Goed weekeinde voor Quick Boys »h RCL BLUFT VERLIEZEN Toonej^^ ARC toont teveel respect voor Usselmeervogel Rijnsburgse Boys geeft partij weg Leiden en Katwijk verspelen punt Noordwijk heeft het thuis niet Koudekerk verslaat koploper Voorschoten CcidócSouamit MAANDAG 22 FEBRUARI 1988 PAGIN LEIDEN Na afloop van het duel tegen ACV had de teleurgestelde trainer van Rijnsburg, Arie Kur- ver, geen verklaring voor de 2-1 nederlaag. „We spelen de eerste helft zeer goed en komen zelfs op een 0-1 voorsprong. Ik verwacht dan dat we de draad in de tweede helft gewoon oppakken. Je schrikt toch wel even als je ziet dat we het dan fi naal weggeven. Ik kan wel verschillende redenen opnoemen, maar ik ben er nog niet uit waardoor dat nu komt". Twijfels dus bij Kurver. Twij fels die de eerste helft van het duel bij geen enkele Rijnsbur ger aanwezig waren. RBB speelde toen namelijk nog zeer goed. Dat het slechts bij een schitterende treffer van Fred Bodaan bleef, was zelfs opmer kelijk te noemen. Vooral Mar co van der Plas, die driemaal oog in oog stond met de ACV- doelman, had de score moeten opvoeren. Het overwicht van de Rijns burgers duurde tot tien minu ten in de tweede helft. Daarna lieten enkele „Boys" hun te genstander lopen, was er spra ke van concentratieverlies en kwam ACV steeds meer opzet ten. In de zeventigste minuut was het eindelijk zover: Bo daan veroorzaakte een penalty en AC V-er Gerard Kuntz be nutte dit buitenkansje koeltjes. Zes minuten later was het de finitief over en sluiten voor de bezoekende ploeg. Spits Bert Meertens passeerde doelman Blankespoor en maakte defini tief een einde aan alle Rijns burgse hoop. LEIDEN De lange win- terpauze heeft RCL geen goed gedaan. De club uit Leiderdorp, die in de tweede klasse B op de laatste plaats bivakkeert, trok de slechte lijn van voor de winterstop name lijk dooi:. Ditmaal leed de „Bloemerdploeg" een 1-4 nederlaag tegen Capelle. Ook FC Lisse speelde een matige pot. Maar in tegen stelling tot de Leiderdor pers namen de pupillen van trainer Wim Eilander tegen Vlug en Vaardig wel de volle buit (1-2) mee naar huis. Door dit resultaat blijft Lisse op de tweede plaats in de twee de klasse C. RCL - Capelle 1-4 (0-0) Na een chaotische eerste helft, waarin beide teams elkaar weining toegaven, kwam de Racing uit Leiderdorp na rust via een strak ingeschoten strafschop van Ben Heems kerk aan de leiding. Na deze openingstreffer sloop de on rust in de ploeg. „Onbegrijpe lijk", aldus trainer Ton Zou tendijk. „Op dat moment doen we niets onder voor Capelle. We komen zelfs op een 1-0 voorsprong, maar dan ontstaat er opeens een chaos en is de organisatie volledig zoek". Bij de eerste goal van Capelle werd er geen rugdekking ge geven door libero Paul van der Blom en ook bij de drie resterende tegentreffers zag de verdediging van RCL er niet goed uit. Vlug en Vaardig - FC Lisse 1-2 ((H)) „De eerste helft zijn we door het oog van de naald gekro pen. Het is maar goed dat die gasten verzuimden de zaak af te maken, want anders hadden we dit nooit meer gewonnen. Nu is de zaak net op tijd in de rust goed doorgesproken en blijven we in de race voor de titel", legde Lisse-trainer Wim Eilander na de 1-2 winst op Vlug en Vaardig uit. Het team uit Lisse kwam op ee voorsprong door een dirj geschoten vrij trap van van der Zwet. Een kv voor tijd kwamen de g ren echter op gelijke h Toch juichte de hekkei uit Amsterdam te vroeg „gouden wissel" Jan Kai hij had Lisse tegen Huize al naar de zege gescho besliste het duel vijf mi voor tijd in het voordee de Lissenaars. KATWIJK Hoewel de 4-1 overwinning anders doet vermoeden, heeft Quick Boys wel degelijk problemen gekend met middenmoter Oranje Nas sau, dat de Katwijkers