„Misschien fluit ik te consequent" Verrassend verlies bokser Van Delden Fignon mist zege SCHEIDSRECHTER KAFFA WEER IN OPSPRAAK Lisse promoveert naar KNSB-competitie Navratilova weer SPORT £cidóc6omtmt DINSDAG 23 FEBRUARI 1988 PAGIN ZUURSTOFMASKERS TEGEN ROKENDE TOESCHOUWERS HEERENVEEN Alex Andjelic, de coach van de ijshockeyclub Fly ers uit Heerenveen, wil komende vrijdag bij de wedstrijd Nijmegen Heerenveen om de nationale ijshoc- keytitel gebruikmaken van zuurstof om zijn spelers meer lucht te geven. Andjelic: „In de hal in Nijmegen wordt door het publiek enorm veel gerookt. Omdat de ventilatie onvol doende is, zijn mijn spelers na hun speeltijd altijd buiten adem. Bij tal van sporten wordt al gebruik ge maakt van zuurstofflessen. Waarom dan ook niet in het ijshockey?" Coureur Danner past niet meer in Formule I MÜNCHEN De Westduitse autocoureur Chris tian Danner is zijn plaats in de formule-1-renstal van Ligier kwijt. De breuk tussen Danner en de Franse stal had niets met een gebrek aan kwaliteit van de rijder te maken. De Westduitser was doog- ewoon te lang. Danner meet 1.85 meter. Hij paste niet meer in het nieuwe ontwerp van Guy Ligier. Zijn teamgenoot René Arnoux kon wegens zijn geringe lengte wel een goede zitplaats in de bolide vinden. Danner kon dat ook wel, maar de plaat sing van de rollbar lag dwars. De voorziening bo ven de cockpit om bij het omslaan van de wagen de coureur voor zwaar hoofdletsel te beschermen zou, als Danner instapte, met tien centimeter moeten worden verhoogd. Immers de internatio nale autosportfederatie (FISA) heeft voor dit jaar bepaald, dat coureurs niet meer met het hoofd bo ven de rollbar mogen uitsteken. BIANCAVILLA Tweevoudig Tour winnaar Laurent Fignon heeft gisteren in Biancavilla door falende techniek de zege in de derde etappe van de Wielerweek van Sicilië gemist. De Fransman werd in de sprint geklopt door zijn vluchtmakker, de Italiaan Camillo Passera. Fignon ver speelde de winst door een haperend ver snellingsapparaat. „Ik voelde me de sterk ste, toen we de sprint aangingen, maar de ketting sprong niet goed over", verklaar de Fignon na de mislukte sprint-è-deux. De Fransman was de actiefste renner van de dag. De beste Nederlander werd Ste ven Rooks, die binnenkwam in een groep- JONG ORANJE TEGEN SPANJE OP 23 MAART MURCIA De tweede wedstrijd tussen Jong Oranje en Jong Spanje in de kwartfinales van de strijd om het Europees kampioenschap voetbal voor spelers onder 21 jaar wordt op woensdag 23 maart gespeeld. Het duel zal waarschijnlijk in het stadion van FC Utrecht worden afgewerkt. De voorkeur van de KNVB ging uit naar dinsdag 22 maart, omdat het nationale A-elftal een dag later in Londen moet aantreden voor de vriendschap pelijke interland tegen Engeland. De Spaanse voetbalbond ging niet akkoord met spelen op dinsdag. Volgens de Spanjaarden zouden hun jeugdinternationals dan te weinig tijd hebben zich goed op het beslissende duel voor te bereiden, om dat er in Spanje op zondag nog voor de competitie wordt gespeeld. Beide bonden vroegen de UEFA te bemiddelen. De Europese voetbalunie plaatste de wedstrijd op woensdag. Sportprijsvragen DEN HAAG De prijsverde ling van de diverse sportprijs vragen van het afgelopen weekeinde is als volgt: Lotto 7: le prijs: 1 x ƒ414.381,30; 2e prijs: 4 x ƒ37.500,00; 3e prijs: 129 x 441.636. 