ampioenschap oor Foreholte ^een Leidse shorttrackers sterk bij Friesland cup Saturnus is spoor bijster Leidse atleten voldoen aan de verwachtingen ;J ambitieuze Foreholte nu, met nog vijf wed- ien te gaan, zes punten Ir Aalsmeer, dat heel llij was met de ruim uit ende winst. Foreholte- er Jan Kecskemethy tl na afloop niets aan de «atie van Aalsmeer af: j wonnen terecht. Het jhil met ons is, dat ze 'A^ slimme speelsters en jonge ploeg hebben. Ze iri(lit jaar hard vooruit ge- ,a£en bij ons is dat alle- wat langzamer gegaan, handballen nog te veel —armen en benen en ver- nog weieens dat het Ljerke Eaidc&Qowtwnt MAANDAG 22 FEBRUARI 1988 PAGINA 17 i VERLIES TEGEN KOPLOPER AALSMEER: t SMEER De hand van Foreholte lien het kampioen- in de eerste divisie het met 25-17 verlo- jluel in en tegen Aals wei vergeten. De Ihoutsen gaven de fploeg één helft lang partij, 9-9. In het van de tweede helft fer bezweken Les Ver liet geratel en de aan- jjigingen van de mee- |sde „delegatie" ten J echter onder de druk Éde ploeg van trainer Ms van Iersel. hoofd ook een belangrijke rol speelt. Op dat punt liggen we nog achter op ploegen als Aalsmeer". Van dat verschil was in de eerste helft niets te merken. Foreholte opende daarin, ge steund door de zingende en rateldende Voorhoutse aan hang, sterk. Met name in de defensie klopten de zaken perfect. „Foreholte speelde met een paar voor mij vreemde speelsters, die bo vendien nogal groot waren. Dat vergde in de beginfase enige aanpassing", verklaar de Aalsmeer-coach Frans van Iersel de matige opening van zijn ploeg na afloop, doe lend op de weer goed spelen de Elly Spreeuw (11 goals) en Nicole Skomorowski. On der leiding van zijn twee dochters Georgina en Sandra en Diana Mouton knokte de thuisploeg zich echter na een 3-6 achterstand (goals van Spreeuw en Ellen Warmer dam) terug naar 7-6. Na 7-8 zorgden Georgine en Sandra van Iersel twee minuten voor de pauze voor 9-8. Daarop ging de thuisploeg lo pen rommelen en kreeg Fo reholte volop kansen om met een voorsprong de rust in te gaan. Door het verknoeien van een break, te snel schie ten van Marian Mens en het door Elly Spreeuw missen van een strafworp, kwam Foreholte echter niet verder dan de gelijkmaker van Sko morowski: .9-9. Direct na de pauze gaf het handbalintellect en het onat tent ingrijpen van de Voor houtse defensie de doorslag. De oudste Van Iersel, Geor gine, liet in de eerste 3,5 mi nuut vier streepjes achter haar naam noteren (14-9), waarmee „het" gat geslagen was en Foreholte de rest van de tijd in de score achter de thuisploeg aanhobbelde. Kecskemethy wisselde Kari- na Bruins nog wel voor Dia na van Dam („Karina had die ballen van Georgina moeten hebben. Ze is toch speelster van het nationale team en ze heeft ook nog ja renlang met Georgina ge speeld".), maar die omzetting en de inzet waarmee Fore holte bleef spelen, voorkwa men niet dat Aalsmeer uit liep naar een ruime 25-17 zege. ERIK HUISMAN Elly Spreeuw nam gistermid dag in het duel tegen koploper Aalsmeer 11 van de 17 Voor houtse treffers voor haar reke ning. Foreholte verloor met 25- 17. FOTO: ANDRE VAN HAASTEREN ^zetting op nelstrijd BLESSURE HOUDT VAN MAURIK BUITEN HORDENFINALE LEIDEN De handbal lers van Saturnus hebben tegen DWS een nieuwe nederlaag geleden. De door de recente verlies- partijen aangeslagen Lei- denaren verloren met 14- 15. Rijnstreek bleef tegen een veredeld B-team van UVG op 17-17 steken. De