Noordwijk beperkt schoolzwemmen Eensgezindheid in Wassenaar Limonade musical over Jarig Jetje Noordwijk houdt vast aan parkeerregime „Rijk verwaarloost motor van Nederlandse economie" LEIDEN OMGEVING CetdaeSomcwt DINSDAG 1 MAART 1988 PAGINA 12 Koster gezocht VOORHOUT De Nederlands Her vormde Kerk in Voorhout zoekt een koster. Nu het kostersechtpaar Schuurink afgelopen zondag na 30 jaar kostersschap afscheid heeft ge nomen, is er een vacature ontstaan. Vanaf komende zondag worden de werkzaamheden van ae koster bij toerbeurt verricht door een groep ge meenteleden. Het college van beheer is ingenomen met het feit dat deze vrijwilligers bereid zijn deze taken over te nemen, maar toch doen zij in hun kerkbrief een oproep aan hun gemeenteleden en vragen of er ie mand bereid is te gaan „kosteren" zo als dat officieel heet. Men kan con tact opnemen met de secretaris van het CVB voor meer informatie om trent deze „job", telefoon 30728. Asfaltering Nieuwe Zeeweg NOORDWIJK De Nieuwe Zeeweg wordt geasfalteerd. Dit is nodig want het wegdek verkeert in slechte staat. Steeds zwaarder verkeer maakt gebruik van de Nieu we Zeeweg. Behalve asfalte ring komen er ook een over steekplaats bij het Bollenbad, de uitgang van de hockeyvel den en de langzaamverkeers- route langs de groenvoorzie ning van het Middengebied. De kosten bedragen ruim 450.000 gulden. De commissie verkeer praat op maandag 7 maart over dit voorstel van B en W. Voetganger aangereden VOORHOUT Een 18-jarige Voorhoutse is gistermiddag om zes uur aangereden op de He renstraat in Voorhout. Het meisje stapte uit de bus om voorlangs, de Herenstraat over te ste ken. Net op het moment dat zij achter de auto bus vandaan kwam, passeerde een bromfietser de bus. De bromfietser, een 17-jarige Hillegom- mer, botste tegen het meisje. De Voorhoutse werd ter plaatse behandeld door een dokter voor een gekneusde arm. De bromfietser liep geen letsel op. Alleen zijn bromfiets was licht beschadigd. Vals briefje van honderd ZOETERWOUDE Bij de Rabobank in Zoe- terwoude is gisteren bij het leeghalen van de nachtkluis een vals briefje van honderd ont dekt. Het biljet is vermoedelijk afkomstig van een Voorschotenaar. Tweede toiletgebouw bij Oosterduinse meer NOORDWIJKERHOUT Bij het Oosterduinse Meer wordt een tweede toiletgebouw ge plaatst. Op de noordwestelijke oever staat al een toiletge bouw, maar volgens de pro vincie Zuid-Holland moet er uit mileuhygiënische redenen ook een dergelijk gebouw op de zuidwestelijke oever ko men. Op topdagen wordt deze oever door wel duizend sufers en re creanten bezocht. Omdat de noordwestelijke oever te ver is, maken deze bezoekers geen gebruik van het toiletgebouw. De bouwkosten bedragen 68.000 gulden. Reddingsvlotten aangespoeld NOORDWIJK Drie rubber reddingsvlotten zijn gister avond en -vanacht aange spoeld op het Noordwijkse strand. De vlotten zijn afkom stig van de zondag bij Camper duin gezonken Zweedse veer boot Vinca Gorthon. De vlot ten, elk geschikt voor 16 tot 20 man, spoelden aan op de grens met Katwijk, Langevelderslag en de boulevard. De Noord wijkse politie vermoedt dat nog wel meer goederen van het schip zullen aanspoelen. Het vaartuig was geladen met ruim 8000 ton papier en con tainers. Afscheid mevrouw Gouverneur OEGSTGEEST Mevrouw M.E. Gouverneur- van Deene heeft gisteravond tijdens de algeme ne ledenvergadering van het CDA afdeling Oegstgeest afscheid genomen als bestuurslid. Zij trad in 1960 toe tot de KVP en werd in 1964 tot raadslid gekozen. Zij was als het eerste vrouwe lijke raadslid van