Freek de Jonge voor zijn vertrek naar Amerika met „Damestasje"op VPRO-tv - RADIO/TELEVISIE CeidaeSommit VRIJDAG 4 MAART 1988 PAGINA 17 VAN JE FAMILIE I MOETJE HET HEBBEN" I HILVERSUM Komend na- jaar gaat KRO-tv de serie „Van I je familie moet je het hebben" I uitzenden. Daarin komen men sen aan het woord die vertellen over hun familiebanden, die zo wel vrolijk, droevig als ontroe rend kunnen zijn. Degenen die zich voor de camera over hun I familiebanden willen uitlaten, kunnen zich opgeven bij KRO- tv, „Van je familie", Postbus 9000. 1201 DH Hilversum. De serie wordt samengesteld door Ria Groeneveld en Eric Latour. Zij zaten in het verleden in het redactieteam van o.a. het suc cesvolle „Ik hou van jou". Engele les voor wie op reis gaan HILVERSUM Op 14 maart a.s. gaat de nieuwe vakantiecursus Engels „Hello England" van start. De cursus is bedoeld voor hen die al luisterend en sprekend het Engels onder de knie willen krijgen of op willen frissen voordat ze op reis gaan. „Hello England" begint taalkundig gezien bij het begin. Er wordt van uit gegaan dat men een beetje vertrouwd is met de klan ken van de Engelse taal. Het tempo van de lessen ligt met name voor de echte beginner nogal hoog. Dit tempo is noodzakelijk om in vijf lessen een weliswaar beperkte maar zeer toepas selijke kennis te kunnen opbouwen. De cursus wordt verschillende malen in het voorjaar uitgezonden. Hier door kan de cursist de aan geboden stof optimaal oefe nen. „Hello England" vormt een voorbereiding op de cursus „You're welco me", Engels voor beginners, die in het najaar start. „Hel lo England" gaat uit van onderwerpen en situaties die men op reis kan tegen komen. Aan de hand van dialogen, die op cassette zijn te beluisteren - en in het begeleidend boek na te le zen - leert de cursist woorden en structuren, die hem of haar in staat stellen zich op vakantie geen knol len voor citroenen te laten verkopen. „Hello England" wordt ingeleid met een pro gramma van een half uur. Daarin wordt verteld wat de cursist van de cursus kan verwachten. De tv-les wordt uitgezonden op maandag 14 maart 1988 van 23.05-23.35 uur op Ned. 2. De les wordt herhaald op zbndag 10 april, dinsdag 12 april, en zondag 8 mei van 18.30-19.00 uur via Ned. 3. HILVERSUM Freek de Jon ge koestert het plan naar Ame rika af te reizen. Hij neemt vrouw en kinderen mee. Gaat daar voor enige tijd wonen. Be valt het hem. dan keert hij niet meer terug. Misschien maakt hij daar net zo n carrière als hier. Alleen als het tegenvalt, keert hij snel weerom. Dat betekent, dat we hem hier zullen missen. Dat vormt niet de enige reden om zondag op VPRO-tv af te stemmen, waar hij op Ned. 2 om 20.10 uur zijn voorstelling „Het damestasje" brengt. „Het damestasje" maakte als vorm van optreden van de Jon ge een opvallende ontwikkeling door. Het is eigenlijk de titel van een boekje van hem met fantastische vertellingen, in én waarvan hij de inhoud van een damestasje aan een inspectie onderwerpt. In de praktijk valt dat altijd tegen, dat weet iedere man, nuttige gebruiksartikelen, maar zolang hij er geen blik in geworpen heeft, voelt hij dat aan als een doos van Pandora, vol geheime schatten, waarvan het mysterie moeilijk is te ach terhalen. Houden zo, denkt de gemiddelde man. Voedsel voor de fantasie. De Jonge klapt er echter over uit de school. Hij deed dit op literaire avond jes, waarop hij voorlas uit ge noemd boekje. Die lezingen leidden tot steeds verder gaan de uitbeelding van wat hij voorlas. Op de duur legde hij het boek terzijde, tot