Stapt Anita „AngieDobson uit Eastenders? erry Wogan it de gratie j de Britten Vijf denkfouten bij discussie over het duale bestel r 2 IDIO/TELEVÏSÏË CcidAcSotMQtlt MAANDAG 15 FEBRUARI 1988 PAGINA 9 Van onze correspondent Roger Simons NDEN De praatgra- Ier Terry Wogan, ;ns tv-show op BBC 1 emaal in de week min us 11 miljoen Britse kij- s aan de buis placht te ïen, boet de laatste tijd naar meer in aan po- ariteit. Begin januari dit jaar keken nog 8,3 jjoen Britten geregeld \t de praatshow „Wo- 5". Volgens de laatste pikbare gegevens be- jagt het cijfer van de kdichtheid momenteel uwelijks 6 miljoen'. ziet er dus naar uit dat de ie Jan Modaal zo langza- hand uitgekeken raakt op n, die eerlijk gezegd nog weinig heeft te bieden, jcijkers hebben het gevoel, ferry de meesten van zijn |;n behandelt met niet veel dan neerbuigende min heid. Hij schijnt nauwe- te kunnen afwijken-van cenario dat van te voren afgesproken en geeft Itisch niemand die naast /óór de camera's zit nog as om zichzelf te zijn. Terry Wogan aangaat, Jt „Wogan" blijkbaar uit- lend op de buis tot meerde- [er en glorie van hemzelf. Britse kijkers hebben het [an onlangs bijzonder kwa lgenomen dat hij in een [zijn shows met als gast de jr gehandicapte Ierse au- Christie Nolan, die net de itbread-prijs had gewon- I zich geen enkele keer tstreeks richtte tot de jon- i in de rolstoel. 1 omdat Christie doorlo- de indruk gaf dat hij 5ans aandacht probeerde te ken, werd Terry's niet be- d vriendelijke houding je- zijn invalide gast toen de meeste kijkers aange- d als uiterst incorrect. Dit niet iets dat het Britse pu- Terry Wogan gemakke- al vergeven. lijkt duidelijk dat het •programma „Wogan" zijn tijd heeft gehad. De Brit ijkers besteden nu meer dacht aan praatshows die ider tekenen van sleet ver- HILVERSUM Amuse ment is waardenvrij. Daarom dient dit ver zorgd te worden door een commerciële omroep. Omroepen met een eigen gezicht moeten daar van af blijven. De omroepen die staan voor een identi teit hebben zich slechts bezig te houden met in formatie, educatie en cul tuur. Dit is een van de vijf denk fouten, die worden gesigna leerd in de dezer dagen uitge geven nota: „Duaal bestel, bingo of fiasco?". KRO, NCRV en VARA, die samen al jaren verenigd zijn in de Federatie van Omroepvereni gingen, wensen met deze nota een eind te maken aan de zin loze discussie over een duaal omroepbestel, waarin publieksomroepen en com merciële radio- en tv-onder- nemingen naast elkaar opere ren. De inhoud van amusement heeft wel degelijk te maken met de identiteit van de om roep die het uitzendt. Pas bij een volledig programma, in clusief amusement, kunnen de omroepen hun eigen ge zicht tonen. In de nota worden vijf denkfouten ge noemd die telkens in de dis cussie opduiken. Deze worden aan de hand van duidelijke argumentatie ook weerlegd. Dit gebeurt mede namens de Ev. Omroep, die weliswaar geen deel uitmaakt van de Federatie, maar de ideeën in deze nota volledig onder schrijft. Denkfout 2 vloeit voort uit de opvatting, dat amusement duur is en dat het daarom bij de commerciële omroepen on dergebracht moet worden. De publieksomroepen zouden niet in staat zijn dit te betalen. Doen zij dit wel, dan gaat dit ten koste van de informatieve programma's. Maar het is niet waar, dat informatieve pro gramma's duurder zouden zijn dan amusementsprogramma's en dat de publieksomroepen dit niet zouden kunnen beta len. Goedkoper Fout 3 stelt, dat een duaal be stel goedkoper zou zijn dan een publiek bestel als gevolg van de concurrentie tussen de publieke en de commerciële omroep. Zelfs als de Neder landse commerciële omroep terughoudend zou zijn met de prijsopdrijving