on bevangen tegemoet trad. De Groningers verzuim den echter de kansen te benutten, een onderdeel dat Quick Boys veel beter beheerste. Doordat een aantal concurrenten ste ken liet vallen, smaakte het zoet van de overwin ning nadien extra lekker voor de Hans van der Zee-brigade. Met de bekernederlaag tegen Alphense Boys in het achter hoofd, waakte Quick Boys er wel voor om Oranje Nassau te onderschatten. Al was het maar, omdat de thuisclub nog steeds niet kon beschikken over Floor van Duyn, die wed strijdritme opdoet in het twee de team, en voorstopper Johan Jonker. De jeugdige Kees Haasnoot nam Jonker's plaats in de hoofdmacht in en deed dat niet onverdienstelijk. De eerste twintig minuten van de wedstrijd kenmerkten zich door twee elkaar aftastende ploegen, die moeite hadden om in het juiste ritme te geraken. Linkermiddenvelder Arie van Duyn had daar, als één van de weinigen, geen last van en dook enkele malen gevaarlijk op in het Groningse straf schopgebied. De beste kans was echter voor de bezoekers, toen Jelle Wijma zich knap ontdeed van enkele Katwij kers en de gevaarlijke Jan Pe ter Staal bediende. De behen dige Staal frommelde de bal wel langs doelman Theo Guyt, maar niet langs Kees Ruis, die op de lijn redding bracht. Jaap van Duyn, verdedigend niet altijd bij de les, leidde in de 27e minuut dan toch de eer ste Katwijkse treffer in. Vanaf de rechterkant van het veld verstuurde Van Duyn de bal vanuit een indraaiende vrije trap, richting naamgenoot Arie van Duyn, die fraai inge- knikte. Na dit openingsdoel punt werd de strijd iets grim miger, wat Hans van der Plas en Jelle Wijma een boeking opleverde. Vriend en vijand verzoenden zich al met een 1-0 ruststand, toen Martin van der Plas een harde, lage voorzet losliet, die met een heerlijke voetbeweging door Dennis- Jan Mieras over doelman Bak ker werd gelift. De lat stond in eerste instantie een treffer in de weg, waarna Gert Aande- wiel hard raakschoot in de re bound: 2-0. Na de pauze bewoog zich een onbegrijpelijk tamme thuisclub over het veld, waardoor Oran je Nassau het inititief volledig kon overnemen. Bijna een half uur lang bestookten de Gro ningers het doel van Theo Guyt, die echter de nul wist te houden middels prima kee perswerk én de hulp van de paal na een schot van Staal. Een kwartier voor tijd werd het pleit dan toch definitief beslist in het voordeel van Quick Boys, nadat Leen van der Plas op de rand van bui tenspel mocht doorgaan van de zwak leidende scheidsrech ter Poort en 3-0 aantekende. De leidsman negeerde daarbij het vlagsignaal van zijn grens rechter, maar er liep wel meer mis bij het arbitrale trio. De voor Mart van der Plas in gevallen Kees van Rooyen smaakte vervolgens het genoe gen om de vierde treffer voor zijn rekening te nemen. Oran je Nassau toonde karakter door op zoek te blijven gaan naar de verdiende eretreffer, maar moest daartoe wachten tot ver in de blessuretijd toen het de hardwerkende Gert Leen van der Plas gaat de bal langs de weer opgekrabbelde Groningse doelman schieten: 3-0. Jan Beltman was gegund om Guyt van dichtbij te verschal ken: 4-1. JELLE RAAP Scoreverloop: 27. A. van Duyn 1-0, 45. Aandewiel 2-0, 75. L. van der Plas 3-0, 78. Van Rooyen 4-0, 92. Beltman 4-1. Opstelling QB: Guyt; T. van der Plas. Haasnoot, Ruis, H. van der Plas; J. van Duyn, Mieras, A. van Duyn (Jonker); L. van der Plas, Aandewiel, M. van der Plas (Van Rooyen). FOTO: ANDRE VAN HAAS ON Bakker; Nijboer, Hindri ma. Mulder; Roestenberg, Lai (Moltmaker), Molenaars; Staal, Zijlstra (Datema). LEIDEN De nummers één, twee en drie (respec tievelijk Katwijk, Leiden en SVPTT) van de derde klasse A lieten allen een punt liggen. Katwijk deel de de punten met HVO en Leiden