Omwegen George Nicolaas: „architecten zouden er meer oog voor moeten hebben" aan tafel Met lapjespoes Iwan is iets verschrikkelijks gebeurd hond zoekt; huis dienstuerlening dagpuzzel LEIDEN OMGEVING fieidaeGomg/nt ZATERDAG 27 FEBRUARI 1988 PAGINA JILLEBA EN ZOON: EEN HALVE EEUW WERK MET GLAS-IN-LOOD Op mijn omwegen door stad en land WÊÊ kom ik graag mensen tegen. U kunt JHHj mij telefonisch of schriftelijk vertellen J(Ë| wie u graag in deze rubriek zou willen WM|H||ir' tegenkomen. Ik ben bereikbaar via 071 ■■K' tSH - 12 22 44 op toestel 10. door Ton Piclers Er komt zeker een dag, dat een kenner bij mij thuis toe vallig de compositie van vari abel getinte ruitjes naast de voordeur ziet, dan aanbelt en zegt: „U bezit een echte Jille- ba, zie ik". „Ja zeker", zal ik dan trots reageren, „En ik ken de meesters toevallig van nabij!". De kenner zal vervol gens ook informeren of ik een fraai Jilleba-glaasje ergens voor een raam heb hangen. Ik zal hem dan moeten teleur stellen: zoiets schoons heb ik niet, maar ik weet wat be doeld wordt. Er komt zeker een tijd, dat dit alles zal ge schieden. Het is nog niet zo ver, maar inmiddels is de faam van Jilleba een halve eeuw oud. De grote Joep Ni colas zou het postuum hebben kunnen waarderen. Zowat overal in den lande is de roem der Leidse Jilleba's blijven hangen. Kijk naar de glazen in honderden kerken, ge meentehuizen, kantoren, in restaurants, hotels en andere openbare gebouwen en je ziet Jilleba's vruchten, (al dan niet van beschermende lagen voorzien, immers de verniel zucht van een kil barbaren dom in onze streken is groot): in de Leidse Pieters- en' Hoog landse kerken, in De Zilk, de Hartebrug, in Zaltbommel (zonder torenspits), de Grote Kerk van Naarden, de Goud se St.Jan en nog zoveel meer. Echt, of restauratie, het kan niet bommen: de Jilleba's en de hunnen hebben er vol vak liefde met hun handen aange zeten. Het zijn specialisten in het geblazen glas. Het wordt een kalm feest. Bijna net zo doorzichtig als hun produk- ten, maar zeker een intense belijdenis naar buiten (op een expositie) van een ambacht dat nooit verloren mag gaan. De Firma G.N.Jilleba en Zn, glas-in-lood atelier, glashan- del, Oude Rijn, Leiden. De be lichaming van het glazeniers- vak, in een zetting die nog net zo romantisch oogt als in 1938, toen George Nicolaas Jilleba (dit jaar 74) er begon. Hetzelf de sfeertje, hetzelfde atelier, hetzelfde kantoortje waarin niemand anders dan een inge wijde z'n weg tussen de pape rassen door zal kunnen vin den. Het oude ambacht ligt er nog duimendik bovenop. Trouwe Koos Wie omgordt zich daar met een bijkans lederen voor schoot, en laat de gasvlam ho ger razen om te kunnen smel ten en solderen? Dat is na tuurlijk Koos Bronsgeest, meesterknecht, een goed en trouw vakman, 40 jaar rech terhand van de Jilleba's. Koos is weinig spraakzaam; z'n blik Vader en zoon Jilleba: overbezette handwerkers in glas-in-lood binnen een gouden bedrijf. is schichtig. Dat heeft ie mis schien van huisuit, maar het zou ook kunnen zijn vanwege zijn omgang met de glazenie- rende grootvorst George de Oude. Die houdt ook niet van omslag en gedoe. „Niet klet sen, maar doen!", is diens de vies. In Koos herkennen we, apocrief, de middeleeuwse