Kiehl verrast tussen vrouwen van staal STRAF DREIGT VOOR PROFCLUBS EetdoeSoutotit Ook Mecir uitgeschakeld Weer succes ploeg Raas Volendam komt goed weg voetballerlei Zware nederlaag Martinus Sportwereld SPORT ZATERDAG 20 FEBRUARI 1988 PAGINA 13 BETAALD VOETBAL Eredivisie Vanavond pSV-Fortuna S. AZ-Willem II Haarlem-FC Den Bosch Morgen Sparta-VVV FC Groningen-PEC Zwolle FC Ulrecht-FC Den Haag FC Twente-Ajax Eerste divisie Vanavond SC Cambuur-Vitesse NEC-SC Heerenveen NAC-Eindhoven Emmen-SC Heracles GA Eagles-Telstar Morgen Excelsior-Veendam RKC-RBC Dé Graafschap-SVV FC Wageningen-Helmond Sport MILAAN Na Michiel Schapers heeft ook Miloslav Mecir geen verweer kun nen vinden tegen het verwoestende spel van Milan Srejber. Met een overwin ning van 6-4, 3-6, 7-6 (7-5) op zijn land genoot drong de boomlange (2.03 meter) Tsjechoslowaak door tot de halve finales van het met 500.000 dollar gedoteerde toernooi van Milaan. Hij zal daarin uit komen tegen Jimmy Connors. De als tweede geplaatste Amerikaanse vete raan haalde een achterstand van 1-5 op en versloeg de vijftien jaar jongere Westduitser Carl Uwe Steeb met 7-5, 6- Geldgebrek oorzaak voortijdig einde van tennistoernooi BRUSSEL De eerste editie van de Open Waalse tenniskampioenschappen in Luik heeft een voortijdig einde ge kregen. Gisteren besloot hoofd-scheids- rechter Michel Willems het toernooi stil te leggen. De organisatoren beschikten niet over voldoende fincanciëJe midde len om het prijzengeld van 75.000 dollar te garanderen. Het ATP-toernooi zou pas zondag aflopen. Het toernooi had een veld van 32 spelers in het enkelspel. Onder hen bevond zich geen echte publiekstrekker, wel veel spelers van tussen de honderd en tweehonderd op de wereldranglijst. ANTIBES De Belg Edwig van Hooydock uit de wielerploeg van Jan Raas heeft gisteren de derde etappe van de Ronde van de Middeland- se Zee gewonnen. In de rit van Saint-Cyr naar Antibes over 185 kilometer veroverde de Fransman Charly Mottet de leiding in het al gemeen klassement. Van Hooydock maakte deel uit van een kopgroep van vijf renners, waarin ook de Fransen Charly Mottet en Luc Leblanc, de Deen Per Pedersen en de Belg Jan Nevens waren vertegenwoordigd. Mathieu Hermans heeft gisteren in de derde etappe van de Ronde van Valencia zijn eerste zege van het seizoen binnengehaald. De Nederlandse renner uit de Spaanse wielerploeg Caja Rural versloeg het complete peloton in de eindsprint. De Zwitser Erich Möchler behield de leiderstrui. DORDRECHT Volendam heeft zich gisteravond in de wedstrijd tegen DS'79 door een gelukkige zege enigszins gedistancieerd van de degradatie-zóne. DS'79, hekkeslui- ter van de eredivisie, ging in Dordrecht vier minuten voor het einde door een treffer van Jonk toch nog ten onder. Het was een zeer matige wedstrijd, die leek voorbestemd om doel puntloos te eindigen. Dat gebeurde niet. Daardoor kreeg DS, dat in de tweede helft de tegenstander onder druk zette, beslist te weinig. Volendam was technisch veel bekwamer. DS'79 daarentegen kreeg de beste kansen. Drie keer stond een aanvaller van de Dordtena- ren vrij voor doelman Schilder. In alle gevallen bleef de Volen- damse sluitpost overeind. DS'79-Volendam 0-1 (0-0). 