daar uit eindelijk een complete show uit te voorschijn groeide. Freek de Jonge: „Trek u van de piano maar niets aan, dat doe ik ook niet". Op zijn kop Nu is hij zover, dat hij de tas zonder meer op zijn kop zet en de inhoud ervan laat uitstro men in zijn hoofd. Aan één An- dré van Duin hebben we ge noeg. Daar komen vervolgens de mooiste verhalen uit, die niets meer met de inhoud van een damestasje te maken heb- Hij heeft wel iets anders aan het hoofd. Hij neemt zijn vrouw mee naar het Wad, dat als laat ste plekje Hollandse natuur be houden moet blijven. Samen waden zij door het water. Dat vertelt hij in de vorm van bou tades. waarmee hij en passant de Hollandse samenleving eco logisch op de hak neemt. Dit optreden heet een one man show, maar op de manier waar op Freek over zijn vrouw praat, zie je haar bijna lijfelijk aanwe zig. Waar Freek ook verkeert, zijn vrouw is hem nabij. Vol gens het programmaboekje zorgt zij in deze show voor zijn licht. Echter niet voor de regie, want aan één Job Pannekoek hebben we genoeg. Zo schijnt zij altoos in de weer op de achtergrond van Freek. Zij regelt ook de losse contac ten. zodat Freek zich aan zijn werk kan wijden. Hij is niet al leen met haar getrouwd, maar als theaterman ook op haar aangewezen. Als het ware sa men met haar bezingt hij de schoonheid van het Wad bij nacht. Zij kent de waarde van natuurverschijnselen. Maar al les wat mooi is, is gedoemd een toeristische trekpleister te worden, vol platgetreden pa den. Daar loopt het volk te hoop. Freek en zijn vrouw kun nen daar onder lijden. Hij heeft het dan over vandalen, die van daag de dag ook wel worden omschreven als supporters. Zo debiteert hij het ene sneerende verhaal na het andere. Ondertussen jongleert hij met sambaballen of het nog Neer- lands Hoop-tijd is. Aan één Bram Vermeulen hebben we De gedachten over genetische manipulatie hebben in ons land en ver daarbuiten een schok- werking tot gevolg gehad. Bij Freek schijnt de klap niet zach ter te zijn aangekomen. Op de hem bekende scherpe, bijna ontluisterende wijze gaat hij er op in. Hij wenst een olympisch kampioen als nakroost, die de honderd meter in 2,37 doet, of is dat hoogspringen? Hij gaat daarvoor omstandig op zoek naar edele delen in het voort- plantingsreservaat, waarbij het er volgens hem niet meer toe doet wat voor soort vrouw daar aan vast zit. Dit mag cru over komen. maar net als veel ande ren toont De Jonge zich ge schokt door de ideeën die we tenschappelijke kringen hier over wereldkundig hebben ge maakt. Freek voert de humor hieromtrent hoog op, omdat hij op zijn eigen wijze bezig is de schrille werkelijkheid te ont vouwen. Zo en niet anders brengt hij zijn kritische reactie onder in woorden die openhar tig overkomen. Zijn manier van praten leidt zelfs tot doorden kers, zoals wanneer hij zegt: „Een joods paar dat paarde in de bezettingstijd, pleegde een daad van verzet". Met dergelij ke wijsheden vliegt Freek soms buiten de perken, en het pu bliek elkaar lachend in de ar men, terwijl hij meester blijft van de situatie. Cursus De beroemde showman, die Freek is, blijkt de beroerdste niet. Hij geeft in zijn show rus tig een cursus weg voor begin nende cabaretiers, gratis en voor niemandal. „Een confe rence is helemaal niet moeilijk. Je moet alleen iets te zeggen hebben". De lol moet er niet af druipen: „Aan eén Piet Bam- bergen hebben we genoeg", vindt hij, en dat geldt ook voor Seth Gaaikema, Paul van Vliet etc. Het zwaarst te verduren krijgt Youp van 't Hek het, wie wordt aangewreven