„Macabere wereld van mafia in BBC- documentaire TALIAANSE RAI VECHT TERUG TEGEN BERLUSCONI !ADIO/TELEVISIE Zeidóe. Qowiont WOENSDAG 24 FEBRUARI 1988 PAGINA 11 ie (Door onze correspondent Gerard Kessels) ;0ME Nog niet zo lang geleden leek de offi- ele Italiaanse staatstelevisie RAI op sterven na öd. De dynamische televisie-magnaat Silvio rlusconi won met zijn veelbekeken privé-zen- Hrs de strijd om de gunst van de kijker op alle ^■nten. De ingeslapen bureaucratische reus RAI Rechter wakker geworden en heeft een succes sie aanval ingezet op Berlusconi. Voor het eerst het Berlusconi die achter de RAI aan moet nnen en niet omgekeerd. RAI had deze winter de betere programma's i de meeste kijkers. Het onderzoeksbureau Au- w j lel, dat de hele dag lang zeer actuele informatie irm eft over de kijkcijfers, heeft Berlusconi de af- na, Jopen maanden weinig vreugde verschaft. De uditel-cijfers waar Berlusconi mee opstaat en naar bed gaat, gaven steevast aan dat vooral d"! .b' in het weekeinde steeds minder kijkers op zijn zenders afstemden. De klap moet hard aangeko men zijn voor de even ambitieuze als arrogante Berlusconi. De man, die aan zijn hobby AC Milan enkele tientallen miljoenen guldens per jaar spendeert, had net deze winter de RAI vernieti gend willen verslaan. Voor ongeveer dertig miljoen gulden lokte hij voor het begin van het seizoen twee grote sterren van de RAI weg naar zijn eigen netten. Pippo Baudo, de uiterst populaire presentator van het RAI-zaterdagavondspektakel 'Fantastico' en de gevierde zangeres en presentatrice Raffaela Car ra, ook in Nederland geen onbekende. De RAI, die niet opkon tegen de miljoenen van Berlusco ni, zag zijn toppers tandenknarsend vertrekken. Maar de RAI huurde als opvolger van Baudo de bekende zanger Adriano Celentano in, die nooit eerder met dit bijltje gehakt had. Na enige start problemen wist Celentano 'overloper' Baudo ge heel te overvleugelen. Ook het gemis van Carra werd uitstekend opgevangen. De onbekende Ed- wige Fenech kluisterde al snel zes miljoen Italia nen aan het scherm, tegen Carra slechts vier. Berlusconi, die meende dat hij de RAI gevloerd had, zag zich opnieuw op achterstand gezet. Toch blijft de positie van Berlusconi ijzersterk. Hij is de ongekroonde koning van de particuliere televisie. Hij bezit niet alleen de drie grote kana len Italia 1, Rete Quattro en Canale Cinque, maar hij is ook de drijvende kracht achter tal van klei nere zenders. Onlangs heeft hij het ook voor het zeggen gekregen bij Capodistria, een zender die vanuit Zuid-Slavie ziin beelden over Italië uit strooit. Berlusconi wil van Capodistria een zen der maken die vooral sport op het scherm brengt. In feite zijn er maar twee omroepen die uitma ken wat de Italianen te zien krijgen: de RAI en Berlusconi. De ondernemende particuliere televi sie-maker heeft zijn vleugels zover uit kunnen slaan omdat hij in een juridisch niemandsland opereert. Televisie in Italië is een jungle. Er is niets geregeld. Jaren geleden versplinterden de rechtbanken het staatsmonopolie van de RAI, waardoor de weg voor de privé-televisie werd vrijgemaakt. Volgens het Constitutionele Hof is het echter onaanvaardbaar dat een particulier zo'n dominerende positie in de ether opbouwt als Berlusconi gedaan heeft. Het Hof heeft de rege ring herhaaldelijk opgeroepen met nadere wetge ving te komen. Wanneer die niet snel komt zal het Hof, dat grote volmachten heeft, zelf regels formuleren. ILVERSUM De ma- ere wereld van de cri- inaliteit, de jacht op de 'er|iljarden ten koste van (Bi irslaafden en prostituees Jj i de