Jan Douwe Kroeske bezorgt zijn kijkers Kipp RADIO/TELEVISIE Qaidó&Qowiant DONDERDAG 3 MAART 1988 PAGINA 19 IKON-DRIELUIK: Het economische wonder en de ecologische ramp HILVERSUM Welvaart door grootschalige, technologische ontwikkeling is het „wonder" waar de mensheid met name sinds de Tweede Wereldoorlog van bezeten lijkt. In sommige landen kunnen de inwoners nu inderdaad zeg gen dat ze het materieel nog nooit zo goed heb ben gehad. In veel meer landen dreigt het eco nomische wonder uit te lopen op een ecologi sche ramp. Over economische wildgroei, roofbouw van de natuur, overproduktie en de mogelijke alterna tieven, gaat „De prijs van een wonder", een driedelige IKON-doeumentaire serie, gefilmd door Philip van Engelen in Tai wan. Skandinavië en Neder land. Het eerste deel morgen avond op Nederland 2 van 22.45 tot 23.30 uur. Deel twee en drie volgen de eerstkomende twee vrijdagen. De economie van Taiwan is de afgelopen twintig jaar elk jaar met gemiddeld 10 procent ge groeid. De geweldige vervuiling waartoe dit heeft geleid, ligt als een tijdbom onder het eiland. Beelden hiervan, afgewisseld met dichterlijke teksten uit de Tao, krijgt de kijker breeduit iuitgemeten. Bekend en derhal ve weinig interessant voor in woners van het land van Lek- kerkerk. Steenwijkpolder en drijfmest. Van Engelen beargu menteert zijn keuze door te .stéllen, dat de geïsoleerde posi tie, van het eiland, alsmede de razendsnelle ontwikkeling van de economie, in een notedop to nen wat zich in de hele wereld afspeelt, zij het langzamer en iminder aan de oppervlakte. MEDIARAAD ACHT COMMERCIËLE ATV-PLANNEN TEGENSTRIJDIG DEN HAAG André van der Louw, de eerste voorzitter van de nieuwe Mediaraad -het college dat de minister moet adviseren in zijn beleid ten aanzien van omroep, pers en nieuwe media- koes tert vooralsnog ernstige twijfels over het jongste initiatief van de zogenoemde ATV-omroepen, AVRO, TROS en Veronica, tot het bedrijven van commerciële omroep. Hun plan is bij minister Brinkman van WVC op Of wordt er soms alleen maar naar gestreefd om tafel gelegd, maar zal eerst nog verder uitgewerkt in de luwte van de omroeppot commerciële televi- moeten worden voordat er sprake kan zijn van een serieus beroep op het regeerakkoord, waarin te bedrijven?" „Voor belangrijke wensen als een eigen radiozen- de mogelijkheid voor commerciële televisie onder der en een eigen journaal, ochtend- en middagte- bepaalde voorwaarden wordt opengelaten. „Wat is er nu eigenlijk commercieel aan dat plan", zo vraagt Van der Louw zich af. „De definitie van Hoewel de Mediaraad zich nog over het plan moet commercialiteit gaat toch uit van de wens winst te voorzitter van de inmiddels opgeheven Omroe- Craad spreekt, „kwelt de vraag voor welk pro- leem het commerciële plan van de drie omroepen een oplossing is". AVRO, TROS en Veronica kwa men verleden week plotseling met een eensgezin de opstelling inzake commerciële tv. Zij bleken hun verschillende visies te hebben gestroomlijnd en kwamen daarmee bij het ministerie van WVC. maken. Maar ik lees dat twee van de kandidaten hun verenigingsvorm willen behouden. De derde, de TROS, is geen vereniging maar wil het nu wel worden. Voor zover ik weet mogen verenigingen geen winst maken. Deze tegenstrijdigheid doet bij mij de twijfel over de commerciële aard van het plan alleen maar toenemen", zo zegt Van der Louw. „Bovendien", zo vraagt hij zich af, „zijn de deelnemers wel bereid financiëel risico te lopen? levisie zijn geen wetswijzigingen noodzakelijk. Maar het zijn ook wensen die niet alleen leven Dij de ATV-om roepen, maar ook bij de geprofileerde organisaties". Over Engeland gesproken: „Daar is de zaak zo ge regeld dat ik geen enkele angst heb voor