Rijkaard uitgeleend aan Zaragoza R UT Hooligans op borgtocht vrij PERIODETITELS IN AMATEURVOETBAL Sport op tv Gladisch evenaart tijd van Cooman Badmintonners terug naar top uoetballerlei SPORT Ecideegomcwt ZATERDAG 27 FEBRUARI 1988 PAGINA 11 BETAALD VOETBAL EREDIVISIE Vanavond Haarlem-FC Groningen VVV-DS'79 Fortuna S.-FC Twente A|ax-FC Utrecht Morgen Feyenoord-Sparta Volendam-PSV FC Den Bosch-FC Den Haag EERSTE DIVISIE Vanavond MVV-Emmen Eindhoven-FC Wageningen Helmond Sport-NEC SC Heerenveen-De Graafschap Veendam-GA Eagles Morgen Heracles-NAC SVV-SC Cambuur Vitesse-RKC RBC-Excelsior Oplichting met voetbalkaartjes ARNHEM Een 19-jarige Arnhemmer is gistermor gen door de politie aangehouden op verdenking van poging tot oplichting met kaartjes voor het Europees kampioenschap voetbal in juli in de Bondsrepubliek Duitsland. De Arnhemmer zou al 120 gulden ver diend hebben met beloftes voor kaartjes die hij niet heeft, aldus een woordvoerder van de Arnhemse po litie. De jongen heeft in de afgelopen maand acht maal een advertentie in een landelijk dagblad ge plaatst waarin hij belooft voor de felbegeerde voet- oalkaartjes te kunnen zorgen. Mensen moeten dan geld storten op een girorekening en een brief met personalia sturen. Die brieven komen aan in een leegstaande woning in Arnhem. Volgens de KNVB, waar al diverse reacties op die advertentie zijn bin nengekomen, is het onmogelijk dat de Arnhemmer 5ver zoveel kaartjes beschikt of gaat beschikken. Volgens de KNVB zijn kaartjes voor Nederland al leen via hem te koop en dan nog slechts maximaal twee per persoon. ZEIST Met ingang van het seizoen 1989/1990 introdu ceert de KNVB periodetitels in het amateurvoetbal. Tot nu toe wordt alleen in de zaterdag eerste klassen en de zondag hoofdklassen gespeeld om perodetitels. Deze titels geven recht op deelneming aan de strijd om de KNVB-beker. In het resterend amateurvoetbal is de inzet promotie naar een hogere klasse, hetgeen automatisch met zich meebrengt dat eveneens een versterkte degradatie wordt ingevoerd. Nadat in het komende seizoen op de zaterdag eerste klas sen en zondag hoofdklassen na, alle klassen op twaalf clubs zullen zijn gebracht, degraderen met ingang van het sei zoen 1989/1990 automatisch de nummers 10, 11 en 12. Een en ander geldt voor de standaardklassen in de KNVB com petitie. Er zullen geen vervangende periodekampioenen worden aangewezen in het geval een elftal de periodetitel meer dan één keer voor zich opeist. Nederlands record Hans Kroes EMMEN Hans Kroes heeft gisteravond ijdens de win terkampioenschappen in Emmen het Nederlands record op de 100 meter rugslag verbeterd en gebracht op 56,36 seconden. Het oude record stond sinds twee jaar met 56,42 op zijn naam. Kroes leverde die prestatie als start- zwemmer van de wisselslag-estafetteploeg van HPC. De club uit Heemstede kwam overigens niet verder dan de vierde plaats op dit onderdeel. Het goud ging naar het viertal van de Zeeschuimers. De Zandvoorters Coone, Braam, Boerema en Joustra finishten na 3 minuten en 47,71 seconden en haalden daarmee het nationale record van AZPC (23 februari 1986) met bijna een seconde naar beneden. Hard werd er gisteravond ook gezwommen op de 50 