speelde thuis ge lijk tegen het Haagse JAC. Middenmoter Zevenhoven dolf het onderspit tegen Scheveningen. HVO - Katwijk 1-1 (0-1) Lijstaanvoerder Katwijk had de zaak eigenlijk al voor de pauze moeten beslissen. Omdat de Katwijkers zelf niet tot sco ren kwamen, bleef het bij een eigen goal aan HVO-zijde. En dat, terwijl Wim Guyt en Kees Kraayenoord de kustploeg op 0-2 hadden moeten brengen. Na rust waren het Jaap Haas noot en andermaal Kraaye noord en die de score hadden kunnen opvoeren. HVO putte moed uit de Katwijkse missers hetgeen uiteindelijk resulteer de in de gelijkmaker. Katwij- ker Adrie Nijgh treuzelde te lang en in plaats van de bal het stadion uit te jagen ver speelde hij het leer aan een HVO-er die de stand in even wicht trok. Leiden - JAC 1-1 (1-0) Binnen twintig minuten stond Leiden al op een 1-0 voor sprong door een knal van Fred Kanbier. Rob Bink en Albert Siera hadden het team van oe- fenmeester Beerenfenger naar een grotere voorsprong kun nen schieten, maar zij faalden. Na rust was het wat Leiden betreft van hetzelfde laken een pak. Ditmaal stonden ook paal en lat nog in de weg. Het steeds feller spelende JAC had wel succes. Het laatste kwar tier zetten de Leidenaars nog alles op alles maar het bleef uiteindelijk bij de 1-1 punten- deling. Scheveningen - Zevenhoven 2-1 (0-1) Rene Bon schoot Zevenhoven al vrij snel naar 0-1 en het leek er even op dat de ploeg van oefenmeester Simon Duin de match al in een vroeg stadi um zou gaan beslissen. Na rust bleek dat Scheveningen wel degelijk in staat was het spel naar zich toe te trekken. Dit initiatief leidde tot twee tref fers van Scheveningen. Ze venhoven-doelman Theo Lub ben, die de vakantievierende Alex Stolwijk verving, ging hierbij niet vrijuit. SPAKENBURG Voor zover in Alphense (Ra cing) kringen nog voor zichtig werd gedacht aan een niet onbelangrijke rol in de strijd om het kampi oenschap, zal die gedachte na het retourtje Spaken burg van afgelopen zater dag wel zijn verdwenen. Bij lijstaanvoerder IJssel- meervogels immers, slaag de het tot dit duel op drie punten volgende ARC er vrijwel geen moment in zich echt met het duel te bemoeien. Ook de gere nommeerde thuisclub maakte maar zelden de indruk van een koploper. Maar het tekent wel de grotere inhoud van de Spakenburgse koploper dat niet Vogels, maar de Alphense Racing zaterdag door een 2-0 nederlaag met lege handen achter bleef. „Verdiend", zo con stateerde ook ARC's trai ner Jan Kroese, na afloop. „Die gasten waren ge woon beter". En direct vervolgend: „En wij speel den gewoon heel erg slecht". Zoekend naar de oorzaken van het zoveel mindere spel, kwam Kroese zaterdag op de Westmaat al snel tot de con clusie dat zijn elftal blijkbaar toch teveel tegen de tegenstan der had opgekeken. „En waar om? Als ARC op het eigen ni veau het eigen spelletje speelt, is de ploeg niets minder dan IJsselmeervogels". Een wetenschap die zaterdag in ieder geval nog.niet tot de mannen van Kroese was door gedrongen. De ploeg die „zo veel mogelijk naar voren" zou voetballen, acteerde vanaf de eerste minuut voornamelijk achterin. Het slaagde er nau welijks in de bal een accepta-» bele tijd in de ploeg te houden, leed dus heel vaak veel onno dig balverlies en kwam er aanvallend nauwelijks aan te pas. Wilco van Leeuwen was vrijwel onzichtbaar, topscorer Niek Oosterlee zat ondanks manmoedige pogingen vanaf het eerste fluitsignaal in de broekzak van bewaker Wim Muys en broertje Rien toonde incidenteel zijn klasse, maar moest in de regel toch accepte ren dat Ibrahim Evre een maatje te fel was. Uiteindelijk zou ARC na negentig minuten voetbal dan ook slechts op één doelrijpe kans kunnen wijzen. Maar dat was dan ook een hele beste. Cees