ambachtman die bijdraagt aan een eeuwenoude cultuur. Koos kijkt diep in de glazen. Ik had nog even „Hoi Koos!" (ik zag hem 2 jaar geleden voor 't laatst) willen zeggen, maar zie daar nu van af, om dat de trouwe Bronsgeest dat toch niet helemaal begrepen zou hebben. Niettemin alle hulde voor deze zwijgzame kracht, die zö had kunnen passen binnen de bouwteams die zeven, acht eeuwen geleden de sprookjes aan de Franse kathedralen voor vele nageslachten in glas-in-lood vastlegden. Zo veel gelovige wonderen in licht en donker en kleuren. Het is aan de Oude Rijn alsof de tijd is blijven stilstaan. Ook de onschatbare Koos werkt aan een tafel. Zie eens zo'n vakman in alle stilte bezig. Er staat geen radio aan. Koos heeft slechts oog voor z'n ge kleurd glas en repen lood. Hij slaat spijkers op een houten ondergrond om het patroon vast te houden; en dan gaat het lood eromheen en erlangs. De damp slaat van de smel tende „knooppunten" af. Hij smeedt en last, soldeert en be vestigt Jilleba's naam, die hooggeprezen mag zijn. Maar Jilleba is ook nog Geor ge de Jongere (42), de prakti sche, energieke poot van de firma. Zakenman met gevoel voor schoonheid en hartelijk heid, en mogelijk daarom zo aanspreekbaar. Hij is de enige George die ik George mag noemen, omdat ik nog verwij derd ben van de smetteloos witte haardos en het patriar chale van George Nicolaas de Oudere in '79 onderschei den als Ridder in de Orde van Oranje-Nassau die al zijn levenslust en pushing power nog steeds in dienst stelt van wat hij 50 jaar geleden is be gonnen. George de Jongere is, betrekkelijk, nog steeds een jonkie in het vak, maar hij is een echte Jilleba. Vader ont wierp enkele jaren geleden nog taferelen op de rijkste tinten glas, maar de zoon is dag en bijna nacht in touw met het plaatsen van de ra men en is op pad om de res tauratiewerkzaamheden te bezoeken en in de gaten te houden. Tot in Wemeldinge toe. Een bezoeking. Zeven vakmensen, trouwens, zijn voor Jilleba dagelijks in touw. Het buitenwerk in deze zach te winter verloopt tot dusver erg gunstig. Gewapende methodes Nee, het glazeniersvak is nog lang niet uitgestorven. Als je de Jilleba's mag geloven, is het nog zelden zo druk ge weest. Het restauratiewerk groeit hen boven het hoofd. De ramen, tot in dubbele be glazing en geïsoleerd en ge prepareerd volgens de meest geavanceerde „gewapende" methodes, vliegen de pan uit. „Je wilt het glas vasthouden, maar het loopt al gauw uit in kunst- en vliegwerk". George Nicolaas, de grondves ter, heeft niettemin wel zo z'n bedenkingen. Hij houdt niet van veel praten, maar moet toch wel iets kwijt en ver zoekt mij dit in het verhaal op te nemen: „Laat men ons, als glazenierende kunstenaars, ook eens een kans geven bij de nieuwbouw. Bij nieuwe projecten krijgen de kunstob jecten aan de buitenkant vaak de meeste aandacht. De archi tecten zouden eens meer „naar binnen" moeten kijken. Je zou, bijvoorbeeld, ook een hal van een openbaar gebouw (FOTO WIM VAN NOORT). kunnen „versieren". Vroeger had je prachtige ramen in een nieuwe muur. Ons vak kan best gestimuleerd worden. We zijn erg afhankelijk van wat een architect wil, maar kunstenaars werken ook bin nen. Je kunt met glas werken, een eeuwenoude bezigheid. Niet