et duale duel leidt tot paradijs of slagveld CcidócSoiwant Kijker waardeert politieberichten ^RADIO/TELEVISIE MAANDAG 7 MAART 1988 PAGINA 11 lenk Westbroek presenteert (O's „Hitquiz" IILVERSUM Henk Westbroek, zanger van Het >ede Doel, wordt presentator van een popkwis, die KRO-televisie vanaf acht april op het scherm •engt onder de titel „Hitquiz". Het gaat voorlopig om vier afleveringen die om de ee weken worden uitgezonden en vijftig minuten _llen duren. De uitzendingen beginnen om 18.00 iur. In „Hitquiz" nemen telkens drie kandidaten het jgen elkaar op in drie spelronden. Daarin worden /ragen gesteld over popmuziek aan de hand van vi- «clips, foto's en muziekfragmenten. de kandidaten wordt overigens verwacht dat ze ten instrument bespelen. De bedoeling is namelijk Jat ze met de Hitmaster, de KRO-huisband, een hummer spelen. Dat solo-optreden wordt beoordeeld Hoor het publiek. De kandidaat die de meeste punten Xerzamelt, gaat door naar de finale-ronde. Daarin ;an een compact-disc-speler worden gewonnen. HILVERSUM De politieberich ten die de NOS al sinds tien jaar na de journaals van acht uur en half elf verzorgt, blijken zeer goed te worden bekeken, zo blijkt uit een recent onderzoek van de kijk- en luisterafdeling van de NOS. Van de kijkers gaf 94 procent te kennen de afgelopen maanden een dergelijk be richt te hebben gezien. De uitzendingen na het Acht-uur Journaal worden met een gemiddelde kijkdichtheid van 23 firocent het best bekeken. De belangstel- ing voor de politieberichten na het Half-elf Journaal ligt aanmerkelijk lager met een gemiddelde van negen procent. In totaal worden de berichten aoor ge middeld 4,2 miljoen personen van zes jaar en ouder bekeken. De manier waarop de berichten op de te levisie worden gebracht, kan de goed keuring wegdragen van negen van de tien kijkers. Een ruime meerderheid van de ondervraagde kijkers was van me ning dat wat hen betrof er vaker politie berichten op televisie konden worden vertoond. Slechts een procent was van mening dat deze berichten niet op de te levisie thuishoorden. De uitzendingen van politieberichten vinden plaats in NOS-zendtijd op ver zoek van justitie en in samenwerking met de Centrale Recherche Informatie dienst. „Volgspot" praat met Sir Richard Attenborough HILVERSUM In het NCR V-radioprogramma „Volg spot" praat presentator Aart van Bergeijk in de nacht van woensdag op donderdag (Radio 1 om 00.002 uur) met de beroemde Engelse filmregisseur Sir Richard At tenborough Attenborough is in ons land om de Nederlandse premiè re mee te maken van zijn nieuwste film „Cry Freedom". De rolprent draait om de Zuid Afrikaanse zwarte ver zetsleider Steve Biko. Deze rol wordt gespeeld door Denzei Washington, in ons land vooral bekend door zijn rol als assistent-arts in de NCRV televisie-serie „St El sewhere". Onlangs kreeg „Cry Freedom", drie Oscarnominaties voor de beste filmmuziek, de beste titelrol en de beste mannelijke bijrol. Overigens heeft de NCRV de uitzendrechten verworven van „Cry Freedom", die later als serie op televisie zal worden gebracht. HILEVRSUM Een afreke ning met mythen en misvat tingen noemt NCRV-voorzit- ter drs. Thijmen Jansen zijn irochure „Het duale duel", dat $ij dezer dagen in druk liet Verschijnen. In zijn woord looraf stelt hij zonder omwe- jen, dat commerciële omroep croor ons land niet goed is. In ïlf hoofdstukken maakt hij Vervolgens zijn ideeën hierom- pent helder. Dit brengt hem jot het woord „duel". In dit erband spreekt hij zelfs van jen aanvalsoorlog. Hij stelt in een toelichting op Jijn argumenten twee dingen Voorop: Ten eerste: commer cie omroep is een vorm van Sm roep waarbij de program- pa-inhoud in dienst staat van jet streven van de exploitant Jijn geldelijke winst zo groot hogelijk te maken. Ten