nipt langs Zeemacht )nelste seizoenti jd voor Dennis Schouten Frieling en Hoogendoorn Nederlands kampioen onttroont Elting als nationaal jeugdkampioen Warmond niet verder dan winstdeling iPORTTRIBUNE £eidóc6ou/iant maandag is februari i9ss pagina n Sleutels maakt geen fout Guus de Vogel wint Nico van Egmond met r - UID-HOLLAND ZEKER VAN «AN S WOL-TROFEE 'Jiu 3. AMSTERDAM (ANP) - In de districtenrugbycompetitie Ua<?ht Zuid-Holland 't Gooi/Utrecht zondag een nederlaag w ev 13-15. Zuid-Holland is, met de wedstrijd tegen het U |ntloze Zuiden nog te spelen, nu zo goed als zeker van de an Swol-trofee 1988. Na een ruststand van 13-6 door toe fen van Johan Vermeulen en twee tries van Bakker aar tegenover Zuid-Holland slechts een geconverteerde iffer van Vos kon stellen bleef het team plotseling ste- n. Zuid-Holland met DIOK-speler Mark Michielsen als oduktiefste schopper maakte hiervan goed gebruik en 0n met 15-13. In de B-poule werd Noord-Holland kam ben °a derde achtereenvolgende monsterzege. De Exi- een team van in Nederland spelende buitenlanders, i%d vermorzeld met 78-8. Noord-Holland, gecoacht door 3,S voormalige bondscoach Dick Jansma, moet nu een pro ef itie/degradatiewedstrijd spelen tegen Zuid om weer toe- s< |aten te worden tot de A-poule. LEIDEN In de laatste ronde van de goalballcompetitie maakte De Sleutels geen fout, maar werd geen kampioen omdat de naaste concur rent Doing uit Zoetermeer slechts een punt liet liggen. Nadat Doing in de eerste wedstrijd over Zeeland 2 gewalst was, deed De Sleutels het zelfde met Amersfoort om op die manier nog kansen te behouden op het kampioenschap in de eerste klasse. Tegen Het Zuiden liet Doing twee pun ten liggen. Althans zo leek het tot 10 se conden voor het eind. De op dat mo ment geldende stand betekende een kampioenschap voor De Sleutels (op •doelsaldo), maar die hoop werd de grond ingeboord door een doelpunt in het fluitsignaal. Nadat De Sleutels tegen Zeeland 2 nog even alle energie er uit smeet en met 14-1 van de mat kwam, moest Cormeta de Leidenaars van dienst zijn om het kampioenschap als nog te behalen. Cormeta deed wat het kon, maar kon Doing niet tot fouten verleiden. Daardoor eindigde de Sleu tels als tweede op een punt achter Doing, maar wel met de minst gepas seerde verdediging van alle goalball- teams; iets waar met name midvoor Cees Smit zeer gelukkig mee was. LEIDEN De overwinning van Guus de Vo gel met Nico van Egmond in het herendubbel- toernooi van het Leidschendamse Sio gaf ge stalte aan de verbeterde betrekkingen tussen de badmintonner en zijn voormalige trainer. Op voordracht namelijk van De Vogel was Van Eg mond door het BC Leiden bestuur geschorst wegens wangedrag. Bij de return in de Vijf Meihal bleek echter dat Van Egmond schriftelijk zijn excuses had aangeboden aan de gastheren, maar dat hij daarvan het BC Leiden bestuur niet op de hoogte had ge bracht. De Vogel handelde op de enig juiste manier en bood Van Egmond (al spelend voor een andere vereniging) aan om samen een dubbel te vormen tij dens het Sio toernooi. Dat de vrede getekend was, bleek uit de overmacht waarmee het duo de tegen stand oprolde. Daarnaast leverde Sandra Kroon met Joke Tebeest een voortreffelijke prestatie. In het damesdubbel nam zij met Tebeest revanche voor de nederlaag in het enkelspel tegen Mariska Rozendaal. Rozendaal was met Peggy van Kuilenburg geen partij voor de herenigde Vlietwijksen. In de C klasse zette Anne ke Steenvoorden haar opgaande lijn voort door het damesenkel te winnen en beheersten de beide Vlietwijkers Patrick Kraan en Allan Mens het he- rentoernooi. Mens won de finale in het enkelspel van zijn clubgenoot en samen pakten zij de dubbel- titel. Bij de veteranen was Max van Balgooy (Wasse naar), met Paula de Nij, goed voor een tweede plaats in het gemengd dubbel. OXIDEN De heren van r°j iderdorp hielden zater- g in Op Dreef makke- 'w k de koppositie in de