MLJjJJDOj ij,Ik sta liever niet zo op de voorgrond" Promotiedivisie lonkt voor basketballers Leiderdorp Lportleiden Raak en ook mis fVSB-SECRETARESSE JETTY VAN SCHOOTEN: l ieo de Waard Tig bij RCL ZATERDAG 20 FEBRUARI 1988 PAGINA 19 „U weet het allemaal al, dat gedoe over Nelly Cooman. Daar hoef ik me gelukkig geen zorgen te maken, want het contract dat ik sloot met een frisdranken fabrikant ging helemaal via de bond. Dus iedereen zou het moeten weten.... Direct na terugkomst van Gran Canaria lag er een briefje in de bus met de vraag of ik nog even terug wilde komen om over wat andere voorwaarden te praten. Dus hup in de Golf en gaan. De (voor mijbetere voorwaarden staan er in en sinds kort loop ik dus officieel met Raak op mijn trainingspak. Dat was een aardig opstekertje. Ook die wedstrijd in Stuttgart was een aardig opstekertje. Ik liep daar de 3.000 meter, niet orifdat ik het snelle werk nog niet aan zou kunnen, maar omdat Bram Wassenaar en ik al voor de winter (nou ja, „winter"...) hadden besloten om wat meer inhoud op te gaan bouwen. Dat lukt aardig, moet ik zeggen. Ik doe nu nog twee keer een drieduizend (dit weekeinde in Den Haag en nog een keer een snelleen ook nog het Nederlands kampioenschap veldloop over ruim 12 kilometer en dan zal het, waar het de inhoud betreft, helemaal goed zitten. Dat moet ook wel, dan is het immers al haast zomer. Hier in Den Haag doe ik die 3.000 meter natuurlijk mede met Herman Hofstee en Mare Borghens. Dat kan best nog een leuke wedstrijd worden, want Herman heeft nog nooit langzaam gelopen. Marc is dan al een beetje met zijn hoofd bij het Europees kampioenschap, twee weken later. Niet alleen die 3.000 meter wordt interessant, ook de rest van het programma ziet er goed uit, met die recordpoging van Druppie. Hij heeft mij nog gevraagd of ik als haas wil fungeren. Dat zat er duidelijk niet in. Niet raak, maar mis dus. Wat ook zo'n verkeerde gedachte is, is het idee van de gemeente om huizen in de Leidse Hout te bouwen. Die mensen hebben daar zeker nog nooit zelf gelopen, want je ziet toch zo dat huizen daar helemaal niet kunnen. En buiten dat, waar moeten we dan trainen. De baan alleen is veel te eenzijdig, de weg is te hard, kortom de Leidse Hout moet gewoon bos blijven. Ik mag dan hard op zoek zijn naar een huis of etage of zo in Leiden, maar op die manier hoef ik daar nu ook weer niet aan te komen. Gelukkig denken er veel meer mensen zo over, laten we maar hopen dat de gemeenteraad zich op dat punt snel zal laten overtuigen. In dat geval kunnen we elkaar daar niet alleen morgen, maar tot in lengte van dagen tegen blijven komen. Op het Grote Pad of op het Slingerpad. Maar in ieder geval, lekker hollend. Tot dan. Han Kulker Van Schooten: „Met de be- stuursstukjes als 'Het pinda- kaasverhaal' willen we zorgen voor iets bijzonders en iets positiefs uitdragen" FOTO: WIM VAN NOORT Die gang naar het VVSB-ter- rein leverde haar al gauw de functie op van secretaresse. „Maar dat het weinig voor komt dat het secretariaat door een vrouw gedaan wordt is niet terecht. Dat is historisch zo gegroeid. Vrouwen kunnen dat proma en bij voetbalclubs gebeuren de meest normale dingen", klinkt het serieus uit haar mond en dan lachend en ietwat ironisch vervolgend: „En het is in een mannenbe- stuur natuurlijk handig om een echte secretaresse te heb ben. Vanwege het notuleren in steng". Niet overigens dat ze zich als enige vrouw tussen het mannenvolk niet op haar plaats voelt, integendeel. „Het is eigenlijk wel goed als er een vrouw in het bestuur zit. Een vrouw relativeert de za ken wat meer". De afwisseling die het be stuurwerk geeft, maakt dat ze het werk voor VVSB erg leuk vindt. Spijt dat ze vier jaar ge leden toetrad in de mannen wereld die voetbal is, is er dan ook niet bij. „Het is soms erg druk, maar het blijft heel leuk, want het is iets heel an ders dan je dagelijks werk", spreekt de „echte" secretares se in de rol van VVSB-secre- taresse. „Al is het de laatste tijd, mede door de bouw van de oefenhal, wel een beetje erg druk geweest. We verga derden zeker drie keer in de week en toen was het dus even niet zo leuk, want er zijn natuurlijk grenzen". Spiegeltje Waar de