Ook woonwagens naar Stompwi jk e 80o080o0o 'P O rP '°ogo° Geringe buit bij overval Rabobank Woningbouw bij volkstuinen aan Weidedreef dagpuzzel O O ,o POLITIEK LEIDSCHENDAM VERDEELD Bezwaren tegen loods Bewoners willen geen bedrijven op Westerdijk ONDANKS VERZET PVDA LEIDEN OMGEVING EaidóaQowuvnt DINSDAG 23 FEBRUARI 1988 PAGINA aan tafel Macaroni met gehakt en gesmoorde groenten - karnemelkvla Voor twee personen heeft u het volgende nodig1 dun ne prei, 1 ui, 150 g winter wortel, 150 witte kool, 25 g margarine, 150 g gehakt, zout, 250 g macaroni, blikje tomatenpuree, 50 g gerasp te kaas, peper, paprikapoe der, aroma, worcestersaus; 25 g custard, 35 g suiker, Vt liter karnemelk, jam. Halveer de prei in de lengte en snijd de groente vervol gens in stukjes van een een timeter. Was de prei en zet haar in een vergiet om uit te lekken. Maak de ui schoon, spoel hem af en snijd hem in dunne snippers. Schrap of borstel de wortel schoon en schaaf hem in dunne plakjes. Spoel de kool af en snijd haar fijn. Leg de wortelplak jes en de reepjes kool bij de prei in het vergiet. Zet de marcaroni op volgens de gebruiksaanwijzing op het pak. Fruit de ui lichtbruin in de margarine, voeg het gehakt toe en bak dit al roerende mee tot het rul is en licht bruin begint te worden. Doe er de overige groenten bij met twee lepels water en zout en sluit de pan. Smoor de massa twaalf tot vijftien minuten. Voeg de inmiddels gare en uitgelekte macaroni toe. Ver dun de tomatenpuree met een paar lepels van het groentesmoorvocht of water en doe het mengsel met de geraspte kaas bij de macaro ni. Warm de massa flink door en maak haar op smaak af met zout, peper, paprika poeder, aroma en worcester saus. Meng in een pan custard, suiker en de helft van de karnemelk. Breng het meng sel stevig roerende aan de kook en laat het een minuut koken. Schrik niet als de karnemelk gaat schriften; bij constant stevig roeren is daar later weinig of niets van te merken. Roer geregeld in de vla, terwijl ze lauw wordt en voeg dan de rest van de kar nemelk toe. Garneer de ge heel afgekoelde vla met jam. JEANNE dienstverlening APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 26 fe bruari waargenomen door apotheek Tot Hulp d. Mensch. in Leiden en en apotheek Stevenshof in Leiden. KLACHTENMELDPUNT Ambulante Psychotherapie Zuid-Holland Noord. Spreekuur 18.00-19.00 uut. Tel. 071- 254654. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst eJke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Rodenburgstraat in Leiden naar de Kronensteinkade 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING ON GEBOREN KIND Hulpverlening bij ongewenste zwangerschap voor moe der en kind. Bel tel. 071-897762, 071- 142201 of 033-620244. Het laatste nummer is dag en nacht bereikbaar. CENTRALE REGISTRATIE KINDER OPVANG (Koornbrugsteeg 2. 2311 EK Leiden, tel 254810.) Informatie over en aanmelden voor kinderop vang in Leiden. Geopend: ma t/m vr dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN. Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau, Ketelboeters- steeg 10, tel. 130775; afdeling belas tingen: alleen op afspraak, klachten bureau: di. en do. 18.30-20.30, afde ling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do 18.30-20.30, afdeling vrouw: vr. 10-12. SOS Telefonische Hulpdienst Lei den e.o. Voor een gesprek van mens tot mens Vertrouwelijk. Dag en nacht bereikbaar. Telefoonnummer achterop de telefoongids (071- t25202). BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50, tel. 123942; spreeku ren ma. en di. 10.00-12.30 u„ wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. Oo0o°o0r. qQ O qO o°o0o0o0o ZESHOEK 1-4 Alpenbloempje; 2-5 zinnebeeld van de onverbreek baarheid v.e. huwelijk; 3-6 geelwitte vlinder met zwarte vlekken; 1-2 gemeendheid; 2-3 afgeknotte boomstam; 3-4 onzin; 4-5 kruipend dier; 5-6 legerafdeling; 6-1 nauwe doorgang te water. OPLOSSING et -6ue 1.