6 cijfers" "goed: T" x ƒ100.000,00; 5 cijfers goed: 1 x ƒ10.000,00; 4 cijfers goed: 29 x ƒ1.000,00; 3 cijfers goed: 248 x 100,00; 2 cijfers goed: 2.452 x 10,00. Toto 7: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 1 x 14.480,00; 3e prijs: 23 x 1.573,90. (Jackpot voor toto 8: ƒ21.720,13). Toto-gelijk 7: le prijs: 2 x ƒ2.991,70; 2e prijs: 1 x ƒ343,00; 3e prijs: 9 x 190,50; 4e prijs: 257 x 10,60. Nederlandse junio sterk in Sovjetunie KIEV Uitstekend teamwerk hi Nederlandse schaatsjeugd afgi weekeinde de overwinning bezoi de drielandenwedstrijd tegen de S unie en Oost-Duitsland in Kiev. Op dezelfde kunstijsbaan, waar he gend seizoen de strijd om de juni wereldkampioenschappen wordt g den, zegevierde de ploeg van Pfrommer in drie van de vier plo wedstrijden, die voor het eerst programma waren opgenomen. Ben van der Burg uit Wateringei digde op de 5000 meter op de t\ plaats. HELLE V OETSLUIS Vorig seizoen hield scheidsrechter H. Kaffa gescheurde ribben over aan een door hem geflo ten voetbalwedstrijd in de HVB. Vorige week staak te de man uit Hellevoet- sluis na één helft het duel tussen SVGW en Duin oord en afgelopen zater dag kwam de arbiter weer negatief in het nieuws: na afloop van de door hem geleide hoofdklasse-ont moeting DORR-LENS zou Kaffa zijn geschopt en ge slagen door een DORR- supporter. Toch blijkt twee dagen later dat Kaf fa's maat nog niet vol is. Stoppen met fluiten? Hij peinst er niet over. „Het zou geen goede zaak zijn als scheidsrechters zich lieten beïnvloeden door wanordelijk heden, die het gevolg zijn van dingen die zich tussen voetbal lers afspelen en die niet met voetbal te maken hebben", is het argument van Kaffa om „gewoon" door te gaan. „Vorig seizoen ben ik inderdaad een tijdje gestopt naar aanleiding van een incident. Dat was om dat ik medisch gezien niet ver der kon. Op het moment dat DORR ontkent geweld jegens Kaffa DEN HAAG Voorzitter P. van der Ham van DORR ont kent dat scheidsrechter Kaffa na afloop van de wedstrijd DORR-LENS zou zijn geschopt en geslagen. „De enige die heeft geslagen is Kaffa zelf. Hij heeft de eerste de beste man die achter hem stond een ram gegeven met twee vlag- gestokken. Ik stond er zelf nog geen meter vandaan om een aantal supporters van ons bij hem weg te halen. Dat één van hen hem heeft geschopt of geslagen is onmogelijk. Het enige dat er is gebeurd, is dat hij werd omringd door spelers en supporters en dat hij een aantal minder fraaie opmerkingen naar zijn hoofd kreeg geslingerd". Dat het bestuur van DORR de arbiter na afloop niet netjes zou hebben behandeld, is volgens Van der Ham onzin. „Hij heeft zelf gezegd zijn kleedhok niet uit te komen. Ik heb hem gevraagd mee te komen naar de bestuurskamer, om daar te zaak uit te praten. Hij wilde dat niet. En ik ga hem in dat kleedhok natuurlijk geen fles champagne of zo aan bieden". het gebeurde heb ik misschien gezegd van zo kan het niet langer. Toen ik weer gezond was, kreeg ik echter zo de kriebels dat ik besloot om weer te fluiten. Het is toen ook goed gegaan, op de wedstrij den van de laatste twee weken na dan..." Kaffa stelt dat de problemen het gevolg zijn van een samen loop van omstandigheden, die zich rond zijn wedstrijden heb ben voorgedaan. „De oorzaak van de moeilijkheden van vo rige week bij SVGW-Duinoord moet je zoeken bij de spelers onderling, die kennelijk liever boksen aan voetballen. Vroe ger probeerde ik de vechten den uit elkaar te halen, maar na dat incident van vorig