Switch vervult 'en jongensdroom i gekleurd gezien DIO/TELEVISIE £eXdM<2owtar& DINSDAG 23 FEBRUAK1 1988 PAGINA 17 is glad en iederéén toch wel eens onderuit? élen, ijshockey, biathlon, afdalen, schans gen, bobsleeën, langlaufen - allemaal allemaal prachtig (hoewel..., dat biathlon, bij de deelnemers zich nu en dan ter aarde n om het meegevoerde geweer een paar af te schieten, dat ziet er toch wel een uit). Maar de Olympische Winterspe- yn voor ons Nederlanders toch voorname- schaatsen. Niet alleen omdat we dat bijna aal zelf ook wel eens doen, dat geldt te- oord ig ook zo'n beetje voor skiën. Die aan- voor schaatsen is natuurlijk vooral te laren uit het feit dat we daarin traditioneel 'aillekansen hebben. jdigheid en chauvinisme - dat zijn immers ken die bij uitstek het bekijken van sport- trijden leuk maken. Ik bedoel: als we kij- naar een ijshockeywedstrijd tussen, laat ik Ivoorkust en Tasmanië, dan interes- seert het ons toch maar nauwelijks wie dat wint? Onze enige hoop is dan nog een fikse knokpartij na een donderende body-check er gens aan de boarding, laten we eerlijk zijn. Vandaar dat we het heel gewoon vinden dat Heinze Bakker en Mart Smeets zich als com mentatoren van het hardrijden op de schaats „Die kanjer uit Noorwegen", noemde de verder ook voortdurend blunderende Bakker de Zweed. Die Spelen zijn, en nu trek ik maar even het laatje met clichés open, een gebeuren waar vreugde en leed dicht bijeen liggen. Maar om onbekommerd opstellen als Nederlandse sup porters. Ze begeleidden bijvoorbeeld het uitste kende rijden van Michael Hadschieff met tek sten die meer gaan over de eventuele medaille voor Leo Visser dan over de brave Oostenrij ker: „Het kén nog voor Leo, maar dan moet Hadschieff nü in elkaar klappen!" Jammer voor Leo, maar Michael deed aat niet, en 'er gens' deed me dat nog wel goed ook. Net als die prachtige rit van Tomas Gustavson iets later. nu met gesmoorde stem uit te roepen: „Je hart breekt, je hart breekt!" (Mart Smeets, bii de schuiver van Gerard Kemkers op de tien kilo meter) - gaat dat niet wat ver? Jongens, het is maar sport, hoor. IJs is glad, dat is redelijk be kend, en iedereen gaat er wel eens op onderuit. Dit soort pathos zou met meer recht kunnen worden toegepast bii de aflevering van 'Vinger aan de pols' van afgelopen zaterdag. Die ging over kinderen die vanwege jeugdkanker een arm of een been hadden verloren en zich nu prepareerden op, jawel, een skivakantie in Oos tenrijk. En uitgerekend daarin was geen pathos te bekennen: het medisch magazine van de A VBO houdt zich niet bezig met (al dan niet valse) sentimenten, maar toont nuchter en zon der omwegen waar het om gaat. Dat is meestal op zichzelf al emotionerend genoeg. Ook deze keer weer. Nuchter pratende kinde ren, die zonder gêne hun prothese afdoen en hun amputatiestomp tonen; een meisje dat op één been met twee krukken in het bos aan haar conditie werkt en giechelend vertelt over disco- bezoek, als ze door jongens wel wordt 'gewor ven als ze gewoon aan de kant zit maar ze snel ziet verdwijnen als ze opstaat en haar krukken pakt. Dét zijn beelden waarbij 'je hart breekt', als je daar een beetje gevoelig voor bent. Nog even terug naar de schaatsbaan in Calgary, waar we met z'n allen gniffelen over anonieme Japanners die 'rondjes vijfendertig' afleveren op de tien kilometer. Zijn we dan nu al verge ten dat Ard en Keessie in hun gloriedagen op diezelfde tien kilometer 'rondjes achtendertig' draaiden, en als het een beetje minder ging bo ven de veertig belandden? Die Japanners zou den met hun tijden van vandaag toen sensatio nele