ni pte divisie vast. Met 1 me Marcel Huybens ong het Amsterdamse Ci)VU op de knieën (89- Ook de teams van Leiden en Lisse ji/amen tot winst. Leiden !b)n n pt van Zeemacht ia 1-80), terwijl Lisse ver- ssend ruim Beverwijk e< rsloeg (95-77). In de da fjes promotiedivisie was opnieuw winst voor het '9 itwijkse Grasshoppers, i tpppn T tegen MSV (84-71 hebben niet goed ge joeld". benadrukte opnieuw n,j iderdorp-coach Peter Pauli- Zoals zo vaak al dit sei- in wees hij op het feit dat iderdorp veel beter kan, l33jaar dat het resultaat doet nken dat er goed wordt ge- sketbald in Op Dreef. Tegen "jSVU was het echter ook aan publiek duidelijk dat Lei- rdorp ongeconcentreerd De al vroeg afge zongen voorsprong, werd el verder uitgebouwd en VU, dat verzwakt aan deze Itrijd begon, mocht aanha- De marge bij de rust (41- was gezien de competitie- d (ASVU staat daarin der- i,alleszins acceptabel, gezien vertoonde spel was het be amend te noemen. „Het is, k ik, een typisch Neder- idse mentaliteit dat we ge- ï^en nemen met een kleine 'inning, terwijl met wat inspanning er veel meer jralt te halen vertelt Pau- enigszins teleurgesteld. i ieder geval gold dat zater- voor mijn spelersgroep, de tweede helft alleen aar voor een gunstig resul- heeft gespeeld, in plaats n voor een zo groot mogelij- Overwinning"- Leiderdorp het de tweede helft inder- ad afhangen van Marcel spybens die met 35 punten de overwinning van zijn ploeg veilig stelde. ASVU mocht daarom eervol afsluiten op 89- 82. De heren van Luba Leiden waren zaterdag, evenals Lei derdorp, niet vooruit te bran den. In het duel met het Hel- derse Zeemacht werd er een ruststand genoteerd van 29-37. Leiden stuntelde, maar zag Zeemacht nauwelijks profite ren. Ook na de pauze was het in eerste instantie Zeemacht dat het initiatief nam. Geluk kig voor Leiden werden Erik- Paul van Weeren (19) en Ben de Jong (21) nog net op tijd wakker. Via 69-69 en 79-74 sloot Leiden uiterst gelukkig af op 84-80. Lisse speelde zaterdag voor ei gen publiek tegen Racing Be verwijk. Een duel dat met het oog op de toekomstige degra datie uiterst belangrijk was. Lisse stond voor zaterdag 4 punten achter op Beverwijk. De formatie van Coach Frans Broekhof verkleinde die mar ge tot 2, door een zeer goede wedstrijd te spelen. Eindstand 95-77. Broekhof: „Dit is lek ker. Volgende week tegen Lei den gaan we dit, hoop ik, her halen. Als we onze vorm van zaterdag vast künnen houden, dan zie ik dat zeker gebeu ren". Voor Lisse waren Jurgen Goudzwaard en Ferry Huur man het meest productief (18). In de heren promotiedivisie verloor BVO uiterst ongeluk kig in en van Eindhoven. In een sterk verdedigende wed strijd besliste Tom Lockhart met een 'tip in' in de laatste seconde de wedstrijd in het voordeel van de Eindhovena- ren. Eindstand 61-60. In de damespromotiedivisie liet Grasshoppers weinig heel van het Noordwijkse MSV. Het krachtsverschil was *te groot om de spanning in de wedstrijd te kunnen houden. MSV dat duidelijk onder de indruk was van de fysieke kracht van de tegenstander, werd direct op een achterstand gezet en zag de wedstrijd al met de rust beslist (38-25). De tweede helft gaf hetzelfde beeld. MSV mocht uiteindelijk nog wel iets terug doen, maar dat was meer het gevolg van de verslapping bij Grasshop pers. Coach Han Wallaart was dan ook niet tevreden. „MSV moeten we eigenlijk met 40 punten pakken. Dat het er uit eindelijk slechts 14 worden, geeft aan dat we slecht hebben gespeeld". Eindstand 84-70. Scores Grasshoppers: Maija Schaap 20; Anja AAndewiel 18; Annelies Schaap 16; Petra van der Oever 9; Marja van Duyn 7; Ada Hoek 6; Marja van Dijk 6; Yvonne Plug 2. In de dames promotiedivisie zorgde de ploeg van Lisse voor de absolute verrassing. Hek- kesluiter Green Eagles veegde met Lisse in Maassluis de vloer aan (84-53). Met de rust was het 38-25 en dat doet ver moeden dat Lisse nooit in de wedstrijd is geweest. Volgens