-9 leiueO g-g :0ue|s g-fr isie^ fr-E :HU0Jt z-Z :»suje z-i :e!n«|oo)j 9-E :6u|j«noJi g-z :ss|0M|epe *-i Polderloop Hazerswoude HAZERSWOUDE De tweede van de reeks van vier polderlopen wordt komende zondag gehouden. De tocht wordt georganiseerd door voetbalvereniging Hazers- woudse Boys en voert door het polder- en boomkwekers- gebied. De afstanden die ge lopen kunnen worden zijn 1 1/2, 5, 10 en 20 kilometer. Langs de route van de lang ste twee afstanden zijn ver- frissingsposten ingericht. In schrijven kan vanaf 10.00 uur bij de sportkantine aan de Sportparklaan. Het startschot klinkt om elf uur. Afscheid bij Oud Zoeterwoude ZOETERWOUDE De inmiddels 19 jaar oude stichting „Oud- Zoeterwoude" heeft af scheid genomen van drie mensen die een groot aantal jaren ak- tief zijn geweest bin nen de stichting. Het gaat om de heren A.H.H. Geux, H.H. van Kapel en C.A. War merdam. Nieuw in het bestuur is de heer H.J.M. van Mil terwijl enkele personen bereid zijn op incidentele basis „Oud Zoeterwoude" van dienst te zijn. Burgemeester Paats nieuwe voorzitter bibliotheekcommissie ALPHEN AAN DEN RIJN/DEN HAAG Burgemeester M. Paats van Alphen is de nieuwe voorzitter van de provinciale bi bliotheekcommissie. Hij volgt gedeputeerde Aalbers van de pro vincie Zuid-Holland op. De wisseling van het voorzitterschap vloeit voort uit de beslissing van provinciale staten dat gedepu teerden geen voorzitter meer mogen zijn van hun eigen advies commissies. De taak van de bibliotheekcommissie is het advise ren van gedeputeerde staten bij de beleidsvoorbereiding op het gebied van het openbaar bibliotheekwerk. Het eerste onderwerp dat de bibliotheekcommissie heeft besproken onder leiding van de nieuwe voorzitter is de provinciale nota „Verder bouwen aan bibliotheekbeleid", die ingaat op het feit dat de provincie van plan is wat betreft het bibliotheekwerk ondersteuning te geven aan alle Zuidhollandse gemeenten, in plaats van alleen aan de kleine. Deze ondersteunende taak wordt namens de provincie uitgevoerd door de provinciale bibliotheekcentrale die daar dit jaar 8.3 miljoen gulden voor ontvangt. De bibliotheekcommissie en de gemeenten kunnen tot 7 april reageren op de nota. Dieven gepakt na achtervolging LEIDSCHENDAM De politie van Leidschen- dam heeft in samenwerking met de Haagse poli tie gisteravond twee autoradiodieven kunnen aanhouden. De dieven, twee Hagenaars van 20 jaar oud waren actief op de Juliana van Stolberg laan in Leidschendam. Een getuige zag ze bezig en waarschuwde de politie toen hij glasgerinkel hoorde. Toen de politie arriveerde bleek een ruit ingeslagen te zijn van een geparkeerde auto en was de radiocassetterecorder, ter waarde van 800 gulden, ontvreemd. De getuige kon een goede be schrijving geven van de auto van de dieven, in clusief kenteken. De achtervolging werd ingezet. In Den Haag kon het tweetal na een wilde ach tervolging door de Haagse politie op de Theresia- straat worden aangehouden. De auto van de die ven bleek eveneens gestolen. De politie vermoedt dat het duo verantwoordelijk is voor een golf van diefstallen uit auto's in Leidschendam. Het afge lopen weekeinde gebeurde dat twaalf keer. Universiteitsraad stuurt aan op verbreken banden met Shell LEIDEN De universiteitsraad heeft in een motie college van bestuur gevraagd informatie te verscha over de relatie tussen Shell en Zuid-Afrika. Die infor tie zou volgens de indieners van de motie, Speckeni Van Domburg van de PP-fractie, kunnen leiden tot verbreking van de band tussen Shell en de Leidse versiteit. In de motie wordt het college gevraagd te derzoeken of Shell EG-richtlijnen of richtlijnen va Nederlandse overheid heeft overtreden. Als grootst genstander van de motie sprak zich uit mevrouw eam-Abbing, die wees op het belang van een zorgvul benadering van buitenlandse