de onaf hankelijkheid van de programmamaker. De komst van commerciële televisie in Groot-Brittannië had ook een volledig andere achtergrond dan in Ne derland. Ten eerste kende men geen reclame op televsie en ten tweede wilde men pluriformiteit. In Nederland hebben we reclame op televisie en is de pluriformiteit gegarandeerd door de manier waarop wij ons omroepbestel hebben ingericht". Terwijl de meeste Taiwanezen nog in de roes verkeren van „steeds meer" en de politici het bedrijfsleven in bescherming nemen, de vervuiling niet bij de naam willen noemen en de za ken op hun beloop laten, spreekt de laatste lichting aca demici zich openlijk uit tegen de economie gebaseerd op lou ter groei. Stelling nemen tegen de milieuvervuiling blijkt een test voor het democratische ge halte van de Taiwanese samen leving. De eerste proeve - het weghouden van een vestiging van de chemische industriegi gant Dupont de Nemours - legt de bevolking met goed gevolg af.: En zo eindigt deel 1 met een - voorlopig - happy end. Overigens heeft oud-RSV-top- man A. Stikker de filmmaker Van Engelen met raad en daad bijgestaan. Naar aanleiding van het IKON-drieluik schreef hij „De prijs van een wonder", zijn tweede boekje, dat deze maand gepubliceerd. HENK ENGELENBURG HILVERSUM Bij de VARA-televisie zijn ze niet zo gek op videoclips. De achterliggende gedachte is dat de pop- muziek-kijker deze reclame-filmpjes al genoeg krijgt voorgeschoteld via satel liet-stations als MTV. De omroep kiest liever voor eigen opnamen en liet daar in het verleden heel mooie voorbeelden van zien. Bovendien brengen al die clips nu niet direct de muziek, die bij de omroep prioriteit heeft. Wie regel matig naar de VARA-radio luistert, moet constateren dat de disc-jockeys liever kiezen voor The Mission dan voor Agnetha Föltskog, al wordt laatst genoemde niet geheel over het hoofd gezien. Die keuze en manier van denken le verden in het verleden interessante programma's op. „Zomerpop" en „Gou we Douwes", vorig jaar, zijn daar tref fende voorbeelden van. Populaire mu ziek is echter lange tijd een stiefkindje geweest bij de VARA-televisie. Hier door verdwenen programma's net zo snel weer als ze waren gekomen, wan neer de kijkcijfers toch niet de gewen ste resultaten opleverden. Daar is sinds de komst van wat kundige mensen, zo als hoofd amusement televisie ir. Anton Smit, disc-jockeys zoals Jan Douwe Kroeske en redactie-medewerkers zoals Flip van der Endc, verandering in ge komen. Hierdoor kon ook „Kippevel" worden bedacht, een serie muziekpro gramma's die doortimmerd in elkaar steekt en laat zien dat er nog andere muziek wordt gemaakt dan de hitge voelige klanken van Michael Jackson, T'Pau en George Michael. Vanavond (Ned. 2 om 21.54 uur) zijn daarin onder anderen de Amerikaanse soulster Bob by Womack en de Engelse muzikant Morrissey (ex-Smiths), in eigen land omschreven als „de grootste levende Engelsman", te gast. Het zijn niet direct namen, die je in de hitparade terug vindt, maar beiden hebben wel een flink stempel gedrukt op het heden daagse muziekgebeuren. Dat „Kippe vel" aandacht besteedt aan deze arties ten, is niet zo vreemd. Presentator Jan Douwe Kroeske: „Wat op televisie wordt vertoond, is een verlengde van het muziekbeleid bij de VARA-radio en voor dat radio-beleid hoeven we ons helemaal niet te schamen. Het Neder landse succes van veel groepen is bij de VARA begonnen. Talk Talk is daar een voorbeeld van". Op sterven na dood Dat „Kippevel" even op zich heeft la ten wachten, komt omdat de popafde ling van de VARA-televisie op sterven na dood was. Met de komst van Anton Smit in februari 1986 werd een popo- verleg geboren. Er was in die tijd welis waar geen geld en zendtijd voor zo'n