coach Martin Feitsma was dat ook zo. „Het leek nergens op, en als ook de scheidsrechters ons beginnen weg te fluiten, lukt er op zo'n avond natuur lijk niets meer. Lisse komt door dit verlies nog niet echt in de problemen. De ploeg moet dan zaterdag wel zien te winnen van Racing Amster dam. Bij verlies komt de de gradatie voor Lisse, dat dan nog 2 punten voorsprong houdt op Amsterdam, wel zeer nabij. De heren van MSV haalden zaterdag hun revanche op Zoebas. De heenwedstrijd in Zoetermeer ging door een vol gens de Noordwijkers dubieu ze score met 1 punt verloren. MSV was er daarom zeer op gebrand Zoebas met gelijke munt terug te betalen. De ma nier waarop dat ging, was evenwel nauwlijks dubieus te noemen. MSV speelde een knap aanvalsspelletje, dat in veel gevallen William de Haas (26) als eindstation kende. Voor Zoebas was Fillipan (42) niet af te stoppen. MSV wist echter ook dat Fillipan nauwe lijks verdedigt en de Noord wijkers profiteerden daar slim van. Eindstand MSV-Zoebas 84-80. Een van de weinige leuke momenten uit de wedstrijd tussen Leiderdorp en ASVU. Jeroen van Veer gaat voor de dunk. Hij scoorde in totaal 10 punten voor Leiderdorp. FOTO: ANDRE VAN HAASTEREN tflMMEL/LEIDEN Siemerink is gisteren -ilaagd in zijn zevende 'ajiging om een nationale J ihistitel bij de jeugd te roveren. In een hoog- t lande partij werd club foot Jacco Eltingh in tee sets verslagen. Min- r verging het Erik Bak- ir, die al in de eerste door Martijn Ma- f dans met 6-3, 6-1 werd ^geschakeld. Het succes jn de Rijnsburgse fami- t Siemerink werd com tet gemaakt met je j bbele winst van Mirjam jlètink. Door har.r re- in de kwalificatie en met 14 jaar mag zij jlgend weekeinde in het ofdtoernooi uitkomen. hj ider setverlies bereikte de tweede geplaatste Jan fmerink gisteren de finale de strijd om de nationale loor-jeugdtitels tot en met aar in het Gelderse Bem- Geconcentreerd spe- t d, steunend op een sterke jste service, werden ach- i eenvolgens Peter Fenenga 6-1), Coen Claasse (6-1, Jan Siemerink. 6-1) en Niklos Markovits (6- 2, 6-1) verslagen. In de halve finale wachtte op papier een fikse klus, Remco Heethuis. Aan een break in de eerste set had Siemerink voldoende om deze met 6-3 binnen te slepen. In de tweede set werd de eerste break op ser vice Heethuis door de umpi re teniet gedaan. Een glaszui- ver punt werd tot een let omgebogen. In de volgende game moest Siemerink vier gamepoints tegen overwin nen om naar winst door te drukken tot 6-3. Met supe rieure passings werden de voorlaatste en laatste servi cegames van Heethuis gebro ken. Unicum-teamgenoot Jacco Eltingh verloor tot aan de fi nale eveneens geen set. Al kostte het wel menig zweet druppel. De als eerste ge plaatste Eltingh klopte Pas cal Hos (6-2, 6-2), Eric Baan (6-3, 6-4) en Huub Troost (6- 1, 6-2). In de halve finale moest tot het uiterste worden gegaan tegen Fernon Wibier. In de eerste set geen breaks tot 6-6. Op het derde setpoint werd de tiebreak met 8-6 ge wonnen, waarbij Wibier een duidelijke „uitbal" opving in plaatst van op de call van de scheidsrechter te wachten. In de tweede set kreeg Eltingh een break naar 0-3 achter die op 1-3 werd teruggepakt. Op 6-6 opnieuw een tiebreak, ditmaal een degelijke 7-3 en set- en partijwinst. In de finale verloor Eltingh direct zijn opslag. Dit heeft hem de gehele eerste set ach tervolgd, want Siemerink sloeg een uitstekende eerste service en combineerde dat met knap volleerwerk. De eerste set werd door Sieme rink dan ook met 6-4 bin nengehaald. In de tweede set werd de servicereturn van Siemerink steeds beter. El tingh kreeg meer moeite zijn opslag te behouden. Op 4-4 volgde de break en met de solide opslag van Siemerink op komst was het verlies on afwendbaar. Met een ace be sloot Jan de set en de partij. De eerste nationale jeugdtitel tot en met 18 jaar was bin nen. Het was ook een revan che op clubgenoot Eltingh, die in de zomer '87 zes matchpoints tegen overleef de, om vervolgens Siemerink te kloppen. PETER KLEIN 1IDEN Dennis louten (LZ) heeft zich terdag tijdens de kring wedstrijden weer eens de schijnwerpers ge- ommen. Op de 100 en school behaalde hij de wet voor de komende oerkampioenschappen. 