Peter Teekamp stapt over naar de TROS gekleurd gezien wil leerzaam zijn RADIO/TELEVISIE DINSDAG I MAAKT 1988 PAGINA 15 Lenferink heeft niet genoeg body voor schaatspak Nu wil ik eigenlijk voorlopig geen wintersport meer zien, horen of lezen. De afgelopen twee, drie weken kunnen wat dat betreft, ook voor aan Spelen en Sporten verslaafde kijkers, gel den als een bijna fatale overdosis. Dat ligt niet alleen aan de Olympische Winterspelen zelf, maar vooral ook aan de NOS. die ervoor koos het gesport in Calgary vrijwel integraal op twee zenders tegelijk rechtstreeks te verslaan (en dan hebben we het nog niet eens over de ont- bijtshow en de middagherhalingen). Volgens mij heeft geen televisieland ter wereld er zoveel zenduren aan besteed als Nederland; de hoeveelheid Spelen op de Nederlandse buis leek mij in elk geval hoogst onevenredig met de hoeveelheid behaald eremetaal (met alle res pect voor 'onze' knullen en die dekselse meid in Calgary...). Omliggende landen deden er veel minder aan; België zelfs vrijwel niks. Ik geef toe: er deed ook maar één Belgische (een kunst- rijdster) mee aan de Spelen, en dan is de jour nalistieke motivatie om er aandacht aan te be steden ook minimaal. Dat laatste gaat bij ons dus niet op: hoewel er voor Nederlanders geen enkel chauvinisme te belijden valt bij rodelen, slalommen, langlaufen, ijshockey en ijsdansen, wordt het hier wél allemaal tot vervelens toe vertoond en verslagen en becommentarieerd (al gebeurt dat laatste dan meestentijds door men sen van de allure van Evert ten Napel, waarbij je eigenlijk alleen zachtjes 'tja' kunt mompelen). Het schaatsen had woensdag ook toegeslagen bij ,.RUR", een van de babbelprogramma's van Veronica. Aanvoerder Jan Lenferink maakte daar zijn entree in zo'n strak, glanzend schaat spak. Afgezien van het feit dat hij een volsla gen ontoereikend postuur bezit om ook maar in de verte met sport verbonden te worden (nou ja, dammen zou misschien nog lukken) is dit soort grollen eigenlijk te kinderachtig om ook maar over te praten. Dat zou ik ook niet heb ben gedaan, als niet de rest van deze „RUR"- aflevering reden was voor enige bespiegeling over de formule van Lenferinks show. Ik heb er al vaker mijn moede hoofd over geschud, maar vorige week was het echt aan alle kanten mis. Dat hij zich slecht had geprepareerd was al erg. Hij moest door 'mr. G.B.J.herhaalde ma len worden gecorrigeerd en dreigde ten einde raad maar laf met ontslag voor 'die redacteur', vergetend dat hij zelf als presentator en 'ge zicht' van de show de verantwoordelijkheid draagt en fouten dan ook bij zichzelf moet zoe ken. Erger was nog de genante stijlbreuk die optrad doordat als eerste gast was uitgenodigd Mohammed Rabani, een in Haifa geboren Pa lestijn, die via Libanon naar Nederland is geko men en hier nu al zo lang woont en werkt dat hij de Nederlandse nationaliteit heeft aangeno men. Dat de man wordt uitgenodigd om op de televisie te verschijnen teneinde zijn oordeel te geven over de schokkende ontwikkelingen in de door Israel bezette gebieden, is terecht en begrijpelijk en logisch. Maar in de showy aan pak van „RUR"past zo'n gesprek in z'n geheel niet: daar moet immers lollig worden gedaan, de praatpartners moeten elkaar gevat vliegjes afvangen, het moet vooral niet echt ernstig worden. Het tuttige gerijmel waarmee Rabani en Hilter- man en dirigent Edo de Waart werden geïntro duceerd. de glibberige humor van Lenferink. het geglitter en gespiegel van de entourage - dit alles stond haaks op de ernstige toon en de in zijn mildheid dramatische bijdrage tot onze opi nievorming van Rabani. Dat zoiets niet van te voren wordt onderkend door de makers van „RUR", tekent hun