bij aankoop van buitenlandse program ma's op de internationale markt, zullen buitenlandse verkopers van tv-program- ma's toch hogere prijzen vra gen, omdat zij weten, dat zij op de duur zullen profiteren van de concurrentie tussen commercie en publiek. In het buitenland zijn daar vele voorbeelden van te vinden, ook wat betreft het inhuren van artiesten. Nederlands reclamegeld ver dwijnt naar het buitenland als er geen Nederlandse commer ciële omroep komt, weten de aanhangers van fout 4 te mel den. De nota antwoordt hier op, dat er momenteel nauwe lijks Nederlands reclamegeld naar het buitenland gaat, om dat er bijna niemand naar de buitenlandse commerciële tv- stations kijkt. Hooguit treft men daarop wat multinatio nals aan. De STER is prima in staat om bij uitbreiding van haar zendtijd de Nederlandse adverteerders voldoende ruimte te geven hun produk- ten in de ether aan te prijzen. Fout nummer 5 valt veeleer in het genre onzindelijk den- Waarom zou amusement voorbehouden zijn aan commerciële ken. De aanhangers daarvan huldigen de stelling, dat het Britse systeem van onafhan kelijke BBC naast commercië le ITV ook voor ons land ge schikt zou zijn. De nota „Bingo of fiasco" geeft als antwoord een schets van het ontstaan van het Brit se bestel. De commerciële ITV werd opgezet door een machtige pressiegroep uit de samenleving, die de BBC linkse sympathieën aanwreef. Daarenboven bezat de BBC het monopolie. Dat wilde men doorbreken. In ons land be staat er echter geen omroep met een monopolie. Alle gees telijke, sociale en maatschap pelijke stromingen komen daarin aan bod, tot volgens de VOO zelfs de jongeren. Dat als gevolg van de noodge dwongen concurrentie in En geland de BBC er beter op zou zijn geworden, steunt niet op FOTO: SP feiten. Om aanhang te houden ontziet de BBC zich niet om op sommige avonden drie co medies achter elkaar te plaat sen. De BBC is door het optre den van de ITV alleen maar kleurlozer geworden. Noch tans kan de BBC gemakkelij ker uit de voeten dan in het Nederlandse bestel. Ten eer ste zijn de omroepbijdragen daar aanzienlijk hoger dan hier, maar bovendien brengt een grotere bevolking meer op. Uitingen In de nota wordt ook inge gaan op de taak van de wet gever met betrekking tot de omroep. Basis van de omroep wet vormt de daarin neerge legde visie, dat de omroep dient om instrument te zijn voor meningsuiting en cul tuuroverdracht. Op basis hier van behoort de wet aan de hand van regels en beheers vorm de intenties van alle zendgemachtigden te toetsen. Er zijn vormen van commer ciële omroep denkbaar, waar bij geen winstuitkeringen worden gedaan en alle in komsten worden besteed aan de programma's. Het is ook mogelijk, dat de overheid een deel van de winst afroomt en laat toevloeien naar de pu blieke omroep. Dergelijke vormen zijn weliswaar te rea liseren, maar bij de commer ciële omroep zal voorop blij ven staan het maken van winst. De hiervoor bestemde gelden zullen prijsverhogend doorwerken in het aangepre zen produkt. De consument, de kijker, betaalt uiteindelijk langs een omweg toch een aanzienlijk bedrag voor de zo geheten „gratis" commerciële tv. Dat commerciële tv een waar borg zou zijn voor vrije con currentie van ideeën en me ningen, berust volgens de schrijvers van de nota op een misverstand. Commerciële tv mikt op de massa, verwaar loost minderheden. Hoe gro ter het kijkpubliek, hoe hoger de inkomsten uit reclame. Dit vraagt om programma's met een lage acceptatiedrempel. Controversiële meningen en nieuwe opvattingen krijgen geen kans en geen aandacht. In de nota wordt tot de con clusie gekomen, dat rond de omroep er in ons land een derde net voor de deur