grens van haar be stuurlijke periode ligt, is de Noordwijkerhoutse onbekend. „Ik weet eigenlijk niet of ik tijdens de komende ledenver gadering weer herkozen moet worden. Ik wil in elk geval nog een tijdje doorgaan". Ook doorgaan zullen de schrijfsels, vloeiend uit de bestuurlijke pen. „Deze week hebben we het over het recht van opstal van de oefenhal en zo komen er zeker nog een heleboel". En afgaand op de geuite grief dat het publiek over het alge meen snel negatief reageert bij sportieve tegenslag, zal de VVSB-schare zich binnenkort wellicht kunnen verlustigen aan een spiegeltje over hoe men dient te langs-de-lijnen ERIK HUISMAN Zoals bij veel top-atleten het geval is, staat het sportjaar 1988 ook voor 1.500 meter lo per Han Kulker volledig in het teken van de Olymische Spe len van Seoul. Om daar met enige kans van succes aan de start te kunnen verschijnen, moet heel wat werk worden verricht. Wat allemaal, daar over informeert de atleet van het Leidse De Bataven u van af nu regelmatig zelf. id f P)ERDORP Trainer Lde Waard is volgend >6 en de nieuwe trainer de Leiderdorpse twee- RCL. De Waard al eerder werkzaam bij Hij volgt op. LEIDEN Leiderdorp kan vanavond in Op Dreef de deur naar de promotiedivisie van het slot afhalen. Daarvoor zal de formatie van trainer- coach Peter Paulides dan wel moeten winnen van Early Bird. De ploeg uit Purmerend, die in de competitie momenteel 2 punten achter staat op Leiderdorp, is de enig overgebleven concurrent. Leiderdorp immers rekende afgelopen zaterdag af met ASVU dat daarmee alle uit zicht op een topklassering uit handen gaf. Toch liet Leider dorp zaterdag geen goede in druk achter. Er werd ongecon centreerd gespeeld, maar voor al ook slecht verdedigd. Tegen Early Bird zal de ploeg heel wat beter moeten spelen, wil Leiderdorp de champagne koud kunnen gaan zetten. „De groeiende geruchten dat Marcel Huybens het volgend seizoen van club gaat wisselen, drukken danig op de prestaties van de spelersgroep", weet coach Peter Paulides. Huybens maakte afgelopen zaterdag met 35 punten tegen ASVU overigens wel duidelijk dat die geruchten èn de getoonde be langstelling van onder meer Paulides. „Ik hoop dat de spe- Ruud Harrewijn (coach van Iers zullen beseffen wat de be- het Nederlands team en eredi- langen zijn. Bij winst immers, visionist Den Helder) niet zo- komen we 4 punten voor op maar uit de lucht zijn komen Early Bird en dat is, zeker ge vallen. Paulides vreest dat zijn zien het onderling resultaat (3- spelers al teveel met volgend 0) een riante uitgangspositie jaar bezig zijn, terwijl de kaar- voor het kampioenschap", ten in dit seizoen nog lang niet zijn geschud. „Vanavond staat Leiderdorp treedt vanavond er de wedstrijd tegen Ëarly aan zonder center Boris Monk- Bird op het programma en dat horst, die nog steeds niet gene is waar we ons nu op moeten zen is van een zware hersen- concentreren", benadrukt schudding. Een handicap voor Leiderdorp dat tegen het zeer fysiek spelende Early Bird alle gewicht in de strijd zal moeten werpen om de balans in eigen voordeel te doen omslaan. Paulides voorspelt in ieder ge val veel spanning en een ver schil van 1 punt aan het eind. De aanvang van de wedstrijd, die natuurlijk in het Leider- dorpse 'Op Dreef' wordt speeld, is 20.00 uur. di0ORDWIJKERHOUT "l Citaat: „VAN HET BESTUUR. it pindakaas verhaal, d'lrijke personen blijken ejtte zijn vergeten. Vari olar hierbij een korte sa menvatting. Jp man vindt een sma- j.ilijke pindakaas uit. De -koop loopt als een in. Hij komt handen Jjcort om alle potjes te llen, werkt alleen, dag nacht. Tijd om zijn g inten te bezoeken heeft ei nauwelijks. De tele- tS{in staat niet stil. Hij Dk iet de post halen en "rngen, rekeningen uit- (rijven, fakturen beta al, zijn boekhouding "zorgen, pindakaas ma- i, inpakken, verzen- tjn. Er zijn medewerkers ,0)dig, zoals: telefoniste, pindakaas- magazijnbedien- J|n, een administrateur, i rtegenwoordigers, ver- t' ippleider. oetzelfde proces heeft sch nagenoeg bij VVSB kken. In plaats van pindakaas leveren wij het product voetbal. Taken en verantwoordelijkhe den zijn gedelegeerd, voorbeelden: - kerstveiling - kantine - sponsoring - reclame - advertenties - wedstrijd- secretariaat - toto/lotto - gastheerschap - algemeen secretariaat; ledenadministratie jeugdzaken - financiën - technische staf e.a. Deskundigen houden zich bezig met deeltaken, de enige manier om een ver eniging van onze omvang in stand te houden en te doen functioneren. Het resultaat is u bekend. We zijn een topclub aan het worden, uitsluitend dankzij de medewerking van velen. Hetty van Schooten, se cretaresse" Hetty van Schooten dus. We hielden haar al een tijdje in de gaten. Wekelijks namelijk duikt haar naam op in het weekblad van VVSB, als on dertekenaar van een telken male opvallend artikel onder de kop VAN HET DAGE LIJKS BESTUUR. Het pinda- kaasverhaal van een ruime week geleden was de bekende druppel. Achter de naam Het ty van Schooten moest een uniek mens schuilgaan. Ga maar na, een vrouw die het secretariaat van een voetbal club, van oudsher een door mannen overheerst stukje van de sportwereld, bestiert en ook nog tekent voor geinige inhoudsvolle stukjes, dat moet een aparte zijn. En dat klopt. Rijtjeshuis Hetty van Schooten vindt zichzelf eigenlijk helemaal niet zo bijzonder en is dat op het eerste gezicht ook niet. Er zijn tenslotte bossen mensen die een niet bepaald zwaar moedige kijk op het leven hebben, vrolijk zijn, kunnen relativeren en proberen te stoppen met roken. Net zoals er mensen zijn die drie keêr verhuizen alvorens in een nieuwbouw rijtjeshuis te be landen in het dorp waar man lief vandaan komt. Toch weet de van geboorte Sint Michielsgestelse sinds het vorige weekeinde dat ze op de een of andere wijze apart is. De plaatselijk carnavalsvere niging De Kaninefaaten na melijk, meende haar bij de start van het deze week ge houden carnaval „Ja, re ken maar dat ik carnaval vier" publiekelijk te moeten onderscheiden. Zon der al te veel enthousiasme en zeker zonder ijdelheid ver klaart ze: „Vanwege mijn ver diensten voor het Noordwij kerhoutse sportleven geloof ik. Ik moest helemaal naar voren in de zaal op zo'n podi um komen en kreeg een me daille. Nee, van mij had dat niet gehoeven. Ik werk liever gewoon op de achtergrond". De opvallende stukjes proza die het bestuur onder haar naam de wereld in stuurt, hebben Hetty min of meer ongewild op de voorgrond ge plaatst. Onmiddellijk onthult ze echter dat de aparte sfeer en stijl die de bestuurlijke vertelsels ademen niet geheel op haar conto mogen worden geschreven. „Het zijn echte mededelingen van het bestuur en ze vormen onderdeel van een weloverwogen beleid", onthult ze. „Maar volgens af spraak verschijnen ze onder mijn naam". Wel moet ze toe geven dat er van de wekelijk se stukjes, met „het pinda- kaasverhaal" als topper, be wust veel werk wordt ge maakt. „We willen dat de be stuursmededeling steeds iets bijzonders is; we willen iets positiefs uitdragen in de hoop dat het overgenomen wordt". Topclub Het sluit aan op de zinsnede aan het eind van het pinda- kaasverhaal „We zijn een top club aan het worden, uitslui tend dankzij de medewerking van velen". De pijlen uit de bestuurlijke proza-koker sor teren duidelijk effect bij de le den; er wordt veel op de stuk jes gereageerd. „En meestal positief. De mensen lezen het graag, al vinden ze wel, dat we de zaken soms wat te zon nig voorstellen". Over de inzet van de leden bij het verenigingswerk „op de weg om een topclub te worden" hebben Hettty c.s., mede door de op haar naam verschijnende verhaaltjes, niet te klagen. „Met de be stuursmededelingen willen we de bestaande situatie con solideren. Het gaat de laatste jaren prima. Er is voor elke functie een goede taakom schrijving gekomen en er is een duidelijke taakverdeling. Maar ja, het blijft zo dat hoe meer mensen een steentje bij dragen, hoe beter het is. Dan is het mogelijk om sportief, maar ook sociaal op een hoger niveau te komen. Om het te bouwen oefenlokaal te reali seren en ledenwinst te boe ken". Toegeven dat het feit dat ze secretaresse bij een voetbal club is wel tamelijk uniek is, kost de begin dertiger geen moeite. Net zo min als ze moeite blijkt te hebben met haar positie temidden van de al dan niet voetballende man nen. „Ik ben in elk geval niet enige secretaresse. Toevallig weet ik dat er bij een club in