de KVP-fractie. Mevrouw Gouverneur-van Deene nam „indrin gend" deel aan het sociale, culturele en maat schappelijke leven in de gemeente. De voorzit ter van het CDA, afdeling Oegstgeest, mevrouw Matrical, ging hier gisteravond uitvoerig op in. Samen met het aftredende bestuurslid, de heer J. de Ruyter, die de taak van het CDA-raadslid mevrouw J. van der Bend-den Oudenover- neemt, is mevrouw Gouverneur ten huize van wethouder P. van Veen, op feestelijke wijze „uitgegeten". Van dit afscheidsdiner reikte me vrouw Matrical foto's uit. Informatie-avond VOORSCHOTEN De gemeente Voorschoten: houdt donderdag 10 maart1 een informatie-avond voor de bewoners van de wijk Boschgeest in verband met het geplande multifunctio neel centrum voor de wij ken Bloemenwijk en Boschgeest. De bijeen komst vindt plaats in de nevenruimte van de Moe der Godskerk aan de B.S.i van der Oyelaan. Aanvang; acht uur. Voorzitters van de informatie-avond zijnl de wethouders ir. J.D. van Dalen en L.L. Marselis. Meer informatie: 01717 2141. „Belangrijkste man culinair Nederland'''' Warmonder P.D. Buis verlaat Michelin OEGSTGEEST In een sfeervol restaurant De Beu- ken hof in Oegstgeest heeft cu- linair Nederland gistermiddag 56- afscheid genomen van de s"- Warmonder P.D. Buis, gedu- rende 39 jaar inspecteur van *rv Michelin-Nederland. - Michelin is onder meer uitge- ver van de jaarlijkse gidsen waarin de betere hotels en res taurants zijn vervat en van een waarderingsnorm zijn voorzien, met als hoogste er kenning voor de restaurants de internationaal erkende Mi- chelin-sterren. Gedurende 39 jaar is de heer Buis als enige inspecteur van deze Franse or ganisatie in ons land actief ge weest. Zijn afscheidsreceptie werd bijzonder druk bezocht door de culinaire top van ons land. Men stelde unaniem vast, dat de heer Buis in de loop der jaren een belangrijke - bijdrage heeft geleverd aan de verbetering van het culinaire klimaat in Nederland. Hij werd toegesproken door Fred Racké, die Buis om schreef als „de belangrijkste man van culinair Nederland". „En alles rond Michelin is ge heim. Als Buis in een restau rant binnenkwam, werd er di rect gefluisterd „Michelin is er, doe je best". Want Buis heeft restaurants kunnen ma ken en breken, en heeft geluk kig in al die afgelopen jaren aangetoond bijzonder vast in zijn schoenen te staan". De heer L.C.M. Beeren, de nieu we directeur van restaurant De Beukenhof, memoreerde dat Buis voor het eerst met iijn vrouw Anneke Mendes in het Oegstgeester restaurant kwam dineren. Kritiek op de Michelin was er ook. Namens de Alliance Gas- tronomique Néerlandaise werd gesteld dat de Michelin-gids voor de Benelux 170 pagina's met Nederlandse zaken telt en 180 pagina's met Belgische. „Maar bij onze zuiderburen zijn wel twee keer zoveel ster ren toegekend. We hebben dus nog wat in te halen". Weini gen vertrouwen er echter op, dat dat zal gebeuren. Want Buis wordt niet door een Ne derlander opgevolgd, maar naar alle waarschijnlijkheid door een Belg. NOORDWIJK Het pak keren voor belangheb benden tussen de School straat en de Abraham van Royenstraat in Noordwijk aan Zee moet worden af geschaft. Het parkeerregi- me is geen adequaat mid del tegen de overlast van het avondtoerisme. Dat blijkt uit een notitie waar in het parkeerregime voor belanghebbenden, dat in de zomer van 1987 voor zes maanden werd inge steld, wordt geëvalueerd. B en W van Noordwijk leggen deze ambtelijke notitie echter naast zich neer. Zij stellen zich vooralspog op het standpunt dat het parkeren voor belang hebbenden moet