staat, met als gevolg een nieuwe be- zinnig op de invulling van liefst drie netten door zendge machtigden met gevariëerde levensopvattingen. Dit moet onze aandacht bezig houden. Liever dan oeverloze discus sies over al of niet commer ciële tv en al of niet op minis terieel niveau. TON OLIEMULLER (Van onze correspondent Ro ger Simons) LONDEN - De Londense ac trice Anita Dobson, vertolkster van Angie, gewezen kastelein se van de „Queen Vic," het be kende café waar rond alles draait in de populaire BBC-se- rie „Eastenders", is naar ver luidt van plan dit feuilleton vaarwel te zeggen. Series zoals „Eastenders" worden in het Engels „soap operas" genoemd. Haar overweldigende bijval in de rol van Angie hebben van Anita (37) een onvervalste „soap queen" gemaakt. Volgens enkele Londense bou levardkranten zou zij de BBC- bonzen hebben gezegd dat in april haar contract niet moet worden verlengd. Anita speelt in Eastenders al drie jaar de (nu gescheiden) echtgenote van Dirty Den, kastelein van de Queen Vic, die wordt ver tolkt door de Londense acteur Leslie Grantham. Deze denkt naar verluidt ook heel sterk aan andere mogelijkheden. Tom Watt, die in Eastenders de niet bepaald snuggere Lofty speelt, is eveneens van plan uit de serie te stappen. Hem wacht een rol als geheim agent in een nieuwe film. Leslie Grantham daarentegen zou blijven werken voor de tv in een nieuwe serie waarvan hij de hoofdpersonage is. Net zoals de andere hoofdver tolkers van Eastenders vreest Anita Dobson dat haar langdu rige optreden als Angie tot ge volg zal hebben dat zij hele maal „typecast" raakt. Dat is de situatie waarin iedereen haar niet anders meer kent als de dranklustige en sterk ge frustreerde ex-kasteleinse van de Queen Vic. Anita verwacht dat ze na verloop van tijd door niemand meer zal worden ge vraagd om nog een andere rol te spelen dan deze van een on gelukkige vrouw van gemid delde leeftijd zoals Angie, die geregeld te diep in het glas kijkt. Anita Dobson wil toneel spe len en zingen. „De rol van An gie dreigt mijn leven in bezit te nemen," zegt ze. „Ik geloof dat het ogënblik is aangebro ken om uit Eastenders te stap pen". NEDERLAND 1 AVRO 15.30 H Kokkerellen, culinair programma 15.45 AVRO's Service Salon, fa milieprogramma gepre senteerd door Cathrerine Keyl en Amanda Spoel. Ditmaal aandacht voor een rechtswinkel voor kinde ren, het salonprobleem gaat deze week over die ren en aandacht voor een actie 'slaaphuis' voor het Ant. van Leeuwenhoekhuis in Amsterdam. In dit slaap huis kunnen familieleden slapen van patiënten die in een terminaal stadium zijn. Muzikale gasten: het duo Grand en Forsythe en Hans de Booy 17.00 Dungeons dragons (Ma giërs en monsters), teken filmserie. Afl.20: Het kerk hof der draken NOS 17.30 V26-Journaal AVRO 17.46 Foofur, tekenfilmserie. Afl.20: Goede reis 18.00 Toppop,top-20, video-pri meurs, RTV-tip, optredens en interviews. Presentatie: Bas Westerweel 18.25 Midlotto-trekking TELEAC 18.30 II Cursus Moderne Che mie. Les 4 AVRO 19.00 Wordt vervolgd, stripma gazine. Presentatie: Han Peekei v 19.25 De hoogste versnelling, auto- en motormagazine met nieuws en rij-impres- sies van de Ford Sierra Cosworth, de Subaru Mini Jumbo, de Midas, de Mit subishi Galant, de Volks wagen Pasat, de Mazda 121 en de Fiat Tipo. Pre sentatie: Ruud ter Weijden NOS 20.00 CD Journaal AVRO 20.28 AVRO's wedden dat...? Spelprogramma gepre senteerd door Jos Brink en Sandra Reemer 22.17 Opsporing verzocht, pro gramma waarbij het pu bliek wordt ingeschakeld om misdrijven op te los sen. Presentatie: Jan Scholtens en Will Simon met o.m. aandacht voor de volgende ernstige misdrij ven: Op 3 december, een koopavond voor Sinter klaas, ging een 17-jarig meisje inkopen doen in het Utrechtse winkelcentrum Hoog Catharijne. Daar kwam een man naast haar lopen, die haar met een mes bedreigde en dwong met hem mee te gaan naar zijn auto. Ze werd in Am sterdam in een kelder in de binnenstad opgesloten en daar meerdere malen ver kracht. In het Brabantse Nistelrode werden in de vroege ochtend van zater dag 23 januari, de gebroe ders Kerkhof neergescho ten, na eerst te zijn vastge bonden in hun woning. De oudste broer overleed meteen, de andere diezelf de avond. 