Lugdunum zet opmars voort UVS wéér in slotfase onderuit LMHC hervat met belangrijke zege SPORTTRIBUIME Dames Lugdunum afgedroogd" Lisse verder in problemen Oranje Groen en SJZ delen £eidóc@otvumt MAANDAG 7 MAART 1988 PAGINA 17 Hing Zaterdag: Richard Trompert (Kagia) 19; Sjaak Nefkens (ZLC) 14; Gijs van der Mey (GWS) 11; Wim van der Mey (GWS), Erik Wijnhout (Kagia), Leen lay (Alphia). Leen Ditmars (HVZ) 10. Jeugd: Mark Ens (FC Lisse) 12; Marcel Hartevelt (Quick Boys). Ro- i nald van Delft (UVS) 9; Bouwe van Beelen (Quick Boys). Yahya Farhane (Rood- enburg) 8. LEIDEN De tegenwerking van de regen ten spijt, kwamen de dames van Lugdunum na de par tij tegen Zwart Wit'28 afgedroogd het veld af: 8-1. Voor de pauze viel de schade nog mee (3-0). Na rust werd de conditionele zwakte van Lugdunum door Zwart Wit uitgebuit. Op 4-0 maakte Jacqueli ne de Cler de enige Leidse treffer, waarop Zwart Wit er nog een kwartetje goals bij maakte. NSV'46 en Blijdorp waren erg aan elkaar gewaagd. Na 0-1 kwam NSV op 2-1 door Ester Ubink en Jo- landa de Jong. Toch ging de Noordense ploeg met een achterstand de rust in (2-3). De tweede helft ging andermaal gelijk op. Diana Borst schoot NSV nog langszij, maar de punten gingen naar de gas ten; 3-4. Uitslagen: Foreholte - Iduna 2 1-0, FC Lisse - Teylingen 0-7, SJC - UDO 0-1. Gelijkspel Blauw Zwart LEIDEN Een ernstig verzwakt Blauw Zwart slaagde erin tegen DCV een punt mee te nemen. In Krimpen aan de IJssel moesten de Wassenaarders aantreden zonder de ge blesseerden Mark Olieslagers en Leo Belle- kom en de geschorsten Peter van Leeuwen, Wijnand Bakker en Peter van der Ploeg. Het gelijkspel was overigens een terechte weer spiegeling van de onderlinge krachtverhou dingen. De thuisploeg nam in de vijfentwin tigste minuut de leiding door een doelpunt van Jaco Broere uit een scrimmage, 1-0. Vlak na rust miste DCV in de vorm van een straf schop (overtreding van Marcel l'Ami op de doorbrekende Rini de Jong) een uitstekende mogelijkheid het duel definitief te beslissen. In de zestigste minuut kregen de gastheren de rekening gepresenteerd. Frank Voorham passeerde twee tegenstanders om daarna met rechts in de kruising te mikken, 1-1. LEIDEN FC Lisse liet be langrijke punten liggen in het voetbalgevecht met Gou da. Op Ter Specke verloor de thuisploeg met 2-3 en vindt zichzelf terug in de hoek waar de klappen vallen. Na vier duels niet te hebben ge scoord vond de formatie van André Wahlen nu zelfs twee maal het doel, doch vergat de punten binnen te halen. In de andere tweede klasse kwam trotse lijstaanvoerder SJC niet verder dan een 0-0 remise tegen KDO, dat voor een punt was gekomen. FC Lisse - Gouda 2-3 (0-1) Het eerste half uur was vol ledig voor Lisse. Wim Bouc- kaert knalde tegen de lat en trof een keer net de boven hoek. Na het Lisse-offensief nam de Goudse spits de bal ineens op zijn voet en schoot 0-1 in. Bouckaert doorbrak het doelpuntloze tijdperk met de gelijkmaker. Waarop Gou da weer een afgeslagen aan val in een treffer omzette. En een kwartier voor tijd de FC tot wanhoop bracht door 1-3 te laten aantekenen. In de slotminuut kopte Dennis Hoogendoorn nog 3-2 in. SJC - KDO 0-0 KDO verdedigde stug en was puur verschenen om een punt aan het duel over te houden. Jos Alders bediende Ben van der Zalm al in de 5e minuut, doch Van