inmenging in Zuid-Afri binnenlandse politiek. De motie werd met een stem schil aangenomen. Verder besloot de raad tot vestij van een speciale leerstoel psychotraumatologie door i log en geweld aan de faculteit medicijnen en stelde zij beslissing over de nota financiële kaderstelling uit in band met de complexiteit van deze nota. LEIDSCHENDAM Niet alleen binnen het college van burgemeester en wet houders maar ook binnen de raadsfracties bestaat in Leidschendam onenigheid over de zes lokaties voor woonwagens die rijk, pro vincie en gemeente samen hebben voorgesteld. Over de lokatie aan de Kostver- lorenweg bestaat overeen stemming hoewel het Steunpunt Woonwagenbe woners Zuid-Holland de lokatie in de tijd niet meer haalbaar acht. Woordvoerder Jansen van het Steunpunt zei gisteren bij het spreekrecht in de commissie ruimtelijke ordening dat de minister op zijn vroegst over zes maanden pas uitspraak doet „mogelijk nog drie maan den later vanwege het wach- Over de plaats in de nieuw te bouwen woonwijk De Riet vink waren de fracties het eens, zij het dat de aantallen uiteenliepen van zes tot vijf tien wagens. De VVD wees bij monde van F. Th. H. Dubois alleen De Rietvink (15) en de Kostverlorenweg (15) aan. De resterende zes woonwagens zouden een plaatsje moeten vinden in Stompwijk. Mevr. mr. E. H. A. van der Veen (Gemeentebelangen) sloot zich als enige aan bij het standpunt van burgemeester W. F. de Vreeze die voorstander is van een zo groot mogelijke sprei ding van de wagens over de gemeente. PvdA en D'66 kwa men tot een bijna gelijklui dend standpunt met 12 a 13 wagens in De Rietvink, vijf of zes in 't Lien en drie in Stompwijk. Beide fracties wil den 't Lien uiteindelijk ook wel ruilen voor de Verlengde Prinsensingel/Zijdesingel je verstoppertje heeft ge speeld". Tot groot ongenoegen van de rest van de commissie had het CDA nog geen standpunt. C. J. van Kampen (CDA) zei de stukken te laat te hebben ont vangen voor overleg met zijn fractie.. De besluitvorming zal in de komende raadsvergade ring nog heel wat voeten in de aarde hebben. Voor drie of zes woonwagens in Stompwijk, waar het CDA ongetwijfeld te gen is, is met VVD, PvdA en D'66 juist een meerderheid aanwezig. Indien het CDA zich aansluit bij zijn wethou der wordt het centrum aan de Frekeweg dat als tijdelijk cen trum (in afwachting van de Kostverlorenweg) was gepland definitief gemaakt. Het Steunpunt Woonwagenbe woners heeft als eerste voor keur de Frekeweg en daarna De Riëtvink omdat hiervoor nog een bestemmingsplan moet worden gemaakt en de lokatie daarin „op heldere wij ze" kan worden meegenomen. Canadese premier even terug in Noordwijkerhout Op het Noordwijkerhoutse gemeentehuis werd gistermiddag de premier van de Canadese staat Brits-Columbia, de heer William Vander Zalm met zijn vrouw Lillian ontvangen. De heer Vander Zalm is geboren Noordwijkerhouter en was voor zaken in West-Duitsland geweest. Tijdens de be groeting bleek hij wethouder Piet Heemskerk nog te kennen van vroeger, en dat was zichtbaar tot diens genoegen. Zijn vrouw kreeg van burgemeester Winkel (rechts) een shawl met het gemeente wapen van Noordwijkerhout aangeboden en de premier zelf een stropdas. Hij beloofde deze in mei te zullen dragen als hij drie dagen koningin Beatrix in zijn land op bezoek krijgt. Gistermorgen was de heer Vander Zalm op Schiphol „Skipper" geworden van de Flying Dutchman. Vandaag reist hij door naar Engeland waar hij premier Thatcher zal ontmoeten. HENK V.D. ENDE Leden vergadering De speeltuinvereniging Kin dervreugd houdt donderdag haar ledenvergadering)n het speeltuingebouw in De En gel. Aanvang half negen. Tij dens de vergadering worden de diverse jaarverslagen aan de orde gesteld en er is een bestuursverkiezing. Filmavond De Cultuur Historische Vere niging Ter Aar houdt don derdag een filmavond in het Dorpshuis. Er zijn beelden