Alphenaren presteerden dit jaar buitens huis prima, maar lieten zich tegen de toppers te zeer impo neren door de „grote namen" van de tegenstander. Zo ook in de beginfase, zaterdag. Quick Boys mocht zich van de tam me opponent naar hartelust uitleven en schotelde het 2000- koppige publiek oogstrelend voetbal voor. De bal liep in hoog tempo van man tot man, vloeiende combinaties waren eerder regel dan uitzondering en er was constant beweging zonder bal. Al in de zesde mi nuut leverde dit hogeschool voetbal resultaat op, toen een steekpass van Dennis-Jan Mie ras de naar de rechterkant uit geweken Martin van der Plas bereikte, die doelman Emiel Borst met een beheerst schot het nakijken gaf: 1-0. Vier mi nuten later had Gerrit Lam- mers handen en voeten nodig om Hans van der Plas af te stoppen, waarna Gert Aande- wiel de toegekende vrije trap met een fraaie curve over de Alphense muur boog, maar de bal via de onderkant van de lat weer het veld in zag stuite- Nadat ARC de stormloop van Quick Boys zonder verdere schade had overleefd, kon het zelf eens gaan denken aan iets constructiefs. Slordig balver lies van Mieras hielp daarbij een handje, maar de daarop volgende inzet van Riny Oos- terlee was te slap. Doelman Tom van der Niet, vervanger van de op het laatste moment met een spierblessure afge haakte Theo Guyt, werd pas na een half uur serieus op de proef gesteld door een vrije trap van Cees Bonefaas, die hij fraai uit de hoek ranselde. Veel gevaarlijker werd ARC niet, omdat puntspeler Nico Oosterlee aan de ketting lag bij Johan Jonker. Aan de an dere kant waren Gert Aande- wiel en Leen van der Plas dichtbij een treffer en moest Arno Lancel ten koste van een boeking naar de noodrem grij pen om Aandewiel de door gang te beletten. Na de pauze kwam bij ARC Geert Jan de Vries in het veld" voor de nog niet geheel blessu- revrije Hans-Wouter Valk, waardoor Wilco van Leeuwen van de linksbackplaats door kon schuiven naar zijn ver trouwde stek achter de beide spitsen waar hij veel beter tot zijn recht kwam. ARC ging op jacht naar de gelijkmaker, die Bonefaas in de 51e minuut op zijn schoen had, maar hij zocht het doel te hoog. Hans van der Zee trachtte een einde te ma ken aan de wanorde binnen zijn elftal door Mieras te ver vangen en Floor van Duyn zijn rentree te laten maken. Deze wissel deed het vuur weer even oplaaien binnen de Katwijkse elf, hetgeen de tweede treffer tot gevolg had. MAASSLUIS Eén uit het veld gezonden speler, drie boekingen en een niet ingecalculeerd ver- liespunt in de vorm van een 1-1 gelijkspel. De ont moeting met Excelsior Maassluis bracht Rijns burgse Boys zaterdag dus duidelijk niet wat er voor af van werd verwacht. Na de eclatante 4-1 winst op IJsselmeervogels moet men op Middelmors im mers even hebben ge dacht dat het „oude" Rijnsburgse Boys weer was opgestaan. Welnu, in Maassluis bleek dat de su perieure winnaar van de eerste periode absoluut nog niet op het vertrouw de niveau terug is. De ploeg kwam geen moment tot aanvaardbaar voetbal en mocht uiteindelijk nog van geluk spreken dat er toch nog een deling uit de bus rolde. Of dat gelijk spel uiteindelijk niet te duur betaald zal blijken, moet de nabije toekomst duidelijk maken. In ieder geval zal Rijnsburgse Boys het enige tiid zonder de uit het veld gestuurde „super-sub" Martin de Louw moeten stellen, ter wijl ook de boekingen voor Fred Arroyo, Dick Heemskerk en Arie van Dijk op beslissende mo menten wel eens zwaar kunnen gaan wegen. Evenals Heemskerk (hij trapte na, maar kreeg slechts een boeking) mag Van Dijk overi gens blij zijn dat hij er zater dag met een boeking van af kwam. De wegens aanmerkin gen op de leiding opgeschre ven Rijnsburger, besloot na af-' loop van het duel zijn gram te halen bij de grensrechter die hem in woord en gebaar on heus had bejegend, maar werd bij zijn spurt richting zijlijn op het laatste moment door scheidsrechter Nefs onder schept. De leidsman kon daar mee een kloppartijtje na afloop tussen supporters en spelers niet voorkomen, maar hij be hoedde Van Dijk met die actie wel voor al te onbezonnen da den richting vlaggend gezag. Een pluim dus voor de leids man uit Bergen op Zoom, maar dan wel de enige. Nefs had er zaterdag immers hoogstpersoonlijk voor gezorgd dat de