1.18.4 op de 100 m 'ooi was nij zelfs de piste van Nederland in leeftijdsklasse. Op de dubbele afstand deed hij de klokken stilstaan op 2.52.4. LZ'er Antoin van Weerde be haalde, in een overigens mati ge tijd van 1.07.3 op de 100 school ook de limiet bij de heren. Het leverde voor de twee iongens tevens een gou den plak op bij de totaaltijd. Het matige resultaat van Van Weerde is waarschijnlijk te wijten aan de voorbereiding en de instelling op deze wed strijd. Van Weerde had er al een flinke training opzitten, voordat hij aan de start in Nieuwerkerk aan de IJssel verscheen en het was voor hem niet meer dan een wed strijd om „in het ritme" te blij ven voor de komende Winter kampioenschappen die over twee weken gehouden worden in Emmen. Voor De Zijl was het Maaike Parrel die het beste resultaat behaalde. Zij tikte op de 100 vrij in 1.01.5 aan, snel genoeg voor deelname aan de zomer - kampioenschappen. Dit opge teld bij haar 50 en 200m tijd (29.2 en 2.17.8) leverde haar een gouden plak op. Bij de jongens onder de 10 be haalde Remco Singeling een' zilveren plak op de 50 en 100 m school. Bij de meisjes in de zelfde leeftijdscategorie wer den door LZ-zwemsters twee medailles veroverd. Natasja Sierag eindigde op de 50 en 100 vrij als eerste en Anne de Haas werd derde. Bij de meis jes onder de 12 behaalden Bi- anca Hoeks en Bianca Singe ling op deze afstanden een gouden en zilveren plak. Hoeks zwom achtereenvolgens 31.5 en 1.10.1 en Singeling liet er weinig verschil tussen ko men: 32.1 en 1.10.2. Bij de afstanden onder de 16 werden door de twee Leidse verenigingen de eerste en der de plaats bezet. Pauline Stastra (LZ) was het die goud vero verde en Ingrid van Veen brons. Overigens was het voor Van Veen een zeer matig re sultaat, zij zwom al haar af standen ruim boven haar beste tijden. Dit in tegenstelling tot clubgenoot Robert Janssen; hij verbeterde op alle drie de af standen zijn tijden en deed de klokken op de 50, 100 en 200 school stilstaan op achtereen volgens 35.4, 1.15.0 en 2.42.1. Het leverde hem een bronzen plak op. De laatste medaille ging naar Geralda Boekweit (LZ); zij eindigde als derde bij de dames. NATIONALE TITELSTRIJD SQUASH AMSTERDAM Hans Frieling en Babette Hoog endoorn mogen zich voor een jaar Nederlands squa- shkampioen noemen. Frieling en Hoogendoorn bleken tijdens de dit weekeinde in Amsterdam gehouden nationale titel strijd duidelijk de sterk- sten. De squashers uit de Leidse regio presteerden eveneens uitstekend. De grote favoriet, Hans Frie ling, ontmoette in de finale Raymond Scheffer. Frieling had weinig problemen met zijn tegenstander en won de eerste twee games met 9-6 en 9-1. De derde was spannender, tot het vierde punt gingen de beide heren gelijk op, waarna Frieling uitliep, de wedstrijd in zijn voordeel besliste en van blijdschap door de knieën zak te. Deze aktie was enigszins overdreven want zo spannend was de wedstrijd nou ook weer niet en het publiek was zeker niet aan zijn trekken geko men. Michael Vertogen uit Al phen aan den Rijn drong door tot de halve finale in de heren A waar hij op Frieling stuitte. Michael won de eerste game, bood de tweede veel tegen stand en hield de bal goed in het spel, maar kreeg tenslotte last van „zware benen" en moest de partij verloren ge ven. In de strijd om de derde en vierde plaats tegen de kam pioen van vorig jaar, Erik van de Pluym, kampte Vertogen met hetzelfde probleem, won nog wel de derde game, maar door het tijdrekken van Van de Pluym na een valpartij in de vierde game moest de door een virus geplaagde Vertogen ook deze wedstrijd laten schie ten en eindigde tenslotte op de vierde