programma, maar zowel Smit als VAKA-directeur Marcel van Dam von den dat er wel alvast over moest worden nagedacht. De doorslag om dit overleg op te zetten, vormde een Nits- concert. Jan Douwe: „Zelfs Marcel van Dam, helemaal geen popliefhebber, was helemaal ondersteboven van het bereik van die uitzending. Hij riep naderhand: dat is de manier waarop popprogram ma's in de toekomst bij de VARA tot stand moeten komen. Op die manier kregen we de tijd naar een gestructu reerd popbeleid toe te werken en kun nen we nu popprogramma's brengen zoals geen enkele andere omroep dat doet". Het succes van „Kippevel" ligt niet al leen besloten in de vorm waarin muzi kanten in beeld worden gebracht en ar tiesten dingen doen, die uniek beeld materiaal opleveren. De manier waarop presentator Jan Douwe Kroeske met zijn gasten praat, verraadt een grote kennis van zaken. Jan Douwe Kroeske: „Ik weet vooral Morrissey, in eigen land omschreven als veel over de periode na 1975". „de grootste levende Engelsman", is foto: dijkstra een van de gasten, foto: eric watson „Ik lees wekelijks twee tot drie Engelse popbladen en koop regelmatig boeken, vooral beschouwende werken over al lerlei soorten muziek. Op die manier wordt wat toegevoegd aan mijn eigen visie. Maar ik weet lang zo veel niet al Flip van der Ende, dat is een dikke Blomberg in het kwadraat. Natuurlijk probeer ik dat gebrek wel bij te spijke ren. Ik weet vooral veel over de perio de na 1975. Vanaf die tijd heb ik echt popmuziek gevreten, maar over dingen van voor die tijd moet ik echt lezen. Ik moet nog heel veel leren. Zo ben ik in de soulmuziek uit de periode '50 - '60 nog niet echt thuis". Knipoog Volgens zijn visie heeft de popmuziek nog heel mooie dingen in petto, hoewel vooral de muziek uit Engeland een re vival lijkt uit de jaren zestig. Jan Dou we: „Ik denk dat we de komende jaren de meest opzienbarende dingen vooral uit Amerika en Europa moeten ver wachten Ik denk bijvoorbeeld dat de Nederlandse popmuziek een gouden toekomst tegemoet gaat. Wat die mu ziek nodig heeft, is echter niet alleen een vriendelijke knipoog van de radio-* makers. Ze moet gewoon gedraaid worden. Er wordt heel goede popmu ziek gemaakt in ons land, maar ik loop lang genoeg mee om te weten dat ook een paar jaar geleden diezelfde goede muziek werd gemaakt. Er gebeurt ge woon niks mee. Nederlandse groepen overleven het niet omdat ze niet op de radio zijn te horen. Er wordt een elpee uitgebracht, die redelijk verkoopt. Naar aanleiding van de plaat komen er wat concerten. Deze stagneren al snel om dat de elpee minder*gaat verkopen. Re den: omdat er op de radio geen aan dacht aan wordt besteed. Nou, dan den ken die jongens na anderhalf jaar, laten we maar uit elkaar gaan, want we heb ben bijna geen werk meer. Zo zijn al heel veel interessante groepen verloren gegaan. En dat is jammer". HANS PIËT NEDERLAND 1 17.30 17.46 18.30 19.00 19.24 20.00 20.28 21.20 EO Fauna, natuurdocumentai- reserie. Afl.: Het vogelbek dier i Lassie. Amerikaanse kin derserie. Afl.: Museumbe- zoek. Corey Stuart is naar Los Angeles gegaan, om dat hij daar een paar ver gaderingen moet bijwo nen. Voor Lassie is dat niet zo leuk i Kinderkrant, kinderpro gramma NOS Journaal EO Tijdsein-Buitenland, ac tualiteitenrubriek met Aad Kamsteeg IOS Droomtoekomst of toe komstdroom? Tweedelige serie over de begripsvor ming en de toepasbaar heid van êen Islamitisch economisch bestel TELEAC Gute Reise, Duits voor be ginners, les 9 EO Nathalie (Little girl on the farm), tekenfilmserie. Afl.: Gedachten op papier Hallo Nederland, serie over Nederlandse kinde ren die elders wonen. Afl.: Nepal NOS mJournaal en weerover- zicht EO Spelregel, spelprogram- ma gepresenteerd door Bert van