twee- Je: het doel van de publieke nroep is dienstverlening aan Jet hele volk in al zijn schake lingen, voorziet ook in de be- Joeften van mensen met min- ler gangbare voorkeuren. Oit leidt voor wat de publieke 4 nroep betreft tot plussen en finnen. Zij is toegankelijk joor groeperingen met heel jiteenlopende levensovertui gingen, meningen en smaken, bedoeling van deze vorm i omroep is dat hij een bij drage vormt aan de menings vorming. de vernieuwing van Ideeën, de kennis van de iraarheid en de ontwikkeling tyan de cultuur in de samenle ving. Helaas kleven er ook nadelen uan het publieke bestel. Ver snippering is een van de din- Jen die Jansen in dit verband {•noemt. Deze zit een beetje in gebakken in de Nederlandse JJolksaard en het Nederlandse nroepsysteem. Als Nederlan- lers het niet met elkaar eens p, leidt dat al gauw tot af- raeiding. Zeker protestanten kunnen daarover meepraten, maar zij niet alleen. Teveel Bedrijfsmatig is het ideaal wanneer ieder zendernet be speeld wordt door één organi satie. Dit is in de hele wereld ook het meest gangbare model. De NOS, acht omroepvereni gingen en nog een hele reeks kleine zendgemachtigden op onze drie televisie- en vijf ra dionetten is voor een efficiënte bedrijfsmatige exploitatie wel wat teveel van het goede. De commercialisering is een andere kwaal van het verdeel de publieke bestel, d.w.z. dat programma's steeds meer in dienst worden gesteld van re clame van derden in ruil voor geld. Dit is door de overheid zelf in de hand gewerkt. Vrijwel ieder voorwerp dat op de tv te zien is, is gewoon in de handel te koop. De meeste fabrikanten vinden het inte ressant dat hun produkten in beeld komen en niet die van de concurrent. Ze hebben er vaak geld en moeite voor over om hun spullen of alleen maar hun naam onder ogen te bren gen van honderdduizenden, soms miljoenen kijkers. In een non-commerciëel bestel als het onze zal een omroepor ganisatie die goed bij kas zit niet zwichten voor de verlei dingen van heb geld. Maar de Nederlandse omroep zit niet goed bij kas. De over heid, die in ons land fungeert als incasseerder en beheerder van omroepgelden keert per uur zendtijd steeds minder guldens uit. Met als gevolg dat de omroeporganisaties nauwe lijks of niet meer in staat zijn de programma's te verzorgen waarnaar het publiek in al zijn schakeringen uitkijkt. Laten we nu eens veronder stellen, aldus drs. Jansen, dat de overheid een deel van het bestaande publieke omroepbe stel inwisselt tegen een com merciële omroep. Dan ontstaat wat in het hedendaags spraak gebruik heet een „duaal" be stel, waarin publieke en com merciële omroep naast elkaar bestaan. Blijkens de titel van deze bro chure moet dit leiden tot een duel. De heer Jansen verwijst hiervoor naar een uitspraak van minister Brinkman, dat een duaal systeem een passend antwoord zou kunnen zijn op de huidige situatie, waarin bij de publieke omroep sprake is van de uitdaging meer te bie den te hebben dan de commer ciële tv belooft. Het is te ver wachten, dat de commerciële tv tot de aanval zal overgaan. Op dat moment wordt het duel geboren. Het publiek heeft belang bij meer en betere programma's die in de smaak vallen. Daar richt vooral de publieke om roep zich op, zij het met vallen en opstaan. Bij commerciële omroep gaat het niet om de programma's, maar om de hoogst mogelijke opbrengst van reclameseconden. Dus mikt hij op de grote massa. De commerciële tv kan aan programma's niet meer uitge ven dan de reclame opbrengt. Daar zijn grenzen aan, omdat de Nederlandse markt slechts klein is, in vergelijking bijv. met de Amerikaanse. En heeft het publieke bestel geen dicht bekeken program ma's? De kijk- en waarde ringscijfers wijzen het tegen deel uit. Er gaat geen avond voorbij of er zitten miljoenen