meter vrije slag dames. Liefst vijf zwemsters ble ven onder de olympische richttijd van 26 seconden. Ka rin Brienesse was in de finale het snelst. Ze tikte aan na 25,44. Connie van Bentum miste het goud op een hand breedte. Marianne Muis werd derde. NHV houdt Bult en Knigge op de bank LEIDEN Na heroverweging van de eerder ge nomen beslissing heeft de Commissie van Beroep (CVB) van het Nederlands Handbal Verbond gis teren opnieuw besloten dat Christine Knigge en Marianne Bult pas in mei voor Datateam/Forehol- te mogen uitkomen. Op 27 januari besloot de CVB al dat voor beide speelsters, die begin januari hun oude club voor Foreholte verruilden, een wacht tijd gold van zes maanden na de laatste die ze voor hun oude vereniging speelden. Op verzoek van mr. Eric Vilé, juridisch adviseur van de Voorhoutse club, had de CVB het genomen besluit in heroverweging genomen. Foreholte-voorzitter Jan van der Wissel liet eerder deze week weten, dat Foreholte nog niet wist welke stappen er ondernomen zouden worden bij een voor Foreholte negatief besluit van de CVB. VANDAAG Nederland 1: 23.55 uur: Olympi sche Winterspelen met skiën (tweede run slalom heren); skispringen (70 meter schans); ijshockey; 1.00 uur: schaatsen (1500 meter dames); 3.30 uur: kunstrijden (kür dames). Nederland 2: 17.00 uur: Olympi sche Winterspelen met samenvatting van de hoogtepunten Spelen; 19.12 uur: Olymprsche Winterspelen met skiën (eerste run slalom heren); cross-country 50 km heren; viermans bobsleeën; skiën (tweede run slalom heren); 22.40 uur: Studio Sport. Nederland 3: 16.20 uur: Olympi sche Winterspelen met skiën (eerste run slalom heren); 19.30 uur: Zie pro- 1 gramma Nederland 2; 22.22 uur: skiën (tweede run slalom (heren) en skispringen (70 meter schans). België 1: 23.20 uur: Sport op zater- België 2: 20.10 uur: Jumping Ant- Duitaland 1: 16.00 uur: Olympia live met skiën (alpine-nummers: slalom heren eerste serie); 19.10 uur bobs leeën (viermans bob. eerste serie); 21.00 uur: Olympia live met bobs leeën (viermans bob. tweede serie); 21.25 uur: skiën (alpine-nummers slalom heren, tweede serie); 22.15 uur Olympia live met skiën (Noordse combinatie: schansspringen: indivi dueel); ijshockey, schaatsen (1500 meter dames) en kunstrijden op de schaats (kür dames). Duitsland 2: 13.10 uur: Olympia am Mittaa; 22.00 uur: Heute met aanslui tend Sport am Samstag. Duitsland 3: 19.00 uur (WDF): Ak- tuelle Stunde met onder meer sport; 19.30 uur: Sport im Westen. Super Channel: 15.30 uur: Super sport met ijshockey (Verenigde Sta- ten-Zweden); 16.30 uur: NBA basket ball; 23.05 uur: Olympic update '88. Sky Channel: 15.40 uur: Ski re port; 16.25 uur: International motor- sports; 21.30 uur: WWF Superstars of wrestling; 22.25 uur: Davis Cup tennis '88 (Bondsrepubliek Duitsland- Brazilië); 23.25 uur: Transworld sport. MORGEN Nederland 1: 23.35 uur: Olympi sche Winterspelen met ijshockey (sa menvatting laatste wedstrijden) en kunstrijden (demonstratie); 3.25 uur: sluitingsceremonie. Nederland 2: 8.30 uur: Ontbijt- ihow; 15.45 uur: Olympische Winter- spelen met samenvatting van afgelo pen dag; 19.00 uur: Studio Sport. Nederland 3: 18.00 uur: Olympi sche Winterspelen met samenvattin gen