beroepsmoorde naars die het machtseven- icht in stand houden, en onthutsende reeks eelden hierover krijgt ^lien voorgezet in de BBC- i: iDCumentaire „Mafia ars". Deze is op de dins- agen 1 en 8 maart om !.50 uur te zien op ,0jROS-tv en bevat ontluis- rende opnamen van toe- -H' etakelde lijken. Het ia. leelt in de zelfkant van ju ;n verworden wereld, jvi e filmers hebben hun W erk nauwgezet verricht. ÏJelfs de weduwe wordt iet vergeten. ib Bremer, filmchef van de ,OS en inkoper van deze n: „Het is weliswaar een C-produktie, dat wil zeggen irvaardigd onder de eindre- ictie van de BBC, met name lorge Carey, maar die heeft irvoor de filmers van de iS ingeschakeld. De Ameri- lanse CBS staat voor puur op 20l|iten berustende nieuwsge- 2ofng. Je moet er gewoon van eritgaan, dat alle beelden echt uit de werkelijkheid ge in. Deze documentaire be- lat de opnamen van rusteloze ieuwsjagers. Hoogstens bij xfilmingen van scenes op e en in de lucht mag men Innemen, dat zij de werke- jkheid hebben nagebootst. 14)it hebben zij dan gedaan om un produkt verkoopbaar te laken. Ik durf in dit verband te spreken van een ver- tterend werkstuk. Het gaat de spectaculaire aanpak een precair ondbrwerp, de van het verpakken van informatie, zoals alleen commerciële tv dat te voor schijn kan brengen. Daar zou je kritiek op kunnen hebben, maar in die kringen werken ze zo. Ik noem dat hogeschool. De BBC heeft deze documen taire al vertoond en daar ke ken ze er van op": Beken tenissen Voor de juiste gegevens in deze documentaire wordt inge staan doordat is uitgegaan van de bekentenissen van Tomasso Buscetta, tot voor enige jaren geleden het opperhoofd, godfa ther, van het Italiaanse bende wezen. Hij vertelde bij welke Italiaanse families de macht in handen ligt en hoe de vertak kingen zijn geregeld. Op grond van diens onthullingen wer den vele arrestaties verricht en begonnen in Palermo pro cessen tegen bendeleiders, on der wie vooraanstaande bur gers met hoge posities. De jus titie staat voor bijna onbegon nen werk, ook al omdat de le vens van de aanklagers en de rechters zelf gevaar lopen. De bekentenissen en de vele arrestaties werkten ook diep door in de Amerikaanse ver takking van de mafia, daar cosa nostra geheten. Dit leidde daar tot zuiveringacties in de eigen kringen, meedogenloze moordaanslagen. Deze begon nen in Sicilië, de bakermat van de mafia, en vonden hun weerslag overwegend in New York, waar het hart van de cosa nostra huist. De strijd verplaatste zich ook naar Brazilië, waar de mafia- bazen de boeren onder druk hebben die de stuff verbouwen waarmee verslaafden tot slachtoffers worden gemaakt. In de wereld van de mafia Na de bekentenissen van Buscetta werden vele Italiaanse mafiosl gearresteerd en in Palermo be recht. FOTO: AP gaan wekelijks miljarden dol lars om. Het vertier in New York en Las Vegas drijft voor een deel op bloedgeld. Deze documentaire toont de moord werktuigen, de verhoorkamers en de slachtoffers, maar ook het gemaskerde geboefte, dat bereid was iets te vertellen over hun activiteiten. Politie en justitie staan vaak machte loos, rennen achter de feiten aan. Bij kille executies rijden de ambulances af en aan. De vertakkingen bij de mafia en de cosa nostra zijn wijd ver breid. De 'aanvoerlijnen door de lucht en over de weg van drugstranporten behoeven be waking, boeren moeten onder druk worden gehouden, ban ken ingeschakeld bij het distri bueren van de er aan verdien de kapitalen. In Palermo, maar ook elders verrijzen kostbare panden, die fungeren als geldbelegging, beheerd door speciale maatschappijen. Deze