kijkers voor het scherm. Reclame Daarbij is het goed mogelijk de publieke omroep zo in te rich ten, dat het adverterende bedrijfsleven er even goed aan merciële omroep het publiek zijn trekken komt als in een de programma's gratis krijgt, commerciële omroep. Bij ver- De programma's worden te- ruiming van de mogelijkheden taald uit de inkomsten van re- van de STER is het publiek clame en de kosten daarvoor dus niet gebaat bij de invoe- worden doorberekend in het ring van een duaal omroepbe- produkt en daarmee verhaald stel. op het publiek. Het is niet waar, dat bij com- Volgens drs. Jansen dromen sommige mensen graag van de wederkomst van het paradijs. Zij denken aan de tijd, dat het lam en de leeuw vreedzaam met elkaar verkeerden. Zo menen zij, dat publieke om roep en commerciële tv ook naast elkaar kunnen bestaan zonder elkaar te bijten. Dat ziet de heer Jansen niet zitten. Hij noemt die dromers theoretici met te weinig oog voor de werkelijkheid. De redenering gaat als volgt: Als men nu de vervlakkende amusementsprogramma's maar overlaat aan de commer cie, dan kunnen de publieke omroepverenigingen zich vol ledig wijden aan alles wat fraai en waardevol is. Als deze dan ook nog een zendvergun ning krijgen voor tien jaar, waarin zij niet aan ledenwer ving hoeven te doen, dan zul len zij zich tenvolle kunnen ontplooien en kunnen voor zien in de behoeften van Ja, van wie eigenlijk, vraagt de heer Jansen zich af. Een duaal bestel, waarin men el kaar de publiekstrekkers af snoept, is namelijk geen para dijs, maar een slagveld, waar beide partijen zich bedienen van ongelijke middelen. Aanvaller in deze „oorlog" zal de commercie zijn, dat is dui delijk. Zij zal zeker pogen de publiekstrekkers van de pu blieke omroep naar zich toe te halen. De commerciële omroep heeft kijkers en luisteraars no dig om reclameseconden pro fijtelijk te kunnen verkopen. Daarmee is de slag om de kij kers en de luisteraars een ge geven. Beide partijen hebben de overwinning nodig om te overleven. Geen paradijs van vreedzaam samenleven dus, maar een strijd op leven en dood. Dat zal het duale om roepbestel in de praktijk zijn, aldus drs. Jansen. TON OLIEMULLER 17.30 17.46 18.00 18.30 19.00 20.00 20.28 m Kokkerellen, culinair programma gepresen teerd door Ria van Eijn- dhoven en Sonja van Proosdij AVRO'e Service Salon, fa milieprogramma gepre senteerd door Catherine Keyl en Amanda Spoel. Met o.a. aandacht voor ■postnatale depressie', door middel van gesprek ken met deskundigen en moeders die hiermee te maken hebben gehad. Verder een eenvoudige ju ridische quiz. waarbij de nationale ombudsman, de heer Oosting, als quizlei der zal fungeren. Het Sa lonprobleem gaat over in telligentie en wordt deze week behandeld door Ante Schmidt en in de Meta morfose zullen twintig roodharigen aan bod ko men. Muzikale gasten: Rex Gildo en Gerard Cox Dungeons dragons (Ma giërs en monsters), teken filmserie. Afl.: De grote man naar het hart van de aarde. Eric doet de schat kist van de vuurduivel open en maakt daarmee het Naamloze Kwaad wak ker. Zelfs Wreker is er bang voor NOS Journaal AVRO Foofur, tekenfilmserie. Afl.: Een Rus in NewYork Toppop, top-20, video-pri meurs. RTV-tip, optredens en interviews. Presentatie: Bas Westerweel TELEAC [I] Moderne Chemie. Les 7 AVRO Wordt vervolgd, stripma gazine. Presentatie: Han Peekei AVRO's Sportpanorama, met een verslag van de basketbalwedstrijd tussen Den Helder en Den Bosch, voetbalflitsen van Las Pal- mas tegen Real Zaragozza, waar in laatstgenoemde Frank Rijkaard mogelijk zijn debuut maakt en de eerste wedstrijd beelden van de afgelopen zaterdag gehouden alternatieve elf stedentocht in Kuopio in Finland. Verder het doel punt van de week en, on der voorbehoud, een ge sprek met Nelli Cooman. Presentatie: Ruud ter Weijden NOS [SJournaal AVRO AVRO's wedden dat...? (slot), spelprogramma ge presenteerd door Jos Brink en Sandra Reemer. Gast: Yvonne van Gennip. AVRO's Televizier, infor matieve rubriek. Presenta tie: Ria Bremer, Karei van de Graaf, Pieter Vare kamp, en Cees van der Wel 23.10 Galaconcert - Cellocon cours 1987. Registratie van de slotavond van het Scheveningen Internatio naal Muziek Concours 1987, met de winnares van de tweede prijs Johanna Pieker. Zij vertolkt het cel loconcert in C.grt.t. van Joseph Haydn. Het Resi dentie-Orkest o.l.v. Oth- mar Mégé begeleidt haar 23.40 SI Ontdek je plekje, toe ristische serie. Afl.: Wou- drichem (herh.). Commen taar Joop Scheltens. NOS 23.55 Journaal 00.00 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 17.40 17.55 18.15 18.30 18.45 19.00 FEDUCO Taal, Tekens en Regels, cursus Nederlands Je woordje doen. Les 8 NOS Nieuws voor doven en slechthorenden Sesamstraat IS Jeugdjournaal Journaal HV Kwartslag: Het is Kremer maar ....zoiets, tv-film. Zeer vroeg op een winter ochtend gebeurt een on geluk. Een auto verdwijnt onder het ijs van de Nieu we Haven in Meppel. Hoe reageerde de omgeving en wat waren de reacties van de slachtoffers? Een re constructie van een hel dendaad. NCRV Los-vast, popprogramma met Nederlandse arties ten, gepresenteerd door Jan Rietman l It's all in the game, com puterspel met bekende Nederlanders zoals Carry Tefsen, Karin Bloemen en Eddy Becker gepresen teerd door Henk Mouwe. i Niet te gelovenl Ameri kaanse comedyserie. Kerkvoogd Ernest Frue, die ook nog advocaat is, komt in de rechtszaal te genover een vroegere stu diegenoot te staan. Einde lijk kan hij zijn rivaal een lesje leren I Rondom tien. Praatpro gramma van Henk Mochel rond een bepaald thema. Vandaag: Angsten en fo bieën (2). Presentatie: Hans Sleeuwenhoek. i Op weg naar goede vrij dag, serie van vijf medita ties door ds. Wonno Bleij. Thema: Misbruik en Wille keur NOS i Journaal Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek i Nieuws voor doven en slechthorenden .55 Nieuw* in teletekst .00 Tik Tak, kinderprogramma I.05 Plons, kinderserie. Afl: Plons en het moerasspook. (herh.) 10 Rondomona: Losgeld, bijdrage van de Westduitse televisie tot de ERU-uitwisseling van jeugd- documentaires I.35 Avonturenbsai (Danger bay). Canadese jeugdserie met Don nelly Rhodes. Christopher Crabb. Ocean Hellman e.a. Afl.: De zeeotter i.OO Europe in domino, verslag van het wereldrecord dominoste nen omgooien i.40 Programma-overzicht I.45 Nieuws 1.10 Kurtoisie. Hilaire Sfeermaec- kers. kaarsenfabrikant, geeft lessen in hoffelijkheid 1.15 Een volmaakte spion (A per fect spy, 3), zevendelige Engel se tv-serie naar het gelijknami ge boek van John Le Carré. Met Peter Egan, Benedict Tay lor. Allen Howard e.a. .10 Labyrint: Kinderen van de stille nacht. Documentaire over doofblinde kinderen met als centraal thema; hoe komen ze tot communicatie? .00 Terugblik. Boudewljn de groot blikt terug op zijn carrière bin nen een kwart eeuw klein kunst. Presentatie: Kathy Lin- dekens .50-23.10 Nieuws en Coda RT 2 1.45 Pronto, Italiaans voor begin- 1.13 Intermezzo 1.15 Zonen en Oochters (Sons and Daughters). Australische tv-se rie. Door Waynes bemoeienis sen komt Barbara's leven in I.40 Programma-overzicht I.45 Nieuws 1.10 Kwidam, videospelletjes met Marteen Gordts 1.15 Extra-Time, sporlmagazine 1.50 Een paradijs vol geheimen (Paradies voller Geheimnisse), documentaire over het Paasei land 1.15 De evonturier (The adventu rer). zesdelige Britse serie van Chris Bailey. Met Oliver Tobi as. Peter Hableton, Paul Git- tins e.a Afl. 2: Maru 2.05-23.15 Uitgelezen, programma eaarin een aantal auteurs over het gezamelijke thema van zeer recente publicaties in de menswetenschappen diseissië- ren. Afl.: Een