ijshockey, skiën (Noordse combi natie 15 km); bobsleeën (viermans); 22.00 uur: IJshockey; 22.55 uur: Schaatsen (5000 meter dames); 23.35 uur: Zie programma Nederland 1. programma. Duiteland 1: 8.30 uur: Olympia zum Frühstück; 16.00 uur: Olympia extra; 19.50 uur: Sportschau-Telegramm. Duitsland 2: 17.10 uur: Olympia- Studio Calgary met skiën (Noordse combinatie (individueel); bobsleeën (viermans bob. derde en vierde se rie); iishockey, finalepoule (eerste wedstrijd); 19.10 uur: Olympia-Studio Calgary met skiën (Noordse combi natie (individueel); bobsleeën (vier mans bob. derde en vierde serie); ijs hockey (finalepoule, eerste wed strijd); 22.00 uur: IJshockey (finale poule. tweede wedstrijd); 23.00 uur: Schaatsen (5000 meter dames); 1.30 uur: Kunstrijden op de schaats, de monstratie; 3.30 uur: sluitingscere- Duitaiand 3: 19.00 uur (WDF): Ak- tuelle Stunde met onder meer sport; 19.30 uur: Sport im Westen; 21.50 uur (SWF): Flutlicht. regionaal sport programma. Super Channel: 14.30 uur: Super sport; 16.00 uur: American college football; 16.55 uur: The ski-report; 20.30 uur: Soccer scene; 21.00 uur: :r| The ski-report; 22.55 uur: Olympic update '88. MADRID Frank Rijk aard zal tot het einde van het lopende voetbalsei zoen voor de Spaanse eer ste divisieclub Zaragoza spelen. Hij wordt voor die periode uitgeleend door Sporting Lissabon, de club, waarmee Rijkaard een verbintenis heeft ge sloten voor drie en een half jaar. Rijkaard zal hoogstwaarschijnlijk zon dag 6 maart zijn debuut maken in Zaragoza tijdens de wedstrijd tegen Las Palmas. Hij speelde op 20 september van het vorig jaar voor het laatst voor Ajax. Nadat in de nacht van woens dag op donderdag bekend werd, dat de Portugese voet balbond ook in hoger beroep bij het standpunt bleef, dat Rijkaard dit seizoen geen com petitiewedstrijden voor Spor ting mag spelen, zijn de onder handelingen tussen Rijkaard en vertegenwoordigers van Sporting en Zaragoza in een stroomversnelling terecht ge komen. Bij de gesprekken in aan hotel in Madrid waren ook aanwezig Jacques Kranen donk (directeur Stichting Ar beidszaken Betaald Voetbal), manager Paco Santamaria van Zaragoza en Lorenzo Fernan dez, de advocaat van de eige naar van Rijkaard en de vis handelaar Jorge Goncalvez, die kandidaat is voor het voor zitterschap van Sporting. Aanvankelijk eiste de verte genwoordiger van Goncalvez van Zaragoza als huursom een bedrag van twintig miljoen pe seta's. Later werd dit bijgesteld tot vijftien miljoen (ongeveer een kwart miljoen gulden). Rijkaard wordt de tweede bui tenlander bij Zaragoza, waar Ruben Sosa uit Uruguay actief is. Trainer is Manuel Villano va, die begin van dit seizoen Luis Costa opvolgde. Zaragoza neemt met 23 punten uit even veel wedstrijden momenteel de negende plaats op de rang lijst in. SENFTENBERG Nelli Cooman zal volgende week in Boedapest bij de verdediging van haar Eu ropese indoortitel op de 60 meter op stevige tegen stand stuiten van Silke Gladisch. De Oostduitse, die afgelopen zomer op de wereldtitelstrijd in Rome op beide sprintnummers zegevierde, evenaarde gis teravond in Senftenberg met 7,07 seconden de bes te wereldseizoentijd van Cooman. Gladisch, tegen woordig lopend onder