criminele wereld grijpt, met zijn vertakkingen diep in het maatschappelijk leven in. Het middel van het omkopen van hogere functionarissen of het betrekken van hen in de misdrijven wordt veelvuldig toegepast, evenals het uiten van bedreigingen. De verdien de kapitalen worden veelal via Zwitserse banken in het nor male geldverkeer ingebracht. In Amerika leidde de vervol ging van de cosa nostra-mis- drijven in de afgelopen jaren tot duizenden veroordelingen. Het bleek echter moeilijk de Trote mannen te pakken. De zen betrokken telkens nieuwe aanwas uit de kringen van de jeugdmisdaad. Op deze wijze werden lege plaatsen regelma tig opgevuld. Dit ging te ge makkelijker, omdat de binding mafia-cosa nostra de vorm aanneemt van een multinatio nal, die van overal ter wereld gespuis kan betrekken om deze waar gewenst in te zet ten. Kenners van deze wereld ver tellen in deze documentaire, dat de justities, zowel in Ame rika als Italië, een harde dob ber hebben aan de mafia-cosa nostra. Het is moeilijk door te dringen tot de organisatie er van. Deze is vertakt opge bouwd. De leiders zijn gesteld boven de subleiders en die weer boven groepen georgani seerde beroepsmoordenaars, transporteurs en controleurs. Ieder mafialid, hoe laag of hoog ook, weet dat hij in het oog wordt gehouden. Weige ring van een opdracht bete kent de dood. Aan het verhaal bij de justitie door Tommaso Buscetta is deze documentaire opgehangen. Men krijgt daardoor licht in tal van duistere zaken, die tot op heden in de Italiaanse en de Amerikaanse mafia speel den. Buscetta liep er veertig jaar in mee. Weet alles van de mysterieuze banden die er be staan tussen Amerikaanse bendeleden en vooraanstaande Italiaanse functionarissen, die zorgen voor het in stand hou den van de binding tussen deze beide continenten. Deze onthullingen schragen de beel den in deze documentaire. TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 VOO 15.30 0 Seabert,tekenfilmserie. Afl.: Gorilla's gevraagd 15.45 De Grote Meneer Kaktus Show, kinderprogramma met o.a. Peter Jan Rens 16.15 0 Crossbow, jeugdserie. Afl.: De Citadel. Verkleed als pelgrims arriveren Teil en de huurlingen op de Ci tadel. Maar het valt niet mee om Matthew te bevrij den 16.40 Dynasty, Amerikaanse tv- serie met o.a. John Forsy- the, Joan Collins, Linda Evans en Gordon Thom son. Afl.: De moeders. De tijd begint te dringen om een geschikt donorhart te vinden voor Krystina. Bla ke en Krystle doen een wanhopig verzoek via alle media NOS 17.30 Journaal VOO 17.46 Veronica sport, sportpro gramma gepresenteerd door Simone Wiegel 18.08 Family tie9, Amerikaanse comedyserie. Afl.: De aan gewezen scoorder TELEAC 18.30 Rockschool II. Les 6: Key board-technieken VOO 19.00 Pompy de Robodoll, ani matiefilm. Afl.: Op weg naar huis 19.05 0 Countdown, poppro gramma gepresenteerd door Simone Walraven NOS 20.00 E Journaal en weerover- zicht SOCUTERA 20.28 Meer dan bed, bad en brood, film over de thuislo- zenzorg van het Leger des heils VOO 20.33 0 MiamiVice,Amerikaan se politieserie met o.a. Don Johnson en Philip Michael Thomas. Afl.: De dood en de vrouw. De wereldbe roemde artiest Milton Glanz heeft de eerste prijs gewonnen met een eroti sche film. Dan gaan er ge ruchten dat de hoofdrol speelster is vermoord 21.27 0 Nederland Muziekland, muzikaal programma ge presenteerd door Erik de Zwart 22.15 Nieuwslijn, actualiteiten rubriek waarin ditmaal aandacht voor de vele do den die jaarlijks in het ver keer vallen. Voorts aan dacht voor de dood van de ex-premier van Zweden Olof Palme en een reporta ge uil Borssele waar