Mare Borghans ex-diplomaat op sportschoenen sportuitslagen „Voetbalvandalen gaat het alleen om het schokeffect" Weer een relletje in atletiekkamp Indoorsoccer in geldnood Tennisteam behaalt eerste overwinning - SPORT £eidac6oma/nt VRIJDAG 4 MAART 1988 PAGINA 9 BASKETBAL EC landskampioenen heren Tracer Milan (Ita) - Maccabl Tel Aviv (Isr) 113-81, Saturn Köln (Wdl) - Aris Salonikl (Gri) 98-100, Partizan Belgra do (Joe) - Fc Barcelona (Spa) 96-90. Stand na 11 wedstrijden: 1. Belgrado 21 punten, 2. Saloniki 18, 3. Milan 18, 4. FC Barcelona 16, 5. Tel Aviv 16, 6. Orthez 15, 7. Köln 15, 8. Den Bosch 13. BILJARTEN Grand Prix driebanden Rotterdam Tweede ronde: Weijenburg-Van Kuljk (Oudenbosch) 50-39/53; Gieskens-De Ridder (Rotterdam) 50- 29/44. SCHAKEN Toernooi Linares Achtste ronde: lllescas (Spa) - Nikolic (Joe) afgebroken, Ljubojevic (Joe) - Chandler (GBr) afgebroken, Nunn (GBr) - Beljavski (Sov) afgebroken. Timman (Ned) - Joesoepov (Sov) 1/2- 1/2, Portisch (Hon) - Tsiboerdanidze (Sov) afgebroken, Georgiev (Bul) - Hjartarson (Ijsl) 1/2-1/2. Stand: 1. Timman 7 punten, 2. Bel javski 4 1/2 en 1 afg., 3. Joesoepov 4 1/2, 4. Ljubojevic, Nunn en Chandler 4 en 1 afg., 7. Portisch en lllescas 3 1/2 en 1 afg., 9. Georgiev en Hjartar son 3 1/2. 11. Nikolic 1 1/2, 12. Tsi boerdanidze 1/2 en 1 afg. VOLLEYBAL Eredivisie heren: VCL - VCG 0-3 (12-15, 4-15, 7-15) halve finales beker dames, eerste duel: Longa'59 - Orion 3-0 (15-5, 16-14, 15-7) BASKETBAL Kampioenspoule dames: Canadians Hoofddorp 48-69. WIELRENNEN Ronde van Murcia Derde etappe: 1. Hermans (Ned) de 129 km in 3 uur en 14 minuten. 2. Van Brabant (Bel), 3. Gonzalez (Spa), 4. Iglesias (Spa), 5. Canellas (Spa), 6. Moreda (Spa), 7. ex aequo het pelo ton in dezelfde tijd als Hermans. Algemeen klassement: 1. Hermans 12 uur. 10 minuten en 32 seconden, 2. Van Brabant, 3. Moreda, 4. Quecedo (Spa), 5. Philipp (Fra), 6 Gaston (Spa), 7. Carrera (Spa), 8. Florit (Spa), 9. Chozas (Spa). 10. Hernandez (Spa) allen in dezelfde tijd als Hermans. PAARDESPORT Koersen van Wolvega: EERSTE KOERS. 1900 meter: 1. Crack Boshoeve (M. Eeken) 2.45,6 - 1.27,2, 2. Carllewis Juweel, 3. Bon- trio. Niet gestart: Chokey Treen. Toto: winnend 6,20, plaats 1,40 1,20 1,70, koppel 10,00, trio 128,10. TWEEDE KOERS, 1900 meter: 1. Cha Cha Marco (T. Smeding) 2.37,5 - 1.22,9, 2. Chantal Ge. 3. Alysses V. Toto: winnend 1,60, plaats 1,00, 1,00, koppel 3,90, trio 16,20. DERDE KOERS, 1900 meter: 1. Cesa- ro Speed (F. Handelaar) 2.38,9 - 1.23,6, 2. Alezan, 3. Arjan Morgan. Toto: winnend 1,70, plaats 2,00, 1,80, koppel 7,30, trio 39,90. VIERDE KOERS. 2240 meter: 1. Bas tille (J. Pool) 3.06,2 - 1.23,1, 2. Bea Crown, 3. Boemerang. Toto: winnend 4,80, plaats 1,70 1,30 1,30, koppel 7,00, trio 108,40. VIJFDE KOERS, 1900 meter: 1. Abba Neyenrode (Mej. G. Posthumus) 2.36,3 - 1.22,3, 2. Annigje S, 3. Aras de la Vesta. Niet gestart: Zworthy Dean. Toto: winnend 2,30, plaats 1,00 1,40 1,00, koppel 8,50, trio 37,20. ZESDE KOERS. 