alleen met verticale spoorbielzen of verwrongen rails". Of de heren architecten maar eens over de brug willen ko men, bedoelt George de Ou dere van het geslacht der Jil leba's maar: „Wij willen wel, maar je moet ook een op dracht krijgen. Wij doen ons best op, een prachtig stuk, wanddecoraties ook, applica tie. Allemaal handwerk. Ont werpen, schilderen; een stuk of acht glazeniers in ons land doen dat nog, de prutsers niet meegerekend". Vooral de laatste jaren is de belangstelling voor (particu lier) glas-in-lood toegenomen. Zoon George zei het al eerder: „De particulier is gewoon glas beu. Moet je in het zomersei zoen de toeristen hier bij ons langs zien lopen: Engelsen, Fransen, maar vooral Duit sers krijgen het dan op de heupen. Die Duitsers zijn he lemaal gek op dit werk. Ze zien achter het kantoorraam een stuk of wat van die ven stertjes hangen en hup, de hele rij kan je dan voor ze in pakken. Maar dat doen we toch maar niet meer; we leve ren alleen nog maar op bestel ling". Tijdens de oorlog kwam een boeiend facet van deze tak van nijverheid aan het licht. George Nicolaas: „We moch ten van de Duitsers geen lood meer gebruiken. Met zink en blik ging het toen verder, maar voor het buigen heb je nu eenmaal lood nodig. Ik werd daarbij eens betrapt. De zaak werd verzegeld en ik moest bijna een jaar de boel sluiten. Na de oorlog begon ik met de restauratie van kerken en het werk voor Monumen tenzorg. Het werd weer een goed produkt". Expositie Glas-in-lood is een betaalbare verrijking van de huiselijke haard en daarom even onze aandacht voor de glazenier, hier belichaamd in de Jille ba's die veel inspiratie in hun portefeuille hebben. In dit licht bezien mag Jilleba kleu ren van trots. Vijftig jaar lang alweer. George de Jongere ziet in dit gouden jubileum jaar enkele maanden vooruit: „Zowat begin juni willen we ons feest naar buiten brengen. Nu niet eens met een weinig zeggende receptie, maar met een informerende tentoonstel ling voor iedere geïnteres seerde. Waarschijnlijk in het Burchtcomplex. We willen la ten zien welke mogelijkheden op glasgebied er ook voor de particulier zijn, wat hij kan doen ter verfraaiing van zijn huis. Met glas is vreselijk veel te doen. Men zal dan ook ge waar kunnen worden, dat glas-in-lood helemaal niet on betaalbaar is zoals men vaak denkt. We willen niet alleen prachtige kleurenfoto's van glascomposities laten zien, maar ook, bijvoorbeeld, glas- childerijen, ingelijst en wel. Prachtige effecten kun je daarmee bereiken. Kortom", zo annonceert George Jr., „het wordt een expositie die de mensen met glas in aanra king wil brengen". Maar dan op een prettige, pijnloze ma nier. Het gaat erom de men sen bewust te maken van wat er met glas te doen valt. Ook een aardige stimulans voor de heren architecten om een beroep te doen op een eeu wenoud ambacht, een bloei ende kunstnijverheid in lood gevangen. De Jilleba's hopen, dat ook veelgeplaagde stadge noot minister Brinkman zal komen kijken. George Jr.: „Dat doet ie vast wel, want de toegang is gratis. En het is zö mooi allemaal..." r Wekelijks verschijnt in de Leidse Courant de rubriek „Hond zoekt huis". In deze rubriek wordt een hond (of soms ook wel een kat) beschreven, die in het