worden ge handhaafd. De raadscommissie verkeer praat op 7 maart over de parkeerproblematiek in Noordwijk aan Zee. De ambtelijke notitie is onder meer gebaseerd op een enquê te onder de bewoners van de straten die onder het parkeer regime vallen. Omdat slechts 35 procent van de omwonen den reageerde, worden in de notitie vraagtekens gezet bij de ernst van het parkeerpro bleem in de avonduren. Dege nen die wel reageerden, vin den dat het huidige parkeerre gime niet goed werkt. Ze kla- geen over problemen met gas ten die hun auto niet kwijt kunnen. Verder controleert de politie te veel in de vooravond waardoor geen overlast bezor gende bezoekers bekeurd worden, terwijl na tien uur 's avonds niet meer wordt gecon troleerd. Ook blijkt een meer derheid van de bewoners te- Milieudiensten gen het betalen van een par- keervergunning of van de gas- tenl^aart. Ook de politie zet enkele kriti sche kanttekeningen bij het parkeerregime. Zij constateert! dat het aantal geparkeerde au to's buiten het gebied met be^ langhebbendenparkeren steeds groter wordt. Ook zouden maatregelen moeten worden, getroffen voor de Hoofdstraat*! bewoners die nu hun auto niet kwijt kunnen. De politie vindt het verder niet verantwoord om nog langer 's avonds té controleren omdat zé daar te weinig mensen voor hebben. Met name omdat dé politie niet in staat het parkeerregime; te controleren, wordt in de nol titie gesteld dat het niet zinvol is de proef met het belangheb- bendenparkeren door te zet ten. Meer politiepersoneel tij dens de avond- en nachtperio de is niet haalbaar omdat dit te veel financiële maar pok orgas nisatorische problemen zou. veroorzaken. De notitie ,'con-l cludeert wel dat bij dè hèrini richting van het gebied in Noordwijk aan Zee geprobeerd moet worden de parkeercapa-! citeit te verhogen en het par keren beter te ordenen. Op! deze wijze moet geprobeerd worden de parkeeroverlast in de woonwijken terug te drin-j gen. Het college van B en W stelt zich op het standpunt dat in eerste instantie het gebied waarin het parkeren voor be langhebbenden plaatsvindt,! nog niet moet worden Uitge-j breid. Verder moet een qader onderzoek worden gedaan naar de mogelijkheden, van! een effectieve controle en naarl de aanpassing van de tijcfstip-l pen waarin het parkeerregime) geldt. DEN HAAG/LEIDEN Gedeputeerde staten van Zuid- Holland bepalen naar verwachting eind 1988 hun standpunt) over de mogelijkheid van samenwerking tussen de provincie' en de regionale milieudiensten, in verband met de dreigende opheffing van Remicera. Dat antwoordt het college op vra gen van CDA-statenlid ing. P.A. Kruijk. NOORDWIJK De ge meente Noordwijk wil het schoolzwemmen beper ken. In plaats van de groepen 3 tot en met 8 van de basisschool te laten zwemmen, wil de ge meente het zwemmen be perken tot twee groepen. In die twee jaar moeten kinderen in staat zijn te leren zwemmen. Verder denkt Noordwijk aan een gehele of gedeeltelijke af schaffing van het busver voer naar het zwembad. Dat staat te lezen in de voorjaarsnota 1988. Daarin wordt een voorschot geno men op bezuinigingsmaat regelen die nodig zijn om tekorten op de begrotin gen in de komende jaren te voorkomen. Behalve het beperken van het schoolzwemmen tot twee groe pen van de basisschool staat in de voorjaarsnota ook dat een van de dierenparken in Noordwijk gesloten moet worden. Omdat er toch plan nen bestaan om de nieuwe openbare school voor voortge zet onderwijs op het Rederij kersplein te bouwen, denkt het college van B en W hierbij in eerste instantie aan het die