Drie woonwagens naar Stompwi jk Ministerie steunt Leefbaar Leiderdorp Bestuur Rijnoord stuurt directeur de laan uit „Er is zoveel noodzakelijk werk dat gedaan moet worden GRUTTO WINT TERREIN IN ADE dagpuzzel LEIDEN OMGEVING SaidóaQowuwt VRIJDAG 4 MAART 1988 PAGINA II aan tafel Kapucijners met groenten en rijst - yoghurt-hangop met kersensaus (vegetarisch) De benodigdheden voor twee personen zijn: 250 g kapucijners, zout, 1 gi ui, 1 dikke prei, 200 g ki selderij, 100 g wortel, 25 g margarine, kerrie, 50 g tau gé, ketjap, bruine basterd suiker; 250 g droogkokende rijst; 1 liter yoghurt, blikje ker sen, 1 theelepel aardappel meel, iets citroenaroma. Was vanavond de kapucij ners een keer en zet ze ruim onder koud water met wei nig zout weg. Kook de peul vruchten morgen in het week water in vijf kwartier gaar. Haal het bruine vel van de ui en snijd hem in grove stuk ken. Snijd de prei in de leng te in vieren en verdeel ver volgens het witte en licht groene deel in stukjes van een centimeter. Was de prei en laat haar in een zeef of vergiet uitlekken. Schil de knolselderij en schrap de wortel, spoel ze af en snijd ze in blokjes. •Zet ui. prei, knolselderij en wortel op met de margarine en een mespunt kerrie in een ruime pan met deksel en laat de groenten vijf minuten smoren. Was de taugé en haal er de groene dopjes zo veel moge lijk uit. Doe de kapucijners met hun kooknat bij de groenten en laat de massa vijf minuten koken. Voeg vervolgens de taugé toe en kook deze een minuut mee. Maak het gerecht op smaak af met kerrie, ketjap, zout en bruine basterdsuiker en zorg dat er voldoende vocht op staat dat als saus kan dienen voor de rijst. Beleg een halve dag tevoren een zeef met een natgemaak te doek en schenk er de yog hurt in. Schep kort voor het presenteren de hangop uit de doek en doe het erdoor ge lekte vocht weg. Bind de helft van het kersensap met aardappelmeel, voeg van het vuur de rest van het sap, kersen en weinig citroenaro ma toe. Leg de afgekoelde kersensaus op de hangop. JEANNE Gewonde bij botsing in Nieuwe Wetering NIEUWE WETERING Een 28-jarige automobilist uit Hoog- made is gisterochtend gewond geraakt bij een aanrijding. Het ongeluk gebeurde op de krui sing van de provinciale weg in Nieuwe Wetering met de oprit naar de rijksweg. Het slachtof fer wilde linksaf slaan naar Nieuwe Wetering en zag daar bij een auto die bestuurd werd door een 41-jarige man uit We- teringbrug over het hoofd. De Hoogmadenaar is met een hoofdwond en een hersen schudding naar het ziekenhuis gebracht. De andere automobi list bleef ongedeerd. Beide au to's werden zwaar beschadigd. Nog twee voorstellingen ROELOFARENDSVEEN De bijna tachtigjarige toneelvereniging Sint Pan- cratius uit Roelofarendsveen, speelt, mor gen en zondag, nog twee keer „De appels van Eva". De voorstellingen worden gege ven in Dorpshuis De Alkeburcht op de Noordhoek in Roelofarendsveen. Aanvang acht uur. Het stuk speelt in de tachtiger jaren in een kleine plaats in Noord-Amerika. In een tehuis voor her stellende geesteszieke vrouwen is de di rectrice vermoord. Iedereen in de inrich ting zou de moord kunnen hebben ge pleegd. Hierdoor is er veel werk te verzet ten door inspecteur Connolly en zijn hel pers. Houders van een donatiekaart heb ben vrij toegang. Voor niet-donateurs zijn kaarten aan de zaal verkrijgbaar vijf gulden. Voor 65 plussers bedraagt de toe gangsprijs drie gulden vijftig. Eervol ontslag Noordman ZOETERWOUDE De Charitasinstelling van de Zoeterwoudse parochie Sint Jan heeft afscheid genomen van voorzitter A. G.J. Noordman. Hem is namens de Bisschop van Rotterdam onlangs eervol ontslag verleend nadat hij méér dan 35 iaar lid was geweest van het bestuur van de paro chiële charitasinstelling, waarvan 30 jaar als voor zitter. Als opvolger in het bestuur