86. Jonk 0-1. Scheidsrechter Reygwart, toeschouwers: 1.000. Gele kaarten: Van der Heide en Stout (beiden DS '79). DS '79: Stevens; Marree, Van der Net, Van der Heide en Bartelings; Stout, Lange- rak en Slagboom; Boogers, Van der Weel (Van der Wiel) en Van Dorpel (Kuls- Volendam: Schilder; Bond, Bakker, Guyt (Binken) en Mulder; Steur, Zwarthoed, Plugboer; Bockling, Jonk en Tol (Duif). Wereldtoernooi driebanden gaat toch door AMERSFOORT Het wereldtoernooi drieban den, om het officieuze wereldkampioenschap voor profs en amateurs, vindt in september in Amersfoort normaal doorgang. De problemen over de verhoging van de kosten met vijftigdui zend gulden en over de toernooibezetting zijn door de bemoeienis van de Nederlandse biljart bond, de KNBB, uit de weg geruimd. 1s|Sport op tv VANDAAG Nederland 1, 00.13 uur Olympi sche Winterspelen. Nederland 2, 16.30 uur Olympi sche Winterspelen. Nederland 2, 22.10 uur AVRO's Spórtpanorama Extra. Nederland 2, 22.40 uur Studio Sport. België Nederlands, 22.30 uur Sport op zaterdag. België Frans, 22.40 uur Match 1. TV 5, 15.00 uur Rugby. Duitsland 2, 17.50 uur Olympi sche Winterspelen en voetbal Bundesliga. Duitsland 2, 19.25 en 22.50 uur Olympische Winterspelen. Duitalond 3, 19.30 uur Sport im Westen. BBC 1, 13.15 uur Grandstand. BBC 2,18.15 en 23.00 uur Olym pische Winterspelen. Sky Channel, 1&40 uur Skiën. Sky Channel, 1&25 uur Motor sport. Sky Channel, 21.30 uur: Worste len. Sky Channel, 22.35 uur Tennis. Sky Channel, 23.35 uur Trans- world sport. Super Channel, 15.30 uur Su per sport. Super Channel, 16.30 uur Bas ketbal. Super Channel, 20.30 uur Wor- MORGEN Nederland 1, 8.30 uur Ontbijt- Nederland 2, 16.30 en 19.55 uur Olympische Winterspelen. iBelgië Nederland* 1, 20.05 uur Sportweekend. ^België Nederland* 2, 15.00 uur Stpdion. België Frans, 18.30 uur Sport. TV 5, 16.30 uur Sport. f Duitsland 1, 17.30, 20.15 en 01.05 uur: Olympische Winter spelen. Duitsland 2, 8.30 en 13.15 uur Olympische Winterspelen. Duitsland 3, 19.30 uur: Sport im ffl Westen. BBC 1, 16.00 uur. Voetbal. BBC 1,00.05 uur: Sporting chan- IBC 2, 15.00 uur Rugby. IBC 2,18.00 en 01.00 uur Olym- )ïsche Winterspelen. Super Channel, 14.30 uur: Sport. Super Channel, 18.00 uur Ame rican football. Lankhaar en t lanen in selectie IEIST Bondscoach Nol de luiter heeft vrijdag de voorlo selectie van Jong Oranje c oor de wedstrijd tegen Jong {j| panje, in de kwart-finales an de strijd om het Europees ampioenschap voor spelers 'jl|nder 21 jaar, bekend ge haakt. In de voorlopige spe- irsgroep zijn twee spelers van B'C Den Haag opgenomen: ■di 'rans Danen en Joop Lank- o NAKISKA Toen de vrouwen van staal einde lijk Mount Allan in bezit namen, zorgde Marina Kiehl voor een reuze- verrassing. De olympi sche afdaling dames kreeg gisteren in haar een onverwachte winna res, zoals de traditie dat wilde. De 23-jarige ver koopster uit Milnchen won nooit eerder een af daling op wereldniveau. De Zwitserse favoriete Michaela Figini zag haar prestige ondermijnd worden. De titelverde digster eindigde als ne gende. Zij kon een jam merklacht niet inhou den: „De wind heeft mij gehinderd. Het was niet eerlijk. Het is weer be wezen, het Olympisch skiën levert altijd verras singen op." Figini's even knie, de nog beroemdere Maria Walliser struikel de vlak voor het erepodi um: vierde. Donderdag moest het konin- ginnenummer van het da- mes-skiën uitgesteld worden wegens plotseling opgestoken wind. Het organisatiecomité (OCO'88) meende slim te zijn door de wedstrijd een dag la ter op een aanzienlijk vroe ger tijdstip te laten beginnen: tien uur in de ochtend. Het was mooi weer op Mount Al lan