dat hij een stijlimitator van Freek is. Freek: „Die man heeft heel wat FOTO: ROB VERHORST/VPRO blad gaat hij daar nader op in. Hij zegt: „Het streelt je ijdelheid niet een epigoon aan het werk te zien. Ik vind het pijnlijk. Omdat je voornamelijk het slechte van je zelf te zien krijgt. Of dingen waar je godzijdank mee opgehouden bent zie je door anderen behandelen alsof het de truuk was". Tussentijds begeleidt hij zich zelf daarbij op de piano, d.w.z. hij behelpt zich met wat ak koorden. Hij kwalificeert dit spel ook: „Trekt u zich van die piano maar niets aan. Dat doe ik ook niet". Ten besluite van zijn cursus haalt hij zijn teksten door een ouderwetse wringer heen, voor gevend dat het een soort anali- serende computer is die het ko ren scheidt van de kaffer. Wat niet gebeurt in deze tv-registra- tie zagen we eerder plaats heb ben in de zaal voorstelling. Hij kreeg toen in de pauze al bloe men. Aan één Freek de Jonge hebben we genoeg. TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 20.00 20.28 KRO De ver van mijn bed show, programma over Derde en andere wereldzaken. Pre sentatie: Han van der Meer NOS Journaal KRO Alvin en x'n boefjes (Alvin and the Chipmunks), te kenfilmserie KRO's tekenfilmfestival TELEAC Cursus portrettekenen en -schilderen. Les 10 KRO Alias Smith and Jones, Amerikaanse westernse rie. Afl.: Halen wat er te ha len valt. Heyes en Curry besluiten de oorlog te ver klaren aan Mia, de beeld schone maar meedogenlo ze eigenaresse van King City NOS LflJoumaal en weerover- zicht KRO ffiDrie recht één averecht, zevendelige comedyserie met muziek van Henny Vrienten. Afl. 5: Vader schap is meesterschap. Bertus de Vries heeft een zoon Koos, die door zijn gokverslaving zijn huwelijk op het spel zet. Gon en Wendy spannen zich in om dat laatste te voorkomen Agatha Christie's Miss Marple, Engelse misdaad serie. Afl.: Trein 16.50 (1). Elspeth McGillicuddy reist met de trein van 16.50 van Londen naar St. Mary Mead om haar oude vrien din Miss Marple te bezoe ken. Als de trein stopt, ziet ze dat er in een andere trein een vrouw wordt ge wurgd Brandpunt in de markt, programma over de Ne derlandse economie. Dit maal o.a. een uitgebreid vraaggesprek met de voorzitter van het CNV, Henk Hofstede, over het bezuinigingsbeleid van de regering. Voorts aandacht voor de kermisbranche. Janke Dekker als Wendy Kei zer in 'Drie recht, een ave recht'. Ned. 1 om 20.28 uur. FOTO: ANP die na een aantal magere jaren weer begint op te le ven. Verder wordt inge gaan op de ontwikkelingen in de schaatssport, met aandacht voor nieuwe schaatsen en pakken. Tot slot een reportage over de „tele-atlas". een atlas van Nederland die met behulp van een video-camera op compact-disc is gezet 23.00 Vastenoverweging, uitge- spoken door pater Phil Bosmans uit Vlaanderen 23.05 In 't holst van de nacht (Nightheat), Canadese po litieserie. Afl.: Vrienden dienst. Een oude vriend van Kirkwood is de leider van een Zuid-Amerikaanse rebellengroep. Hij wil Kir- kwoods rubriek gebruiken als spreekbuis NOS 00.00 Journaal 00.05 Nieuws voor doven NEDERLAND2 NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30 Sesamstraat 18.45 rfiJeugdjournaal 19.00 Journaal AVRO 19.12 Prijs je rijk, spelprogram- ma gepresenteerd door Fred Oster 20.05 V 15), achttiendelige Ame rikaanse science-fiction serie. Verzetsheld Mike Donovan begeleidt zijn mensen tijdens een nach telijke tocht om een bijzon der wapen van Diana te vernietigen. Zij is echter van plan om hen in een val te lokken 20.50 Reis om de wereld