2240 meter 1. Ange- liqu Grolloo (M. Eeken) 3.03,7 - 1.22,0, 2. Agatha Odilia, 3. Zep Star Last. Niet gestart: Yarell Gallant, Award Frisia, Ablacky Casindra. Toto: winnend 2,70, plaats 1,90 1,80, kop pel 26,70, trio 54,10. ZEVENDE KOERS, 1609 meter: 1. Wl- sako Prinses (Mej. K. de Glee) 2.10,3 - 1.21,0, 2. Zimpulse S, 3. Amerie Uit huizen. Toto: winnend 7,80, plaats 1,70 1,10 1,30, koppel 13,10, trio 162,60. Totalisatoromzet: 190.711,00 TENNIS EK landenteam* Zürich Groep 1: Tsjechoslowaklje - Groot- Brittannié 3-0: Korda - Castle 6-4, 6- 3, Srejber - Bates 4-6, 6-3, 6-4, Nova- cek/Navratil - Castle/Bates 6-3, 3-6, 6-3. Groep 2: West-Dultsland - Nederland: Osterthun - Oosting 6-7 (3-7). 6-2. 6- 2, Steeb - Schapers 6-4, 2-6, 3-6, Schapers/Van Boeckel - Kühnen- /Steeb 6-4, 6-7 (4-7), 6-4. Van Oppen in het ongelijk DEN HAAG De commissie van beroep van de Nederland se Bridge Bond heeft de Am sterdamse bridger Carol van Oppen, die via een kort geding toelating tot de selectiewed strijden voor het Nederlands team heeft geëist, in het onge lijk gesteld. De commissie is van mening dat er goede gron den aanwezig waren om de se lectiewedstrijden op een ande re datum vast te stellen dan oorspronkelijk gepubliceerd. Wel meent de commissie dat in de besluitvorming te weinig rekening is gehouden met de problemen die de nieuwe speeldata voor betrokkenen, in dit geval Van Oppen, konden opleveren. De commissie van beroep heeft de selectiecom missie daarom opgedragen als nog te beslissen of het paar Van Oppen-Rebattu tot de se lectie zou zijn toegelaten in dien dat paar op de nieuwe da tum wel beschikbaar zou zijn geweest. De president van de rechtbank in Den Haag doet dinsdag uitspraak in het kort geding over deze zaak. Grietje Mulder reserve voor WK schaatsen DEN HAAG Yvonne van Gennip en Marieke Stam zijn de enige Calgarygangers, die deel uitmaken van de Neder landse ploeg voor de wereldti telstrijd schaatsen dames, die in het weekeinde van 12 en 13 maart in de Noorse plaats Skiën wordt gehouden. De an dere rijdsters zijn Marga Preu- ter en Petra Moolhuizen. Re serve is Grietje Mulder. Sportprijsvragen DEN HAAG - De gegevens van de sportprijsvragen zijn. cijferspel 8 A: 1 x bruto 100.000 gulden; toto 8 A: eerste priis: 5 x f. 1228,50, tweede prijs; 130 x f. 31,50, derde prijs: 1019 x f. 9,80. Roodenburg oefent tegen Willem II LEIDEN Zondagtweedek lasser Roodenburg oefent mor gen tegen de dit seizoen zo succesvolle eredivisionist Wil lem II. De wedstrijd begint om 12.00 uur en wordt gespeeld op het Leidse Sportpark Noord. Remise voor Jan Timman LINARES Jan Timman heeft zijn superieure lei derspositie in het schaak toernooi van Linares ge-' consolideerd door in de achtste ronde remise te spelen met de Sovjetrus Artoer Joesoepov. Tim man, die wit had, heeft nu zeven punten uit acht par tijen. Hij heeft een voorlo pige voorsprong van twee en een half punt op de Sovjetrus Alexander Bel javski, die zijn partij met de Brit John Nunn afbrak. Geen enkele speler kwam in de eerste zitting van de achtste ronde tot winst. Zaak Ajax op 23 maart voor tuchtcommissie ZEIST De strafzaak tegen Ajax zal op 23 maart door de tuchtcommissie mondeling worden behandeld. Ajax was door de commis sie in staat van beschuldiging gesteld na de wanordelijkheden voor het duel met PSV op 7 februari. Ajax had om mondelinge behande ling verzocht. De Amsterdamse vereniging heeft nog een