in Nakiska, al stonden, zowel boven als beneden, de vlaggen strak. OCO'88 had genoeg van de reeks uitstel len en wilde de afdaling hoe dan ook laten doorgaan. „Een schandaal", meende Serge Lang, de oprichter van het wereldbekercircuit. „De Ca nadezen rommelden maar wat aan. Als er een Canadese startte hielden ze de wed strijd op, zodat zij geïnfor meerd was over de tijden van de rest". Qeen der 37 deel neemsters aan de afdaling nam het woord schandaal in de mond. Ze gingen zonder protest van start, stortten zich met doodsverachting naar beneden en vochten te gen de elementen. Opge groeid op steile hellingen kenden ze geen greintje angst en waren ze zeker de risico factor te kunnen hanteren. „Ik had enorm veel proble men op de piste", zei Marina Kiehl voor ze wist, dat ze ge wonnen had. „Het was er vreselijk wild". Marina Kiehl werd op het erepodium ge flankeerd door Brigitte Oertli en Karen Percy. De eerste redde met de zilveren me daille nog iets voor Zwitser land. Vooraf werd zij niet voor een medaille op de afda ling bekwaam geacht. De tweede haalde de eerste me daille voor Canada binnen. Dit heuglijke feit werd in Nakiska door de 20.000 toe schouwers met cowboy-yells en indianengehuil gevierd. Scherp oog De afdaalsters van Mount Al lan waren vrouwen met een scherp oog voor de ideale lijn. Hun karakter werd nog eens benadrukt door de Amerikaanse Pam Fletcher. Deze blondine brak donder dag kort voor de uitgestelde afdaling haar rechterkuit- been. Fletcher verbaasde toen door direct na de eerste hulp een persconferentie te geven. Vrijdag stond ze on deraan Mount Allan, met het onderbeen in het gips, te kij ken naar de verrichtingen van haar concurrenten. „Ik kon niet rustig blijven zitten en televisie kijken. Ik moest er bij zijn", verklaarde Flet cher laconiek. De uitgestelde afdaling eiste vrijdag nog een gewonde. De Canadese Kellie Casey maakte een zware val. Zij werd in het ziekenhuis opgenomen, waar 24 uur zou De mascotte heeft geholpen. Opgelucht haalt Marina Kiehl adem nadat is gebleken dat niemand haar tijd op de olympische afdaling heeft kunnen verbeteren. foto: ap worden afgewacht of ze voor een operatie naar Toronto moest worden gevlogen. Winnares Marina Kiehl werd, na haar scherpe tijd van 1.25,86, overmand door emoties en zenuwen. Later legde ze uit, dat ze de goede afloop niet vertrouwde. „Twee keer eerder stond ik op de eerste plaats en kwam er uit de achterhoede nog een sneller iemand opzetten." In de voor de skisters afge schermde ruimte onderaan de berg nam Kiehls vreugde hysterische vormen aan toen de laatste deelneemster was gefinisht. „Ich bin so glilc- klich", verzuchtte zij. De speelgoedduivel, die haar vriendje haar meegaf naar de Olympische Spelen, had in derdaad geluk gebracht. Ma rina Kiehl overlaadde het stuk speelgoed met kussen en drukte het stevig tegen zich aan. „Ik laat deze duivel niet meer los. Wat een geluk". voorlopige selectie ziet Goey (Sparta). Swager (Heeren ten), Lankhaar en Danen (beiden Den Haag). Boekweg (FC Gro- igen). Plomp, Van der Meer en aser (allen FC Utrecht), Willems Paus (beiden FC Twente), Winter (De Graafschap), Van der Ark ambuur), Ellerman (Spaarta), altier (Roda JC). ZEIST De tuchtcom- missie van de KNVB heeft naar aanleiding van onre gelmatigheden bij vijf competitieduels zes clubs uit het betaalde voetbal in staat van beschuldiging gesteld. AZ, MVV, Ajax, Feyenoord, VVV en Roda