asiel ver blijft. De in deze rubriek beschreven dieren zijn óf gevon den, óf door hondenbezitters naar het asiel gebracht. Ze worden om uiteenlopende redenen afgestaan, vaak begrij pelijke, maar soms ook volslagen onzinnige. De in „Hond zoekt huis" beschreven dieren zijn alle gezond, hebben een wormenkuur ondergaan en zijn volledig ingeënt. Tegen be taling van 115 gulden (inclusief dierenpaspoort) en 35 gul den voor katten tot 12 weken (voor oudere katten gelden bedragen van 45 en 55 gulden) zijn ze af te halen. Dit geld komt ten goede aan zwerfdieren. Adres: Nieuw Leids Die renasiel, Besjeslaan 6b, Leiden, tel. 411670. Geopend: di, vr 10-12,14-17 u; wo, do 14-17 u; za 10-12,14-16 u, zo en ma geslo ten. Zoals de naam „De Grote" hoort bij „Karei", zo is het bijvoegsel „De Verschrikke lijke" verbonden aan „Iwan". De lapjespoes die sinds maan dag 14 februari verblijft in het Leids Dierenasiel aan de Besjeslaan draagt de naam Iwan. Maar zo verschrikke lijk als haar oude naamge noot, is de poes zeker niet. Er is echter wel iets verschrik kelijks met haar gebeurd. Op maandag de 14e kwamen 1 asielbeheerder Leen Gott schal en zijn vrouw rond een uur of vijf thuis. Bij hun wo ning zat de lapjespoes. „Hij was helemaal verkrampt en kletsnat", herinnert Gott- schal zich. „We vermoeden dat -ie gewoon uit de auto is gegooid en in een sloot is te recht gekomen. En als zoiets gebeurt, dan raken katten de kluts kwijt, dan kunnen ze zich niet meer oriënteren. Deze poes was dan ook gees telijk total loss". Iwan was op dat moment een wrak. Maar het dier werd liefdevol opgenomen in het asiel. Ze is nog niet helemaal de oude, maar knapt goed op, vertelt de asielbeheerder. „Het is gerust een lieve kat", verzekert die. „Maar ze heeft nog wel een paar dagen no dig om helemaal bij te ko men". En dat bijkomen van het nare avontuur, zou het beste gaan in een huiselijke omgeving. Gottschal: „De poes weet nu ook niet wat haar overkomt. Ze zit in een hok en ziet niets anders dan andere hokken en andere poezen. Het asiel is eigenlijk net de Bijlmerbajes voor zo'n beest". De asielbeheerder noemt Iwan een „rustige huiskat". „Het is geen echte vrijbui ter", beweert hij. „De poes zou nooit naar iemand uitha len, bijvoorbeeld". De onge veer vijf jaar oude lapjeskat is volgens hem goed gezond. Iwan is geen echte poezen naam, geeft Gottschal toe. „We hebben hem vernoemd naar onze eigen lapjespoes. Die heeft namelijk net als deze Iwan iets heel bijzon ders. Beide poezen hebben een grote zwarte vlek op hun Ook al vindt de asielbeheer der de nieuwe Iwan ver schrikkelijk lief, hij zou het niet erg vinden als de poes snel weer een eigen thuis zou vinden. Verder hoopt Gott schal dat er lezers zijn die Iwan herkennen, zodat de vorige eigenaar kan worden opgespoord. „Met hem zou den we een hartig woordje willen spreken. Of we kun nen de wijkagent erop af stu ren. Daarvan raken de mees te mensen wel onder de in druk", aldus een verontwaar digde Gottschal. Dimple De jonge hond Dimple die vorige week in deze rubriek onder de aandacht werd ge bracht, is opgehaald door mensen uit Sassenheim. Vol gens Gottschal was er veel belangstelling voor het zwart-witte dier, dat nog niet veel vreugde heeft onder vonden in