revolutie op pa pier? ITBF 1 '.45 ONEm, vacature-bank 8.00 Nouba-nouba, tekenfilms 8.30 Carrefours, gevarieerd pro gramma met gasten 9 00 Journaal 9.03 Ce soir, regionaal journaal 9.26 Quick et Flupke, tekenfilm 9.30 Journaal O.OO Contacts, verkeerstips 0.05 Ecran temoin: Terreur sur la ligne (When a stranger calls). Amerikaanse speelfilm uit 1979 van Fred Walton. Met Carol Kane. Rutanya Alda. Carmen Argenziano e.a. 3.00 Laatste journaal 30-23.40 Tribune économique et sociale 15.30 Blauer M on tag, magazine uit Frankfurt 16.15 Het programma met de muis 16.45 CCDie Kinder vom Mühlental, 13-delige serie voor de jeugd. Afl. 10: Der verrückte Traktor/ Mutter hat Geburtstag 17.15 Tagesschau 17.25 Der Prins muss her, tv-serte. Afl.: Der Herr der Unterwelt 18.26 Tageschau 18.30 Hier und Heute, regionaal nieuwsmagazine 18.52 Der Fahnder, politieserie. Afl.: Karl der Grosse 19.58 Programma-overzicht 20.00 mTagesschau 20.15 IDLiebling Kreuzberg, tv-se rie met Manfred Krug, Michael Kausch, Corinna Genest, e.a. Afl. 2: Glück kommt, Glück geht. Vandaag heeft onze ad vocaat de zaak Kubisch onder handen.: Een vader wil zijn kind bij een verkeersongeval naar het ziekenhuis brengen waar zijn broer werkt als arts. De politie dringt hem echter en ambulance én een ander zie kenhuis op. met alle gevolgen 20.59 Ein Platz an der Sonne, be kendmaking van de winnaars van de ARD-tv-loterij 21.00 Die Söldnerinsel, documentai re over legionairs die de Ko- moren, en eilandengroep bo ven Madagascar, veroverden 21.45 E Wieviel Demokratie ist as bitte? Cabaretprogramma van en met Mathias Richling 22.30 Tegesthemen 23.00 Panorama Europa: Tagabuch ffür meine Lieben (Naplo szer- meimnek), Hongaarse speel film uit 1986 van Marta Mesza- ros. Met Zsuzsa Czinkoczi, Anna Polony, Nan Jowlckl, e.a. Autobiografische film over de Hongaarse regisseuse Marta Meszaros 01.05 Tageschau 01.10 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.50 Programma-overzicht 15.55 Heuta 15.58 Enid Blyton: Fünf Freunde als Rettar in der Not, jeugdserie met Gary Russell, Michelle Gallagher, Marcus Harris e.a 16.20 Logo, jeugdjournaal 16.30 Technik für Kinder, natuur kundig programma voor kinde ren. Afl.: Mit heisser Luft in die Luft, van en met Volker Arzt 16.55 Haute 17.10 E Tele-tllustrierte, actualitei ten. sport en amusement 17.50 Trio mil vier Fëusten, tv-serle met Perry King. Joe Penny, Thorn Bray e.a. Afl.: In fremden Auftrag 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Der Kr&henbaum, tv-film naar de gelijknamige roman van Mathias Schroder. Met Chrls- toph Wendelmuth, llona GrU- bel, Ruth Hausmeister e.a. De auteur Michael Rost komt te rug naar zijn geboortedorp, waar zich zijn nieuwste roman afspeelt en stuit daar op te genstand 21.15 WISO, sociaal-economisch ma gazine 21.45 Heute-journal 22.15 Personenbeschraibung: Art Spiegelman - Von Katzan und Marthe Keiler speelt de hoofd rol in de gedramatiseerde do cumentaire 'Die Frau des Re porters'. Duitsland 2 om 23.00 uur. FOTO: AP Mfiusen, portret van deze Newyorkse striptekenaar voor volwassenen 23.00 Die Frau des Reporters, ge dramatiseerde documentaire van Heide Pils. Met Marthe Keller. Miguel Ehrenberg. Ale jandro Parodi e.a. 00.30 Heute DUITSLAND 3 18.00 Talakollag II: cursus Duits. Les 51 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktualle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 19.40 Raamprogramma van de re gionale studio's 20.00 Sag die Wahrheit, spelpro gramma gepresenteerd door Bernd Stephan 20.30 Sport-Platz: Böae Mien* zu gutem Spiel, portret van de zaalhandbal-trainer Petre Iva- nescu 21.00 Landesspiegel: Pazifist, Pro testant, Pofitiker, documentai re over het afscheid van Die- ther Posser, SPD-minister in Noordrijn-Westfalen 21.30 West 3 aktuell 21.45 