JC kunnen zich tot 29 fe bruari schriftelijk verwe ren tegen de beschuldi ging van de voetbalbond. Voor Ajax dreigt ten min ste de omzetting van een voorwaardelijke straf in een onvoorwaardelijke sanctie. De Amsterdamse club heeft naar aanleiding van de gebeurtenissen van maart vorig jaar bij Den Haag-Ajax een voorwaar delijke straf van één wed strijd zonder publiek en pers. februari in De Meer tegen PSV verschillende artikelen van het reglement betaald voetbal overtreden. De aan hang van de Amsterdamse club in het vak F heeft het verloop van de wedstrijd ver stoord. Verder heeft Ajax in de ogen van de strafcommissie niet voldaan aan de veilig heidsvoorschriften. Echtgenote Fichtel bang voor afgang Bij Werder Bremen tegen Schalke '04 maakte Klaus m Fichtel zijn comeback. De 43- jarige moest het in het ver trouwde Weserstadion (hij speelde vijf jaar bij Werder) ditmaal echter stellen zonder steun van echtgenote Gabi. Gabi Fichtel, toch al geen voorstander van een tweede comeback van haar man, probeert op die manier zelf niet weer in de lappenmand te komen. Drie jaar geleden begon haar man in hetzelfde stadion namelijk aan zijn eer ste come-back. Gabi kreeg het toen zo te pakken dat zij met een storing van de bloedsomloop voor onderzoek naar het ziekenhuis moest. Nu blijft ze derhalve thuis en hoopt dat haar Klaus door de spelers van Werder niet voor schut wordt gezet, want Gabi is ontzettend bang voor een afgang van haar geliefde. Jupp Derwall in verlegenheid Jupp Derwall staat in twee strijd. De vroegere Duitse bondscoach die al jaren een aardige buit duiten in het arme Turkije ontvangt, had besloten na het lopende sei zoen een punt te zetten ach ter zijn loopbaan, maar is door zijn huidige werkgever Galatasaray met een nieuw aanbod in verlegenheid ge bracht. Sinds Derwall. die als technisch directeur aan het seizoen begon, weer als trai ner fungeert, gaat het goed met Galatasaray. De formatie uit Istanboel gaat fier op kop met zes punten voorsprong op Besiktas. En dat terwijl Derwall aan het begin van het seizoen duidelijk stelde te zullen afbouwen en niet in de dug-out plaats te zullen nemen, maar op de tribune. Dat Derwall nu toch weer als trainer fungeert komt niet door invloed van bovenaf, maar omdat hij niet langer rustig op de tribune kan zit ten. Uiteraard speelt het aan trekken van Didier Six êen rol in het succes van Galata saray. Door de komst van Six spelen bij de Turkse titelfa- voriet maar liefst vier spelers met Bundesliga ervaring. Naast Six, die ooit bij Stutt gart zijn geld verdiende, zijn dat Tütenecker, Öhnan en Tüfekci. KV Mechelen verlengt contracten KV Mechelen gebruikt de competitiestop bij onze zui derburen om contracten te verlengen of zeker te stellen Het afgelopen weekeinde re gelde voorzitter John Cordier immers het normaal uitdie nen van zijn verbintenis door Aad de Mos als trainer, ter wijl Rutjes (tot 1990), Piet den Boer (eveneens tot 1990) en Erwin Koeman (tot 1991) met dezelfde praeses tot overeenstemming kwamen over verlenging van hun contract. Mechelen wil ook Michel Preud'homme langer aan zich binden, maar is met de international nog niet tot overeenstemming gekomen, omdat Preud'homme wel wil blijven, maar dan tot min stens 1993. Dat gaat de club van De Mos echter te ver en heeft dan ook een tegenbod gedaan. Van der Gijp blijft thuis René van der Gijp is niet met de Zwitserse titelverdediger Xamax naar een