te zien van Ter Aar uit de jaren vijftig en de opening van de Ter Aarse veiling door de ko ningin. De bijeenkomst be gint om acht uur, de toegang sprijs bedraagt een rijksdaal der. VVD In het Oude Koningshuys in Sassenheim wordt donder dag vanaf half negen 's a- vonds de jaarlijkse ledenver gadering van de plaatselijke VVD-afdeling gehouden. Na afloop wordt er door de VVD-raadsfractie bestaande uit wethouder Maris en de raadsleden Van Dorssen, Wa genmakers en Van Biezen nader ingegaan op de gang van zaken in Sassenheim, zo als de verbouw van het raad huis, de woningbouw eh sportzaken. Er kunnen ook vragen worden gesteld. Contactavond Leden, donateurs en mede werkers van ROAC '79 zijn donderdag welkom op een contactavond in de kantine van de club op het Hertog spark in Kijpwetering. Aanvang half negen. Er kan geklaverjast of gesjoeld worden. Money Pit De Filmkring Muzenhof draai t don derdaga von d de film „The Money Pit in Mu zenhof Leiderdorp. In deze Amerikaanse film van Ri chard Benjamin koopt een echtpaar een huis, waar van alles aan blijkt te mankeren. De hoofdrollen in deze ko medie worden vertolkt door Shelley Long en Richard Benjamin. Aanvang half ne gen, entree vijf gulden. Ruilen Ruilvereniging Alkemade houdt op vrijdag haar maan delijkse ruil/contactavond in Dorpshuis De Alkeburcht aan de Noordhoek in Roelo- farendsveen. Op deze avond zal er ook een postzegel vei ling worden gehouden. Er zijn 125 kavels bestaande uit series, losse waarden en stok- boeken. De zaal is open om zeven uur en de kavels zijn te bezichtigen vanaf kwart over zeven. De geplande vei ling begint om kwart over acht. Daarvoor en daarna is er gelegenheid om te ruilen. Simple Minds In jongerencentrum Magni- fiosi in Lisse wordt vrijdag een thema-avond over de groep Simple Minds gehou den. Er is een video over de formatie te zien en dia's die zijn gemaakt tijdens een con cert in het Belgische Werch- ter. De thema-avond begint om negen uur en de toegang is gratis. Kruimels In Pleyn '68 in Hazerswou de wordt vrijdag- en zater dagavond een voorstelling gegeven van het toneelstuk „Een doos vol kruimels" door de Koninklijke zang-, mu ziek- en toneelvereniging Onder Ons. Aanvang kwart over acht. Regisseur is Kees van Leeuwen. De komedie is geschreven door de Ameri kaanse schrijver Niel Simon en gaat over aan lager wal geraakte artiesten die elkaar ontmoeten in een apparte ment in een verpauperde New Yorkse buurt. Dia 's Vanavond komen de leden van de Zoeterwoudse Dames Contactclub in „Don Bosco" bijeen. Vanaf 20.00 uur zal de heer Fr. Hulsbos een dia-pre sentatie verzorgen. TER AAR De Cultuur Historische Vereniging Ter Aar is zon der vergunning begonnen met de bouw van een loods op het terrein aan de Aardamseweg tegen de Molenstraat aan. Dat stel de gisteravond mevrouw L. Koelewijn-de Jong tijdens de bijeen komst van de commissie bezwaar- en beroepschriften. Mevrouw Koelewijn die aan de Molenstraat woont, maakt be zwaar tegen de bouw van de loods omdat deze haar het uitzicht ontneemt. Zij zei daar gisteravond over: „Het is ronduit benau wend om tegen zo'n hoge schutting te moeten aankijken." Een alternatief zou zijn om de loods een kwart slag te draaien, waar door de overlast beperkt zou worden. Penningmeester Biemans van de vereniging, meende dat in de huidige situatie ook geen vrij uitzicht was. Voor een andere plek van de loods waar antieke landbouwvoertuigen worden gestald, voelde hij niet veel. „We sluiten dan onze ingang af", aldus de heer Biemans. Tot een uitspraak kwam de commisie gisteravond niet. Men wilde zich eerst nogmaals beraden. LEIMUIDEN Veertien bewoners van de Wester dijk in Leimuiden hebben de gemeente schriftelijk gevraagd te voorkomen dat er nog meer bedrijven in hun woonomgeving worden gevestigd. Zij vre zen met name uitbreiding van de bedrijvigheid op het terrein dat vroeger bij