dames van OASE slaag den er net niet in tegen Snelwiek te stunten. De inhaalrace op de koploper stókte bij 11-10. HVS won in een rustige pot van De Treffers, terwijl Olympia met name in de eerste helft uithaalde tegen Hol- landiaan: 7-20 na een 2-14 russtand. Saturnus is nog niet over de teleurstelling van de laatste nederlagen heen. Zeker in de eerste helft maakte de ploeg van Roy van Gurp een matte indruk. De bal werd in de aan val plichtmatig rondgespeeld. De kracht van DWS lag vooral aan de cirkel. Met ongewone felheid veroverde het daar de bal. Het leverde steevast een doelpunt op. Na de rust (5-8) compenseerde Saturnus dat wat het aan techniek miste met werklust. Daarmee kwa men de Leidenaren dicht bij de zege, maar Cees de Graaf illustreerde de Leidse depres sie door in de laatste minuut bij een 14-14 stand een break out te missen. DWS speelde de daaropvolgende aanval be kwaam uit. Het scoorde vanaf de vrijgespeelde hoek de be slissende 14-15. Rijnstreek behaalde op papier een goed resultaat door UVG met 17-17 een punt afhandig te maken, maar de Alphenaren hadden de wedstrijd achteraf gezien ruim moeten winnen. UVG had de sterkste spelers uit de ploeg gelaten, maar het kon toch de verdediging van Rijn streek aan alle kanten passe ren. Daarbij werkte het slordig af. Datzelfde kon de ploeg van Menno Bom zeggen. Verdedi gend legde UVG weinig ge wicht in de schaal, maar de kansen werden niet benut. Met de 17-17, na een ruststand van 8-9, kregen de beide ploe gen dan ook waar ze recht op hadden. De dames van OASE zorgden haast voor een stunt tegen koploper Snelwiek. De Rotter- damsen hadden halverwege geheel volgens verwachting een 7-3 voorsprong genomen. Zij zagen een goed combine rend OASE in de tweede helft steeds dichterbij sluipen. Bij 9- 9 waren de ploegen weer vol ledig in evenwicht. Helma van der Geest bleef de Rotterdam se keepster vanaf de cirkel be stoken met lage schoten. Om dat de Rotterdamse keepster deze schoten goed pareerde kregen de dames uit Oud Ade in de laatste minuut toch een 11-10 nederlaag aan de broek. Olympia hield tegen hekkes- luiter Hollandiaan in de eerste helft een schietoefening. On der leiding van Tieske van Duinen (acht treffers) en An- gelique Schonk (zes treffers) kwam Olympia op een 2-14 voorsprong. In de tweede helft verslapte de Wassenaarse con centratie. Daardoor hield De Hollandiaan de nederlaag be perkt tot 7-20. HVS kon pas in de tweede helft afstand nemen van De Treffers. Tot 7-7 wa ren de dames uit Krimpen, profiterend van slordigheidjes in de Stompwijkse defensie, bijgebleven. Marijke Moes en Ank en Lenie van de Bosch (allen direct uit Oostenrijk naar de Krimpense sporthal gereden) maakten daarna kor te metten met de dadendrang van De Treffers: 12-16. In de afdeling won Northa met 14-8 van EHC, terwijl HVV DSO met 12-5 de baas bleef. De dames van Saturnus konden zelfs tegenover vier verdedigsters geen vuist ma ken, zodat de winst met 6-7 naar HEC ging. De heren van HVV werkten vanuit een ge sloten verdediging naar 19-11 zege op AHC. Halverwege leidden de mannen uit Voor schoten al met 9-7. LEIDEN Ondanks de afwezigheid van de natio nale shorttrack top die in Calgary actief zijn, heb ben de rijders uit de Leid se regio hun kans gegre pen bij het internationale toernooi om de Friesland cup. Bij de dames won Marja Schipper uit War mond, bij de heren-B was Marcel Bliek uit Lisse de rapste terwijl bij de heren-A