is inmiddels be noemd de heer A.C. M. Straathof. Kruisingen aangepakt HAZERSWOUDE De probleemkruisingen van de Sportparklaan met de Burgemeester Wamaarkade, de Willem Kloosstraat met de Da Costasingel en de Groe- nestein bij basisschool De Groene Stee worden veiliger gemaakt. De projecten werden gisteravond aangewezen door de raadscommissie openbare werken. De verbete ringen hebben plaats in het kader van het plan ter ver mindering van het aantal verkeersslachtoffers met 25 drag van ruim 11.000 gulden. Overigens wordt op 22 maart een speciale vergadering belegd van de gezamenlijke commissies van openbare werken en planologie over de herstructurering van de Da Costasingel. Zoals bekend heeft de fractie van de PvdA/PPR hierover een ambitieus plan ingediend. In dit plan is plaats voor meer winkels en (bejaarden-)wo- ningen. De Da Costasingel zal tevens worden omgelegd, waarvoor een deel van de singel gedempt zal moeten worden. Amsterdammertjes in Hazerswoude HAZERSWOUDE De parkeeroverlast op de Poelzoom wordt snel aangepakt met tij delijke maatregelen. Die houden in dat paaltjes („Amsterdammertjes") zullen worden geplaatst en witte kruisen worden geschilderd waar niet geparkeerd mag worden. Een parkeerverbod is niet haal baar, dat mag alleen worden ingesteld als er een verkeersonveilige situatie bestaat. De smalle weg wordt in toenemende mate gebruikt voor nacht- en weekeindeparke- ren door bewoners van naburige straten. Men doet dit omdat de Poelzoom zo rustig is. Een gevolg heiravn is dat bewoners soms nauwelijks hun woningen met de auto kun nen bereiken. Als over enkele jaren de Poelzoom wordt gereconstrueerd, zullen de problemen definitief worden verholpen. Ingang jachthaven mogelijk verplaatst i HOOGMADE Er moet een oplossing komen voor f"" parkeerproblemen in het Europaplantsoen. In de wijk jr een groot gebrek aan parkeerplaatsen, ook omdat bezojf C kers aan de jachthaven in de wijk parkeren. Met de eigi naar van de jachthaven zal worden overlegd of het nv gelijk is de ingang van de haven te verplaatsen naar Oude Kerkweg. Dit werd gisteren toegezegd in de raai commissie ruimtelijke ordening. Toen het Europaplai soen als wijk van Hoogmade werd gebouwd, kon n-, worden voorzien, dat het aantal auto's per woning zo zo toenemen. Daarnaast stallen bezoekers van de aangrer, zende jachthaven hun auto veelal in de wijk, omdat op het terrein van de jachthaven moeten betalen. het verkeer naar en van de jachthaven geeft in de wijk problemen, aldus de leden van de commissie. Als wat groenstroken worden geofferd komen er ruim tie" parkeerplaatsen bij. De commissie bezon zich over ee, meer structurele oplossing. Een mogelijkheid is de vei plaatsing van de ingang van de jachthaven naar de Oud Kerkweg. LEIDSCHEND AM STOMPWIJK Stomp- wijk moet plaats gaan bie den aan drie woonwagens. De wagens moeten komen op de lokatie tussen de Van Santhorststraat en de Jan Koensloot. Voor ne gen wagens komt ruimte in de nog te bouwen wijk De Rietvink in Leidschen- dam. Voor negen woon- wagens wordt nog ruimte jaar) gezocht. compromis van burgemeester W.F. de Vreeze. Voor de reste rende negen wagens moet nog gekozen worden tussen de Wijk 't Lien (naast de begraaf plaats) en de Verlengde Prin sensingel Zijdesingel. Wethouder J.C. van Erp heeft Stompwijk afgewezen en ge kozen voor vijftien wagens in De Rietvink en zes in 't Lien. De Frekeweg die als tijdelijke standplaats (maximum vijf vijf wagens is aan gewezen wordt dus geen defi nitieve lokatie, zoals omwo nenden hadden gevreesd. Geen van de genoemde loka- ties kan overigens zonder meer als woonwagencentrum worden benut. Voor alle plaat sen is wijziging van het be stemmingsplan nodig. Bij alle procedures krijgt iedereen ge legenheid bezwaar te maken en eventueel in beroep te gaan. De