Signals: Leistungsdruck in der Familie, documentaire over de prestatiedruk voor scholieren van de kant van de familie 22.30 Rückblende, informatieve se rie. Afl.: 510 jaar geleden: De bril 22.45 Blickpunkt Gesundheit: Vita mine - Zwischen Wahrheit und Wunderglauben, docu mentaire over zin en onzin van vitamine-kuren 23.15 Margret Thatchers Grossbri- tannien lm Spiegel der Ge- sellschaftklassen, portret van drie families uit verschillende sociale klassen In Engeland 00.00 Laatste nieuws 03 Ondertiteling via Teletekst !S Tweetalige of stereo-uitzending D Zwart/wit-uitzending ■E Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst SI Bij niet-Nederlandstallge zen ders: uitzending In orglnele ver sie met ondertitels K) Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orglnele versie met ondertitels BBC 1 16.00 Best of British, zesdelige serie over komische zaken waarop de Britten trots zijn 16.25 Watchdog, consumentenru briek 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Bananaman', 'Antiques Road show'. 'Laurel and Hardy', 'Jackanory' en 'Droids, The Adventures of R2D2 en C3PO' 17.55 Newsround, jeugdjournaal 18.05 Blue Peter, informatief kinder programma 18.35 Neighbours, Australische tv- serie met Francis Bell, David Glencie e.a. 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 Londen plus regionaal magazi- 20.00 Wogan, Terry Wogan ontvangt gasten in zijn praatprogramma 20.40 Watchdog, consumentenru- 21.05 The golden oldie picture show, muziekprogramma met hits uit het verleden, voorzien van nieuwe videoclips 21.30 EYou must be the husband (2). zesdelige comedyserie met o.a. Tim Brooke-Taylor en Dia ne Keene 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weerbericht 22.30 Panorama, actuele documen- 23.10 ETalking Pictures, tiendelige documentaireserie over de ge schiedenis van de Hollywood- film. Presentatie: Barry Nor man. Afl. 7: The Inmates take over the asylum, over het ein de van de grote studio's 00.00 Business matters, informatie ve serie. Afl.: Tale of two mills 00.25 Minstral of the dawn (4). zes delige serie waarin de zange res Mary O'Hara op verschil lende locaties Ierse liederen ten gehore brengt 00.55-01.00 Weerbericht BBC 2 16.00 Nieuws en weerbericht 16.03 Embassy World Indoor Bowls, rechtstreekse reportage vanuit Alexandra Palace 16.50 Nieuws en weerbericht 17.00 Advice Shop. informatief pro gramma gepresenteerd door Margo McDonald 17.30 Embassy World Indoor Bowls, rechtstreekse reportage 18.30 Tomorrow's world, weten schappelijk magazine 19.00 Embassy World Indoor Bowls, rechtstreekse reportage 19.50 D Those endearing young charms, Amerikaanse speel film uit 1945 van Lewis Allen. Met o.a. Robert Young en La- raine Day 21.10 m Horizon, wetenschappelijke documentaireserie. Afl.: Rules of engagement 22.00 Red awarf, zesdelige komische science-fictlonserie. Met Chris Barrle, Craig Charles, Danny John-Jules e.a. Afl. 4: Waiting for God 22.30 Moonlighting, Amerikaanse detectiveserie met Bruce Wil lis. Cybill Shephard e.a. Afl.: Tracks of my tears 23.15 Indelible evidence 23.50 Newsnight, actualiteitenmaga zine 00.35 Weerbericht 00.40 Samenvatting World Indoor Bowls 01 05-01.35 Open University SKY CHANNEL 16.00 E GD TV, popprogramma met Gary Davies 16.30 E UK Despatch, popprogram ma met Carolyn Marshall 17.00 The DJ Kat Show, kinderma gazine met Linda de Mol en DJ Kat rie 19.30 Black Sheep Squadron, avon- turenserie 20.30 The Insiders, avonturenserie 21.27 Europees weerbericht 21.30 Mobil Motorsport News 22.05 Spaans voetbal 23.00 E Soul in the City, poppro gramma 00.00 E Engelse Top 40, poppro gramma 00.57 Europees weerbericht 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 Catherine Wheel, rockdans- speclal van de choreografe Twyla Tharp op muziek