voorwaardelijke straf lopen we gens ongeregeldheden bij FC Den Haag - Ajax van 1 maart 1987. De andere clubs, die even eens in aanvaring met de tuchtcommissie zijn gekomen in de afgelopen maand wegens wan gedrag van hun supporters, hebben geen ver zoek ingediend voor een mondelinge behande ling. De tuchtcommissie heeft twee trainers be straft wegens ontoelaatbaar gedrag aan de rand van het speelveld. Foppe de Haan (Heer enveen) kreeg een boete van 100 gulden, San- dor Popovic (SVV) een berisping. Hermans wint ook de derde etappe JUMILLA Mathieu Hermans heeft donderdag zijn derde ach tereenvolgende etappezege be haald in de Ronde van Murcia. Hij was wederom de snelste in een massasprint aan het einde van de derde rit over 129 kilo meter van Alhama naar Jumil- la. Tweede werd de Belg Bennie van Brabant en derde de Spaan se kampioen Juan Carlos Gon zalez. Het was de zesde zege van Hermans, lid van de ploeg van Perurena, in dit nog jonge wie- Ierseizoen. De etappe moest met vijftig kilometer worden inge kort wegens de sneeuwval. De rittenwedstrijd duurt nog tot en met zondag. Verduyn Lunel bezoekt EK Atletiek Budapest DEN HAAG De Haagse wethouder J. Ver duyn Lunel bezoekt dit weekeinde de Europese kampioenschappen Indooratletiek in het Hon gaarse Budapest. Het bezoek heeft te maken met de voorbereidingen van de Europese Kampioen schappen Indooratletiek die in 1989 in Den Haag worden gehouden. Tijdens de onlangs ge houden nationale indoorkampioenschappen in de Haagse Houtrusthallen liet Verduyn Lunel weten dat Den Haag overweegt na de Europese kampioenschappen in 1989 aansluitend in 1991 ook de wereldkampioenschappen Indooratletiek te organiseren. Tijdens zijn reisje n^ar Honga rije, dat overigens op uitnodiging van de Ko ninklijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) gebeurt, gaat de Haagse wethouder besprekin gen voeren met de organisatoren van de EK In dooratletiek. In 1989 is de Hongaarse hoofdstad ook de gastheer voor de WK indooratletiek. Haar en Nijholt weg bij Haarlem HAARLEM Martin Haar en Luc Nijholt zijn met on middellijke ingang bij Haarlem vertrokken. De transfer vrije Haar (35), die na een achillespeesoperatie op de re servebank terecht kwam, tekende bij Sparta. Nijholt, die een doorlopend contract met Haarlem heeft, wordt voor een periode van drie maanden uitgeleend aan AZ. Aan het eind van het seizoen zullen beide clubs rond de tafel gaan zitten om te praten over een eventueel definitief vertrek. Beide spelers maken het komend weekeinde hun debuut bij de nieuwe werkgever. Haar speelt zondag met Sparta tegen Willem II, Nijholt, wiens transfer naar Leicester City eerder deze week afketste, ontvangt met AZ zaterdag zijn oude werkgever. De Graafschap heeft voor de rest van het seizoen Reza Uitman (20) van Feye- noord gehuurd. Uitman is een aanvaller, die tot nu toe zelden in het eerste elftal van Feyenoord speelde. Jerry de Jong verruilde Telstar voor Heerenveen. Louati bokst in Amicitia DEN HAAG Mourad Louati bokst komende maandag tegen Harald Schulte de hoofdpartij over zes ronden op de boks avond in het Haagse Amicitia. De partij van Louati begint omstreeks 21.00 uur. In de A- klasse, waarvan de wedstrij