werkgroep met vertegen woordigers van rijk en provin cie had ook het ongebruikt lig gende speelveld aan De Star in Leidschendam-zuid aangewe zen. Deze lokatie willen B en W echter in reserve houden als de Kroon onverhoopt toch nog het centrum aan de Kost- verlorenweg (vijftien wagens) zou afwijzen. Komende maandag moet de gemeenteraad over de plaats bepaling besluiten. ALPHEN AAN DEN RIJN Het bestuur van het ziekenhuis Rijnoord en verpleeghuis Ouds hoorn in Alphen heeft alge meen directeur ir. J.H. Sissingh twee weken geleden met verlof gestuurd. Reden is een slepend conflict tussen het bestuur en Sissingh over met name het fi nanciële beleid. Hoewel de on derhandelingen tussen beide partijen om te komen tot een „minnelijke schikking" nog gaande zijn, sluit de voorzitter van het bestuur de heer H.H. Wissels uit dat deze kunnen lei den tot een terugkeer van de heer Sissingh. „Hoewel we ja renlang uitstekend hebben sa mengewerkt, is het conflict nu zo vastgelopen dat wij hebben gemeend dat wij als volwassen mensen definitief uit elkaar moesten gaan". De onderhandelingen gaan nu nog over de manier waarop het dienstverband van de heer Sis singh beëindigd zal worden. De ontbinding van het arbeidscon tract zal óf via de kantonrech ter gerealiseerd worden óf Sis singh zal uiteindelijk besluiten vrijwillig zijn ontslag te nemen. Het conflict spitste zich toe op het financiële beleid. „De krap pe financiële situatie waarin vooral ziekenhuis Rijnoord ver keert, heeft het verschil mening verscherpt en ook sneld. Door geldgebrek w£ manoeuvreerruimte klein. De kans op aanvaringen tussen de directeur en de verschillende mensen in het ziekenhuis werd steeds groter. De heer Sissingh is afkomstig uit het bedrijfs leven en bezit veel financieel- economische en organisatori sche kwaliteiten. In de gezond heidszorg moet een directeur echter ook een apart zintuig ontwikkelen voor de specifieke problemen in die sector. Sis- ingesprongen", aldus Wissels. Rijnoord is evenals andere re gionale ziekenhuis officieel er kend als knelpuntziekenhuis. Dat betekent in de praktijk dat het ziekenhuis met een budget moeten draaien dat eigenlijk te laag is. Bijstelling in de toe komst zou dan ook moeten vol gen. Vorig jaar kreeg Rijnoord vooruitlopend daarop een een malige extra bijdrage van vier dacht besteed en een halve ton. Nog niet ze- we nu wel of ker is of dat dit jaar ook het ge val is. „Er bestond een verschil in visie tussen het bestuur en de directeur over het tempo en de mate waarin de overheid fi nancieel zal bijdragen. Sissingh was daar optimistischer in dan wij. Het bestuur draagt echter de de eindverantwoordelijkheid voor financiële beslissingen". Het is de bedoeling dat zodra de onderhandelingen zijn afgerond er een interim-directeur aange zocht wordt. Sinds de komst van Sissingh als algemeen-di recteur zeven jaar geleden, heeft Rijnoord geen medisch- directeur in dienst. Vóór die tijd was dit een parttime func tie. Wissels sluit niet uit dat nu er toch sprake is van een nieuwe situatie er opnieuw bekeken wordt of ook andere organisatorische knelpunten rechtgetrokken kunnen worden. Het opnieuw aanstel len van een medisch-directeur naast een algemeen-directeur kan daarbij ook overwogen worden. „Het is in elk geval van groot belang dat de zaken snel opgelost worden. De pro blemen zijn niet van de ene op de andere dag ontstaan. De laatste tijd hebben we veel aan- de vraag of iet moesten doorgaan met Sissingh. Daar door zijn we te weinig aan de dagelijke problematiek toegeko men", aldus Wissels. De heer Sissingh was niet bereikbaar voor commentaar. OUD ADE De Vrijwillige Weide vogel wacht Rijp wetering en omgeving boekte ook vorig jaar goede resultaten. De nest dichtheid in het door de Weide- vogelwacht gecontroleerde ge bied, genaamd