haar mans naam Mtlller, liep die tijd in de finale van de 60 meter, op de eerste dag van de Oost duitse indoortitelstrijd. Daarmee bleef ze 0,07 se conden boven het wereld record, dat eveneens op naam staat van 'Nelli Coo man. De Westduitser Carlo Thrön- hardt heeft op het internatio nale atletiekgala in West-Ber- lijn het wereldrecord hoog springen verbeterd. De atleet uit Leverkusen bracht het op 2 meter en 42 centimeter. Het oude record was in handen van de Zweed Siöberg, die ruim een jaar geleden over 2.41 meter fjopte. De eerste dag werd opgeluis terd door de meerkamp-inter land tussen de DDR en de Sovjetunie. De Oostduitsers verloren het duel met 66 pun ten verschil. De individuele zege ging naar de Rus Babej, die met zijn score van 6821 punten slechts 52 punten ver wijderd bleef van het wereld record van wereldkampioen Torsten Voss. In Zaragoza kwamen vier Ne derlanders in actie. Rob Drup- pers won de 1000 meter op zijn gemak. Zijn winnende tijd was 2 minuten en 21,83 seconden. De Algerijn Balkacem werd tweede in 2.23,82. Edine van Heezik sprong het verst met 6 meter en 39 centimeter en Elly van Hulst ondervond geen te genstand op de 1000 meter (2.42,50). tADVERTENTIE Vrijdag deze krt ■■*-32 mogelijke door WOrdl u 9raa9 bereikbaar AemoudLippiri '122244 onder nu Eline Coene won op over tuigende wijze van de Russin Irina Serova. FOTO: ANP AMSTERDAM Martijn van ve finales Engeland, de dames Dooremalen, de coach van de stuiten op Denemarken. Nederlandse badmintonteams, De dubbelspelen bij de heren j blijven een zwak onderdeel. Opnieuw bleek dat Pelupessy niet de vorm kan benaderen Nadat eerst zijn herenploeg <jie hij jn de enkelspelen eta- zich via een zege met 4-1 over leert. Weliswaar won hij met West-Duitsland voor de halve finales in het kwalificatietoer nooi om de Thomascup had Meijer in drie games van Schaenzler-Frey (17-14, 12-15, 15-11), maar succes tegen de geplaatst, demonstreerden in gerenomeerde Engelse dubbels de vroege avondjaren de da- is hoogst twijfelachtig. mes dat zij de Europese top weer zijn binnengedrongen. Het duel tegen de Sovjetunie, Eline Coene en Astrid van der Knaap wisten in hun enkel dat zij met enige zorg tegemoet spelen uitstekend raad met hadden gezien, leverde vrij gemakkelijke triomf op. De heren ontmoeten in de hal hun Russische tegenstandsters. Vooral de veelvoudig kampi oene Eline Coene wordt een waardig opvolgster van grote nationale figuren als Imre Rietveld, Agnes Geene, Mar jan Luesken en Joke van Beu- sekom. Zij was een klasse apart tegen de Russische num mer één, Irina Serova en liep met 11-0, 11-3 fluitend langs haar opponente. Astrid van der Knaap kruipt steeds hoger op de internationale ladder en zorgde met 11-5, 11-7 op Vlada Beljoetina voor de tweede Ne derlandse zege. Het dubbel Eline Coene en Erica van Dijck speelde zeer geconcen treerd en buitte de keiharde smash van Van Dijck prima uit; de Russinnen werden met 2-0 verslagen. Coos Hübscher stapt voortijdig op bij Wassenaar DEN HAAG Coos Hübscher is deze week gisteren opgestapt als trainer van Wassenaar. Aanvankelijk zou Hübscher het seizoen afma ken, maar door de houding van zijn selectiespe lers deden hem besluiten met onmiddellijke