Cees Boer uit Woubrugge met de hoofd prijs huiswaarts keerde. Bij de dames had Marja Schip per haar zege te danken aan winst op de 800 en 3000 meter. Op die afstanden verzamelde haar grootste concurrente, Linda Boerjan uit België, géén punten. Boeijan had overigens wel gezegevierd op de 1000 en 500 meter. Bij de vrouwen ein digde de Belgische Carïnan Delva als derde, terwijl Ellen van der Geest (Zoeterwoude) de 4e plaats innam nadat zij in alle finaleritten punten had verzameld. Marcel Bliek pakte de zege bij de heren-B nadat hij de 800 en de 3000 meter had gewonnen terwijl hij 2e was op de 500 meter en 3e op de 1500 meter. De 500 meter werd een zege voor Michel Veldhoven (Oegstgeest) en de anderhalve kilometer werd gewonnen door Edwin Chaudron uit Woubrugge. Goud was er dus voor Bliek (Lisse) terwijl Chaudron „zilver" pakte. Veldhoven werd derde en om het „Leidse" feestje compleet te maken werd Edwin Veld- huijzen (Zoeterwoude) 3e en Hans Schipper (Warmond) 5e. Cees Boer (Woubrugge) maak te van de gelegenheid gebruik om- weer eens op de hoogste trede van het ereschavot te klimmen. Het werd overigens wel een bijzonder spannende aangelegenheid, want Cees Boer wist niet een afstand te winnen maar was wel present in drie van de vier finales waarin hij kostbare punten verdiende: zowel op de 1500 meter, de 800 meter als de 3000 meter werd hij tweede. De 1500 meter werd een zege voor de Fries Peter van der Meer, de 500 meter voor Wils van Leyden uit Hoogmade, de 800 meter voor Jan Hoogeveen (Woubrugge) en de 3000 meter voor Mare Velzeboer (Oud Ade). Foreholte wint toernooi Foreholte heeft dit weekeinde het volleybal toernooi, geor ganiseerd door Roadrunner in het kader van het 1000-jarig bestaan van Voorhout, ge wonnen. Acht tien teams stre den om grote wisselbokaal. Organisator Roel van Iersel roemde de sportieve inzet. Na de prijsuit reiking riep voorzitter Chris Tetteroo van de Stichting Voor hout 1000 jaar de aanwezigen op om mede werking bij de talrijke activitei ten die in de loop van het jaar nog volgen. ^aakbond )N> injEN Na twee ronden strijd om het persoonlijk Moenschap van de Leidse ^jkbond gaan er drie scha- aan de lei- I Twee daarvan zijn de rspondspelers Joop Piket Binnendijk. De ti- |jd is dit jaar uitzonderlijk In de afgelopen af- jngen waren slechts wei- bereid te vechten voor ilaats in de voorronden de nationale titelstrijd, ditmaal doen er twee klasse-spelers mee, vier ^eerste klasse en nog een J KNSB-ers. Piket, team- van Philidor Leiden, i in de tweede ronde friedelijden met Turk uit geest. Binnendijk van kclub Katwijk zette 's Ins snel' mat in de Caro- met De2 en Pd6 mat en eg daarna Van der uj Verrassend is de presta- n<Ti Fred Slingerland. Deze jpeler van Leithen bleek t dan zijn jongere zusje jen. Toch heeft Slinger- ryeinig kansen te overle ap de volgende remden, wor is het achtervolgen- te sterk, een groot aan- igt op de voet met 1,5 uit Leon Ko- moest na een overwin- bp Vink een halfje af- ft aan clubgenoot Aad van Marcel Piket ont- ïn de opening tegen Clemens en kwam met een' half punt. limon Duindam behoort de kanshebbers. Hij re- le met Rob van de eg (Lisse), die in de eer- 0|ide Teun van de Vorm n punt achterstand had |De derde en vierde ron- airden gespeeld op zater- 0 februari in Noordwij- ■ijjut. Met nog drie ronden gfi in het toernooi in het Lvov heeft Jeroen score van 4,5 uit 11. ie herstelde hij van zijn start. In de