Ade, was vorig jaar, net als in het jaar ervoor, de hoogste in Zuid-Holland. De grutto lijkt er terrein te winnen, maar de zomertaling wordt steeds zeldzamer. Diver se nesten zijn vorig jaar verlo ren gegaan door toedoen van wezels of hermelijnen. Tijdens de gisteravond gehou den jaarvergadering van de Vrijwillige Weidevogelwacht in het clubhuis van Watersport vereniging 't Vennemeer nabij Oud Ade werden deze resulta ten vrijgegeven. De Weidevo gelwacht Rijpwetering is al sinds haar oprichting in 1983 de grootste Vogelwacht van heel stonden vooral uit het plaatsen van merkstokken en nestbe-' schermers. De boeren in het ge bied konden hierdoor bij hun werkzaamheden rekening hou- Zuid-Holland. Vorig jaar werk- den met de ligging van de i i Ade 28 vogelwachters sa men met 35 veehouders op 671 hectare weiland. Het gebied waar nestbescherming plaats vond omvat de volgende pol ders: Vrouw Vennepolder, Bo- terhuispolder, Veender- en Lij- kerpolder, Zwanburgerpolder, Sweilandpolder, Waterloospol der, Blauwe en Rode Polder, Kooi- en Klein Hemmeerpol- der. Aderpolder, Laak- en Kog- jespolder en de Buurterpolder. De beschermingsactiviteiten be- kon de nesten niet vertrappen. De uitkomstre sultaten waren voor alle gesig naleerde weidevogelsoorten bij zonder goed. Het ging hierbij om kieviten (536 nesten), grut to's (353 nesten), tureluren (72 neten), schoileksters (144 ne ten), veldleeuwerikken (1 nest), wilde/kuifeenden (23 nesten), slobeenden (17 nesten), zomer- talingen (1 nest), bontbekple- vier (1 nest) en de kluten (4 nesten). i Mary Vonk houden zich samen met de andere bestuursleden van de stichting De Nieuwe Start bezig 'oor vrijwilligers. foto: wim van noort VRIJWILLIGERSVACATUREBANK IN HAZERSWOUDE VAN START HAZERSWOUDE „De zouden moeten houden. „Uit die bij ons langs ko- dit overleg kwamen uiteinde- staan er vaak verbaasd üjk drie initiatiefgroepen met projecten naar voren; Vrije tijdsbesteding in Hazerswou- de-dorp, een winkeltje in tweedehands kleding en De Nieuwe Start met een vrij- willigersvacaturebank". hoeveel leuk en ge schikt werk er voor hen is". Dat is de ervaring van secre taris Mary Vonk (27) en be stuurslid Carolyn van Koper en (29) van de Stichting De Nieuwe Start in Hazerswou de. Met nog twee andere huisvrouwen draaien zij nu al twee maanden een vrijwil- ligersvacaturebank in het nieuwe JJB-gebouw ofwel in 't Pluutje. Vandaag geeft wethouder mevrouw G. van der Lecq-de Knikker van o welzijnszaken het officiële het idee startsein voor de activiteiten gersvacaturebank in het gebouwtje aan de Rhy- nenburcherlaan. Al in 1984 stelde de gemeente Hazerswoude een onderzoek in naar de mogelijkheid om werkloze mensen uit hun iso lement te halen. In 1986 werd contact opgenomen met Vrijbaan in Den Haag, een federatieve vereniging voor projecten en initiatieven van en voor mensen zonder baan. „Zij raadden ons aan om de mensen zonder baan zélf pro jecten op te laten zetten, om dat de drempel om mee te doen dan lager is", aldus Mary Vonk. Een initiatief groep met vertegenwoordi gers uit de Hazerswoudse buurtvereniging, de verschil lende kerken, jongerencen trum Stek en de gemeente boog zich vervolgens over wat die projecten precies in Idee De Stichting ging in augustus vorig jaar officieel van start met Yvonne Nota als voorzit ter, Jolanda van de Voort als penningmeester en Mary Vonk als secretaris. „De stichting Vrijbaan had ons vrijwilli- aan de hand gedaan, omdat er in Al phen en Leiderdorp met een dergelijke voorziening goede ervaringen waren opgedaan", aldus Mary. „Wij willen echter niet alleen op dit project draaien", vult Carolyn aan. „Het is de erva ring dat een dergelijke vaca turebank in het begin goed draait, maar na verloop van tijd een beetje inzakt. De meeste mensen zijn dan aan werk geholpen en