de Zilk ook een vrouw die post bezet". Het waren echter wel doodnormale zaken die de aanleiding vormden voor haar entree in de voetballerij. „Ik ben, toen we vier jaar ge leden hier in Noordwijker- hout kwamen wonen, met mijn man Kees meegegaan naar VVSB, waar hii al een tijd voetbalde". Feriodetjes Zelf sporten bij Sint Bavo was daarbij voor haar niet aan de orde: „Ik sport maar zo'n beetje losvast. Ik heb steeds periodetjes gesport, zoals fit ness en badminton, maar ze ker geen voetbal. Ik heb dat een keer bij een bedrijf waar ik werkte gedaan. Dat was min of meer verplicht en be paald geen succes. Ik wilde bij VVSB gewoon een beetje mensen leren kennen", laat ze vrolijk weten. Want de Van der Zee-equipe zal zichzelf toch niet willen tracteren op de plaats, die Joop Zoetemelk zichzelf zo vaak in de Tour de France toebedeelde, door andermaal... Gouden Nu we het toch over tweede plaatsen hebben: voor de vijf de maal alweer werd Bettine Vriesekoop afgelopen week einde net geen winnaar van de Top Twaalf. Een overwin ning die zij naar eigen zeggen verdiende, omdat zij de beste van het hele spul was ge weest. Een mening waar wat voor te zeggen viel, en ook door velen, in Ljubljana aan wezig, werd gedeeld. Wij van Hutspo(r)t hebben daar evenwel zo onze proble men mee. Geldt juist in top sport niet dat je pas de beste, ae sterkste bent als je aan het einde van de rit bovenaan staat? Natuurlijk: ook wij weten dat Vriesekoop minimaal een klasse sterker mag worden geacht dan de als laatste geëindigde Perkucin. Maar verliezen, blijft verliezen, of het nu door de kracht van de opponente komt, of door ei gen falen (gebrek aan concen tratie) tegen een mindere speelster als Perkucin. En dan heb je bij die Top-12 na zo'n slippertje nog de gelegenheid dat verlies goed te maken door de tien resterende partij en in winst om te zetten. Iets wat bij Europese of Wereld kampioenschappen (of- Olym pische Spelen!) niet kan. Als je dan aan het einde van zo'n toernooi met herkansing niet bovenaan staat, dan heb je het toch niet helemaal goed ge daan, zo vrezen wij. Die daarna overigens wel on middellijk (en gemeend) de hoop uitspreken dat Tinus' E.K. en O.S. zonder slippertjes zal kunnen afwerken. Een sportster die zo lang zo gedre ven met haar sport is bezig geweest als Vriesekoop, ver dient gewoon een passend, gouden afscheid... Onder redactie van Erik Huisman en Gert-Jan Onvlee bre a h j f.l juit spelen: hoeveel spor- hebben daar geen moeite Als er belangen op het sfaan, als het spannend - tdt,_op die momenten slaan 'lal de bibbers toe en zakt ~*precisie vaak naar een be- Overbodig te melden dat Sas sen zijn „vrije productie" vrij uit realiseerde in het libre. Koel Onverrichterzake konden de waterpoloërs van LZ'86, die geen arbiter zagen verschij nen bij hun geplande partij te gen Brandenburg naar huis. Evenals zijn onderling nog wat in het water ravottende pupillen, deed LZ-coach Hans Parrel dat echter niet ter stond. Hij nam er, het vriend schappelijke treffen beziende, zijn gemak van met een zo mers aandoend ijsje. Het is ons van Hutspo(r)t niet bekend of hij dat mede deed als afkoeling voor de onstane woede over het niet komen opdagen van scheids Hoepel man, of om koning Winter te laten zien dat het dit jaar maar belabberd winter vieren is. Wel weten wij van deze ru briek dat Par rel bepaald in druk maakt. Wat voor in druk? Eh, hoe zullen we dat nu zeg gen? Ja, dat is het: cool... Terug Dat was dus geen lekkere te rug- dan wel binnenkomer voor Floor van Duyn. Net hersteld van zijn kuitbeen breuk viel de sympathieke antfiteurinternational in het bekerduel van Quick Boys te gen Alphense Boys in. Maar met zijn Katwijkse maten ging hij, thuis nog wel, met 1- 2 het schip in en de beker uit. Floor is er zo'n tijd uitge weest, dat we het verlies maar zulllen schrijven op het conto van de wederzijdse gewen ning. Er is bepaald nog geen reden voor paniek. Na deze matig uitgevallen „opwar mer" in de beker, kunnen de Boys vandaag immers echt op temperatuur raken tegen de niet-topper Oranje Nassau. Om daarna op volle stoom verder te gaan in de nek-aan nek-race naar het kampioen- schJp. I

Leidse Courant | 1988 | | pagina 19