jaar doe ik dat niet meer. Ik heb er twee weggestuurd. Omdat de intentie om te voetballen bij de teams naar mijn mening niet meer aanwezig was, heb ik die wedstrijd later, na één helft, gestaakt". Afgelopen zaterdag lagen de zaken echter anders. Kaffa werd toen volgens zijn eigen lezing wel (weer) slachtoffer van geweld. „Die wanordelijk heden ontstonden doordat men bepaalde beslissingen niet accepteerde. De trainer van DORR was daar in eerste in stantie de aanleiding toe. Hij riep dat hij dit nog nooit van zijn leven had meegemaakt. Uiteindelijk heb ik voor mijn leven moeten lopen. Hoewel ik om geen risico's te lopen al tijd als laatste van het veld af loop, kwamen er supporters achter me aan. Ik werd inge sloten door een aantal mensen en daarna ben ik geschopt en geslagen. Ik heb me verdedigd foto: sp door de man die achter me stond zijn bril van zijn neus te slaan. Aanwezige mensen van de scheidsrechterscommissie hebben de dader uit de klu wen gehaald. Maar stoppen... Daar is na de wedstrijd op zich geen aanleiding toe. Ik voelde me na afloop ook niet waarde loos, rot of onzeker, ik had ontspannen geblazen. Ik vind wel dat je het bestuur van DORR de zaak naar behoren had moeten oplossen. Ik ben niet door ze opgevangen, heb geen hand van ze gekregen, ze hebben me niets te drinken aangeboden. Ik ben uiteinde lijk door iemand van de scheidsrechterscommissie be geleid". „Het is niet zo dat die ellende door mij veroorzaakt zou zijn. Misschien ben ik te conse quent in mijn fluiten, ik hou er niet van om met de regels te marchanderen. Misschien ondervind ik daar nu de nade len van. Ik fluit nu acht jaar. Het is natuurlijk niet zo dat je die gevallen zomaar bij elkaar moet optellen. Het zijn drie op zichzelf staande gevallen". „Er zijn misschien scheids rechters die daar frustaties aan over houden. Ik niet. Ik ben niet de benadeelde, dat zijn de spelers zelf. En die worden toch wel gestraft. Als ik stop dan zal dat vanwege mijn leef tijd zijn of omdat ik het fysiek niet meer aankan. Stel je voor dat iedereen die eens een keer een beetje ellende meemaakt, de pijp aan Maarten geeft. Want geloof me: ik ben echt niet de enige, bij wiens wed strijden dit soort dingen ge beuren". PETER SCHOLTES UEFA handhaaft straf Fitos en Kalitzakis BERN Het protest van Joszef Fitos (Honved) en Ionnis Kalitzakis (Pana- thinaikos) tegen de door de Europese voetbalunie opgelegde schorsingen heeft niets uitgehaald. De beroepscommissie hand haaft d,e straffen vanwege het „extreem gewelddadi ge gedrag van beide spe lers", zo maakte UEFA- woordvoerder Eberle gis teren bekend. Fitos en Kalitzakis kregen vo rig jaar december de rode kaart tijdens de wedstrijd Honved - Panathinaikos in de derde ronde van het UEFA- bekertoernooi. De Hongaar mag in de Europese bekertoer nooien de eerst volgende vijf wedstrijden niet spelen. De Griek werd voor vier duels geschorst. De Cyprische bond ging tever geefs in beroep tegen een boe te van 7.000 Zwitserse franken (10.000 gulden). Spelers van het iuniorenelftal hadden in het duel tegen Oost-Duitsland de scheidsrechter bedreigd. LEIDEN De verrassing op de finale-avond van de Zuidhollandse bokskam pioenschappen gisteren in de Leidse Vijf-Meihal was de nederlaag van het gro te Haagse talent Willy van Delden tegen Teus de Kruijff uit Alphen aan den Rijn. Van Delden ver loor door K.O. in de twee de ronde. Willy van Delden heeft