Leeuwen Overal en (n)ergens, por tret van èén van de leiders van Jeugd met een Op dracht, Floyd McClung 21.55 Tijdsein, actualiteitenma gazine met een reportage over de verkiezingstour nee van de vroegere tv-do- minee Pat Robertson. Aanstaande zaterdag is het voor hem erop of eron der. Verder aandacht voor Hanneke Kappen presenteert 'Nederland verkeert'. Ned. 2 om 19.50 uur. foto: sp de lange arm van koning Hassan van Marokko. Via de Amicales reikt zijn arm tot op de Nederlandse te levisie. Een mantelorgani satie van de Amicales krijgt in het kader van IOS (Islamitische Omroep Stichting) namelijk zend tijd. Tenslotte aandacht voor een journalistenfo rum over de rol van de pers bij de huidige onlus ten in de bezette gebieden in Israel 22.25 De open cirkel, praatpro gramma o.l.v. Wim de Knijff. Thema: Communi catie binnen het huwelijk NOS 23.30 Journaal 23.35 Nieuws voor doven NEDERLAND2 NOS 17.45 Paspoort voor Turken 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort voor Joegoele- ven 18.30 Sesamstraat 18.45 mJeugdjournaal 19.00 Journaal VARA 19.12 De Smurfen, tekenfilmse rie. Afl.: De monstersmur fen 19.25 De baaa in huis? Ameri kaanse comedyserie. Afl.: Voor het goede doel een klap op je sm... Tony voelt er niets voor om in elkaar geslagen te worden, maar voor een goed doel laat hij zich overhalen om een bokswedstrijd te spelen 19.50 Nederland verkeert, serie programma's over ver keersveiligheid. bestemd voor jongeren tussen 16 en 26 jaar. Presentatie: Han neke Kappen 20.15 Urbanus in 't echt, regis tratie van het tweede deel van het laatste theaterpro gramma van Urbanus. op genomen in het Circusthe ater te Scheveningen 21.09 Wereld van verschil, dis cussieprogramma over een actueel onderwerp 21.54 Kippevel, popmuziek met Jan Douwe Kroeske NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek FEDUCO 23.00 Medelanders Nederlan ders: Chinese zaken an ders. programma voor Chinezen NOS 23.30 Nieuws voor doven ti Ondertiteling via Teletekst si Tweetalige of stereo-uitzending I Zwart/wit-uitzending Tl Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst lol Bij met-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orgineie ver sie met ondertitels K3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orgineie versie met ondertitels BRT 1 17.55 Nieuws in teletekst 18.00 Tik Tak, kinderserie (herh.) 18 05 Plons (herh.) 18.10 Fame, Amerikaanse tv-serie met Debbie Allen. Lee Currein, Erica Gimpel e.a. Afl.: Dag van de vriendschap 18.55 Juke Box 19.10 Europese volksculturen, do cumentaireserie over de ban den van de mens met zijn na tuurlijke omgeving. Afl. 9: Meer dan twaalf stoelen 19.15 Plant een boe. Informatie over de bosplantactie 19.25 Uitzending door derden: pro gramma van de Stichting Syn- divale Omroep 1940 Programma-overzicht 19.45 Nieuws 20 10 Kunst-zaken 1 20.20 Hoger-lager, spelprogramma met Walter Capiau 21 05 Panorama, actualiteitenrubriek 21.55 Dallas, Amerikaanse tv-serie met Larry Hagman, Linda Gray. Victoria Principal e.a. Afl.: De waarheid over Chris topher 22.45-23.05 Nieuws en Coda William Holden speelt de hoofdrol in de film 'Breezy', op Duitsland 3 om 20.00 uur. foto: anp BRT 2 19.15 Zonan an dochters (Sons and daughters). Australische tv-se- ne. Patricia misbruikt het teit dat Jim bij Beryl verblijft. Bar bara's jaloezie doet Liz beslui ten Gordon van haar weg te trekken 19.23 Intermezzo. Air. van Handel, uitgevoerd door het J.C. Den- ner Blazersensemble o.l.v. Fr. Arteel. (herh.) 19.25 Oshin, Japanse tv-serie 19,40 Programma-overzicht 19.45 Nieuws 20.10 Kwidam, videospelletjes 20J 5 Veertien dagen in december (Two weeks in winter). Engels tv-spel uit 1982 van Christop her Olgiati. Met Jonathan Pry- ce. Ralph