laatste vier sj? kwam hij op 2 uit 4. )o wint li finiersprijs •N De Leidse scher- oen Sizoo heeft zondag Jrn de derde editie van dfeentoernooi om de Mari- gewonnen. In de fi- eifersloeg Sizoo Ron Tim- f&ns van Zaal Kardolus 1-7. In de strijd om de s won Rooda met '"fan Den Hartog. Bpn Mariniersprijs: degen: 1. Si- Leiden), 2. Timmermans Kardolus, Zoetermeer), 3. JlZaal Wolfers, Wageningen), 4. hartog (Zaal Van de Berg, LEIDEN De twee Leid se atletiektoppers die dit weekeinde aan het Natio naal Kampioenschap in door meededen in Den Haag hebben hun taken vervuld. Han Kulker won de 3000 meter en Yvonne van Dorp had een harde strijd met Greta Tromp nodig om goud en zilver te pakken op 400 en 200 meter. Wat de spannend ste wedstrijd van het kampioenschap had moeten worden, de 60 me ter horden, werd voor Ruud van Maurik een de ceptie. Vanwege een voet blessure miste hij de fina le. Zonder zelf ook maar enig ini tiatief te nemen schreef Han Kulker de 3000 meter, op zijn naam. Op het moment dat Herman Hofstee hem opzadel de met het kopwerk haalde Kulker de rem aan en kregen de achtervolgers kans om weer bij te komen. Hofstee vond dat niet geweldig en ver snelde weer om Kulker daar mee naar een toch nog goede winnende tijd van 8.05.3 minu ten te helpen. Goud dus voor Kulker. Goud ook voor Yvon ne van Dorp, maar wel met aanzienlijk meer moeite. In de finale van de 400 meter gingen Tanja van der Wal en Greta Tromp veel harder weg dan de Leidse. Na de eerste ronde lag Van Dorp hopeloos, maar knalde sterk door. „Waar ik het vandaan haalde weet ik niet, maar ik wilde toch nog winnen en zette alles op alles", aldus Van Dorp. Drie dik door de laatste bocht bracht ze Tromp (die de aanval op Van de Wal ingezet had) een mini male nederlaag toe: 54.94 tegen 55.00 seconden. Op de 200 me ter vochten Tromp en Van Dorp weer een robbertje uit. De Heerhugowaardse had in de series alleen gelopen en zich toch voor de A finale ge plaatst. Daar trof ze naast Van Dorp de ongenaakbare Els Va der. Achter Vader werd het onduidelijk, ook voor de beide atletes, wie zilver pakte. Bij het vergelijken van de tijden (24.42 en 24.44 seconden) bleek Van Dorp net iets sneller te zijn geweest. Zilver was er ook voor de AAV-se Marian Kortman. Na dat zij vorige week indruk maakte op de 800 meter bij de meisjes B, volgde dit weekein de een 1500 meter bij de meis jes A, Na de oppermachtige Yvonne van der Kolk liet de Alphense zich niet gek maken en liep een taktisch uitsteken de race die in 4.32.89 minuten met zilver beloond werd. Dirk Maassen van den Brink ver gaarde de eerste medaille voor de Leidse regio door in 23.23.4 minuten als derde over de streep te snelwandelen. Brons was er ook voor Jan Jansen die zich op de 1500 meter de hele race inhield en op inzicht naar een fraaie derde plaats (3.56.11 minuten) achter Rob Druppers en Corne Peter snel de. In de finales kwamen Per ry Vriesekoop en Gert Jan Palm, maar maar eremetaal was voor hen niet weggelegd. Vriesekoop maakte indruk in het hinkstapspringen. Als eni ge van de deelnemers boekte hij zes geldige pogingen, wat niet verwonderlijk is aangzien de Lissenaar bij de driesprong de afzetbalk ver voor zich houdt. Toch kwam hij tot vier keer toe voorbij zijn beste prestatie in de buitenlucht met uiteindelijk 14.35 meter en een vijfde plaats. De serie van Vriesekoop maakte eveneens veel indruk: 14.14, 13.84, 13.65, 14.21, 14.35 en 14.27 meter. Gert