veel techniek in huis en niemand had in het zwaarweltergewicht met een nederlaag van de pu pil van trainer Kristalijn reke ning gehouden. Met veel over tuiging stapte Van Delden de ring in. Maar al meteen kwa men enkele stoten goed door en binnen vijftien seconden kon de scheidsrechter tellen. Teus de Kruijff stond weer op na een rechtse hoek. Aanmoe digingen van trainingsgenoot en profbokser Mourad Loauti hielpen Van Delden niet; in de tweede ronde ging de Hage naar na een rechtse neer. Bij zijn val greep hij de benen van zijn tegenstander en probeerde tevergeefs op te staan. Aan de scheidsrechter meldde Van Delden dat hij door zijn linkerenkel was heen gegaan. Met een van pijn vertrokken gezicht stapte de Hagenaar uit de ring. Aan zo'n ontknoping had hij natuurlijk nooit ge dacht. Hij verspeelde een kam pioenschap. In de hoek van Teus de Kruyff was de vreug de groot. „Ik wist dat ik niet kansloos was. Maar dit had ik niet verwacht", was zijn com mentaar. Zestien partijen stonden er gis teravond op het programma. De organisatie was in handen van de ruim vijf jaar oude boksvereniging Leiden, onder- leiding van de oud-bokser en nu voorzitter Chris Lantrok. Boksen in de sleutelstad is een niet allerdaags gebeuren. Maar de publieke belangstelling was met zo'n vijfhonderd toeschou wers zeker niet slecht. Vier Leidse boksers versche nen er in de ring; stuk voor stuk jongens die nog heel wat te leren hebben. In de super zwaargewicht-klasse viel er voor het publiek veel te genie ten. Rob Steenis van de Rot terdamse vereniging Croos- wijk stapte als een „killer" de ring in, maar de meer dan een kop kleinere Leidse Mustafa Kus greep een verdiende pun ten overwinning en werd daarmee kampioen in de nieu welingen klasse. Nederlands kampioen Regi nald Tuur kon in Nederland geen tegenstander vinden om tegen hem te boksen voor een prestatie-partij. Enkele weken geleden stond hij vergeefs in Rotterdam op een Duitse te genstander te wachten. Giste ren had zijn sponsor in Lang- groth wel een Duitse opponent gevonden. De man stond nau welijks een minuut in de ring. Twee keer ging hij neer. De eerste keer met een stoot op de lever. Tuur is Zuidhollands kampioen 1988. ARTHUR VAN RIJSWIJK Huwelijksfeest In Singapore werd dezer dagen op een wel heel bijzondere wijze een huwelijksfeest gevierd. Michael Jones (48) en Wee Chee Hoong (32) gaven elkaar het jawoord en dat betekende meteen het startsein voor een heuse tien kilometer-loop, waaraan alle gasten meededen. FOTO: AF „Dat kan Connors gemakke lijk zeggen, maar tien jaar ge leden was hij allesbehalve een grapjas. Hij was een van de eersten die zich op de baan als een wildeman gedroeg. Maar nu hij aan het wegzakken is uit de absolute top begint hij grappen te maken. Natuurlijk mag er af en toe wat meer show zijn, dat is leuk en ook goed. Maar bij Connors heb ik het idee dat het een beetje ge maakt is". (Tennisser Stefan Edberg in Elsevier) „Er wordt wel eens meesmui lend gedaan over officials en begeleiders. Dat is een begrij pelijke mengeling van afgunst en onbegrip. Aan het eerste valt weinig te veranderen en dat zal altijd zo blijven. Voor wat het onbegrip betreft: zon der begeleiding, fondswer- vende en bestuurlijke activi teiten zijn atleten machtige treinen zonder rails en sei- nenstelsel. Wie dat inziet heeft wellicht de mogelijk heid zelfs iets aan zijn afgunst te doen". (Henk Vonhoff van het