Bonefaas mocht, na voorbereidend werk van René Lammers, van zo'n vijf meter aanleggen, maar deed dat der mate ongecontroleerd dat het leer hoog over het doel van betrouwbare Maarten de Har der verdween. Een score had op dat moment 1-1 èn onge twijfeld een „geheel andere wedstrijd" betekend, maar het was op zich niet tegen de ver houding in dat IJsselmeervo gels die gelijkmaker bespaard bleef. De roodwitten van trai ner Tonnie Pronk waren, hoe wel stroef draaiend, in offen sief opzicht immers aanzienlijk beter bezig geweest. Met dank (vooral) aan Chris Angel. Een aalgladde spits die met knappe soli een plaag vormde voor de Alphense verdediging en vlak voor tijd zijn verjaardag een nog feestelijker tintje gaf door, vanaf de stip, de eindstand op 2-0 te bepalen. Een door ARC ter discussie gestelde straf schop (scheidsrechter Esmeijer paste zich volgens Kroese keu rig aan het matige niveau van ARC aan), die echter op dat moment nauwelijks meer be slissend kon worden gei De, naar later bleek, g klap had ARC in de minuut voor rust re«fe vangen. Toen eveneed handige Erik Klap zich René Lammers werkte c Loedeman het karwei afmaken. GERT-JAN ON Scoreverloop: 45. Loedeman I Angel (strafschop) 2-0. ARC: Emiel Borst, Gerrie Van Es, Peter Borst, René La Lancel, Bonefaas, Van Ij (Krommert), Niek Oosteriet Oosterlee, Valk (Kluivers). j Boekingen: René Lammers) Rut van der Groep (IJsselj NOORDWIJK De voormalig kampioen van de eerste klasse B, Noord- wijk, is bezig met het op bouwen van een vreemde reputatie. Na 14 partijen is de kustformatie „uit" nog ongeslagen, maar gaat het in eigen huis een stuk minder. Zaterdag leed Noordwijk, notabene te gen het onderin verkeren de Rozenburg, de vierde thuisnederlaag van dit sei zoen. De debutant strafte de geringe stootkracht in de Noordwijkse aanval en vooral de vele defensieve fouten af en sleepte een volkomen verdiende 1-3 zege binnen. Noordwijk is door deze neder laag van topper gedegradeerd tot subtopper. Immers, IJssel meervogels, Quick Boys en in verliespunten Rijnsburgse Boys zijn los van de verzame ling roodwitten. De plaatselij ke trainer John Eelman had zaterdag geen afdoend ant woord op het grote probleem: „Het is iedere keer weer het zelfde. Je krijgt een lullige goal tegen en bent dan niet in ventief genoeg om door de an dere verdediging heen te bre ken. Door de ruimte achterin, die ontstaat als je meer risico's neemt, loop je zelfs meer te- gengoals op. Ik tel zo 16 van de 20 tegengoals hier in Noordwijk. Maar een inventie ve spits heb ik ook niet in het tweede en derde lopen", resu meerde de Haarlemmer. Het echte probleem zit in de vleu gels. Die worden nauwelijks gebruikt, omdat de Eelmanbri- gade voortdurend het centrum kiest. Zodra bijvoorbeeld Ivan Hermans eens doorbreekt op die flank en voorzet is er di rect gevaar in de vijandelijke linies. Het enige tegendoelpunt Geert Jan Bakker wordt gestuit. Een situatie die zaterdag in het treffen met Rozenburg tekenend was voor het aanvallende spel van de Noordwijkers. ontstond ook zo. In de 90e mi nuut kopte Geert-Jan Bakker uit een voorzet van Kees Nul- kes de 1-3 in. Het „kwaad" was toen echter allang ge schied. Aanvankelijk leek het alle maal best wel goed te zitten. Noordwijk had nog niet veel kansen gehad, maar kende controle op het spel van Ro zenburg. Totdat er achterin gekke fouten gemaakt gingen worden. Mark Vink dwong Kees Smit met een foutieve te rugspeelbal tot een opzettelijke handsbal. Even voor de rust vergaloppeerde Sjaak Sluys zich, toen de bal via Rozenbur ger Francis Janse in het 16- metergebied kwam. Henk van der Gaag liet zich de bal niet meer ontnemen en verschalk te doelman Dick Dortmundt: 0-1. Na de pauze opende Noord