der Zalm „maaide'' over de bal heen. Een half uur later schoot Al ders zelf naast. Waarop het steeds moeilijker werd voor Noordwijk om openingen "te vinden. Tweemaal Jos Al ders, Ben van der Zalm en Peter Ruygrok probeerden het nog met afstandsschoten, doch troffen geen doel. Teylingen houdt Unitas op afstand LEIDEN In de kelder van de vierde klasse zondag bleef de status quo gehandhaafd door het gelijkspel tussen Uni tas en Teylingen in een zoge naamde vierpuntenwedstrijd eenzelfde resultaat van mede-degradatiekandidaat LFC in en tegen Alphen. Lijst aanvoerder Meerburg wist na twee keer op achterstand te zijn gekomen, alsnog met 4-3 van UDO te winnen. Minder moeite had Van Nispen met Roac'79, eindstand 4-1. De ont moeting tussen DSO en VTL werd halverwege bij een 2-0 stand gestaakt. Het duel zal in zijn geheel overgespeeld worden. Afgelast werden de ontmoetingen Stompwijkse Boys-VVSB en SVLV-Docos. Unitas L.-Teylingen 0-0 Beide ploegen toonden in hun onderlinge treffen andermaal aan de grootste moeite met het maken van doelpunten te heb ben. Teylingen kreeg tenslotte waar het voor kwam, omdat rust Willem Wanrooij en 'na rust Robert Drost er niet in ilaagde Erik Postma te passe en. De Sassenheimse sluitpost noest in de tweede helft bui en bewustzijn van het veld ;edragen worden na doorlo- >en van Nico Lafeber. AIphen-LFC 0-0 Wim Dekker beschouwde het )untverlies tegen de nummer wee van onder als het eind van de titelaspiraties van zijn ploeg. De Leidenaren verdien- le dat punt overigens door ïun enorme dosis inzet. De I verdediging van de bezoekers III itak prima in elkaar, terwijl in le spits Peter Gijsman zich ;en ware plaaggeest voor zijn •wakers toonde. De beste ins was voor Bles Zuma, die ■tfn lob door de vingertoppen |1 fan Mart van Dolder gekeerd :"1 ag- Heerburg-UDO 4-3 (1-0) J Meerburg herstelde zich uit eindelijk redelijk na de neder- van vorige week, maar noest daarvoor twee keer een ichterstand wegwerken. De ats. ïardst werkende ploeg won enslotte door treffers van 'Fred Hagenaars (2x), Martin van Zaanen en Bastiaan van rleek. Voor UDO troffen Ruud Stuifzand, Nico van der Salm ;n Frank Doffers het doel. Van Nispen-Roac'79 4-1 (0- «De Zilkenaren hadden betrek- «telijk werinig moeite met de na >ezoekers, ofschoon ze pas na ust het net wisten te vinden. i. Ifohn van Eeden, Kees Zethof mefcn Rob van Saase brachten de tand op 3-0, waarna Roac via D^5é van der Star eindelijk iets chtterug mocht doen door de gas erugnemende thuisploeg, tuud de Klerk zorgde met een .lo-aktie voor de eindstand, ede dDSO-VTL (2-0) gestaakt jbaiFwee persoonlijke fouten van PM loelman Aad Vermeurs leken Ie Vliet-bewoners zwaar op te >reken, maar de neerstortende egen redden de Henskens- 'ormatie van een dreigende ïederlaag tegen de koploper. HEEMSTEDE Ook in Heemstede sloeg het noodlot voor UVS weer toe. Opnieuw laat toe, want tot drie minuten voor tijd koesterde de Leidse hoofdklasser in de vorm van een doel puntloos gelijkspel bij RCH een bepaald niet onverdiend winstpunt. Toen echter, in die 87ste minuut ging het, zoals al zo vaak dit seizoen, toch weer fout voor de blauw witte hoofdmacht. De eerste doelpoging van RCH's laatste man Krijn van Grootveld werd nog door Ronald Bremmer gepareerd, het tweede schot van Van Grootveld niet meer. Na een tocht van zo'n