Bates, Robert Gle- nister e.a. Het relaas van de dramatische veertien dagen in december 1981 in Polen bij de afkondiging van de krijgswet 21.45-23.25 Politieke collaboratie, documentaireserie. Afl. 5: De Militaire Organisatie (herh.) RTBF 1 17.45 ONEm, vacaturebank 18.00 Nouba-nouba, tekenfilms 18.30 Carrefoura, gevarieerd pro- 19.00 Journaal 19.03 Ce soir, regionaal programma 19.26 Quick at Flupke, tekenfilm 19.30 Journaal 20.00 Aulsnt savoir, consumenten rubriek. Afl.: Uitzendwerk 20.20 L'effrontée, Franse speelfilm uit 1985 van Claude Miller. Met Charlotte Gainsbourg, Berna- dette Lafont, Jean-Claude Brl- aly e.a. Een meisje ziet als een berg tegen de grote vakantie op. Alleen de huishoudster en haar zieke buurmeisje zijn er om haar gezelschap te hou den. Dan begint ze te dagdro men. Een droom die toch nog werkelijkheid wordt -21.45 Ls mond# du cinéma - pano- ramiqus, filmrubriek met van daag een portret van Richard Attenborough 22.45 Laatst# journaal 23.15-23.25 Politlaks uitzandlng 15.30 Spasa baisaita - Harbart kommtl TV-serie met Karja Brugger. Helga Feddersen, Uwe Friedrichsen e.a. Afl.: Die Midlife-Krise (herh.) 16.15 Die schwarzen BrOder (3). kin derserie naar de roman van Lisa Tetzner. Met Robert Bric- ker. Martin Arnold, Johanna Neuhaus e.a. 16.40 Ein unmöglicher Auftrag, kin- 17.05 Vorsichtl Kinder in der Kiste, kinderprogramma 17.15 Tegasschau 17.25 Kommisear Zufall, tv-serie. Afl.: Das zweite Leben 18.26 Tagaeachau 16.30 Hiar und hauta, regionaal ma- serie. Afl.: Gewinner und Ver- 19.58 Programma-overzicht 20.00 ITiTagaeachau 20.15 Ein Kind zum Wegwerfen? Documentaire over de moeiza me revalidatie van een vijfjarig meisje dat lang in coma lag 21.00 Dar 7. Sinn, verkeerstips 21.03 isi Hiar bin ich: Dia Uta Lam- par Show, tv-show mat Ute Lemperer 22.30 Tagasthaman, actualiteiten 23.00 IflTatort, politieserie met Hel mut Fischer. Willy Hartander. Henner Ouest e.a. Afl.: Schic- kl-Micki. Wanneer er een Jour nalist vermoord wordt die een reportage maakte over cafés, die gedoemd zijn te verdwij nen, komf Commissaris Lenz 00.35 Tageeechau 00.40 Nachtgedanken, beschouwin gen van Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.55 Heute 15.58 Muppet-Bables, Amerikaanse tekenfilmserie. Afl.: Fozzie letz- ter Lacher 16.20 Logo, jeugdjournaal 16.30 Die Dreibeinigen Herrscher, sf-avonturenserie naar de boe ken van John Cristopher. Met John Shackley. Jim Baker, Ceri Seel e.a. Afl.: Ein liebevolle Verlockung 16.55 Heute 17.10 IS Tele-Hlustrierte, sport, actu aliteiten en amusement 17.45 Matlock, Amerikaanse mis daadserie met Andy Griffith. Kene Holiday. Linda Purl e.a. Afl.: Das Komplott 18.56 Programma-overzicht 19.00 Hauta 19.30 Aus Offenburg: Ihr Einsatz bitte..., spel en amusement ge presenteerd door Dieter Tho mas Heck. Met o.a. Andy Borg, Volker Lechtenbrink en Mar kus 21.00 Kinder Kinder Nahmt ihr mich auf? Documentaire over de straatkinderen in Bogota 22.10 Planqusdrat Europa: Dem- nëchtat in diesem Theater, documentaire over de proble men bij de Europese speelfilm producenten 22.55 iblSchwierige Heimat: 40m2 Deutschland, Duitse speelfilm uit 1986 van Tevlluk Baser. Met özay Fecht. Yaman Okay. Demir Gökgöl. e.a. De Turkse gastarbeider Dursun woont in Hamburg. Hij besluit zijn vrouw Turna naar Duitsland te halen. Omdat hij ervan overtuigd is. dat hij haar tegen de zedenlo- ze maatschappij moet be schermen, sluit hij haar op als hij naar zijn werk gaat 00.15 Heute DUITSLAND 3 18.00 Tefekolleg II: cursus scheikun de 18.30 Programma met de muie 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 19.40 Rasmprogramms van de re gionale studio's 20.00 Begegnung sm Vormitasg (Breezy). Amerikaanse speel film uit 1974 van Clinf East