wereldkampioenen zijn geweest. Opa ver telt... RENÉDECOCQ GO HAENEN (TOETSENIST NICK): 9? t 6{ deBTERDAM „Een serie en (.Switch" is een avontuur, is zo'n beetje mijn jongens- m, die in vervulling is ge il later als ik groot ben, wil televisie. Dat gaat er snel af hoor, moet ik zeg- Na een paar draaidagen je die sensatie achter de :n is het gewoon werk. de moeite waard icheest. Ik heb er erg veel e lfgeleerd", zegt Hugo Hae- iskj(26). die in de NCRV-serie de rol speelt mist Nick. ik in „Switch" terecht jekomen, heb ik eigenlijk .Mette Bouwhuis te dan- 170; Ik speelde op het moment 3.1de NCRV voor „Switch" ïrtjhet casten was met haar pneelgroep Centrum „Bri- I 4?', dat overigens in mei de NOS op televisie uitgezonden. Zij kent 26|seur Jelle van Doornik, [vertelde haar dat ze maar jongen konden vinden »ano speelde en die er een leuk uitzag. Mette ide mijn naam en het ge was dat ik werd opgebeld [de vraag of ik een auditie doen. Ik dacht aanvan- nou, een NCRV-serie is iets waar ik echt op zit te >p zil ik doe net ervaring op te doen. Tij- die auditie vertelde Jelle Bruins (Evert) en Ken neth Herdigein (Robbie) de andere mannenrollen zouden spelen. Op het moment dat ik dat hoorde, sloeg mijn enthou siasme op hol, want dat zijn twee heel goede acteurs. Ik zei: ik wil graag meewerken. En dat is dus gebeurd". Echte popgroep „We zijn vanaf januari 1987 acht maanden met de reeks bezig geweest, maar we zijn al in augustus 1986, onder leiding van vooral Bert Blanker van Stichting Popmuziek Neder land met muziekrepetities be gonnen. We speelden welis waar allemaal al een instru ment, maar hij heeft in die vier maanden een echte pop groep van ons gemaakt. Dat merkten wij ook op de dagen dat we de optredens opnamen. Tijdens het filmen playback ten wij, maar als er weer iets moest worden omgebouwd, zetten we de versterkers open en vermaakten wij de figuran ten met nummers uit de serie. We konden ze allemaal spelen. Uit de verhalen na afloop bleek dan dat we als groep functioneerde. Voor die figu ranten waren we een echte groep. Dat is een kick om mee te maken, ook omdat op zo'n moment de illusie even wer kelijkheid is". „Waar ik wel even aan heb moeten wennen, was dat het script niet chronologisch werd verfilmd. We hebben per loka- tie gewerkt omdat dat goedko per is. Zo hebben we bijvoor beeld in februari alle cafè-scé- nes achter elkaar opgenomen, terwijl we van maart tot juli op lokatie zijn geweest. De vreemde situatie deed zich dus voor dat ik in februari met mijn koffertje en synthesizer door de draaideur het café binnenstap, terwijl vijf maan den later pas de scène werd opgenomen waarin ik buiten kom aanlopen". „Als ik nu terugkijk zit er voor mij wel verschil tussen die vroege en late opnamen. Ze hebben een verschil in ge mak zal ik maar zeggen. In het begin is het niet slecht, maar wat braver, wat gehoorzamer naar de opdracht. Aan het ein de zijn we gewoon die figuren geworden. We zijn zo ver trouwd met de camera, dat hij ons absoluut niet meer deert. Het leek ook alsof die camera er niet meer bij was. Dat ge voel had ik tenminste". Ruzie-scénes „Op het moment dat we op lo katie waren, was iedereen de figuur die hij speelde en dat kon heel ver gaan. Als je een ruzie-scéne had, moest je tus sen de opnamen de ander ook niet tegenkomen, tenminste zo werkte dat bij ons. Dan zaten we meestal zo ver mogelijk van elkaar, echt kwaad op el kaar te zijn en dan was de sfeer op de set gewoon ver- Hugo Haenen, hier met zijn vriendin Scarlet (Gwen Eckhaus): „Op het moment dat we op lokatie waren, was iedereen de figuur die hij