vijfentwintig meter, sloeg de bal als een granaat in de rech terbovenhoek van het UVS-doel binnen. En was de zoveelste nauwe lijks verdiende nederlaag van de Leidenaars een feit. overigens in de slotfase van het treffen met RCH wel nadrukkelijk t had aange kondigd. Met het verstrij ken van de speeltijd was de nervositeit stapje voor stap je de Leidse ploeg binnen gewandeld. En dan met name de UVS-verdediging. Als laatste bereikten de ze nuwen zo'n tien minuten voor tijd doelverdediger René de Graaf. De tot op dat moment vrijwel fout loos opererende De Graaf kon in die laatste periode nauwelijks meer iets goed doen, liep twee keer onder een voorzet door en dook er daarna voor de verande ring nog maar eens over heen. Missers die zonder gevolgen bleven (de schitte rende treffer van Van Grootveld mocht De Graaf ook niet worden aangere kend). maar die wel duide lijk maakten dat het met het zelfvertrouwen van de Leidse ploeg in deze fase van de competitie niet al te best is gesteld. Gezien de resultaten in voorgaande wedstrijden niet zo vreemd, gezien het vertoonde spel tegen RCH een stuk mer kwaardiger. Natuurlijk: UVS vertolkte in Heemste de bepaald geen grandioze wedstrijd; dat kon op het met de minuut minder be speelbare terrein ook niet. Maar de Leidenaars waren gisteren nauwelijks minder dan de nummer drie van de Hoofdklasse A. Een gege ven dat ook in de uitslag vertaald had kunnen worden, want UVS ging be paald niet kansloos onder uit in de modderpoel van de Heemsteedse Racing Club. Zo waren Hans de Kruijs en Leon Meijs voor de pauze glijdend gevaarlijk op aangeven van terugge keerde Gerrie Jansen, ter wijl Fred Filippo na rust koppend wel doelman Erik Driessen klopte, maar niet de op de doellijn geposteer de en dus reddende Van Grootveld. De beste moge lijkheid was in dat deel echter, twintig minuten voor tijd, voor Hans de Kruijs. De doorgebroken UVS-spits werd evenwel serieus aangetikt door Carlo de Keizer om daardoor ver volgens net op Driessen te stuiten. Geen handige actie van De Kruijs. Een valpar tij zou vrijwel zeker (en te recht) door scheidsrechter Van der Pol met een straf schop zijn „beloond". Om dat De Kruijs te veel ka rakter toonde, bleef de stand dus dubbelblank. Kon de nervositeit definitief in de geplaagde Leidse ploeg sluipen en bleek de treffer van Van Grootveld, drie minuten voor tijd, winnend. Wat overigens niet impli ceert dat Van Grootveld daarmee voor het eerste ge vaar van RCH zorgde. Met name Edwin Otte had het UVS-doel al regelmatig van ver onder vuur ge nomen, terwijl Peter Cal- jouw en Robert van Dam zeer reële mogelijkheden onbenut hadden gelaten. Kansen die echter niet wegnamen dat UVS (dat ook nog eens Van Orssagen volkomen onterecht in het boek van Van der Pol zag belanden) in Heemstede ge woon weer eens een puntje te weinig in ontvangst nam... Scoreverloop: 87. Van Grootveld 1-0. UVS: De Graaf, Zandbergen. Filippo, Van Orssagen, Valk, Bremmer. Fa- ber (Pouw), Van Leeuwen, Jansen, De Kruijs. Boekingen; Van Grootveld (RCH) en Van Orssagen (UVS). LEIDEN De vochtige' weersomstandigheden hadden een grote invloed op het af te werken pro gramma. Drie wedstrijden moesten afgelast worden, terwijl de duels die wel doorgang konden vinden (in negatieve zin) beïn vloed werden door de slechte gesteldheid der velden. In