den om 20.00 uur beginnen, worden daarnaast de duels ge bokst van Chris van Veen (te gen Madretsma), Mustafa Aj- bar (tegen Eemeling) en Mar vin Hennep (tegen Steutel). Jimmy Bartes komt als gevolg van een aanval van darm stoornis niet in de ring. De or ganisatie heeft daarom de prij zen met vijf gulden verlaagd. BELGISCH RAPPORT: LEUVEN „Gewelddadige voetbalsupporters nemen vaak hun toevlucht tot extreem rechtse ideeen om hun omge ving te shockeren. Dit ver- Schijnsel is te betitelen als „sim plistisch rechts-extremisme" omdat de jongeren veelal niet de strekking van de door hen uitgedragen ideeen en symbo len uit die hoek beseffen en het hen uitsluitend om het schok effect te doen is. Niettemin- be staat het gevaar dat dergelijke rechtse ideologieën verder worden verspreid door het grensoverschrijdende karakter van het voetbalgeweld". Dit stelt Lode Walgrave, een van de samenstellers van het lang verwachte Belgisch rap port over voetbalvandalisme, dat is samengesteld door een aantal wetenschappelijke mede werkers van de universiteit van Leuven op verzoek van de mi nister van binnenlandse zaken ten tijde van het Heizeldrama in 1985, Charles-Ferdinand No- thomb. Volgens het rapport moeten voetbalclubs initiatieven ont wikkelen waardoor de vanda len uit hun maatschappelijk iso lement worden gehaald. In het rapport wordt vastge steld dat er tussen de geweldda dige supportersscharen van veel bekende Europese voetbal clubs nauwe contacten bestaan en dat zij hard geweld bij el kaar aanmoedigen. Als voor beeld van dit soort samenwer king wordt in het rapport ge noemd dat de aanhang van FC Antwerp steeds kan rekenen op de steun van relschoppers on der de supportersaanhang van PSV en Feijenoord en die van het Britse Chelsea. Afgelopen zaterdag toen lijstaanvoerder Antwerp tegen rivaal Club Brugge uitkwam waren in het stadion weer verschillende vlaggen van Feijenoord te zien. De supporters van Antwerp werden door de Rotterdamse steun aangemoedigd om nog grotere rellen te trappen dan normaal. Ze vernielden onder meer enkele bussen en een po litieman werd ernstig gewond. Het onderzoeksteam van Wal grave heeft niet alleen litera tuurstudie verricht en statis tisch materiaal over voetbalge weld geraadpleegd, maar het afgelopen seizoen ook de situa tie in de stadions van nabij ge observeerd bij 55 wedstrijden. Daarnaast hadden de onderzoe kers uitvoerige gesprekken met ruim 30 bekende voetbalvanda len en werden een kleine 150 politieverslagen over voetbal rellen onder de loep genomen. BUDAPEST Nog voordat vanmiddeg (vrijdag) de Nederlandse atletiekselectie in Budapest arriveerde voor deelname aan de Europese kampioenschappen was het eerste relletje al geboren. Inzet was, alweer, Nelli Cooman, maar de Rotterdamse kandidate voor goud op de 60 meter wenste er ditmaal (nog) geen groot probleem van te maken. Zij concentreert zich op de finale van haar onderdeel, waarvoor zondagavond om 17.35 uur het startschot klinkt. Bij de wereldkampioenschappen in Rome afgelopen zomer be trof Nelli's onvrede vooral haar onderkomen, dat ze in opdracht van de Naderlandse atletiekunie temidden van haar collega sporters moest zoeken. Legio zijn ook de ruzies over