renpark op deze plaats. Ook moet het aantal bloembakken en planten worden beperkt en moet op de beplanting van plantsoenen worden bezui nigd. Voortaan wil de gemeen te minder onderhoudsintensie- ve bomen planten en er wordt gestopt met het experimente ren met nieuwe boomsoorten. Noordwijk denkt verder aan het beperken van de wegbelij- ning en figuraties op wegen. Andere plannen zijn het ver hogen van de opbrengst uit ex posities en het privatiseren van de kantine van de ge meentelijke sporthal. Dit laat ste plan kan pas worden uitge voerd in 1990 als de huidige pachter zich terugtrekt. Ook wordt minder geld uitgetrok ken voor subsidiëring van de sportverenigingen en bij de politie moet bezuinigd worden onder andere door het aan trekken van aspiranten in plaats van agenten in vacatu res. In de voorjaarsnota worden ook voorstellen gedaan om de inkomsten van de gemeente Noordwijk te verhogen. Zo moet het dekkingspercentage van de reinigingsdienst worden opgetrokken tot hon derd procent. Ook moet de op brengst van de parkeergelden worden verhoogd onder ande re door het uitbreiden van het betaald parkeren. De voorjaarsnota wordt be sproken in de raadscommissie financiën op 9 maart 1988. WASSENAAR Er bestaat bij de politieke partijen in Ne derland een grote verwarring, maar ook een zekere eensge zindheid, over het vraagstuk van de privatisering, zo bleek tijdens het gisteren gehouden politieke forum vopor leden van de Tweede Kamer op het Adelbertcollege. Dit door de in Wassenaar actieve politieke jongeren organisaties georga niseerde forum werd voorge zeten door VVD statenlid Koos Nolten, in het dagelijks leven directeur van de PTT dienst omroep en luisterbijdra gen. Maarten B. Engwirda (D66) zei dat privatisering nuttig en ge wenst is, voorzover er geen es sentiële taken van de overheid in het geding zijn. J. van Iersel (CDA) meende dat „aan priva tisering als centrale doelstel ling van het regeringsbeleid te weinig de hand wordt gehou den. Privatisering is immers een ideaal instrument om te komen tot afslanking van de overheid, ondermijning van de bureaucratie, meer effectieve re bedrijfsvoering en beleving van eigen verantwoordelijk heid van personen en organi saties". Mevrouw Van Rijn-Vellekoop (PvdA) zei dat de vraag of er wel of niet geprivatiseerd dient te worden niet mag worden beantwoord op basis van al dan niet ideologische ingenomenheid, maar op basis van een discussie van voor- en nadelen. Mevrouw L. Rempt- Halmans (VVD) stelde dat wanneer eenmaal tot privati sering besloten wordt, deze dan wel snel moet plaatsvin den. VOORHOUT Het „Li monade-concert", dat Koninklijk goud voor M. Lemckert Burgemeester P.H. Schoute van Wassenaar heeft gistermiddag in het hoofdkantoor van de ANWB in Wassenaar de eremedaille in goud, behorend bij de orde van Oranje-Nassau, uitgereikt aan de heer M.J. Lemckert. Lemckert treedt vervroegd uit bij de Koninklijke Nederlandse Toeristenbond ANWB. Hij werd op 1 maart 1927 geboren in Den Haag en woont momenteel in Voorschoten. Vanaf 1953 werkt hij bij de ANWB, waar hij begon als chef Technostation Utrecht en sinds 1 janua ri 1984 zowel chef van de afdeling Research als adviseur van de afdeling Technische Ledenservice is. Daarnaast bekleedt Lemckert tal van nevenfuncties, onder meer als bestuurslid van.de Techni sche School Voorschoten, in de studiegroep Rijksdienst voor het Wegverkeer, als adviseur van het ministerie van economische zaken en in het Nederlands Corrosiecentrum Utrecht. FOTO: PETER VAN MULKEN Plan voor alarmsysteem ouderen in