plaats. De trainer van de LSRC, Marco Cune, kwam verder dan verwacht. Officieel als negende geplaatst, versloeg hij zijn broer Ronald en kon zo strijden om de vijfde en zesde plaats tegen Erik Smit. Marco kon niet meer dan een game winnen en werd uiteindelijk zesde. Bij de dames A was Babette Hoogendoorn favoriet en ook zij had weinig moeite om de fi nale te bereiken. Moeiteloos won zij in de halve finale van Marietta Peters en de 3-0 overwinning tegen Marjolein Houtsma in de finale was ook geen verrassing. Dominique Fleur uit het eredivisieteam van Warmond won in de fina le van de verliezersronde van Ivon Jacobs en bereikte de ne gende plaats. Teamgenotes Liz Weare en Ester Lieben wer den respektievelijk elfde en zestiende. Er was geen inbreng uit de re gio bij de heren B die werd ge wonnen door Tony Carter. Carter veegde Arjan Janssen in de finale met 3-0 van de baan. Anders was het bij de dames B waar Marjolein Ver togen uit Alphen verraste door als derde te eindigen. De eer ste plaats was voor Ans Regout die met 3-1 won van Daphne Albada. Bij de heren C kwam de enige deelnemer uit de re gio, Luyke Tjebbes, niet ver der dan een achtste plaats. Tjebbes struikelde in de twee de ronde over Peter Paul Scheerder. Scheerder versloeg in de finale Martin Monfils met 3-1 en werd winnaar in de C-categorie. De dames van het Alphense competitieteam had den zich in de C ingeschreven en presteerden redelijk. Vi- vienne Aalders werd vijfde en Angelique Koomen zevende. Jana van Duyn van de LSRC moest noodgedwongen in deze klasse deelnemen omdat de dames veteranen niet door ging. Toch wist zij nog een dertiende plaats te bereiken. De eerste plaats was voor Titia Cool die weinig moeite had met Aniek Rootsaert: 3-0. De heren veteranen had wel ge noeg deelnemers en werd ge wonnen door Peer Jacobs. Lei- denaar Kees van Duyn werd twaalfde. De grote afwezigen uit de regio op dit geslaagde kampioenschap waren de da mes van LSRC1 die het zeker ver hadden kunnen schoppen gezien de niet zo sterke bezet ting van de dames B en C. KARIN SWIERS LEIDEN Heren 1 van Warmond kwam in de squashcompetitie niet ver der dan een winstdeling tegen Alphen 1. Dames 1 verraste door te winnen van HSRC 2. De heren van de LSRC werden weggevaagd door WW 2 terwijl de dames op hun beurt ASRC 6 met een dikke nederlaag naar huis stuurden. De heren van Warmond speel den thuis gelijk tegen Alphen 1. De nummer vier, Luyke Tjebbes, verloor nipt van Al- phenaar Koomen met 3-2. Ca- rel de Bruin maakte de stand weer gelijk door 3-0 winst te gen Verwey. Warmonder Pe ter Buitendijk startte al gebles seerd tegen Peter Paul Scheer der, kwam tot 2-2 maar moest helaas in de vijfde game bij 4-4 opgeven en de partij wegge ven. Buitendijk staat minstens een maand buitenspel. De nummer een van Warmond, Brian Witherden, won gemak kelijk van Ramon van Castrop en zorgde voor de winstdeling. Dit puntenverlies levert echter koppositie van de warmondse heren. LSRC 1 speelde tegen koploper WW 2 uit Den Haag. LSRC 1 verloor dik (4-0) en alleen de nummer 1 Wico Heemskerk kon een game in de wacht slepen tegen Gerald Sherrin. De erediviedames van War mond presteerden beter dan verwacht tegen HSRC 2. War- monds nummer twee, Liz Waere, verloor met 3-0, maar teamgenotes Nolly Bennink, Ester Lieben en Dominique Fleur maakten deze misser goed door allemaal met 3-0 te winnen: 3-1. Dames 2 speelde tegen medeconcurrent Leyens 2. Dankzij de winst van Patty Pollard en Jaqueline Kiebert werd het een winstdeling voor Warmond en dit ene puntje was genoeg om het kampioen schap veilig te stellen in de derde divisie. LSRC 1 speelde thuis tegen ASRC 6 en won met 3-1. Alleen Jana van Duyn verloor met 3-2 van Hi lary Jessup. Claire Freling, Karin Swiers en Kitty Klaas- sen pakten de winst met 3-0 en verzekerden zich van het kampioenschap in de tweede divisie.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17