de topper tussen Oranje Groen en SJZ was het doel man Chris Tisseur die de thuisploeg overeind hield. Rob Retel strafte voor rust be kwaam een foutieve terug speelbal van Willem Uitendijk af, 0-1. Nadat Peter Abma na rust de stand gelijkgetrokken had (voorzet Meijndert van der Kaaij) drong de Zoeter- woudse formatie sterk aan. Doelman Chris Tisseur hield de gastheren overeind, o.a. door het stoppen van een strafschop van Retel. Koploper Kickers'69 kon niet profiteren en kwam bij Alkmania niet verder dan 2-2. Uitblinker Joost van Veen was bij beide treffers van de thuisploeg be trokken door eenmaal zelf te scoren en de assist te geven, waaruit Peter Muller doel kon treffen. Hein Visser verzorgde de twee tegentreffers. Angelo Klink (scheenbeen) en Ruud Wesselius (kaakfraktuur) moesten voor onderzoek naar het Academisch Ziekenhuis. Ook hier ging het spelpeil door het steeds slechter wor dende veld gaandeweg om laag. In een aantrekkelijke ontmoeting tussen Leidsche Boys en VNL was het de rode lantaarndrager die uiteindelijk aan het kortste eind zou trek ken, eindstand 2-1. 'Man of the match' Paul Neuteboom nam na een kwartier spelen de eer ste treffer voor zijn rekening, alvorens de Van der Wiel-for- matie het aardige tegenspel met een treffer van Nico La- kenberg beloond zag. Halver wege de tweede helft forceer de Peter Kooien met een af standschot de beslissing in deze aantrekkelijke wedstrijd. HaBMnBHRHNB Mohammed Ait el Houssi haalt uit voor de eerste treffer van Lugdunum. Tonegido kan in de personen van Luc de Leede (links) en John Koole slechts toekijken. FOTO: TEJO RINGERS LEIDEN Lugdunum is aan een zeer opmerkelijke opmars bezig. Behoorde de ploeg voor de winter stop tot de degradatiekan didaten, door de vijfde achtereenvolgende zege op rij mag de Kikkerpol der-ploeg zelfs voorzichtig naar boven kijken. De Leidse dadendrang was ditmaal te veel voor het Haagse Tonegido: 2-1. Het einde van de blessure- golf is een van de verklarin gen voor het opmerkelijke herstel van de Kikkerpolder- formatie, de nodige dosis ge luk een andere. Was in de laatste nederlaag (29 novem ber vorig jaar) tegen stadge noot Roodenburg nog sprake van pech, inmiddels zijn wat dat betreft ook betere tijden aangebroken. Met een vroe ge openingstreffer en een af gekeurd tegendoelpunt had den de mannen van Sjaak Rijsterborgh het geluk be paald aan hun zijde. Het bleek in de loop van de wed strijd tegen Tonegido van doorslaggevende betekenis. Al in de vijfde minuut was het Mohammed Ait el Hous si, die attent reageerde op een steekballetje van Gijs Collé door het centrum van de Haagse defensie: 1-0. Daarmee beantwoordde de thuisploeg geheel aan de door Rijsterborgh uitgestip pelde tactiek: een vroeg doel punt om vervolgens op de counter te kunnen spelen. Daar bleef het ook bij wat betreft het opvolgen van de instrukties, want de Leide naars weigerden hardnekkig van de geboden ruimte ge bruik te maken. Onzuiver heid in de passes (Ted van Berkel), te egoïstisch spel (Collé en veelvuldig buiten spel (Ait el Houssi) zorgden ervoor dat Tonegido op het spekgladde veld redelijk overeind bleef. „We bezitten te weinig routine om het af te maken", wist Rijsterborgh na afloop, „als we de kansen beter benutten maken we net als vorige week vier of vijf goals". Met name Harm de Vos