wijk met een overweldigend offensief, waar de vleugels een belangrijke rol in speelden. De scoringsmogelijkheden van Nulkes en Jos Smits (schoten van afstand), de kopstoot van Vink en nog een goed 10-me- terschot van Nulkes ontbeer den ook maar enige steun van Vrouwe Fortuna en werkten vooral op de reflexen van doelman Rob van der Broecke. Na een kopstoot van Andries Wendt (net naast de kruising) en een poeier van Bakker te gen de onderkant van de lat, kreeg de Noordwijkse defen-, sie, die het in de normale op stelling al moeilijk had gehad, extra druk te verwerken. Een op de bank begonnen junior van Rozenburg kreeg het eens zo machtige Noordwijk defini tief op de kniëen. De ingeval len 17-jarige Patrick Bekker FOTO: WIM VAN NOORT kreeg de bal van Henry Hec- ker en speelde Dcrtmundt professioneel uit: 0-2. Bekker ontlokte vervolgens Sluys een charge, waardoor Hecker in staat gesteld vanaf de stip 0-3 te laten aantekenen. De 1-3 van Bakker was fraai, maar een formaliteit. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 42. Van der Gaag 0-1, 83. Bekker 0-2, 87. Hecker (penalty) 0-3, 90. Bakker 1-3. Noordwijk: Dortmundt, Sluys, Vink, Wendt, Smit, Vermeer, Nulkes, Smits (Marijt), Gerlof (Van Utrecht), Bak ker, Hermans. LEIDEN In de vierde klasse B leed lijstaanvoer der Voorschoten een ver rassende 1-0 nederlaag te gen Koudekerk. Hierdoor kon Rohda, dat MVKV met 0-7 verpletterde, naast de koploper komen. Beide teams gaan nu aan de leiding met 17 punten. Zij worden op de voet ge volgd door Floreant, De Sleutels (1-1 tegen Flore ant), Oegstgeest (2-0 tegen Linschoten) en Koude kerk, die allen 16 punten hebben vergaard. Mid denmoter Ter Leede be haalde een nipte 1-2 zege bij Zwammerdam. Koudekerk - Voorschoten 1-0 (1-0) Henk Griffioen was de match winner voor Koudekerk. Zijn treffer was voldoende om kop loper Voorschoten met een ne derlaag naar huis te sturen. Ondanks een licht veldover- wicht kwam Voorschoten er overigens niet aan te pas. De pupillen van trainer Pieter Donath konden Koudekerk's doelman Cock Dorrepaal niet eenmaal echt in gevaar bren gen. De keeper van Voorscho ten, Jos Loose, had daarente gen wel het één en ander te doen. MVKV - Rohda 0-7 (0-2) „Gelegenheidsgoalie" Jaap Visser had een zware middag tegen titelpretendent Rohda. Hij moest maar liefst zeven maal de loodzware gang naar het net maken. En volgens trainer MVKV-Bert Kort had Visser niet eens slecht ge speeld. „Rohda speelde veel gretiger en we hebben het zelfs aan Visser te danken dat het bij de rust maar 0 Tegen deze ploeg kon< fewoon niet op", 'loreant - De Sleutels 0) Als Floreant in de rust 3-0 voorsprong was ge had geen enkele Leidei wat van gezegd. Omdat ant niet met scherp schi hielden de mannen vai Jan van Bemmelen de lijkheid op de gelijkmak viel in de vijftiende van de tweede helft, schoot Sjaak Steenberg terecht toegekende ping binnen. De laatste vijf ten kwam de Vlietplo wel in de verdrukkinj doelman Rob Groei hield zijn goal schoon. Oegstgeest - Linscho (1-0) Voor het eerst na de stop trad Oegstgeest ai der Frank en Peter H ning, die er na de wii de brui aan hebben g en eveneens zonder de seerde Laurens Moutei kwam het sterk s| Oegstgeest niet in de men en tekende Ed S de dertigste minuut de 1 In de allerlaatste mini* de oervervelende twee! scoorde Bert Postma dl de Oegstgeestse goal. I Zwammerdam - Ter t 2 (0-2) i Rob Enthoven en Han£ hoorn waren verantwo^ voor de 0-2 ruststands voordeel van de Sash mers. Na de thee vei Ter Leede de zaak af fa ken. Vooral Bouw Wesu hielp een dot van een k[ zeep. Hierdoor kwanf; mannen van trainer Bt nog onnodig in de proV. Het bleef echter bij ééii treffer van Joan van

Leidse Courant | 1988 | | pagina 16