zaken zo fors uit de hand liepen. Voor de pauze door als een heuse zifter van voetbalmuggen op alle slakken zout te leggen; na rust door zelfs hele echte aanslagen neusbloedend weg te wuiven, waardoor de gemoederen in het veld binnen de kortste ke ren het kookpunt hadden be reikt. Grootste slachtoffer van de complete off-day van Nefs werd uiteindelijk Excelsior- speler Edwin Berveling, die met Martin de Louw uit het veld werd gezonden. Terecht, waar het de net op het terrein verschenen, maar al snel door gedraaide De Louw betrof; volstrekt onterecht in het ge val van Berveling, die door Nefs moet zijn verward met de door De Louw tegen de grond gewerkte, maar zelf zeker niet brandschone Ron van Stra ten... Ook het voetbal was zaterdag dus nauwelijks om aan te zien. Excelsior wenste te voorko men dat het opnieuw met 5-0 zou worden ingemaakt, en trok zich derhalve bij balver lies massaal op de eigen speel- helft terug. Omdat spits Mar cel IJspelder zich bij die gele genheden ontpopte als per soonlijke bewaker van spelma ker/laatste man Huug Aande wiel en omdat voorstopper Wim Driebergen in opbou wend opzicht faalde, kwam Rijnsburgse Boys voor de pau ze tot niets. Ook de thuisclub presteerde bepaald niet schit terend, maar de door een fou tieve terugspeelbal van Martin Toet ingeleide treffer van IJ spelder was zeker niet onver diend. Na de pauze een ander Rijnsburgs beeld met Huug Aandewiel als middenvelder en Arie van Dijk op de plaats van de in de spits begonnen Toet, die daar door Kurver voor de zieke Fred Bodaan was neergezet. De nu in de rug van de Rijnsburgere waaiende wind zorgde er mede voor dat het doel van de thuisclub va ker onder vuur werd genomen en uiteindelijk ook werd ge vonden door Van Dijk, na een slimme vrije trap van Aande wiel. Meer zat er in de met maar liefst tien minuten extra verlengde „slijtageslag van Maassluis" voor Rijnsburgse Boys niet in. En dat was, ge zien de geleverde prestatie, maar goed ook. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 29. IJspelder 1-0; 85. Van Dijk 1-1. Rijnsburgse Boys: Blankespoor, Heemskerk, Aandewiel, Driebergen, De Kroon, Van Dijk, Arroyo (De Louw), Van der Plas, Zwaan, Toet, Carli. Uit het veld gestuurd: De Louw (Rijnsburgse Boys) en Berveling (Ex celsior M.). Boekingen: Van Dijk, Heemskerk, Arroyo (Rijnsburgse Boys); Van Hoeven en Bunt (Excel sior). LEIDEN In de tweede klasse B kwam hekkesluiter RCL dit weekein de tegen Sportlust' 46 niet verder dan een 1-1 puntendeling. De „werkvoet- ballers" van Sportlust hadden de gehe le eerste helft een licht overwicht. Dit werd echter niet in doelpunten omge zet. Daarom werd het eerste saaie part doelpuntloos afgesloten. Na rust kreeg de thuisploeg opnieuw de beste mogelijkheden. In de twintig ste minuut resulteerde dit in een tref fer van Leo Theulen. Vijf minuten la ter kwamen de Leiderdorpers door een strak ingeschoten volley van Mar cel Brasker langszij. Sportlust-doelman Joop Le Noble was het niet eens met Een lange run van Leen van der Plas mondde uit in een lage voorzet, die door Aande wiel werd opgepikt en binnen geschoten. Vanaf de aftrap brak de Al phense uitblinker Johan Boer aan de rechterkant uit en gaf een lage voorzet waar Tom van der Niet volledig naastzat. In opperste paniek schoot Hans van der Plas, die regel matig gedold werd door Johan Boer, tot grote hilariteit van de aanwezigen tegen de kruising van zijn eigen doel, hetgeen de chaos in de Katwijkse defensie typeerde. Tien minuten later was het dan toch raak, toen Boer een gave voorzet ver zond, die door Wilco van Leeuwen hard werd ingekopt. ARC probeerde nog wat het kon, maar verder dan een kopbal in de slotminuut van de ingevallen Martin Krom- mert, die het doel op een haar na miste, kwamen de Alphe naren niet meer. De winnende trainer Hans van der Zee was na afloop een tevreden man.