de be volking protesteert tegen de beslissing om daar ra dio-actief afval op te slaan. Tot slot een verhaal over het verblijf van Van Gogh in het Franse plaatsje Ar ies, een eeuw geleden. Presentatie: Jaap van Meekren en Ruud Hen driks 22.50 RUR, praatprogramma met Jan Lenferink, vanuit Roxy in Amsterdam 23.35 0en m Gemene verhalen, serie boosaardige anekdo tes. Afl.: De tandarts, met o.a. Theo de Groot, Ingrid Willemse en Henk Witte- man. Caroline is getrouwd met Theo, een tandarts, maar ze heeft een vlam mende verhouding met haar buurman, een cocaï- ne-dealer. Deze besluit een partij achter te houden om zo met Caroline te kun nen vluchten NOS 00.05 Journaal 00.10 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 NOS 17.00 Calgary '88, samenvatting van de Olympische Winter spelen. Presentatie: Jan Stekelenburg FEDUCO 17.40 Praten of vechten (4) NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 E Jeugdjournaal 19.00 Journaal PP 19.12 Uitzending van de RFP NOS 19.22 Calgary '88, met skiën: reuzenslalom voor dames 1e run. Commentaar: Evert ten Napel. Cross country: 3 x 10 km voor teams. Commentaar: Christiaan Scheen. IJshoc key. Commentaar: Hans Kiviet en Ronald Boot 22.30 Journaal 22.45 Den haag Vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden 23.05-01.00 Calgary'88, met ijs hockey. Commentaar: Hans Kiviet en Ronald Boot 02.25-04.40 Calgary '88, met ijs hockey: wedstrijd uit de fi naleronde NEDERLAND3 NOS 18.30-01.00 Calgary '88, met Skiën: Reuzeslalom voor dames, eerste run. Com mentaar: Evert ten Napel. Skiën: crosscountry 3 x 10 km voor teams. Commen taar: Christiaan Scheen. Om 27.22 IJshockey: wed strijd uit de finaleronde. Commentaar: Hans Kiviet en Ronald Boot 02.25-04.40 Calgary *88, met ijs hockey: wedstrijd uit de fi naleronde RT 1 5 Patrick Pacard (5), Duitse jeugdserie )-17.30 Speel op sport, jeugd programma. Afl.: Atletiek 5 Nieuws in teletekst 3 Tik Tak, animatieserie (herh.) 5 Plons. Kinderserie. Afl.: Plons en de nachtvlinder (herh.) Seabert, tekenfilmserie. Afl.: Tommy's vertrek 5 Kilimanjaro, nieuwspro gramma voor tieners. Presen tatie: Mariet Vandebos Juke box Uitzending door derden: Pro gramma van de Israëlitisch- Godsdienstige Uitzendingen 3 Programma-overzicht 5 Nieuws 3 Kurtoisie, Hilaire Sfeermaec- kers, kaarsenfabrikant, geeft lessen in hoffelijkheid. Afl.: Te rugzenden van geschenken Pak de poen, de show van 1 miljoen, loterijshow vanuit het Amerikaans Theater. Presenta tie: Luc Appermont 3 Huizen kijken (2). tiendelige informatieve serie over bou wen, verbouwen en wonen j Moviola, filmmagazine met dit maal: De Vlaamse Film. Afl. 2: Sponsoring, co-financiering en de rol en taak van de overheid 5-23.35 Nieuws en Coda: Een maal, van Jan Veulemans - IRT 2 I.OO Zonen en dochters (Sons and Daughters). Australische tv-se- rie. Mitch maakt gebruik van Amanda's verdriet 23 Intermezzo: Oracion por To dos, van A. Bamos door Rap- haella Smits 25 Oshin, Japanse tv-serie met Ayako Kobayashi en Shiro Ito 40 Programma-overzicht 45 Nieuws 10 Kwidam, videospelletje met Marleen Gordts 15 DTest piloot (Test pilot), Ame rikaanse speelfilm uit 1938 van Victor Flemming. Met Clark Gable, Spencer Tracy, Myrna Loy e.a. Piloot Jim Lane trouwt met een eenvoudig meisje. Zij moet al gauw ondervinden dat Jim vooral voor zijn gevaarlijke beroep leeft 10-23.05 Labyrint: Te gast in het Klein Kasteeltje, documentai re over de vluchtelingen die in het Brusselse Klein Kasteeltje verblijven (herh.) TBF 1 15 Nouba nouba, kinderprogram ma met tekenfilms 30 Carrefours, gevarieerd pro- 00 Journaal 