wood. Met William Holden. Kay Lenz. Roger C. Carmel. e.a. Wanneer de makelaar Frank Harmon op weg naar zijn kan toor een jonge lifster mee neemt, wil hij eigenlijk verhin deren dat ze nog verder van huls geraakt. De vrijgezel, die niet bijzonder In haar Is geïnte resseerd. heeft moeite om haar weer kwijt te raken (herh.) 21 30 West 3 aktuell 21.55 Kultur: Steve McQueen, por tret van deze filmster 22.40 Hallo Beatrice, Franse tv-serie met Nicole Coucel, Daniel Cec- caldi. Anne Conslgny e.a. Afl. 4: Beatrice schlëgt slch durch 23.55 Nechgeepielt: Die Welt dee Nam June Pelk, fllmjjortret van deze videokunstenaar 00.20 LMtste nieuwe BBC 1 15.15 The British Movie: The Hellfi- re Club, Engelse speelfilm uit 1960 van Robert S. Baker en Monty Berman 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane 17.55 Heweround, jeugdjournaal 18.05 Blue Peter, informatief kinder programma 18.35 Neighbours, Australische tv- serie met Francis Bell, Dasha Blahova, David Glencie e.a. (herh.) 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Top of the pope, popprogram ma met een overzicht van de Engelse hitparade 20.30 mEastEnders, familiefeuilleton met Bill Treacher. Wendy Ri chard, Susan Tully, e.a. 21.00 Tomorrow's world, weten schappelijk magazine. Presen tatie: Peter McCann, Maggie Philbin. Howard Stableford en Judith Hann 21.30 Mastermind, spelprogramma met Magnus Magnusson 22.00 Journaal, regionaal nieuws an 22.30 All ths best - Dsva Allen, eer ste van vijf compilaties met hoogtepunten uit de Dave Al len-shows uit de zeventiger ja- 23.30 Question Time, discussiepro gramma waarin het publiek vragen kan stellen aan politici. Presentatie: Sir Robin Day 00.00 The Untouchables, Ameri kaanse politieserie met Robert Stack in de hoofdrol 00.50 Weerbericht BBC 2 16.00 Nieuwsoverzicht en weerbe richt 16.03 Wild World, natuurfilmserie 16.50 Nieuws en weerbericht 17.00 Catchword, quizprogramma met woordspelletjes 17.30 Day out with Angela Rippon, gevarieerd programma met Angela Rippon vanuit Cherehill en Devizes 18.30 Holiday *88. toeristisch maga- 19.00 Bettlestar Gslectica, Ameri kaanse science-fictionserie met Dirk Benedict. Lorne Greene e.a. 19.50 Tekenfilm 20.00 Cover to cover, boekenmaga- zine met Jill Neville 20.30 The education programme, programma over onderwijsza- 21.00 Out of court, informatief pro- gramma over justitiële zaken 21.30 Nature, natuurfilmserie met extra aandacht voor milieupro blematiek. Ditmaal aandacht voor de verboden handel In chimpansees In Spanje 22.00 Dog food Dan and the Car marthen (5), zesdelige come dyserie over twee vrachtwa genchauffeurs 22.30 1Ï140 Minutes: The great north road, documentaire over de verbindingsweg tussen het postkantoor In Londen en het postkantoor in Edinburgh 23.10 Cabaret at the jongleurs, serie programma's met nieuw caba rettalent 23.40 Newsnlght, actuallteitenmaga- SKY CHANNEL i isi The Great Video Race, pop programma met Pat Sharp en Ronnie the runner I The DJ Kat Show, kinderma gazine met Linda de Mol en DJ Kat The Monkees, comedyserie l I dream of Jeannie, comedy- Europees weerbericht l Gidged, comedyserie l The Incredible Hulk, avontu- 20.30 Emerald Point, dramaserie 21.22 Europees weerbericht 21.25 WWF Superstars of Wrestling 22.20 Ford Ski Report 23.05 Italiaans voetbal 00.20 isi Monsters of Rock, hard- rockprogramma 01.17 Europees weerbericht 01.20-03.20 THE ARTS CHANNEL: 01.20 Story of fashion (1), documen taireserie 02.20 Rampal/Stern play Vivaldi/ Telemann, recital van Pierre Rampal (fluit) en Isaac Stern (viool) 03.10-03.20 Aujourd'hui en France, cultureel magazine SUPER CHANNEL 16.00 Nino Firetto Totally Liva, pop programma 17.00 Formula One, popprogramma 18.00 Super Sonic, popprogramrrja 