mentaliteit die wordt ge kenmerkt door oppervlakkigheid. Jan Lenfe rink heeft niet alleen letterlijk niet genoeg 'body' voor een wedstrijdschaatspak, maar in fi guurlijke zin ook niet voor een evenwichtig en doordacht programma. RENÉ DE COCQ Verona" kijkt mee naar PSV HILVERSUM Henk Spaan en Harry Vermeegen kijken morgen tijdens hun program ma „Verona" (Ned. 1 om 21.32 uur) mee naar de voetbalwed strijd Bordeaux - PSV, die de zelfde dag op het andere net wordt uitgezonden. Op deze manier hoeft de kijker dus niet verstoken te blijven van het verloop, aldus het tweetal. „Het kan zijn, dat wij de wed strijd hinderlijk onderbreken voor bijvoorbeeld de Boerde- rie", aldus Harry Vermeegen. „Maar zelfs dan blijft er nog een blokje zichbaar waarin de kijker de wedstrijd kan vol gen. Mocht er een doelpunt voor PSV vallen dan onder breken we daar alles voor. Zelfs „Boven het Nieuws" met een geruchtmakend interview met Hans Wiegel over de ver kiezingen in 1990". Volgens het tweetal „is het nog nooit eerder in de geschie denis van de Nederlandse tele visie gebeurd dat op dergelijke manier naar een sportevene ment kan worden gekeken". NRCV's „Plein Publiek" kijkt met andere ogen HILVERSUM Het NCRV- programma „Plein Publiek" staat donderdag in het teken van de leefwereld van blinden en slechtzienden. De titel van het radio-programma luidt „Kijken met andere ogen" (Ra dio 2 om 11.30 uur). In de stu dio praten de presentatoren Rik Felderhof en Hennie Burg- graaff met een panel bestaande uit de heer R. van Vliet (voor zitter van de Nederlandse Ver eniging voor Blinden en Slechtzienden), ds. L. Grandia en mevr. ds. A. Barnhoorn (pastor van het blindeninstituut Bartimeus) over de blindenwe- reld en de moeilijkheden waar mee deze mensen dagelijks te maken hebben. HILVERSUM Disc-jockey Peter Teekamp verlaat op 1 april Veronica om in dienst te treden van de TROS. Op die zelfde datum komt Barry Pitch, afkomstig van de Stich ting Jongeren Radio WAPS in Amsterdam, de TROS-gelede- ren versterken. Met het aan trekken van dit tweetal geeft de TROS een snel antwoord op het vertrek van Jeroen Soer en Ferry Maat, die afge lopen week een contract te kende met Radio 10 en daar als programma-leider gaat werken. Peter Teekamp (26) is, na een periode bij Radio Caroline, nu zeven-en-een-half jaar disc- jockey bij Veronica. Daar pre senteert hij onder meer „Goud van Oud" en „Hollandse Hits". Verder verzorgde hij lokatie- uitzendingen als „Nederland Muziekland" en was hij 's nachts te beluisteren in „Oh, Wat Een Nacht". Inci denteel verving hij Will Lui- kinga en Lex Harding als pre sentator. Peter Teekamp gaat vanaf 1 april op maandag en donder dag het programma „Gouden Uren" presenteren (maandag: Radio 2 om 09.00 uur, donder dag: Radio 3 om 09.00 uur). Een paar maanden later, vanaf juli, zal hij de eerste twee uur van de Nationale Top 100 op de TROS-donderdag (Radio 3) voor zijn rekening nemen. De laatste twee uren van dit pro gramma blijven voor Martijn Krabbé, die de Top 100 nu nog met Jeroen Soer presenteert. Lex Harding, Veronica-direc- teur Radio, betreurt Teekamps vertrek enerzijds, anderzijds geeft dit zijn omroep de kans Peter Teekamp blijft ook bij de nieuw en jong talent aan te trekken. Talent waaraan vol gens Harding bij de Neder landse radio grote behoefte is. De 29-jarige Barry Pitch zal per 1 april „De Soul-show" van Ferry Maat overnemen (donderdag: Radio 3 om 19.00 uur). Barry verving Ferry in het re cente verleden al eerder tot volle tevredenheid en enthou siasme van de luisteraars. De TROS heeft er alle ver trouwen in dat beide dj's de presentatie van de verschillen de programma's zullen over nemen op een manier, die een naadloze