23.00 Jonge mensen op het concertpodium, muziek programma. Het Radio Symfonie Orkest o.l.v. Juli an Reynolds.. Paul Meyer, klarinet. Klarinetconcert no 2 in Es grote Terts opus 74, Von Weber 23.25 (3 Ontdek je plekje, toe ristische serie. Vandaag: Marken (herh) NOS 23.40 Journaal 23.45 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 FEDUCO 17.40 Taal, Tekens en Regels, cursus Nederlands. Les 15 17.55 Je woordje doen, cursus spreken in het openbaar. Afl.5(herh) NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 W Jeugdjournaal 19.00 Journaal HV 19.12 Kwartslag aan tafel NCRV 19.27 Los-Vast, muziekpro gramma. Presentatie: Jan Rietman 20.20 It's all in the game, spel programma. Presentatie: Henk Mouwe 21.05 Niet te geloven (Amen), Amerikaanse comedy-se- rie. Afl: What's up deacon 21.30 Rondom Tien, praatpro gramma. Thema: Onbe reikbaar voor je liefde. Fa milieleden van mensen met psychische stoornis sen praten over hun moei lijkheden. Presentatie: Henk Mochel. 22.15 Meditatief moment NOS 22.30 Joürnaal 22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden TELEAC 22.50 AIDS, Afl.4 NOS 23.20 Calgary '88. Skiën: Afda ling heren combinatie. Ro delen heren. Crosscountry 30 km heren. IJshockey: Noorwegen - West-Duits- land 02.20-04.45 Calgary '88. IJshoc key: USA - Tsjechoslowa- kije NEDERLAND3 NOS 18.45-00.15 Calgary '88. IJshoc key: Noorwegen - West- Duitsland 02.20 Calgary '88. Ijshockey: USA - Tsjechoslowakije T 1 Tik Tak. Aft.65. (herh.) Ptons. Afl.: Plons en de vuur vogel (herh) Kameleon kinderprogramma. Vandaag: Een stripverhaal ma- ken. Avonturenbaai (Danger bay), Canadese jeugdserie. Afl.40: Vriendschap. Nicole zet haar relatie met haar vader en vriendén op het spel. Uitzending door derden Plant een boa informatie over de bosplantaktie (herh) Mededelingen Nieuwe Kurtoiaie Hilaire Sfeermaec- kera, kaarsenfabrikant, geeft lessen in hoffelijkheid. Van daag: Uitzet en huwelijksge schenken Huwelijk en oorlog (Fortunes of war), 7-delige Engelse serie van James Cellan Jones. Met: Kenneth Branagh, Emma Thompson. Ronald Pickup e.a. Afl.7 (slot). Harriet besluit om terug te keren naar Engeland. Guy heeft het zo druk. dat hij zelfs de tijd niet kan vinden van haar afscheid te nemen. Wikken en wegen consumen tenrubriek. Vandaag: 1. Veilig heid in huis. 2. Hoe koop ik een piano. 3. Exotisch fruit. Presentatie: Miel Louw, Luc vande Put en Elvire Deprez Ommekaar Moeder van een kankerpatiëntje. Presentatie: Bea Matterne en Mie Billet •23.15 Nieuws. Aansl: Gods pracht, van Gerard Manley Hopkins, in een vertaling van Gabriël Smit Pronto Intermezzo Zonen en dochters. Australi sche serie. Todd neemt een moeilijke beslissing. Irene be looft tegenover Amanda te zwijgen. Kwidam. Video-spelletje Extra time Blikvanger. Modemagazine. Voorjaars- en zomermode 1988. ■22.25 Song and dance. (2) Se rie. Wayne Sleept danst „Vari ations". BF 1 Ecran des vacancea: vakantie programma Nouba-nouba. Tekenfilms met Woody Woodpecker Carrefours Journaal Ce soir, regionaal journaal Quick et Flupke, tekenfilm Journaal Contacts, verkeerstlps Louisiana, Frans-Canadese speelfilm uit 