19.00 Captain Power and the Sol- diers of the Future, science- fictionserie 19.25 Europees weerbericht 19.30 Oxford Scientific Films, docu mentaireserie. Afl.: Flights of 20.30 TiSay Ah (Zeg 'ns AAA), Ne derlandse comedyserie 21.00 Twilight zone I, 'suspense'-se- rie. Afl.: Dead woman's shoes 22.00 Super Channel News 22.25 Europees weerbericht 22.35 American Indoor Soccer Lea gue. Baltimore - Minnesota 23.35 American College Football. Air Force - Brigham Young University 00 35-02.35 Super Sonic 01.35 Formula One, popprogramma MTV EUROPE 16 00 Marcel Vanthilt 16.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladi um in New York 17.00 3 From 1 at 5: Queen 17.15 Marcel Vanthilt, met van 19.00-19.30 Remote control, spelprogramma 20.00 Ray Cokes 22.00 MTV's Metal Hammer, har- drockprogramma 23.00 Ray Cokes, met van 00.00- 00.30 Club MTV (herh.) 01.00-06.00 Gaet-vj TV 5 16.05 Entretien avec Pierre Braun- berger (1) 16.15 I Copie Conforme, Franse speelfilm 18.00 Récréstion 18.40 Dee chiffres et des lettres, spelprogramma 18.55 Nieuwsoverzicht 19.00 Champe-Elyi 20.30 Aujourd'hui en Francs NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuwe voor do ven RVU 14 00 Mannen (2) KRO 14.45 Geluk in het spel (Take me out to the ballgame). Amerikaanse musi cal uit 1949 van Busby Berkeley 16.15 De ver van mijn bed show, program ma over Derde- en andere wereldza ken NOS 17.30 Vi6-Journsal KRO 17.46 Alvin en z'n boefjes DUITSLAND 1 10.00 Tageeechau und Tagaethamen 10.23 Hier bin ich 11.55 Umschau 12.10 Nehmt ihr mich auf? 12.55 Persoverzicht 13.00-13.15 Tagee echau 14.20 Das Erbe des Vëters (5), tv-serie 15.20 Tageeechau 15.30 Sechs weisse Gënse, dierenpro- gramma 15.35 Das Höllenriff (Bene ath the twelve mile reef), speelfilm uit 1953 17.15 Tagesschau 17.25 Hart aber herzlich, tv-serie DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 13.15-13.45 Bild(n)er der Chemie, reportage reeks 14.40 Programma-overzicht 14 45 Bilder, die die Welt bewegten 15.10 Hotel, Amerikaanse tv-serie 15.55 Heute 16.00 Silae, jeugdserie 16.25 Freizeit... und wee men daraus machen kann 16.55 Heute 17.10 (3 Tele-lllustrierte 17.50 Ein Engel auf Erden, tv-serie BBC 1 07.35 RKO short 07.55 Weerbericht 08.00 Breakfast time, ontbijttelevisie 10.00 Nieuwe 10.05 Open air (1) 10.20 Kilroy, discussieprogramma met Robert Kilroy-Silk 11.00 Nieuwe 11.05 Going for gold, spelprogramma met Henry Kelly 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 Open air (2) 13.05 Day time live, lunchmagazine 14.00 Nieuws 14.30 Neighbours, tv-serie met Francis Bell. Dasha Blahova. Da vid Clencie e.a. 14.50 The Bravados, Amerikaanse speelfilm uit 1958 Henry King 16.4C Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 DJ Kat Wake-Up Club 07.35 DJ Kat Show 08.35 (9 Sky Trai 13.05 Another World 14.00 City Lights 14.30 Fashion TV 15.00 Transfor mers 15.30 Cisco Kid 16.00 (9 Countdown 17.00 DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Supertime 08.00 Nino Firetto 09.00 Sons Daughters 09.25 Whet a picture 09.50 Play it sets 10.00 Ken Home's Chinese Cookery 10.30 Craft ot the Potter 11.00 Living Pla net 12.00 Emmerdale Farm 13.00 Game for a laugh 13.25 Weerbericht 13.30 Sons Daughters 14.00 Ces sie A Co 14.55 Weerbericht 15.00 Supertime 15.30 Captain Power 16.00 Nino Firetto 17.00 Formula RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 KRO: Echo-Magazine 18.35 Man en paard 19.02 KRO's Country time. 19.55 Column door Piet Hoogeveen. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 23.05 NOS: Mei het oog op morgen. 00.02 EO: Stof tot nadenken. 01.02 EO's country uur 02.02 Voor wie niet slapen kan. 03.02 Zingen in de nacht. 04.02 Muziek motief. 