in 80 vragen, spelprogramma gepresenteerd door Ca therine Keijl 21.55 AVRO's Sportpanorama extra, rubriek waarin min der bekende sporten worden belicht. Presenta tie: Jack van der Voorn 22.10 Gesprek van de minister president NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 De prijs van een wonder, driedelige documentaire serie over de gevolgen van welvaart. Afl. 1: Het bloed van de aarde. Taiwan is gedurende de laatste veer tig jaar in enorm tempo geïndustrialiseerd De ver vuiling die daarmee ge paard ging ligt nu als een tijdbom onder het eiland 23.28 Een bricht van de Wilde Ganzen NOS 23.30 Nieuws voor doven VARA 23.36-01.05 De Nacht, geva rieerd programma met Adelheid Roosen, Karin Bloemen e.a. BRT 1 17.55 Nieuws in teletekst 18.00 Tik Tak, animatieserie (herh.) 18.05 De tovenaar van Oz (The wi zard of Oz). tekenfilmserie. Afl.: Een typisch geval van aanval 18.30 Bingol Hitparadeprogramma met o.a. de clip van de kijker, overzicht van de BRT-top 30 en eén studiogast. Presentatie: Bart Peeters en een gastpre- sentator 19.15 Uitzending door derden: Pro gramma van de Socialistische Omroep 19.40 Programma-overzicht 19.45 Nieuws 20.10 Weerbericht 20.20 Kurtoisie. Hilaire Sfeermaec- kers. kaarsenfabrikant, geeft lessen in hoffelijkheid 20.25 Première, filmnieuws. Presen tatie: Jo Röpcke 20.55 Fame, Amerikaanse speelfilm uit 1980 van Alan Parker. Met Irene Cara, Lee Curreri, Eddie Barth e.a. 23.05 Filmspot, achtergrondinforma tie bij de filmactualiteit 23.30-23.50 Nieuws en Coda: Ka mertje. van Jacques Hamelinck BRT 2 18.45 Babel, migrantenmagazine voor Turken 19.00 Zonen en dochters (Sons and daughters). Australische tv-se- rie met Peter Phelps, Pat Mc Donald. Tom Richards e.a. Wayne praat open met Katie over zijn aandeel in Jeffs ver raad. Barbara bedenkt iets an ders om Liz uit het huis te krij- .25 öshin, Japanse tv-serie met Ayako Kobayashi en Shiro Ito i,40 Programma-overzicht |.45 Nieuws 110 Weerbericht i.20 Kwidam, videospelletjes i.25 Extra Time, sportmagazine I.55 De man die ven vogels hield (The man who loved birds), portret van John Bax, een Belg die naar Canada emigreerde en een bekend ornitoloog werd .45-22.15 Geboorte van een sym fonie, vierdelige documentaire- serie gewijd aan de pre-klas- sieke symfonie. Met ensemble Synfonia o.l.v. Dirk Vermeulen, vanuit het kasteel van Wanne- gem-Lede. Afl. 3: Bach en Benda 15.35 Das Höllenriff (Beneath the 12-Mile-Reef), Amerikaanse speelfilm uit 1953 van Robert D.Webb. Met Robert Wagner,, Terry Moore. Gilbert Roland e.a. De rivaliteit tussen spons- duikers voor de kust van Flori da zorgt ervoor dat de duikers steeds grotere risico's nemen, met alle gevolgen van dien 17.15 Tagesschau 17.25 Hart sber herzlich (Hart to Hart). Amerikaanse misdaad serie. Afl.: Ausgebootete Mör- 18.26 Tagesschau 18.30 Hier und Heute, actualiteiten 18.52 5 WWF-Club, rechtstreeks amusementsprogramma ge presenteerd door Marijke Amado 19 58 Programma-overzicht 20.00 t Tagesschau 20.15 Die Flutt bricht los (Flood), Amerikaanse speelfilm uit 1976 van Earl Bellamy. Met Robert Culp. Martin Milner. Barbara Hershey e.a. Een dorpje aan de rand van een stuwmeer wordt ernstig bedreigd wan neer de dam op barsten staat als gevolg van de aanhouden de regenval 21.50 Gott und die Welt: Die Nach- folger, documentaire over Rome en de benoeming van de bisschoppen 22.30 Tagesthemen, aktualiteiten 23.00 Heut'abend..., ARD-Talkshow met Joachim Fuchsberger. Gast: Wim Thoelke 23.45 fsl en :ti Panorama Europa: Ein Opa kommt selten allein (Bet ter late than never). Engelse speelfilm uit 1981 van Brian Forbes. Met David Niven, Art Carney. Maggie Smith e.a. Twee oudere vrienden komen elkaar weer tegen wanneer het testament van hun gezamelijke jeugdliefde wordt geopend. De bepalingen van het testament zorgen voor enige consternatie 01.20 Tagesschau 01.25 Nachtgedanken, beschouwin gen van Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 RTBF 1 18.00 Nouba-nouba, tekenfilms 18.30 Carrefours, gevarieerd pro gramma 19.00 Journaal 19.03 Ce soir, regionaal magazine ld.26 Quick et Flupke, tekenfilmse rie 19.30 Journaal 20.00 Minute papillon, consumente nadviezen met Alain Daniel 20.05 Grand ècran - De si gentilles petites bêtes: L'inévitable ca tastrophe (The swarm), Ameri kaanse speelfilm uit 1978 van Irwin Allen, naar de gelijknami ge roman van Arthur Herzog. Met Michael Caine. Katherine Ross. Richard Widmark e.a. Een militaire basis wordt be dreigd door een kolonie zeer Silas, serie verhalen naar de romans van Cecil Bodker. Met Patrick Bach. Lucki Molocher. Ingeborg Lapsien e.a. Freizait... und was man da- raus machen kann Hauta Tela-lllustriarte, sport, nieuws en actualiteiten Ein Engel auf Erden, tv-serie met Michael Landon. Victor French. Jim Edgcomb e.a. Afl.: Grusse auf dem Hundehimmel Programma-overzicht Heuta Auslandsjournal, ZDF-corres- pondenten doen verslag. Pre sentatie: Horst Kalbus Derrick, politieserie met Horst Tappert. Fritz Wepper, Kathe Gold e.a. Afl.: Eine Reihe von schonen Tagen. Anna Ber- mann gelooft haar ogen niet: Bij de export-firma tegenover haar huis ziet ze een vechtpar tij tussen twee mannen. Bij na der inzien blijkt één van de mannen gewurgd te zijn en Anna besluit de politie in te schakelen Humor ist Triumph Dar unvar- gaasana Patar Frsnkanfald, David Niven speelt de hoofdrol in de film 'Better late than ne ver'. Duitsland 1 om 23.45 uur. FOTO: AP m.m.v. Lonny Kellner, Walter Giller. Wolfgang Völz e.a. 21.45 Heute-journal, aktualiteiten 22.10 Aspakte, cultureel magazine 22.50 Die Sport-Reportage, gepre senteerd door Wolfram Esser. Met o.a. Bundesliga-voetbal en Duitse kampioenschappen ijs hockey, kwartfinale 23.20 Wenn das Fest beginnt... (Que la fète commence), Fran se speelfilm uit 1974 van Ber- trand Tavernier. Met Philippe Noiret, Jean Rochefort, Jean- Pierre Marielle e.a. Frankrijk 1719: Het land wordt na de dood van Lodewijk de zestien de geregeerd door Philippe d'Orleans. Hij is een verlicht heerser, liberaal, vrolijk en grootmoedig. Maar hij heeft geen geluk in de politiek, de adel is door zijn levenswandel geshockeerd en de kerk is bang om haar privileges te ver- 01.15 Heuts DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II, cursus biologie 18.30 Hallo Spencer, kinderserie 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Globetrotter Zielort Neusee- land, serie reportages met dit maal portretten van de Nieuw- zeelandse premier David Lan ge en de schrijfster Kari Hui- me. Presentatie: Alfred Biolek 21.30 West 3 aktuell 21.45 ZAK: Politisch - aktuell überraschend 22.30 Rubbel extra, quizprogramma 22.35 Alle meine Söhne (All my sons), Amerikaanse speelfilm uit 1948 van Irving Reis. Met Edward G. Robinson, Burt Lancaster, Mady Cristians e.a. Een kleine Amerikaanse stad kort na de Tweede Wereldoor log: Joe Keller bezit een flore rende fabriek en geniet aan zien bij de bevolking. En bijna is ook de oorlog vergeten, waarin Joe met zijn partner Herbert Deever defect vlieg tuigmateriaal leverde. Deever zit inmiddels in de gevangenis (herh.) 00.05 Laatste nieuws BBC 1 Star movie: The Bravados, Amerikaanse speelfilm uit 1958 van Henry King. Met Gregory Peck. Joan Collins. Stephen Ask Margo, consumentenma gazine Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met 'Cor ners'. 