NOC in de Telegraaf) „Kijk, vroeger was ik mentaal ontzettend zwak. Ik was voor iedereen bang, terwijl juist ie dereen bang was voor mij, maar dat had ik niet in de ga ten. Als ik vroeger tegen ie mand moest spelen die ster ker was, dan dacht ik altijd „ik heb toch geen kans", dus verloor ik ook. Als ik tegen iemand speelde die zwakker was, vond ik het zo zielig dat ik dacht: „Och laat hem ook een setje winnen". Dat is ver leden tijd". (Pierre Pelupessy in Bad minton Revue) „Neem de bouw van het over dekte Thialf-stadion in Heer enveen. Miljoenen zijn daar aan besteed, zonder dat er ook maar één moment aan het licht is gedacht. Terwijl we toch in Nederland de grootste lichtproducent ter wereld hebben. Dat irriteert mij dus enorm, dan denk ik: zo is het genoeg, nu ga ik weg. Er wordt zoveel geld in de sport gestoken zonder dat daar een behoorlijke visie achter zit". (Sportfotograaf Guus Dub belman in De Journalist) „Ik haalde het dus net niet bij ADO, maar Wilhelmus wilde me graag als trainer hebben. Daar speelden echter wat oud-profs die nog met mij ge- Stefan Edberg foto: anp voetbald hadden. Onder lei ding van Chiel Jansen verzet ten zij zich tegen mijn komst. Ik had ook een aanbieding van Excelsior op zak om daar te komen voetballen. Op een maandagavond ben ik naar Wilhelmus gegaan, toen heb ik eerlijk tegen die spelers ge zegd, dat ik echt niet op Wil helmus zat te wachten, omdat ik de volgende dag bij Excel sior kon tekenen, dat heb ik ook gedaan". (Voetbaltrainer Aad de Mos in Voetbal International) „Het overdekte schaatsen heetf ons inderdaad overval len. In de toekomst zullen we naar een ander type rijders toe moeten. Lichter gebouwde jongens die het minder van kracht en meer van techniek moeten hebben. Maar die schud je niet zomaar uit de boom. Daar heb je tijd voor nodig". (Russische schaatscoach Boris Vasilkovski in De Volkskrant) „Als ik het allemaal nog eens over mocht doen, dan zou ik meer van de randverschijnse len genieten. Alleen het afge lopen anderhalf jaar heb ik ontspannen doorgebracht. Daarvoor gold slechts het zwemmen, niet meer dan dat. Ik sprak nooit met buiten landse tegenstanders, zei al leen „hallo" voor de start. In formele contacten met sport lieden en coachés tijdens toer nooien en op feesten zijn zo belangrijk voor je persoonlij ke ontwikkeling. Dat heb ik altijd gemist, dat besef ik nu pas". (Ex-zwemster Annemarie Verstappen in de NRC) „Ik hoop dat ik volgend sei zoen van de KNSB de kans krijg deel te nemen aan we reldbekerwedstrijden. Ik moet het duidelijk van de lan ge afstanden hebben, of schoon Jan Ykema beweert dat ik ook kan sprinten. Om dat te controleren willen Jan en ik nog eens een 500 meter tegen elkaar rijden". (Schaatser Herbert Dijk stra in Trouw) „Ik ben bang voor wat er nu weer gaat gebeuren. Want nü, na dit weekeinde, komen de aasgieren weer op Rob af. En ik kan hem er niet genoeg voor waarschuwen. Hij weet dat hij voorzichtig moet zijn voor lui die hem gouden ber gen beloven. Maar aan de an dere kant is het ook zo verlei delijk vpor hem. Ik hou mijn hart vast, ja, want wat voor gesodemieter heeft hij wel niet in het verleden gehad. Dat moet afgelopen zijn, voor goed. Maar het zijn sterke be nen die de weelde kunnen dragen". (Jan Druppers, vader van atleet Rob Druppers, in de Haagsche Courant) Annemarie Verstappen foto: dijsktra Glasbergen redt punt in slotfase LEIDEN „Een en