03 Ce soir, regionaal journaal 26 Quick et Flupke, tekenfilmse rie .30 Journaal 1.00 Au nom de la loi, juridisch ma gazine met o.a. aandacht voor zakkenrollers in Brussel •00 Toutes griffes dehors (5), zes delige tv-serie met Sophie i Desmarets, Serge Avedikian, Jacques Francois e.a. 1.50 Coup de film, filmrubriek l'41.10 Cargo de nuit, cultureel maga- 1.50 Laatste journaal 20-23.30 Informations, reflexions J et interrogations laïques Marie Colbin als Marie Selbach in de film 'Der Fall Bachmeier - Keine Zeit für Tranen'. Duitsland 1 om 20.15 uur. FOTO: PR 15.50 Die Oma-Opa-Mama-Papa- Guck-mal-Show, kinderpro gramma 16.20 Links und rechts vom Aqua- tor, verhalen en reportages uit de hele wereld, met Ulrich Wic- kert 16.50 Tagesschau 17.00 Calgary '88: Olympia extra, berichten en informatie van de vorige nacht 17.25 Abenteuer in Vancouver, Ca nadese tv-serie. Afl.: Besuch 18.00 Hallo, Jerry Lewis, tv-serie. Afl.: Der totale Filmemacher 18.26 Tagesschau 18.30 Hier und heute, regionaal ma- 18.52 Praxis Biilowbogen, tv-serie. Afl.: lm Schosse der Familie 19.58 Programma-overzicht 20.00 BTageaschau 20.15 Der Fall Bachmeier - Keine Zeit für Tranen, Duitse speel film uit 1984 van Hark Bohm. Met Marie Colbin, Michael Gwisdek, Cristine Limbach e.a. Een moeder schiet de moorde naar van haar dochtertje tij dens de rechtzitting dood 21.50 lm Brennpunkt, actualiteiten rubriek 22.30 Tagesschau 23.00 Showgeschichten. Vandaag: Gert Fröbe. Gastheer in de studio: Gerhard Schmitt-Thiel 23.45 Tagesschau 23.50 Nachtgedanken, beschouwin gen van Hans Joachim Kuken- kampff DUITSLAND 2 IB Ondertiteling via Teletekst Él Tweetalige of stereo-uitzending I1 Zwart/wit-uitzending ■H Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst El Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels ■3 Bij niet-Nederlandstallge zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Johanna Spyri. Afl.: Grossmutter kommt zu Besuch 16.20 Logo, jeugdjournaal 16.25 Hals über Kopf, tv-serie. Afl.: A wie Adoption (herh.) 16.55 Heute 17.10 Tele-lllustrierte, sport, actu aliteiten en amusement 17.50 Calgary '88: ZDF-Olympia- Studio Calgary, met Harry Va- lerien. Om 18.00 Noordse com binatie: 3 x 10 km. Commen taar: Thomas Herrmann. Om 18.30 Skiën: reuzeslalom voor dames. Commentaar: Bernd Heller. IJshockey: wedstrijd uit de finaleronde 19.50 Heute 20.15 Calgary '88: ZDF-Olympia- Studio Calgary, met Harry Va- lerien. Alpineskiën: reuzesla lom voor dames. Commentaar: Bernd Heler. IJshockey: wed strijd uit de finaleronde 21.45 Heute-journal 22.10 Calgary '88: ZDF-Olympia- Studio Calgary, met Harry Va- lerien. Om 22.30 IJshockey, vervolg 00.58 Heute 01.00 EEdgar Wallace: Die Gruft mit dem Ratselspiel, Duitse speelfilm uit 1964 van Franz Josef Gottlieb. Met Judith Dor- nys, Harald Leipnitz, Rudolf Foster e.a. Drie nietsonziende oplichters lopen elkaar voor de voeten in hun poging de erfe nis van een beroepsgokker in de wacht te slepen. Ze hebben het daarbij voorzien op zijn dochter Kathleen, wier leven aan een zijden draadje hangt 02.25-05.00 Calgary '88: ZDF-Olym- pia-Studio Calgary, met Crista Gierke-Wede. Om 02.30 IJs hockey, vervolg DUITSLAND 3 Telekolleg II: cursus Engels Sesamstraat Aktuelle Stunde, regionaal magazine met sport en nieuws Raamprogramma van de re gionale studio's Mittwochs in... West 3 aktuell Eff-eff, programma over vrije tijd en fitness Hinter den Elbe-brücken, do cumentaire Laatste nieuws BBC 1 Wednesday matinee Striker's mountain, Canadees/Duitse speelfilm uit 1985 van Alan Simmons. Met Leslie Nielsen, August Schellenber e.a. Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane Newsround, jeugdjournaal Moondial (3), zesdelige scien- ce-fictionserie voor de jeugd Neighbours, Australische tv- serie met Francis Bell, Dasha Blahova, David Clencie e.a. Journaal en weerbericht London plus, regionaal nieuwsmagazine Wogan, praatprogramma met Terry Wogan The clothes show, modema gazine. Presentatie: Selina Scott en Jeff Banks EE Dallas, Amerikaanse tv-serie met Barbara Bel Geddes, Vic toria Principal en Linda Gray. Afl.: Brother, can you spare a child? Points of view, programma met kijkersreacties Journaal en weerbericht IBQ.E.D., wetenschappelijke documentaireserie. Afl.: Mad dogs and an Englishman, re portage over een 24-jarige En gelsman, die vorig jaar ruim 600 kilometer aflegde door Death Valley, de heetste plek op het westelijk halfrond Sportsnight, met o.a. aan dacht voor de Olympische Winterspelen in Calgary Weerbericht BBC 2 Nieuws en weerbericht Calgary '88: Olympic Grand stand, samenvattingen Nieuws en weerbericht Catchword, quizprogramma met woordspelletjes Little train from Lynton (slot), tweedelige documentaire over de spoorlijn die van 1898 tot 1935 van Barnstaple naar Lyn ton in Noord-Devon liep Film '88, filmmagazine gepre senteerd door Barry Norman Calgary '88: Olympic Grand stand, met samenvattingen van het ijsdansen en van het hardrijden op de schaats (3000 meter dames) The Rock 'n Roll Years, muzi kaal programma met nieuws en hits uit 1961. Bookmark, literair magazine. Afl.: The writer's film, auteurs en script-schrijvers discussië ren over de bijdrage van schrijvers aan speelfilms M*A*S*H*, Amerikaanse co medyserie met Alan Alda, Lo- retta Switt e.a. Afl.: Tho novo- caine mutiny BA very peculiar practice (1). zevendelige dramaserie met o.a. Peter Davison, Graham Crowden, Barabra Flynn en David Troughton Up north, zesdelige documen taireserie over het leven in Noord-Engeland. Afl. 1: The bigg market, over drie jongens in Newcastle, die blij zijn met hun werkloosheid en zich hoofdzakelijk bezig houden met café-bezoek, vechtenpar- tijen en het versieren van meisjes Newsnight, actualiteitenmaga- 00.r5-00.40 Weerbericht SKY CHANNEL I H) Pop Formule, popprogram ma met Martijn Krabbé i The DJ Kat Show, kinderma gazine met Linda de Mol en DJ Kat i The Monkees, comedyserie i I Dream of Jeannie, comedy- Europees weerbericht i Gidget, comedyserie i Time Tunnel, science-fiction- 20.25 A Country Practice, dramase- 21.17 Europees weerbericht 21.20 Police Story, avonturenserie 22.15 Ford Snow Report 22.20 Sheir International Motor- s ports 1988 23.25 Roving Report 1988, actualitei tenrubriek 23.55 Pop Formule 01.57-02.00 Europees weerbericht SUPER CHANNEL 16.00 Nino Firetto Totally Live, pop programma 17.00 Formula One, popprogramma met Jonh Leslie 18.00 Super Sonic, popprogramma met Amanda Redington 19.00 Going for Gold, quizprogram- ma met Henry Kelly 19.25 Europees weerbericht 19.30 Wildlife, natuurfilmserie. Afl.: Sulawesi: Island of discovery 20.00 Sister Sledge, muziekspeclal 21.00 Cassie A Co, misdaadserie 22.00 Super Channel News 22.25 Europees weerbericht 22.30 Super Sport, met ijshockey 23.30 Gillette Soccer Scene, voet baluitslagen 23.35 Olympic Update, hoogtepun ten van de Olympische Winter spelen in Calgary 23.45 Tomorrow's world, weten schappelijk magazine 00.15 World of Photography 00.45 Super Sonic 01.45-02.45 Formula One MTV EUROPE 00.00-24.00 E Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthllt, Ray Cokes en Maiken Wexo. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Blame. Verder: concert-agen da (Gig guide), de Mega Mover en Record of the Day. 18.