dan is het zaak ook andere initiatieven te ontplooien". Het idee is dan ook om een ruildienst- project op te zetten. „Dat moet een uitwisseling van diensten aan elkaar worden. Iemand die bijvoorbeeld goed kan behangen maar geen handige tuinman is, kan zijn diensten ruilen met iemand die geen meter behang recht op de muur kan krijgen, maar niets liever doet dan in de tuinaarde wroeten" Het is de bedoeling dat het ruil- dienstproject nog dit jaar van start gaat, evenals een com putercursus voor mensen die graag wat meer vertrouwd willen raken met de infor matica. „Er is in Hazerswoude zeker behoefte aan bezigheden voor mensen zonder werk, maar vooral ook voor huis vrouwen die werkzaamheden buitenshuis willen ontplooi en", aldus Mary en Carolyn. „Er is zoveel noodzakelijk werk dat gedaan moet worden. In de map met vaca tures voor vrijwilligerswerk hebben wij bijvoorbeeld werk in het bejaardencen trum Rhijndael, werkzaam heden achter de bar in sport kantines, administratief werk voor de buurtvereniging en dienstverlening voor het Rode Kruiswerk en de Stich ting Welfare". Op dit mo ment heeft De Nieuwe Start tientallen van dergelijke va catures. Inmiddels hebben al tien inwoners van Hazers woude werk naar hun zin ge kregen via de vrijwilligers- vacaturebank. Crèche Veel animo verwachten Mary en Carolyn ook voor de crèche die zij met drie vrou wen hebben opgezet. „Op dit moment hebben wij alleen in nog maar kinderen van het *ras bestuur onder onze hoede. We denken echter dat er veel meer vrouwen behoefte heb ben aan kinderopvang. De mogelijkheid die wij bieden moet echter eerst nog beken der worden". Het houden van thema-avon den over uiteenlopende on derwerpen is verder een acti viteit die De Nieuwe Start wil aanpakken. „Binnenkort is er een bijeenkomst voor mensen die plannen hebben om een eigen bedrijfje op te zetten. Verder was er laatst iemand die voorstelde om een serie cursusavonden al gemene ontwikkeling te hou den. We hopen dat de men sen meer van die ideeën bij ons aandragen. Daar moeten we het van hebben. Daaruit blijkt waar er in het dorp be hoefte aan bestaat". Financieel heeft de stichting het nog niet zo breed. „We krijgen een paar duizend gul den subsidie van de gemeen te. Voorlopig kunnen we daarmee voort. We willen nog proberen om andere fondsen los te krijgen". De vrijwilligersvacaturebank is elke dinsdagochtend van half tien tot twaalf en don derdagmiddag van half twee tot vier geopend. Tijdens de openingsbijeenkomst die vanmiddag om vijf uur be gint, is er ook een fototen toonstelling te bezichtigen over vrijwilligerswerk. JEANNETTE SCHREUDER Compressor gestolen HILLEGOM Een compressor met een waarde van 10.000 gul den is in de nacht van woensdag op donderdag ontvreemd vanaf een bouwterrein aan de Volt- straat in Hillegom. De compressor stond op de openbare weg en was ei gendom van een aanne mer uit Haarlem. Van de daders ontbreekt elk spoor. Gisteravond zijn sieraden gestolen uit de slaapka mer van een woning aan de Oosteinderlaan. De bewoners waren niet thuis. De dieven hebben de achterdeur openge broken om binnen te kunnen komen. Hoeveel de gestolen sieraden waard zijn, is niet be kend. MOGELUK TOCH ONDERZOEK NAAR EFFECTEN STORTPLAATS DEN HAAG/LEIDER DORP De Stichting Leefbaar Leiderdorp kreeg gistermorgen bij de Raad van State onver wacht steun van het mi nisterie van volksgezond heid, ruimtelijke ordening en milieu in de zaak van de vuilstortplaats in het Doesgebied. De Stichting probeerde via een schorsingsverzoek bij de Raad van State af te dwingen dat er alsnog een zogenaamde milieu-effectrapportage komt voor de stortplaats, dat wil zeggen een onderzoek waarin wordt nagegaan wat voor ef fect de aanwezigheid van de stortplaats zal hebben op het milieu. Het ministerie van VROM heeft burgemeester