1983 van Philippe de Broca met o.a. Margot Kid der, lan Charleston en Victor Lanoux. Rond 1890 komt de jonge en mooie vrouw Virginia Tregan terug In haar geboorte streek Louisiana. Omdat zij weet dat haar vader in armoe de is gestorven, besluit ze zelf standig haar plaats in de maat schappij te veroveren Laatste nieuws 23.45 Tribune économique et «iciale: La F.G.T.B DUITSLAND 1 Cliff Robertson en Geneviève Bujold in „Obsession". Duitsland 1 om 23.15 uur. FOTO: SP met Dieter Kürten. IJshockey: BRD - Noorwegen. Commen taar: Günter-Peter Ploog 00.50 Heute 00.55 Is) Der Mörder meines bruders (Run, Simon, run), Amerikaan se speelfilm uit 1970 van Geor ge McCowan. Met: Burt Rey nolds, Inger Stevens, James Best e.a. De Papago-indiaan Simon heeft 10 jaar onschuldig in de gevangenis gezeten. Tij dens de oneerlijke rechtszaak lukte het de ware dader om Si mon de moord op zijn broer in de schoenen te schuiven. Na zijn vrijlating wil hij twee din gen: de moordenaar vinden en zijn volk hun trots teruggeven. 02.10-05.00 ZDF-Olympia-Studio Calgary, met Doris Papperltz. 1. IJshockey: VS - sjechoslo- waki|e. Commentaar: Marcel Reif. 2. IJshockey: Sovjet Unie - Oostenrijk. Commentaar: Sepp Ortmaier 15.10 ID Vanuit Keulen: Kölle Alaaf - Colonia feiert Feste. Spreker: Engelbert Greis 17.00 Tagesschau 17.05 XVe Olympische Winterspe len: Olympia extra, samenvat ting van de vorige dag 17.25 St. Pauli Landungsbrücken, serie. Afl:: Der Trick 18.26 Tageschau 18.30 Hier und Heute 18.52 Der Fahnder, serie. Afl.: Intri ganten. 19.58 Programma-overzicht 20.00 IB Tagesschau 20.15 Is) Karneval in Köln, samenvat ting van de bijeenkomst van de Keuls Carnavalscomité 22.44 Ein Platz an der Sonne, be kendmaking van de weekwin- naars van de ARD-TV-loterij 1988 voor het Hilfswerk 22.45 Tagesschau 23.15 Schwarzer Engel (Obsession), Amerikaanse speelfilm uit 1976 van Brian de Palma. Met: Cliff Robertson, Genévieve Bujold, Wanda Blackman e.a. Zestien jaar na de gewelddadige dood van zijn vrouw en dochtertje reist Michael Courtland naar Florence. Hij ontmoet er een jonge restauratrice, die spre kend op zijn vrouw lijkt. Hij raakt steeds meer in haar ban en verzeilt daardoor in een ge heimzinnige intrige 00.50 Tageschau 00.55 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 Enid Blyton, serie met Gary Russell. Michelle Gallagher, Marcus Harris e.a. Afl.: Fünf Freunde wittern ein Geheimnis Logo, jeugdjournaal Technik für Kinder, natuur kundig programma voor kinde ren. Vandaag: landing op 007 Tele-lllustrierte, actualitei ten, sport en amusement ZDF-Olympia-Studio, Calgary, met Dieter Kürten. 1. Langlau fen. Commentaar: Thomas Herrmann. 2. Rodelen. Com mentaar: Klaus Angermann Programma-overzicht Heute ZDF-Olympia-Studio Calgary, met Dieter Kürten. 1. Skiën, af daling voor heren. Commen taar: Harry Valerien. 2. Lang laufen. 3. Rodelen Heute-Journal, actualiteiten ZDF-Olympia-Studio Calgary, DUITSLAND 3 Telekolleg II: cursus Duits. Les 48: Literatur in Nachkriegs- deutschland Sesamstraat Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Raamprogramma van de re gionale studio's Sag die Wahrheit, spelpro gramma gepresenteerd door Bernd Stephan DDR vor ort: Mitleld hilf hier keinem, portret van een lera res voor doof-blinde kinderen Landesspiegel: Was narren singen, documentaire voor Carnavalsliedjes en hun ge schiedenis West 3 aktuell Berlinale aktuell Rückblende: Harry Houdini - der Mann, der nicht zü fes- sein war, portret van deze boeienkonlng Oh, Rossini, jazz- en rockvari- aties op het werk van deze componist Das Schwert des Islam, 2-de- lige documentaire. Afï.2: De Is lam In Libabnon Laatste nieuws ffl Ondertiteling via