al spekta kel was het", meldde coach Nico Glasbergen na afloop van de op 4-4 afgeblazen partij tus sen zijn pupillen en het laag geklasseerde Silva Boys. Glas ergen, dat Hennie Koet (ge blesseerd) duidelijk miste, werd door de Hagenaars op een 0-2 achterstand gezet via volgens coach Glasbergen „twee gave counters". De aan vallende thuisploeg kreeg nog voor de pauze door een treffer van Gert Aandewiel aanslui ting. Na het draaien vielen de Rijnsburgers andermaal ver woed aan, maar waren het de gasten die het eerst scoorden (1-3). Een solo van Peter Ho- gewoning bracht de thuisploeg weer in de wedstrijd, 2-3. Ben de Roo (op 2-4 ingebracht als vliegende keep) en Huug Aan dewiel brachten Glasbergen naast Silva Boys (4-4). In de tumultueuze eindfase (Huug Aandewiel en Peter Hogewo- ning werden wegens commen taar op de leiding naar de kant gestuurd) werd niet meer ge scoord. In de hoofdklasse deelden Cleijn Duin en Sloos Sport: 2- 2. Overige uitslagen: IR: Ce- verbo - Da'tagold 1-0, Neptu- nus - Den Dam Si va 1-5, Ho- genboom - De Rozet 5-0. LEIDEN Een ronde voor het einde heeft schaakclub Lisse het kampioenschap in de promotieklasse van de Leidse schaak bond veilig gesteld. Een verpletterende overwinning op Philidor 4 (7,5-0,5) bracht het totaal van de Lissenaren op 12 matchpun- ten. De twee laatste concurrenten, Oegstgeest en Philidor 3, ver loren beiden, zodat Lisse al een voorsprong van 5 matchpunten heeft opgebouwd op achtervolger Leiderdorp. Volgend jaar mag Lisse het proberen in de derde klasse van de KNSB, waar nu al vier teams van de LSB uitkomen. De wedstrijd tegen Philidor 4 leverde nauwelijks problemen op voor de nieuwe kampioen. Na drie uur spelen leek Philidor de schade te kunnen beperken tot een kleine nederlaag, maar zoals gedurende het hele seizoen al het geval is, sloeg Lisse genadeloos toe in het laatste uur. Aan het eerste bord won Jos Lemmers in een fraaie Franse partij. De jeugdige Richard Goddijn (door de promotie blijft hij behouden voor Lisse) heeft als enige zijn partij niet in de eerste zitting beslist, maar staat wel totaal gewonnen. Jan Bakker en Rob van de Aardweg waren degenen die niet geheel zuiver speelden. Hun tegenstanders verzuimden echter hun voordeel te verzilveren, waardoor de Lissenaren alsnog het punt naar zich toe trokken. Joost van Hal, Aad van der Poel en Aad Lommerse scoorden gemakkelijk. De strijd om de degradatie werd beslist in het nadeel van Noord- wijk. De kustbewoners staan na het 4,5-2,5 verlies tegen een ze nuwachtig Leithen nog altijd puntloos onderaan en zullen hun heil moeten zoeken in de eerste klasse. Leithen kwam op vijf matchpunten, net onder een middenmoot van vier achttallen met zes punten, en kan nog degraderen als Voorschoten 2 het niet redt in de derde klasse KNSB. De tweede plaats wordt voorlopig ingenomen door Leiderdorp dat Philidor 3 onderuit haalde met voorlopig 4,5-2,5. Op het eer ste bord remiseerden Geralt Serdijn en Wim Vergeer, maar drie zeges van Jan Aart van der Steen, Ten Cate en Thomas de Leeuw bezorgden Leiderdorp een beslissende voorsprong. Ver volgens moesten de Philidor-spelers Fred en Carolien Slinger land in remise berusten, waardoor de matchpunten naar Leider dorp gingen. Katwijk is bezig met een degelijke eindsprint; het versloeg Oegstgeest met 4.5-3,5. SAN FRANCISCO veel vertoon van macht Navratilova zondag mestoernooi van San Fi co op haar naam