Goudkoorts bij Oranje Fraaie reiswekker Qowuwt MAANDAG 7 MAART 1988 PAGINA 13 pdjer naar iter Milan 5IERS De Algerijnse |rnational Rabah Madjer dend voorwerp in een enen-steekspel. or FC Porto aan Va- ia uitgeleende aanvaller het komende seizoen Internazionale, volgens Algerijnse dagblad El- lef. Het blad gaat er wel uit dat, als Bayern dat via gerechterlijke stap- nog een moeizame strijd volgen. Madjer heeft na- ijk al een driejarig con- t getekend bij Bayern j g, ichen. FC Porto heeft gens EL-Hadef besloten medewerking te verle- aan deze overgang. De tugezen zijn van mening het transferbedrag dat 1 de acht miljoen gulden aan de lage kant is. Bar na deed Madjer kortgele- een aanbod, waarnaar de er wel oren had. Maar ieuw ging FC Porto niet oord. ant Debuut Rijkaard 14 dagen later (Van onze correspondent Paul van der Voort) BARCELONA Frank Rijk aard blijft door pech achter volgd worden. Zijn debuut bij zijn tijdelijke Spaanse werkge ver Real Zaragoza ging afgelo pen weekeinde wegens een knieblessure niet door. Pas over veertien dagen bij de thuiswedstrijd tegen Espanol zal de oud-Ajacied voor het eerst kunnen worden opge steld. Zaragoza had verster king van de Nederlandse mid denvelder goed kunnen ge bruiken. Want de ploeg ging in eigen huis tegen Las Palmas met 3-1 onderuit. Annemarie Verstappen Verstappen lid van verdienste EMMEN Annemarie heeft in Emmen officieel afscheid ge nomen van de wedstrijdsport. De 22- jarige Brabantse kan het zwemmen niet langer verenigen met haar pr- werk voor een badpakkenfirma. Ze werd door zwembondvoorzitter Klaas van de Pol onderscheiden met het lidmaatschap van verdienste. In ruil gaf zij namens haar werkgever iets terug: een geldbedrag van vijf cijfers, te besteden aan de olympische ploeg. Verstappens grwtste wapenfeit was het veroveren van de wereldtitel op de 200 meter vrije slag zes jaar gele den in Guayaquil (Ecuador). In totaal behaalde zij 34 nationale titels en zwom zij 48 Nederlandse records. KLOOSTERBOER OOK BIJ VOORZITTER KNSB UIT GRATIE ALMA ATA Tjaart Kloosterboer is en blijft persona-non-gra- ta voor het bestuur van dé Koninklijke Nederlandse Schaats bond. Voorzitter Meijer bevestigde bij de wereldtitelstrijd in Alma Ata het vorige week door zijn collega-bestuursleden IJff en Charisius genomen besluit. Kloosterboer, die volgens de schaatsofficials teveel eer van het olympische succes van Yvon ne van Gennip naar zich toe heeft getrokken, werd uitgesloten van de trip naar de wereldtitelstrijd in Skiën. Ook werd bekend gemaakt, dat het contract tussen de Heerenveense trainer en de bond voor het conditiewerk na de zomer niet wordt verlengd. Elf doden bij stockcar-race NECOCHEA Bij een stockcar-race in het Argentijnse Neco- chea, 500 kilometer ten zuidwesten van Buenos Aires, zijn giste ren elf doden gevallen. Bovendien werden veertig mensen met verwondingen in een ziekenhuis opgenomen. Het ongeluk deed zich voor, toen een coureur door een lekke band de macht over het stuur verloor en met zijn wagen op het publiek inreed. On der de doden bevonden zich twee kinderen, een van elf en een van zeven jaar. De bestuurder en zijn co-equipier behoorden tot de gewonden. Schaatsbond verliest éénWK- startplaats ALMA ATA De merkwaar digste wereldtitelstrijd schaat sen allround heren aller tijden, waarin de Amerikaan Eric Flaim de titel veroverde, heeft Nederland afgelopen eën start plaats gekost Bii het toernooi om het we reldkampioenschap dat op 11 en 12 februari 1989 in Oslo wordt gehouden, mogen slechts drie schaatsers deelne men. De val van Gerard Kern- kers op de 5000 meter en het bizarre verloop lag ten grond slag aan die ontwikkeling. A1-. leen de Verenigde Staten en Japan mogen het maximale aantal van vier rijders in schrijven. Van het Nederland se viertal in Alma Ata schaar den zich alleen Leo Visser en Anne-Jan Portijk in het klas sement na drie afstanden bij de eerste twintig. DEN Zowel trai- Sjaak Rijsterborgh iét bestuur van Lug- im schijnt spijt te l(ben van .de overhaas- >eslissing om het sa- werkingsverband het eind van dit sei- i te beëindigen. aty eerste instantie liet bestuur de oefen ster van de zondagt- deklasser weten geen te stellen op verlen- ia til van het tweejarig :ract. Rijsterborgh daaruit de logische :lusie en tekende af- pen week bij