Voorschoten VOORSCHOTEN De Stich ting Gecoördineerd Ouderen werk Voorschoten (GOV) heeft met enkele Voorschoten- se verenigingen op het gebied van de bejaardenzorg het initi atief genomen tot de opzet van een alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen. Men wil op deze wijze bevor deren dat ouderen langer zelf standig blijven wonen. Bij dit systeem zou behalve van pro fessionele hulp ook gebruik gemaakt moeten worden van mantelzorg, dus de hulp van onder anderen buren en fami lie. Het systeem bestaat uit een medaillon met zendertje om de. hals van de gebruiker. De cen trale post is gevestigd in het verzorgingshuis 't Höfflants - Huys en is 24 uur per dag be reikbaar. Een delegatie van de Stichting Gecoördineerd Ou derenwerk verschijnt woens dag in de vergadering van de raadscommissie welzijn om het plan toe te lichten. ONDANKS NEGATIEF ADVIES: RANDSTADDELEGATIE OVER HERIJKINGSNOTA DE KORTE: DEN HAAG/LEÏDEN De concurrentiepositie van de Randstad als eco nomisch centrum binnen West-Europa wordt slecht behartigd door de over heid. Het is absoluut no dig dat het Rijk meewerkt aan het behouden van de motorfunctie van de Randstad en niet alle na druk verlegt naar de an dere regio's van Neder land. Dat verklaarde gis termiddag een delegatie van Randstadvertegen woordigers tijdens een hoorzitting van de kamer commissie voor economi sche zaken over de nota Herijking Regionaal Soci aal-Economisch Beleid. De delegatie stond onder voor zitterschap van commissaris van de koningin in Zuid-Hol land mr. S. Patijn. De andere leden waren de Amsterdamse wethouder van economische zaken drs. J. van Duyn, die namens de vier grote steden sprak, voorzitter mr. R. de Bok van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Rotter dam en de Beneden-Maas, die voor de Kamers van Koophan del in de Randstad optrad, hoofdbestuurslid Th. Zwart van het CNV, namens de werknemers in de Randstad en directeur operationele za ken van de Jaarbeurs Utrecht, R. van Ingen, voor de werkge vers in de Randstad. Minister De Korte wil volgens de nieuwe nota het economi sche beleid in Nederland ver eenvoudigen door technische vernieuwingen te stimuleren, de vestiging van buitenlandse bedrijven in Nederland te be vorderen en hoogwaardige in dustrieën naar de regie's te verplaatsen. Terwijl de minis ter voor het regionaal econo misch beleid 520 miljoen gul den beschikbaar stelt, wil hij de vijftig miljoen gulden die tot nu toe als zogenaamd „voorwaardenscheppend be leid" voor de Randstad waren gereserveerd, schrappen. De Amsterdamse wethouder Van Duyn zei daarover: „We moeten ons land niet verdelen in de Randstad en de rest van Nederland, maar we moeten kijken hoe de automobiel van ons land als geheel zich ver houdt tot het buitenland. En bij een auto mag je zeker niet vergeten de motor te smeren. Vijftig miljoen gulden lijkt misschien weinig, maar het is de druppel die de Randstad nodig heeft". Patijn vulde aan: „Alle regio's moeten gestimuleerd worden, niet een uitgezonderd. Daar voor is geld nodig. Tot nu toe was in de Randstadprovincies het voorwaardenscheppend beleid een belangrijke finan ciële bron. Het schrappen van dit beleid betekent een terug val naar een lager niveau van investeringen. Alleen al in Zuid-Holland werd met be hulp van deze gelden vanaf 1981 voor 852 miljoen gulden geïnvesteerd. Het is nu een maal een gegeven dat de Randstad een beetje de micro- cosmos van Nederland is. Wij willen de politiek en het totale bedrijfsleven ervoor waar schuwen om de economische kracht van dit gebied