in gang de club, waar hij 36 jaar lid is geweest, de rug toe te keren. „Het is dit seizoen te vaak voorgekomen dat ik voor de twee selectieteams slechts 15 spelers tot mijn beschikking had", al dus Hübscher. „De interesse van de ploeg is ge ring. Natuurlijk zou ik een rol moeten spelen in die motivatie, maar de goep moet zelf ook wil len". Rob Bens, jeugdtrainer van Wassenaar, zal de honneurs tot het eind van het seizoen waarne men. IJslander in shirt West-Duitsland Een zwarte dag was het in elk geval voor de materiaalbe heerder van Bayer Uerdin- gen. De ploeg van Rolf Schafstall moest op bezoek bij Eintracht Frankfurt en in het Waldstadion aangekomen bleek dat de materiaalbeheer der de reserve shirtjes had vergeten. Normaal levert dat niet veel problemen op, maar zaterdag wel, omdat Eintracht toen bleek dat de kleuren te veel op elkaar leken, weiger de in andere kleuren te gaan spelen. Om vooral de tv-kij- kers niet de dupe te laten worden werd vervolgens een beroep gedaan op de Duitse voetbalbond, die in Frankfurt is gehuisvestigd. Via de jeugd- secretaris van de DFB, Bernd Pfaff, lukte het daadwerkelijk bondsshirtjes te versieren waardoor een IJslander, Atli Edvaldsson, voor het eerst in zijn leven in een tricot speel de met een adelaar ,het Duitse symbool, op de borst. Bangartz wil niet spioneren Bongartz een andere functie aan om in elk geval nog iets terug te zien voor het salaris dat volgens het bestaande contract tot juni 1989 dient te worden uitbetaald. Bongartz ging met de functie van spion echter niet akkoord, zodat de DFB besloot dat voor maan dag een oplossing diende te worden bereikt. Beide partij en wensten echter niets toe te geven zodat nu het arbeidsge recht een einde moet maken aan de tweestrijd. Lot gunstig voor outsider Port Vale Het lot is Port Vale gunstig gezind. Indien de dwerg er daadwerkelijk in slaagt Wat- ford in de replay uit te scha kelen dan wacht geen Arsenal of Liverpool in de kwartfina les van de FA-cup, maar Wimbledon. Port Vale, num mer drie op de lotingslijst (in Engeland wordt niet geloot via clubnamen maar aan de hand van nummers), kwam als vierde uit de lotingskoker. Als eerste werd een van de favorieten. Arsenal, getrok ken. De Londense formatie werd gekoppeld aan Notting ham Forest. Manchester City, dat Plymouth in de vijfde ronde uitschakelde, treft Li verpool. dat bij de bookma- .kers nog steeds favoriet is met 11:10. trouwens tegen de verwach- bocht en zette zijn handteke- ting in een prooi voor örgry- ning onder een nieuwe twee- te. De formatie uit Göteborg versloeg stadgenoot IFK met 2-0 door treffers van Anders Roth en Peter Karlsson. Belgische clubs denhen aan toekomst Urbain Haesaert blijft ook de verbintenis. De meeste clubs werken dus aande toekomst. Kessler blijft immers bij FC Antwerp en De Mos dient zijn contract met koploper KV Mechelen uit. Kessler rouwde overigens niet over het puntverlies van zijn Antwerp Dij Lokeren (1- 1). De eminentie onder de komende twee seizoenen de trainers sprak zelfs van een verantwoordelijke man bij SV verdienstelijk gelijk spel. Hij Waregem, dat met slechts zes was weliswaar niet tevreden punten achterstand op koplo- over het vertoonde