Mecir houdt rekening met reisschema Edberg Druppers nadert oude vorm Seoul nog ver weg voor Nijboer Judotitel Liesbeth Beelq vooral zakeli/li interessant SPORTTRIBUIME fieidóe Commit Reunited is weer helemaal terug ZWEEDSE TENNISSER WEER WINNAAR IN ROTTERDAM Oli jslager en Vader stellen records scherper MAANDAG 15 FEBRUARI 1988 PAGING HILVERSUM Bob de Bruin kocht vorig jaar in Amerika de hengst Reunited. Het paard bleek al snel een uitstekende versterking voor de Neder landse drafsport. In korte tijd won Reunited een halve ton en had ook successen bij koer sen in Belgie en Frankrijk. Aan de reeks prestaties kwam plotseling een eind, omdat het paard een operatie moest on dergaan. Gistermiddag maakte Reunited een heroptreden op de Hilversumse baan. In han den van trainer en rijder Ar nold Mollema deed het paard weer direct van zich spreken en won het internationale hoofdnummer over de mijl in de goede kilometertijd van 1.15.8 voor Zozo Ne vele en Worthy Boy Laren. Koerstips De draverijen op de banen van Hilversum, Nootdorp en Wol- vega vragen de komende da gen de aandacht. Onze tips lui den: Hilversum morgen 18.00 uur. Ie koers: Captain M. Carlito Dutch, Bovenpad Helm (7-10-9). 2e koers: Crown Jewel, Bella Unjo, Captain Eden (5-7-9). 3e koers: Balder. Bugs Bunny, Zus van Ysvink (10-2-9). 4e koers: Ashley Siro, Amice, Arie Meerswal (7-2-6). 5e koers: Bosvink T. Zora uit Haule, Zustara D (1-2-4). 6e koers: Zeus van Echten, Zelma del Sol. Yackie Brogan (3-9-8). 7e koers: AJex wielinga, Zorro Hel ium, Ylona Princess (8-7-10). 8e koers: Anne Neyenrode, Yerry Doffer, Zodiaque Marke (2-7-8). '9e koers: Yorky, Zombi Vitesse. Zozo Oldeson (9-8-10). 10e koers: Woensdag. Way tot Fortu- na en Ygor Peterhof (4-5-2). 1 le koers: Wervelwind C, Zarpa, Yersin (5-7-3). Nootdorp woensdag 14.30 uur. le koers: Ceres Yoly. Ciska H, Ciska Crown (7-1-9) 2e koers: Carlina d'Almere, Cerise. Beatrijs (1-3-8). 3e koers: Attack, Baily Dean, Benve- nida (4-9-3) 4e koers: Barbara de Noot, Albert Ca- tharina. Ann David (4-3-6). 5e koers: Zelesie Jacky, Wanja O, Zeno Oostland (3-1-9). 6e koers: Yfred Star, Yonkers. Amy David (8-2-1). 7e koers: Yckxs di Robles, Yuca Eberhof, Yorki Helvetia (7-9-4). 8e koers: Zmanza Princess. Uncle Tom en Appie Buitenzorg (8-6-5). 9e koers: Ajax Buitenzorg, Zamba Buitenzorg, Zeb David (5-3-2). 10e koers: Vriend. Ypco Oostland, Waz Warber (6-3-2). 1 le koers: Berend K, Angel Volente, Zico Marco (2-1-4). Wolvega donderdag 18.30 uur. le koers: Bontrio. Bastia W. Chenk Hanover (6-7-3). 2e koers: Chamonie T, Brette Hano ver. Beta Belwin (3-5-2). 3e koers: Crebas Bas, Quiet Romance. Alysses V (7-4-1). 4e koers: Aras de la Vesta, Armanda Laine. Zorro Helium (3-5-8). 5e koers: Amy Victory, Zosma Coro- sa. Wanda G (2-6-4). 6e koers: Yvet Zuydhoeve, Amerly- on. Zep Star Last (4-5-3). 7e koers: Aristocat, Zimpulse S, Ylbo- de Spirit (6-8-7). 8e koers: Yvette W. Wiske Toogwijk, Ylva Teb (3-6-8). Niesten heeft langste adem AMSTERDAM Niet alle mara thons hebben deze winter een voorspelbaar slot. De schaatswed strijd over honderd ronden in Amsterdam was zaterdag zo'n uit zondering op de regel dat mannen als Van Kempen, Kramer en Kromkamp op het kunstijs nau welijks te verslaan zijn. In de fi nale bleek Jos Niesten de meeste reserves te hebben. Zijn overwin ning deed denken aan die bij de Nederlandse titelstrijd in Deven ter van vorige maand. De 42-jari- ge Noordhollander reed achttien ronden op kop en finishte met honderd meter voorsprong op Ca- zemier en Ruitenberg. Van der Poel wint Ster van Bessèges BESSEGES Het veldrijden heeft Adri van der Poel in de juiste vorm voor het nog prille wegseizoen gebracht. De zil veren-medaillewinnaar