05.02-07.00 Wakker op weg RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 VOO: Hollandse hits 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 TROS: Ferry Maat's soul- en disco show 21.02 De CD Show. 23.02 Sesjun RADIO 4 16.00 VPRO: De Beweging. 20.00 Nieuws. 20.02 De wandelende tak. 21.00 Het podium. 21.00 Specials noviteiten. 22.00 Jazz-Concert. 23.00 Donaueschinger Musrktage 87. RADIO 5 18.10 KRO: Lezen voor de lijst. 18.40 IOS: Turks programma. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Ni hao. 21.00 Rockschool II. 21.30 Pronto? 22.00 Doelgericht ondernemen. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag voorat 17.30- 19.00 Vandaag de dag op donderdag. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Politieke tribune: de VU. 19.10 Actueel. 19.33 BRT Combo. 20.03 Folk op donderdag. 21.03 Bijleren, een nieuwe kans". 21.30 De taalstrijd. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 2130-02.00 Twee tot twee. BRT 2 18.00 Over stuur. 19.10 Funky Town. 22.05 Boem Boem. 23.30-02.00 Twee tot Twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Soefi (1). 19.45 Home Made. 20.30 BRT Filharmonisch orkest. 22.20 Nieuwe muziek. MORGEN MTV EUROPE 06.00 Maikfln Wal» 1100 Miry Foulkee 12.00 Remote control (herh 12.30 Jerry Foulkee 15.00 Ray Cokes RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VPRO: Het Gebouw. 13.08 NCRV: Hier en nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.05 NCRV-V.I.P - roem. 16.05 VARA: Radio I Vrijdageditie RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo. 07.08 Het levende woord. 07.15 KRO's Ontbljtshow. 06.45 Pater Adri Maat. 09.03 Adres Onbekend. 10.03 In antwoord op. 11.50 Pater Adri Maat. 12.03 Van twaalf tot twee. 14.03 M/V-Magazine. 15.03 KRO's tamilliehoorspel. 15.30 TROS: Gerard de Vries draait op verzoek. 17.03 Nederlands hitwerk RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook goeiemorgen. 09.03 Goud van Oud. 11.03 Simone Walraven. 12.03 Bart en De Zwart. 15.03 De Top 40 RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 VARA: Vroeg Ochtendconcert. 08.00 Nieuws. 08.02 Vroeg Ochtendconcert. 09.00 Radio Symf. Ork. Berlijn o.Lv. Riccardo Chailly. 09.45 Grote pianisten. 11.00 Bartok. Ligeti en Janacek. 12.30 Jazz-op-vier-concert. 13.00 Nieuws. 13.02 Operette. 14.00 EO: Orgelbespeling. 14.30 Klein bestek. 15.30 Uit de schat der eeuwen. 18.00 Crème du Baroque. 17.15 Cantates van Bach. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Reuma. 10.00 AVRO: Hoe gaat 't er mee. 11.00 NOS: Een leven lang. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.00 Nieuws. 13.10 VPRO: Het Gebouw. 14.00 AVRO. Schoolradio. 15.00 VPRO: Het Gebouw: 1810 Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchuur. Radio Rijn mond: 07.00 Ochtendmagazine. 0910 Hans van Vliet. 12.00 Lunchprogram- ma. 14.00 Tineke Speksnijder. 1610» 17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 0810 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 1110 Het vermoeden. 13.10 Actueel 1310 Tussendoor. 14.03 Welkom in Vlaanderen. 15.00 Nieuws. 15.03 Zo d'ouden zongen. 18.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Dag en dauw. 08.12 Brussel X 10.03 Platenpoets. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Hadiemicha. 14.00 De stemming. 16.00 Abraham al gezien?. 17.05 Pa, zing eens Al. BRT 3 07.00 Goede morgen. 06.15 ochtendvariaties. 09.15 Concerterend. 10.00 Schoolradio. 11.00 Sonatine In drie delen. 11.35 Intermezzo voor harp. 12.00. Tatelmuziek. 13.30 Met Mozart en Weber naar da namiddag. 14.00 Historische opnamen, nu op CO 15.05 Kamermuziek met blazers. 16.00 Twee Russische concert! uit de 20e eeuw. 16.50 Plano-Intermezzo.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 19