speelde". foto. ncrv ziekt. Bij een leuke scène was het keten. De scènes bepaal den dus de onderlinge verhou dingen op die dag en dat kon er even bij de anderen uit lag en dat overkomt in „Switch" iedereen een keer was een heel vervelende dag voor mij. Ik voelde mij echt verlaten. Ze hadden het dan heel leuk aan dat andere tafel tje. Je kon er dan wel bij gaan zitten, maar dan spraken ze gewoon over je hoofd heen, alsof je er niet was. We wisten echter van elkaar dat we die houding nodig hadden om de scène goed te kunnen spelen en dat was het enige dat telde. De volgende dag was er weer een nieuwe sfeer en dacht nie mand aan gisteren. Dat vond ik dus geweldig om mee te maken, hoe pijnlijk soms ook". Overeenkomst „De enige overeenkomst die ik met Nick heb, is dat ook ik op een tweesprong in mijn leven heb gestaan, zoals dat zo mooi heet. Na het gymnasium kon ik gaan studeren of naar het conservatorium, ik heb van jongsaf klassieke muziek ge speeld onder meer in het Re gionaal Jeugdorkest Van Noord- en Oost-Nederland. Het werd uiteindelijk de to neelschool. Dat was eigenlijk de meest onlogische keuze, want na de middelbare school werd ik ingeloot voor een stu die medicijnen, maar het solis tisch bezig zijn met boeken, sprak mij niet aan. Muziek viel af omdat ik geen brood- musicus wilde worden, zoals mijn oude basleraar. Ik wil bij het spelen van of luisteren naar muziek de senstatie be houden, die ik nu nog elke keer voel en toneel is een fan tastisch vak. Het grootste voordeel is dat je steeds weer aan een nieuw project werkt. Je moet voor elke nieuwe rol een heel nieuw gebied aanbo ren. Zo doe je dus voor elke nieuwe produktie een soort studie. Ik.heb na de middelba re school een jaar gewerkt om na te denken wat ik wilde. To neel leek mij creatiever dan leren uit boeken. Hopelijk zijn er veel artsen die mij daar in zullen tegenspreken en die hebben dan het goede vak ge kozen. Ik ben blij dat ik het niet heb gedaan". HANS PIËT NEDERLAND 1 TROS 15.50 Alf op Melmac, tekenfilm serie 16.15 Bas8ie en Adriaan en de verdwenen kroon (slot), kinderserie. Afl. 8: De ont snappingsroute 16.35 TROS Nieuwsshow, fami lieprogramma gepresen teerd door Astrid Joosten en Wim Bosboom NOS 17.30 1£6-Journaal TROS 17.46 TROS Popformule, mu ziekprogramma vanuit het Escape Theater te Amster dam met Martijn Krabbé 18.15 TROS Sport extra, korte film over de professionele bergbeklimmer Ronald Naar, die als eerste Neder lander onlangs de hoogste berg van de Zuidpool heeft beklommen TELEAC 18.30 Algemeen voorlichtings programma voorjaar 1988 TROS 19.00 EDe TROS A tot Z spel show, rechtstreeks spel- programma gepresen teerd door Linda de Mol NOS 20.00 EJournaal en weerover- zicht TROS 20.28 Animal crackers (4), die- renprogramma van André van Duin 20.35 EMedisch Centrum West, dertiendelige dramaserie van Nico Knapper. Met o.a. Mare Klein Essink, An- nemiek Verdoorn en Joep Sertons. Afl. 3: Een nieuwe start. Ondanks al zijn goe de bedoelingen krijgt arts assistent Jan van de Wou den het erg moeilijk. Nu Reini Hermans door een euthanasie-affaire ontslag heeft genomen, heeft hij moeite zijn onschuld te be wijzen 21.40 Op goed geluk, spelpro- gramma waarbij kandida ten elkaar niet zien, maar wel "op goed geluk' samen één dag op reis gaan. Pre sentatie: Carry Tefsen 22.25 TROS Aktua, actualitei tenrubriek 22.55 m Lionel Richie in Rotter dam, registratie van het concert van Lionel Richie in april 1987 in het sport paleis Ahoy' te Rotterdam (herh.) NOS 00.00 Journaal 00.05 Nieuws voor doven NEDERLAND2 NOS 16.30 Calgary '88, samenvatting van de hoogtepunten van de