spel. Dat per KV Mechelen nog steeds schreef hij overigens aan het kans heeft op de Belgi- nog niet weer in vorm zijn sche titel. Waregem poogde al Frans van Rooy, omdat Traditie in ere hersteld Ter voorbereiding op dit kwa lificatietoernooi voor het WK in 1990 heeft de Deense voet balbond weer een traditie in eer hersteld. Na ruggespraak met de Zweedse vakbroeders is besloten dat de titatenstrijd Zweden-Denemarken een jaarlijks vervolg krijgt. Ook de cyclus is bepaald. Twee jaar achtereen in hetzelfde land te beginnen in Zweden. De serie begint 31 augustus in het Rasanustadion in Solna, een voorstad van Stockholm. De datum voor '89 is nog niet gepland, maar er wordt we derom aan eind augustus be gin september gedacht. De Zweedse indoornn&le werd maanden het contract met die mentaal nog niet weer de Haesart te verlengen, maar oude zou zijn. stuitte steeds op een afwijzen de houding van de trainer. Koude oorlog Die ging nu echter door de KV Mechelen, de club van Aad de Mos, probeert al we ken zonder succes in het bezit te komen van beeldmateriaal van de komende Europacup tegenstander Dynamo Minsk. Steeds weer hielden Sovjet functionarissen het uitvoeren van beelden tegen en nu heeft Mechelen op zijn beurt tegen maatregelen genomen. Minsk was met een afvaardiging van vijf mannen present bij de ontmoeting van Mechelen te gen Racing Je* Daarbij twee cameralieden die de prestatie van de Belgische koploper op beelband dienden vast te leg gen. Dat werd door Mechelen echter verboden, omdat zij ook niet via de buis op de hoogte kunnen worden ge bracht van de sterkte van de Russische opponent. Koude oorlog voeren heet zoiets en Aad de Mos weet nog niets van Dynamo Minsk. FOTO: SP dat op een voetbalveld. Ex - bestuursleden Barcelona tegen komst Cruijff BARCELONA Enkele oud- bestuursleden van FC Barcelo na hebben er bij voorzitter José Luis Nunez op aange drongen af te zien van de wer ving van Johan Cruijff als coach. Deze „socio's" vrezen, dat de komst van Cruijff voor nieuwe problemen binnen de toch al slecht draaiende club zal zorgen. Huurling Krommendijk brengt AZ zege ZWOLLE PEC Zwolle heeft zichzelf gisteravond geen dienst bewezen tegen AZ. De Zwollenaren verloren het be langrijke treffen met AZ met 1-2 en riepen daarmee over zichzelf de degradatiezorgen af. Afgezien van de begin- en slotfase van de wedstrijd heeft Roda JC geen problemen ge had om Willem II in eigen huis in bedwang te houden. Een voorsprong van 2-1 moest pas enkele minuten voor het einde moest prijsgegeven. Van der Hengst (allen AZ). PEC Zwolle: Abma; Veldwijk. Kamstra, Van Buuren en Duim; Booy, De Gunat en De Meijer Peileboer (Yucedag), Van der Waard en Post (Bulsman). AZ: De Koning; Goulooze. Castetljn. Jakub en Oosterveer. Roos. Nortan en Van der Hengst; Krommendijk, Das en Van Haas trecht. Willem II - Roda JC 2-2 (1-1 14. Broeken 1- 0. 22. Van Geel 1-1, 69. Raeven 1-2. 