overgang garandeert. HILVERSUM De nieuwste satelliet zender, die morgen van start gaat en on der meer in Rijswijk is te ontvangen, heet Kindernet. Het gaat om een tv-zender, die in de ochtenduren is te bekijken en zijn programma-aanbod heeft afgestemd op kinderen tot dertien jaar. Het idee van een Nederlandstalig Kinder net, de tegenhanger van Children's Chan nel, is afkomstig van Dennis Livson, di recteur van Telecable Benelux. Hij wil met zijn zender de nieuwsgierigheid van kinderen naar de omringende wereld sti muleren en probeert dat op een doordach te, verantwoorde manier te doen. „Ge weld zal de kijker niet aantreffen", laat hij weten. „We willen leerzaam zijn, maar niet belerend. Onze programma's omvat ten speelse animatiefilms, actie-program- ma's voor schoolgaande jongens en meis jes, simpel, maar stimulerend beeldmateri aal zonder gesproken woord, maar ook documentaires over uiteenlopende onder werpen van natuur tot techniek en mu ziek-, dans- en circusprogramma's". Kindernet heeft een horizontale program mering. Dit betekent dat verschillende leeftijdsgroepen dagelijks op vaste tijden, de specifiek voor hen bedoelde program ma's kunnen bekijken. Ze worden niet onderbroken door reclame. „We hopen over niet al te lange tijd een op de jeugd afgestemd actualiteitenprogramma te brengen en eigen produkties rond Neder landstalige varieté-artiesten. Bovendien hebben we ook eigen spel- en speelpro- gramma's op het terrein van handvaardig heid en expressie in voorbereiding", aldus Dennis Livson. Over de toekomst maakt Kindernet zich geen zorgen. In 1996, zo is de verwach ting, zullen meer dan 40 miljoen huishou dens satelliet-televisie kunnen ontvangen. Kindernet hoopt dan een volledig pro gramma te kunnen brengen. De zenduren worden uitgebreid naar mate het aantal aangesloten huishoudens groeit. „Countdown"" in vervolg met Pat Sharp HILVERSUM Pat Sharp presenteert vanaf vrijdag de Europese versie van het Vero- nica-popprogramma „Count down" op Sky Channel (om 12.05 uur). Hiermee neemt hij de Engelstalige presentatie over van Simone Walraven, die vanaf die datum alleen de Nederlandse afleveringen van het programma voor haar re kening zal nemen. Bij afwezig heid nemen ze echter eikaars presentatie over. Was „Countdown" op Sky Channel eerst alleen te zien op zaterdag en zondag, met de komst van Pat vindt er een programma-uitbreiding plaats en wordt de show ook op vrij dag uitgezonden. De 27-jarige Pat Sharp begon zijn loopbaan bij Sky Channel in 1983. Hij werd vooral bij de jeugd populair door zijn pre sentatie van programma zoals „The Great Videorace", „The Eurochart Top 50" en lokatie- uitzendingen van Sky Chan nel in Europa. Behalve video- jock is Sharp ook disc-jockey bij het Londense commerciële radiostation Capitol Radio. Pat Sharp, presentator „Countdown". FOTO: SKY CHANNEL NEDERLAND 1 15.45 16.10 17.30 17.46 18.30 19.00 TROS Alf op Melmac, tekenfilm serie De vuilnisbelt, eerste van een serie van vier kinder musicals. gespeeld door leerlingen van een basis school. De familie Soepkip is huis en geld kwijt en ziet geen andere mogelijkheid dan op de vuilnisbelt te gaan wonen. De plek is ook uitgezocht door twee boeven om er hun buit te verstoppen TROS Nieuwsshow, fami lieprogramma gepresen teerd door Astrid Joosten en Wim Bosboom. Met o.a. het Beroep van de week: Bouwvakker NOS V>6-Joumaal TROS TROS Popformule, pop programma vanuit het Es cape Theater te Amster dam. Presentatie: Martijn Krabbé Hallo... met de TROS!, programma waarin kijkers direct hun mening over programma's kunnen mel den TELEAC Pronto? Cursus Italiaans (16) TROS (3 De TROS A tot Z spel show, rechtstreeks spel- programma gepresen teerd door