Olympische Winterspe len van de afgelopen dag. Presentatie: Jan Stekelen burg FEDUCO 17.10 Hollandse Nieuwe 17.40 Open Universiteit NOS 16.15 Nieuws voor doven 18.30 Sesamstraat 18.45 S3 Jeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 SI Pas de deux (slot), serie van vier programma's over jongeren en (pop)muziek. Afl. 4: Popfestivals IKON/KRO/RKK 19.37 Kenmerk, actualiteiten NOS 20.00 Calgary *88, met Biathlon: 10 km voor heren. Com mentaar: Christiaan Scheen. Skispringen van de 70 meter-schans voor teams. Commentaar: Evert ten Napel 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven TELEAC 23.05 Doelgericht ondernemen 23.35 SSIapenkunjeleren(5) NOS 23.50-05.15 Calgary *88, met skispringen van de 70 me ter-schans voor teams, sa menvatting. Commentaar: Evert ten Napel. IJshoc key: wedstrijd uit de finale ronde. Commentaar: Hans Kiviet en Ronald Boot. Om 01.25 IJsdansen, eerste deel. Commentaar: Joan Haanappel. Om 02.00 Schaatsen: 3000 meter voor dames. Commentaar: Mart Smeets en Heinze Bakker. Om 04.30 IJsdan sen, tweede deel. Com mentaar: Joan Haanappel NEDERLAND3 NOS 20.00-05.15 Calgary *88, met Biathlon: 10 km voor heren. Commentaar Evert ten Napel en Christiaan Scheen. Skispringen van de 70 meter-schans voor teams. Commentaar: Evert ten Napel en Christiaan Scheen. IJshockey: wed strijd uit de finaleronde. Commentaar: Hans Kiviet en Ronald Boot. Om 01.25 IJsdansen, eerste deel. Commentaar: Joan Haan appel. Om 02.00 Schaat sen: 3000 meter voor da mes. Commentaar: Mart Smeets en Heinze Bakker. Om 04.30 IJsdansen, twee de deel. Commentaar. Joan Haanappel 9 Ondertiteling via Teletekst Is! Tweetalige ol stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst lol Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Sprookjestheater: Sneeuw witje, met Goeie Derick, Wittie er| beks, Karei Deruwe e.a. Mik, Mak en Mon, jeugdserie met Dimitri en Gregori van aGoethem, Stel Danhieux e.a. Afl. 8: Het afscheid Do kleine vampier (The little vampire, 1), dertiendelige jeugdserie naar het werk van Angela Sommer-Bodenburg Meester, hij begint weer, sati- programma (herh.) Programma-overzicht piNieuws o Kunst-zaken 'q,I.Q., quiz met denk- en weet- ias] vagen gepresenteerd door Herman van Molle y,Sinja Mosa (23), 85-delige Bra ziliaanse tv-serie van Reynaldo en Jayme Monjardin. Met Lucelia Santos, Ruben de jFalco, Marcos Paulo e.a. (Uitzending door derden: Pro- tgramma van de Christen-De- js" mocratische Omroep '22.50 Nieuws en Coda: Des jAbends opus 12/1, Schumann. Josef De Beenhouwer, piano 3de_ lZonen en Dochters (Sons and jgi Daughters), Australische tv-se- ha|rie. Patricia probeert David er- Qlvan te overtuigen dat hij haar am'ten huwelijk heeft gevraagd r<J Intermezzo: Variatie uit Don -^Quizote, van L. Muntus door k(Juan de Torres (KJ08hin, Japanse tv-serie Cr( Pogramma-overzicht jKwidam, videospelletjes Allemaal beestjes, natuurse rie. Afl.: Kreek en Billabong. iEen grote verscheidenheid aan Sllunieke dieren brengt in Austra- s®r!llë zijn leven door in en bij het 3jstelsel van beken en rivieren (jMike, praatshow met Mike 6-iVerdrengh rechtstreeks vanuit ('«2.55 Horizon, wetenschappe lijk magazine. Onderwerpen: Teledetectje, een praktisch j middel waarmee men de ver woestijning in bepaalde gebie- "den kan tegengaan, manuele 'P neurotherapie. stress bij die- yen, historische benadering jVan dateringen en boekbe spreking ni«F 1 00 ONEm, vacaturebank irJNouba, nouba, tekenfilms 001 Carrefours, gevarieerd pro- i Igramma 7iJournaal 0 fCe soir, regionaal journaal dki Lotto- en Jokeruitslagen dl Quick et Flupke, tekenfilm 4.1 Journaal l5jActualité8 a la line (herh.) SdDouble sept, spelprogramma. Presentatie: Robert Frère en Bernard Perpéte Babel, populair-wetenschappe- [lijk programma cjLaatste nieuws (jjOO.40 Jacques Doillon-cyclus: pirate, Franse speelfilm uit 1984 van Jacques Doillon. Met Birkin, Philippe Léotard, Vj Maruschka Detmers e.a. Marilyn Monroe en Don Murray als Cherieen Bo in de speelfilm 'Bus Stop', op Duitsland 2 om 20.10 uur. FOTO: PR DUITSLAND 1 15.30 Leben8wege: Und Ich lebe immer noch. 