van het wereldkampioenschap cy cle-cross boekte gisteren in Zuid-Frankrijk de eindover winning in de Ster van Bessè ges. Van der Poel, de aas van Jan Gisbers voor het klassieke voorseizoen, ondernam in de derde en laatste etappe van de Ster de juiste actie voor de eindzege. Simon won de rit, Van der Poel wist zich even wel winnaar van eindklasse ment. Freuler. weer in dienst van Peter Post, won zaterdag de tweede etappe. Miljoenen contract voor Ben Johnson GENUA Het wereld kampioenschap en we reldrecord (9,83) op de 100 meter hardlopen heeft Ben Johnson na de titelstrijd in Rome al veel geld opgeleverd. Maar het afgelopen weekeinde kon de 26-ja- rige Canadees in Genua echt „oogsten". In de Italiaanse havenstad te kende Johnson een vijf jarig contract met de Ita liaanse sportartikelen fabrikant „Diadora". Het levert de sprinter ruim 4.5 miljoen gulden op. Navratilova boekt eerste seizoenzege DALLAS Martina Navra tilova heeft gisteren haar eerste toernooizege van het seizoen behaald. In de finale van het toernooi van Dallas versloeg de Amerikaanse haar landgenote Pam Shri- ver met 6-0, 6-3. Navratilova won het toernooi in de Texaanse hoofdstad, dat was gedoteerd met 250.000 dollar (450.000 gulden), voor de achtste keer. Van de 38 maal dat de voormalige nummer een van de wereldranglijst tegen Shriver speelde, won zij 35 maal. Zwemrecord Ron Dekker BONN Ron Dekker heeft op de slotdag van de interna tionale korte-baanwedstrijden het Nederlands record op de 50 meter schoolslag verbeterd en gebracht op 27,86 seconden. De zwemmer uit Deventer was 0,01 seconde sneller dan in december. Op de 100 meter haalde Dekker zijn eigen top tijd net niet. Hij werd derde achter Davis en Moorhouse. Mildred en Marianne Muis haalden ook ieder een natio naal record. Mildred op de 200 meter wisselslag (2.13,56) en Marianne op de 400 meter wis selslag (4.42,82). ROTTERDAM Na een langdurige eerste set begon Stefan Edberg 'm gistermid dag tijdens de finale van het ABN-toernooi in Ahoy' be hoorlijk te knijpen. Hij had weliswaar na éen uur en der tien minuten via een tie-bre ak gewonnen van Miloslav Mecir (7-6), maar op Schiphol draaiden de motoren van zijn vliegtuig bij wijze van spre ken al warm. Mede dank zij een zwakke tweede set van opponent Mecir (6-2) was Ed berg toch nog ruim op tijd voor zijn vlucht. Nagenietend van de tweede opeenvolgen de zege in Rotterdam vloog de 22-jarige Zweed naar zijn volgende toernooi: in Memp his. „Dit was mijn beste partij van dit jaar", vond Edberg, die zaterdag in de halve fina le Michiel Schapers had ge klopt (6-3, 6-3). In de haast liet de Zweed na afloop van de finale-partij zijn door Prins Bernhard uit gereikte trofee in de inter view-ruimte liggen. Het an dere deel van zijn prijs, 65.000 Amerikaanse dollars, zal keurig worden overge maakt op zijn bankrekening. Een rekening overigens waarop in de loop der jaren al ruim drieënhalf miljoen dollar aan prijzengeld werd verzameld. Bijna de helft daarvan verdiende de in Vastervik geboren tennisser in 1987, tot nu toe onmisken baar zijn topjaar. De in Lon den wonende Edberg, vaste dubbelpartner van Anders Jarryd, won vorig jaar het enkelspel bij de Open Au stralische kampioenschappen door Pat Cash te verslaan en zowel op Wimbledon als op Flushing Meadow bereikte Edberg de halve finale. Hij klom daardoor drie plaatsen op de wereldranglijst, waar hij nu met een respectabele achterstand op Ivan Lendl de tweede positie inneemt. „Als ik verkeer in de vorm van vandaag, moet het mogelijk zijn om ook Lendl een keer te kloppen", aldus de in Rot terdam als eerste geplaatste Edberg. Nooit gezien Op weg naar de eindstrijd in Ahoy' had Edberg eerst twee landgenoten (Waern en