trainings kamp in Zuid-Frankrijk (Mandelieu) vertrokken. Van der Gijp is nog niet hersteld van een voet-operatie en mag zelfs nog niet lopen, laat staam trainen. Ook Uli Stieli- ke en Zdenek Urban zijn niet met de ploeg afgereisd naar de omgeving van Cannes. Beiden kampen met de na weeën van een knieblessure, maar hopen straks bij het be gin van het tweede deel van de competitie (6 maart) wel weer inzetbaar te zijn. Westduitsers in trainingskamp De Westduitse voetbalselectie zal ter voorbereiding op be langrijke wedstrijden in de kwalificatieronde van de we reldtitelstrijd voetbal 1990 een week in trainingskamp gaan. West-Duitsland ont moet in de voorronden onder meer het Nederlands elftal. „Vroeger kwam de selectie énkele dagen van tevoren bijeen. Kwalificatie voor de wereldtitelstrijd echter is niet meer zo vanzelfsprekend als vroeger", verklaarde bonds coach Beckenbauer. Uitstel van executie De dreiging van liquidatie, die de Engelse eerste-divisie- club Portsmouth boven het hoofd hing, is tijdelijk afge wend. De club heeft een schuld van ongeveer 660.000 pond, drie miljoen gulden. Een rechtbank in Londen heeft de club voorlopig twee weken uitstel gegeven. De faillissementsaanvrage van Portsmouth werd inge diend door de Engelse belas tingdienst, die nog een vor dering van 626.577 pond heeft. Het verzoek werd on dersteund door twee andere schuldeisers, bij wie de club nog voor een kleine 40.000 pond in het krijt staat. Na de hoorzitting verklaarde Martin Polden, de advocaat van de club, dat in de ko mende weken stappen zullen worden gedaan om de nog uitstaande posten te voldoen. De clubadvocaat wilde niet zeggen of er spelers moeten worden verkocht om aan geld te komen. René van der Gijp FIFA ontkent Frans WK in 1998 De wereldvoetbalfederatie (FIFA) heeft vrijdag met klem ontkend, dat reeds nu toezeggingen zijn gedaan aan Frankrijk om de eindronde om het wereldkampioen schap van 1998 te organise ren. Presidentskandidaat Jacques Chirac had een der gelijk bericht donderdag avond gelanceerd tijdens een verkiezingsbijeenkomst in Dipn. Volgens Guido Togno- ni, de woordvoerder van de FIFA. kan er geen sprake van zijn dat voorzitter Have- lange, zoals Chirac beweerde, Frankrijk zijn woord voor 1998 heeft gegeven. „Het da gelijks bestuur van de FIFA beslist over dergelijke aange legenheden en het besluit zal zeker niet voor 1992 geno men worden. Dit jaar maakt de FIFA een keuze uit de kandidaten voor 1994, Brazi lië, Marokko en de Verenig de Staten." Volgens secretaris Jo de Min was er publiek op het veld vóór de wedstrijd, werd er met vuurwerk gesmeten en was er nog meer rommel op de tribu ne om te gooien. De fouillering in Amsterdam was niet af doende geweest. Ajax was bo vendien nog in zijn proeftijd. Ajax gaat volgens directeur Arie van Eijden een mondelin ge behandeling van de zaak aanvragen. De proeftijd voor de voorwaardelijke straf van Ajax loopt tot 7 mei. Vorig jaar misdroeg de aanhang van Ajax zich bij het competitieduel te gen FC Den Haag. In het re glement van het betaald voet bal kan sinds enige tijd ook de uitspelende club verantwoor delijk worden gesteld voor het wangedrag van de aanhang. Dat ondervond Roda JC aan den lijve. De Kerkraadse club wordt door de KNVB verant woordelijk gesteld voor het wangedrag van zijn aanhang bij de competitiewedstrijd van 6 februari tegen VVV, in Ven- lo. VVV-doelman Roox. werd daar geraakt door een