haar bana nen-reclame, maar in de Hongaarse hoofdstad gaat het ditmaal om haar trainer. De sprintster heeft zich er inmiddels wel bij neergelegd dat haar persoonlijke begeleider Henk Kraayenhof niet op bondskosten mocht meereizen, maar groot was deze week haar verbazing toen bleek dat Toine van de Goolberg, bondscoach van de damessprintselectie, niet in Budapest aanwe zig zou zijn en wél Haico Scharn, echtgenoot van Coomans con currente Els Vader. Scharn is door de atletiekunie wél toege voegd aan de officiële begeleidingscommissie. Titelhoudster Cooman, die goede hoop heeft op een verbetering van haar wereldrecord op de 60 meter (7,00 seconde), verblijft al een week in Budapest. Op de indoor-atletiekaccommodatie naast het fraaie Nép-stadion trainde ze op een vloer die haar wel ligt. „De baan veert goed en is dus in het voordeel van Nelli", rap porteerde ploeggenoot Emiel Mellaard gisteren. Ook verspringer (en hordenloper) Mellaard traint al enkele dagen in Budapest, samen met hardloper Mare Borghans. De overige Nederlandse atleten arriveerden pas vanmiddag en waren daarmee zo onge veer de laatsten van de Europese atleten die komend weekeinde aan de start van de Europese titelstrijd verschijnen. Zij acteren morgen en overmorgen in een hal waar een doordringende verflucht hangt, als gevolg van nog deze week uitgevoerde her stelwerkzaamheden. „En de temperatuur kan hier enorm oplo pen", roepen Mellaard en Borghans gisteren in koor. ROB LANGEVELD DALLAS De Major Indoor Soccer League (MISL) verkeert in ernstige financiële problemen. De eigenaren hebben in verband daarmee de spelersvakbond een voorstel gedaan om de salaris sen per club met bijna vierhonderdduizend dollar omlaag te brengen. Dat betekent een vermindering van dertig procent. Mochten de spelers er niet mee akkoord gaan zal de MISL in juni ophouden te bestaan zo dreigen de clubs. De huidige cao is in 1986 afgesloten en heeft een looptijd van driejaar. Daarin is o.a. bepaald dat per club 1.275.000 dollar aan spelerssalarissen mag worden uitgegeven. Dat bedrag moet nu worden teruggebracht tot 898.000 dollar om te kunnen overle ven. Daarvan moeten de clubs achttien profs en vier amateurs betalen. Êddie Edwards the Eagle kwam gisteren thuis in Cheltenham in Engeland. Daar stond een massa mensen de korte-afstandschansspringer op te wachten om hem te huldigen voor zijn formidabele olympische prestaties. FOTO' AP BUDAPEST Een inter nationale topatleet zal-ie nooit worden en Mare Borghans is zelf de eerste om zich dat te realiseren. ,,Ik ben al 27 jaar oud en zou nu op mijn top moeten zijn", meldt hij zonder een centje pijn. Een operatie aan een achillespees wierp het Limburgse hardloopta lent jaren geleden flink terug in zijn sportontwik keling, maar achteraf be zien is Borghans daar niet eens zo rouwig om. Waar andere atleten steen en been zouden klagen over dergelijk onfortuin, meldt hij: „Door die blessure heb ik al vroeg de keer zijde leren kennen en de relativiteit van de atle- tieksport ingezien. Er zijn nog een heleboel andere dingen in het leven". De visie van Borghans druist in tegen die van lde andere twaalf topatleten, die dit weekeinde in Budapest de Nederlandse