Gus- tafsson) bestreden alvorens hij afrekende met de Tsje- choslowaak Srejber en met Michiel Schapers. De Rotter dammer, die door ziin presta ties in „eigen huis' is opge- klomen naar de mondiale top-dertig, ging zaterdag met tweemaal 6-3 ten onder. „Ik zag hem dingen doen die ik nog nooit van iemand had gezien", sprak Schapers na zijn confrontatie met Edberg. „Hij speelde gewoon beter dan ik", voegde Miloslav Me cir daar gisteren met een zuur gezicht aan toe. Mecir, zesde van de wereld, stond in de finale weer bijna twee uur lang vastgeplakt aan de ach terlijn. Hij droeg er daarmee toe bij dat de ruim 8000 kij kers in het Rotterdamse slechts met wat klapjes op het voorhoofd. Ook tóen hij een setpoint bij de marge van 5-3 niet verzilverde en toen hij in de tie-break geen enke le keer op voorsprong kwam. Toezegging Stefan Edberg met in zijn hand de trofee, die hij later in de haast zou laten liggen in Ahoy'. foto: anp sportpaleis een slechts zelden boeiende finale te zien kre gen. De 23-jarige Slowaak speelt nou eenmaal zoals hij is: saai. In de halve eindstrijd had „the Cat" nog in drie sets af gerekend met Edbergs land genoot Jonas B. Svensson, maar Mecir was gisteren compleet van slag af. Svens son had eerder overigens ve teraan Connors uit de strijd gewerkt, waarop de verliezer uit nijd een lamp in zijn kleedkamer kapot sloeg. De als altijd doodkalme Mecir uitte zijn woede gisteren Mecir, in januari vader ge worden van een zoon, gaf in de tweede set kennelijk al uitwerking aan zijn voorne men het dit jaar „wat rusti ger aan" te doen. Hij leek zo nu en dan zelfs mee te wer ken aan het rappe resultaat van Stefan Edberg, zich mis schien het reisschema van de Zweed realiserend. „Ik had problemen met mijn opslag", versloeg Mecir zijn neder laag. Toen hij dat vertelde werd de vriendelijke Zweed al vliegensvlug naar Schiphol vervoerd. Edberg liet een vage toezeg ging achter dat hij volgend jaar best weer in Ahoy wil verschijnen. Toernooidirec teur Wim Buitendijk, die rondloopt met vage plannen om een grasbaan-toernooi te organiseren, weet echter uit ervaring hoe hij dergelijke uitspraken moet interprete ren. „Er zal de komende maanden weer flink met spe lers moeten worden onder handeld", aldus Buitendijk. Hij hoopt volgend jaar (pre cies tijdens de krokusvakan tie) ook tennis-komiek Con nors weer te contracteren. Ondanks de schade in de kleedkamer. ROB LANGEVELD EINDELIJK CONCURRENTIE VOOR ELLY VAN HULST Els Vader gaat in Gent als eerste over de finish van de 60 meter. GENT Rob Druppers lijkt klaar voor de prolon gatie van zijn Europese in- doortitel op de 800 meter. De Utrechter liep gisteren in de Expohal in Gent, waar België ziin eerste in- doorbaan heeft gekregen, zijn vijfde wedstrijd in een tijdsbestek van veertien dagen. Druppers verkeert weer in de vorm die hem in augustus 1983 bij het de wereld kampioenschappen in Helsinki de zilveren medaille opleverde. In België kwam hij uit op de 1500 meter, en die leverde to taal geen problemen voor hem op. Op het voorlaatste rechte stuk probeerde de Engelsman Sharpe nog wel een aanval, maar toen de Nederlander even versnelde viel de Brit te rug. Druppers won in 3.45,17. Komende week neemt hij rust, waarna hij bij de nationale ti telstrijd indoor in Den Haag een aanval waagt op het Euro pese record op de 1000 meter. De ontmoeting, die werd ge wonnen door Engeland (215 punten) voor Nederland (145) en Belgi, toonde tevens dat er op de middenafstand eindelijk wat concurrentie komt voor Elly van Hulst. In Gent mani festeerden zich Yvonne van der Kolk, die met 2.04,6 voor de tweede maal in veertien da gen haar nationale jeugdre- cord op de 800 meter verbeter de, en Christien Toonstra. Van