'Superted'. "A school be witched'. 'Jackanory' en 'Knock, knock' Newsround extra, jeugdjour- t Grange Hill, jeugdserie over de belevenissen op een mid delbare school Neighbours, Australische tv- serie met Francis Bell. Dasha Blahova. David Clencie e.a. Journaal en weerbericht London Plus, regionaal nieuwsmagazine Wogan, praatprogramma ge presenteerd door invalster Sue Lawley Every second counts, spelpro gramma gepresenteerd door Paul Daniels Dynasty, Amerikaanse tv-se rie met Joan Collins. John For- sythe, Linda Evans e.a. Journaal en weerbericht liRockliffe's babies, detecti veserie met Ian Hogg, Joe McGann, Alphoinsia Emmanuel e.a. Afl.: Black arrow Cabo blanco, Amerikaanse speelfilm uit 1980 van Lee Thompson. Met Charles Bron- son. Jason Robarts, Domini que Sanda e.a. Late night in concert: Howard Jones, registratie van een op treden Weerbericht BBC 2 16.50 Nieuws en weerbericht 17.00 Catchword, quizprogramma 17.30 Moment of truth 18.00 Favourite things, serie pro- gramma waarin bekende men sen vertellen over dingen die voor hun belangrijk zijn. Afl.: Germalne Greer 18.30 Food Drink, informatief pro gramma over eten en drinken 19.00 LSherlock Holmes-cyclus: The pearl of death, Ameri kaanse speelfilm uit 1944 van Roy William Neill. Met Basil Rathbone. Nigel Bruce. Evelyn Ankers e.a. 20.10 Suleiman the great, documen taire over de sultan van het Ot tomaanse Rijk. de rijkste en machtigste man uit de tijd van de Renaissance 21.00 The friday report, actuele re portage 21.30 Gardeners' world 22.00 if French A Saunders, come dyserie 22.30 Arena: An Andalucian jour ney, eerste van twee docu mentaires over de zigeunermu- ziek uit zuid-Spanje, met aan dacht voor de Flamenco-mu- 23.20 Newsnight, actualiteiten 00.05 Weerbericht 00.10-01.50 The Red Inn (I'Auberge Rouge), Franse speelfilm uit 1951 van Claude Autant-Lara. Met o.a. Fernandel en Franqoi- se Rosay SKY CHANNEL 16.00 E Countdown, popprogramma met Pat Sharp 17.00 The DJ Kat Show, kinderma gazine met Linda de Mol en DJ 18.57 Europees weerbericht 19.00 Gidget, comedyserie 19.30 Land of the Giants, science- fictionserie 20.30 Big Valley, westernserie 21.27 Europees weerbericht 21.30 The Deadly Ernest Horror Show: The Corvini Inheritan ce, Engelse horrorfilm met o.a. David McCallum en Jan Fran- 23.00 Ford Snow Report 23.05 Nederlands voetbal, met Jack van Gelder 00.05 s Countdown 01.02 The Uniroyal Weather Report 01 05-03 05 THE ARTS CHANNEL: 01.05 Chicago blues, documentaire over de geschiedenis van de zwarte muziek in Chicago 01.45 Jazz live: Richie Cole 02.10 Romantic V Classic: Francis 02.35-03.05 Grosse Fuge SUPER CHANNEL 16.00 Nino Firetto Totally Live, pop- programma 17,00 Formula One, popprogramma 18.00 Super Sonic, popprogramma 19.00 Super Soul, popprogramma 19.25 Europees weerbericht 19.30 Wildlife, natuurfilmserie 20.00 Nurse, tv-serie 21.00 The Lotus Eaters, tv-serie 22.00 Super Channel News 22.30 Europees weerbericht 22.35 Gillette soccer scene, voet baluitslagen 22.40 American College Basketball 23.40 Night Fright: Nightmare Ma ker, horrorfilm met in de hoofdrol Bo Svenson 01.15 Super Sonic 02.15-03.15 Formula One MTV EUROPE 16.00 Ray Cokes 16.