eer verdedigen. Op jacht naar succes riéhten de meesten zich (noodge dwongen) volledig op hun sport. Maar zij hebben dan ook geen drs. voor hun naam „Inderdaad zijn er maar wei nig atleten die zijn afgestu deerd", weet de doctorandus economie, die weer bijna da gelijks op sportschoenen staat. „Ja, een paar lui zitten op een universiteit in Amerika, maar de inhoud van die titels is be duidend minder". Mare Borg hans heeft zelf ook in de VS gestudeerd, geeft hij toe. „Eerst om me te koppelen aan de atletiek, maar later zuiver voor de studie". Dat was in het begin van de jaren tachtig toen de in Beek geboren vrijbuiter nog kon bogen op drie nationale jeug- drecords (200 meter steeple, 3000 en 5000 meter). In zijn eerste seniorenjaar (1980) on derging Borghans de in dub bel opzicht verlossende opera tie. Het was de aanzet tot zijn genezing, maar vooral tot ver ruiming van de geest. „Wat ben ik blij dat ik niet alles op het atletiek heb gezet", ver zucht hij oprecht. Diplomatenklasje Borghans meldde zich in 1985 bij het zogenaamde „diploma tenklasje" van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Hij verhuisde daartoe naar Den Haag (maar bleef lopen voor het Limburgse Unitas) en combineerde de ambtenarij met de sport. „Ik had toen al half afscheid genomen van de atletiek. Die opleiding bij het ministerie' vergde een hele boel tijd en het werk vervol gens ook". Borghans, de vriendelijkheid zelve, herstelde echter tegelij kertijd goed van zijn kwet suur en kon het lopen niet la ten. 's Middags zat-ie keurig met een stropdas achter zijn bureau en 's avonds sprintte hij over de middellange af standen of bij een veldcross. Als „beleidsmedewerker in- ter-Amerikaanse bank" ver toefde hij zevenmaal bij on derhandelingen in onder meer Latijns-Amerika, temid den van notabelen uit 47 lan den. „Dat was een hele leuke baan, waarin ik heel zelfstan dig kon werken". Per januari j.l. moest dat ech ter afgelopen zijn, omdat drs. Borghans nou eenmaal was opgeleid tot diplomaat en dus ook naar het buitenland dien de te vertrekken. „Op zich had ik daar geen bezwaar te gen, maar het eerste dat me werd aangeboden was om in Toronto het staatsbezoek van koningin Beatrix in mei a.s. te gaan voorbereiden. Het vol gende: alternatief vluchtelin genzaken regelen in Colombo op Sri Lanka". Onhebbelijk Bij het ministerie heeft men de volgens Borghans onheb belijke gewoonte mensen te laten functioneren in werk dat juist niet hun specialiteit is. „Iemand die Arabisch heeft gestudeerd wordt bij voorkeur naar Japan ge stuurd", moppert de diplo Marc Borghans (net niet zichtbaar naast Han Kulker - nr 53) vindt zichzelf een relativerend bui tenbeentje in de Nederlandse EK-atletiekploeg in Budapest. foto: sp maat. Ex-diplomaat eigenlijk, want hij heeft inmiddels een betrekking gevonden in de bankwereld. „Ik ben pas naar Amsterdam verhuisd. Anders had ik nu in Toronto geze ten", constateert hij met zicht; bare tevredenheid over zijn besluit. En nu zit hij dus in Budapest, wat eigenlijk niet bepaald de bedoeling was van zijn nieuwe werkgever. Borg hans zou immers op 1 maart hebben moeten beginnen, maar vroeg de eerste de beste week meteen maar onbetaald verlof