Jan Palm kwam drie maal uit op de 60 meter hor den. In de serie noteerde hij een tijd van 8.29 seconden, ge lijk met winnaar Ysbrand Vis ser. In de halve finale eve naarde hij zijn record van 8.27 seconden om daarmee de fina le te bereiken. Daarin werd hij vijfde na 8.31 seconden. In die finale over 60 meter horden miste het publiek Ruud van Maurik. Enigzins door een voetblessure geplaagd, startte de nationale buiten-kampioen voorzichtig in de series. Hij verloor dan ook van Marco Beukenkamp in een zeker voor Van Maurik slechte tijd van 8.41 seconden. De halve finale van Van Maurik lever de nogal wat heibel op. Ys brand Visser en James Sharpe stoeiden wat met elkaar (Vis ser liep later alleen over en haalde alsnog de finale), waar door de aandacht afgeleid werd van de deceptie van Van Maurik. Al vanaf de eerste horde lukte „het" niet en be zorgde de Alphenaar zichzelf een blauw plek op zowel zijn knie als zijn elleboog. Zijn voetblessure leverde daarop zoveel problemen op, dat Van Maurik langs de laatste horde liep en bijna wandelend door de finish kwam. Niemand had echter oog voor de AAV-er vanwege de toestanden in de andere buitenbaan zodat voor Van Maurik geen uitsluiting volgde, maar de alleszeggende tijd van 9.48 seconden. De overige prestaties van de Leidse deelnemers werden overvleugeld door de inbreng van een heel peloton Leidse juryleden. Cees Haasnoot had de pech in de snelste serie in gedeeld te worden, maar haal de wel een goede tijd op de 800 meter (1.55.69). Hans van der Vijver en Gijsbert Remmers waal waren ingehuurd om de wereldrecordpoging van Rob Druppers een echte wedstrijd te laten zijn. Als „baanvulling" haalde Van de Vijver zijn re cordtijd op de 1000 meter met ruim vijf seconden naar bene den (2.33.41 minuten)1 en debu teerde Remmerswaal op zowel dit nummer als dit niveau in 2.39.16 minuten. Jaap Dirkx liep een slechte 400 meter (52.28), de Alphense Laura Bosman haalde de finale van de 800 meter niet nadat ze 2.18.52 minuten had laten no teren. Patrick Geirnaert en Wilma Kortlever deden met 7.51 en 7.52 seconden weinig voor elkaar onder op de 60 meter. Erik Bakker van De Spartaan riskeerde lange tijd diskwalificatie op de 3000 me ter in de B finale, maar had het geluk dat de vlak voor hem lopende Mark van Maan- en ook veelvuldig buiten de baan belandde. Bakker kreeg daardoor de winst in de B fi nale toegekend in de overigens best aardige tijd van 9.00.70 minuten. Het optreden van Onno van Heyningen duurde vier pols^toksprongen lang, toen kon hij met 3.50 meter onder de douche. Ellen Silver- entand haalde de halve finale op zowel de 60 als de 200 me ter, maar echt blij kan ze niet zijn. Haar 8.09 seconden op de sprint was nog een recordver betering (met 0,03 seconden), maar de 26.43 seconden op de 200 meter was aan de magere kant. Jeroen Sunter kwam tot seriewinst op de 200 meter, maar meer dan een tweede plaats in de B-finale na 23.08 seconden) leverde dat verder niet op. Van der Veer Een week voor de nationale kampioenschappen wordt door veel nationale topcrossers ge bruikt om in Best de laatste proef op de som te nemen. Theo van der Veer kwam daar net als in voorgaande jaren weer bij de beste vijf atleten over het 12 kilometer lange parcours. Met een tijd van 37.47 minuten hoefde hij als vierde finisher slechts weinig toe te geven op winnaar Roger Jaspers. GERT VELTHUIZEN

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17