vuur werkbommetje. De Venlose club werd overigens ook zelf in staat van beschuldiging ge steld, omdat het in stadion De Koel niet aan de veiligheidsei sen had voldaan. Wegens wangedrag van de ei gen fans werden nog eens drie clubs door de tuchtcomissie aangeklaagd. AZ wordt ge daagd, omdat bij het thuisduel tegen VVV (op 30 januari) VV V-speler Berghuis door een van de Ben Side geworpen aansteker werd geraakt. Feye noord moet zich verantwoor den voor de acties \an zijn supporters, die met hun acties tegen het bestuurlijk beleid het duel van 7 februari tegen AZ ontregelden. MVV tenslot te kreeg een klacht, omdat de thuiswedstrijd tegen Eindho ven door de eigen supporters werd verstoord. gratis elke woensdag de bijlage bij uw krant met informatie over films,muziek theater, recreatie, ex posities en een complete agenda LORIENT Martinus leed gisteren op de eerste dag van de strijd om de Europese beker voor landskampioenen, waar schijnlijk de zwaarste ne derlaag uit de historie van het verenigingsleven. In het Franse plaatsje Lo- rient verloor de Neder landse titelhouder het eerste duel van Europa cuphouder CSKA Moskou met de blamerende cijfers 3-0. Voor een uniek dieptepunt zorgde de ploeg door van een 3-6 achterstand in de eerste reeks tot 0-3 in de derde set geen punt te maken. De pun- tenreeks leverde de Sovjets een op internationaal niveau absurde 15-0 in de tweede set op. In het eerste duel van de avond konden de volleybal liefhebbers ook niet genieten. De Italiaanse kampioen Mode na stelde de kandidatuur voor de tweede plaats door de Bul gaarse titelhouder CSKA Sofia eveneens met 3-0 te verslaan. De Oosteuropeanen waren kansloos, maar desastreuze ge volgen als bij Martinus had het verschil in niveau niet: 6-15, 11-15, 8-15. Voor Martinus telt in Lorient eigenlijk nog maar één wed strijd. Het duel op zaterdag te gen Modena. Winst in die par tij levert een plaats in de eind strijd en dus in ieder geval de tweede plaats in het toernooi- tje op, een welkome afwisse ling na de twee derde plaatsen eerder in Parma en Den Bosch. Het duel tegen titelhou der CSKA Moskou, waar schijnlijk het sterkste team in de wereld, kon daardoor als onbelangrijk worden afge daan. Selinger kon het treffen gebruiken om zijn Martinus- basis wat speeltijd te gunnen na de lange oefencyclus van het nationale team. Squash - Het Nederlandse jeudteam is zesde geworden tijdens de Europese kampioen schappen squash in Tel Aviv. In de strijd om de vijfde plaats verloor de Nederlandse jeug- ploeg met 1-2 van Frankrijk. Alleen Joyce Holla wsit haar partij te winnen. Basketbal - In de kwart-fina les van het toernooi om de Eu ropa Cup basketbal voor landskampioenen heeft Barce lona vrijdag in Athene de moeilijke uitwedstrijd tegen Aris Saloniki gewonnen met 107-93. Het verschil bedroeg na de eerste helft slechts twee punten in het voordeel van Barcelona. Voetbal - De in sportkringen bekende haptonoom Tewd Troost is bij FC Groningen te ruggekeerd. De Groningse ere divisieclub heeft in de strijd tegen degradatie zijn hulp in geroepen. De afgelopen twee dagen heeft Troost zich tijdens een trainingskamp in Drente met de Groningse spelers be ziggehouden. Twee jaar gele den werd Troost door de toen malige trainer Han Berger ook naar Groningen gehaald. sportuitslagen P/CARDESPORT Koersen van Schaesberg Eerste koers: 2100 meter: 1. Cobus Zuydhoeve (Wagenaar) 2.53,2 1.22,5, 2. Camaro, 3. Bulette Aldorp. Niet gestart Inner Desire. Toto win nend 1,20, plaats 1,20, 1,80, koppel 2,50, trio 18,60 Tweede koers: 21600 meter: 1. Zoe (Van Buytene) 3.37,2 - 1.22,9, 2. Bri gitte G, 3. Anna Dakota. Toto win nend 16,00, plaats 2,40, 1,10, 1,20, koppel 14,00, trio 152,10 Derde koers: 1609 meter: 1. Alfa Nora (Grift) 2,06,2 - 1.18,4, 2. Ara besk C. 3. Yorki Helvetia. Toto win nend 1,90, plaats 1,20, 1,10, koppel 3,90, trio 18,70 Vierde koers: 1609 meter: 1. Wicardo Peter (Stalman) 2.06,4 - 1.18,6. 