zon- tweedeklasser Uit- lijkrn (West I>. bestuur scheen on- tuSSen tot het besef ^(omen te zijn, dat het eel gehangen had aan beleid om elke twee van trainer te wisse- De hernieuwde toe- eringspoging bij Rijs- iprgh, die dus al voor nieuwe club gekozen ',gnl, zorgde slechts voor ërzijdse gevoelens tezJsaa1 heb iets te snel gete- aldus Rijster- h. Aan oud-speler nie de Klerk, vol- seizoen oefenmees- in de Kikkerpolder, ondankbare taak hem het bestuur) te doen Mgeten. itree IMSTEDE Hij was niet zo lang geleden wege een „onbruik- i" knie volkomen af- ph reven voor de voet- port, maar maakte erën in Heemstede, invaller, zijn rentree us bvs ei P°uw- over hem het, beleefde aan die gkeer echter maar lig plezier. De knie d het weliswaar uit end in de tien minu- die hem door trainer endijk waren toebe- maar zijn aanwe- vermocht de iwwitten niet itse daden te inspire- Sterker nog: juist in .periode Pouw" sloeg noodlot toe voor En werd de zoveel- nederlaag op de val- (nu 1-0 tegen RCH) feit... dus elbewust DEN Erik Postma weinig (goede) herin- ngen overhouden de ontmoeting tegen Jan|tas L. De sluitpost Teylingen raakte tij- het degradatieduel not Ie vierde klasse zon door inlopen van las-speler Nico Lafe- enige tijd buiten be tzijn. ijlings opgeroepen lulance kon, na uit de t^Tjise modder geholpen die, zijn, gelukkig weer itsomkeert maken, it de doelman was on- ussen in de bestuurs- ler weer bijgekomen. van Postma on- de lat werd ingeno- door Charles van Geest, normaal de re|per van het derde, tweede doelman 'red de Zwart gebles- rd was. ijaj* der Geest, die Ier op de dag bij het ede in de thuiswed- tegen Bernardus i goals om de oren gehad, hield tegen wa tas het hoofd erbij en doel schoon, eind- M 0-0. BUDAPEST Met een spontane huilbui in de ar men van haar trainer Henk Kraayenhof uitte Nelli Cooman de vreugde en vooral de opluchting over haar vierde Europese atletiekgoud. Eerder had den Frans Maas en Elly van Hulst tijdens de in doorkampioenschappen een eerste plaats voor zich opgeëist. Door de steeds sterker wordende concur rentie op de 60 meter had de supersprintster op de toppen van haar zenuwen toegeleefd naar de finale. Van de haar kenmerken de zelfverzekerde hou ding was kort voor de eindstrijd weinig over. „Maar toch flikte ze het weer", constateerde het Nederlandse kamp in Bu dapest gisteren tevreden. Een neuslengte bleef de Rot terdamse haar Oostduitsé vij anden voor en daarmee haalde Cooman voor Nederland de derde (vierkante) gouden me daille binnen. Eenuiag eerder hadden Frans Maas (goud bij het verspringen) en Marjan Olyslager (zilver op de 60 me ter horden) al de voortrek kersrol vervuld. Dank zij de zeges van Cooman en Elly van Hulst (een scherp Nederlands record op de 3000 meter) en het zilver van Rob Druppers (enigszins tegenvallend op de 800 meter) kwam het totaal aantal ereprijzen op vijf. Een acceptabele oogst, vooral als wordt bedacht dat Oranje in slechts twaalf van de 24 disci plines vertegenwoordigd was. Een jaar geleden bij de EK in door in Liévin verzamelde de Oranjeploeg vier medailles, en dus mochtén de trotse begelei ders gisteren constateren, dat de Nederlandse atletieksport nog steeds in de lift zit. Vooral met dank aan Nelli Cooman, die zich zoals bekend weinig aantrekt van de Bond, maar de felicitaties van die zijde gis teren breed lachend aanvaard de. „Ik ben zo blij, joh", jubelde ze met de tranen nog in de ogen. Silke Gladisch, die sinds haar huwelijk als Möller door het leven gaat, zat de Rotterdamse weer dicht op de hielen, maar Cooman zegevierde wederom en wel in 7,04 seconden. Möl ler had na haar trouwpartij nog betere tijden laten neer- Nelli Cooman gaat in haar bekende stijl af op de gouden Frans Maas tijdens één van zijn sprongen, waarvan de Elly van Hulst medaille op de 60 meter. beste hem goud opleverde. opleverde. FOTO: F. NEMETH FOTO: AP is blij met haar triomf op.de 3.000 meter, die haar de eerste plaats FOTO: AP zetten dan voorheen en ook in de halve finale was ze gister ochtend sneller dan Cooman. En dat had Cooman flink ver ontrust. „Na de halve finale ben ik naar de kerk gegaan", rapporteerde de Rotterdamse. Ze kwam daar echter voor een gesloten poort te staan en be sloot daarom maar in de open lucht in gebed te gaan. „En het is me weer gelukt". Het ver