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladi um in New York. 17.00-17.15 3 From 1 at 5. 19.00-19.30 Remo te control, spelprogramma. 22.00-23.45 US Top 20 Count down. 00.00-00.30 Club MTV (herh.) TV 5 16.05 Test. Thema: Angst 17.00 La course autour du monde 18.00 Récréation 18.40 Des Chiffres et des Lettres, spelprogramma 18.55 Nieuwsoverzicht 19.00 Test. Thema: Romantiek 19.55 La Course Autour du Monde 21.05 Interlude 21.25 Tell Quel, documentaireserie. Afl.: Cowboy in Zwitserland 21.50 Jazz Montreux. Optreden van John Lee Hooker 22.00 Journaal 22.30-23.30 Continents Francopho- NEDERLAND 1 EO 10.15 Vrouw zijn 10.55 Televisie fruitmand FEDUCO 11.10-11.30 De nije skoalle (8) NOS 13.00 Nieuws voor doven EO 16.00 Fauna, natuur filmserie 16.25 Lassie, kinderserie 16.50 D'r kan nog meer bij 17.15 Pa- blo NOS 17.30 V>6-Journaal EO 17.46 Tijdsein-Buitenland NEDERLAND 2 NOS 07.00-08.30 Calgary '88: Ont- bijtprogramma, met samenvattingen van de afgelopen avond en nacht DUITSLAND 1 09.45 ZDF-info Arbeit und Beruf 10.00 Heute 10.03 Der Fall Bachmei er 11.40 Isl Faszination Musik 12.25 Tele-Zoo 12.55 Persoverzicht 13.00- 13.15 Tagesschau 15.20 Tagesschau 15.30 Spass beiseite - Herbert kommtl 16.15 Die schwarzen Brüder (2), kinderserie 16.40 Ein unmögli- cher Auftrag 17.00 Vorsicht! Kinder in der Kiste 17.15 Tagesschau 17.30 Calgary '88: Olympia Live DUITSLAND 2 09.00 Calgary '88: Guten morgen, Calgary, met Thomas Wark. Samen vatting met tussendoor Heute en weerbericht 09.45 Zie Duitsland 1 13.15 Calgary '88: Olympia am Mit- tag, met Rolf Kramer, samenvatting 13.45-14.00 ZDF-lnfo Arbeit und Be- rul 15.50 Programma-overzicht 15.55 Heute 15.58 Muppet-Babies, tekenfilmserie 16.20 Logo, jeugdjour naal 16.30 Die Dreibeinlgen Her- rscher, sf-avonturenserie 16.55 Heu te 17.10 Tele-lllustrierte 17.45 Matlock, Amerikaanse misdaadserie BBC 1 07.35 Night Clun daze 07.55 Weer bericht 08.00 Breakfast time 09.30 Laverne and Shirley 10.00 Nieuws 10.05 Open air (1) 11.00 Nieuws 11.05 Going for Gold 11.25 Chil dren's BBC 11.45 The Wombles 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 Open air (2) 13.05 Calgary '88 14.00 Journaal 14.30 Neighbours 14.50 Going for Gold 15.15 Speel film Kijkerskeuze. 1. L Storm in a teacup (1937), 2. Lilacs in the Spring (1955), 3. D Highly dangerous (1951) 16.50 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 DJ Kat Wake-Up Club 07.35 DJ Kat Show 08.35 (si Sky Trax 13.05 Another World 14.00 Roving Report 14.30 City Lights 15.00 Transfor mers 15.30 Cisco Kid 16.00 ID Great Video Race 17.00 DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Supertime 08.00 Nino Firetto 09.00 Sons and Daughters 09.25 Play Golf 09.50 Everyday Yoga 10.00 Make it Pay 10.30 The Spice of Life 11.00 Jim'll Fix it 11.30 The Orches tra 12.00 Great Railway Journeys of the World 13.00 Going for Gold 13.25 Weerbericht 13.30 Sons and Daughters 14.00 Van der Valk 14.25 Weerbericht 15.00 Supertime 16.00 Nino Firetto 17.00 Formula One RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 EO: Tijdsein 18.45 De vlucht van Hamid. 18.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 19.02 NOS: Hobbyscoop. 19.30 Akkoord. 20.02 Langs de lijn. 22.02 NOS Podium van de Neder landse Lichte Muziek. 23.05 Met het oog op morgen. 00.02 Radio Olympia. 04.02 NCRV: Clair-Obscur. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07 Vandaag... donderdag RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 De wereld zingt Gods lof. 18.54 In 't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VPRO: Frontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands RADIO 4 18.02 AVRO: Je hoort nog 's wat. 19.00 Het woord aan de muziek. 20.00 Nieuws. 20.02 Het Residentie Orkest met sol. 22.00 Voor het stil wordt en wat later RADIO 5 18.10 TROS: Kinderforum. 18.20 PP: Uitzending van het CDA. 18.30 TROS: Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 Medelanders Nederlanders. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconlnck, Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op woensdag. 18.30 Moker. 19.00-20.00 Rijnsburg Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Combo. 18.45 Godsdienstige ujtzending. 19.10 Actueel. 19.33 Accordeon en Vlaamse liedjes. 20.03 Jazz. 21.03 Filmmuziek. 22.10 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Rijswijckfoon. 19.10 Dansvergunning. 22.05 Jazz Kaffee. 23.30 Twee tot twee BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 De rommelpot. 19.00 Symposium. 19.45 Jazz criss-cross. 20.30-23.45 Musica Antiqua. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto in? AVRO aanl 09.05 Arbeidsvitaminen. 11.50 Uit het plakboek van de re- 12.05 De burgemeester is jarig. 13.08 AVRO's Radiojournaal. 14.05 Koperen Ko en Nikkelen Nelis. 16.05 KRO: Echo-Magazine RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Het levende woord. 07.10 Vandaag... donderdag. 08.03 Hier en Nu. 08.54 Ontmoeting. 09.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Plein publiek. 11.30 De familieshow. 12.40 Middagpauzedienst. 13.03 Hier en nu. 13.20 De lopende band. 14.03 Mixer. 15.03 NCRV coupe soleil. 17.03 VOO: Hollandse hits RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: De havermoutshow. 09.03 Tros gouden uren. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 De nationale hitparade top 100 RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 VOO: Ochtendstemming. 08.00 Nieuws. 08.57 Veronica's meesterwerken. 10.30 Muziek voor miljoenen. 11.58 Veronica's meesterwerken. 13.00 Nieuws. 13.02 Ned. Muziekland Klassiek. 14.00 EO: Metronomium in Konsert. 15.30 Zeggen en schrijven. 16.00 VPRO: De Beweging. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Artsen zonder grenzen. 10.00 KRO: Kiekeboe. 10.15 De zonnebloem. 10.55 Boekenwijsheid. 11.00 De 50+ seniorenshow. 12.00 Nieuws. 12.05 Kruispunt. 1225 Vertel me wat. 1230 Da Capo. 1253 In gesprek met de bisschop. 13.00 Nieuws. 13.10 Echo buitenland. 13.30 De Derde Wereld. 14.00 O kwadraat. 1420 Zin in muziek op 5. 14.40 Jonge gasten. 15.00 Het dossier. 16.00 NOS: Zo kan het ook. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 1200-13.00 Lunchuur. Omroep Rijn land: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 10.30-1200 Voor senioren. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 07.00 Och tendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 1200 Lunchprogramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00-17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 0820 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Tussendoor. 14.03 Klapstoel. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 De eerste ronde. 09.00 Visum. 10.03 Parkeerschljf. 11.55 Medlatips. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Roddelradio. 14.00 Hitbox. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Romantische fagotmuzlek. 10.00 Schoolradio. 11.00 Levend verleden. 1200 Tafelmuziek. 1210 Actueel. 1325 O, Susanna, with her harp on her knee. 14.00 Zapping. 12.ro Wel thuis.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 11