Randstad N.V. in gebruik was als opslagterrein voor wegenbouwmaterialen. Op dit moment maakt het kraanbedrijf Hogeboom uit Roelofarendsveen van het ter rein gebruik voor het stallen van materieel. Verder zou Ho geboom graag een bedrijfs- loods bouwen. Dit plan is ech ter onlangs bij het vaststellen van het bestemmingsplan voor het gebied door de gemeente van de hand gewezen. De bewoners menen dat het heen en weer rijden van de zware voertuigen veel schade aan het wegdek veroorzaakt. Bovendien ondervinden zij veel overlast van de activitei ten van het kraanbedrijf. Zij vrezen dat bij uitbreiding van de bedrijvigheid hun woonom geving sterk aangetast wordt. In hun brief vragen zij de ge meente met klem om bedrij ven verder te weren. Op het betreffende terrein rust slechts voor de westkant een bestemming bedrijven. De bewoners stellen de gemeente voor om deze bestemming eventueel om te zetten in een woonbestemming. De oostkant is alleen bestemd voor opslag van materialen. De brief kwam gisteravond aan de orde tijdens de vergadering van de raadscommissie voor ruimtelij ke ordening. Koudekerk krijgt vuil van anderer KOUDEKERK AAN DE! RIJN Er zijn grote pro blemen bij het verwerkei van het grof vuil dat in vuilniscontainers bij dienst gemeentewerkei wordt gestort. De moeilijk heden zijn ontstaan door dat vooral niet-Koudeker kers de containers hebbei ontdekt, en er bij nacht ontij hun vuilnis depone ren. Dit bleek gisteravoni in een vergadering van commissie ruimtelijke or dening en planologie. Het hoofd van de diens gemeentewerken, de hee Goemaat: „De Koudeker kers gedragen zich netjes maar inwoners van omlig gende gemeenten veroor zaken veel overlast. Offi cieel mogen die hier hui vuilnis niet komen storten maar ze doen het wel, om dat ze dag en nacht onge hinderd het terrein o| kunnen. Het loopt de spui gaten uit", aldus Goemaai Het voorstel om voortaai de containers bij wijze vai proef alleen op woensdag donderdag en vrijdag ti plaatsen vond geen genad in de ogen van de commis sieleden. Het probleen wordt daar mee niet opge lost. Het terrein kan voor lopig niet worden afgeslo ten, omdat er een rech van overpad op rust. Al dat recht binnenkort vei valt, na de bouwwer zaamheden op de Schi keldijk, kan dat wel. 1 dat tijdstip helpt misschi alleen een verscherp controle door de politi Een andere mogelijkhe is het afschaffen van de containers, en het uitbreid den van de mogelijkheir om grof vuil aan de op haalwagen mee te geven Tot er een nadere oplos sing bekend is, blijven d containers staan. De Alphense recherche bij het bankgebouw. FOTO: NANNO BLOUPOT ALPHEN AAN DEN RIJN De overvallers van het filiaal van de Rabobank aan de Al phense Van Nesstraat hebben gisteren vermoedelijk slechts een gering bedrag buitge maakt. Hoewel het exacte geldbedrag nog niet bekend is, zei directeur B. van Zeijts van de Alphense Rabobank van ochtend dat het „zeker niet om tonnen gaat". Rond kwart voor tien gister ochtend kwamen twee man nen met bivakmutsen en alle bei een vuistvuurwapen het bankgebouw binnen. Op dat moment waren er twee klan ten aanwezig. Deze werden door één van de overvallers gedwongen om achterin het gebouw te gaan staan. De overvaller ging vervolgens bij de toegangsdeur staan om alles in de gaten te houden. De an dere man sprong over de balie drukte zijn wapen tegen de slaap van de plaatsvervangend bedrijfsleider en dwóng hem geld in een boodschappentas te doen. De bedrijfsleider moest daartoe met een sleutel de kas- siersloge openen en daar een werkvoorraad geld uit halen. „Daarom is de hoeveelheid geld ook beperkt gebleven. Het geld is niet uit de kluis, komstig», aldus Van Zeijts. overvallers reden vervolgi weg in een Mazda die ter terug werd gevonden in Dillenburgstraat. De ai bleek te zijn gestolen in A sterdam. Tot op dit momen de politie nog elk spoor bijsi Wel werden gistermiddag