'Aids oder der Zwang zur Ehrlichkeit', repor tage 16.15 Spass am Dienstag: Mit dem Miesling und Alisa, kinderpro gramma 17.15 Tagesschau 17.25 Die gliickliche' Familie, tv-s&r rie. Afl.: Kurzschlüsse 18.26 Tagesschau 18.30 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.45 Calgary *88: Olympfa live, re portages en interviews vanuit de ARD-Olympiastudio In Cal gary. Om 18.55 Biathlon: 10 km voor heren. Commentaar: Gerd Rubenbauer. 20.45 OüTagesschau 21.00 Calgary '88: Olympla live, re portages en interviews vanuit de ARD-Olympiastudlo In Cal gary. Om 21.25 Noordse com binatie: skispringen van de 70 meter-schans voor teams. Commentaar: Waldemar Hart- mann. Van 22^0-22.40 Tages schau 00.00 Kulturwelt: Schaukasten, overzicht van de 38e Interna tionale Filmfestspiele Berlin en het 18e Forum des jungen Films 00.45 Die Krimistunde, drie korte misdaadverhalen van Peter Bradatsch. Met Klaus Lö- witsch, Charles Brauer, Rolf Schimpf e.a. 1. Knopfdruck für einen Chinesen. 2. Die Dame und der Jüngling. 3. Der letzte Drink (herh.) 01.30-04.30 Calgary *88: Olympia live, reportages en interviews vanuit de ARD-Olympiastudio in Calgary. Met Kunstrijden op de schaats. Commentaar: Hans-Joachim Rauschenbach. Schaatsen: 3000 meter voor dames. Commentaar: Michael Lion DUITSLAND 2 15.55 Heute 15.58 Pfift, sportprogramma voor kinderen. Met van 16.20-16TO Logo, jeugdjournaal 16.55 Heute 17.10 Tele-lllustrierte, actualitei ten, sport en amusement 17.45 Alt, Amerikaanse comedyserie met Max Wright, Anne Sche- deen, Andrea Elson e.a. Afl.: Fröhliche Ferlen 18.20 Eichbergers besondere Falie, tv-serie met Walter Sedlmayr, Programma-overzicht Heute Die Reportage: lm Tretboot nach Brasilien. Rüdinger Neh- bergs Atlantische oversteek, reportage van Wofgang Brög EO Bus Stop, Amerikaanse speelfilm uit 1956 van Joshua Logan. Met Marylin Monroe. Don Murray, Arthur O'Connel e.a. Bo, een boerenzoon, gaat voor het eerst van zijn leven samen met zijn vriend naar de stad om deel te nemen aan een rodeo-wedstrijd. Op aan raden van zijn vriend neemt hij de gelegenheid te baat om naar een vrouw uit te kijken. Bo kiest voor de direct bena dering, zoals hij dat met zijn paarden en koeien gewend is Heute-Journal, actualiteiten Berlinale '88, nieuwtjes van de Berlijnse filmdagen Das kleine Fernsehsplel: Die Orgonauten, tv-spel van Josef Stöhr. Met Susanne Zierold, Thomas Witte, Uli Düwert en Nele Flelschmann. Als de jon ge etnoloog Hermann bij toe val zijn buurvrouw Renate leert kennen, beseft hij niet in wat voor avontuur hij terechtkomt. Renate, meteorologe, is lid van een geheime organisatie van wetenschappers, die uitgaande van Wilhelm Reichs kosmische orgonentheorie, het wereldkli maat wil veranderen DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II: cursus wiskunde 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 19.40 Raamprogramma van de re gionale studio's 20.00 Weltweit 20.45 Klimbim (2), comedyserie met Ingrid Steeger, Manfred Jester e.a. De kleine Gaby is weer bij haar echte vader terug. Oom Poldl maakt zich meester van elke fles die hij vindt (herh.) 21.30 West 3 aktuell 21.45 Plus 3, economisch magazine 22.15 Landesspiegel: Herbert Grö- nemeyer, filmportret 22.45 Berlinale aktuell 23.00 Initiativen. Vandaag: Von we gen Schicksal, Arbeitskrels ge- gen Kunstfehler in der Ge- burtshilfe, documentaire 23.15 In Zukunlt... 