gebracj versloeg de Sovjetrus Larissa Savsjenko met Navratilova verdiende deze tweede zege in een tijd - ze won ook al in Dj 50.000 dollar. Door haar zege is de kaanse weer de nummi van het internationale dl tennis. Op de wereldraj van de WTA, de vakbonj de dames, passeerde Westduitse Steffi Graf. Tom Nijssen heeft ziel kunnen voegen bij de zestien van open tennis! oenschappen van Lothai in Metz. Hij verloor gij met 1-6,3-6 van de Zwee nas Svensson. Wereldranglijst dames m februari: 1. Navratilova (Vst) 970 ten, 2. Graf (Wdl) 820, 3.fc ver (Vst) 740, 4. Evertl 575, 5. Kohde-Kilsch h 565, 6. Fendick (Vst) 4f Sukova (Tsj) 365, 8. Ga! (Vst) 295, 9. Minter (Aufl 10. Mandlikova (Aus) 26^ Nederlandse L atleten naar Frankrijk en Spa DEN HAAG Een landse ploeg zal deeli aan de eerste indoor- at) wedstrijden van de Eui Gemeenschap, die zater» de Franse plaats Vittel w gehouden. Voor Nederlai men uit Els Vader (6 Marjan Olijslager (60 m den), Desirée de leeuw' m), Achmed de Kom (6j Ruud van Maurik (60 mj den), Erik van de Veeii m), Marco Leenders (600 Paul Lucassen (hinl sprong). Aan internationale wedstrijden in Valencia daag) en Zaragoza (vi zullen Rob Druppers (81 en Elly van Hulst (80 deelnemen. Han Kulker alleen in Valencia. sportuitslagen BOKSEN Finales Zuidhollandse kart schappen in Leiden Junioren: Nieuwelingen: pf vlieg: Dial (Schildkamp) Ravensbergen (Leiden); int i ei; lichtwelter: Hendriks (Nicolaasl J van Haverkamp (Dordrecht); IJ ren: Nieuwelingen: weiter: Vi* Heuvel (Schildkamp) w.o.p. va!' dorp (DOS); zwaarwelter: Van^J ren (Westland) w.o.p. van (Boxing '82); halfzwaar: I; (Sloof) wint RSC eerste ronl1 Volmer (Hoboken); superzwatS (Leiden) w.o.p. van Steenis F wijk); C-klasse: mjdden: f (Boxing '82) w.o.p. van FM* Haan); zwaar/superzwaar: Vr (Kristalijn) w.o.p. van Radel (Leiden); B-klasse: lichtwelter^ na (Hoboken) wint RSC tweedl van Mink (Leiden); weiter pi| Medina (Schildkamp) wint I. tweede ronde van Den Dekkff da); midden: Lenos (Goudar van Lamens (Huizenaar); hal Schipper (Schildkamp) w.oJ. Grul (Delft); A-klasse: bantam (Olympia) wint opgave derde JJ van Andrade (Boxing '82)); zvr ter: De Kruijff (Alphen) wint k.G de ronde van Van Delden (Knï; halfzwaar: Van den IJssel (Crlf w.o.p. van Vergouwe (Schildk J| WIELRENNEN Internationale wielerweek Si! u Derde etappe: 1. Passeijn 4.40.35, 2. Fignon (Fra) z.t., 3js (Ifa) op 0.02, 4. Sörensen (k 0.04, 5. Leali (Ita) op 0.05, 6. Iv (Ita), 7. Caroli (Ita), 8. Rooks (L Cassani (Ita), 10. Petito (te; Theunisse (Ned) allen dezelfden Leali, 15. Anderson (Aus) op f Stand: 1. Passera 14.21.34, 2|n op 0.02. 3. Saronni op 0.06, ni z.t., 5. Baffi (Ita) op 0.07, 6l<j sen op 0.09, 7. Cassani opln Caroli z.t., 9. Theunisse z.t.. 1L Ij SCHAATSEN Drietanden wedstrijd juni&| Kiev |j| Meisjes A: Herma Meijer lep meter: 43,65, 2e op 1500 0 2.19,67, 3e op 3000 meter: (N B: Sandra Zwolle: 2e op 100(C 1.29,94. Jongens A: Ben lg Burg: 2e op 5000 meter: 7.2 J< Rintje Ritsema: 2e op 3000 4.21,67 (achter jeugdwereldkfL Spielmann 4.18,69). Erik df Q 4.22,08, Corjan Smulders: 4.fJi Eindstand: 1. Nederland 315JA Oost-Duitsland 292 pnt, 3. S#t> 291,5 pnt. |P Damestoernooi Oklahoma CLr! Belangrijkste uitslagen uit d'.1- ronde: Schultz (Ned) - Field 6-2; Benjamin (VSt) - KateriiJ jeva (Bul) 6-4, 3-6, 6-1; Reinig - Horvath (VSt) 6-2, 6-0; V»M burg (ZAI) Balestrat (Aus) t

Leidse Courant | 1988 | | pagina 16