Leiden een 27-jarige man Wilnis en een 25-jarige uit Abcoude aangehouden de aandacht op zich vestig! i doordat zij met een enor vaart vanuit Alphen richt Leiden reden. Zij bleken verhoor echter niets met zaak te maken te hebben, teravond zijn zij weer vrijgs ten. Volgens de heer Zeijts zijn de veiligheidsnis regelen van de bank voldo de. „Het is niet mogelijk geld mee te grissen. Om geld te komen moet de siersloge met een sleutel pend worden. De veilighei 1 maatregelen worden dan c niet verscherpt naar aan a ding van deze overval", bankpersoneel heeft volg hem instructies gekregen 2 bij een overval „niet heldl a tig te gaan gedragen, zodat sico's genomen worden". v KOUDEKERK AAN DEN RIJN Er mogen verde re plannen gemaakt worden om twee wonin gen neer te zetten in het noordelijke gedeelte van plan Weidedreef, nabij de volkstuinen. Het CDA en de VVD gaven B en W gisteravond in de verga dering van de commissie ruimtelijke ordening en planologie het groene licht om de voor het bou wen daar noodzakelijke artikel 19 procedure te starten. De PvdA blijft te gen het plan. Al tijdens de begrotingsraad in november vorig jaar werd ge sproken over de mogelijkheid om woningen op het braaklig gende terrein bij de volkstui nen te bouwen. Het idee werd min of meer uit nood geboren, vanwege de weinig riante fi nanciële positie waarin Kou dekerk momenteel verkeert. Het stuk grond, oorspronkelijk bedoeld voor uitbreiding van de sier- en moestuinvereni ging, bleef braak liggen door dat er te weinig gegadigden waren voor extra tuinen. De PvdA-fractie is van begin af aan sterk tegen de bebouwing van het groene stuk aan de Weidedreef. Namens deze par tij heeft fractievoorzitter J. Wondergem de gemeente een brief geschreven waarin de bezwaren kenbaar worden ge maakt. Wondergem stelt dat de waardevolle groenstrook langs de Lagewaard aangetast wordt door het toestaan van bebouwing. Ook is de PvdA het niet eens met het feit, dat nu de mogelijkheid tot uitbrei ding van de moes- en siertui- nen zal verdwijnen. In ver band met de te verwachten bevolkingsgroei van Koude kerk vindt men dit een slechte zaak. Als de bebouwing toch door gaat, pleit de PvdA voor het reserveren van een groen strook tegen de Lagewaard aan. Wondergem is hoe dan ook een voorstander van het ontsluiten van het bewuste ge bied, door de aanleg van voet en wandelpaden, die via een brug aansluiten op de bestaan de paden tussen Weidedreef en Lagewaard. Dat hoeft vol gens de PvdA voorman niet zo duur uit te vallen, en de Kou- dekerkse wandelaars krijgen er een flink stuk wandelgenot bij. De liberaal C. de Jong stel de dat juist de door de PvdA gewenste ontsluiting wellicht de prijs van de grond zou drukken, omdat de toekomsti ge bewoners dan nog niet he lemaal vrij zouden komen te wonen. Daarin schuilt juist de aantrekkingskracht van de ka vels, aldus De Jong. Over één ding waren de com missieleden het allemaal eens: als er grond verkocht wordt op die plaats, dan liefst zo duur mogelijk. Gedacht wordt aan ongeveer 350 gulden per vierkante meter. G. van Boste- len (CDA) zei het niet nodig te vinden, dat de Koudekerkers er nog meer wandelgelegen heid bij zouden krijgen, al thans niet op dit moment. we weer geld hebben, kunfj: we daar misschien iets v mooiers realiseren dan wei nu kunnen veroorloven", dus Van Bostelen. Ook voorzitter van de commis j M. Le Large-van Breukel vond de financiële offers vi het ontsluiten van het tern p niet opwegen tegen het w; a delgenot. Zij stelde dat bij tl d wijzing van de kavels Koui a kerkers in elk geval voorrs v zullen hebben en dat er t n anti-speculatiebeding zal t e( den. Wondergem zei erg 1 y, nieuwd te zijn naar de reac van de provincie op het pli g, w Volgens de PvdA-er h« P men daar veel waarde aan waardevolle groenstrook laf de Lagewaard.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 12