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladi um in New York 17.00 3 From 1 at 5: Prince 17.15 Ray Cokes 19.00 Remote control, spelprogram- 19.30 Marcel Vanthilt 21.30 YOI De nieuwste rap- en hip- hop-video's 22.00 MTV Oarty Zone, met Marcel Vanthi|t 00 00 Club MTV (herh.) 00.30 Gast-vj 01.00 New Visions, jazz-, folk- en New Age-muziek 02.00-06.00 Gast-v) TV 5 16.05 La nouvelle affiche 17.20 La liberie Stephanie 17.50 Calibre 18.00 Récróation 18 40 Des chiffres et des lettres 18.55 Nieuwsoverzicht 19.00 Montagne 19.30 l'Art de la fugue 21.00 Jean Bernard 22.00 Journaal 22.30 Divan 22.45-23 30 Sports Lolslrs 08.15 Nouba-nouba, gevarieerd kin derprogramma met o.a. tekenfilms, de verborgen camera, boekenrubriek. Noubactif en Noubana-news. Presen tatie: Jean Martin 09.30-10.00 Victor English Method, cursus Engels 11.40 Interwallonië: Spotkania, magazine voor Polen 12.20 Interwallonië: Ciao amici - ciao Europa, magazine voor Italianen 13.00 Tribune économique et sociale: La FGTB (herh.) 13.30- 14.00 Le coeur et l'esprit, katholieke uitzending (herh.) DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 Die Sport-Schau 10.55 Zehn Prozent, tv-spel van Dieter Gasper. Met Klaus Schwarzkopf, Ursula Di- richs, Jochen Brockmann, e.a. (herh.) 12.10 Auslandsjournal 12.55 Perso verzicht 13.00 Tagesschau 13.15- 13.45 Programma-weekoverzicht DUITSLAND 2 09.30 s Programma-overzicht 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 Die Sport-reportage 10.55 Zehn Pro zent, tv-spel van Dieter Gaspar. Met: Klaus Schwarzkopf, Ursula Dirichs, Jochen Brockmann e.a 12.10 Nach- barn in Europa. M.m.v. Wolfram H. Pabel 13.40-14.00 &Diese Woche, actualiteiten BBC 1 07.45 Open University 09.25 Satur day starts here, gevarieerd kinder programma met o.a. 'Corners' 09.40 Roland's rat race, komische kinder serie met 'superster' Roland Rat 10.00 Kissy Fur, kinderserie 10.30 Going live, gevarieerd jeugdprogram ma met tekenfilms, popmuziek en studiogasten 13.12 Weerbericht 13.15-18.05 Grandstand, sportmaga zine met o.a. paardenkoersen te Newburry, Europese indoorkampi oenschappen atletiek, WK Bowls en rugby (Schotland - Engeland en Ier land - Wales) SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine met Andy Sheldon, Snoot en Crocker 11.10 Castaway, jeugdserie 11.55 Countdown, pop programma met Pat Sharp 12.55 A Country Practice, dramaserie 13.45- 14.30 Ford Ski Report SUPER CHANNEL 07.00 Supertime, kindermagazine 09.30 Butterfly Island, tv-serie 10.00 Videopix, verzoekvideo's met Nino Firetto 11.00 Chart attack, hitparade overzicht met Simon Potter 12.00 Off the Wall, popjournaal 13.00 Top Gear, automagazine 13.30-14.25 Armchair adventure: Realm of Dark ness, documentaireserie. Afl.: Forbid den secrets of the Cigalere RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 VARA: Radio I Vrijdageditie 19.02 AVRO: St. Kids van de Boven windse. 20.02 NCRV: Water en vuur. 21.02 Jazztime. 22.02 NCRV-vrijdag-sport. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Stemband 02.02 Oh. wat een nacht. 05.02-07.00 Ook goeiemorgen RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 TROS: Nederlands hitwerk 18.03 AVRO: AVRO's radiojournaal. 18.15 Minjonmagazine. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits 19.02 VOO: Stenders en van Inkel. 22.02 Countdown Café RADIO 4 18.02 NOS: Aspecten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws 20.02 PromeNOS. 22.30 NOS-Jazzgeschiedenis. 23.00 Moord op de Maliebaan, hoor- RADIO 5 18.10 VPRO: Euroburo. 18.20 PP: Uitzending van het GPV. 18.30 VPRO: Euroburo. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 EO: De bijbel open. 21.00 Schoolagenda. 