zijn jonge leven. Opvallend aan Iwan is de zwarte vlek op haar neus. FOTO: WIM VAN NOORT Witlof met dipsaus - biefstuk met broccoli en aardappelen - bananendessert Voor twee personen: 1 struikje witlof, 1 winter wortel, 1 lepel slagroom, 1 lepel mayonaise, 1 lepel to matenketchup, 1 theelepel sherry, (iets cognac), wor- oestersaus; 2 biefstukjes a 100 g, 25 g boter, zout, peper, 1 lepel melk; 300 g broccoli, zout, uitje, 10 g boter, halve paprika, paar plakjes ontbijtspek; 0,5 tot 1 kg aardappelen; 2 lepels water, 25 g suiker, 2 bananen, 2 lepels likeur, 0,5 dl slagroom, 5 g bas terdsuiker, 1 lepel chocola devlokken Snijd twee centimeter van de onderkant van het struik je witlof af. Maak de blaad jes los en was ze. Snijd de schoongemaakte wortel in dunne repen, die even lang zijn als de witlof-blaadjes. Klop de room stijf en meng er de overige ingrediënten door. Doe het sausje in whi sky-glazen en zet er de groenten rechtop in. Bak de biefstukjes ond voortdurend heen en we schuiven in vier a vijf mini ten bruin, leg ze op et warm bord en strooi er zoi en peper op. Maak de jus met melk, weinig water t zout. Was de broccoli en snijd stronk halverwege doe Kook de onderstukken vi minuten in weinig wat met zout, leg er dan de b venste stukken bij en koe de groente nog acht mini ten. Fruit stukjes ui, paprika t spek langzaam lichtbruin t garneer met dit mengselt de broccoli. Maak het water warm en 1 er de suiker in op. Voeg in plakjes gesneden banant en de likeur (of citroenar ma) toe en leg er de met ba terdsuiker half stijf geslagc room op. Garneer met chi coladevlokken. Menutip voor maandag: wi lof met ham en kaas en i een saus gestoofde aardappi len - vanille-rijstevla. JEANN ARTSEN Lelden: Groep 1: Tan. Janssen, Zwijnenburg, Meyer, R. van Leeuwen, Verhage, Groene- veld en De Ruiter: za. dr. Verhage- /Maris, tel. 218661 en zo. dr. De Ruiter, tel. 125096. Groep 2: Bergmeyer, Pieterse, Van Gent, Taytelbaum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en E. de Lange: za. dr. Rus, tel. 132500 en zo. dr. Van Luijk, tel. 122522. Groep 3: Plei ter, J. van Leeuwen, Smit, W. de Bruijne, J. de Bruijne, Stolk, Jür- gens, Fogelberg en Muysenbergh: za. dr. Lely, tel. 120412 en zo. dr. Jurgens, tel. 125820. Groep 4: Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, Van de Waardt, Arnou, J. Zaaijer en R. Zaaijer: za. dr. Lahr, tel. 120347 en zo. dr. Nieuwenhuis- Samlbraak, tel. 768918. Groep 5: Schaefer, Jasperse, Crul, Kooy- man, De Jong, Prince, Reinders, 6. Hammerstein en A. Hammerstein: za. dr. Baart, tel. 220697 en zo. dr. Bloemen, tel. 311319. Oegst- geest: vanaf za. 8.00 uur: dr. Roe- lants, tel. 153747, Spreekuur za. en zo. 11.30-12.30. Kaag - Abbenes -Nieuw Vennep: tel. 02526-72850. Leiderdorp: za. en zo. dr. Arndt, tel. 891100. Spreekuur van 12.30 tot 13.00. Voorschoten: za. dr. Baars, tel. 2520 en zo. dr. Van Dam, tel. 01717-3960. Warmond - Voorhout: za. en zo. dr. De Gijzel, tel. 01711-10834. Noordwijk: Groepspraktijk tel. 19300. Kat wijk aan Zee: dr. Schonenberg, tel. 12336. Katwijk - Rijnsburg - Val kenburg: dr. Van der Water, tel. 12921. Sassenheim: dr. De Graaff en dr. Van der Salm, tel. 12479. Alkemade Rijnsater- woude: dr. Van Dongen, tel. 