mocht zich dit verwijt aantrekken, want de linker spits miste diverse malen oog in oog voor de Haagse goalie Peter van der Laan. De be zoekers mochten zodoende geloof blijven houden op een beter resultaat zonder overi gens tot enige uitgespeelde kansen te geraken. De opko mende vleugelverdedigers René de Haas en Luc de Lee de werden goed opgevangen door respektievelijk Cees Schouten en Ait el Houssi en ook het centrum van de de fensie zat met Kees van Ton geren potdicht. De tweede helft was een ko pie van de eerste, zij het in versterkte mate. Een nog sterker aandringend Tonegi do, dat het gebrek aan schot- kracht trachtte te verhullen met (mislukte) afstandscho ten en een Lugdunum, dat nog duidelijker aantoonde met de geboden ruimte totaal geen raad te weten. Een 'gouden wissel' van Rijster borgh leek ten slotte voor de beslissing te zorgen. Bij een van de vele uitvallen was het in de tachtigste minuut de voor Ait el Houssi ingevallen Jan van der Reyden, die koud in het veld Collé een niet te missen kans gaf, 2-0. Léék want vier minuten voor tijd was het een inzet van Patrick van Ruiven, die na een overtreding van Van Tongeren toch nog wist te scoren. Scheidsrechter Wyr- deman had echter al voor een vrije trap voor de Hage naars gefloten. Dezelfde Van Ruiven redde in de laatste minuut de spreekwoordelijke eer, 2-1. Het was echter de thuisploeg, die het laatst lachte. Misschien ook wel aan het eind van het seizoen. MARK VINK Collé, i-of^an Ruiven. 2-1. Lugdunum: Eradus, Van As, Van Tongeren (Bakker), Brussee, De Roo, Verhoogt, Van Berkel, Schouten, Ait el Houssi (Van der Reyden), Collé en De Vos. Boeking; Latten (Tonegido). net Maurits Eikenhout kijkt toe hoe een strafcorner van Harmen Jansen Schoonhoven niet het beoog- sprtoe resultaat kent. LMHC was overigens wel te sterk voor Hattem. FOTO: TEJO RINGERS LEIDEN De overwin ning van de hockeyers van Leiden thuis tegen Hattem (3-2) schiep een uitstekende uitgangsposi tie aangezien koploper Wageningen haar eerste wedstrijd verloor. Room burg was minder geluk kig, door in een goed ge speelde wedstrijd uit te gen koploper Leonidas net met 1-0 te verliezen. Bij de dames in de eerste klasse verloor Leiden van Voordaen (3-1), maar in de andere poule bezet Noordwijk na een handige overwinning op Breda een knappe tweede plek. De wedstrijd tussen Leiden en Hattem verdiende eerder het predikaat van topduel dan van een duel tussen nummer 2 en nummer 8 in de overgangs klasse. In de eerste helft eiste Leiden de rol op van spelma ker en werd Hattem gedwon gen om alles uit de counter te halen. Een niet ongevaarlijk Hattem stuitte meerderé ma len op de uitblinkende goalie Tom van der Meer. Deze laat ste was echter kansloos, toen halverwege de eerste helft een bal buiten zijn bereik een vrij staande Hattemmer bereikte (0-1). De verdiende gelijkma ker viel 10 minuten voor rust door een zeer doelgerichte Je roen Dubbeld uit een lange corner. Na de rust waren de rollen omgedraaid. Doordat Hattem overging op ruimte dekking kreeg Leiden moeite om uit de verdediging te ko men. Voor Hattem nad dat reeds zeer snel resultaat. Niet later dan 2 minuten na rust kon Hattem weer op voor sprong komen uit een strafcor ner. Plassen in de cirkel maakte voor beide ploegen hun strafcorners tot minder gevaarlijke wapens. Een kwar