„Wij hebben wéér een wedstrijd gewonnen, waarin wij niet goed speelden. NOORDWIJK Het is dat Noordwijk zaterdag niet een sterkere tegen stander ontmoette. Anders was er zeker niet zo'n hoog uitgevallen overwin ning geboekt en was mis schien zelfs een vijfde thuisnederlaag opgelopen. De terechte hekkesluiter van IA, Broekster Boys, was echter twee maten te klein voor de vooral stroef startende kustéqui- pe en ging met 5-1 terug naar het Friese Damwou- de. Toen na de 1-1 rust stand invaller Bas van Kan Noordwijk de tweede treffer (62e minuut) be zorgde, was het ijs en de Friese weerstand gebro ken en kon de eindstand alsnog op 5-1 worden be paald. Daarbij geholpen door Jouke Faber, die op slag van rust uit het veld werd gestuurd na een on deronsje met Andries Wendt. Noordwijktrainer John Eel- man was ondanks de zege be paald ontevreden: „Over en sluiten maar. Het zit in de ploeg opgesloten. Er wordt erg onnauwkeurig gepasst, te be houden en timide gespeeld door een aantal van mijn spe lers met als gevolg, dat de ach terlijn bijna niet gehaald wordt. En als er iemand in slaagt, is de voorzet te truttig". Waarop een vergelijking met vorige teamsamenstellingen gauw is gemaakt. De huidige formatie heeft geen flair. „In derdaad, geen flair en geen brutaliteit. En dat had de ploeg een aantal jaren geleden wel. Notabene met minder voetballende kwaliteiten", weet de Haarlemmer achteraf. Het ging zaterdag bepaald niet gemakkelijk allemaal. Zelfs de 1-0 van Geert Jan Bakker brak de Noordwijkse ban niet. Het was zelfs het kwaliteitsar me Broekster Boys, dat een antwoord zocht en vond. In de 44e minuut schopte Dick Zeil- stra na een prima voorzet van Jouke Dantuma en een fout van Kees Smit raak: 1-1. De negende seizoentreffer werd door het meegekomen „legi oen" met een klein feestje ont vangen. Waarna direct het ge brek aan ervaring van de deu- tant werd blootgelegd. Jouke Faber en Noordwijk's laatste man Andries Wendt kregen het aan de zijlijn met elkaar aan de stok. Waarop de Fries door arbiter Bogaert werd ge noteerd. Faber was echter zo kwaad, dat hij demonstratief bij Wendt bleef hangen. Om even later een schoppende be weging te maken, die door Bo gaert werd gezien. Faber mocht 10 seconden voor de rust vertrekken. En liet zijn ploeg de tweede helft dus met z'n tienen opdraven. Vanuit de kleedkamer startte Noordwijk hoopvol. Met een offensief en doelkansjes voor Mark Vink en Jaap Guyt. De laatste werd na een uur gewis seld voor Bas van Kan, die zijn entree vierde met een doel punt. Vanaf een meter of 20 poeierde hij de bal met een fraaie volley in de rechter hoek: 2-1. Waarop de 3-1 van John Marijt op aangeven van Van Kan snel was gemaakt en de partij „gelopen" was. In de slotminuten mocht Rob Ver meer nog een cadeautje van Bogaert verzilveren. Hij gaf een strafschop, omdat Albert Bosmadoor Andries van de Galien was gevloerd. Kees Nulkes maakte er van afstand uiteindelijk nog 5-1 van. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 28. Bakker 1-0, 44. Zeilstra 1-1. 62 Van Kan 2-1, 70. Ma- rijt 3-1, 81. Vermeer 4-1. 88. Nulkes 5-1. Boekingen: Jouke Faber (tweemaal). Noordwijk: Dortmundt, Vink, Wendt, Smit (Bosma), Vermeer, Nul kes, Smits, Gerlof, Marijt, Guyt (Van Kan). Bakker. Geert Jan Bakker manoevreert zich door de defensie van Broekster Boys. Het duel lever de Noordwijk uiteindelijk nog een ruime zege op. FOTO: TEJO RINGERS de beslissing vrije traties al te zeer uitte, hij smeet leer namelijk iets te hard naar scheidsrechter, kon hij 1 Het laatste kwartier toonde de macht van de Leiderdorpers aan. tegen tien tegenstanders werd er enkele echte kans gecreëerd, laatste tien minuten stond van trainer Ton Zoutendijk met tegen de muur en moesten alle worden bijgezet om een nederlaag voorkomen- Ik wil nu wel eens af van de naam, dat Quick Boys die eeu wige schlemiel is". De allesbe halve sterk keepende Van der Niet, werd door Van der Zee in bescherming genomen:„Ik ben in de gelukkige omstan digheid, dat ik achter een klas sekeeper als Theo Guyt een Van dei- Niet achter de hand heb". De jeugdige doelman verdient zeker een hart onder de riem van Van der Zee, want het is nog lang niet zeker of Guyt volgende week in de topper tegen Rijnsburgse Boys voldoende hersteld zal zijn om zijn plaats onder de lat in te JELLE RAAP Quick Boys: Van der Niet; T. i A. van Duyn; L. van der Plas, A; dewiel, M. van der Plas (Haasnoot ARC: E. Borst; Lammers, Van Es, Borst, Van Leeuwen; Boer, Lan< Bonefaas (Krommert), Valk (1 Vries), N. Oosterlee, R. Oosterlee. Martin van der Plas heeft secuur Boys niet meer verhinderen. aangelegd. ARC-doelman Borst kan de eerste treffer van

Leidse Courant | 1988 | | pagina 18