00.15 Laatste nieuws BBC 1 16.00 Valerie, Amerikaanse comedy serie met Valerie Harper, Ja son Bateman, Danny Ponce e.a. Afl.: Dog day afternoon 16.25 The Clothes show, modema gazine gepresenteerd door Se- lina Scott en Jeff Banks. Dit maal aandacht voor een groot se modeshow in het Sydney Opera House in Australië 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Henry's cat', 'Philomena', 'Laurel and Hardy', 'Goody Hall', 'Yogi Bear' en 'The really wild show' 18.00 New8round, jeugdjournaal 18.10 SGrange Hill, jeugdserie over de belevenissen op een mid delbare school 18.35 Neighbours, Australische tv- serie met Francis Bell, Dasha Blahova, David Glencie e.a. (herh.) 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 SI Holiday *88, toeristisch ma gazine met reportages over Ri mini, Dinseyworld in Florida en vakanties voor werkloze jonge- 20.30 SlEastEnders, familiefeuilleton met Bill Treacher, Wendy Ri chard, Susan Tully e.a. 21.00 A question of sport, sportquiz 21.30 0Wildlife on One, natuurfilm serie. Afl.: Oasis 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 EIThe play on One: Unrepor ted incident, tv-spel van David Martin. Met o.a. T.P. McKen- na, Maurice Roeves en David 00.00 Network, serie waarin televi sieprogramma's ter discussie staan. Ditmaal aandacht voor de berichtgeving over AIDS in BBC- en ITV-programma's. Presentatie: Anna Ford 00.50-00.55 Weerbericht BBC 2 Nieuws en weerbericht Calgary TO: Olympic Grand stand, samenvatting Nieuws en weerbericht Catchword, quizprogramma Little train from Lynton (1), tweedelige documentaire over de spoorlijn die van 1898 tot 1935 van Barnstaple naar Lyn don In Noord-Devon liep Gardeners' world, tuinierru- Calgary TO: Olympic Grand stand, met aandacht voor ijs- dansen en hardrijden op de schaats voor dames Tele-journal Baron Philipe de Rothschild, documentaire Food A Drink, informatief ma gazine over eten en drinken CCarol Reed-cyclus: The third man, Engelse speelfilm uit 1949 van Carol Reed, naar de roman van Graham Greene. Met Joseph Cotton, Trevor Ho ward, Orson Welles e.a. De schrijver Holly Martins relst naar Wenen, in de hoop daar voor zijn vriend Harry Lime, een zwart-handelaar, te kun nen werken. Als hij via via hoort dat Lime dood is, gaat Martins op zoek naar de waar- Newsnight, actualiteiten Weerbericht SKY CHANNEL 16.00 S Monsters of Rock, hard- rockprogramma 17.00 The DJ Kat Show, kinderma gazine met Unda de Mol en DJ Kat 18.00 The Monkee8, comedyserie 18.30 I dream of Jeannie, comedy serie 18.57 Europees weerbericht 19.00 Gidget, comedyserie 19.30 Born Free, avonturenserie 20.25 A Country Practice, dramase rie 21.27 Europees weerbericht 21.30 Tom Jones, muzikaal pro gramma met als gast Teddy Pendergrass 22.00 Nederlands voetbal, met Jan Rietman en Martin Tyler 23.00 Frans voetbaL Marseille Ma- tra SUPER CHANNEL 16.00 Nino Firetto totally Live, pop programma 17.00 Formula One, popprogramma 18.00 Super Sonic, popprogramma 19.00 Going for Gold, quizprogram- ma met Henry Kelly 19.25 Europees weerbericht 19.30 The New Pacific, documentai reserie over de landen rond de Stille Oceaan. All.: Return to paradise 20.30 The Kenny Everett Show, co- medyshow 21.00 NBA basketball 22.00 Super Channel News 22.25 Europees weerbericht 22.30 Gilette Soccer scene, voetbal uitslagen 22.35 Australian touring car cham pionship 23.35 Olympic update TO, hoogte punten van de Olympische Winterspelen in Calgary 23.45 Super sonic 00.45-01.45 Formula One MTV EUROPE 00.00-24.00 IH Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthllt, Ray Cokes en Maiken Wexe. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Blame. 16.00 YOI (herh.). 164)0 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladi um In New York. 17.00-17.15 3 From 1 at 5. 19.00-19.30 Remo te control, spelprogramma. 22.00 The Show. 23.00-23.30 Reverb (herh.). 00JXMXL30 Club MTV (herh.) TV 5 16.05 Le chateau, tv-film 17.35 La maieon de TF1, knutselru- brlek 18.00 Récréation 18.40 Des Chiffres et des Lettres, spelprogramma 18.55 Nieuwsoverzicht 19.00 Paniquë sur le 16, amuse mentsprogramma 20.00 Dróles d'occupations, tv-serie 21.00 TV5 Sports 22.00 Journaal 22.30 Entretien avec Jeanne Mo- reau (5) 22.40-00.20 EDortoir des grandes, Franse speelfilm uit 1953 met o.a. Jean Marais en Jeanne Moreau NEDERLAND 1 VOO 15.30 S Seabert 15.45 De Gro te Meneer Kaktus Show 16.15 S Crossbow 16.40 Dynasty NOS 17.30 Vrê-Journaal VOO 17.46 Sport NEDERLAND 2 NOS 07.00-08.30 Calgary TO: Ont- bijtprogramma, samenvattingen. Om 074)0 en 084)0 journaal BRT 1 15.00 Er was eens» het leven 15.25 De avonturen van Teddy Ruxpin 15.45 Patrick Pecard 16.40-17.30 Speel op 8port DUITSLAND 1 06.00 Calgary TO: Olympia zum Frühstück, samenvatting 09.45 ARD- Ratgeber 10.00 Heute 10.03 Die Re portage 10.45 Karl May: Durchs wil de Kurdistan, Duits/Spaanse speel film 12.25 Bilder aus der Wissen schaft 12.55 Persoverzicht 13.00- 13.15 Heute 14.40 Tagesschau 14.50 Die Bachmeier-Story: Ein Schicksal wird verfilmt, documentaire 15.50 Die Oma-Opa-Mama-Papa-Guck- mal-Show 16.20 Links und Techts vom Aquator 16.50 Tagesschau 17.00 Calgary TO: Olympia extra 17.25 Abenteuer in Vancouver DUITSLAND 2 09.45-13.15 Zie Duitsland 1 13.45 Hl Galileo, speelfilm uit 1973 15.55 Heute 15.58 Heidi 16.20 Logo 16.25 Hals über Kopf 16.55 Heute 17.10 Hl Tele-lllustrierte 17.50 Calgary TO BBC 1 07.35 Lost in a Turkish bath 07.55 Weerbericht 08.00 Breakfast time 09.30 Laverne and Shirley 10.00 Nieuws 10.05 Open air (1) 11.00 Nieuws 11.05 Going for gold 11.25 Children's BBC 11.45 The Wombles 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 Open air (2) 13.00 Nieuws 13.05 Olympic Grandstand, samen vatting 14.00 Journaal en weerbe richt 14.30 Neighbours 14.50 Going for gold 15.15 Strikers mountain, speelfilm 16.50 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 DJ Kat Wake-Up Club 07.35 DJ Kat Show 08.35 HI Sky Trax 13.05 Another world 14.00 Ask Dr. Ruth 14.30 Movie Time 15.00 Transfor mers 15.30 The Cisco Kid 16.00 HI Pop Formule 17.00 DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Supertime 08.00 Nino Firetto 09.00 Sons Daughters 09.25 Floyd on Food 09.55 Hold down a chord 10.10 Swim" 10.35 Tom Keating on painters 11.00 History of Africa 12.00 Emmerdale Farm 12.30 Aman da on the Orient Express 13.00 Going for Gold 13.25 Weerbericht 13.30 Sons A Daughters 14.00 lolSoy Ah 14.30 Lifestyles of the Rich and Famous 14.55 Weerbericht 15.00 Supertime 16.00 Popprogramma's RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 19.02 VPRO: De Plantage. 204)2 Borót? 21.02 EO: Zingen met Arle Pronk. 21.35 Metterdaad. 21.39 Hemelsbreed. 22.02 Begrijpt u wat u leest? 22M België totaal. 22.30 Als mensen veranderen. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 Radio Olympia. 04.02 VARA: Muziek In de nacht. 054)2-07.00 VARA's Ochtendhumeur RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.05 VPRO: Boeken. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd - Vocaal. 19.10 Kamermuziek uit de Barok. 20.00 Nieuws. 20.02 NCRV-Klassiek. 21.30 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.00 Kamermuziek RADIO 5 18.10 NCRV: Vers of vijf. 18.20 PP: Uitzending van de PPR. 18.30 KRO: Taal en teken. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Gute Relse, Duits. 21.00 Handwerken. 21.30 Moderne Chemie. 22.00 Pronto? 22.30 Aids: medisch en sociaal. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconlnck. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105.7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op dinsdag 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00-23.00 Pop wetenswaardigheden/Open Podium. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 174)0-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Big Band. 18.45 Beroepsbelangen. 19.10 Actueel. 19.33 Wijswijzer. 20.10 Voor Marokkanen. 20.35 Voor Turken. 21.03 Imago. 23.10 Crooners en soft music. 234)0-024)0 Twee tot twee BRT 2 17.10 Het algemeen belang. 18.00 Orgeltje van yesterday. 19.10 Rockgolf. 22.05 Je weet het maar nooit. 234)0-02.00 Twee tot twee BRT 3 18.10 Actueel. 184)0 Folk. 19.00 Essay. 19.45 Uit een verborgen kamer. 20.30 Frans Nationaal Orkest. 21.45 Vijf liederen. Ives. 22.00 Actualla. 22.30 Kunsthandel. 23^0 Variaties op een kinderlied. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 VARA: Radio I woensdageditie. 08.20 NOS: Olympisch Journaal. 08430 VARA: Radio l woensdageditie. 13.08 TROS: TROS Aktua. 13^0 Het Journalistenforum. 14.05 Binnenlandse Zaken. 14.30 TROS Klantenservice. 164)5 EO: Tijdsein RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 174)3 NCRV: Hier en nu RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit Music-time. 09.03 Muziek motief. 10.03 Expresso. 11.03 Country trail. 12.03 Praise. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 174)3 Ronfionflon. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 NCRV: Preludium. 08.00 Nieuws. 08.02 Het levende Woord. 08.10 Platennieuws. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Orkestpalet. 11.30 Klassieke pianomuziek. 12.10 Symf. muziek uit Engeland. 12TO Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch concert. 14.00 Songs of praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. 174)0 Jacco's keus. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Zo was het. 10.00 TROS: TROS Postbus 270 - Mieke Telkamp. 11.00 De duvel is oud. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Wereldwijzer. 14.00 FEDUCO: Wijzer op 5. 15.00 NOS: Meer over minder. 16.00 TROS: Schlagerfestival. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentle Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchprogramma. Radio Rijnmond: 07.00 Ochtendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchpro gramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00-17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 054)1 Met I wakker. 08^0 Klaarwakker. 114)0 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 134)0 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goedemorgen, morgen. 07.12 Ook goeiemorgen. 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Het eerste bedrijf. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Made in Germany. 14.00 Dilemma, spelprogramma. 174» FOCUS. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee. 12jJ0 Marcello. Hëndel, Telemann. 1?» Actueel. 13TO Filmmuziek van Walton. 14.00 Irmelin, opera van Dellus. 16.10 Pianomuziek.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17