en wethouders ontheffing ver leend van de verplichting een dergelijk rapport te maken. Dit op grond van een over gangsregeling, omdat de pro cedure reeds in gang zou zijn gezet voordat de verplichting een milieu-effectrapportage te maken van kracht werd. Het verlenen van de ontheffing wordt door de Stichting aange vochten. Ontheffing Uit de woorden van woord voerder De Boer van het mi nisterie viel gisteren op te ma ken dat de minister geen pro blemen heeft met een schor sing van de ontheffing. De vertraging die daarvan het ge volg zou zijn, zou dan de weg vrijmaken voor een beter on derzoek naar de eventuele ge volgen van de vuilstortplaats voor de omgeving, waarna de aanleg toch nog zou kunnen doorgaan. Door provincie en gemeente werd fel geageerd tegen deze stellingname van het ministerie. „Een vertra ging van de aanleg van de stortplaats is onduldbaar. Er is een nijpend tekort aan stort plaatsen in Zuid-Holland. Daar komt bij dat het aan de zaak niets zou veranderen. Er is al uitgebreid onderzoek ge daan, een nieuw onderzoek zou vrijwel zeker geen nieuwe aspecten aan het licht bren gen. Een schorsing levert dus alleen ongewenste vertragin gen van vele maanden op", al dus de woordvoerder van de provincie. Namens de gemeente Leider dorp kon wethouder J. den Boeft van ruimtelijke orde ning deze argumenten onder schrijven. „Het gemeentebe stuur is niet over één nacht ijs gegaan. Er is veel milieu-tech nisch onderzoek verricht naar de beste lokatie voor een stort plaats. Alle partijen die zitting hebben in het college staan achter het besluit", zo stelde hij. Volgens de wethouder komt de keuze van de stor- plaats ook niet uit de lucht vallen. „Eigenlijk wordt daar al vanaf de zeventiger jaren over gepraat. De planologische procedure was al in gang ge zet. De zaak werd in een vroeg stadium in de openbare com missie ruimtelijke ordening besproken en de besluitvor ming heeft in alle openheid plaatsgevonden". Aanvraag A. de Vrind van Leefbaar Lei derdorp bestreed dat de plan nen in een zodanig vergevor derd stadium waren dat van een milieu-effectrapportage (MER) kon worden afgezien. „De aanvraag inzake de stort plaats is pas eind 1987 tot le ven gekomen. Het verzoek om een ontheffing is op 11 sep tember 1987 bij het ministerie gedaan. De MER had toen wel degelijk definitieve werkings kracht gekregen, en het tijd stip waarop de wet in werking zou treden was al vanaf 13 juni 1986 te voorzien, omdat toen al sprake was van publi catie in het Staatsblad", aldus De Vrind. De woordvoerder van de Stichting stelde ook nog een alternatieve lokatie voor. „Het gebied Bloemerd II, in het noorden van Leider dorp is veel beter geschikt. Er zijn geen ziekenhuizen, wonin gen of bedrijven aanwezig in de directe omgeving, in tegen stelling tot de huidige lokatie in het Doesgebied", aldus De Vrind. Wethouder Den Boeft reageer de verontwaardigd op dit al ternatief. „Dit voorstel is te dwaas om los te lopen. De Bloemerd II grenst aan een woonwijk in uitbreiding. Het verzoek. gebied wordt slecht door een sloot van de woonbebouwing gescheiden. Bovendien is het de bedoeling om er ooit wo ningen te gaan bouwen", aldus de wethouder. U. de Haes van de Werkgroep Milieubeheer Leiden, aanwe zig als belanghebbende stelde dat beter elders in Zuid-Hol land naar een geschikte loka tie kan worden gezocht. „Er heeft geen openbare afweging plaatsgevonden tussen ver schillende lokaties. Ook is er geen landschappelijke toetsing geweest. Reden te meer om alsnog een milieu-effectrap portage te maken", aldus De Haes. Staatsraad mevrouw Garde- niers-Berendsen zal binnen enkele weken schriftelijk uit spraak doen in het schorsings- TRAPPUZZEL worden ingevuld, i navolgende betekenis letter t( or zowS?, 'oorderfl L !>PI

Leidse Courant | 1988 | | pagina 12