der Kolk versloeg zelfs Van Hulst, die zaterdagavond laat alsnog was opgeroepen om de geblesseerde Desiree de Leeuw te vervangen. Van Hulst, die van de KNAU geen startvergunning had ge kregen voor een veldloop in Milaan, had zaterdag drie keer hard getraind maar zegde des ondanks toe. Zij tilde niet zwaar aan de nederlaag die zij tegen de als vierde eindigende Van der Kolk leed. „Ik kon van deze wedstrijd niets ver wachten. Voor een race train je een dag tevoren natuurlijk nooit zoals ik zaterdag had ge daan. Ik wilde de ploeg echter niet in de steek laten". De Rotterdamse hield aan Gent nog wel een pijnlijke blessure over. In het gedrang kreeg zij een spike-punt door de voet. Tot haar geluk be hoefde de wond niet gehecht te worden. „Dat zou ver schrikkelijk zijn geweest, want daar had ik dan komend LIEVIN Els Vader en Marjan Olijslager heb ben bij indoorwedstrij- den in Lievin Neder landse records verbe terd. Vader won de 200 meter in 23,34 seconden en was daar mee 0,2 seconde sneller dan op 1 februari van het vorige jaar in Stuttgart. Marjan Olijslager, die in de finale met 8,05 tweede werd achter Elloy, kwam in de serie al na 8,00 seconden over de eindstreep. Dat was even eens een verbetering van haar nationale record, dat sinds 21 februari 1987 op 8,03 stond. Olijslager liep die tijd destijds bij het Europees kampioenschap, dat ook in Lievin werd afgewerkt. weekeinde ongetwijfeld bij de nationale kampioenschappen nog last van gehad". Christien Toonstra, die op 5 februari in Sindelfingen op de mijl al indruk had gemaakt, won in Gent in een gedurfd en overtuigend gelopen race de 1500 meter in 4.13.79. Met die tijd kwalificeerde de atlete van ADA zich voor het toer nooi om de Europese indoor kampioenschappen, dat 5 en 6 maart in Budapest wordt ge houden. Mark van Rooy „rook" in Gent aan de afvaardiging naar de Europese indoorstrijd. De kleine Amsterdammer, voor het eerst in actie op een over dekte baan, werd op de 3000 meter derde in 8.00,46. Met die tijd bleef hij minder dan een halve seconde verwijderd van de limiet voor uitzending naar de Hongaarse hoofdstad, die door de atletiekunie op acht minuten is gesteld. Michelle Martinot pakte haar jeugdrecord op de 200 meter terug door in Gent 24,12 te lo pen. Zaterdagavond was de ju- niore haar record (25,04) kwijt geraakt aan Annique Goude- mond, die bij de nationale ti telstrijd voor B-jeugd tot 24,99 was gekomen. Een dag later nam Martinot, die door het verhogen van de seniorleeftijd twaalf maanden langer juniore is. al revanche" WENEN Christine Wachtel heeft voor de ttoeede keer in drie dagen het wereldrecord indoor op de 800 meter verbe terd. Tijds de drie-landen- wedstrijd Oostenrijk-Oost- Duitsland-Joegoslavië in Wenen liep de Oostduitse atlete de afstand in 1 mi nuut 56,40 seconden, 1,24 seconden onder haar ei gen record, dat zij woens dag in Turijn had gelopen. Verspringster Heike Drechsler voegde vijf centimeter toe aan haar zaalrecord verspringen. Zij kwam uit op 7 meter 37 centimeter. Ronald Weigel werd in Wenen de snelste wandelaar van de wereld op de vijf kilometer. Weigel ge bruikte in de Weense zaal 18 minuten 11,41 seconden, 16,38 seconden minder dan Mikhail Tsjennikov uit de Sovjetunie in 1987. In East Rutherford had de Roemeense Doina Melinte za terdagavond al het wereldre cord op de mijl gebracht op 4 minuten en 18,86 seconden. Het oude record stond sinds 19 februari 1982 op naam van de Amerikaanse Mary Decker, die haar prestatie in San Diego verwezenlijkte. Voorts zorgde de Amerikaan Tim Lewis op het zelden gelo pen onderdeel 1500 meter snelwandelen met 5.13,53 voor een nieuwe beste wereldpres tatie. Die stond al op zijn naam sinds de wedstrijden