Teletekst [si Tweetalige of stereo-uitzending B; Zwart/wit-uitzending BH Zwart/wit-uitzending met onder titeling "via Teletekst £L Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels BS Bij niet-Nederlandstaiige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels BBC 1 Best of British, Serie. Watchdog, consumentenru briek Children's BBC The antics road show Superted, tekenfilm Wich animal are you? Droids, The Adventures of R2, D2 en C-3 PO. science-fiction serie voor de jeugd met de ro bots uit de Star War-reeks Newsround, jeugdjournaal Blue Peter kinderprogramma Neighbours, Engelse serie Nieuws en weerbericht Londen plus. Magazine Wogan. Praatprogramma Watchdog The golden oldie picture show. Presentatie: Dave Lee Travis. Met The Hollies, Carola King en T Rex Whatever next, spelprogram ma met Noel Edmonds Journaal Regionaal nieuws Panorama informatieve serie ffl Talking pictures, 10-dellge serie over de geschiedenis van de Hollywood-film. Presentatie: Barrie Norman. Afl.4: Holly wood the western. Business mattere. Vandaag: Taking the critical path. Finan cieel kijkje achter de schermen van de Olympische Spelen Minestrel of »l)e dawn, 6-deli- ge serie waarin de Ierse zange res Mary O'Hara haar favoriete liederen zingt op verschillende locaties met diverse gasten. Afl. 1 Weerbericht BBC 2 16.00 Nieuws en weerbericht. Aansl.: Samenvattingen Olym pische Winterspelen 16.50 Nieuws en weerbericht 16.53 Regionaal nieuws 17.00 Advice Shop 17.30 Notlceboard 17.35 Poldark 16-delige Engelse se rie naar de roman van Winston Grahamm. met Stuart Whit man, Robert Wagner, Rosema ry Forsyth. Afl. 14 18.30 Olympische Winterspelen 20.40 Barry Douglas 21.10 ffl Horizon, populair-weten- schappelijk programma. Van daag: Air control, documentai re over de overbelasting van Engelands luchtwegen 22.00 Red dwarf, 6-dellge komische science-fictlon-serie. Afl.1: The end. Een ruimteschip zweeft rond. Van de 169 passagiers is er 24 uur later nog slechts 1 over. 22.30 Moonlighting, Amerikaanse detective-serie met Bruce Wil lis, Cybill Shepherd. David Ad dison e.a. Addison krijgt te maken met de vader van Mad- die. Nu er een baby op komst is. wil hij weten hoe David de zaken gaat aanpakken. Addi son is echter niet zo zeker dat hij de vader is 23.15 Split screen: Afl.: Segregated schools, documentaire over Engelse onderwijsveranderin- gen en de gevolgen voor de raciale, religieuze en kulturele tegenstellingen 23.45 Newsnight. Actualiteiten 00.30 weerbericht 00.45 Reportage van de Olympische Winterspelen 01.10-01.40 Open University SKY CHANNEL 16.00 IS Fire» run 88. Met gary Da- vies. 16.30 S UK Despatch. Met Carolyn Marshall 17.00 The DJ Kat Show. Kinderpro gramma met Ivanhoe, Popeye 18.00 The Monkeee. Afl.: Monkees in de ring 18.30 I dream of Jeannie. Afl.: A se cretary is not a toy. Tony's le ven neemt een nieuw wending 18.57 The Uniroyal Weather Report 19.00 My Favourite Martian Afl.: Pay the man the 24 dollars. 19.30 Black Sheep Squadron. Afl.: Devil in the slot. 20.30 The Insiders Afl.: Gun Runners 21.27 The Uniroyal Weather Report 21.30 Mobil Motorsport News 22.05 Spanish Football 23.00 S Sky Trax From Hungary. Met The Thompson Twins, Matt Bianco, Siouxsie and the Banshees. 00.00 S The Nescafe UK Top 40 01.02-01.05 ^The Uniroyal Weather SUPER CHANNEL 16.00 Ninno Firetto Totally Live 17.00 Formula One. Met John Leslie 18.00 Super Sonic 19.00 Going for gold with Philips 19.25 The Goodyear Weather Fore cast 19.30 Wild South. Natuur-serie. Afl.: Nieuw Zeeland. 20.00 Foley Square. Advocaten-serie 20.30 It's Garry Shandling's Show. Komische serie Afl.: The Day Garry Moved In. 21.00 Barnaby Jones. Afl.: Dance With Death. 