21.15 Zicht op Israël. 21.40 Theologische verkenningen REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Actualitei ten. column en overzicht van de re gionale avondbladen. Omroep Rijn land: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op vrijdag 19.00-20.00 Leiden Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmaga- BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT-ensembles. 18.45 'Radio Bond'. 19.10 Actueel. 19.35 Accordeon en Vlaamse liedjes. 20.03 Jazz van 't Huis. 21.03 Pandora, muziekmagazine. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee BRT 2 18.00 Moe. hoor eens hoe. 19.10 Hitriders. 21.00 Wat zijn dat voor toeren? 22.05 Country-Side. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 23e Nationale muztekwedstrijd voor de jeugd (5). 19.00 Kroniek 2: Magazine. 19.45 Zelden gehoord. 20.30 Claudlo Arrau. piano. 21.55 Actualia. 22.15 Jazz in Europa. 23.00 Serenade. MORGEN MTV EUROPE 06.00 Marcel Vanthilt 09.30 Remote control (herh.) 10.00 US Top 20 Countdown (herh.) 11.45-15.00 Mai- ken Wexe RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS)L 07.03 TROS: TROS nieuws show. 11.03 TROS Kamerbreed. 12.03 Oud plaatwerk. 13.06 TROS Aktua. 13.30 TROS Country. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De Opening. 11.03 Tussen Barend en van Dorp. 12.03 De Rooie Haan. 13.03 Comité van aanbeveling. 13J0 Typisch Hollands. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Drie voor negen. 08.07 Rabarbara. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Paperclip-Radio. 14.03 Popstation. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 AVRO: Wakker worden met... 09.00 Toppers van toen klassiek. 10.00 Caroline. 11.00 Klassieke kamermuaiek. 1242 VOO: Strauss Co. operetle- 13.00 Nieuws 13-02 Veronica Klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Hollandse Nieuwe. 09.45 Praten of vechten, 10.00 Meer culturen. 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein-thema. 12.00 Nieuws. 12.05 Meer dan een lied alleen. 12.45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Hallo Nederland. 13.30 Opo doro (Open deur). 14.00 AVRO: De vonk. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 11.00-11.30 Regionale ultgaans- en activiteitenagenda voor het weekein de. 11.30-12.30 Open Podium. Aad de Korte met muziek uit de regio. Ge sprekjes. muziek (van koormuziek tot new wave), agenda. Omroep Rijnland (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 12.00 Hindoestaans/Surinaams programma 13.00 Noordwijk Lokaal 15.00-19.00 Vandaag de dag op zaterdag. Radio Rijnmond: 10.00 De omgevallen pla tenkast. 11.00 Rijnmonds diep. 12.00 Op bezoek bij Radio Rijnmond. 13.00- 17.00 Geen commentaar, non-stop muziek. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08JO Klaarwakker. 09.10 Voor de Marokkanen. 09.35 Voor de Turken. 10.03 Onze keuze. 11.03 Het Kraaienest. 13.10 Matinee. BRT 2 05.30 Welkom weekend 08.12 Te bed of niet te bed. 10.03 Buitenspel. 11.30 De Vlaamse top tien. 12.00 Top 30 1440 Radio Rljswijck. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08JO Licht klassiek ochtendconcert. 1. Concerto nr. 1 in C voor viool en orkest. Haydn. 2. Kwintet in C voor hobo en strijkkwartet. Kreutzer. 09J0 Ochtendconcert. 10.00 Prongo (157. 10.30 Muziek voor kinderoren. 11.00 Harmonies en Fanfares. 11J0 Internationaal Koorfesttval. Arnhem. 12JS Tafelmuziek. 13.10 Muziekmakers. 14.00 Het muziekonderwijs in NoofD of T). debat.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17