in even eens East Rutherford van vo rig jaar, toen Lewis na 5.17,17 bij de finish arriveerde. De rentree van de Brit Sebas tian Coe werd een mislukking. Coe, die sinds mei vorig jaar niet meer in wedstrijden was uitgekomen wegens een achil lespeesblessure, staakte twee ronden voor het einde de strijd. Coe was toen net gedub beld door de Amerikaan Brian Abshire, die in het nieuwe na tionale record van 7.41,57 zou eindigen. Het wereldrecord is in handen van de Belg Emiel Puttemans, die ooit 7.39,2 liep. Coe doet vrijdag in Los Ange les opnieuw een poging het verloren terrein te herwinnen. „Ik ben niet uit vorm", aldus de teleurgestelde Brit. „Daar gaat het niet om. Het is meer dat ik wedstrijdritme mis. Maar ik moet toch ergens weer beginnen". De marathon van Tokio had gisteren een zeldzaam span nende ontknoping. Met nog slechts een kilometer te lopen gingen vier atleten schouder aan schouder op de finish af. Van dit kwartet bleek de Etio- piër Abebe Mekonnen nog de meeste krachten over te heb ben voor de eindsprint. De 24- jarige Mekonnen, die twee jaar geleden de marathon van Rot terdam won in 2.09.08, maakte een tijd van 2.08.33. Dat is zes seconden onder zijn persoonlij ke record. De Tanzaniaan Ikangaa kwam negen secon den te kort op Mekonnen (2.08.42). Even later volgden de Oostduitser Jörg Peter (2.08.47) en de Australiër Ro bert de Castella (2.08.49), die zijn achttiende marathon liep (acht keer werd hij eerste). Gerprd Nijboer kwam in de straten van Tokio als twaalfde binnen in 2 uur, 16 minuten en 16 seconden. Dat is vier mi nuten en zestien seconden bo ven de limiet voor Seoul. DEN HAAG Bondscoach Karei Gietelink werdl terdag bij de nationale titelstrijd judo voor dames oi| doeld een hoofdpersoon. Hij kreeg veel kritiek opj selectie-beleid voor de grote toernooien, met name j Gooitske Marsman (die haar titel in de klasse tol; kilo prolongeerde) en van Carla van Gameren (die 1 zelfde presteerde in de zwaarste klasse). Gietelink, die eigenlijk in Parijs had moeten zijn bij de Franse titelstrijd maar moest om privé-redenen thuis blijf maakte zich niet druk om die kritiek. „Wanneer", aldus Gj link, „meisjes als Marsman en Van Gameren internationaal ter presteren dan Chita Gross en Angelique Seriese, dan weeg ik pas het beleid te wijzigen. Maar zo'n Gross pres toch weer goed in Parijs. Grijpen Marsman en Van Gamerel voorbeeld de kansen die ze straks tijdens de Open NK kril dan pas overweeg ik mijn beleid bij te stellen. Niet eerderl Oudgediende Liesbeth Beeks zou intussen ook aanspraak r nen maken op een nieuwe internationale kans. Mede dank a afwezigheid van Jenny Gal heroverde zij in de klasse tot 56f de titel. Inmiddels haar vierde op nationaal niveau. In 1979 begon de triomftocht in Haar lem, vijf jaar later was ze op nieuw de sterkste om vervol gens, het judo meer dan beu, voorlopig afscheid te nemen. Jan Rapmund noodgedwongeri niet op NK DEN HAAG Eén weinige Haagse attractief dens de NK judo voor di en voor teams onder de 211 zou de judoschool van Rapmund moeten zijn gew\ Te elfder ure moest Rapnt zijn team terugtrekken, 1 bleek dat Sturing onvoldoê was hersteld van zijn bied Bovendien was de baas I Hugo Weyermans niet te t murwen zijn werknemer een klus in Zuid-Frankrii te halen. Rapmund /roost ren voor zijn geld, wilde een afgang besparen en I zijn ploeg terug. Hierdoor het Nijmeegse Ryu de j prolongeren. In de finale a Ken Am Ju uit Haarlem I verslagen (3-2). Rapmundt zeker kansrijk geweest, gi het feit dat Hoogvliet J werd. Op het door Rapm zo glorieus gewonnen Zuia landse titeltoernooi ré Hoogvliet slechts tot een djj plaats, dus ver achter r mund. Judo-schooltje Maar voor Beeks lijkt een nieuwe