01713-4044. Roelofarendsveen Praktijk Saeys/van Mierlo/Roelen- /Brock: dr. Roeien en dr. Broek, tel. 01713-2329. Alphen: groep 1, za. dr. Klein Haneveld, tel. 72170 en zo. dr. Herzberger, tel. 73264. Groep 2, za. dr. Van Gemeren, tel. 20157 en zo. dr. Zlkel, tel. 31905 groep 2, za. dr. Nobel, tel. 38635 en zo. dr. Van der Velden, tel. 38635. Hazerswoude-Koude- kerk: dr. Bosch, tel. 01728-9281. Benthuizen - Boekoop: dr. Leeu- wenburgh, tel. 01727-5700. Lan- geraar - Nieuwveen - Ter Aar - Woubrugge: dr. Van Sprang en dr. Zandstra; tel. 01722-2811. Nieuwkoop - Noorden: dr. Brink man, tel. 01725-9301 op za. en zo. voor dringende zaken spreekuur tussen 11.00 en 11.30 en tussen 17.00 en 17.30 uur. Hillegom: za. en zo. dr. Zimmerman-Kelderman, tel. 15121. TANDARTSEN Leiden - Leider dorp - Oegstgeest - Warmond: dr. Witkam, tel. 125860. za en zo spreekuur om 13.00 uur. Zoeter- woude: dr. Freeke, tel. 071- 414547/410950. Alkemade - Lei- muiden: eigen tandarts bellen voor 15.00 uur. Leidschendam: Voor spoedgevallen tel. 974491. Bol lenstreek: dr. Van der Kaaij, tel. 02521-10939. APOTHEKEN Lelden - Leider dorp - Oegstgeest Voorschoten: Kok, Diamantlaan 5a, Leiden, tel. 763439 en apotheek V. Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leider dorp, tel. 890000. Alkemade: Apotheek Alkemade, open: zat 12- 13, 17.30-18 u, zon feestdagen 12.30-13 en 17.30-18 u. Noord- wijk - Katwijk Rijnsburg: Apo theek Rijnsoever, Hoornesplein 121-125, Katwijk, tel. 01718-26457. Leidschendam: Huygens Apo theek, Herenstraat 56, Voorburg, tel. 860402. Noordwijkerhout: za geopend van 9-13. u. en van 17-18 u. en zo van 12-13 u. en 17-18 u. Spoedrecepten tel. 3511 of dienst- bel. Sassenheim: 02522-10169. WIJKVERPLEGING Leiden Noordwijkerhout - De Zilk - Voor hout. tel. 071-122222. Bollen streek: Wijkverpleging Gezond heidscentrum, tel. 02522-14147. Hillegom: Opgave via het antwoor dapparaat, tel. 02520-16217. Leidschendam: Kruisvereniging, tel. 070-455300. Oegstgeest: Kruisvereniging, tel. 071-177444. DIERENARTSEN Leiden: dr. Van der Wouw, tel. 764058 en dr. Muurling, tel 071-125057. Voor schoten - Leidschendam: dr. Westgeest, tel. 071-768616. Bol lenstreek: dr. De Geus, tel. 02522- 12422. Katwijk: Opgave via het antwoordapparaat, op zaterdag tussen 11.00 - 12.00 uur spreekuur bij dr. Snel. Sassenheim: dr. De Geus, tel. 02522-12422. Leider dorp: Dr. Muurling, tel. 071- 125057. APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken in de regio Leiden worden tot vrijdag 4 maart waargenomen door apo theek Kok uit Lelden en apotheek V. Breest Smallenburg uit Leider- KLACHTENMELDPUNT Ambulan te Psychotherapie Zuid-Holland Noord. Spreekuur 18.00-19.00 uut. Tel. 071-254654. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.( u. tot woensdag 13.00 u. (Diao nessenhuis poliklinieken I 155543, afdeling S.C.U. tel 17563 en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdi 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). De Geneeskundige Dienst Leidt is verhuisd van de Rodenbur straat in Leiden naar de Krone steinkade 18a in Lelden. VERENIGING BESCHERMING Ol GEBOREN KIND Hulpverlenir bij ongewenste zwangerschap voi moeder en kind. Bel tel. 07 897762, 071-142201 of 031 620244. Het laatste nummer is dï en nacht bereikbaar. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur di gelijks van 16.00 tot 17.00 uur van 18.30 tot 19.30 uur. Kindera deling dagelijks van 14.00 ti 20.00. Niet meer dan twee bezoi kers per patiënt. Sint Elizabetl ziekenhuis: Volwassenen dagelijl van 14.00-14.45 u. en van 18.31 19.30 u.; klasse-afdelingen oc 11.15-12.00 u. Kraamafdellng: da van 15.00-16.00 u. en van 18.31 19.30 u. en van 19.30-21.00 u. a leen voor vaders. Kinderafdelln dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartbi waking) dag. van 14.00-14.30 u. e van 19.00-19.30 u. Intensieve ve pleging: dag. van 14.00-14.30 u. van 18.30-19.00 u. Sport-Medisi Adviescentrum: Spreekuur m 19.30-20.30 u. in het St. Elisabet ziekenhuis. Endegeest: Di. en 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: gehele dag. Jelgersmaklink Jongerenteam: za. en zo. 14.0 17.00 u. Opname: werkdag^ 16.45-17.45 u.; za. zo en feestda 10.00-11.30 en 14.00-16.30 Team A, C en D: dag. tot 21.00 met uitzondering van behandelt den en etenstijden. Academie* Ziekenhuis: Voor alle patiënti (behalve kinderen) zijn de bezoek ren als volgt: Dagelijks 14.15-15.1 u. en 18.30-19.30 u. Avondbezo kuur afdeling verloskunde: 18.0 19.00 u. De Praematurenafdelin voor ouders en familie is na ove leg met patiënten doorlopend b zoek mogelijk. Bezoek aan ernstij patiënten: wanneer aan ernstlj patiënten doorlopend bezot wordt toegestaan kan de hoofdve pleegkundige hiervoor specia kaarten verstrekken. Kinderklinie zalen voor peuters, kleuters grote kinderen 15.15-17.00, bab zaal en boxenafdeling: volgens t spraak met het verpleegkund hoofd. Bezoektijden kinderafdeli gen: voor ouders van opgenomi kinderen na overleg met verpleei kundig hoofd. Voor andere bezo kers van kinderen: Keel-, neus- i oorheelkunde en neurologie: 14.1 15.00 en 18.30-19.30. Oogheelku de en heelkunde: 14.15-15.00 18.30-19.00. Rijnoordziekenhui Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.3 19.30 u. Extra bezoek hartbew king: 11.00-11.30 u. Extra bezo vaders kraamafdeling: 19.30-20.! u. Kinderafdeling 15.00-15.30 u. i leen voor ouders 18.00-18.30 u. KRUISWOORDRAADSEL Horizontaal: 1 putemmertje; 4 n zlekstuk; 7 dichterbij; 9 looftfoo 11 sporeplant; 12 muzieknoot; haarkrul; 15 insekt; 16 metaal; dieregeluid; 20 bijwoord; 21 di stof; 26 ingezet stuk; 27 vadsig; boom; 29 vistuig; 31 0.1. me (afk.); 32 vloeistof; 34 overslaan sluiting; 35 binnenste v.e. zaad. Verticaal: 1 welpenleidster; 2 voi woord; 3 teken van de dierenrie 4 snijwerktuig; 5 paardeslee; 6 hevige wind; 8 smelting sneeuw en ijs; 10 muzieknoot; Nederlands schilder; 14 regelma zesvlak; 15 deel van Oostenrijk; bloeimaand; 18 deel van de h« 21 zonder kleur; 22 geslacht mensen; 23 vrucht; 24 bejaard; laguneachtige riviermonding; deel v.e. auto; 30 water doorlat) de; 32 persoonlijk vnw.; 33 muzi noot, OPLOSSING ■ej ee :eM :>iai 08 68 :uew!i sz 'pno Uoou ZZ 'SBJ ZZ !>i®aiq IZ !|euj ii :|OJ!i SI !snqnn f i !noa :ios ot !|oop g iujjojs 9 :jb g :s p :iuej e :ue z !eie>*e t mbboijj se :dei>t fe ïjbjbm ze :wp iz' 68 :se 98 =mi LZ !SB| 9Z !|oo>(U!r 18 Us 08 6t laimujuinie 91 Sl 'mo\ et :op zi :souj u :s9 6 -Bu 1 :sjbui p Lie>ie 1 :|Bejuozp

Leidse Courant | 1988 | | pagina 14