21.55 Ski report 22.00 Super Channel News. Met John Suchet 22.25 The Goodyear Weather Fore cast 22.30 Brazilian football with Toyota 23.30 Olympic Update *88 with Phi- lips 23.40 Wrestling 00.30 Super sonic 01.30-02.30 Formula One MTV EUROPE 00.00-24.00 S) Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt, Ray Cokes en Maiken Wexo. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Blame. Verder: concert-agen da (Gig guide), de Mega Mover en Record of the Day. 16.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladi um in New York. 17.00-17.15 3 From 1 at 5. 19.00-19.30 Remo te Control. 22.00-23.00 XPO. 00.00-00.30 Club MTV TV 5 16.05 Magazine culture 16.35 Au nord du 60óme 17.05 Dominique 17.30 Felix et ciboulette 17.45 Télófranais 18.00 Récréation 18.40 Des chiffre8 et des lettres 18.55 Flash Info 19.00 Nouveau Monde 19.30 Emission Speciale Calgary 20.00 Pourquoi Chanter 21.00 Empire 22.00 Journal Télèvisé 22.30 Magazine Science et Tecjno- logie 23.00-23.30 Au Nord du 60ème NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor doven TROS 15.30 Rosco's rad van avontuur 15.50 Alf op mel- mac. 16.15 Bassie en Adriaan en de verdwenen kroon Afl.7. 16.35 TROS Nieuwsshow. Met Astrid Joosten en Wim Bosboom. NOS 17.30 ttS-Journaal TROS 17.46 TROS Popformule vanuit de Es cape in Amsterdam met Martijn Krabbé. NEDERLAND2 NOS 07.00 Olympische Winter spelen. Samenvattingen van de afgelopen nacht en avond met Mart Smeets vanuit Calgary. Koos Postema zit in de studio (07.00 en 08.00 Journaal). Nieuws voor doven 17.00 Olym pische Winterspelen DUITSLAND 1 09.45 ZDF-Info Gesundheit 10.00 Tagesschau 10.23 ffl Die Super-Hits der Volksmusik. 12.00 Jugend in der Bütt 12.55 PereoverzichM3.00-13.15 en 15.20 Tagesschau 15.30 Sie - er - Es: Liebe international, reportage DUITSLAND 2 06.00-09.00 Guten morgen, Calgary. 13.15 Olympia am Mittag 13.45 Men- schen am Diech 15.55 Heute 15.58 Enid Blyton, serie. 16.30 Logo 16.55 Heute en Aus den Landern 17.10 Tele-lllustrierte 17.50 Calgary BBC 1 07.35 Edgar Kennedy 07.55 Weerbe richt 08.00 Breakfast Time 09.30 La- verne and Shirley 09.55 Nieuws en weerbericht 10.05 Open air (1) 11.05 Going tor gold 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven met Patricia Routledge 12.00 Open air (2) 13.00 Samenvattingen Olympische Win terspelen 13.55 Journaal 14.30 Neighbours, serie 14.50 Going for gold 15.15 Knots landing 16.00 Chil dren in need say 'thank you*. 16.25 The Clothes Show. 16.50 Children's SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Show 08.35 Front line 09.35 Sky Trax 13.05 Another World 14.00 Mobil Motoreports News 14.30 City Lights 15.00 Trans formers 15.30 Bailey's Bird SUPER CHANNEL 07.00 Supertime 08.00 Nino Firetto totally live 09.00 Sons and Daugh ters 09.25 Take six cooks 09.50 Streetwise 10.00 Better than New 10.30 Sporting chance 11.00 Super soul 11.30 Three of a Kind 12.00 In at the deep end 13.00 Going tor Gold with Philips 13.25 The Goodye ar Weather Forecast 13.30 Sons and Daughters 14.00 Barnaby Jones 14.55 The Goodyeat Weather Fore cast 15.00 Supertime. Tekenfilms en serie. 16.00 Nino Firetto Totally Live. 17.00 Formula One. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Op de eerste rang. 22.50 Bewogen grensgangers. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 Olympische Winterspelen '88. 04.02-07.00 AVRO: Gevarieerd. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 Tijdsein. 18.25 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 AVRO: Get back 20.02 Muziek met Meta. 22.02 Candlelight. 23.02-24.00 Droomgeheimen RADIO 4 18.02 Blazers magazine. 18.30 De Klassieken. 