Linda de Mol NOS 20.00 fflJournaal en weerover- zicht TROS 20.28 Animal crackers, pro gramma waarin André van Duin en de dieren het hoogste woord voeren 20.35 K Medisch Centrum West, dertiendelige Nederlandse dramaserie van Nico Knapper. Met o.a. Paulette Smit. Anja Winter en Ad Fernhout. Afl. 4: Irene. Verpleegkundige Irene Verdonk krijgt te kampen met een aantal ernstige problemen. Niet alleen haar huwelijk staat op knappen, ook haar ge zondheid laat te wensen over 21.30 De TROS tv-show, praat programma gepresen teerd door Ivo Niehe 22.30 TROS Aktua special: Al weer een jaar geleden..., documentaire over de ge volgen van de ramp, nu bij na een jaar geleden, met de voor Zeebrugge gezon ken veerboot Herald of Free Enterprise. Met o.a. aandacht voor de berging, slachtoffers en nabestaan den en gesprekken met Nederlandse en Britse deskundigen over de les die uit deze ramp was te trekken. Eén van de Ne derlandse deskundigen is ir. E. Vcosnack. Hij maakte deel uit van de door de mi nister Smit-Kroes van ver keer en waterstaat des tijds ingestelde onder zoekscommissie. Morgen zal de minister op basis van dit rapport in de vaste Kamercommissie voor ver keer en waterstaat meede len of zij geld beschikbaar zal stellen voor verder on derzoek naar de veiligheid van veerboten 23.10 Mafia wars (1). tweedelige Amerikaanse documentai re uit 1987 van Tim Shaw- cross en Christopher Olgi- ati. In de strijd om de macht van het internatio nale Mafia-web van cor ruptie en dood. vreest de familie Corleone de in vloed van de peetvader Tomasso Buscetta. Dus worden er tien van zijn fa milieleden vermoord. Na tuurlijk zweert 'de peetva der der twee werelden' wraak aan de moorde naars NOS 00.10 Journaal 00.15 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 FEDUCO 17.40 Open Universiteit NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 3Jeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 De jongen met de rode ogen, Joegoslavische science-fictionfilm van Mi- los Radovic. Een jongen uit het automatiserings-tijd- perk gaat op zoek naar de laatste sporen menselijk heid IKON/KRO/RKK 19.37 Kenmerk, actualiteitenru briek NOS 20.00 Studio Sport. Verslag van de kwartfinale om de Euro pacup 3: Young Boys - Ajax. Commentaar: Eddy Poelmann NCRV 21.45 Rondom tien, discussie programma. Thema: Over gevoelig. Henk Mochel praat met bijzondere en met ernstige allergie-pa tiënten NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden TELEAC 23.05 Doelgericht ondernemen (6) 23.35-23.50 Slapen kun je leren (6) 17.55 Nieuws in teletekst 18.00 Tik Tak, kinderprogramma 18.05 Sprookjestheater: De knappe tovenares, met Alex van Haec- ke. Witti Beckx, Lia Lee e.a. 18.25 Mik, Mak en Mon, jeugdserie. Afl.: Het feest (herh.) 18.35 De kleine vampier (The little vampire. 2). dertiendelige jeugdserie naar het werk van Anela Sommer-Bodenburg 19.00 60-Plus, seniorenmagazine. Afl.: Ouderen en gemeente raadsverkiezingen 19.40 Programma-overzicht 19.45 Nieuws 20.10 Kunst-zaken 20.20 I.Q., quiz met denk- en weet- 20.50 Sinja Mosa (24). 85-délige Bra ziliaanse tv-serie van Reynaldo Boury en Jayme Monjardin. Met Lucelia Santos. Ruben de Falco. Marcos Paulo e.a. 21.40 Uitzending door derden: Pro gramma van de Liberale Ra dio- en Televisie-Omroep 22.20-22.40 Nieuws en Coda: Vene- tianisches Gondellied. van Mendelssohn, uitgevoerd door Jo Baert, zang en Roemiana Stantsjeva, piano Het ruimtewezen Alf bezorgt de familie Tanner vandaag opnieuw de nodige problemen. Duitsland 2 om 17.45 uur. FOTO: TROS DUITSLAND 1 BRT 2 19.00 Zonen en Dochters (Sons and Daughters). Australische tv-se- rie. Karen insinueert Katie een en ander over haar relatie met Wayne. Amanda's bizarre