aan. „Dit EK is natuur lijk te mooi om te laten lo pen", glundert hij breeduit. „Mijn laatste EK was negen jaar geleden. Toen was ik nog junior!". Opleving Zijn uitzending naar Honga rije is het gevolg van een ook voor Borghans nogal verras sende opleving. Naast zijn succesjes als crosser verbeter de hij ook op de 1500 meter zijn eigen oer-oude persoon lijk record (3.39,02 op de bui tenbaan). „Na een hiaat van vier, vijf jaar heb ik opeens de opgaande lijn weer te pakken. Mijn indoor-record is 3.41,64, en dat is maar twee seconden boven het nationaal record". Waarmee voor Borghans (die in Budapest geen concurrentie heeft van de thuisgebleven Han Kulker) in theorie zelfs nog de Spelen in Seoel in beeld verschijnen. „Tja, dat kun je wel zeggen. De limiet- tijd is 3.37 en als verschil tus sen binnen en buiten mag je een seconde of vier rekenen. Tot afgelopen winter had ik de Spelen voor absoluut on mogelijk gehouden, maar nu mag ik er een beetje aan gaan denken". Om vervolgens ge heel in stijl weer over te gaan tot de orde van de dag. „Eerst krijgen we de EK hier in Bu dapest. Want ik kom natuur lijk wel degelijk voor die wedstrijden. Laat dat duide lijk zijn. Ik ben hier natuur lijk niet om de stad te bekij ken, hoewel die natuurlijk best mooi is". En dus start hij morgenmid dag in de .seriewedstrijden. „Het zou al mooi zijn als ik de finale van zondag haal. Maar pas op: ik ben een perfectio nist, hoor. Ik wil er het aller beste van zien te maken. Al leenergens blijf ik altijd het relatieve van mijn sport inzien. Inderdaad, als ik som migen hier bezig zie, heb ik echt wel mijn bedenkingen. Nee, ik noem geen namen. Maar ik zal dit weekeinde mijn ogen goed de kost geven. Zoals die atleten bijvoorbeeld met elkaar omgaan; dat is niet alleen voer voor psychologen, maar ook voor mij. Ik kijk er naar ter lering en vermaak. Ja hoor, je mag me best een buitenbeentje noemen". ROB LANGEVELD Eddie weer thuis ZURICH Nederland heeft in zijn eerste wedstrijd voor het tennistoernooi om het Eu ropees kampioenschap voor landenteams gisteren in Zü rich een zwaar bevochten overwinning van 2-1 op West- Duitsland behaald. Nadat Menno Oosting in drie sets had verloren van Ricki Osterthun (7-6, 2-6, 2-6) zege vierde Michiel Schapers even eens in drie sets over Carl- Uwe Steeb (4-6, 6-2, 6-3). Voor de Rotterdammer was het de tweede keer in zes dagen, dat hij Steeb bedwong. Vorige week zaterdag scoorde hij tweemaal 6-4 in de halve fina les van het Grand Prix-toer- nooi in Metz. In het beslissende dubbelspel tussen Schapers en Huub van Boeckel aan de ene kant en Patrick Kühnen met Steeb aan de andere kant waren de koppels aan elkaar gewaagd. Pas na twee uur en tien minu ten slaagden de Nederlanders er in de overwinning binnen te halen: 6-4, 6-7 (4-7), 6-4. De gehele wedstrijd had ruim ze ven uur in beslag genomen. Nederland speelt nu morgen zijn tweede wedstrijd voor groep 2 tegen Zwitserland, dat vandaag tegen West-Duitsland aantreedt. In groep 1 begon Tsjechoslowakije overtuigend met een maximale overwin- ning op Groot-Brittannië (3-0). Menno Oosting (foto) kon het niet bolwerken tegen Ricky Osterthun.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9