20.02 De VARA Matinee: Radio Fil harmonisch Orkest met Groot Omroepkoor. 22.00 Jazz-op-vier 23.00-24.00 Het zout in de pap RADIO 5 18.00 Nieuws. 18.10 VARA: Chips die je niet kunt eten - magazine. 18.20 PP.: RPF. 18.30 NOS: Voor blinden. 18.40 KZG: Zevende Dags Adventis ten. 18.55 Bond zonder naam. 19.00 NOS: Buitenlanders. 20.30 TELEAC: Portrettekenen les 3. 21.00 De Moestuin les 4. 21.30 Pronto les 14 (herh). 22.00 Rockschool II les 4 (herh). 22.30-22.45 Slapen kun je leren les 3. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine Omroep Rijnland: (Via FM-fre- quentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op maandag 19.00 Leiderdorp Lokaal 20.00-21.30 Turks programma. Verder als radio 1. Radio Rijnmond: 17.00- 19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.30 Lekenmoraal en filosofie. 19.10 Actueel. 19.33 BRT Combo. 20.03 Tropical. 21.03 Pronto (12). 21.30 Hafabra. 22.05 Parlando, lit. progr. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee BRT 2 18.00 Bistro Gérard. 19.10 Zig-Zag. 22.05 Maneuvers in het donker 23.30-02.00 Twee tot twee BRT 3 18.30 Gitaarmuziek. 19.00 Kroniek. 19.45 Componistentribune. 20.30 Philadelphia Orchestra. 22.15 Actualia. 22.30 Blues en jazz. 23.15 Kamermuziek MORGEN RADIO 1 teder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo-magazine. 08.20 NOS-OlympIsche Wlnterjour- naal. 08.30 KRO: Echo-magazine. 08.50 Postbus 900. 09.02 Ratel-vooraankondiging. 09.05 Met de KRO, met Anne. 10.05 Ratel. 11.02 KRO's Schone Kunsten. 12.56 NOS: Land- en tuinbouw. 13.05 KRO: Echo- magazine. 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto in? Avro aan! 09.03 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.03 Vrouw zijn. 11.30 Ik zou wel eens willen weten. 11.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 12.03 Lunchtime-magazine. 13.03 Tijdsein. 13.30 VPRO: De plantage 15.05 Ischa. 15.54 Vrije geluiden. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 Holland wordt wakker! 09.03 Wessel van Diepen. 11.03 Angelique. 12.03 VARA's Steen Beenshow. 14.03 Twee meter de lucht in. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 TROS: Een goede morgen met WD Kamerlid Loek Hermans. 09.00 Continu Klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 12.30 Nieuwe klassieke platen. 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke Top 10. 13.30 Belcantorium. 16UX) NCRV: Het kunstbedrijf RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Europa, waar moet dat heen?. 10.00 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 12.05 De verdieping. 12.45 Historici en religie. 13.10 Nederland en zijn buren. 13.30 NCRV- Leerspiegel 14.15 Europa, de mensen en hun we relddeel. 14.30 TELEAC: Follow through. 15.00 NOS: Schone wereld. 16.00 Op de rand van het recht. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine 12.00-13.00 Lunchuur Radio Rijn mond: 07.00 Ochtendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchprogram- ma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00- 17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met 1 wakker 08.20 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel 13.30 Tussendoor. 14.03 78 toeren tijd 15.03 Zo d'ouden zongen BRT 2 05.30 Sjapoo. 08.12 VZW hoop doet leven. 09.50 Plankenkoorts. 10.03 Broccoli. 11.55 Mediatips. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Toemaat. 13.15 Onvergetelijk. 13.45 Orgelrecital Ivan Gullinl. 14,00 De Gewapende man. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendvariaties 09.15 Matinee (1). 12.05 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.25 Namiddag bij BRT-3 15.30 Wel thuis.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9