ge drag roept vragen op bij Way- 19.23 Intermezzo: Aubade. van Burns Rony, uitgevoerd door het Brussels Sax Kwartet (herh.) 19.25 Oshin, Japanse tv-serie 19.40 Programma-overzicht 19.45 Nieuws 20.10 Kwidam, videospelletjes 20.15 Modem: 'n brok echte natuur, bijdrage over de overblijvende "echte natuur' en haar aanpas singsvermogen in het tijdperk van Koning Auto 20.50 Mike, praatshow met Mike Verdrengh rechtstreeks vanuit Heusen-Zolder 22.05-22.55 Concert, n.a.v. de dag van de Verenigde Naties. Het Filharmonsich Orkest van Hel sinki o.l v. Okko Kamu vertolkt de 'Fantasie Ouverture" uit Ro- mèo en Juliette, van Tsjaikov- sky en begeleidt aria's uit 'Un ballo in maschera' van verdi. M.m.v. Jorma Hynnen, bariton en Karita Mattila. sopraan 15.30 Frauengeschichten: Cleo Kretschmer, leben wie im Kino, documentaire over deze filmster „16.15 Spass am Dienstag, kinder programma met Werner en 17.15 Tagesschau 17.25 Die glückliche Familie,-tv-se rie. Afl.: Entscheidungen 18.26 Tagesschau 16.30 Hier und Haute, regionaal ma gazine 16.52 Remington Steel, serie. Afl.: Turbulenzen.) 19.58 Programma-overzicht 20.00 IBTageeschau 20.15 Wortschatzchen, spelpro- tramma met Margarethe chreinemakers 21.00 Monitor, actualiteitenrubriek 21.45 Flamingo Road, Amerikaanse misdaadserie met John Beek, Woody Brown, Peter Donat e.a. Fielding Carlyle wordt tot Senator gekozen en is een ge vierd man. Zijn vrouw, Con stance, is echter minder geluk kig wanneer zij merkt dat haar man meer dan gewone belang stelling voor Lane Ballou aan de dag legt 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Kulturwelt: Es war, als hfitt' der Himmel dia Erda still ge- kiisst, filmportret van de schrijver Joseph von Eichen- dorff 23.45 Tagesschau 23.50-23.55 Nachtgedanken, be schouwingen door Hans Joa chim Kulenkampff DUITSLAND 2 RTBF 1 17.45 ONEm, vacaturebank 18.00 Nouba, nouba, tekenfilms 18.30 Carrefours, gevarieerd pro- 19.00 5™ Garnaal 19.25 19.26 Quick at Flupke, tekenfilm 19.30 Journaal 20.00 Actualitès la Una (herh.) 20.05 Double sept, spelprogramma 21.15 Croniquee congolaises (1), vierdelige documentaireserie over Belgisch Congo voor 1940 22.05 Laatste nieuws 22.35-00.10 La vie de familie, Fran se speelfilm uit 1984 van Jac ques Doillon. Met Sami Frey, I Mara Goyet, Juliet Berto e.a. Heute Pfiff, sportprogramma voor kinderen Logo, jeugdjournaal Pfiff, sportprogramma voor kinderen, vervolg Heute IS Tele-lllustrierte, actualitei ten sport en amusement Alf, Amerikaanse comedyserie met Max Wright. Anne Sche- deen. Andrea Elson e.a. Afl.: Bühne frei für Spargelspitzen Eichbergers besondere Falie, tv-serie met Walter Sedlmayr, Billie Zöckeler, Bernd Herber ger e.a. Afl.: Frau Kronbachs bessere Haifte Programma-overzicht Heute Die Reportage: Goldrausch auf Mindanao, reportage over de goudkoorts op de Filipijnen 20.15 r Edgar Wallace: Neues vom Hexer, Duitse spelfilm uit 1965 van Alfred Vohrer. Met Heinz Drache, Barabara Rürring, bri- gitte Horney e.a. Raadselachti ge moorden binnen de familie Curtain wekken de interesse van de 'Hexer*. Inspecteur Wesby werkt met hem samen, want het is van belang om Charles en verdere verwanten te beschermen. En verder moet natuurlijk de dader ge pakt worden 21.45 Heute-Journal 22.10 Apropos-Film. Filmmagazine met Helmuth Dimko en Peter Hajek 22.40 Das kleine Fernsehspiel: Wo zwei oder drai in meinem Na men versammelt sind... TV- film van Robert Gardner, met Christina Braggs, Joan Pryor. Ellwoodson Willams e.a. Ra chel. een twaalfjarig meisje uit New York. probeert haar ge loof in praktijk te brengen. Maar zij voelt zich door haar ouders in het nauw gedreven, omdat die een grenzeloos godsdienstfanatisme aan de dag