van David Byrne 02.30 Art at Sotheby's: collectable* 02.40-03.00 Lalique Glass from Bonhams SUPER CHANNEL 16.00 Ninno Firetto Totally Live, popprogramma 17.00 Formula One, popprogramma 18.00 Super Sonic, popprogramma 19.00 Going for gold, quiz 19.25 Europees weerbericht 19.30 Wild South, natuurfilmserie 20.00 The Goodies, comedyserie 20.30 It's Garry Shandling's Show, comedyserie 21.00 Bamaby Jones, misdaadserie 21.55 The Ski report 22.00 Super Channel News 22.30 Europees weerbericht 22.35 Monday Night Football 23.35 Wrestling 00.25 Super sonic 01.25-02.25 Formula One MTV EUROPE 16.00 Ray Cokes 16.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladi um in New York 17.00 3 From 1 at 5: Johnny Hates 17.15 Ray Cokes, met van 19.00- 19.30 Remote control, spelpro gramma 20.00 Marcel Vanthilt 22.00 XPO, nieuwe videoclips met Ray Cokes (herh.) 23.00 Marcel Vanthilt 00.00 Club MTV (herh.) 00.30 Marcel Vanthilt 01.00-06.00 Gast-vj TV 5 16.05 Du relief i la carte 16.35 Au nord du 60eme 17.05 Dominique 17.30 Felix et Ciboulette 17.45 Telefrangais 18.00 Rócréation 18.40 Des chiffres et des lettres 18.55 Nieuwsoverzicht 19.00 Nouveau Monde 20.00 Concert Ravel-Grieg 20.50 Frederic Back 21.20 Nous n'irons plus au bols 22.00 Journaal 22.30 Nord/Sud 23.t0-23.30 Au nord du 60eéme NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven TROS 15.30 Roeco's rad van avontuur 15.45 All op Melmac (Ani mated A If), tekenfilmserie 16.10 TROS Mini Theater Appeltje voor de dorst, tweede van een serie van vier kindermusicals, gespeeld door leerlingen van een basisschool 16.35 TROS Nieuwsshow, familieprogram ma NOS 17.30 Vi«-Journaal TROS 17.46 TROS Popformule DUITSLAND 1 09.45 ZDF-Info Verbraucher, consu- mententips 10.00 Heute 10.03 (3 Pa norama Europa: Ein Opa kommt sal tan allein (herh.) 11.40 Wieviel De mokratie 1st es bitte? 12.25 Globus - Die Welt von der wir leben (herh.) 12.55 Persoverzicht 13.00-13.15 Heute 15.20 Tagesschau 15.30 Frauengeschlchten, portret van de uitgeefster Antje Kunstmann 16.15 Spess am Dienstag, kinderprogram ma 17.15 Tagesschau 17.25 Die glückliche Familie, tv-serie DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 13.15-13.45 Natur und Medizin 15.50 Program- ma-overzicht 15.55 Heute 15.58 Enid Blyton: Fünf Freunde und der Zau- berer Wu (1), jeugdserie 16.20 Logo, jeugdjournaal 16.30 Enid Blyton: Fünf Freunde und der Zauberer Wu (2) 16.55 Heute 17.10 Tele-llluJ etrierte 17.45 All, comedyserie BBC 1 07.35 BLeon Errol in Walking back home 07.55 Weerbericht 08.00 Bre akfast Time, ontbijttelevisle 10.00 Nieuws 10.05 Open air (1) 10.20 Kil- roy 11.00 Nieuws 11.05 Going for gold 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 Open sir (2) 13.00 Nieuws 13.05 Day time live 14.00 Journaal 14.30 SKY CHANNEL 07.30 DJ Kat Wake-Up Club 07.35 DJ Kat Show 08.35 1 Sky Trax 13.05 Another World 14.00 City lights 14.30 Motorsport* News 15.00 Transformers 15.30 Ski-boy 16.00 S Monsters of Rock 17.00 DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Supertime 08.00 Nino Firetto 09.00 Sons A Daughters 09.25 Indi an cookery 09.50 Safe a life 10.00 Tennis that counts 10.30 Sporting chance 11.00 Super soul 11.30 Three of a Kind 12.00 Ancient lives 13.00 Going for Gold 13.25 Weerbe richt 13.30 Sons A Daughters 14.00 Barnaby Jones 14.55 Weerbericht 15.00 Supertime 16.00 Nino Firetto 17.00 Formula One RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Op de eerste rang. 22.50 Bewogen grensgangers. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02-07.00 AVRO's nachtdienst RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 18.03 EO: Tijdsein. 18.25 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 AVRO: Get back. 20.02 Muziek met MetA. 22.02 Candlelight. 