internationale carrière niet meer mogelijk. Niet om dat ze het niet zou willen, maar omdat de tijd ervoor eenvoudig ontbreekt. Zo'n twee uur per week kan de Al- phense aan trainingen beste den, vanwege haar activiteiten als zwemonderwijzeres en haar pas gestarte judo-school tje. Karei Gietelink had in elk geval veel respect voor zijn oud-pupil, maar laakte tegelij kertijd het presteren van de jeugd: „Dat zou natuurlijk niet mogelijk moeten zijn, puur op routine kampioen worden. Dat verwijt ik de aanstormende jeugd zeker, zonder op de prestatie van Liesbeth iets af te dingen". Voor de 26-iarige Beeks is het voldoende dat deze titel haar judo-school geen slecht zal doen. En bovendien vergroot het de mogelijkheden her en der wat grote toernooien (op kosten van de bond) te bezoe ken. „Ik heb het grote werk nu wel gehad", zei ze na af loop. „Urenlang trainen moti- y veert mij allang niet meer. Zo'n Irene de Kok die twintitf per week traintik zou het niet kunnen opbrengen. Bj staat de kwaliteit voorop en niet de kwantiteit. Zo zit ik 1 baar in elkaar. Het kijken naar een judo-video inspireert ml voorbeeld enorm. Ik leer daar meer van dan uren op de mf staan". Studie Veronique Akkermans, die haar titel in de klasse tot 52 kilol longeerde, doet het anders. Ze zette vorig jaar haar studie het CIOS in Heerenveen opzij om zich voorlopig volledig o sport te concentreren. Dat die keuze een nieuwe titel oplev lag eigenlijk niet in de bedoeling van bondscoach Gietelink] had Akkermans liever internationaal aan het werk gezid Parijs. De uitnodiging bereikte het blijkbaar verre Frieslanq vorige week. Veel te laat dus, volgens haar begeleider Leo de Vries. „Het weken om je goed op zo'n zwaar toernooi voor te bereiden als je gaat, en je ligt er in de eerste ronde uit, kost het 1 weken er bovenop te komen. Zeker een meisje als Veroniq De oud-Hagenaar die in het dagelijks leven aan het CIOS directe collega van schaatscoach en Calgary-ganger Henk Q ser is. presteerde met zijn kleine ploeg opvallend goed. „En| heb ik maar een schooltje met zestig judoka's. Want in Fries is judo verre van populair". Weinig trek Dat Irene de Kok, de grote attractie van het dames-judo, toernooi opluisterde met haar aanwezigheid had meer dar reden. De wereldkampioene had namelijk weinig trek om ii rijs de strijd aan te binden met haar grote rivale Ingrid 1 mans uit België. „We kennen elkaar inmiddels door en dr stel die duels liever uit tot de momenten waarop het er lijk om gaat: WK, EK of Olympische Spelen". De Tilburgse. die haar titel moeiteloos prolongeerde, is evi zeker niet in de vorm van haar leven, laat staan dat ze een1 de kans van slagen zou hebben tegen de Belgische. De supportprijs, de titel „Sportvrouw van het jaar" en de d; voortkomende huldigingen en plichtplegingen zijn er mede debet aan dat De Kok nog menig uurtje zeer intensii de mat zal moeten doorbrengen. En daarom stond ze in de se sporthal Overbosch en niet in Parijs. HENK KLOOSTER) Gooitske Marsman (links) in de finale tegen de Zoetermeers; nette Soleman. De Haagse won en prolongeerde zo haar t de klasse tot 61 kilogram. foto: milan konvai Twee keer zilver in Parijs PARIJS Twee zilveren medailles vormden de oogst vj Nederlandse judoploeg bij het vermaarde internationale toei van Parijs. Vrijdag greep Angelique Seriese in de klasse b 72 kilogram naast het belangrijkste eremetaal. Gisteren w jeugdige Jessica Gal hetzelfde lot beschoren. Weliswaar ble de hele finale-partij overeind, maar de scheidsrechters unaniem van mening dat de Franse Dupond beter was. Gross verloor de strijd om de derde plaats in de klasse tot 61 van de Westduitse Eickhoff.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 14