88. Malllen 2-2. Scheidsrechter: Blankensteln; toeschouwers: 6500. Gele kaart: Dlllberto. Groenendijk en Van Geel (allen Roda). Willem II: Verkerk; Kogeldans (Van Straal- en). Malllen. Werdekker en Statleu; Feskens. Woltts en Godee, Broeken, Maddock en Van der Borgt. Roda JC: Nederburgh; Suvrljn, Brandts, Dlll berto en Boerebach; Groenendijk (Trost). Van Geel en Sanchez Torres; Raeven (Broe ders). Biattler en Huub Smeets. Voetbal Het Nederlandse dames voetbalelftal zal op zon dag 17 april in het Wembleys- tadion in Londen een vriend schappelijke wedstrijd tegen Engeland spelen. Het duel vindt plaats in het kader van het 100-jarige bestaan van de Engelse voetbalbond. BRUSSEL De twintig Britten die worden verdacht van de gewelddadigheden in het Brusselse Heizelsta- dion in 1985 mogen na een voorrarrest van bijna vijf maanden in België terug naar Liverpool. Het gerechts hof in Brussel heeft hen gisteren op borgtocht vrijgela ten. s Volgens een woordvoerder van het parket in Brussel zijn de twintig na betaling van ruim 6.000 gulden vrij om te gaan. Vrij lating op borgtocht is in België een vrij ongebruikelijke procedu re. Tegen de uitspraak is geen beroep meer mogelijk. De woordvoerder kon niet zeggen wanneer het Heizel-proces zal beginnen. Volgens gerechtelijke kringen zal dat niet eerder dan september van dit jaar zijn. Of de Britse voetbalsupporters, die vorig jaar na een zeer langdurige procedure werden uitgeleverd, het proces zullen bijwonen, is nu een open vraag geworden. Zij kunnen niet een tweede keer ten behoeve van het proces worden uitgeleverd. Als zij verstek laten gaan, raken zij de borgsom kwijt. Worden ze bij verstek veroordeeld, dan kan Bel gië wel opnieuw om uitlevering vragen, aldus de woordvoerder. In verband met de onlusten in het Heizelstadion zullen ook twee officieren van de rijkswacht en de oud-secretaris-generaal van de Belgische voetbalbond terechtstaan. Zij bevinden zich al op vrije voeten. KOERSTIPS DEN HAAG De eerste start van negen draverijen is van middag op de drafbaan van Wolvega om 18.00 uur. Onze tips voor deze meeting luiden: re. Belando Uiterdyk (5-4-7). Brown Lady. Centipe- Byvonne P. Zanouska Pearl. Ar jen ter Lune (7-3-4). 5e koers: Yvet Zuydhoeve. Zodetia en Al ways Rider (3-1-4). 6e koers: Ysbrand C, Zoleo Boslust, Bos vink T (4-8-6). 7e koers: Billie Jean, Amerlyon. Zodiac Boekelte (1-7-6). 8e koers: Action Skoatter. Zally Ashton, Whippet Postille (6-1-4). 9e koers: Ada van Cornjum, Wario H. Anne !g (5-4-1) ZONDAG HILVERSUM 13.00 UUR. Ie koers: Chery Buitenzorg. Cameron. Catch me Jacky (4-8-9) 2e koers: Arno Baker. AÜetica D. Bovenpad Helm (3-7-4). 3e koers: Bink Uithuizen. Butterfly Notice. Zeb David (3-5-6). 4e koers: Be Quick. Champ Rotary, Bea Crown (3-4-9). 5e koers: All Star Ashton. Zhamara, Anne Neyenrode (2-5-9) 6e koers: Baron Cartouche, Avenue V en Bonheres Zimbri (2-5-10). 7e koers: Ydo Morgan. Zimpulse S. Yranda (7-5-8). 8e koets: Anna Aldorp. Anno Buitenzorg en Ylius O (3-7-6). 9e koers: Zisja M. Wez Warber. Ygor Peter- hof (5-7-6). Celsius houdt aansluiting DEN HAAG De biljarters van Celsius zijn er gisteravond in Alkmaar in geslaagd aan sluiting bij de top in het klas sement van de KNBB drieban denbeker te behouden. Laperti werd met 6-2 verslagen. Wim ter Hoek boekte zijn twaalfde zege in successie. Uitslagen: Dekker-Jan Lom- mers 39-40 (45 beurten). De Jong-Fons Duivenvoorde 35- 23 (44), Handgraaf-Carel Wa genaar 20-30 (40), Noteboom- Wim ter Hoek 13-30 (31). Stand: 1. Longoni 