leggen 00.00 Heute DUITSLAND 3 Telekolleg II: cursus wiskunde Sesamstraat Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Raamprogramma van de re gionale studio's Weltweit Klimbim (3). comedyserie met Ingrid Steeger, Manfred Jester e.a. (herh.) West 3 aktuell Monitor im Kreuzfeuer Landeespiegel: Von Windla den, Pfeifen und Registern, documentaire over de groeien de interesse voor electronische orgels en synthesizers Plus 3 extra: Sanfte Energie - die und end lie he Kraft Laatste nieuws 00 Ondertiteling vla Teletekst 3 Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending ■C Zwart/wit-uitzending met onder- titeling via Teletekst lol Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels ■0 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels BBC 1 16.00 Valerie, Amerikaanse comedy serie met Valerie Harper 16.25 The Clothes show, modema gazine. Presentatie: Selina Scott. Jeff Banks en Caryn Franklin 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Doodle', 'Yogi Bear' en 'Really wild show' 18.00 Newsround, jeugdjournaal 18.10 QOGrange Hill, jeugdserie over de belevenissen op een mid delbare school. Met Gwyneth Powell. Michael Sheard. Lucin- da Curtis e.a. 18.35 Neighbours, Australische tv- serie met Francis Bell, Dasha Blahova, David Glencie e.a. 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Holiday '88, toeristisch ma gazine met reportages over Bermuda, de Shetland-eilan- den en Corfu 20.30 HCEastEnders, familiefeuilleton met Bill Treacher, Wendy Ri chard. Susan Tully e.a. 2t.00 A question of sport, sportquiz 21.30 03Wildlife on One, natuurfilm serie. Afl.: The tale of the preg nant male, documentaire over zeepaardjes 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weerbericht 22.30 fflThe Play on One: Airbase, tv-spel van Malcolm McKay, met Anton Lesser. Clive Mant le en Katharine Russell 23.50 Film *88, filmmagazine gepre senteerd door Barry Norman. Ditmaal aandacht voor 'Barfly' met Micky Rourke en Faye Du- naway, de Canadese film 'I've heard the mermaid singing' en 'Babette's feast", naar een ver haal van Karen Blixen 00.20 St. David's day concert, con cert door het BBC Welsh Or chestra o.l.v. Owain Arwel Hughes 01.10-01.15 Weerbericht BBC 2 16.00 Nieuws en weerbericht 16.05 Chronicle: Om Seti A her Egypt chronicle, documentai- 16.50 Nieuws en weerbericht 17.00 Catchword, quizprogramma met woordspelletjes 17.30 Blind adventure 18.00 Favourite things. Interviews met bekende mensen. Afl.: Thora Hird 18.30 Gardeners' world, tuinierru briek 19.00 One man and his dog (1) 19.45 Architecture at the cross roads, tiendelige documentai reserie over moderne architec tuur. Afl. 1: Doubts and reas sessment. aandacht voor het werk van drie architectenbu reau^ in Miami, Chicago en Japan (herh.) 20.25 Tele-journal 21.00 Review: The Rolling Stones 21.30 Food Drink, informatief pro gramma over eten en drinken 22.00 Carol Reed-cyclus: The agony and the extasy, Amerikaanse speelfilm uit 1965 van Carol Reed. Met O.a. Charlton Hes ton. Rex Harrison en Diane Ci- 23.55 Newsnlght, actualiteitenmaga- SKY CHANNEL NEDERLAND 1 16.00 IS Monsters of Rock, har- drockprogramma 17.00 The DJ Kat Show, kinderma gazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 The Monkees, comedyserie 18.30 I dream of Jeannie, comedy- 18.57 Europees weerbericht 19.00 Gidget, comedyserie 19.30 Born Free, avonturenserie 20.25 A Country Practice, dramase- 21.27 Europees weerbericht 21.30 The Paul Anka Special, mu- ziekspecial 22.00 Nederlands voetbal 23.00 Frans voetbal 1988 00.00 Monsters of Rock 00.57 Europees weerbericht 01.00-03.