niet aan te tasten en zo onze landelijke economische positie te ver zwakken. Het is absoluut noodzakelijk dat op korte ter mijn in de Randstad investe ringen plaatsvinden. Het mi nisterie van economische za ken dient daartoe de middelen beschikbaar te stellen. In de landen om ons heen gebeurt dat wèl en de gevolgen daar van voor de Randstad kunnen dan ook niet uitblijven". Raadhuis Voorschoten 3 juni open VOORSCHOTEN Het gere- hoveerde raadhuis van Voor schoten wordt 3 juni officieel geopend. Op 4 juni is er een open dag. Momenteel wordt de laatste hand aan de renovatie gelegd. Daarom kon het uit 1926 stammende gebouw nog niet worden betrokken, terwijl het nieuwbouwgedeelte al en kele maanden in gebruik is. In de eerste twee weken van maart zullen de laatste verhui zingen plaatsvinden. Burge meester, secretaris en wethou ders betrekken dan hun oor spronkelijke kamers in het oude raadhuis. In de vrijko mende ruimte, de vleugel rechts van de binnenplaats, neemt de afdeling bestuursza ken haar intrek. Tot nu toe was deze afdeling nog steeds gehuisvest in de gele noodbe huizing op de parkeerplaats aan de overkant van het ge meentehuis. De gele noodbe huizing op de parkeerplaats zal verdwijnen. De raadsver gaderingen vinden met ingang van maart weer plaats in de raadzaal in het gemeentehuis. zondag 13 maart zou worden gegeven in de aula van de KTS, is een „Limonade-musical" ge worden. Deze kindermu sical heeft plaats in het kader van het 1000-jarig bestaan van Voorhout. Marleen van Leeuwen, leid ster van het kinderkoor en de muziekgroep, en regisseu se van een kindertoneel- groepje vertelt dat het in eer ste instantie haar bedoeling was om met het kinderkoor en de blokfluitgroep een li monadeconcert te geven. Een concert met allerlei ouder wetse liedjes en misschien een of ander gedichtje van vroeger er tussendoor. „Maar dan begin je er aan en dan denk je, kinderen willen ei genlijk wel meer dan alleen maar luisteren. Het is leuker als er ook een verhaal in zit. Toen ben ik gaan schrijven en nu heb ik een verhaal ge maakt om al die ouderwetse liedjes heen", aldus Marleen. De musical gaat over „Jarig Jetje" en wordt gespeeld door blokfluitgroep van 40 kinde ren het muzikale gedeelte. De kinderen treden allemaal op in historische kledij. „Kin deren zullen het zeker enig vinden, maar het is ook leuk voor de ouders en niet te ver geten oma's om deze musical te zien", vertelt Marleen en thousiast. Zelf is ze moeder van vier kinderen die even enthousiast zijn als zij zelf. In de huiskamer van de Van Léeuwens staat op een ver rijdbare stelling het slot Tey- lingen. „Dat is ook een ge deelte van het decor, want het tweede deel van de musi cal bestaat uit een wandeling door oud-Voorhout en die eindigt bij de ruïne van Tey- lingen. Wij gaan dan met de kinderen de hele geschiede nis van Jacoba van Beieren spelen". Op 13 maart is iedereen wel kom in de aula van de KTS aan de Leidsevaart. De Stich ting „Voorhout 10 eeuwen oud" zorgt voor limonade en ulevellen, een echte oud-Hol landse lekkernij. De toegang is gratis. Aanvang twee uur. Marleen van Leeuwen met de kinderen die zondag 13 maart meespelen in de musical over Jarig Jetje. FOTO: HENK V.D. ENDE een groepje van ongeveer 20 kinderen in de leeftijd van 7 tot en met 10 jaar. Met dit groepje heeft Marleen van Leeuwen al twee keer eerder met groot succes een kinder musical op de planken ge bracht. Ook het kinderkoor bestaande uit 35 kinderen doet aan de uitvoering mee. Zij verzorgen samen met de

Leidse Courant | 1988 | | pagina 12