23.02 Droomgeheimen RADIO 4 18.02 VARA: Blazers magazine. 18.30 De Klassieken. 20.00 Nieuws. 20.02 De VARA Matinee. 22.00 Jazz-op-vier 23.00 Het zout in de pap RADIO 5 18.10 Chips die je niet kunt eten. 18.30 NOS: Programma voor blinden. 18.40 Kleine zendgemachtigden. 19.00 Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Portrettekenen. 21.00 De Moestuin. 21.30 Pronto 22.00 Rockschool II. 22.30 Slapen kun je leren. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. Omroep Rijnland: (Via FM-fre- quentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op maandag 19.00 Leiderdorp Lokaal 20.00-21.30 Turks programma. Verder als radio 1 Radio Rijnmond: 17.00- 19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Lekenmoraal en filosofie. 19.10 Actueel. 19.33 BRT Combo. 20.03 Tropical. 21.03 Pronto. 21.30 Hafabra. 22.05 Parlando, lit. progr. 23.10 Easy listening in jazzy sfeertje. 2320-0240 Twee tot twee BRT 2 18.00 Bistro Gèrard 19.10 Popmuziek 22.05 Muziek 23.30-02.00 Twee tot twee BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Gitaarmuziek van Sor. 19.00 Culturele kroniek. 19.45 Componistentribune. 20.30 FW 21.45 Divertimento van Bartók. 22.30 Blues Jazz. 23.15 Kamermuziek. MORGEN MTV EUROPE 06.00 Marcel Vanthilt 11.00 Maiken Wexo 12.00 Remote control (herh.) 12.30 Maiken Wexo 15.00 Jeny ForSkes RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 KRO: Echo-magazine. 07.15 Het levende woord. 07.30 Nieuws. 07.33 Echo-magazine. 08.50 Postbus 900. 09.02 Ratel-vooraankondlglng. 09.05 Met de KRO. met Anne. 10.02 KRO's Schone Kunsten. 10.05 Ratel. 12.0$ KRO's Schone Kunsten. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 AVRO: Auto in? AVRO aan! 09.03 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.03 Vrouw zijn. 11.30 Ik zou wel eens willen weten. 11.58 EO- Metterdaad hulpverlening. 12.03 Lunchtime-magazine 13.03 Tijdsein 1320 VPRO: De plantage. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 VARA: Holland wordt wakker! 09.03 Wessel van Diepen. 11.03 Angelique. 12.03 VARA's Steen Beenshow. 14.03 Twee meter de lucht in. 16.03 De verrukkelijke vijftien RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 TROS: Een goede morgen met staatssecretaris Yvonne van 09.00 Continu Klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 12.30 Nieuwe klassieke platen. 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke Top 10. 13.30 Belcantorium. 16.00 NCRV: Het kunstbedrijf. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Kijken in de toekomst. 10.00 De wereld zingt Gods lof. 10.50 Tekst en uitleg. 11.00 Studio 55. 12.00 Nieuws. 12.05 De verdieping. 12^45 Historici en religie. 13.00 Nieuws. 13.10 Nederland en zijn buren. 13.30 NCRV- Leerspiegel. 14.15 Meet Mr. Money. 14.30 TELEAC: Aids. 15.00 NOS: Schone wereld. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchuur. Radio Rijn mond: 07.00 Ochtendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchprogram- ma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00- 17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met I wakker. 06.20 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Tussendoor 14.03 78 Toerentijd. 15.03 Zo d'ouden zongen. BRT 2 05.30 Sjapoo 08.12 VZW Hoop doet leven. 09.50 Culturele act. 10.03 Broccoli. 12.00 Muziek en info. 13.10 Toemaat. 13.15 Vlaamse levensliedjes. 13^5 Orgelrecital. 14.00 De gewapende man. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 06.15 Werk van componisten die aan het Hof te Munchen werkten. 09.15 Brahms Limited. 10.00 Schoolradio. 11.00 Van eigen bodem. 1240 Werk van Francisco Durante en zijn leerlingen. 13.10 Actueel. 1325 Koorfestival Arnhem. 14.15 Badinerie. 1425 Britten en Wolf op tekst van Michelangelo. 1*» De componist over de schilder

Leidse Courant | 1988 | | pagina 11