2. Wally Heynen, 3. Wervelwind Joost. Toto winnend 2,20, plaats 1,80, 1,30, koppel 4,30, trio 39,20. Vijfde koers: 2100 meter: 1. Amon Marco (Reuten) 2.51,5 - 1.21,7, 2. Ys- wind, 3. Valco van Hulsel. Toto win nend 3,10, plaats 1,50, 1,70, 1,80, koppel 8.80, trio 16,90. Zesde koers: 2100 meter: 1. Upper Darby (Grift) 2.48,8 - 1.20,4, 2. Ydel- heid Fortuna, 3. Yvonne V. Niet ge start Yonina Kwik. Toto winnend 1,70, plaats 1,00, 1,00, koppel 1,60, trio 6.50 Zevende koers: 2100 meter: 1. Tan tieme (Grift) 2.57,0 - 1.24,3, 2. Velino Majo, 3. Vryo Buitenzorg. Toto win nend 1,80, plaats 1,00, 1,00, koppel 2.40, trio 24.60 Totalisator-omzet: 155,952,--. TAFELTENNIS Kwartfinale Europa Cup in Eindho- Eindhoven-Düsseldorf 5-1. Ron van Spanje - Rosskopf 14-21 19-21, Hal- dan - Fetzner 22-20 21-17, Henk van Spanje - Wosik 21-18, 20-22, 21-18, Haldan - Rosskopf 21-18 22-20, Ron van Spanje - Wosik 21-16 21-11, Henk van Spanje - Fetzner 21-16 21- TENNIS Grand Prix toernooi Milaan Kwartfinales: Srejber (Tsj) - Mecir (Tsj) 6-4.3-6,7-6(7-5). Connors (Vst) - Steeb (Wdl) 7-5,6-3. Becker (Wdl) - Leconte (Fra) 6-4,6-1, Noah (Fra) - Cash (Aus) 6-4,6-1. dubbelspel: Mecir/Smid (Tsj) - Stee- b/Osterthun (Wdl) 3-6,6-3,6-4. VOLLEYBAL Europa Cup voor landskampioenen Modena (Ita) - CSKA Sofia (Bul) 3-0 (15-6, 15-11, 15-8). CSKA Moskou (Sov) - Martinus (Ned) 3-0 (15-3, 15-0. 15-7). WIELRENNEN Ronde van de Middellandse Zee Derde etappe: 1. E. van Hooydonck (Bel) 185 km in 4 uur, 31 minuten en 31 seconden, 2. Mottet (Fra), 3. Ne vens (Bel), 4. Pedersen (Den) allen dezelfde tijd als Van Hoovdonck, 5. Leblanc (Fra) op 0.01, 6. Peeters (Bel) 1.48, 7. Kuiper (Ned), 8. Peiper (Aus), 9. Zanatta (Ita). 10. Sergeant (Bel) al len dezelfde tijd als Peeters. Algemeen klassement: 1. Mottet 9.27.21, 2. Nevens 0.05, 3. Pedersen (Den) 0.10, 4. Leblanc 0.11, 5. Colotti (Fra) 0.52, 6. Peiper, 7. Sergeant, 8. Cornillet (Fra). 9. Sklbby (Den). 10. Carltoux (Fra) allen dezelfde tijd als Colotti. Ronde van Valencia Derde etappe: 1. Hermans (Ned) 191 km in 4 uur, 28 minuten en 45 secon den. 2. Gutierrez (Spa), 3. Esparza (Spa), 4. Van Brabant (Bel), 5. Kelly (Ier), 6. Wijnands (Ned), 7. Gölz (WDI), 8. Rossignoli (Ita), 9. Boucanvllle (Fra), 10. Cornelisse (Ned), 32. Suyc- kerbuyck (Ned), 45. Ducrot (Ned). 49.' Maassen (Ned), 54. Poels (Ned). 95. Nijboer (Ned), 98. lammerts (Ned) al len in dezelfde tijd als Hermans. Algemeen klassement: 1. Mflchler (Zwi) 14.00.41, 2. Blanco Vlllar (Spa) op zes seconden, 3. Gorospe (Spa) 0.06, 4. Da Silva (Por) 0.07, 5. Acker- mann (Zwi) 0.08, 6. Wellens (Bel) 0.09, 7. Gölz 0.09, 8. Suyckerbuyck 0.12, 9. Ducrot 0.13. 10. Kelly 0.14, 11. Maas sen 0.15, 19. Hermans 0.29. 28. Lam merts 0.35, 51. Poels 3.41, 62. Wij nands 6.56, 65. Nijboer 7.29. 110. Cornelisse 18.59. IJSHOCKEY Nederlands kampioenschap Rotterdam-Nijmegen 4-2 (4-0, 0-2, 0-

Leidse Courant | 1988 | | pagina 13