schil was zoals altijd marginaal (éénhonderdste) en het enige smetje op haar succes was dat Cooman haar eigen wereldre cord (7,00) niet verbeterde. „Nelli is te snel voor deze baan", analyseerde trainer Weinig last Daarvan had Elly van Hulst weinig last. De stadgenote van Cooman liep eerder op de dag een uitstekend nationaal re cord op de 3000 meter: 8.44,50 minuten, oftewel een verbete ring van meer dan 7 seconden. Na haar overwinning op de Wereldspelen betekende dit het tweede grote goud voor Van Hulst, die zelfs dicht in de buurt kwam van het wereldre cord (8.39,79). „Dat record ga ik volgend jaar proberen te verbeteren", kondigde ze aan. Van Hulst nam gisteren ruim voor het einde van haar race de koppositie over van haar „hazin". Rob Druppers pro beerde later op de 800 meter hetzelfde om zijn titel van vo rig jaar te verdedigen. Maar de Brit Morrell was snugger ge noeg om zijn kans af te wach ten en klopte Druppers kort voor de streep. Ook voor Marjan Olyslager was er, een dag eerder, een zil veren medaille. Met 7.92 se conde op de 60 meter horden gaf ze blijk van flinke vorde ringen, want als enige verbe terde zij tot tweemaal toe het Nederlands record. De andere Nederlandse atleten waren slechts voor spek en bonen van de partij. Ook buitenbeen tje Mare Borghans eindigde achterin. Lopend in een gun stige positie tijdens de 1500 me ter race struikelde hij over het been van de Ier Fitzpatrick, waardoor Borghans zijn kan sen op een finaleplaats verlo ren zag gaan. Voor hem smaakte de champagne gister avond dan ook wat minder dan voor Nelli Cooman. Die vanaf vandaag gaat oefenen op de sprints van 40 meter langer, om tot een even knal- lena buitenseizoen te komen. ROB LANGEVELD De Westduitser Carlo Thrönhardt is zijn zaterdag vero verde bronzen medaille bij de Europese titelstrijd hoog springen ontnomen. Na een protest van Roemenië werd de wereldrecorhouder gediskwalificeerd. Thrénhardt had tijdens de wedstrijd de hal uit protest tegen de gang van zaken bij het hoogspringen verlaten. Na enige tijd kwam hij weer terug om alsnog de wedstrijd voort te zet ten. Volgens de reglementen is dat niet toegestaan. Door het protest schoof de Roemeen Matei op naar de derde plaats. Lekker wee"- Van Calgary naar Alma Ata is een flink eind, maar ook daar aan de rïfhd van de Oeral kan het in de winter lekker weer zijn. Onder zonovergoten omstandigheden en de blikken van met ontbloot bovenlijf toekijkende toeschouwers werkten de heren-allrounders hun titeltoernooi in Alma Ata. FOTO: ANP Strop Medeo door uitblijven van tv ALMA ATA De organisatie van de wereldtitelstrijd schaat sen allround voor heren tn Alma Ata heeft afgelopen weekeinde een strop van 150.000 gulden geleden. De vangrail van het Medeo-ijssta- dion was volgeplakt met Ne derlandse reclame, maar de vergoeding voor die beeldad vertenties bleef onbetaald, om dat er geen televisiereportages waren. De betrokken bemid delaar in de stadionreclame. Van der Hart, zei een schade post van 15.000 gulden te heb ben. Clerc naar WK dammen ROTTERDAM Rob Clerc heeft zich geplaatst voor het wereldkampioenschap dam men, dat van 25 juli tot 23 au gustus in Ituiutaba (Brazilië) wordt gehouden. De 32-jarige Haagse grootmeester won ae laatste partij van de tweekamp tegen Hendrik van der Zee, waardoor hij de herkamp met 8-4 won. Clerc legde daardoor ook beslag op de derde plaats in het Europese kampioen schap. De veertiende plaats in het nationale kampioenschap ging naar Van Leeuwen, die zijn twee partijen tegen Brou wers remise speelde, maar via het ldJ winnaar werd. 0eze handige opvouwbare Quartz reiswekker, uitgevoerd in donkerbruin kunstleer, is voor u wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. In opgevouwen toestand meet de wekker slechts 8 x 8 x 1,5 centimeter. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Noteer als nieuwe abonnee ingaande - Naam:. Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per j maand automatisch betalen f 23,74 I kwartaal per acceptgiro f 70,93 Stuur als dank de reiswekker naar I I I Stuur deze bon in een open envelop - postzegel met nodig - naar Lcidse Courant, Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag (voor controle bezorging) Adres: Postcode/plaats: CcidóeSou/iu/nt t

Leidse Courant | 1988 | | pagina 13