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 London Festival Orchestra at Salisbury Cathedral, concert 02.25-03.00 Chillingirian Quartet play Bartok. Strijkkwartet no. 6 van Béla Bartok VOO 15.30 E Seabert 15.45 De Gro te Meneer Kaktus Show 16.15 si Crossbow 16.40 Dynasty, tv-serie NOS 17.30 'A6-Journaal VOO 17.46 De heilige koe, automagazine BRT 1 15.00 Er was eens... het leven 15.25 Teddy Ruxpin 15.45 Patrick Pacard 16.40-17.30 Klim op DUITSLAND 1 SUPER CHANNEL 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Tages schau und Tagesthemen 10.23 Kul- turweltspiegel (herh.) 10.55 Wort schatzchen 11.40 Frieder der Spie- Ier (herh.) 12.10 Monitor 12.55 Per soverzicht 13.00-13.15 Tagesschau 15.20 Tagesschau 15.30 Ich versu- che clever zu sein, documentaire 16.15 Moskito - nichts sticht besser 17 00 Pickwick-Club 17.15 Tages schau 17.25 Abenteuer in Vancou- 16.00 Nino Firetto totally live, pop programma 17.00 Formula One, popprogramma 18.00 Super Sonic, popprogramma 19.00 Going for Gold, quizprogram- 19.25 Europees weerbericht 19.30 The New Pacific, documentai reserie over de landen rond de Stille Oceaan. Afl.: Tourism 20.30 The Kenny Everett Show, co- medyshow 21.00 NBA basketball 22.00 Super Channel News 22.30 Europees weerbericht 22.35 Gilette Soccer scene, voetbal uitslagen 22.40 Australian touring car cham pionship 23.40 Super sonic 00.40-01.40 Formula One DUITSLAND 2 09.45-13.15 Zie Duitsland 1 14.35 Programma-overzicht 14.40 Thee- tertreff im ZDF: Oberösterreich, to neelstuk van Franz Xaver Kroetz 15.55 Heute 15.58 Heidi 16.20 Logo, jeugdjournaal 16.25 Hals über Kopf 16.55 Heute 17.10 IS Tele-lllustrierte 17.45 Die Wicherts von nebenan BBC 1 MTV EUROPE 16.00 *0! (herh.) 16.30 Club MTV. programma met dansmuziek vanuit het Palladi um in New York 17.00 3 From 1 at 5: Billy Idol 17.15 Jerry Foulkes 19.00 Remote control, spelprogram- 19.30 Marcel Vanthilt, met van 20.00-20.30 Reverb, nieuwe boeken, platen, films en vide o's (herh.) 22.00 The Show, met een gastpre- sentator 23.00 Marcel Vanthilt 00.00 Club MTV (herh.) 00.30 Marcel Vanthilt 01.00-06.00 Gaat-vj 07.35 Musical bandits 07.55 Weer bericht 08.00 Breakfast time 10.00 Nieuws 10.05 Open air (1) 10.20 Kil- roy 11.00 Nieuws 11.05 Going for gold 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 Open air (2) 13.00 Nieuws 13.05 Day time live 14.00 Journaal en weerbe richt 14.30 Neighbours, tv-serie 14.50 Going for gold 15.15 Her lifde as a man, Amerikaanse speelfilm uit 1984 16.50 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 DJ Kat Wake-Up Club 07.35 DJ Kat Show 08.35 Sky Trax 13.05 Another world 14.00 Ask Dr. Ruth 14.30 Movie Time 15.00 Transfor mers 15.30 Cisco Kid 16.00 Pop Formule 17.00 DJ Kat Show SUPER CHANNEL TV 5 16.05 La déchirure, tv-film 17.35 La maison de TF1 18.00 Recreation 18.40 Des chiffres et dee lettree 18.55 Nieuwsoverzicht 19.00 Panique sur le 16 20.00 Dróles d'occupation, tv-serie 21.00 TV5 Sports 22.00 Journal Tèlévisé 22.30 Entretien avec Jeanne Mo- reau (slot) 22.40-00.20 La reine Margot, Frans/ Italiaanse speelfilm uit 1954 van <Jean Dréville. Met o.a. Je anne Moreau en Armando Francioli 07.00 Supertime 08.00 Nino Firetto 09.00 Sons and Daughters 09.25 Floyd on Food 09.55 Hold down a chord 10.10 Swim 10.35 Tom Kea ting on painters 11.00 History of Af rica 12.00 Emmerdale Farm 12.30 Amanda on the Orient Express 13.00 Going for Gold 13.25 Weerbe richt 13.30 Sons and Daughters 14.00 SSay Ah 14.30 Lifestyles of the Rich and Famous 14.55 Weerbe richt 15.00 Supertime 16.00 Nino Fi retto 17.00 Formula One RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 VPRO: De Plantage. 20.02 NOS: Langs de lijn extra. 22.02 EO: Begrijpt u wat u leest? 2220 Belgié totaal. 22.30 Als mensen veranderen. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02-07.00 VARA's Ochtendhumeur RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOSï 18.05 VPRO: Boeken 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Kamermuziek uit de Barok. 20.00 Nieuws. 20.02 Rondom de symfonieën van Dmitri Sjostakovitsj (13). 21.30 Literama. 2230 Orgelconcert. 23.00 Muziek van eigen tijd RADIO 5 18.10 NCRV: Vers Of vijf. 18.20 PP: Uitzending van de WD. 18.30 KRO: Taal en teken. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Gute Reise (8). 21.00 Handwerken (6). 21.30 Moderne Chemie (6). 22.00 Pronto? (5). 2230 Aids: medisch en sociaal (6) REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 -Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op dinsdag 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00-23.00 Pop wetenswaardigheden/Open Podium. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Poer im. 19.10 Actueel. 19.33 Wegwijzer 20.10 Voor de Marokkanen. 20.35 Voor de Turken. 21.03 Imago. 23.10 Crooners en soft music. 2320-0200 Twee tot twee. BRT 2 18.00 Het orgeltje van Yesterday. 19.10 Rockgolf. 2205 Je weet het maar nooit. 23.30-0200 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Folkconcert: Pena Flamenca. 19.00 Essay. 19.45 Uit een verborgen kamer. 2020 Olaf Baer. bariton. Geoffrey Parsons, piano. 21.48 Ballade nr. 4 in f. Chopin. 2200 Actualia. 22 30 Het tijdperk van de vissen. MORGEN MTV EUROPE 06.00 Jerry Foulkes 11.00 Marcel Vanthilt 12.00 Remote control 12.30 Marcel Vanthilt 15.00 Maiken Wexe RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS)L 07.03 VARA: Radio I woensdageditie. 13.08 TROS: TROS Aktua. 1320 Het Journalistenforum. 14.05 Binnenlandse Zaken RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 1203 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Hier en nu RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS)l 07.03 EO: Ronduit Music-time. 09.03 Muziek motief. 10.03 Expresso 11.03 Country trail. 1203 Praise. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 NCRV: Preludium. 06.00 Nieuws. 08.02 Het levende Woord. 08.10 Platennieuws. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Orkestpalet. 11.30 Klassieke pianomuziek. 1210 Symf. muziek uit Engeland. 1230 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch concert. 14.00 Songs of praiSe. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. 17.00 Jacco's keuze. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Zo was het. 10.00 TROS: TROS Postbus 270 - Mieke Telkamp. 11.00 De duvel is oud. 12.00 Nieuws. 1205 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Wereldwijzer. 14.00 FEDUCO: Wijzer op 5. 15.00 NOS: Meer over minder. 16.00 TROS: Schlagerfestival. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 1200-13.00 Lunchproaramma. Radio Rijnmond: 07.00 Ochtendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 1200 Lunchpro- gramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00-17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Klaarwakker 09.05 Uit de band 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 1320 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 16.05 Neem ie tijd. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 07.12 Ook goeiemorgen. 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Het eerste bedrijf. 11.55 Mediatlps. 1200 Regioprogramma. 13.10 Made in Germ 14.00 Dilemma. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Klassiek ochtend concert. 09.15 Matinee. 1210 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 1325 The musical Snuff-Box. 14.05 Eugene Onegin, opera van Pe ter Tsjaikovskl. 1620 Kamermuziek.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 15