12-20, 2. La perti 12-17, 3. Celsius 12-16. Schapers reserve DEN HAAG De Internatio nale Tennis Federatie heeft Michiel Schapers als eerste re serve aangewezen voor het olympische toernooi in Seoul. Als een speler voor de spelen uitvalt wordt de Nederlander opgeroepen. Schapers, die gis teren in Metz de halve finales bereikte door een zege op de Zweed Bergström, kan dan ook in het dubbelspel uitko men. Van Boeckel zou dan een partner kunnen zijn. Menno Oosting verloor in Metz van de Zweed Svensson, 6-3, 7-5. In Philadelphia zorgde de Au straliër John Fritzgerald voor een stunt door Ivan Lendl met •7-6, 6-4 te verslaan. sportuitslagen SCHAKEN Toernooi Linares Timman (Ned) - Nunn (GBr) 1-0. Tsjiboer- danidze (Sov) - Joesoepov (Sov) 1/2 - 1/2. Illescas (Spa) - Hjartarsson (IJs) 1/2 - 1/2. Ljubojevic (Joe) - Illescas afg. De stand: 1/2. Timman/Beljavski (Sov) 2 1/2, 3. Joesoepov 2. 4. Illescas 11/2 1 afg.. 5/6/7. Nunn. Porlisch (Hon). Georgiev (Bul) 1 1/2. 8. Ljubojevic 1 1 afg.. 9/10 Chandler (GBr). Hjartarsson (Us) 1, 11/12 Nikolic (Joe), Tsjiboerdanldze 1/2. wereldbeker BADMINTON Kwalificatietoernooi Amsterdam Heren: groep A: België - Spanje 5-0; De nemarken - Wales 5-0; groep B: IJsland - Finland 3-2; groep C: Ierland Mozambi que 5-0; Nederland - West-Duitsland 4-1 (Pelupessy - Scherpen 15-10, 15-12, Coene - Schënzler 18-15, 15-8, Santosa - Keek 15-12, 15-2, Pelupessy/Meljer - Schënzler- /Frey 17-14. 12-15, 15-11, Santosa/Von Bamau Sijthoff - Bber/Rausch 7-15, 8-15); Eindstand: 1. Nederland 4-8. 2. Noorwegen 4-6. 3. West-Duitsland 4-4, 4. Ierland 4-2. 5. Mozambique 4-0. groep D: Zwitserland Frankrijk 3-2. Dames: groep A: Zwitserland - Spanje 5-0; groep B: Oostenrijk - Noorwegen 1-4. groep C: België - Frankrijk 1-4; Zweden - Schotland 4-1; groep D: IJsland Wales 3-2; Engeland - Ierland 54). IJSHOCKEY Play-offs competitie Nijmegen - Heerenveen 4-2 na ver lenging en shoot-outs (0-0. 1-0, 1- 2/0-0/2-0). ZWEMMEN Nederlandse winterkampioen schep pen Emmen Heren, 400 m wisselslag: 1. HaJderman (Zeeschuimers) 4.29.62. 2. Steegeting (Zee schuimers) 431,36. 3. Linders (Dolfijn) 4.32.45. 4. Mensink (ZPA) 4.34.22. 5. Van der Spoel (DWK) 4.36,54, 6 De Boer (DWK0 4.37.42. 7. Van Dam (Zwemlust/Den Hommel) 4.38.44; 4 x 100 m wisselslag es tafette: 1. Zeeschuimers (Coone. Braam. Boerema en Joustra) 3.47.71 (Ned. record). 2. AZPC 3.48,13, 3. Dolfijn 3.50.20. 4. HPC 3.51.66 (Kroes als strartzwemmer 100 m rugslag in 56.32 Ned. record). 5. Raket 3.55,80, 6. SG Groningen 3.57,65. Dames, 50 m vrije stag: 1 Brienesse (Orca) 25,44, 2. Van Bentum (DWK) 25.49. 3. Marianne Muis (Dedemsvaarl AC) 25,79. 4 Weerd (MZPC) 25,e3. 5 Mildred Muis (Dedemsvaarl AC) 25.96. 6. Baars (Dolfijn) en Mastenbroek (Eemsrobben) beiden 26.12; 800 m vrije slag: 1. Moers (MZPC) 8.42.89. 2. Illse Oegema (Dedemsvaarl AC) 8.52.59. 3. Van der Plaats (Dolfijn) 8.59.12. 4. Silvester (AZPC) 8.59.15. 5. Westheim (MZPC) 9.01.37. 6. Vester 'AZPC) 9 06.82. 7. De Bruyn (WVZ) 9.08,52; 4 x 100 m vrije slag m.o. 16: 1. HPC 3.58.45, 2. Eemsrob ben 4.00,53, 3. Zeeschuimers 4.04,22, 4. Zeester 4.04,53. 5. Dinkel 4.07,04, 6. SG Altena 4.10,85.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 11