tier voor tijd moest midden velder Bob-Jan Dietrich plaats maken voor aanvaller Onno te Rijdt. Deze aanvallende impuls viel coach Drijver niet verkeerd want de laatste 10 minuten van de wedstrijd maakten Jeroen Dubbeld en Maurits Eikenhout een eind aan de Hattemse overwin ningsaspiraties (3-2). Roomburg zat met een groot keepersprobleem, maar vond tot eigen verwondering in Jan Willem Hogewoning een op vallend goede vervanger van de geblesseerde Ronald Seys. Het fysiek en technisch sterke Leonidas was gastheer, maar moest toezien dat het lang niet zo sterk domineerde als het wel zou willen. Verrassend sterk spel van Oscar Snijders zorgde er voor dat Roomburg een vuist kon maken op het middenveld en tot reële sco- ringkansen kwam. Toch was de cornerverhouding, die in het voordeel van de Rotter dammers uitviel dit maal doorslaggevend. Tien minuten na rust werd een strafcorner hoog ingepusht (1-0), maar een erg overtuigende zege yoor de feestvierende thuisploeg werd het allerminst. De dames van Noordwijk tra den in Breda aan op oorlogs sterkte tegen een zeer jonge ploeg van coach Theo de Kan- ter. Na een kwartier scoorde Nicole Brouwer een velddoel- punt voor Noordwijk (0-1), maar moest leidzaam toezien hoe een grove verdedigings- fout niet veel later Breda naast Noordwijk bracht. Dat Breda nog steeds een goede strafcor ner heeft, ondervond Noord wijk 7 minuten na rust (2-1), maar ook Noordwijk is een makkelijk scorende ploeg. Een aanval over rechts werd door een attente Hanneke van der Voort afgerond, zodat een ge lijkspel in het verschiet lag. Maar er zat nog meer in voor Noordwijk. Na tweemaal ach tereen door Jacqueline de Groot gewaarschuuwd te zijn, moest de Bredase verdediging uiteindelijk zwichten voor Re name van der Bent, die zich op eenzelfde manier, solerend, een weg baande door de vijan delijke defensie en met een wonderschone treffer de ge flatteerde zege binnenhaalde (2-3). Altijd een moeilijke uitwed strijd voor Alecto is die tegen Leonidas. Ook nu weer had den de Leiderdorpsen moeite om zeker de tweede helft de Rotterdamsen van het lijf te houden. Tien minuten voor tijd frommelde de laagst ge rangschikte thuisploeg de be vrijdende goal naar binnen, hetgeen in Rotterdam de hoop weer doet leven en de Leider dorpsen verder weinig schade aandoet. De dames van de LMHC zagen van de winter een drietal speelsters vertrek ken. Daarvoor in de plaats kwam onder andere een zeer goed debuterende Anne Chris Westendorp op de rechtsach- terplaats. Desondanks kwam Leiden bij Voordaen niet veel verder dan de 23-meterlijn van de tegenstander. Door re organisatie in de voorhoede heeft de ploeg voorlopig aan aanvalskracht in moeten boe ten. Aan Voordaen werd ove rigens wel de mogelijkheid ge boden om oog in oog te staan met de Leidse keepster waar door Leiden bij rust tegen een 2-0 achterstand aan moest kij ken. Een knallende stafcorner 20 minuten na rust deed de achterstand zelfs groeien (3-0). Barbera Rijks gaf 5 minuten later de score een wat draage- lijker aanzien. De heren van Alecto handhaafden door een 2-1 overwinning op Groen Geel hun leiderspositie in de tweede klasse. Op 3 punten achterstand volgt Forescate, dat duidelijk aan haar doelsal do sleutelde door met 7-0 van Zoetermeer te winnen.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17